Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2016 r.
21:26

Lublin w budowie: nowe mieszkania i biura. Coraz więcej inwestycji w mieście

1 25 A A

Lubelscy deweloperzy nie zwalniają tempa. Inwestują nie tylko w mieszkania, ale również biura i hotele. Ze statystyk wynika, że liczba nowych budów rośnie z roku na rok.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ubiegłym roku, w całym regionie wydano prawie 8 tys. pozwoleń na budowę. To o blisko 2,2 tys. więcej niż rok wcześniej.

Takie dane przynosi najnowszy raport GUS, w dotyczący budownictwa mieszkaniowego w naszym regionie. Statystki pokazują, że po raz pierwszy od dekady wydano więcej pozwoleń na budowę bloków niż domów jednorodzinnych. Największym placem budowy w regionie jest oczywiście Lublin.

Apartamenty na Wieniawie

Active Residence – tak nazywa się nowy apartamentowiec powstający przy ul. Leszczyńskiego. Mieszkańcy będą mogli cieszyć siębliskością Ogrodu Saskiego. Do ich dyspozycji będzie również przestronne patio i siłownia. 

Budynek będzie miał dwupoziomowy, podziemny parking. Na parterze powstanie kilkanaście lokali usługowych. Na sześciu piętrach powstanie 185 mieszkań. Im wyżej, tym będzie ich mniej. Największe, 130-metrowe apartamenty zaprojektowano na 5 i 6 piętrze. Właściciele tych lokali będą mieli do dyspozycji przestronne tarasy z Widokiem na Ogród Saski. Budynek ma być wykończony z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, systemów ogrzewania i klimatyzacji. Najmniejsze mieszkania będą liczyć ok. 30 mkw. 

Chcąc zamieszkać w Active Residence trzeba się liczyć z wydatkiem minimum 5990 zł za mkw. Za tę cenę można oczekiwać nie tylko wysokiego standardu wykończenia. W budynku będzie m.in. całodobowa recepcja i fitness club. Ozdobą inwestycji ma być przestronne, pełne zieleni patio. Klientów ma zachęcić również lokalizacja, w ścisłym centrum miasta. Kilkadziesiąt mieszkań zostało już zarezerwowanych. Budynek powstaje w miejscu dawnego kortu klubu Lublinianka. Będzie gotowy w 2018r.

Budują w dawnej zajezdni

U zbiegu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej inwestuje firma Centrum Zana Holding. Przed dwoma laty deweloper kupił od miasta teren dawnej zajezdni trolejbusowej za ponad 30 mln zł. Obecnie buduje tam kompleks biurowy Centrum Zana Office Park. Nowoczesne budynki klasy A mają kusić najemców doskonałą lokalizacją, w pobliżu głównych tras komunikacyjnych. W pierwszym etapie inwestycji firma zaoferuje najemcom ok. 50 tys. mkw. Biura powstaną w trzech budynkach. Gmachy A i B będą liczyły po 14 kondygnacji naziemnych. Pod ziemią zaprojektowano od blisko 160 do ponad 180 miejsc postojowych.

Oba wieżowce mają liczyć w sumie 37 tys. mkw powierzchni biurowej. Pozostałe 11,7 tys. mkw powstanie w budynku C. Ma on liczyć 6 kondygnacji naziemnych.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstają dwa biurowce oraz budynki mieszkalne. Apartamenty Nałęczowska I to dwa bloki, z których każdy będzie liczył po siedem kondygnacji. Inwestor zapowiada, że budynki będą zrealizowane w podwyższonym standardzie. Na parterze zaplanowano lokale usługowe i biurowe. Na piętrach powstanie 155 mieszkań o powierzchni od 31 do 116 mkw. Budynki mają być wykończone m.in. kamieniem, aluminium i szkłem. Między blokami powstanie dziedziniec, dostępny przede wszystkim dla mieszkańców osiedla.

