Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2016 r.
16:18

Błonia przy Zamku. Wygrali, dostali nagrodę, ale miasto nie skorzysta z ich projektu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A

Ratusz od nowa musi szukać projektanta i pomysłu na park przy Zamku. Okazuje się, że z koncepcji wybranej w konkursie architektonicznym na nowe Błonia miasto nie może skorzystać, choć jej autorom wypłaciło 50 tys. zł nagrody. Taki regulamin konkursu zatwierdzili urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

A miało być tak pięknie... Ponad rok temu miasto zachęcało architektów, by słali na konkurs swe pomysły na Błonia. Za najlepsze propozycje obiecało nagrody. Na zdobywcę pierwszego miejsca czekało 50 tys. zł i gwarancja, że to z nim miasto siądzie do rozmów w sprawie zamówienia projektu nowego parku. Projekt miał być gotowy już w maju 2016 r.

Zwycięzców wybrano, nagrody wypłacono, a z autorami najlepszej pracy podjęto obiecane rozmowy. Ale z negocjacji nic nie wyszło, bo zespół warszawskich architektów chciał warszawskich stawek, a miasto oferowało tylko lubelskie. Różnica była kolosalna, bo Ratusz był gotów zapłacić za projekt 200 tys. zł, tymczasem architekci żądali 720 tys. Oni nie schodzili z ceny, a miasto nic nie dokładało, więc obie strony uznały, że wstają od stołu i to raz na zawsze.

Zaraz po fiasku rozmów miasto liczyło na to, że jednak uda się skorzystać ze zwycięskiej koncepcji, tyle że bazujący na niej projekt zleci się komuś innemu. Taką możliwość mieli zbadać prawnicy. Właśnie zbadali, a werdykt brzmi: nic z tego.

– Niestety nie nabyliśmy praw do tej koncepcji – tłumaczy Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – W regulaminie nie zostały przeniesione prawa majątkowe do opracowania dzieła zależnego na bazie tej dokumentacji. Takie jest stanowisko prawników.

Co to oznacza dla planów budowy parku? – Wracamy do punktu wyjścia – przyznaje Szczepańska, która od nowa będzie szukać kogoś, kto zaprojektuje teren zielony przy Zamku. – Najprawdopodobniej ogłosimy przetarg nieograniczony – wyjaśnia. Twierdzi też, że choć miasto nie może ani trochę wykorzystać zwycięskiej koncepcji, to nie zostaje zupełnie z niczym. – Mamy teraz szeroką wiedzę na temat tego jak zagospodarowanie tego terenu widzą architekci, jakie są stanowiska specjalistów, jakie oczekiwania mieszkańców, znamy też uwagi sądu konkursowego.

