Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 stycznia 2012 r.
17:07
Edytuj ten wpis

Magistrat pomoże rodzicom, którzy mają co najmniej troje dzieci

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
Z darmowych wejść na basen będą mogły korzystać rodziny, które maja co najmniej trójkę dzieci (Jacek
Z darmowych wejść na basen będą mogły korzystać rodziny, które maja co najmniej trójkę dzieci (Jacek

Darmowe wejścia na basen, tańsze bilety do kina i na imprezy kulturalne. Takie atrakcje chce sprezentować magistrat wielodzietnym rodzinom z Lublina. Za miesiąc powinna być znana dokładna lista zniżek przysługujących przyszłym posiadaczom karty PLUS TRZY.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostateczna decyzja o wprowadzeniu takiej karty należeć będzie do Rady Miasta, ale sprawa jest już praktycznie przesądzona, a zaplanowane na luty głosowanie w tej sprawie będzie tylko formalnością.

Karta przysługiwałaby rodzinom mającym trójkę lub więcej dzieci pod warunkiem, że mieszkają i uczą się w Lublinie. Dochody nie miałyby żadnego znaczenia. Według danych magistratu w mieście żyje 4100 takich rodzin.

W tej chwili urzędnicy negocjują z instytucjami, które mogłyby udzielać zniżek posiadaczom takiej karty.

– Rozmawiamy o możliwej wysokości takich zniżek. Z każdym z tych podmiotów będziemy też musieli zawrzeć odrębną umowę – wyjaśnia Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta.
W grę wchodzą m.in. kina, baseny, placówki kulturalne, a także obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– Jest już niemal pewne, że posiadacze karty PLUS TRZY mieliby darmowe wejście na baseny przy lubelskich szkołach – dodaje Kieliszek.

Pomysł się podoba.

– Dla miasta to tak naprawdę inwestycja w to, żeby w przyszłości miało mieszkańców – komentuje Tomasz Pać, ojciec trójki dzieci. – A dla nas to będzie duża radość, choćby wspólne wyjście do kina w niższej cenie. Wyjście na basen ze starszymi synami to dla mnie spory koszt. Zwłaszcza w sytuacji, gdy tylko jedna osoba w rodzinie ma dochód, a żona siedzi z najmłodszym dzieckiem na urlopie wychowawczym.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie opłaty za kartę, Ratusz rozpatruje dwa warianty. Jeden zakłada, że bezpłatne byłoby pierwsze wydanie karty, płacić trzeba by za duplikaty.

Drugi wariant mówi, że karta byłaby wydawana za symboliczną opłatą.

To nie urzędnicy, ale rodzice mają decydować, ile egzemplarzy takiej karty dostanie dana rodzina. To od nich zależeć będzie, czy rodzina otrzyma jedną kartę, czy też każda z osób będzie miała własną, dzięki czemu w tym samym czasie jedno dziecko będzie mogło pływać w basenie, a drugie oglądać film w kinie.

Według najnowszych założeń magistratu taki program ma zacząć działać od pierwszego kwietnia. Tego typu kartę wprowadziły już Kraków, Tychy, Gdańsk, Łowicz, Grodzisk Mazowiecki i Sandomierz.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
IWAN / 1 kwietnia 2015 o 22:19
0

Pać srać !!!

Avatar
greg / 2 stycznia 2012 o 08:59
0
do karty powinni dorzucić jeszcze darmowe przejazdy ztm (mpk) wtedy byłby komplet
Avatar
marta / 2 stycznia 2012 o 08:52
0
MAm troje dzieci i nie chcę żadnych kart na basen czy do kina bo mnie ani na akcesoria kąpielowo-basenowe ani dojazdy do kina stać nie będzie. Niech lepiej magistrat i prezydent zniesie drakońskie opłaty za przedszkola, bo dzieci do przedszkola chodzić muszą a na opłaty rodziców nie stać! Igrzyska nam są niepotrzebne, potzrebne jest minimum normalności! I zaznaczam, że ani ja ani mąż nie jestęśmy bezrobotni (zanim mi ktoś zarzuci, że chcę żerować). Pracujemy, zarabiamy a mimo to nie wystarcza. Znieście opłatyza przedszkola, nie podnoście cen biletów mpk to nam pomożecie a nie mydlcie nam po raz kolejny oczy!
MAm troje dzieci i nie chcę żadnych kart na basen czy do kina bo mnie ani na akcesoria kąpielowo-basenowe ani dojazdy do kina stać nie będzie. Niech lepiej magistrat i prezydent zniesie drakońskie opłaty za przedszkola, bo dzieci do przedszkola chodzić muszą a na opłaty rodziców nie stać! Igrzyska nam są niepotrzebne, potzrebne jest minimum normalności! I zaznaczam, że ani ja ani mąż nie jestęśmy bezrobotni (zanim mi ktoś zarzuci, że chcę żerować). Pracujemy, zarabiamy a mimo to nie wystarcza. Znieście opłatyza przedszkola, nie podno... rozwiń
Avatar
misiek / 2 stycznia 2012 o 07:51
0
dla żuka dzień bez autopromocji to dzień stracony, lans jest najważniejszy
Avatar
student / 1 stycznia 2012 o 23:35
0
[quote name='kniaź' timestamp='1325451971' post='577472']
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
[/quote]


Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Stypendia są teraz wyższe niż były kiedyś ;]
[quote name='kniaź' timestamp='1325451971' post='577472']
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
[/quote]


Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Stypendia są teraz wyższe niż były kiedyś ;] rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 22:16
0
no ale przecież to bez sensu, normalne rodziny i tak chodzą z dziećmi na basen a biedne mimo tej karty i tak nie pójdą bo kupno kostiumu, czepków i klapek dla trojga dzieci to wydatek 200 zł minimum
Avatar
Ojciec trójki dzieci / 1 stycznia 2012 o 22:14
0
Już POmogliście zwłaszcza tym 2+ 3++ podnosząc VAT na dziecięce ubrania i podwyższając opłaty za przedszkola. Nie kpijcie sobie z ludzi bo takie ktoś mógł wymyslić tylko ktoś
kto nie stroni od KIELISZKA.
Avatar
kniaź / 1 stycznia 2012 o 22:06
0
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
Avatar
podinspektor / 1 stycznia 2012 o 18:05
0
LEPIEJ NIECH MAGISTRAT ZABIERZE SIĘ ZA "ROBOTĘ" BO ZA CHWILE PRZYJDZIE ZARZĄD KOMISARYCZNY I SKOŃCZY SIĘ ZABAWA W POLITYKOWANIE...
Avatar
IWAN / 1 kwietnia 2015 o 22:19
0

Pać srać !!!

Avatar
greg / 2 stycznia 2012 o 08:59
0
do karty powinni dorzucić jeszcze darmowe przejazdy ztm (mpk) wtedy byłby komplet
Avatar
marta / 2 stycznia 2012 o 08:52
0
MAm troje dzieci i nie chcę żadnych kart na basen czy do kina bo mnie ani na akcesoria kąpielowo-basenowe ani dojazdy do kina stać nie będzie. Niech lepiej magistrat i prezydent zniesie drakońskie opłaty za przedszkola, bo dzieci do przedszkola chodzić muszą a na opłaty rodziców nie stać! Igrzyska nam są niepotrzebne, potzrebne jest minimum normalności! I zaznaczam, że ani ja ani mąż nie jestęśmy bezrobotni (zanim mi ktoś zarzuci, że chcę żerować). Pracujemy, zarabiamy a mimo to nie wystarcza. Znieście opłatyza przedszkola, nie podnoście cen biletów mpk to nam pomożecie a nie mydlcie nam po raz kolejny oczy!
MAm troje dzieci i nie chcę żadnych kart na basen czy do kina bo mnie ani na akcesoria kąpielowo-basenowe ani dojazdy do kina stać nie będzie. Niech lepiej magistrat i prezydent zniesie drakońskie opłaty za przedszkola, bo dzieci do przedszkola chodzić muszą a na opłaty rodziców nie stać! Igrzyska nam są niepotrzebne, potzrebne jest minimum normalności! I zaznaczam, że ani ja ani mąż nie jestęśmy bezrobotni (zanim mi ktoś zarzuci, że chcę żerować). Pracujemy, zarabiamy a mimo to nie wystarcza. Znieście opłatyza przedszkola, nie podno... rozwiń
Avatar
misiek / 2 stycznia 2012 o 07:51
0
dla żuka dzień bez autopromocji to dzień stracony, lans jest najważniejszy
Avatar
student / 1 stycznia 2012 o 23:35
0
[quote name='kniaź' timestamp='1325451971' post='577472']
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
[/quote]


Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Stypendia są teraz wyższe niż były kiedyś ;]
[quote name='kniaź' timestamp='1325451971' post='577472']
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
[/quote]


Chyba nie wiesz o czym mówisz.

Stypendia są teraz wyższe niż były kiedyś ;] rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 22:16
0
no ale przecież to bez sensu, normalne rodziny i tak chodzą z dziećmi na basen a biedne mimo tej karty i tak nie pójdą bo kupno kostiumu, czepków i klapek dla trojga dzieci to wydatek 200 zł minimum
Avatar
Ojciec trójki dzieci / 1 stycznia 2012 o 22:14
0
Już POmogliście zwłaszcza tym 2+ 3++ podnosząc VAT na dziecięce ubrania i podwyższając opłaty za przedszkola. Nie kpijcie sobie z ludzi bo takie ktoś mógł wymyslić tylko ktoś
kto nie stroni od KIELISZKA.
Avatar
kniaź / 1 stycznia 2012 o 22:06
0
Już Komorowski zafundował studentom tańsze dojazdy do uczelni a zaraz potem
pozbawił żaków stypendiów.Nie róbcie z ludzi idiotów większych od siebie. Panie POkieliszku
nic nie ma za darmo ,ktoś za te granty zapłaci ....znowu emeryci i urzędnicy niższego szczebla ?
Avatar
podinspektor / 1 stycznia 2012 o 18:05
0
LEPIEJ NIECH MAGISTRAT ZABIERZE SIĘ ZA "ROBOTĘ" BO ZA CHWILE PRZYJDZIE ZARZĄD KOMISARYCZNY I SKOŃCZY SIĘ ZABAWA W POLITYKOWANIE...
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 0

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 3 5

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 16 6

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 30 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!