Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2019 r.
21:05

Lublin: Zburzyli kamienice, w ich miejscu stanie hotel. Marka należąca do sieci Mariott

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A

Ponad dwa lata potrwa budowa trzygwiazdkowego hotelu w miejscu zburzonych kamienic przy ul. 1 Maja 23 i 25. Taką inwestycję zapowiedziała w czwartek lubelska spółka CRH Holding, która wprowadzi do miasta obecną na trzech kontynentach markę Moxy należącą do sieci Mariott

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przymiarki do budowy hotelu naprzeciw Aqua Lublin – o czym informowaliśmy jako pierwsi – zaczęły się już jesienią roku 2017. Lubelski inwestor poprosił wtedy Urząd Miasta o warunki zabudowy dla działek położonych między ul. 1 Maja a ul. Lubelskiego Lipca ’80. Urzędnicy zgodzili się na budynek hotelowy „z częścią konferencyjną, gastronomiczną i rekreacyjną oraz usługowo-biurowo-handlową”.

Projektanci nowego hotelu musieli się dostosować do obostrzeń narzuconych przez służby konserwatorskie, bo cały ten obszar jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków.

– Najważniejsze w tym rejonie jest zachowanie skali zabudowy od strony ul. 1 Maja – podkreśla Hubert Mącik, miejski konserwator zabytków. Architekci musieli wpisać budynek w istniejącą pierzeję ulicy, a zarazem zaprojektować go tak, by oglądany z ul. 1 Maja sprawiał wrażenie dwóch, stojących obok siebie kamienic.

– Elewacja budynku zachowa historyczny układ działek, a wysokością będzie nawiązywała do gzymsów sąsiednich kamienic – zapewnia Sylwia Dołęgowska, wiceprezes lubelskiej spółki CRH Holding.

Znacznie wyższa będzie część hotelu planowana od strony dwupasmówki, czyli naprzeciw Aqua Lublin. – Od strony ulicy Lubelskiego Lipca ’80 hotel będzie miał sześć kondygnacji – zapowiada inwestor. Budynek pomieści 120 pokoi. Przewidziano również 60 miejsc parkingowych.

Nowy hotel będzie działać pod szyldem Moxy, a jest to jedna z marek należących do sieci Mariott International posiadającej ponad 6700 hoteli w 127 krajach. Sieć Moxy obecna jest w Stanach Zjednoczonych, Inonezji, Japonii oraz kilkunastu krajach europejskich: od Szkocji przez Francję i Niemcy po Gruzję. – Otwarcie hotelu planowane jest w 2022 r. – informuje spółka CRH Holding należąca do grupy Żagiel, która ma już dwa hotele we Wrocławiu (Patio i Duet).

