Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 maja 2011 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Magistrat ma nowy pomysł na pomoc niepełnosprawnym

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A
Miasto przyjazne jak tylko można (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
Miasto przyjazne jak tylko można (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

Specjalnie przeszkoleni asystenci mają pomagać osobom niepełnosprawnym w załatwianiu spraw poza domem. Na ich zatrudnienie Ratusz chce pozyskać unijną dotację. Urzędnicy chcą też przekonywać przedsiębiorców, że osoba na wózku to też klient i trzeba ułatwić mu wejście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Asystenci nie będą pełnić roli opiekunów, czy pielęgniarzy i nie będą pomagać w codziennych, domowych czynnościach. – Mają pomagać w tym, by niepełnosprawni sami uczestniczyli w życiu społecznym – mówi Joanna Olszewska, nowy pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych. Na razie nie wiadomo, kiedy pojawią się miejscy asystenci.

Podobny program działa m.in. w Warszawie. Tam asystenta można wynająć do pomocy w zakupach, dojeździe do pracy, zwiedzaniu, czy załatwianiu urzędowych spraw. Usługa świadczona jest przez siedem dni w tygodniu od godz. 8 do 22 i jest płatna, choć opłata jest symboliczna: 4 zł za 3,5 godzinną pomoc. W Lublinie takie wsparcie miałoby być darmowe, ale prawdopodobnie byłoby limitowane. – Można na przykład przyjąć, że dana osoba mogłaby korzystać z pomocy asystenta przez trzy godziny tygodniowo – wyjaśnia Olszewska.

Miasto zakłada, że na organizację takiego systemu pomocy zdoła pozyskać pieniądze z funduszy unijnych. – Tak to jest praktykowane w innych miastach, dlaczego nie miałoby tak być i w Lublinie – stwierdza Monika Lipińska, zastępca prezydenta miasta.

Najprawdopodobniej asystenci wywodziliby się z działających w mieście organizacji pozarządowych. – Jesteśmy bardzo zainteresowani takim partnerstwem – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta.
– Takie wsparcie na pewno jest bardzo oczekiwane przez osoby niepełnosprawne – potwierdza Andrzej Szałach, wiceprzewodniczący Lubelskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu.

– Dla wielu osób wyjście z mieszkania i poruszanie się po ulicach stanowi bardzo duży problem. Niektórzy mają też niesprawne ręce, co utrudnia nawet obsługę wózka inwalidzkiego. Poza tym wiele urzędów, czy społecznie potrzebnych budynków to miejsca niedostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, co nieprędko się zmieni, zatem do tego czasu asystenci będą bardzo przydatni.

Ratusz zastanawia się też, jak sprawić, by lista miejsc, do których nie da się wjechać wózkiem była coraz krótsza. Do końca czerwca gotowy ma być raport o stanie przystosowania samorządowych obiektów do potrzeb niepełnosprawnych. Miasto chce też przekonywać tych, nad którymi władzy nie ma, czyli np. przedsiębiorców, by ułatwili dostęp osobom na wózkach. – Chcemy promować osoby niepełnosprawne, jako klientów tych miejsc – podkreśla Olszewska.

