Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2009 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Łzy, groźby i przepychanki. Dramatyczne starcie w obronie lokatorki (wideo)

0 101 A A

Elżbieta Lalka z Lublina nie straci dachu nad głową. W środę kilkanaście osób powstrzymało komornika, który miał oddać mieszkanie nowemu właścicielowi. Ten chciał za wszelką cenę przejąć lokal i zamieszkać razem z lokatorką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 101

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2009 o 09:54
0
Gość napisał:
Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym.

POCZEKAJMY ZATEM NA INTERWENCJĘ FISKUSA, PODOBNO LUBELSKI URZAD MA NAJWIĘKSZĄ ŚCIĄGALNOŚĆ
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 22:04
0
Błędne to jest myślenie ludzi że im się od państwa coś należy.Ja mieszkam w domku który wyremontowaliśmy,ciężko pracując i oszczędzając.Jak mój mąż by narobił długów to wyrzucono by mnie na bruk.bo się nie należy,gmina nie ma lokali zastępczych.Dodam kliwia7 to też ja tylko mnie zablokowano.Nie jestem z Lublina i nie znam właściciela,pani zresztą też.Też bym chciała mieszkać w 60metrowym mieszkaniu nie płacąc od 2lat czynszu.Szczerze wątpię że nie wiedziała o długach męża.
Avatar
maciek / 11 grudnia 2009 o 21:07
0
kliwia7 napisał:
I nie rozumiem poco te lamenty:"ja nie mam gdzie się podziać".Co dzieci wdały się w ojca oszusta i wyrzekły się matki?Lamentuje,jakby nowy właściciel chciał ją zabić.To wina władz że przyznali lokal,a nie dają. On tylko skorzystał z okazji,a nie namówił męża na zadłużanie się.


To błędne myślenie. Właściciel winien mieć pretensje do władz a nie lokatorka. Prawo stoi po jej stronie. Zresztą powiedzenie "wiedziały gały co brały" odnosi się do pana Edwarda. Kupując mieszkanie z lokatorem powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Kupił je za połowę ceny, więc niech nie liczy na łatwe drapane i uzbroi się w cierpliwość. W końcu dostanie swoją własność ale nie tak nieludzkimi metodami. Zastanówcie się, co piszecie krwiopijcy. Człowieka w trudnej sytuacji byście w kropli wody utopili. Katolicki naród.


To błędne myślenie. Właściciel winien mieć pretensje do władz a nie lokatorka. Prawo stoi po jej stronie. Zresztą powiedzenie "wiedziały gały co brały" odnosi się do pana Edwarda. Kupując mieszkanie z lokatorem powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Kupił je za połowę ceny, więc niech nie liczy na łatwe drapane i uzbroi się w cierpliwość. W końcu dostanie swoją własność ale nie tak nieludzkimi metodami. Zastanówcie się, co piszecie krwiopijcy. Człowieka w trudnej sytuacji byście w kropli wody utopil... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 21:03
0
joa napisał:
A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!


Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym.


Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym. rozwiń
Avatar
pan kotek / 11 grudnia 2009 o 17:57
0
W jaki sposób można kupić w Lublinie 60-metrowe mieszkanie za 140 000 zł ? Przecież rynkowa wartość zapewne wynosi ponad 300 000 zł. Czyżby panowie sprzedający i kupujący chcieli coś ukryć przed Urzędem Skarbowym? Przecież cała ta transakcja śmierdzi z daleka. Z jednej strony jest święte prawo własności ale z drugiej sprzedający powinien zapłacić 75% podatek za nieujawniony przychód w wysokości różnicy w cenie zakupu i ceny rynkowej. Pan Edward również powinien udokumentować na podstawie Pitów skąd miał 140 000 zł i czy zapłacił podatek dochodowy od tej kwoty.
W jaki sposób można kupić w Lublinie 60-metrowe mieszkanie za 140 000 zł ? Przecież rynkowa wartość zapewne wynosi ponad 300 000 zł. Czyżby panowie sprzedający i kupujący chcieli coś ukryć przed Urzędem Skarbowym? Przecież cała ta transakcja śmierdzi z daleka. Z jednej strony jest święte prawo własności ale z drugiej sprzedający powinien zapłacić 75% podatek za nieujawniony przychód w wysokości różnicy w cenie zakupu i ceny rynkowej. Pan Edward również powinien udokumentować na podstawie Pitów skąd miał 140 000 zł i czy zapłacił podatek doch... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 15:35
0
joa napisał:
A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!


