Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2014 r.
15:15
Edytuj ten wpis

Lublin: Zostań dawcą szpiku. Akcja w Galerii Olimp

Autor: Zdjęcie autora Kmo.
5 7 A A

W piątek (14 lutego) w godz. 13-20 w nowej części Galerii Olimp (obok apteki) odbędzie się kolejna akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, tym razem pod hasłem "Oddaj z kości garść miłości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Hasło nawiązuje oczywiście do walentynek i do okazania miłości drugiemu człowiekowi w nieco inny sposób - wyjaśnia Aleksandra Duda, ambasador Fundacji DKMS (Bazy Dawców Komórek macierzystych, Polska). - W ubiegłym roku przeprowadziliśmy dwie takie akcje i cieszyły się zrozumieniem - zarejestrowało się dużo osób. Spośród 17 tysięcy potencjalnych dawców z 43 miast w Polsce, z Lublina w czasie tej akcji zgłosiło się ponad 1tys. 200 chętnych. Z tego, z Politechniki Lubelskiej aż 289 osób. Jak dodaje Aleksandra Duda, wyraźnie widać większą świadomość i dużą empatię tych, którzy zatrzymują się przy punktach informacyjnych. Zadają wiele pytań, a przy okazji wolontariusze mogą rozwiać wątpliwości i mity - np. ten, że przy pobraniu szpiku robi się punkcję kręgosłupową. - Rejestracja potencjalnego dawcy to tylko 5 minut - mówi Aleksandra Duda. - Pobieramy wymaz z wewnętrznej części policzka, trzeba wypełnić kartę zgłoszeniową i… po wszystkim. Odpowiadamy na pytania, informujemy, mówimy o istocie białaczki i o tym, jak można ją leczyć i pomóc komuś choremu. Zachęcamy do podzielenia się w tym dniu miłością do drugiego człowieka.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 12:52
Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Organizator / 14 lutego 2014 r. o 09:27

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drogę polecam. A nie łapanki w galeriach handlowych.

Rejestrując się w bazie DKMS (np. podczas "łapanki w galerii") podobnie jak w przypadku rejestracji w bazie RCKIK, trafiamy do jednej bazy POLTRANSPLANT. Jeżeli chodzi o wspomniane koszty to nie są to koszty znalezienia w bazie tylko koszty leczenia, które występują również w przypadku rejestracji w Centrum Krwiodawstwa. Pozdrawiam

Rejestrując się w bazie DKMS (np. podczas "łapanki w galerii") podobnie jak w przypadku rejestracji w bazie RCKIK, trafiamy do jednej bazy POLTRANSPLANT. Jeżeli chodzi o wspomniane koszty to nie są to koszty znalezienia w bazie tylko koszty leczenia, które występują również w przypadku rejestracji w Centrum Krwiodawstwa. Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Dawca / 13 lutego 2014 r. o 20:35

No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drogę polecam. A nie łapanki w galeriach handlowych.

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drog... rozwiń

Avatar
njvy / 13 lutego 2014 r. o 19:49

No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?

Na pewno zbierają go i przechowują, bo takie jest ich hobby! Nie oddają go potrzebującym i chorym, na pewno nie! Czy pomyślałeś przez chwilę inaczej? 

Dziękujemy użytkowniku xyz za oświecenie!!! :))))))

Avatar
dawca_szpiku / 13 lutego 2014 r. o 18:28
No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?
Avatar
xyz / 13 lutego 2014 r. o 18:06

Ludzie sprawdzajcie firmę DKMS zanim oddacie swój materiał genetyczny

Avatar
xyz / 13 lutego 2014 r. o 18:01

Ludzie sprawdzajcie firme DKMS dla kogo zbierają materiał genetyczny i dopiero wtedy podejmujcie decyzję

Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 r. o 12:52
Zgadzam się z przedmówcą w 100%. Deb0308 - Dobre case:
Avatar
Organizator / 14 lutego 2014 r. o 09:27

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drogę polecam. A nie łapanki w galeriach handlowych.

Rejestrując się w bazie DKMS (np. podczas "łapanki w galerii") podobnie jak w przypadku rejestracji w bazie RCKIK, trafiamy do jednej bazy POLTRANSPLANT. Jeżeli chodzi o wspomniane koszty to nie są to koszty znalezienia w bazie tylko koszty leczenia, które występują również w przypadku rejestracji w Centrum Krwiodawstwa. Pozdrawiam

Rejestrując się w bazie DKMS (np. podczas "łapanki w galerii") podobnie jak w przypadku rejestracji w bazie RCKIK, trafiamy do jednej bazy POLTRANSPLANT. Jeżeli chodzi o wspomniane koszty to nie są to koszty znalezienia w bazie tylko koszty leczenia, które występują również w przypadku rejestracji w Centrum Krwiodawstwa. Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
Dawca / 13 lutego 2014 r. o 20:35

No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drogę polecam. A nie łapanki w galeriach handlowych.

Wystarczy wrzucić w Google nazwę i pojawią się dwa artykuły na Salon24 o rozwoju tej fundacji w Polsce. Przegrali proces już z jedną lekarką. Może i pomagają ludziom, ale raczej jest to dosyć nieetyczna droga, to dla nich głównie biznes. Za znalezienie w swojej bazie i pobranie szpiku biorą 20tys. od np. NFZ. A ty dawco, ile dostajesz za swoje poświęcenie??

Żeby nie było, jestem krwiodawcą ze srebrną odznaką i zarejestrowałem się jako dawca szpiku przy oddawaniu krwii, tu w Lublinie w Centrum Krwiodawstwa, i taką drog... rozwiń

Avatar
njvy / 13 lutego 2014 r. o 19:49

No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?

Na pewno zbierają go i przechowują, bo takie jest ich hobby! Nie oddają go potrzebującym i chorym, na pewno nie! Czy pomyślałeś przez chwilę inaczej? 

Dziękujemy użytkowniku xyz za oświecenie!!! :))))))

Avatar
dawca_szpiku / 13 lutego 2014 r. o 18:28
No, mądralo xyz, oświeć wszystkich, dla kogo to DKMS Polska zbierz szpik?
Avatar
xyz / 13 lutego 2014 r. o 18:06

Ludzie sprawdzajcie firmę DKMS zanim oddacie swój materiał genetyczny

Avatar
xyz / 13 lutego 2014 r. o 18:01

Ludzie sprawdzajcie firme DKMS dla kogo zbierają materiał genetyczny i dopiero wtedy podejmujcie decyzję

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku
27 stycznia 2023, 0:00

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z dnia 27 stycznia 20223 roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!