Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2019 r.
11:08

Mają już dość strachu i walczą o zamontowanie sygnalizacji świetlnej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga aa
17 35 A A
Przejście, na którym zginęła dziewczynka
Przejście, na którym zginęła dziewczynka

To bardzo niebezpieczne miejsce - tak o przejściu, na którym zginęła 12-letnia Wiktoria mówią mieszkańcy osiedla. Policja przyznaje im rację i potwierdza, że piesi są tu szczególnie zagrożeni. Mieszkańcy domagają się montażu sygnalizacji świetlnej, ale takie prośby napływają do Ratusza z różnych ulic.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wiktoria nie żyje, bo jeden kierowca nie zatrzymał się przed przejściem, chociaż na sąsiednim pasie stał drugi pojazd przepuszczający dziewczynkę. Zachowanie, które w tym przypadku zakończyło się tragedią, wcale nie jest rzadkim widokiem na lubelskich ulicach.

Tylko w zeszłym roku doszło w Lublinie do 39 wypadków spowodowanych przez kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu prawidłowo przez oznakowane przejście. Tragedia na Poligonowej była jednym z dwóch śmiertelnych wypadków, do którego doszło właśnie w taki sposób. Drugi miał miejsce na Głębokiej.

Sama policja wskazuje w oficjalnym raporcie dwa skrzyżowania, na których szczególnie zagrożone jest bezpieczeństwo pieszych: ul. Zelwerowicza z Gorczańską oraz właśnie Poligonowej z Relaksową. Drogówka alarmuje, że piesi są coraz bardziej zagrożeni na ul. Narutowicza. - Do zdarzeń z ich udziałem dochodzi w miejscach, gdzie powinni być szczególnie chronieni, tj. na oznakowanych przejściach - czytamy w sprawozdaniu komendanta złożonym Radzie Miasta.

W zeszłym roku na Narutowicza doszło do trzech potrąceń na pasach. Tyle samo zanotowano na Zemborzyckiej, po dwa na ul. Walecznych, Lwowskiej, al. Andersa i Głębokiej.

Zamiast trzynastu świeczek na torcie Wiktorii w jej urodziny - 31 marca - zapłonęły znicze na przejściu, na którym potrącił ją samochód. Na prośbę jej mamy przyszli tu jej znajomi, rodzina, ale też zupełnie obcy ludzie, mieszkańcy pobliskiego osiedla. Przyszli nie tylko po to, by zadumać się nad przerwanym przedwcześnie życiem, ale i po to, żeby upomnieć się o poprawę bezpieczeństwa. Chcą zamontowania sygnalizacji świetlnej.

Podobne prośby napływają do Ratusza z różnych części Lublina. Już cztery lata temu Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie zamontowania sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Tymiankową. Uchwałę zanieśli do Ratusza mieszkańcy, którzy nie czują się tutaj bezpiecznie, zwłaszcza na przejściu dla pieszych. Sami napisali projekt uchwały, zebrali 1200 podpisów, a Rada Miasta zgodnie poparła ich pomysł. Na tym się skończyło. Świateł jak nie było, tak nie ma.

W nieco inny sposób mieszkańcy Czubów walczą o światła na przejściu przez ul. Jana Pawła II koło Watykańskiej. Zgłosili ten pomysł do budżetu obywatelskiego na rok 2020. Teraz liczą na powodzenie w jesiennym głosowaniu, choć nawet to nie gwarantuje im, że sygnalizacja rzeczywiście szybko powstanie.

Prośby o sygnalizację słychać też z Nadbystrzyckiej, na której w zeszłym roku zginęły trzy osoby. Nie byli to piesi, bo głównym problemem jest tu nadmierna prędkość kierowców, którzy wypadają z drogi na zakręcie. Jednak osoby przechodzące przez jezdnię obawiają się rozpędzonych pojazdów. Od lat dopominają się o montaż świateł. W połowie marca na Nadbystrzyckiej odbyła się wizja lokalna, po której policja wysłała Ratuszowi jednoznaczne zalecenie: - Zasadnym jest wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Romantyczną – pisał do Urzędu Miasta zastępca naczelnika drogówki. Przekonywał, że przyniesie to poprawę. - Spowoduje spowolnienie ruchu oraz go uporządkuje.

