Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2018 r.
14:26

Lublin: Syn prof. Bartoszewskiego krytykuje Komisję Europejską. "Hipokryzja"

0 25 A A

O przyszłości Polski i Unii Europejskiej rozmawiali uczestnicy piątkowej konferencji „Jaka Polska za 5, 10… 100 lat i w jakiej Europie?”. Wydarzenie w Centrum Spotkania Kultur zostało zorganizowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dość pesymistyczne wizje dotyczące unijnej wspólnoty w wykładzie wprowadzającym przedstawił historyk i antropolog Władysław Teofil Bartoszewski. Syn nieżyjącego prof. Władysława Bartoszewskiego skrytykował m.in. nierówne traktowanie poszczególnych państw członkowskich przez Komisję Europejską.

- Niezadowolona ludność w wielu krajach Europy dostaje sygnał, że można łamać prawo unijne, jeżeli reprezentuje się państwo mające odpowiednią siłę. Jeśli Irlandia ma deficyt budżetowy, jest karana przez KE. Jeśli Francja ma deficyt rok po roku, to się jej nie każe. To jest konieczna hipokryzja polityki, ale to się widzi – mówił Bartoszewski, który kilkukrotnie podkreślał, że w najbliższych latach w Unii Europejskiej może dojść do zmiany układu sił. – Wierzę, że za 10 lat Polska nadal będzie w UE i będzie pomagać ją reformować – podsumował za koniec.

W trakcie dyskusji o różnorodności w unijnej wspólnocie mówił Marek Prawda, dyrektor przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. – Cały geniusz polega na tym, żeby ta różnorodność nie doprowadziła do rozpadu, ale żeby zrobić z niej atut. Dominuje bardzo realistyczny pogląd wykorzystania wspólnotowości, ale tylko na tyle, na ile może to zyskać poparcie obywateli – tłumaczył.

Pojawiły się też pytania o zauważalny w ostatnim czasie w różnych europejskich państwach kryzys utrzymujących się do tej pory przy władzy partii politycznych. – My nie mamy w Europie nowych partii. Wracają myśli z lat 20. i 30. XX wieku, te same, tylko trochę inaczej ubrane. To nie są nowe ruchy. Mają nową formułę, która być może zainteresowała młodzież. Może my też przespaliśmy ostatnie lata, nie dając propozycji dla młodych ludzi. Ale nie wydaje mi się, żebyśmy mieli odejść od systemu partyjnego – zastanawiał się Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

