Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2016 r.
16:18

Błonia przy Zamku. Wygrali, dostali nagrodę, ale miasto nie skorzysta z ich projektu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A

Ratusz od nowa musi szukać projektanta i pomysłu na park przy Zamku. Okazuje się, że z koncepcji wybranej w konkursie architektonicznym na nowe Błonia miasto nie może skorzystać, choć jej autorom wypłaciło 50 tys. zł nagrody. Taki regulamin konkursu zatwierdzili urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

A miało być tak pięknie... Ponad rok temu miasto zachęcało architektów, by słali na konkurs swe pomysły na Błonia. Za najlepsze propozycje obiecało nagrody. Na zdobywcę pierwszego miejsca czekało 50 tys. zł i gwarancja, że to z nim miasto siądzie do rozmów w sprawie zamówienia projektu nowego parku. Projekt miał być gotowy już w maju 2016 r.

Zwycięzców wybrano, nagrody wypłacono, a z autorami najlepszej pracy podjęto obiecane rozmowy. Ale z negocjacji nic nie wyszło, bo zespół warszawskich architektów chciał warszawskich stawek, a miasto oferowało tylko lubelskie. Różnica była kolosalna, bo Ratusz był gotów zapłacić za projekt 200 tys. zł, tymczasem architekci żądali 720 tys. Oni nie schodzili z ceny, a miasto nic nie dokładało, więc obie strony uznały, że wstają od stołu i to raz na zawsze.

Zaraz po fiasku rozmów miasto liczyło na to, że jednak uda się skorzystać ze zwycięskiej koncepcji, tyle że bazujący na niej projekt zleci się komuś innemu. Taką możliwość mieli zbadać prawnicy. Właśnie zbadali, a werdykt brzmi: nic z tego.

– Niestety nie nabyliśmy praw do tej koncepcji – tłumaczy Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – W regulaminie nie zostały przeniesione prawa majątkowe do opracowania dzieła zależnego na bazie tej dokumentacji. Takie jest stanowisko prawników.

Co to oznacza dla planów budowy parku? – Wracamy do punktu wyjścia – przyznaje Szczepańska, która od nowa będzie szukać kogoś, kto zaprojektuje teren zielony przy Zamku. – Najprawdopodobniej ogłosimy przetarg nieograniczony – wyjaśnia. Twierdzi też, że choć miasto nie może ani trochę wykorzystać zwycięskiej koncepcji, to nie zostaje zupełnie z niczym. – Mamy teraz szeroką wiedzę na temat tego jak zagospodarowanie tego terenu widzą architekci, jakie są stanowiska specjalistów, jakie oczekiwania mieszkańców, znamy też uwagi sądu konkursowego.