Ratusz odpowiadał, że nie ma w tym roku pieniędzy na światła. Nie obiecał nawet, że znajdą się w przyszłym roku. Pojawiła się za to zapowiedź, że chodnik będzie oddzielony barierkami od jezdni. Zmiany mogą być wprowadzone w wakacje, miasto obiecuje też fotoradar.

Śmierć Wiktorii. Kierowca stanął przed sądem

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 06:39
+12
Dodam też, że za przejeżdżanie rowerem przez przejście z lub bez ścieżki rowerowej powinna byc kara grzywny 1000 zł bo taki jedzie i zawsze kierowca samochodu jest winny, a przecież jest w przepisach PRZEPROWADŹ ROWER. Piesi, rowerzyści ci na hulajnogach uważają, że są ŚWIĘTYMI KROWAMI i żadne przepisy ich nie obchodzą, a jak tylko coś się stanie i w tym wszystkim bierze udział kierowca samochodu i samochód to robi się z niego zwyrodnialca morderce, a żaden kierowca nie jest wstanie patrzeć i widzieć wszystko. Po to Bozia dała nam mózg większy od zwierzątek, żebyśmy go używali. Nie jednokrotnie psa w mieście widziałem, który stoi cierpliwie przed przejściem i czeka, aż go puszczą, a ludzie KAMIKADZE.
Dodam też, że za przejeżdżanie rowerem przez przejście z lub bez ścieżki rowerowej powinna byc kara grzywny 1000 zł bo taki jedzie i zawsze kierowca samochodu jest winny, a przecież jest w przepisach PRZEPROWADŹ ROWER. Piesi, rowerzyści ci na hulajnogach uważają, że są ŚWIĘTYMI KROWAMI i żadne przepisy ich nie obchodzą, a jak tylko coś się stanie i w tym wszystkim bierze udział kierowca samochodu i samochód to robi się z niego zwyrodnialca morderce, a żaden kierowca nie jest wstanie patrzeć i widzieć wszystko. Po to Bozia dała nam mózg więks... rozwiń
Avatar
B... / 15 czerwca 2019 o 13:08
+8
A na Zelwerowicza już kilka lat są światła nikomu nie potrzebne i migające cały czas na pomarańczowo., A na skrzyżowaniu z Bohaterów września tam gdzie jest niebezpieczne skrzyżowanie tylko czerwone linie na drodze domalowują. No bezsens zupełny!!!!!
Avatar
parodia / 15 czerwca 2019 o 12:11
+8
no kurde zacznijcie wreszcie myśleć o tych tunelach/kładkach dla pieszych, bo co z tego że drogi budują skoro i tak stoisz w korku bo światła... a to że już można rowerem na niektórych przejściach przejechać to jest skandal. Wbiec z prędkością kilkanaście km/h nie możesz, ale wjechać rowerem kilkadziesiąt już tak..
Avatar
Loco / 15 czerwca 2019 o 12:07
+7
Nadbystrzycka 2 zdarzenia 3 ofiary . Taksiarz w sobotę późnym wieczorem / 21.30 / . Opel niedziela późnym wieczorem / 21.30/ . Ruch praktycznie zerowy , w miarę równa droga i gaz do dechy , że nie wspomnę o kierowcy Opla brak prawa jazdy. Takich nie zatrzyma nawet 5 sygnalizacji tym bardziej , że o tej porze polecą na czerwonym na 100 % .
Avatar
Cześć / 15 czerwca 2019 o 14:05
+5
Jak juz TBV z Zukiem przepchną swój plan gigantycznego blokowiska po drugiej stronie ulicy, to kasa na pewno sie znajdzie...puste wjazdy na gorki oraz lewo i prawoskręty już czekają...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 13:38