O ich bezpieczeństwo zadbają ochroniarze, dyżurujący w recepcji przez całą dobę. Obok osiedla powstaną tereny zielone i miejski plac. Pierwsze mieszkania w nowej inwestycji mają być gotowe w marcu 2017r. Całkowita zabudowa terenu po dawnej zajezdni ma potrwać ok. 7 lat.

Biura po Tekturze

Biurowiec przy ul. Spokojnej 2 to obecnie jedna z największych inwestycji w ścisłym centrum miasta. Przedsięwzięcie realizowane przez lubelską firmę Orion powstaje tuż obok gmachów urzędu miasta i urzędu wojewódzkiego. Budynek będzie liczył siedem kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Zaprojektowano w nim ponad 18 tys. mkw powierzchni biurowej. Do tego należy doliczyć blisko 3,7 tys. mkw przeznaczone na usługi. Lokale tego rodzaju powstaną na parterze. Pod ziemią zaprojektowano ponad 330 miejsc parkingowych.

Budynek powstaje na działce, którą inwestor kupił od miasta za 11,7 mln zł. Obie strony porozumiały się również co do tego, że po zbudowaniu biurowca przeniosą się tam miejscy urzędnicy. Po kontroli przeprowadzonej przez Urząd Zamówień Publicznych, ratusz postanowił zrezygnować z tych ustaleń. Umowa w sprawie najmu została polubownie rozwiązana. Biurowiec ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Za nim na działce przy ul. Wieniawskiej pojawił się deweloper, działał tam między innymi klub Tektura. Jego siedziba została wyburzona. Realizacja inwestycji doprowadziła również do wycięcia kilkudziesięciu drzew.

Dla miejscowych i turystów

U zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich powstaje apartamentowiec i hotel sieci Hamtpon, należącej do słynnej grupy Hilton. Inwestor, lubelska firma LUK dostała właśnie pozwolenie na budowę. Deweloper ma do dyspozycji 1,2 ha terenu. Sieć Hampton ma ponad 2 tys. hoteli na całym świecie. W naszym kraju obecna jest w Warszawie, Krakowie, Świnoujściu i Gdańsku. Lublin ma być kolejny. Tutejszy hotel ma liczyć ok. 120 pokoi. Znajdzie się tam również siłownia, restauracja, centrum konferencyjne i podziemny parking.

