Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 września 2019 r.
6:37

Lublin: Wojsko nie dogadało się z miastem, skwer na sprzedaż. Mieszkańcy zaniepokojeni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
60 55 A A
– Wszystko niedługo zabetonują, czym my będziemy oddychać? – irytuje się starsza kobieta mieszkająca obok skweru
– Wszystko niedługo zabetonują, czym my będziemy oddychać? – irytuje się starsza kobieta mieszkająca obok skweru (fot. Maciej Kaczanowski)

Wojsko sprzedaje zielony skwerek przy ul. Spadochroniarzy, gdzie może wyrosnąć nowy budynek. Na nic się zdały protesty okolicznych mieszkańców, którzy chcą, aby teren pozostał niezabudowany. O jego przejęcie starały się władze miasta, oferując w zamian inne nieruchomości. Wojsko odrzuciło te oferty

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa dotyczy skweru naprzeciw Wojskowej Komendy Uzupełnień, tuż przed oknami bloku przy Spadochroniarzy 4 i obok sklepu Społem. Dzisiaj są tutaj drzewa, krzewy oraz dwie skośne alejki będące skrótem dla okolicznych mieszkańców. Właścicielem niespełna dwuhektarowej działki jest wojsko, które właśnie wystawiło tę nieruchomość na sprzedaż.

– Cena wywoławcza to 2 mln zł. Przyszły właściciel będzie mógł przeznaczyć ten teren na działalność usługowo-handlową – informuje Małgorzata Skrzypek z lubelskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego. – Zgodnie z ustawą środki uzyskane ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości AMW przeznacza na realizację inwestycji mieszkaniowych w celu zapewnienia zakwaterowania żołnierzom pełniącym czynną służbę zawodową.

Agencja od dłuższego czasu planowała spieniężenie tej działki. Pierwsze pogłoski w tej sprawie pojawiły się w roku 2009. Pięć lat później Urząd Miasta, właśnie na wniosek agencji, wydał decyzję dopuszczającą budowę obiektu usługowo-handlowego na innej części skweru, na rogu ul. Spadochroniarzy i Weteranów. Ta część nie jest przedmiotem zbliżającego się przetargu.

Odnośnie części, która ma być sprzedawana pod koniec września nie były jeszcze wydawane żadne decyzje umożliwiające jej zabudowę. Urzędnicy przyznają jednak, że jeśli tylko dostaną od inwestora poprawny wniosek, to w zasadzie nie będą mieć podstaw do tego, by odmówić zgody na postawienie tu budynku.

– Wszystko niedługo zabetonują, czym my będziemy oddychać? – irytuje się starsza kobieta mieszkająca obok skweru. O przetargu na sprzedaż ziemi dowiedziała się od nas. Obawy o to, że skwerek zostanie zabudowany, towarzyszą okolicznym mieszkańcom od dziesięciu lat, ale nigdy budowa nie była tak prawdopodobna jak teraz, gdy nieruchomość trafiła na licytację.

Gdy okoliczni mieszkańcy wszczęli protest w obronie skweru, Urząd Miasta podjął próbę przejęcia działki od wojska. Nie zamierzał jednak wydać na to ani złotówki, więc w 2016 r. poprosił o przekazanie działki w drodze darowizny. Agencja odmówiła. Sąsiedzi nadal domagali się urządzenia tu skweru, więc w zeszłym roku Ratusz ponowił prośbę. Agencja odpowiedziała, że za darmo działki nie odda, ale może się zamienić. Ratusz zaproponował na wymianę inne grunty, ale oferta została odrzucona.

– Po dokonaniu wizji lokalnych na zaproponowanych przez gminę nieruchomościach Agencja nie zdecydowała się na zamianę – potwierdza Skrzypek. Podkreśla, że działki oferowane przez miasto w rejonie Helenowa i Sławina miały niekorzystne ukształtowanie i położenie. – Duży spadek, bezpośrednie sąsiedztwo linii wysokiego napięcia oraz przebiegająca tam częściowo trasa Via Carpatia sprawiają, że AMW nie uzyskałaby z ich sprzedaży środków porównywalnych z tymi, które wygenerowałoby zagospodarowanie działki przy ul. Spadochroniarzy 2b.