+5
Na referendum pieniądze były, na potrzebne rzeczy nie ma. Co za miasto...
Avatar
tm / 15 czerwca 2019 o 12:34
+5
dobrym pomysłem byłoby zacząć odpowiednio egzekwować przepisy i w końcu karać, a nie dawać po łapkach. za takie zabójstwo powinno być bezwzględne więzienie i taka nawiązka, która da po czterech literach mocniej niż ciupa. ale problemem jest też sama infrastruktura - szeroka droga przecinana przejściami. tak na dobrą sprawę, takie przejścia jak na botaniku czy nadbystrzyckiej, które są słabo widoczne i ignorowane, bo prowadzą "donikąd" i często nie ma w pobliżu ludzi, są najgorsze. albo swiatła, albo spowalniacze, albo fotoradar. innego sposobu nie ma, bo łajno zamiast mózgu jakie posiada większość kierowców, nie dopuszcza możliwości jazdy z przepisową prędkością.
dobrym pomysłem byłoby zacząć odpowiednio egzekwować przepisy i w końcu karać, a nie dawać po łapkach. za takie zabójstwo powinno być bezwzględne więzienie i taka nawiązka, która da po czterech literach mocniej niż ciupa. ale problemem jest też sama infrastruktura - szeroka droga przecinana przejściami. tak na dobrą sprawę, takie przejścia jak na botaniku czy nadbystrzyckiej, które są słabo widoczne i ignorowane, bo prowadzą "donikąd" i często nie ma w pobliżu ludzi, są najgorsze. albo swiatła, albo spowalniacze, albo fotoradar. in... rozwiń
Avatar
Wacek / 15 czerwca 2019 o 12:11
+5
miasto samo "wciska" swoje budynki do centrum zatykając całkowicie układ komunikacji, pomimo obwodnicy wciąż brak połączeń pomiędzy dzielnicami, mam wrażenie chaosu w lokalizacji inwestycji, nikt nie dba o bezpieczeństwo pieszych, liczą się tylko silniejsi a to są najczęściej kierowcy
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 11:27
+5
Dobrym pomysłem była by kładka nad ulica
Avatar
Mieszkaniec85 / 17 czerwca 2019 o 07:26
+4
Nie światła tylko kładki i przejścia podziemne! I do tego wyższe kary za przekroczenie prędkości. I fotoradary. Powinno sie ograniczać prędkość a nie zmuszać do ciągłego zatrzymywania, niech będzie po trochu utrudnień dla wszystkich, nie ze skrajności w skrajność.
Avatar
xoxo / 17 czerwca 2019 o 08:54
-1
Załorać te durne drogi, niech piechoto łażo ! Widziałby kto...! aftamobily się zachciało! Paszoł won ! Tylko zdrowe kartofle sadzić i zbirać a nie te durnowate aftastrady i aftastrady !
Avatar
Mieszkaniec85 / 17 czerwca 2019 o 07:26
+4
Nie światła tylko kładki i przejścia podziemne! I do tego wyższe kary za przekroczenie prędkości. I fotoradary. Powinno sie ograniczać prędkość a nie zmuszać do ciągłego zatrzymywania, niech będzie po trochu utrudnień dla wszystkich, nie ze skrajności w skrajność.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 09:11
-1
Rozwiązanie jest proste zrobić światła na wszystkich przejściach na wielojezdniowych ulicach albo je zlikwidować
Avatar