Hampton zajmie jednak tylko niewielką część działki przy ul. Północnej. Tuż za nim deweloper zbuduje 17-piętrowy apartamentowiec. Zaprojektowano tam ponad 160 mieszkań. Hotel i apartamentowiec powstaną w tym samym czasie. Zakończenie prac przy obu budynkach planowane jest na wiosnę 2017r. Możliwe, że później na działce przy ul. Północnej powstanie jeszcze jeden, niższy od apartamentowca budynek mieszkaniowy.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kwa / 23 września 2016 o 07:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Leńczuk niezły biznes klepnął z Ratuszem - za 11 mln działka w centrum miasta :)
Widzisz Miskiewicz jakos nikogo nie interesują twoje rewelacje :)
Avatar
xxx / 22 września 2016 o 15:27
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Rzeszów za 10 lat będzie większy od Lublina, już teraz wielu mieszkańców tam mieszka.
powiedz co bierzesz, tylko sam wez połowe
Avatar
blondieNYC / 13 lipca 2016 o 23:30
0
Krzysiek z LSM napisał:
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego. Po prostu wielu lublinian buduje się poza miastem, do Lublina przestali również emigrować  rdzenni mieszkańcy ościennych gmin z uwagi na poprawę konfortu życia na wsi, lepszą komunikację z miastem itp. Spada jedynie liczba dzieci , ale winny temu jest niż demograficzny, który dotyka cały kraj. W Lublinie i tak nie jest z tym tak źle np. w lubelskich podstawówkach liczba uczniów spadła o 1/3 w stosunku do liczby uczniów w latach 90-tych  a w takim Zamościu  czy Chełmie (byłych miastach wojewódzkich) UWAGA liczba ta spadła TRZYKROTNIE!!!! kij ma dwa konca. jak slusznie zauwazyles sporo ludzi miszka tutaj, pracuje/uczy sie i nie ma maldunku ale zwroc uwage na to, ze sporo osob ma meldunek w lublinie a de fact od kilku lat miszka w Warszawie,Krakowie, Londynie, Dublinie czy innym Birmingham. w ostanich kliku latach najechalo sie troszke ludzi z osciennych gmin plus ukraincy ale trzeba byc igorantem zeby nie zauwazyc ze kilkanascie tysiecy ludzi urodzonych glownie w latach 80tych stad wyparowalo i pewnie nigdy nie wroci... co do podstawowek nie bylbym takim optymista, w mojej podstawowce 9 lata 90) bylo 6 odzialow w mlodszych klasach 5 , reaz w tej szkole sa tylko 2 oddzialy...
rozwiń
Avatar
Krzysiek z LSM / 13 lipca 2016 o 15:12
0
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego. Po prostu wielu lublinian buduje się poza miastem, do Lublina przestali również emigrować rdzenni mieszkańcy ościennych gmin z uwagi na poprawę konfortu życia na wsi, lepszą komunikację z miastem itp. Spada jedynie liczba dzieci , ale winny temu jest niż demograficzny, który dotyka cały kraj. W Lublinie i tak nie jest z tym tak źle np. w lubelskich podstawówkach liczba uczniów spadła o 1/3 w stosunku do liczby uczniów w latach 90-tych a w takim Zamościu czy Chełmie (byłych miastach wojewódzkich) UWAGA liczba ta spadła TRZYKROTNIE!!!!
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego... rozwiń
Avatar
słoikowiec z Kraśnika / 13 lipca 2016 o 13:13
0
Brednie z tym "wyludnianiem". To oparte na statystykach meldunkowych, które są nic nie warte, bo tysiące ludzi mieszkają bez meldunku w Lublinie. Sam tak mieszkam. Budują, bo jest popyt i tyle.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:47
0
i coraz mniej ludzi w Lublinie ale to nie my kupujemy mieszkania rdzenni lublinianie
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 10:03
0
Leńczuk niezły biznes klepnął z Ratuszem - za 11 mln działka w centrum miasta :)
Avatar
marek / 13 lipca 2016 o 09:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W KL napisali, że ludzie z Lublina uciekają. Po co mnoźyć pustostany?
Uwierz na słowo, że żaden deweloper nie jest na tyle głupi, żeby swoje pieniądze wyrzucać w błoto. Mieszkań sprzedaje się w Lublinie z roku na rok coraz więcej. Zapotrzebowanie jest ogromne, podobnie jak z powierzchnią biurową, której do tej pory praktycznie w ogóle nie było(mówię o tej nowoczesnej).
