Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2022 r.
21:28

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uliczne spotkanie rozpocznie się o godz. 16 przed lubelskim Ratuszem, gdzie z koncertem kolęd ma wystąpić Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. Dla dzieci przewidziano słodkie upominki.

Iluminacja została zbudowana ze znanych już mieszkańcom elementów i figur świetlnych, które widać na latarniach i drzewach deptaka, na Starym Mieście i pl. Litewskim.

– Ponadto, tradycyjnie Stare Miasto udekorują girlandy świetlne i instalacja „Gwiazdozbiór” Jarosława Koziary, a na placu Łokietka stanie 13-metrowa choinka – zapowiada Anna Czerwonka z biura prasowego Ratusza.

W tym roku ozdoby będą świeciły wyłącznie w określonych godzinach, co jest tłumaczone przez władze miasta rosnącymi cenami energii elektrycznej.

Przez całą noc będą świeciły tylko elementy podłączone na deptaku do tego samego źródła, co oświetlenie uliczne. Reszta świetlnych ozdób ma być wyłączana o północy, a między 23 grudnia a 1 stycznia nieco później, bo o godz. 2 w nocy.

Uroczyste włączenie iluminacji będzie oznaczać rozpoczęcie Festiwalu Bożego Narodzenia.

– W tegorocznym programie festiwalu znalazły się koncerty kolęd, prelekcje dla najmłodszych, bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla lubelskich przedszkolaków oraz liczne warsztaty rękodzielnicze – zapowiada Czerwonka i podkreśla, że przewidziano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych i seniorów.

– Mieszkańcy mogą wziąć udział, m.in. w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, ozdób choinkowych czy świątecznych stroików z makramy. Przygotowano także propozycje dla osób, które wolą spędzać czas aktywnie: potańcówkę na lodzie, świąteczną grę miejską oraz spacery z przewodnikiem, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. o lubelskich tradycjach bożonarodzeniowych – informuje Ratusz.

Od 19 grudnia do 9 stycznia ma działać szopka bożonarodzeniowa w okolicy pedetu. Ma być ona bezpłatnie udostępniana wraz ze sprzętem nagłośnieniowym zainteresowanym nieodpłatnymi występami.

Zgłoszenia w tej sprawie przyjmowane są mailem (swieta@lublin.eu) i telefonicznie (81 466 19 34).

Dokładny program festiwalu będzie można znaleźć na tej stronie internetowej.