Agencja podkreśla, że tylko jedna działka zaproponowana przez miasto „uzyskała częściowo pozytywną opinię”. Mowa o nieruchomości przy ul. Raginisa. – Jednak jej wartość, ok. 685 tys. zł, nie jest ekwiwalentna względem wyceny działki przy ul. Spadochroniarzy – dodaje przedstawicielka AMW.

Czy zielony skwer tuż obok ścisłego centrum okaże się kuszącym kąskiem dla inwestorów? Tego dowiemy się pod koniec miesiąca. Licytacja została zaplanowana na 25 września.

e-Wydanie

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 13:23
+105
W tym mieście rządzą deweloperzy.
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 07:06
+42
Skoro wojsko dostało ziemię za darmo, to jakim prawem kilkadziesiąt lat później sprzedaje ją na rynku? Jeśli już to prawo pierwokupu powinien mieć samorząd lub nawet prawo do przejęcia niepotrzebnego gruntu.
Avatar
mikron / 9 września 2019 o 08:24
+34
Obywatele! Napiszcie list do Błaszczaka i Dudy żeby wojsko zgodziło się na zamianę gruntów. Przecież  oni reprezentują Partię, której los zwykłych ludzi nie jest obcy. Na pewno pozytywnie przylą się do wniosku. 
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:35
+33
Wojsko sprzedaje, ale według trolli to wina PO :D A MPZP tam nie ma, więc nie może miasto zmienić tego na zieleń parkową. Piszcie do Naczelnika, w sobotę tyle obiecał, że te 2 mln to pryszcz.
Avatar
ironia / 9 września 2019 o 08:40
+32
Obywatele! Napiszcie list do Błaszczaka i Dudy żeby wojsko zgodziło się na zamianę gruntów. Przecież  oni reprezentują Partię, której los zwykłych ludzi nie jest obcy. Na pewno pozytywnie przylą się do wniosku.
 Partia Rządząca niejednokrotnie udowodniła, że los przyrody jest dla nich ważny a zwłaszcza los drzew więc nie będzie problemu z pozytywnym załatwnieniem sprawy. Tym bardziej, że idą wybory i lubelska lokomotywa PIS czyli Pan Sylwester Tułajew będzie miał okazję pięknie zapisać się na kartach historii Lublina i zapewne zainterweniuje u swoich kolegów w ministerstwie z pozytywnym skutkiem. 
 Partia Rządząca niejednokrotnie udowodniła, że los przyrody jest dla nich ważny a zwłaszcza los drzew więc nie będzie problemu z pozytywnym załatwnieniem sprawy. Tym bardziej, że idą wybory i lubelska lokomotywa PIS czyli Pan Sylwester Tułajew będzie miał okazję pięknie zapisać się na kartach historii Lublina i zapewne zainterweniuje u swoich kolegów w ministerstwie z pozytywnym skutkiem.  rozwiń
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 08:11
+26
To cwaniaki kupcie jakąś działkę w centrum Lublina i posadźcie na niej las :D Zobaczymy komu się opłaci i kto z was chętny będzie haha
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 10:24
+25
Podejrzewam, że u wojska nie było nawet chęci dogadania się. Po co się dogadywać z miastem skoro ten czy inny deweloper jest skłonny słono przepłacić za taką działkę?
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 09:03
+24
wojsko ma w D____ mieszkańców kasa kasa kasa.... ehhh
Avatar
hehe / 9 września 2019 o 07:47
+24
Najpierw protestują, a potem będą sami do Biedry w to miejsce chodzić hehe
Avatar
Bydlak / 9 września 2019 o 07:41
+23
Zawsze mieszkańcy mogą się zrzucić i sobie kupić ten skwer.
Avatar
wiadomo / 6 dni temu o 11:47
+4
Miasto pod wodza p. Żuka chciało przejąć by potem jak zwykle oddać za bezcen jakiemus ,,zaprzyjaznionemu" deweloperowi.Pan prezydent prawie jak Kazimierz Wielki. Zastał Lublin zielony a zostawi betonowy
Avatar
tyle / 10 września 2019 o 18:23
0
200 arów to 2 hektary
 Tam jest 20 arów. Mieszczą sie dwie ławki wszerz, dwie alejki i kasztanowiec
Avatar
Mil / 10 września 2019 o 15:12
0
200 arów to 2 hektary
Avatar
Piotr / 10 września 2019 o 00:01
+2