Avatar
mieszkaniec / 13 lipca 2016 o 09:55
0
Lublin się wyludnia a w tym samym czasie Głusk, Konopnica, Garbów, Wólka, Niemce, Jabłonna, Wojciechów, Krzczonów, Wysokie, Niedrzwica Duża i parę innych się zaludniają.
Avatar
bambo75 / 13 lipca 2016 o 09:14
0
Tylko pochwal się Niuniu: jak wyglądają ulice wylotowe z Lublina w godzinach szczytu? Policz: ile paliwa i czasu zmarnujecie w korkach, podczas gdy mieszkając w Lubline mógłbyś nawet pieszo do pracy/ szkoły dojść o wrócić. Ludźmi kierują nieprzemyślane emocje typu: "Oj! jak cudownie jest mieszkać za miastem!" Najpierw się przeprowadzają za miasto -a potem myślą. Ja przemieszkałem "za miastem" ponad 30 lat swojego życia -teraz "dziękuję!" i uważam to za "czas i paliwo zmarnowane" na dojazdy do miasta i z niego powroty. Teraz (mieszkając w mieście) cenię sobie bliskość: szkół, sklepów, szpitali, urzędów, przychodni, itp., a i na paliwie dużo zaoszczędzę, które to oszczędności mogę przeznaczyć na przyjemności.
Tylko pochwal się Niuniu: jak wyglądają ulice wylotowe z Lublina w godzinach szczytu? Policz: ile paliwa i czasu zmarnujecie w korkach, podczas gdy mieszkając w Lubline mógłbyś nawet pieszo do pracy/ szkoły dojść o wrócić. Ludźmi kierują nieprzemyślane emocje typu: "Oj! jak cudownie jest mieszkać za miastem!" Najpierw się przeprowadzają za miasto -a potem myślą. Ja przemieszkałem "za miastem" ponad 30 lat swojego życia -teraz "dziękuję!" i uważam to za "czas i paliwo zmarnowane" na dojazdy do miasta i ... rozwiń
Avatar
kwa / 23 września 2016 o 07:40
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Leńczuk niezły biznes klepnął z Ratuszem - za 11 mln działka w centrum miasta :)
Widzisz Miskiewicz jakos nikogo nie interesują twoje rewelacje :)
Avatar
xxx / 22 września 2016 o 15:27
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Rzeszów za 10 lat będzie większy od Lublina, już teraz wielu mieszkańców tam mieszka.
powiedz co bierzesz, tylko sam wez połowe
Avatar
blondieNYC / 13 lipca 2016 o 23:30
0
Krzysiek z LSM napisał:
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego. Po prostu wielu lublinian buduje się poza miastem, do Lublina przestali również emigrować  rdzenni mieszkańcy ościennych gmin z uwagi na poprawę konfortu życia na wsi, lepszą komunikację z miastem itp. Spada jedynie liczba dzieci , ale winny temu jest niż demograficzny, który dotyka cały kraj. W Lublinie i tak nie jest z tym tak źle np. w lubelskich podstawówkach liczba uczniów spadła o 1/3 w stosunku do liczby uczniów w latach 90-tych  a w takim Zamościu  czy Chełmie (byłych miastach wojewódzkich) UWAGA liczba ta spadła TRZYKROTNIE!!!! kij ma dwa konca. jak slusznie zauwazyles sporo ludzi miszka tutaj, pracuje/uczy sie i nie ma maldunku ale zwroc uwage na to, ze sporo osob ma meldunek w lublinie a de fact od kilku lat miszka w Warszawie,Krakowie, Londynie, Dublinie czy innym Birmingham. w ostanich kliku latach najechalo sie troszke ludzi z osciennych gmin plus ukraincy ale trzeba byc igorantem zeby nie zauwazyc ze kilkanascie tysiecy ludzi urodzonych glownie w latach 80tych stad wyparowalo i pewnie nigdy nie wroci... co do podstawowek nie bylbym takim optymista, w mojej podstawowce 9 lata 90) bylo 6 odzialow w mlodszych klasach 5 , reaz w tej szkole sa tylko 2 oddzialy...
rozwiń
Avatar
Krzysiek z LSM / 13 lipca 2016 o 15:12
0
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego. Po prostu wielu lublinian buduje się poza miastem, do Lublina przestali również emigrować rdzenni mieszkańcy ościennych gmin z uwagi na poprawę konfortu życia na wsi, lepszą komunikację z miastem itp. Spada jedynie liczba dzieci , ale winny temu jest niż demograficzny, który dotyka cały kraj. W Lublinie i tak nie jest z tym tak źle np. w lubelskich podstawówkach liczba uczniów spadła o 1/3 w stosunku do liczby uczniów w latach 90-tych a w takim Zamościu czy Chełmie (byłych miastach wojewódzkich) UWAGA liczba ta spadła TRZYKROTNIE!!!!