Całą tę wiedzę miejscy urzędnicy mają teraz przelać w dokument z wytycznymi dla projektantów. I na tej podstawie ogłosić przetarg. – Chcemy go ogłosić jeszcze w tym roku – zapewnia Szczepańska. Ale potwierdza też, że parku nie uda się wykonać tak szybko, jak jeszcze niedawno sądzono. – Zakładam 12-miesięczny cykl opracowania dokumentacji i 12-miesięczny cykl realizacji inwestycji, czyli park byłby gotowy za dwa lata. Wszystko jeszcze zależy od tego, czy w budżecie miasta znajdzie się takie zadanie jak budowa parku. Na dziś w budżecie są pieniądze na projekt.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:22
0
kolejna wpadka debili urzednikow !!! kto zapomina o nabywaniu praw do projektu ??!!!
Avatar
gość / 4 lipca 2016 o 08:57
0
popieram napisał:
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Dokładnie to sie przeliczyli chłopaki z  Warszafki i bardzo dobrze plus dla naszych władz
Avatar
popieram / 4 lipca 2016 o 08:56
0
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Avatar
pieszy / 3 lipca 2016 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie  nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 10:41
0
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 11:43
0
To kłamstwo. Pan dyrektor Mącik rzeczywiście kierował pracami przygotowawczymi, czuwał nad organizacja konkursu na Błonia i jako juror uczestniczył w wyborze projektu do realizacji ale te 7800 dostał za to tylko przy okazji bo głównie został nagrodzony za kulturę osobistą! A zapisać w regulaminie konkursu że obowiązuje limit wynagrodzenia za projekt realizacyjny wysokości 200 tysięcy i że autor pracy nagrodzonej dostaje 50000 za co zbywa na rzecz miasta prawa autorskie do niej - to byłoby bardzo, ale to bardzo niekulturalne!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 10:35
0
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za to z pełną gwarancją zachowania praw autorskich do koncepcji za którą zapłacono 50000 lubelskich złotych!!! Wszystko oczywiście z przepastnej i nieskończenie zasobnej publicznej kasy miasta Lublina, bo kto bogatemu zabroni?! I co? Jakieś konsekwencje, jakieś kary albo chociaż jakieś wnioski ??? Owszem jest jeden wniosek: "Wracamy do punktu wyjścia" Chętnych w kolejce do następnych nagród na pewno nie zabraknie!
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 09:55
0
Wyrzucono w błoto 50 000 w konkursie przygotowanym przez urzędnika któremu przyznano przyznano za to nagrodę 7 800. Jakież to nasze, polskie i lubelskie!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 07:20
0
Ale to już było, bo wszak przygotowany przed rokiem przez "ratusz" za publiczne pieniądze projekt zagospodarowania Górek Czechowskich został zaprezentowany dwa dni temu jako całkiem nowy i nie miasta, a TBV Inwestycje. Mieszkańcy Lublina zostali kolejny raz zdradzeni o brzasku...
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 00:48
0
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian praw autorskich do projektu za co pewnie ten pan dostanie teraz dodatkową nagrodę za dobre serce i delikatność w obchodzeniu się z architektami z Warszawy
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian pra... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:22
0
kolejna wpadka debili urzednikow !!! kto zapomina o nabywaniu praw do projektu ??!!!
Avatar
gość / 4 lipca 2016 o 08:57
0
popieram napisał:
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Dokładnie to sie przeliczyli chłopaki z  Warszafki i bardzo dobrze plus dla naszych władz
Avatar
popieram / 4 lipca 2016 o 08:56
0
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Avatar
pieszy / 3 lipca 2016 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie  nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 10:41
0
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 11:43
0
To kłamstwo. Pan dyrektor Mącik rzeczywiście kierował pracami przygotowawczymi, czuwał nad organizacja konkursu na Błonia i jako juror uczestniczył w wyborze projektu do realizacji ale te 7800 dostał za to tylko przy okazji bo głównie został nagrodzony za kulturę osobistą! A zapisać w regulaminie konkursu że obowiązuje limit wynagrodzenia za projekt realizacyjny wysokości 200 tysięcy i że autor pracy nagrodzonej dostaje 50000 za co zbywa na rzecz miasta prawa autorskie do niej - to byłoby bardzo, ale to bardzo niekulturalne!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 10:35
0
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za to z pełną gwarancją zachowania praw autorskich do koncepcji za którą zapłacono 50000 lubelskich złotych!!! Wszystko oczywiście z przepastnej i nieskończenie zasobnej publicznej kasy miasta Lublina, bo kto bogatemu zabroni?! I co? Jakieś konsekwencje, jakieś kary albo chociaż jakieś wnioski ??? Owszem jest jeden wniosek: "Wracamy do punktu wyjścia" Chętnych w kolejce do następnych nagród na pewno nie zabraknie!
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 09:55
0
Wyrzucono w błoto 50 000 w konkursie przygotowanym przez urzędnika któremu przyznano przyznano za to nagrodę 7 800. Jakież to nasze, polskie i lubelskie!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 07:20
0
Ale to już było, bo wszak przygotowany przed rokiem przez "ratusz" za publiczne pieniądze projekt zagospodarowania Górek Czechowskich został zaprezentowany dwa dni temu jako całkiem nowy i nie miasta, a TBV Inwestycje. Mieszkańcy Lublina zostali kolejny raz zdradzeni o brzasku...
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 00:48
0
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian praw autorskich do projektu za co pewnie ten pan dostanie teraz dodatkową nagrodę za dobre serce i delikatność w obchodzeniu się z architektami z Warszawy
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian pra... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!