wystarczy popatrzec na komentarze Pana Edwarda, a wiadomo juz co z niego za typ, kupił mieszkanie warte 300 tys za 140 tys. wiec niech nikt nie prawi, jaka to mu sie krzywda dzieje, dostaje od gminy odszkodowanie w wysokości czynszu rynkowego, czyli tyle ile by zarobił, jakby mieszkanie wynajął np. studentom, wiec finansowo i tak jest do przodu, kosztów żadnych nie ponosi bo Pani płaci za to co zużywa,


wystarczy popatrzec na komentarze Pana Edwarda, a wiadomo juz co z niego za typ, kupił mieszkanie warte 300 tys za 140 tys. wiec niech nikt nie prawi, jaka to mu sie krzywda dzieje, dostaje od gminy odszkodowanie w wysokości czynszu rynkowego, czyli tyle ile by zarobił, jakby mieszkanie wynajął np. studentom, wiec finansowo i tak jest do przodu, kosztów żadnych nie ponosi bo Pani płaci za to co zużywa, rozwiń
Avatar
joa / 11 grudnia 2009 o 09:34
0
fankol napisał:
Nie rozumiem jak mozecie tak komentowac cała sprawę nie znając sytuacji !!!!
czynszu nie płaci własciciel tylko szanowna pani Ela...
a pan E. dorabia się na czyjejś krzywdzie, nie rozumiem więc irytacji postawą pani Eli...
Pewnie według was udawała stracenie przytomności itp..
rany ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie!

A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!

A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!! rozwiń
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 09:01
0
I "rany" ludzie nie oczerniajcie właściciela broniąc czyjegoś cwaniactwa.Niech ta pani ma pretensje do władz że nie dają lokalu,do męża i do siebie że wybrała takiego mężusia.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 08:59
0
I "rany" ludzie nie oczerniajcie właściciela broniąc czyjegoś cwaniactwa.Niech ta pani ma pretensje do władz że nie dają lokalu,do męża i do siebie że wybrała takiego mężusia.
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 08:52
0
"Szanowna" liczyła że obejrzą ją naiwniacy i będą współczuć.Niech pokaże rachunki które płaci w następnym przedstawieniu.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2009 o 09:54
0
Gość napisał:
Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym.

POCZEKAJMY ZATEM NA INTERWENCJĘ FISKUSA, PODOBNO LUBELSKI URZAD MA NAJWIĘKSZĄ ŚCIĄGALNOŚĆ
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 22:04
0
Błędne to jest myślenie ludzi że im się od państwa coś należy.Ja mieszkam w domku który wyremontowaliśmy,ciężko pracując i oszczędzając.Jak mój mąż by narobił długów to wyrzucono by mnie na bruk.bo się nie należy,gmina nie ma lokali zastępczych.Dodam kliwia7 to też ja tylko mnie zablokowano.Nie jestem z Lublina i nie znam właściciela,pani zresztą też.Też bym chciała mieszkać w 60metrowym mieszkaniu nie płacąc od 2lat czynszu.Szczerze wątpię że nie wiedziała o długach męża.
Avatar
maciek / 11 grudnia 2009 o 21:07
0
kliwia7 napisał:
I nie rozumiem poco te lamenty:"ja nie mam gdzie się podziać".Co dzieci wdały się w ojca oszusta i wyrzekły się matki?Lamentuje,jakby nowy właściciel chciał ją zabić.To wina władz że przyznali lokal,a nie dają. On tylko skorzystał z okazji,a nie namówił męża na zadłużanie się.


To błędne myślenie. Właściciel winien mieć pretensje do władz a nie lokatorka. Prawo stoi po jej stronie. Zresztą powiedzenie "wiedziały gały co brały" odnosi się do pana Edwarda. Kupując mieszkanie z lokatorem powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Kupił je za połowę ceny, więc niech nie liczy na łatwe drapane i uzbroi się w cierpliwość. W końcu dostanie swoją własność ale nie tak nieludzkimi metodami. Zastanówcie się, co piszecie krwiopijcy. Człowieka w trudnej sytuacji byście w kropli wody utopili. Katolicki naród.


To błędne myślenie. Właściciel winien mieć pretensje do władz a nie lokatorka. Prawo stoi po jej stronie. Zresztą powiedzenie "wiedziały gały co brały" odnosi się do pana Edwarda. Kupując mieszkanie z lokatorem powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Kupił je za połowę ceny, więc niech nie liczy na łatwe drapane i uzbroi się w cierpliwość. W końcu dostanie swoją własność ale nie tak nieludzkimi metodami. Zastanówcie się, co piszecie krwiopijcy. Człowieka w trudnej sytuacji byście w kropli wody utopil... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 21:03
0
joa napisał:
A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!


Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym.