Gość / 16 czerwca 2019 o 06:39
+12
Dodam też, że za przejeżdżanie rowerem przez przejście z lub bez ścieżki rowerowej powinna byc kara grzywny 1000 zł bo taki jedzie i zawsze kierowca samochodu jest winny, a przecież jest w przepisach PRZEPROWADŹ ROWER. Piesi, rowerzyści ci na hulajnogach uważają, że są ŚWIĘTYMI KROWAMI i żadne przepisy ich nie obchodzą, a jak tylko coś się stanie i w tym wszystkim bierze udział kierowca samochodu i samochód to robi się z niego zwyrodnialca morderce, a żaden kierowca nie jest wstanie patrzeć i widzieć wszystko. Po to Bozia dała nam mózg większy od zwierzątek, żebyśmy go używali. Nie jednokrotnie psa w mieście widziałem, który stoi cierpliwie przed przejściem i czeka, aż go puszczą, a ludzie KAMIKADZE.
Dodam też, że za przejeżdżanie rowerem przez przejście z lub bez ścieżki rowerowej powinna byc kara grzywny 1000 zł bo taki jedzie i zawsze kierowca samochodu jest winny, a przecież jest w przepisach PRZEPROWADŹ ROWER. Piesi, rowerzyści ci na hulajnogach uważają, że są ŚWIĘTYMI KROWAMI i żadne przepisy ich nie obchodzą, a jak tylko coś się stanie i w tym wszystkim bierze udział kierowca samochodu i samochód to robi się z niego zwyrodnialca morderce, a żaden kierowca nie jest wstanie patrzeć i widzieć wszystko. Po to Bozia dała nam mózg więks... rozwiń
Avatar
Pisarz / 16 czerwca 2019 o 00:30
+3
W nowym wydziale Urzędu miasta - zarządzania ruchem, nie ma ani jednej osoby która znała by się na sygnalizacji świetlnej, więc nie oczekujmy poprawy bezpieczeństwa na ulicach Lublina.
Avatar
ss / 15 czerwca 2019 o 20:38
0
światła, światła, zapory, zwężenia, wszystko by spowolnić i zahamować ruch.By samochody stały w korkach i dymiły spalinami, by smród i dym nas zabijał. Ruch aut na ul.Poligonowej jest znikomy a dla kilku osób wysiadających tam na przystanku zrobić przejście z sygnalizacją świetlną lub kładkę to przesada. Lepiej edukować małolatów by przechodząc przez przejście nie gapili się w telefony.
 jakby cepy przestrzegały przepisów i nie zapieprzały 90 w terenie zabudowanym od świateł do świateł to może sytuacja byłaby inna - ostatnio na ptzełsciu własnie z Gorczańskiej na ul Zelwerowicza gościo moło nie zabił 3 osób( 2 dzieci i dorosłych)  - zapieprzał na czerwonym jak piesi  już mieli zielone - jechałem rowerem i chciałem go dogonić - ale cymbał jeden zwiał - zapieprzał jak kretyn a dalej miał czerwone na skrzyżowaniu zelwerowicza/choiny . Tylko zielone się mu zapaliło i znow zapieprzał. Wieć nie pisz głupot gościu zeby pieszy się edukował!!! Jak mi się uda cos takiego jeszcze raz zobaczyć - to bez skrupułów wyciągne szmatę na asfalt i na policję zadzownie - nawet gdybym sam miał za takie coś mieć przysrane. A co powiesz na debili z telefonami w samochodzie - jak gadają ? 