Agencja od dłuższego czasu planowała spieniężenie tej działki. Pierwsze pogłoski w tej sprawie pojawiły się w roku 2009. Pięć lat później Urząd Miasta, właśnie na wniosek agencji, wydał decyzję dopuszczającą budowę obiektu usługowo-handlowego na innej części skweru, na rogu ul. Spadochroniarzy i Weteranów. Ta część nie jest przedmiotem zbliżającego się przetargu.
Upamiętnienie poległych żołnierzy znajduje się właśnie na rogu Spadochroniarzy i Weteranów. Czyżby zatem miejsce to miało ocaleć? Jeśli tak, to wypada wycofać zarzut pod adresem AMW.
Upamiętnienie poległych żołnierzy znajduje się właśnie na rogu Spadochroniarzy i Weteranów. Czyżby zatem miejsce to miało ocaleć? Jeśli tak, to wypada wycofać zarzut pod adresem AMW. rozwiń
Avatar
ziew / 9 września 2019 o 18:41
0
Przecież tam praktycznie nie ma miejsca... Nawet Biedronka tego nie chciała, bo za małe...
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 18:36
-3
Będzie kolejna Biedronka lub Stokrotka...
Avatar
Gość / 9 września 2019 o 17:14
+8
Poprawić nawierzchnię alejek, wymienić ławeczki jak stare i to wystarczy, Jak w tym miejscu zabudują teren to faktycznie nie będzie zbyt dobrze to wyglądało. Urokliwie to wygląda obecnie, wystarczą tylko lekkie zabiegi kosmetyczne i to wszystko. Żadnych inwestycji w tym miejscu. Niech dadzą ludziom oddychać a nie dla zasady bo jest miejsce to trzeba wcisnąć. Potem się dziwić, że ludzie nienawidzą deweloperów, właśnie za takie lub tym podobne numery. Oni chyba sami nie mieszkają w blokach to nie wiedzą jak to jest. Jakby który pomieszkał w bloku obok którego jest drugi blok oddalony o zaledwie parę metrów to ciekawe jakby się czuł, sam by stwierdził, że spartolono robotę. Jest zasada - nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Ta zasada często deweloperów nie dotyczy. Jakby przeliczyć od 2010 roku do chwili obecnej ile terenów zielonych w Lublinie wykarczowano tylko po to by wylewać beton lub sadzać szaro-bure kloce to jak tak dalej będzie to w mieście faktycznie nie będzie czym oddychać a smog będzie się rozwijał w najlepsze.
Poprawić nawierzchnię alejek, wymienić ławeczki jak stare i to wystarczy, Jak w tym miejscu zabudują teren to faktycznie nie będzie zbyt dobrze to wyglądało. Urokliwie to wygląda obecnie, wystarczą tylko lekkie zabiegi kosmetyczne i to wszystko. Żadnych inwestycji w tym miejscu. Niech dadzą ludziom oddychać a nie dla zasady bo jest miejsce to trzeba wcisnąć. Potem się dziwić, że ludzie nienawidzą deweloperów, właśnie za takie lub tym podobne numery. Oni chyba sami nie mieszkają w blokach to nie wiedzą jak to jest. Jakby który pomieszkał w bl... rozwiń
Avatar
pogromca troli ratuszowych / 9 września 2019 o 16:35
+2
Hejka, pracownicy dewelo-zukowej trolo-farmy, coś wam nie do końca wychodzi dzisiaj minusikowanie :-DDD
Avatar
Japolan / 9 września 2019 o 15:59
+13
W tym mieście rządzą deweloperzy.
Oraz ich przy...boczni.
Avatar
chcą jeszcze więcej / 9 września 2019 o 14:32
+9
Zawsze mieszkańcy mogą się zrzucić i sobie kupić ten skwer.
PÓjdźmy dalej - jak ktoś będzie chciał pójść na spacer - niech se kupi chodnik. Jak chce jechać - niech kupuje drogę. Jak chce oddychać - może kupić sprężone powietrze w butli zwrotnej.
 Z powietrzem to może nie dadzą rady, ale z wodą - czemu nie? Od dawna wiadomo, że paru deweloperów ma chrapkę na MPWiK. Spuścisz wodę - i cyk - lecą pieniążki do kieszeni oligarchy.
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 8 15

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 39 11

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 0 7

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 61 98

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 25 12

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 112 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.