Zobacz także: Choinka i iluminacje świąteczne na deptaku w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 12:23
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 6 grudnia 2022 r. o 11:39
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "     Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...       " ...  
Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nich Bohdana Pidhajnego oraz Mychajło Kaczmara.. Po kapitulacji przed brytyjczykami i amerykanami ,  poprzez obóz w Spittal przewiezieni do obozu w Bellaria, a następnie Rimini (w Romanii), na terenie operacyjnym II Korpusu Polskiego we Włoszech. STALIN ZAŻĄDAŁ WYDANIA UKRAIŃCÓW - gen Anders wybłagał w Londynie i Watykanie ocelenie ich od niechybnej śmierci . Byli odpowiedzialni za wymordowanie tysięcy Polaków.
  To pewnie z tego samego źródła było wypisane (i jest znane). Nie wiadomo, po co "...ZSL" to rozwija, skoro to nie jest związane z Bożym Narodzeniem. Wszystko się zgadza, banderowcy nawoływali do bojkotu, wsadzili do Waffern SS tylko zaufanych na przeszpiegi. Ale, ponownie, to nie ma związku ze świętami Bożego Narodzenia.
To pewnie z tego samego źródła było wypisane (i jest znane). Nie wiadomo, po co "...ZSL" to rozwija, skoro to nie jest związane z Bożym Narodzeniem. Wszystko się zgadza, banderowcy nawoływali do bojkotu, wsadzili do Waffern SS tylko zaufanych na przeszpiegi. Ale, ponownie, to nie ma związku ze świętami Bożego Narodzenia. rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 grudnia 2022 r. o 11:01
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "      Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...       " ... 
 Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nich Bohdana Pidhajnego oraz Mychajło Kaczmara.. Po kapitulacji przed brytyjczykami i amerykanami ,  poprzez obóz w Spittal przewiezieni do obozu w Bellaria, a następnie Rimini (w Romanii), na terenie operacyjnym II Korpusu Polskiego we Włoszech. STALIN ZAŻĄDAŁ WYDANIA UKRAIŃCÓW - gen Anders wybłagał w Londynie i Watykanie ocelenie ich od niechybnej śmierci . Byli odpowiedzialni za wymordowanie tysięcy Polaków.
ote>  Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nic... rozwiń
Avatar
poker / 6 grudnia 2022 r. o 10:30
Polacy obudźcie się. Piss nie dość że prowadzi nas w kierunku kacapskiej rosji, to jeszcze prowadzi do 4 rozbioru Polski wraz z klerem do spółki. Przy okazji podmieniają nam historię w podręcznikach.
 To ty się obudź, bo ze zmęczenia wszystko ci się myli: do kacapskiej rosji i 4 rozbioru chce nas na siłę wprowadzić totalna opozycja z Tuskiem na czele. I na zdjęciu z ołtarzykiem. Pamiętamy.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 grudnia 2022 r. o 07:26
Polacy obudźcie się. Piss nie dość że prowadzi nas w kierunku kacapskiej rosji, to jeszcze prowadzi do 4 rozbioru Polski wraz z klerem do spółki. Przy okazji podmieniają nam historię w podręcznikach.
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 04:44
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 6 grudnia 2022 r. o 02:55
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "  Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...  " ...  Przede wszystkim - co to ma wspólnego z "F estiwalem Bożego Narodzenia"??? Dlaczego jakiś gość wtrąca swoje natręctwa "antyukraińskie" w sprawy świąteczne?
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "  Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...  " ...  Przede wszystkim - co to ma wspólnego z "F estiwalem Bożego Narodzenia"??? Dlaczego jakiś gość wtrąca swoje natręctwa "antyukr... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 5 grudnia 2022 r. o 23:21
Polacy - czytajcie, bo sądy podmieniają nam historię --- istpravda.com.ua/short/2022/12/5/162131/
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 12:23
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 6 grudnia 2022 r. o 11:39
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "     Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...       " ...  
Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nich Bohdana Pidhajnego oraz Mychajło Kaczmara.. Po kapitulacji przed brytyjczykami i amerykanami ,  poprzez obóz w Spittal przewiezieni do obozu w Bellaria, a następnie Rimini (w Romanii), na terenie operacyjnym II Korpusu Polskiego we Włoszech. STALIN ZAŻĄDAŁ WYDANIA UKRAIŃCÓW - gen Anders wybłagał w Londynie i Watykanie ocelenie ich od niechybnej śmierci . Byli odpowiedzialni za wymordowanie tysięcy Polaków.
  To pewnie z tego samego źródła było wypisane (i jest znane). Nie wiadomo, po co "...ZSL" to rozwija, skoro to nie jest związane z Bożym Narodzeniem. Wszystko się zgadza, banderowcy nawoływali do bojkotu, wsadzili do Waffern SS tylko zaufanych na przeszpiegi. Ale, ponownie, to nie ma związku ze świętami Bożego Narodzenia.