O tym, że zmiany są możliwe przekonany jest Adam Orzeł z Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych i jako przykład podaje projekt Piwnicy pod Fortuną, który pierwotnie był nieprzyjazny wózkom. – Po wielu pismach osiągnęliśmy to, że niepełnosprawni też będą mogli tam wejść mimo znacznej różnicy poziomów – mówi Orzeł.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chory / 25 maja 2011 o 11:06
0
Co za ignorant pisał ten artykuł. mam 540 zł renty socjalnej i po opłaceniu rachunków na życie zostają mi dosłownie grosze -jestem niepełnosprawny nie ze swojej winy. Gdybym miał płacić "symboliczne" 4 zł za godzinę to musiałbym się powiesić na sznurze.
taką "pomoc" to niech sobie urzędnicy wsadzą głeboko.. już nie powiem gdzie. My nie mamy za co żyć, a tu pierdzelą coś o zwiedzaniu.
Avatar
Dzołk / 24 maja 2011 o 18:36
0
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Popieram. Wokół niepełnosprawnych powstał biznes mielenia unijnych pieniędzy przez fundacje różnego typu, które dbają o to ile kasy można wypompować z funduszy, a nie jak pomóc niepełnosprawnym. Popieram przedmówcę w 100%
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:21
0
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,ponieważ na nierównej kostce brukowej wózek może się rozlecieć szybciej niż dojechać do Zamku... Czyż nie można jakoś "wkomponować" w architekturę Starego Miasta coś w rodzaju "gładkiego pasa" dla wózków inwalidzkich???
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:13
0
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Super to napisane! Popieram w 100%-tach!
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
ed33 / 24 maja 2011 o 10:23
0
Asystent, to bardzo dobry pomysł... popieram.
Avatar
Beduin / 23 maja 2011 o 23:58
0
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych ko... rozwiń
Avatar
chory / 25 maja 2011 o 11:06
0
Co za ignorant pisał ten artykuł. mam 540 zł renty socjalnej i po opłaceniu rachunków na życie zostają mi dosłownie grosze -jestem niepełnosprawny nie ze swojej winy. Gdybym miał płacić "symboliczne" 4 zł za godzinę to musiałbym się powiesić na sznurze.
taką "pomoc" to niech sobie urzędnicy wsadzą głeboko.. już nie powiem gdzie. My nie mamy za co żyć, a tu pierdzelą coś o zwiedzaniu.
Avatar
Dzołk / 24 maja 2011 o 18:36
0
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Popieram. Wokół niepełnosprawnych powstał biznes mielenia unijnych pieniędzy przez fundacje różnego typu, które dbają o to ile kasy można wypompować z funduszy, a nie jak pomóc niepełnosprawnym. Popieram przedmówcę w 100%
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:21
0
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,ponieważ na nierównej kostce brukowej wózek może się rozlecieć szybciej niż dojechać do Zamku... Czyż nie można jakoś "wkomponować" w architekturę Starego Miasta coś w rodzaju "gładkiego pasa" dla wózków inwalidzkich???
Ha!Ha!-NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ! Kiedyś patrzyłem jak dostać się do lubelskiego Ratusza na wózku-poszedłem wg.niebieskiej strzałki,która zaprowadziła mnie do...drutem zawiązanej bramy w podwórku za Ratuszem -i tak oto można "wjechać" do Ratusza wózkiem inwalidzkim
Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny,ale mogli by pomyśleć nad tym,żeby również osoby niepełnosprawne spokojnie dały radę przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim między Bramą Krakowską a Lubelskim Zamkiem -bo na razie nie bardzo jest to możliwe,... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2011 o 18:13
0
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
[/quote]
Super to napisane! Popieram w 100%-tach!
[quote name='Beduin' timestamp='1306187901' post='481723']
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ... rozwiń
Avatar
ed33 / 24 maja 2011 o 10:23
0
Asystent, to bardzo dobry pomysł... popieram.
Avatar
Beduin / 23 maja 2011 o 23:58
0
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych kontrolerów zorientuje się o takim bezproduktywnym wypompowaniu kasy ? bo dla niepełnosprawnych można wiele zrobić i to bez takiej kasy ot np. choćby straż miejska czy inne służby niech zaczęły by kontrolować miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych bo zatrzymuje się tam kto tylko chce i tak wymieniać można by długo więc ta pomoc to pikuś na miarę potrzeb tylko trzeba pytać ludzi którzy są w potrzebie i taką odczuwają ich pytajcie bo pozyskać kasę wydać jest jak widać najłatwiej widać wystarczy wskazać że dla dla i Unia płaci sztuką jest wydać ją celowo i z sensem oraz na miarę potrzeb osób tego oczekujących a jest to bardzo łatwe , tylko co dalej ? skoro NIC się nie zmienia w ułatwieniach ! mam nadzieję że do czasu chyba że i im Urzędnikom Unijnym oto chodzi by dawać i nie kontrolować !.
Porażające jest takie opowiadanie magistrackich urzędników odnośnie tej niby pomocy bo jeśli to niech owi urzędnicy zapytają czego niepełnosprawni oczekują najbardziej czy ktoś to konsultuje sprawdza ? a przede wszystkim nich postarają się by zniknęły min. bariery architektoniczne i nie powstawały nowe a do tego nie trzeba dofinansowań z Unii a odrobina dobrej woli stosownych zaleceń pomyślunku i stosownych przepisów oraz kontroli i raz jeszcze kontroli ! a to można osiągnąć bez dotacji ! jestem tylko ciekaw kiedy ktoś z Unijnych ko... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Nie gotuj się na wojnę, gotuj zupę!" 11 listopada zaprosili do stołu [wideo, zdjęcia]
galeria
film

"Nie gotuj się na wojnę, gotuj zupę!" 11 listopada zaprosili do stołu [wideo, zdjęcia] 0 0

Białe obrusy, czerwony barszcz i pożyczane do ostatniej chwili krzesła. – Zróbmy to inaczej – zachęcało przed 11 listopada stowarzyszenie Homo Faber Polaków i mieszkających w Lublinie obcokrajowców. Chętnych na wspólną kolację w Dzień Niepodległości było więcej niż miejsc

Pierwsi pasażerowie bez wiz odlecieli do Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji ambasador USA częstowała na Okęciu słodyczami
film

Pierwsi pasażerowie bez wiz odlecieli do Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji ambasador USA częstowała na Okęciu słodyczami 0 0

Warszawa. Z warszawskiego lotniska Chopina polecieli do Stanów Zjednoczonych pierwsi pasażerowie, którzy nie musieli już mieć wiz. Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poczęstowała z tej okazji podróżnych ciastkami w barwach amerykańskiej flagi.