W piątkowej dyskusji wzięli też udział: euro poseł Jan Olbrycht, dominikanin o. Tomasz Dostatni i prof. Marek Pietraś, politolog z UMCS.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 2 grudnia 2018 r. o 14:53
+59
Byłem na spotkaniu z Panem KH , przed wyborami do Sejmu.kilka lat temu, "wybierzcie mnie a z Lubelszczyzny zrobimy Polskę A. - i juz nie będzie "ścianą wschodnią"zapowiadał.Został posłem na Sejm.Za kilka dni zrezygnował, wprowadził kolegę(następnego z listy) do Sejmu, a sam poszedł juz jako Europoseł do PE, za 10 razy wyższe uposażenie.A lubelszczyzna nie ma nawet kolei do Stolicy.Może zamiast konferencji promujących go do PE na następna kadencję, wział by się za ten temat??>?? Dośc tej sciemy....
Avatar
rdzenny obywatej Gujany w akcji / 2 grudnia 2018 r. o 15:18
+55
FRANCJA - napieprzanie się 2-metrowymi, metalowymi barierkami. KOSTKĄ BRUKOWĄ, PALENIE AUT - DEMOKRATYCZNE WZORCE UNIJNE :)
Avatar
Jano / 2 grudnia 2018 r. o 15:19
+53
We Francji regularne walki z policją. Nowoczesnej, przyjaznej i liberalnej Francji. hetmaniki i inni lewacy z Unia Europejska milczą i dalej  zajmuje się Polską. W naszym kraju mundurowi tylko raz na***ali gumowymi kulami w górników, jak premierem była Ewa Kopacz.
Avatar
lewackie kabarety w Lublinie / 2 grudnia 2018 r. o 15:22
+47
ten od "Bydło"szewskiego? Leminże "ałtorytety"dały głos. "profesor" bez matury o Polakach mówi per 'ochrzony motłoch' a 1-szy aktorzyna władzy 'histeryczni patrioci'!
Avatar
UNIJNE LEWACKIE KABARETY zslowca gietmana / 2 grudnia 2018 r. o 15:15
+44
-- We Francji rozważają wprowadzenie stanu wojennego. Coś czuję, że w tej sytuacji demokrację w Europie może uratować tylko odpowiednio stanowcze i twarde stanowisko Brukseli wobec Kaczyńskiego
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 15:10
+42
po tej konferencji widać, że unia jest skazana na rozpad. Mowa jest tylko o niezadowoleniu o nierównym traktowaniu, żadnej wizji i nie ma mowy o zreformowaniu. Nasuwa się tylko jeden wniosek - lewackie władze tak rozwaliły Europę, że nie ma już dla niej ratunku. Komuniści w latach 60 mówili, że zrobią zachodnią Europę tak zgniłą, aż będzie śmierdziało. Patrząc na dzisiejsze wydarzenia we Francji i zamiar wprowadzenia tam stanu wojennego - plan jest już częściowo zrealizowany.
Avatar
realLLB / 2 grudnia 2018 r. o 15:48
+41
Potrzebny jest cykl wykładów " jak oderwać PSL od urzędów?" na czele z Panem Krzysiem
Avatar
Polak Lublinianin / 2 grudnia 2018 r. o 15:35
+35
Pecha miał Pan Krzysio, bo konferencja była zaplanowana dużo wcześniej, zanim się okazało, że to Polska pod rządami PiSu jest krajem w którym szanowane są prawa człowieka i jest względny spokój, a co na zachodzie, to widać w przekazach tv.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 15:05
+27
Bartoszewski oprócz tego że jest synem Wladysława ps. profesor ma jeszcze jakieś dokonania, że występuje w roli eksperta?
Avatar
hihot / 2 grudnia 2018 r. o 15:37
+22
o dużo obecnych dyrektorów z UMWL i Jednostek
 byłych
Avatar
smutne / 3 grudnia 2018 r. o 13:59
+2
W Andaluzji (wazne dla Hiszpani) partia eurosceprtyczna VOX nieoczekiwanie wprowadzila do parlamentu 12 deputowanych. A Bruksela dalej buja w oblokach i mysli ,ze zamordyzmem (poprawnosc polityczna) moze uratowac Unie.
Avatar
tellchar / 3 grudnia 2018 r. o 10:38
+1
Bartoszewski był profesorem uczelnianym, tak jak Lech Kaczyński.
Avatar
Ja..... / 3 grudnia 2018 r. o 10:32
0
Przede wszystkim ," bartoszewskiego!!!" ,bo bartoszewski NIGDY NIE BYŁ PROFESOREM!. A skąd nam się wziął następny,wszystkowiedzący -znów profesor bartoszewski?? I znów na wysokim stanowisku? Czy ten "bohaterski" ród kiedyś się skończy?
Avatar
^_^ / 2 grudnia 2018 r. o 23:51
+1
Twierdził ten nie profesor, że mógłby do 100 lat zapierdzielać. Mam nadzieję, że Lucyper mu da łopatę do wypełnienia swej deklaracji. Mam aż łzy w oczach jak przypomnę sobie jakim współczuciem darzył naszych ojców i matki w tym zatyranym życiu bez nadziei na lepszą przyszłość.
Avatar
^_^ / 2 grudnia 2018 r. o 23:38
+1
Jaki profesor? Z niego profesor, jak z Wałęsy doktor. Nie urągajmy tytułowi profesora.
Avatar
Chłop Warszawski / 2 grudnia 2018 r. o 21:07
+5
Ten z ugrgruPOwania Posadki Swojemu Ludkowi rozdającego od niepamiętnych czasów co tydzień smarzy felieton w prasie, zwykle zachwalający eurokołchoz w jego dotychczasowym wydaniu. Pytanie: PO co robi spęd na ten temat? Liczy, że ktoś POnownie wybierze go do tego gremium? Bo ja na pewno na niego - i kogolwiek z tej partii - nie zagłosuję.--------POst scriptum ------ Syn nieprofesora (od kogo niby otrzymał tytuł tzw. prfesor?) Bartoszewskiego wydaje się być porządniejszy od ojca. A może pozory mylą?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 20:32
+5
Krytykowanie "dzisiejszej " uniiii to nie jest hipokryzja, lecz pokazywanie jej błędów. Błędy mówią o słabych stronach i zagrożeniach dla tego "eurokołchozu"
Avatar
obserwator / 2 grudnia 2018 r. o 20:14
+4
Jeżeli Unią kieruje Pan , który się błaźni bo lubi alkohol, jeżeli Pani Merkel mówi o konieczności likwidacji tożsamości, jeżeli dla jednych jest przyśpieszenie a dla drugich rozwolnienie to ludzie pójdą za głosem rozsądku, ochrony regionów, tożsamości, państwowości silnych i uczciwych rządów i żadną konferencje tego nie zmieni. Pan Macron ostro poucza inne kraje, nie radząc sobie kompletnie w swoim i nie rozumie problemów ludzi.
Avatar
Sylwek / 2 grudnia 2018 r. o 20:10
+5
Polska i Europa za 100 lat bez PSL - ZSL - xSL.  Tomarzenie kiedyś się spełni.
Avatar
as / 2 grudnia 2018 r. o 18:57
+2
ale jaki problem ? polexit i sprawa zalatwiona , angole wyszli , polaczki pokazcie jaja i tez wyjdzcie , kase oddetna
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Od dziś tylko jedna aplikacja na smartfony umożliwia opłatę za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców jest z tego niezadowolonych i twierdzą, że aplikacja nie jest praktyczna i ma fatalne oceny.

