Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 czerwca 2016 r.
16:14

Górki czechowskie według TBV. Deweloper pokazał pomysł (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
6 103 A A

Swój pomysł na górki pokazał w czwartek ich nowy właściciel. – To materiał do dyskusji – mówi inwestor, który na 39 proc. terenu chce zbudować kilka tysięcy mieszkań, a 61 proc. przeznaczyć pod park. Kto miałby ten park urządzić? – To temat do rozmów z miastem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lubelska spółka TBV Investment kupiła 105 ha górek na początku marca. Oświadczyła wtedy, że na części obszaru chce budować mieszkania. Więcej miała powiedzieć do końca czerwca. Prezentacja odbyła sięw czwartek, przygotowała ją pracownia P.A. Nova, znana w Lublinie z wygranej w konkursie architektonicznym na zagospodarowanie Podzamcza.

– Wiemy, że jest to temat gorący – mówi Stanisław Lessaer z P.A. Nova. Dodaje, że za punkt wyjścia wziął nietykalny teren wpisany do Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych. Wraz z zieloną otuliną miałby stworzyć największy w mieście park. – Chcemy przeznaczyć pod tereny zielone przeszło 65 ha – tłumaczy Wojciech Dzioba, prezes TBV i dodaje, że to areał porównywalny z krakowskimi Błoniami czy warszawskimi Łazienkami.

– Byłby to teren wyłączony z zabudowy – podkreśla Lessaer. Jako jedyne budowle wskazuje: wieżę widokową, platformę widokową i dwie kładki nad wąwozami. Wokół parku (pas o szerokości 10 m) miałyby być ścieżki z naturalnych materiałów. W miejscu dawnej strzelnicy byłaby część sportowa, m.in. boiska. Z obszarów już zabudowanych prowadziłyby do parku korytarze zieleni nie węższe niż 180 m.

Kto miałby ten park urządzić? – Na ten temat chcę rozmawiać z miastem – mówi Dzioba. Czy może to oznaczać, że Ratusz odkupiłby tę część górek? – Żadna propozycja ze strony inwestora nie padła – odpowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

 

Sonda: Jak Ci się podoba pomysł na zagospodarowanie górek czechowskich?

Liczba głosów: 481
51.56%
Nie podoba mi się
39.09%
Podoba mi się
9.36%
Może być

Na wzniesieniach wokół górek byłoby pięć stref zabudowy. Po stronie osiedla Tor mowa jest o domach jednorodzinnych, do których dojazd miałby być prowadzony drogą nie mającą połączenia z istniejącymi uliczkami (np. Solorza), by nie obciążać ich ruchem. Wyżej, naprzeciw blokowisk Czechowa, zabudowa byłaby wyższa, do 10 kondygnacji, zaś nawet 14 kondygnacji sięgać mogłyby budynki wzdłuż ul. Poligonowej. Dzioba szacuje, że może powstać łącznie od 3 tys. do 4 tys. mieszkań.

O dopuszczające zabudowę mieszkaniową zmiany w planie zagospodarowania terenu TBV zamierza zabiegać w Urzędzie Miasta, gdzie toczą się już prace nad takim projektem. – Prace są na wstępnym etapie. Projekt może być wyłożony do publicznego wglądu pod koniec roku – szacuje Bobowska. Do tej pory na pytanie o to, w którą stronę pójdą zmiany na górkach urzędnicy odpowiadali, że chcą poczekać na to, co zaprezentuje inwestor. Co mówią teraz? – Jeszcze nie widzieliśmy propozycji właściciela – mówi Bobowska. – Mamy nadzieję, że prezentacja ułatwi rozmowy inwestora z mieszkańcami.

Do takich rozmów ma dojść podczas publicznej prezentacji zapowiedzianej przez TBV na koniec lipca (dokładny termin ma być podany). Sprawa zabudowy górek budzi wiele kontrowersji, a przeciwnicy budowy mieszkań, zapowiadają już przygotowanie niezależnej, społecznej koncepcji. Podkreślają, że górki są miejscem występowania chronionej flory i fauny. Z kolei autorzy koncepcji zleconej przez TBV twierdzą, że uwzględniali lokalizacje chronionych gatunków. – Przyjęliśmy je jako pewnik, który należy chronić – mówi Lessaer.