 jakby cepy przestrzegały przepisów i nie zapieprzały 90 w terenie zabudowanym od świateł do świateł to może sytuacja byłaby inna - ostatnio na ptzełsciu własnie z Gorczańskiej na ul Zelwerowicza gościo moło nie zabił 3 osób( 2 dzieci i dorosłych)  - zapieprzał na czerwonym jak piesi  już mieli zielone - jechałem rowerem i chciałem go dogonić - ale cymbał jeden zwiał - zapieprzał jak kretyn a dalej miał czerwone na skrzyżowaniu zelwerowicza/choiny . Tylko zielone się mu zapaliło i znow zapieprzał. Wieć nie pisz głupot gościu z... rozwiń
Avatar
Kolejówka najlepszą szkołą jest! / 15 czerwca 2019 o 19:00
+2
Tamta ulica jest zapomniana przez ratusz i mpk... zespół szkół ma ponad 50 lat, codziennie w roku szkolnym setki uczniów w jedną i drugą stronę... ale wiatę przystankową postawili dopiero jakoś niedawno... przez ulicę to zawsze trzeba było wyskakiwać przed samochód albo machać rękami jak debil bo inaczej stało się do usranej śmierci.
Avatar
? / 15 czerwca 2019 o 18:52
-4
Zrobić próg zwalniający, z tychy dużych, tak żeby przejście szło jego grzbietem.Kierowcy będą zmuszeni zwolnić. Codziennie tamtędy jeżdże i jakimś strasznym utrudnieniem to nie będzie.
 Dla Ciebie nie bedzie, ale juz dla Januszków i Anek, którym się "spieszy" juz tak...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 18:44
+1
Zrobić próg zwalniający, z tychy dużych, tak żeby przejście szło jego grzbietem.Kierowcy będą zmuszeni zwolnić. Codziennie tamtędy jeżdże i jakimś strasznym utrudnieniem to nie będzie.
Avatar
Melekeleben / 15 czerwca 2019 o 18:34
-1
Proponuję zrobić przejścia co 50 m i wszędzie zamontować sygnalizację. Od lat uczono ludzi, że bez względu na to kto ma pierwszeństwo należy samemu uważać, bo niestety ograniczone zaufanie to podstawa przetrwania. Ludzie się spieszyli i będą spieszyć. I tak, aby przejechać z jednego końca Lublina na drugi potrzeba 30-40 min, a czasami i godziny. Robiąc dodatkowo światła wszędzie gdzie się da, jakby piesi nie mogli przejść 100 m dalej utrudnia się wszystkim życie. Może zatem nalezy polikwidować przejścia w newralgicznych punktach (zdaje się aut jeździ tam więcej, niż jest pieszych) i zostawić te dalej oddalone z istniejącymi światłami. Dzisiaj skręcałam i młoda dziewczyna (14-17 lat)patrząc w ekran telefonu weszła wprost w połowę mojego auta. Wina pewnie by była moja, chociaż jej jeszcze na pasach nie była, bo mogłam przewidzieć, że jednak wejdzie na pasy nie patrząc w ogóle.
 Idiotko, od 12 letniego dziecka oczekujesz że zawsze będzie uważać!? To jest dziecko i zawsze trzeba się liczyć z tym że zrobi cos nieprzewidywalnego! I goowno mnie obchodzi że ktoś się spieszy, jak ma z tego powodu zaćmienie umysłowe to niech odda prawo jazdy!
 Idiotko, od 12 letniego dziecka oczekujesz że zawsze będzie uważać!? To jest dziecko i zawsze trzeba się liczyć z tym że zrobi cos nieprzewidywalnego! I goowno mnie obchodzi że ktoś się spieszy, jak ma z tego powodu zaćmienie umysłowe to niech odda prawo jazdy! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne?