Całą tę wiedzę miejscy urzędnicy mają teraz przelać w dokument z wytycznymi dla projektantów. I na tej podstawie ogłosić przetarg. – Chcemy go ogłosić jeszcze w tym roku – zapewnia Szczepańska. Ale potwierdza też, że parku nie uda się wykonać tak szybko, jak jeszcze niedawno sądzono. – Zakładam 12-miesięczny cykl opracowania dokumentacji i 12-miesięczny cykl realizacji inwestycji, czyli park byłby gotowy za dwa lata. Wszystko jeszcze zależy od tego, czy w budżecie miasta znajdzie się takie zadanie jak budowa parku. Na dziś w budżecie są pieniądze na projekt.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:22
0
kolejna wpadka debili urzednikow !!! kto zapomina o nabywaniu praw do projektu ??!!!
Avatar
gość / 4 lipca 2016 o 08:57
0
popieram napisał:
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Dokładnie to sie przeliczyli chłopaki z  Warszafki i bardzo dobrze plus dla naszych władz
Avatar
popieram / 4 lipca 2016 o 08:56
0
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Avatar
pieszy / 3 lipca 2016 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie  nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 10:41
0
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 11:43
0
To kłamstwo. Pan dyrektor Mącik rzeczywiście kierował pracami przygotowawczymi, czuwał nad organizacja konkursu na Błonia i jako juror uczestniczył w wyborze projektu do realizacji ale te 7800 dostał za to tylko przy okazji bo głównie został nagrodzony za kulturę osobistą! A zapisać w regulaminie konkursu że obowiązuje limit wynagrodzenia za projekt realizacyjny wysokości 200 tysięcy i że autor pracy nagrodzonej dostaje 50000 za co zbywa na rzecz miasta prawa autorskie do niej - to byłoby bardzo, ale to bardzo niekulturalne!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 10:35
0
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za to z pełną gwarancją zachowania praw autorskich do koncepcji za którą zapłacono 50000 lubelskich złotych!!! Wszystko oczywiście z przepastnej i nieskończenie zasobnej publicznej kasy miasta Lublina, bo kto bogatemu zabroni?! I co? Jakieś konsekwencje, jakieś kary albo chociaż jakieś wnioski ??? Owszem jest jeden wniosek: "Wracamy do punktu wyjścia" Chętnych w kolejce do następnych nagród na pewno nie zabraknie!
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 09:55
0
Wyrzucono w błoto 50 000 w konkursie przygotowanym przez urzędnika któremu przyznano przyznano za to nagrodę 7 800. Jakież to nasze, polskie i lubelskie!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 07:20
0
Ale to już było, bo wszak przygotowany przed rokiem przez "ratusz" za publiczne pieniądze projekt zagospodarowania Górek Czechowskich został zaprezentowany dwa dni temu jako całkiem nowy i nie miasta, a TBV Inwestycje. Mieszkańcy Lublina zostali kolejny raz zdradzeni o brzasku...
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 00:48
0
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian praw autorskich do projektu za co pewnie ten pan dostanie teraz dodatkową nagrodę za dobre serce i delikatność w obchodzeniu się z architektami z Warszawy
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian pra... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2016 o 09:22
0
kolejna wpadka debili urzednikow !!! kto zapomina o nabywaniu praw do projektu ??!!!
Avatar
gość / 4 lipca 2016 o 08:57
0
popieram napisał:
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Dokładnie to sie przeliczyli chłopaki z  Warszafki i bardzo dobrze plus dla naszych władz
Avatar
popieram / 4 lipca 2016 o 08:56
0
Nie no my sleli ,ze konkurs wygrali to teraz miasto będzie im placic tyle ile zechcą i bardzo dobrze urzędnicy pokazali,ze sa twardymi negocjatorami i to,ze wygrali nie oznacza że teraz zapłaci im miasto tyle ile zachcą
Avatar
pieszy / 3 lipca 2016 o 13:37
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie  nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!!
W doopie się poprzewracało, wszędzie parkingi, dojazdy. podjazdy, nie może hrabia jeden z drugim podejść parę metrów tylko musi zajechać pod same drzwi.  Gdzie byś tam głupku parkował, pod zabytkowymi pałacami czy pod Baobabem a może uważasz że jak masz nalepkę PW na swojej beemce to uprawnia cie to do parkowania pod płytą pomnika Nieznanego Żółnierza??? Na szczęście wszystkie te zardzewiałe śmierdziuchy zniknęły z Placu Litewskiego raz na zawsze i nigdy tu nie wrócą!!! rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2016 o 10:41
0
Oczywiście, żadne służby kontrolne i prawne nic nie widzą... Ale nie przebije to innego geniuszu tych suksdfs!!@#!@ów - "remont" placu Litewskiego za 50mln... gdzie nie przybędzie nawet 1 miejsca parkingu podziemnego! 50 mln zl!!!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 11:43
0
To kłamstwo. Pan dyrektor Mącik rzeczywiście kierował pracami przygotowawczymi, czuwał nad organizacja konkursu na Błonia i jako juror uczestniczył w wyborze projektu do realizacji ale te 7800 dostał za to tylko przy okazji bo głównie został nagrodzony za kulturę osobistą! A zapisać w regulaminie konkursu że obowiązuje limit wynagrodzenia za projekt realizacyjny wysokości 200 tysięcy i że autor pracy nagrodzonej dostaje 50000 za co zbywa na rzecz miasta prawa autorskie do niej - to byłoby bardzo, ale to bardzo niekulturalne!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 10:35
0
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za to z pełną gwarancją zachowania praw autorskich do koncepcji za którą zapłacono 50000 lubelskich złotych!!! Wszystko oczywiście z przepastnej i nieskończenie zasobnej publicznej kasy miasta Lublina, bo kto bogatemu zabroni?! I co? Jakieś konsekwencje, jakieś kary albo chociaż jakieś wnioski ??? Owszem jest jeden wniosek: "Wracamy do punktu wyjścia" Chętnych w kolejce do następnych nagród na pewno nie zabraknie!
7800 nagrody dla wysokiego urzędnika za zmarnotrawienie ale nie 50 tysięcy a co najmniej 300 tysięcy zł bo tyle wynosiły wszystkie nagrody, wyróżnienia, pensje sędziów, koszty organizacyjne wystaw, debat i konsultacji. Konkurs przygotowany przez miejskich urzędników pod okiem miejskich prawników, w którym wybrany przez tych samych urzędników i prawników architekt miał zagwarantowane pewne zlecenie na projekty wykonawcze bez zastrzeżenia że nie może sobie za nie żądać ile zechce i przeliczać wynagrodzenie po kursie złotówki warszawskiej, za... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 09:55
0
Wyrzucono w błoto 50 000 w konkursie przygotowanym przez urzędnika któremu przyznano przyznano za to nagrodę 7 800. Jakież to nasze, polskie i lubelskie!
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 07:20
0
Ale to już było, bo wszak przygotowany przed rokiem przez "ratusz" za publiczne pieniądze projekt zagospodarowania Górek Czechowskich został zaprezentowany dwa dni temu jako całkiem nowy i nie miasta, a TBV Inwestycje. Mieszkańcy Lublina zostali kolejny raz zdradzeni o brzasku...
Avatar
Gość / 2 lipca 2016 o 00:48
0
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian praw autorskich do projektu za co pewnie ten pan dostanie teraz dodatkową nagrodę za dobre serce i delikatność w obchodzeniu się z architektami z Warszawy
"Miasto nie skorzysta z ich projektu i bardzo dobrze, bo ten projekt był beznadziejny za dużo drzew zostałoby wyciętych. Kto w czasie upałów by tam chodził. Tylko szkoda tych 50 tys". Ten beznadziejny projekt nie nadający się do realizacji został wybrany w konkursie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków który za przygotowanie regulaminu tego konkursu i pracę w jego jury dostał od prezydenta Żuka bardzo wysoka nagrodę pieniężną. Zgodnie z tym regulaminem wypłacając architektom 50 000 nie zadbano o przekazanie miastu w zamian pra... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.