To pewnie z tego samego źródła było wypisane (i jest znane). Nie wiadomo, po co "...ZSL" to rozwija, skoro to nie jest związane z Bożym Narodzeniem. Wszystko się zgadza, banderowcy nawoływali do bojkotu, wsadzili do Waffern SS tylko zaufanych na przeszpiegi. Ale, ponownie, to nie ma związku ze świętami Bożego Narodzenia. rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 6 grudnia 2022 r. o 11:01
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "      Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...       " ... 
 Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nich Bohdana Pidhajnego oraz Mychajło Kaczmara.. Po kapitulacji przed brytyjczykami i amerykanami ,  poprzez obóz w Spittal przewiezieni do obozu w Bellaria, a następnie Rimini (w Romanii), na terenie operacyjnym II Korpusu Polskiego we Włoszech. STALIN ZAŻĄDAŁ WYDANIA UKRAIŃCÓW - gen Anders wybłagał w Londynie i Watykanie ocelenie ich od niechybnej śmierci . Byli odpowiedzialni za wymordowanie tysięcy Polaków.
ote>  Z inicjatywy niemieckiego gubernatora dystryktu Galicja, Otto Wächtera, postanowiono sformować galicyjską Dywizję Waffen SS, przeznaczoną do regularnych walk na froncie wschodnim. W marcu 1943 sam Heinrich Himmler zaaprobował pierwotną propozycję Wächtera. Zwolennikiem utworzenia dywizji na warunkach niemieckich był Andrij Melnyk. Banderowcy skierowali do SS GALIZIEN (SS-Freiwilligen-Division Galizien)  grupę zaufanych osób, wśród nic... rozwiń
Avatar
poker / 6 grudnia 2022 r. o 10:30
Polacy obudźcie się. Piss nie dość że prowadzi nas w kierunku kacapskiej rosji, to jeszcze prowadzi do 4 rozbioru Polski wraz z klerem do spółki. Przy okazji podmieniają nam historię w podręcznikach.
 To ty się obudź, bo ze zmęczenia wszystko ci się myli: do kacapskiej rosji i 4 rozbioru chce nas na siłę wprowadzić totalna opozycja z Tuskiem na czele. I na zdjęciu z ołtarzykiem. Pamiętamy.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 grudnia 2022 r. o 07:26
Polacy obudźcie się. Piss nie dość że prowadzi nas w kierunku kacapskiej rosji, to jeszcze prowadzi do 4 rozbioru Polski wraz z klerem do spółki. Przy okazji podmieniają nam historię w podręcznikach.
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 04:44
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 6 grudnia 2022 r. o 02:55
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "  Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...  " ...  Przede wszystkim - co to ma wspólnego z "F estiwalem Bożego Narodzenia"??? Dlaczego jakiś gość wtrąca swoje natręctwa "antyukraińskie" w sprawy świąteczne?
Jakie "nam"? Jakie "podmieniają"? Ukraiński sąd uznał znak lwa w otoczeniu trzech gwiazd (zarazem znak SS Hałyczyna) za "nienazistowski" i tyle. Może to mieć jakiś związek z różnicami między mielnikowcami a banderdowcami. "  Spośród ukraińskich środowisk nabór do dywizji Waffen SS potępiła  OUN-B . Banderowcy nawoływali do jej bojkotu...  " ...  Przede wszystkim - co to ma wspólnego z "F estiwalem Bożego Narodzenia"??? Dlaczego jakiś gość wtrąca swoje natręctwa "antyukr... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 5 grudnia 2022 r. o 23:21
Polacy - czytajcie, bo sądy podmieniają nam historię --- istpravda.com.ua/short/2022/12/5/162131/
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Pies był głodny i spragniony. Właściciel został ukarany

Hero nie miał łatwego życia. Jego poprzedni właściciel rzadko spuszczał go z łańcucha, nie szczepił i nie dokarmiał. Za znęcanie się nad czworonogiem mężczyzna teraz będzie musiał zapłacić. Puławski sąd uznał go za winnego, skazał na grzywnę i nałożył zakaz posiadania psów.

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii

Firma PZL Świdnik została sponsorem tytularnym siatkarzy Avii. Umowa została podpisana przez przedstawicieli sponsora i klubu. Od 26 stycznia drużyna występować będzie w rozgrywkach Tauron 1. Ligi pod nazwą PZL Leonardo Avia Świdnik.

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Puławy. Właściciele mieszkań zapłacą więcej

Nadchodzi podwyżka wysokości czynszów w budynkach wielorodzinnych. O nadchodzących zmianach swoich lokatorów poinformowała już Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa wskazując na rosnącego koszty utrzymania. Nowe stawki zaczną obowiązywać od maja.

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette nie zagra w finale Australian Open

Magda Linette odniosła życiowy sukces docierając do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka w walce o finał musiała jednak uznać wyższość Aryny Sabalenki, z którą przegrała w dwóch setach 6:7 i 2:6