Heiro Rzeszów ‒ AZS UMCS Lublin 3:4. Niepotrzebne nerwy w końcówce

Heiro Rzeszów ‒ AZS UMCS Lublin 3:4. Niepotrzebne nerwy w końcówce 0 0

Druga wygrana z rzędu AZS UMCS Lublin. Tym razem zawodnicy Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe Heiro Rzeszów

Spektakl "Mayday 2" w Lublinie
15 grudnia 2019, 16:00

Spektakl "Mayday 2" w Lublinie 0 0

W niedzielę, 15 grudnia o godz. 16 i 19 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) będzie można zobaczyć spektakl "Mayday 2".

Gmina wybudowała ogromny zbiornik za 7 mln zł. Obawia się "ekstremalnych zjawisk pogodowych"

Gmina wybudowała ogromny zbiornik za 7 mln zł. Obawia się "ekstremalnych zjawisk pogodowych" 2 1

– Budowa zbiorników małej retencji jest bardzo ważna ponieważ, w Polsce coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi – mówił w Terespolu dr Andrzej Pilcha, przewodniczący Zgromadzenia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych z lubelskiego oddziału. Taki zbiornik małej retencji powstał właśnie w Kobylanach.

Grupa "Speed" na bialskich drogach. Zatrzymane prawa jazdy

Grupa "Speed" na bialskich drogach. Zatrzymane prawa jazdy 0 2

Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali w długi weekend 11 kierowców na bialskich drogach. Dziesięciu z nich straciło prawo jazdy.

Geocaching International Film Festival w CK
14 listopada 2019, 17:30

Geocaching International Film Festival w CK 0 0

W czwartek, 14 listopada o godz. 17.30 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) zorganizowana zostanie lubelska edycja Geocaching International Film Festival.

Dostawca pizzy rozwoził coś jeszcze. Grozi mu więzienie

Dostawca pizzy rozwoził coś jeszcze. Grozi mu więzienie 11 1

Policjanci zatrzymali 22-letniego dostawcę pizzy. Jak się okazało, poza nią dostarczał także marihuanę.

Lublin: Jest wyrok dla radcy prawnego, który jechał po pijanemu i zaatakował policjantów

Lublin: Jest wyrok dla radcy prawnego, który jechał po pijanemu i zaatakował policjantów 5 9

Jest prawomocne rozstrzygnięcie w sprawie Ryszarda K. – radcy prawnego z Lublina. Odpowiadał on za jazdę po pijanemu i napaść na policjantów. Sąd odwoławczy utrzymał wyrok skazujący wobec prawnika.

A. Macierewicz otworzył inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji
film

A. Macierewicz otworzył inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji 0 14

Marszałek senior Antoni Macierewicz otworzył pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji.

Jak być aktywnym i nie wydać ani grosza? Darmowe zajęcia i atrakcje w Lublinie

Jak być aktywnym i nie wydać ani grosza? Darmowe zajęcia i atrakcje w Lublinie 0 2

Jesteś studentem i brakuje ci pieniędzy na rozrywkę? Seanse filmowe, wystawy, warsztaty, spotkania literackie czy zajęcia sportowe, takie jak fitness, wspinaczka czy szermierka - dostępne są w Lublinie za darmo.

"Święty z Fortu Waszyngtona" w Miasto movie
13 listopada 2019, 19:00

"Święty z Fortu Waszyngtona" w Miasto movie 0 0

W ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) 13 listopada o godz. 19 odbędzie się projekcja filmu "Święty z Fortu Waszyngtona".

Świąteczne szaleństwo prezentowe - czyli co zrobić z nieudanymi prezentami?

Świąteczne szaleństwo prezentowe - czyli co zrobić z nieudanymi prezentami? 0 0

Grudzień zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim świąteczne szaleństwo zakupowe. Już za niedługo sklepy wymienią wystroje swoich witryn na świąteczne, a wszystkich ogarnie zakupowa gorączka. Niestety, choć spodziewamy się otrzymać wymarzone prezenty, rzeczywistość często sprowadza nas na ziemię i okazuje się, że zamiast drona w naszej paczce znajdują się... skarpetki, lub inne niezbyt pożądane przedmioty. Czy można więc zrobić coś lepszego z naszymi prezentami, niż wyrzucić je do kosza? Okazuje się, że tak, a korzystając z serwisu pokato.pl można łatwo je sprzedać lub wymienić na coś ciekawszego.

Polska w czołówce najbardziej zadowolonych z życia krajów w Unii Europejskiej

Polska w czołówce najbardziej zadowolonych z życia krajów w Unii Europejskiej 0 7

Mieszkańcy Unii Europejskiej są coraz szczęśliwsi - wynika z raportu opublikowanego przez Eurostat. W gronie najbardziej zadowolonych z życia krajów znalazła się także Polska. Na czele rankingu uplasowali się za to Finowie.

Chełm: 27-latek zatrzymany w centrum. Policja dobrze go znała

Chełm: 27-latek zatrzymany w centrum. Policja dobrze go znała 2 1

Mężczyzna poszukiwany był 5 nakazami doprowadzenia do zakładu karnego wydanymi przez sąd. Wpadł w centrum miasta z niewielką ilością narkotyków, które miał przy sobie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!