Komentarze 103

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 12:48
0
Od razu widać, że skończyło się na odwiedzinach developera, który przed sprzedażą roztacza swój urok osobisty. Każde osiedle na etapie sprzedaży ma być "oczkiem w głowie". Jak już zapłacicie za tak zwany prestiż marnej jakości, a kupiony z górnej półki i przyjdziecie z roszczeniem, awarią ( a na pewno pójdziecie, bo jest ich za dużo jak na cenę i prestiż) to od drzwi jesteście już intruzami i straszeni sądem. Zapraszamy na osiedle i rozmowę z mieszkańcami. Od podwórka już nie jest tak luksusowo, użytkowanie jest kosztowne, jak na zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów.
Od razu widać, że skończyło się na odwiedzinach developera, który przed sprzedażą roztacza swój urok osobisty. Każde osiedle na etapie sprzedaży ma być "oczkiem w głowie". Jak już zapłacicie za tak zwany prestiż marnej jakości, a kupiony z górnej półki i przyjdziecie z roszczeniem, awarią ( a na pewno pójdziecie, bo jest ich za dużo jak na cenę i prestiż) to od drzwi jesteście już intruzami i straszeni sądem. Zapraszamy na osiedle i rozmowę z mieszkańcami. Od podwórka już nie jest tak luksusowo, użytkowanie jest kosztowne, jak na z... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 maja 2017 o 11:10
0
undefined napisał:
Nie rozumiem, zastrzeżeń do osiedla Prestiż, najładniejsze, najprzyjemniejsze, najbardziej przyjazne mieszkańcom nowe osiedle jakie powstaje obecnie w Lublinie, wiem, bo szukając mieszkania odwiedziłem i przeglądałem propozycje wszystkich deweloperów.
 Zgadzam się. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że osiedle Prestige na tle otaczającej nas deweloperskiej bylejakości to jest całkiem fajna i ciekawa propozycja.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:47
0
to niestety smutna ale prawda, że górki są zaniedbane - pełno tam śmieci a i do rzadkości nie należy spotkanie z bezdomnymi, którzy tam pomieszkują, do tego młodzież wiecznie urządza tam sobie libacje, faktycznie super sprawa dla mieszkańców Czechowa i powód do dumy
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:45
0
Mi osobiście inwestycje TBV mi się podobają i jestem przekonany, że teren Górek Czechowskich dobrze zagospodarują
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:45
0
Mi osobiście inwestycje TBV mi się podobają i jestem przekonany, że teren Górek Czechowskich dobrze zagospodarują .
Avatar
Magda / 16 maja 2017 o 10:56
0
******tbv.pl/inwestycje-zrealizowane,306,osiedle-prestige-etap-i link do strony dewelopera ze zdjeciami osiedla prestige. jeżeli tak wygląda znaiedbane przez dewelopera osele to ja nie wiem, gdzie wy mieszkacie, ale na pewno nie w lublinie. ja kupiłam mieszkanie na cyprysowej w lublinie, proszę sobie kiedyś zajrzeć. cena podobna, a mogę tylko pozazdrosic mieszkańcom prestige zielenie i zagospodarowania wokół budynków.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 09:51
0
Gdyby tak rzeczywiście było nie trzeba by było uprawiać żałosnej kryptoreklamy na forach.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 09:03
0
Nie rozumiem, zastrzeżeń do osiedla Prestiż, najładniejsze, najprzyjemniejsze, najbardziej przyjazne mieszkańcom nowe osiedle jakie powstaje obecnie w Lublinie, wiem, bo szukając mieszkania odwiedziłem i przeglądałem propozycje wszystkich deweloperów.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 16:28
0
TBV nie spamować artykułu. Już mieszkańcy dobrze wiedzą co to za "nieużytki" rzekomo niezagospodarowane.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 14:15
0
Wreszcie ktoś zajmie się sprawą największych nieużytków w mieście...taki ogromny zaniedbany, niezagospodarowany teren zawłaszczony przez garstkę typków spod ciemnej gwiazdy, normalny mieszkaniec bał się tam wchodzić, żeby nie oberwać od pijanych albo naćpanych bywalców tego wielkiego śmietniska.Trzyma kciuki za szybką realizację projektu i przywrócenie tej części miasta wszystkim, którzy zechcą odpocząć na łonie natury w cywilizowanych warunkach.
Avatar
Gość / 18 maja 2017 o 12:48
0