Kłopoty to będzie miał, jak Urząd Skarbowy podwyższy mu podatek PCC. Uszczuplanie podatku jest przestępstwem lub wykroczeniem skarbowym. rozwiń
Avatar
pan kotek / 11 grudnia 2009 o 17:57
0
W jaki sposób można kupić w Lublinie 60-metrowe mieszkanie za 140 000 zł ? Przecież rynkowa wartość zapewne wynosi ponad 300 000 zł. Czyżby panowie sprzedający i kupujący chcieli coś ukryć przed Urzędem Skarbowym? Przecież cała ta transakcja śmierdzi z daleka. Z jednej strony jest święte prawo własności ale z drugiej sprzedający powinien zapłacić 75% podatek za nieujawniony przychód w wysokości różnicy w cenie zakupu i ceny rynkowej. Pan Edward również powinien udokumentować na podstawie Pitów skąd miał 140 000 zł i czy zapłacił podatek dochodowy od tej kwoty.
W jaki sposób można kupić w Lublinie 60-metrowe mieszkanie za 140 000 zł ? Przecież rynkowa wartość zapewne wynosi ponad 300 000 zł. Czyżby panowie sprzedający i kupujący chcieli coś ukryć przed Urzędem Skarbowym? Przecież cała ta transakcja śmierdzi z daleka. Z jednej strony jest święte prawo własności ale z drugiej sprzedający powinien zapłacić 75% podatek za nieujawniony przychód w wysokości różnicy w cenie zakupu i ceny rynkowej. Pan Edward również powinien udokumentować na podstawie Pitów skąd miał 140 000 zł i czy zapłacił podatek doch... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 15:35
0
joa napisał:
A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!


wystarczy popatrzec na komentarze Pana Edwarda, a wiadomo juz co z niego za typ, kupił mieszkanie warte 300 tys za 140 tys. wiec niech nikt nie prawi, jaka to mu sie krzywda dzieje, dostaje od gminy odszkodowanie w wysokości czynszu rynkowego, czyli tyle ile by zarobił, jakby mieszkanie wynajął np. studentom, wiec finansowo i tak jest do przodu, kosztów żadnych nie ponosi bo Pani płaci za to co zużywa,


wystarczy popatrzec na komentarze Pana Edwarda, a wiadomo juz co z niego za typ, kupił mieszkanie warte 300 tys za 140 tys. wiec niech nikt nie prawi, jaka to mu sie krzywda dzieje, dostaje od gminy odszkodowanie w wysokości czynszu rynkowego, czyli tyle ile by zarobił, jakby mieszkanie wynajął np. studentom, wiec finansowo i tak jest do przodu, kosztów żadnych nie ponosi bo Pani płaci za to co zużywa, rozwiń
Avatar
joa / 11 grudnia 2009 o 09:34
0
fankol napisał:
Nie rozumiem jak mozecie tak komentowac cała sprawę nie znając sytuacji !!!!
czynszu nie płaci własciciel tylko szanowna pani Ela...
a pan E. dorabia się na czyjejś krzywdzie, nie rozumiem więc irytacji postawą pani Eli...
Pewnie według was udawała stracenie przytomności itp..
rany ludzie pomyślcie zanim coś napiszecie!

A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!!

A czy możesz powiedzieć , w jaki sposób Pan E dorobił się na czyjejś krzywdzie? Jak na razie to ma same kłopoty i wydane pieniądze na sądy. Twoim zdaniem to powinno być tak: komornik wystawia na licytację mieszkanie za dług /o ile oczywiście mu pozwolą, bo to przecież niesprawiedliwe społecznie/ a wszyscy patrzą i mówią nie, nie nie kupimy tego mieszkania to przecież nieuczciwe. Niech dalej Pani uczciwa tam mieszka nie skrzwdzimy jej. Jeszcze dopłacimy do zadłużenia. I odchodzą wszyscy szczęśliwi. The end!! rozwiń
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 09:01
0
I "rany" ludzie nie oczerniajcie właściciela broniąc czyjegoś cwaniactwa.Niech ta pani ma pretensje do władz że nie dają lokalu,do męża i do siebie że wybrała takiego mężusia.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2009 o 08:59
0
I "rany" ludzie nie oczerniajcie właściciela broniąc czyjegoś cwaniactwa.Niech ta pani ma pretensje do władz że nie dają lokalu,do męża i do siebie że wybrała takiego mężusia.
Avatar
obywatelka / 11 grudnia 2009 o 08:52
0
"Szanowna" liczyła że obejrzą ją naiwniacy i będą współczuć.Niech pokaże rachunki które płaci w następnym przedstawieniu.