Motor dokonał już ośmiu wzmocneń. Będą kolejne? 0 0

Motor w lecie pozyskał już ośmiu piłkarzy. Najświeższym nabytkiem klubu z Lublina jest boczny pomocnik Tomasz Swędrowski. Trener Mirosław Hajdo liczy, że to jednak nie koniec wzmocnień

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo]
film

Top Gun: Maverick. Nowy zwiastun kultowego filmu [wideo] 0 0

W internecie pojawił się trailer filmu Top Gun: Maverick. Kontynuacja kultowego hitu sprzed 34 lat będzie miała premierę w przyszłym roku

Adam Słodowy nie żyje. Był autorem słynnego programu "zrób to sam"
film

Adam Słodowy nie żyje. Był autorem słynnego programu "zrób to sam" 0 0

Zmarł Adam Słodowy. Był znanym popularyzatorem majsterkowania, który w latach 70. i 80. prowadził w Telewizji Polskiej bardzo popularny program "Zrób to sam". Był również autorem scenariusza serialu animowanego dla dzieci "Pomysłowy Dobromir".

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo

Kontrolowali wagę samochodów. Jeden transport ważył o 4 tony za dużo 0 1

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć
alarm24

Google Moja Firma i usługa za 249 zł. Przedsiębiorcy zaplątani w marketingową sieć 3 1

249 zł - tyle kosztuje wirtualna wizytówka firmy w internecie sprzedawana przez spółkę PPC System z Poznania. Taką usługę wykupiła u niej jedna z lubelskich firm. Tymczasem Google zapewnia: - Usługa Google Moja Firma jest bezpłatna

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów
21 lipca 2019, 17:00
galeria

Carnaval Sztukmistrzów za tydzień, ale już w ten weekend zobaczyć można sztukmistrzów 0 0

W dziewięciu dzielnicach będzie można oglądać występy klaunów, żonglerów oraz muzyków grających na wiadrach. Od niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów, z którego programu wypadły dwa płatne spektakle.

XIV Dni Jakuba Wędrowycza. Świętowanie w oparach bimbru i machorki [program]
19 lipca 2019, 17:00

XIV Dni Jakuba Wędrowycza. Świętowanie w oparach bimbru i machorki [program] 0 0

Ponad 50 wydarzeń: spotkania autorskie, prelekcje popularnonaukowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, gry terenowe, rozgrywki w gry planszowe, karciane i fabularne, fire show, pokazy walk, pokazy tańca, jak również koncerty – i to wszystko w Wojsławicach od piątku (19 lipca) do niedzieli (21 lipca)

Lody tajskie - jak przygotować je w domu?

Lody tajskie - jak przygotować je w domu? 0 0

Na letnie upały najlepsze są lody. Można je kupić w sklepach, cukierniach, kawiarniach i ulicznych budkach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by szybko przyrządzić w domu. Można na przykład zdecydować się na modne w naszym kraju od kilku lat lody tajskie.

Wojciech Borucki (Azoty Puławy): Mam się od kogo uczyć

Wojciech Borucki (Azoty Puławy): Mam się od kogo uczyć 0 0

Rozmowa z Wojciechem Boruckim, bramkarzem Azotów Puławy i reprezentacji Polski juniorów

Kandydat z płotka. Komentarz Krzysztofa Wiejaka

Kandydat z płotka. Komentarz Krzysztofa Wiejaka 60 38

Serdecznie dziękuję radnemu Tomaszowi Pitusze (PiS) za przyozdobienie swoim licem pół Lublina.

5. Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych
20 lipca 2019, 15:00

5. Roztoczański Festiwal Kapel Ludowych 0 0

Już po raz piąty lokalne zespoły folklorystyczne wezmą udział w organizowanym w Zwierzyńcu Roztoczańskim Festiwalu Kapel Ludowych. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 20 lipca na Dziecińcu Browaru Zwierzyniec.

Lublin: Duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. 1 Maja stanie się ślepą uliczką

Lublin: Duże zmiany w organizacji ruchu. Ul. 1 Maja stanie się ślepą uliczką 3 9

W poniedziałek zamknięty zostanie wyjazd z ul. 1 Maja do przebudowywanego ronda przy Gali. Ruch od strony ul. Kunickiego i Wolskiej w kierunku al. Unii Lubelskiej będzie przełożony na ul. Lubelskiego Lipca ’80 i zostanie tam już na stałe.

Remonty dróg w powiecie puławskim. Które trasy będą wkrótce przebudowane?

Remonty dróg w powiecie puławskim. Które trasy będą wkrótce przebudowane? 0 6

Wakacje to okres wzmożonej aktywności remontowej na drogach. Prace nie ominęły także tras należących do powiatu puławskiego

Uwaga! TVN: 15-latka zgwałcona w szpitalu. Wcześniej zostały tam skrzywdzone dwie 13-latki?
film

Uwaga! TVN: 15-latka zgwałcona w szpitalu. Wcześniej zostały tam skrzywdzone dwie 13-latki? 0 2

W szpitalu psychiatrycznym w Gdańsku na oddziale dla dorosłych została zgwałcona 15-latka. Kilkanaście dni wcześniej miały zostać skrzywdzone dwie 13-letnie dziewczynki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.07.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 19.07.2019 0 1

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!