Od razu widać, że skończyło się na odwiedzinach developera, który przed sprzedażą roztacza swój urok osobisty. Każde osiedle na etapie sprzedaży ma być "oczkiem w głowie". Jak już zapłacicie za tak zwany prestiż marnej jakości, a kupiony z górnej półki i przyjdziecie z roszczeniem, awarią ( a na pewno pójdziecie, bo jest ich za dużo jak na cenę i prestiż) to od drzwi jesteście już intruzami i straszeni sądem. Zapraszamy na osiedle i rozmowę z mieszkańcami. Od podwórka już nie jest tak luksusowo, użytkowanie jest kosztowne, jak na zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów.
Od razu widać, że skończyło się na odwiedzinach developera, który przed sprzedażą roztacza swój urok osobisty. Każde osiedle na etapie sprzedaży ma być "oczkiem w głowie". Jak już zapłacicie za tak zwany prestiż marnej jakości, a kupiony z górnej półki i przyjdziecie z roszczeniem, awarią ( a na pewno pójdziecie, bo jest ich za dużo jak na cenę i prestiż) to od drzwi jesteście już intruzami i straszeni sądem. Zapraszamy na osiedle i rozmowę z mieszkańcami. Od podwórka już nie jest tak luksusowo, użytkowanie jest kosztowne, jak na z... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Lublina / 17 maja 2017 o 11:10
0
undefined napisał:
Nie rozumiem, zastrzeżeń do osiedla Prestiż, najładniejsze, najprzyjemniejsze, najbardziej przyjazne mieszkańcom nowe osiedle jakie powstaje obecnie w Lublinie, wiem, bo szukając mieszkania odwiedziłem i przeglądałem propozycje wszystkich deweloperów.
 Zgadzam się. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że osiedle Prestige na tle otaczającej nas deweloperskiej bylejakości to jest całkiem fajna i ciekawa propozycja.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:47
0
to niestety smutna ale prawda, że górki są zaniedbane - pełno tam śmieci a i do rzadkości nie należy spotkanie z bezdomnymi, którzy tam pomieszkują, do tego młodzież wiecznie urządza tam sobie libacje, faktycznie super sprawa dla mieszkańców Czechowa i powód do dumy
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:45
0
Mi osobiście inwestycje TBV mi się podobają i jestem przekonany, że teren Górek Czechowskich dobrze zagospodarują
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 10:45
0
Mi osobiście inwestycje TBV mi się podobają i jestem przekonany, że teren Górek Czechowskich dobrze zagospodarują .
Avatar
Magda / 16 maja 2017 o 10:56
0
******tbv.pl/inwestycje-zrealizowane,306,osiedle-prestige-etap-i link do strony dewelopera ze zdjeciami osiedla prestige. jeżeli tak wygląda znaiedbane przez dewelopera osele to ja nie wiem, gdzie wy mieszkacie, ale na pewno nie w lublinie. ja kupiłam mieszkanie na cyprysowej w lublinie, proszę sobie kiedyś zajrzeć. cena podobna, a mogę tylko pozazdrosic mieszkańcom prestige zielenie i zagospodarowania wokół budynków.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 09:51
0
Gdyby tak rzeczywiście było nie trzeba by było uprawiać żałosnej kryptoreklamy na forach.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 09:03
0
Nie rozumiem, zastrzeżeń do osiedla Prestiż, najładniejsze, najprzyjemniejsze, najbardziej przyjazne mieszkańcom nowe osiedle jakie powstaje obecnie w Lublinie, wiem, bo szukając mieszkania odwiedziłem i przeglądałem propozycje wszystkich deweloperów.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 16:28
0
TBV nie spamować artykułu. Już mieszkańcy dobrze wiedzą co to za "nieużytki" rzekomo niezagospodarowane.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 o 14:15
0
Wreszcie ktoś zajmie się sprawą największych nieużytków w mieście...taki ogromny zaniedbany, niezagospodarowany teren zawłaszczony przez garstkę typków spod ciemnej gwiazdy, normalny mieszkaniec bał się tam wchodzić, żeby nie oberwać od pijanych albo naćpanych bywalców tego wielkiego śmietniska.Trzyma kciuki za szybką realizację projektu i przywrócenie tej części miasta wszystkim, którzy zechcą odpocząć na łonie natury w cywilizowanych warunkach.
Zobacz wszystkie komentarze 103

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 95 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 36 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!