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn
Wideo
galeria
film

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn

Po godzinie 22 mieszkańców ulicy Lipowej zaniepokoiły odgłosy maszyn. Okazało się, że właśnie o tej porze, w środku nocy, rozpoczęło się usuwanie drzew przeznaczonych do przesadzenia. Na miejscu doszło do słownych utarczek, gdy przeciwnicy operacji namawiali pracowników firmy ogrodniczej do zaniechania pracy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy
Alarm 24

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy

Nieczynna od dawna latarnia oświetleniowa znajdująca się przed wjazdem na teren dawnej garbarni w Chlewiskach pod Lubartowem stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących po drodze powiatowej.

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje
5 czerwca 2020, 19:00

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje

W piątek, 5 czerwca o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert Damiana Ukeje. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności, a koncert transmitowany będzie na antenie rozgłośni i w Internecie.

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Każdy, kto zamierza załatwić sprawę w miejskim Wydziale Komunikacji powinien się wcześniej umówić, mimo usunięcia trwającej kilka dni awarii systemu kolejkowego.

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski jednak wróci do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania. Niedawno radni zdecydowali, że zamiast wydawać pieniądze na parkometry, w mieście powstanie rondo.

Lubelska Wymiana Roślin
7 czerwca 2020, 10:00

Lubelska Wymiana Roślin

Akademia Kreatywności zaprasza na drugą odsłonę Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcieliby kupić lub sprzedać rośliny odbędzie się 7 czerwca o godz. 10 w Akademii Kreatywności (ul. Zamojska 21).

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!
film

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!

Cztery rzuty karne, samobój, nieuznany gol i przechylenie szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy w szóstej minucie doliczonego czasu gry. To wszystko działo się w niedzielę na stadionie Lechii Gdańsk w meczu derbowym z Arką Gdynia

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

W rocznicę śmierci w lubelskiej archikatedrze zostanie poświęcone epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka – zapowiedział metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Abp Pylak zmarł 6 czerwca 2019 roku. Miał 98 lat.

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka
film

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka

O poważnym wypadku na drodze krajowej nr 19 w Wólce Rozwadowskiej pisaliśmy wczoraj.

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł
film

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł

– Kary wymierzane ludziom przez sanepid są bezprawne – alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Zwraca również uwagę, że policjanci nie mają prawa przekazywać naszych danych urzędnikom. Tylko w naszym regionie służby sanitarne nałożyły na obywateli kary o wartości blisko 700 tys. zł.

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

Latem to bardzo ruchliwa trasa w kierunku Kazimierza. Mieszkańcy Parchatki czekają chodnik i fotoradar

W lecie Parchatka zmaga się z korkami sięgającymi nawet Kazimierza Dolnego. Innym problemem jest nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, co w połączeniu z brakiem chodnika sprawia, że piesi nie czują się bezpiecznie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.