e-Wydanie

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anżej / 22 marca 2019 o 12:52
+8
czy ja dobrze widzę na załączonym obrazku, że chodnik wzdłuż LL80 od tego hotelu ma być zlikwidowany, a zamiast niego będzie jakaś serwisówka? czy te urzędasy już całkiem się z ch...jem na łby pozamieniały?
Avatar
ksawyer / 22 marca 2019 o 06:19
+8
To dobrze ze ktos mysli o zabudowie na tych terenach, ale dlaczego budynek jest tak bardzo odsunięty od trasy zielonej?!? Budynki powinny byc orientowane wzdłuż ulicy pierzejowo, a nie kolejny kloc otoczony parkingowiskiem!!!  Dlaczego urzędasy uparły sie oszpecic to miasto???
 Czy ktoś widział pirzejowa zabudowę przy trasie komunikacyjnej takiej jak trasa Zielona. Krytykowany odsunięcie od trasy pozwoli na realizację zielonego ekranu, który będzie chronił gości hotelowych przed kurzem i hałasem. 
Avatar
DrInz / 22 marca 2019 o 12:07
+7
Wygląda jak taki typowy hotelik dla tirowców przy stacji benzynowej na autostradzie - jak to postawią gdzies przy obwodnicy to fajnie!
hehe tak samo pomyślałem, pierwsze skojarzenie
Hotelik przy autostradzie o 6 kondygnacjach. Proszę o przyklad.
  a co ma do rzeczy ilość kondygnacji? że niby 6 to tak dużo?? tu nie chodzi o wysokość tego budynku, tylko o sposób jego postawienia - daleko od ulicy i otoczenie parkingowiskiem jak stacja benzynowa przy autostradzie!
Avatar
Rob22 / 22 marca 2019 o 09:45
+7
Budująca jest troska piszących czy inwestycja jest opłacalna. Fajnie jak tylu martwi się czy inwestor zarobi. Zupelnie nie jak Polacy.
Avatar
Jdrk / 22 marca 2019 o 07:56
+7
fajnie, ta okolica wymaga dalszej rewitalizacji
Avatar
Henk / 22 marca 2019 o 13:04
+6
czy ja dobrze widzę na załączonym obrazku, że chodnik wzdłuż LL80 od tego hotelu ma być zlikwidowany, a zamiast niego będzie jakaś serwisówka? czy te urzędasy już całkiem się z ch...jem na łby pozamieniały?
  oj nie znasz się, to jest nowa wizja centrum miasta...chodniki niepotrzebne, pieszych będzie zgarniała policja jak w USA za włóczęgostwo :D
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 08:21
+6
To dobrze ze ktos mysli o zabudowie na tych terenach, ale dlaczego budynek jest tak bardzo odsunięty od trasy zielonej?!? Budynki powinny byc orientowane wzdłuż ulicy pierzejowo, a nie kolejny kloc otoczony parkingowiskiem!!!  Dlaczego urzędasy uparły sie oszpecic to miasto???
Czy ktoś widział pirzejowa zabudowę przy trasie komunikacyjnej takiej jak trasa Zielona. Krytykowany odsunięcie od trasy pozwoli na realizację zielonego ekranu, który będzie chronił gości hotelowych przed kurzem i hałasem.
  Zielony ekran w Lublinie? Dobre. W mieście,gdzie rocznie wycina się tysiące drzew. Komu chcecie wcisnąć ten kit załośni propagandyści?
  Zielony ekran w Lublinie? Dobre. W mieście,gdzie rocznie wycina się tysiące drzew. Komu chcecie wcisnąć ten kit załośni propagandyści? rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2019 o 21:25
+6
Nowoczesność pieknie wpisana w historyczne, ale przeciez leciwe i w większości zaniedbane, otoczenie.
Avatar
Tomek / 22 marca 2019 o 12:17
+5
Wszystko jest zgodne z lubelskim planowaniem. Jest autostrada (miejska) to trzeba postawić hotel przy niej.
 NIESTETY, NAJPIERW ROZWALA SIĘ MIASTO TRZYPASMOWĄ AUTOSTRADĄ, A POTEM OBSTAWIA JĄ PARKINGOWISKAMI I TAKIMI PUDEŁKAMI Z PROJEKTU Z LOSOWANIA...A PRZECIEŻ W POBLIŻU SĄ ULICE Z ZABUDOWĄ PIERZEJOWĄ, KTÓRĄ AŻ SIĘ PROSI KONTYNUOWAĆ, ŻEBY W KOŃCU TE TERENY PRZY PKP ZACZĘŁY JAKOŚ WYGLĄDAĆ
Avatar
00 / 22 marca 2019 o 07:20
+5
Zastanawia mnie skąd w tym nieszczęsnym mieście tyle matołów którym wszystko przeszkadza
Avatar
Zdun / 25 marca 2019 o 15:42
+4
coś budują a tu sam lament przecież 1 maja to syf Jak powstanie hotel to przynajmniej będzie można przejść swobodnie bez leku ,że żulia  zaczepi i o zrzutkę na browarka poprosi
 nie wszyscy mają tak niskie wymagania jak ty, Lublin to piękne zabytkowe miasto i nowa zabudowa powinna mieć odpowiedni poziom, a nie zadowalać się w środku miasta pudełkiem jak przy autostradzie
Avatar
martynapiertyna / 25 marca 2019 o 15:35
+4
Ktoś tę kamienicę musiał najpierw sprzedać więc to raczej normalna kolej rzeczy. 
Avatar
Lub / 25 marca 2019 o 09:02
+1
Od 1 maja szkaradztwo. To już to co stało było lepsze.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 20:14
-2
coś budują a tu sam lament przecież 1 maja to syf Jak powstanie hotel to przynajmniej będzie można przejść swobodnie bez leku ,że żulia zaczepi i o zrzutkę na browarka poprosi
Avatar
alleluja i do przodu / 22 marca 2019 o 18:51
+3
Te hotele to mieszkania dla uchodzcow.
 Nasz wspaniałomyślny rząd sprowadza tylu ukrów - to muszą ich gdzieś lokować.
Avatar
biuro propagandy / 22 marca 2019 o 18:21
-1
Zielony ekran w Lublinie? Dobre. W mieście,gdzie rocznie wycina się tysiące drzew. Komu chcecie wcisnąć ten kit załośni propagandyści? A propos propagandy - gdzie te tysiące padło? Przy przebudowie skrzyzowania Ducha/Sikorskiego/Solidarności w pierwszej chwili informowano o potrzebie wycinki 10 tys. drzw. Potem magicznie spadło do 1,8 tys. Skończyło się na kilkuset. No chyba, że do drzew zaliczamy kilkuletnie samosiejki grubości palca...
Tylko Park Ludowy 350 drzew do wycięcia: spottedlublin.pl/park-ludowy-zamkniety-dla-mieszkancow-rusza-jego-remont-za-344-mln-zl/
Czyli kilkuset :) a gdzie te tysiące?
Czyli kilkuset :) a gdzie te tysiące? rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 16:59
-1
Te hotele to mieszkania dla uchodzcow.
Avatar
troll też człowiek / 22 marca 2019 o 14:24
-1
Budująca jest troska piszących czy inwestycja jest opłacalna. Fajnie jak tylu martwi się czy inwestor zarobi. Zupelnie nie jak Polacy.
 Pisowskie trolle pierwsze sie martwia o interesy hotelarzy i developerów :)) 
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 13:31
+2
czy ja dobrze widzę na załączonym obrazku, że chodnik wzdłuż LL80 od tego hotelu ma być zlikwidowany, a zamiast niego będzie jakaś serwisówka? czy te urzędasy już całkiem się z ch...jem na łby pozamieniały?
oj nie znasz się, to jest nowa wizja centrum miasta...chodniki niepotrzebne, pieszych będzie zgarniała policja jak w USA za włóczęgostwo :D
A potem dzieją się takie rzeczy: dziennikwschodni.pl/lublin/strach-jechac-strach-chodzic,n,1000239553.html
Avatar
Henk / 22 marca 2019 o 13:04
+6
czy ja dobrze widzę na załączonym obrazku, że chodnik wzdłuż LL80 od tego hotelu ma być zlikwidowany, a zamiast niego będzie jakaś serwisówka? czy te urzędasy już całkiem się z ch...jem na łby pozamieniały?
  oj nie znasz się, to jest nowa wizja centrum miasta...chodniki niepotrzebne, pieszych będzie zgarniała policja jak w USA za włóczęgostwo :D
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok 0 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratowała ich wygrana żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 274 13

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo] 13 16

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 42 27

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 9 10

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 2

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 8

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 1

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 7 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 15

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 29 6

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 24 54

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!