Liczba mieszkańców Lublina stale rośnie. Przynajmniej w pokoleniu 20+. Wiele osób po prostu mieszka w mieście bez meldunku. Po prostu ludziom nie chce się wymieniać dowodów osobistych, praw jazdy. Poza tym wiele osób wynajmuje w mieście mieszkania, a mało który właściciel zamelduje kogoś na pobyt stały. Jest sezon wakacyjny, studenci rozjechali się do domów, zobaczcie ile samochodów z obcymi rejestracjami parkuje na lubelskich osiedlach. Rośnie również liczba mieszkańców powiatu lubelskiego, Świdnika oraz powiatów świdnickiego i łęczyńskiego... rozwiń
Avatar
słoikowiec z Kraśnika / 13 lipca 2016 o 13:13
0
Brednie z tym "wyludnianiem". To oparte na statystykach meldunkowych, które są nic nie warte, bo tysiące ludzi mieszkają bez meldunku w Lublinie. Sam tak mieszkam. Budują, bo jest popyt i tyle.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:47
0
i coraz mniej ludzi w Lublinie ale to nie my kupujemy mieszkania rdzenni lublinianie
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 10:03
0
Leńczuk niezły biznes klepnął z Ratuszem - za 11 mln działka w centrum miasta :)
Avatar
marek / 13 lipca 2016 o 09:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W KL napisali, że ludzie z Lublina uciekają. Po co mnoźyć pustostany?
Uwierz na słowo, że żaden deweloper nie jest na tyle głupi, żeby swoje pieniądze wyrzucać w błoto. Mieszkań sprzedaje się w Lublinie z roku na rok coraz więcej. Zapotrzebowanie jest ogromne, podobnie jak z powierzchnią biurową, której do tej pory praktycznie w ogóle nie było(mówię o tej nowoczesnej).
Avatar
mieszkaniec / 13 lipca 2016 o 09:55
0
Lublin się wyludnia a w tym samym czasie Głusk, Konopnica, Garbów, Wólka, Niemce, Jabłonna, Wojciechów, Krzczonów, Wysokie, Niedrzwica Duża i parę innych się zaludniają.
Avatar
bambo75 / 13 lipca 2016 o 09:14
0
Tylko pochwal się Niuniu: jak wyglądają ulice wylotowe z Lublina w godzinach szczytu? Policz: ile paliwa i czasu zmarnujecie w korkach, podczas gdy mieszkając w Lubline mógłbyś nawet pieszo do pracy/ szkoły dojść o wrócić. Ludźmi kierują nieprzemyślane emocje typu: "Oj! jak cudownie jest mieszkać za miastem!" Najpierw się przeprowadzają za miasto -a potem myślą. Ja przemieszkałem "za miastem" ponad 30 lat swojego życia -teraz "dziękuję!" i uważam to za "czas i paliwo zmarnowane" na dojazdy do miasta i z niego powroty. Teraz (mieszkając w mieście) cenię sobie bliskość: szkół, sklepów, szpitali, urzędów, przychodni, itp., a i na paliwie dużo zaoszczędzę, które to oszczędności mogę przeznaczyć na przyjemności.
Tylko pochwal się Niuniu: jak wyglądają ulice wylotowe z Lublina w godzinach szczytu? Policz: ile paliwa i czasu zmarnujecie w korkach, podczas gdy mieszkając w Lubline mógłbyś nawet pieszo do pracy/ szkoły dojść o wrócić. Ludźmi kierują nieprzemyślane emocje typu: "Oj! jak cudownie jest mieszkać za miastem!" Najpierw się przeprowadzają za miasto -a potem myślą. Ja przemieszkałem "za miastem" ponad 30 lat swojego życia -teraz "dziękuję!" i uważam to za "czas i paliwo zmarnowane" na dojazdy do miasta i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 11 8

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 1

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana

Zderzenie busa z osobówką na al. Witosa. Kilka osób rannych. Droga zablokowana 9 1

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Według informacji policjantów kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 7 8

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 10 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 32 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 44 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce