Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

14 czerwca 2019 r.
16:00

Nasza Wiktoria zginęła, ale uratuje życie innych dzieci

517 26 A A
31 marca mieszkańcy pobliskiego osiedla spotkali się przy przejściu, gdzie zginęła 12-latka. Tego dnia dziewczynka obchodziłaby 13. urodziny <br />
31 marca mieszkańcy pobliskiego osiedla spotkali się przy przejściu, gdzie zginęła 12-latka. Tego dnia dziewczynka obchodziłaby 13. urodziny
(fot. Maciej Kaczanowski)

Wiktoria była wzorem dla Amelki, swojej młodszej siostry, a dla nas dużym wsparciem. Oczko w głowie taty. Byliśmy z niej dumni - mówiła Katarzyna Tchorzewska, mama dziewczynki. We wtorek rozpoczął się proces kierowcy, który we wrześniu ubiegłego roku potrącił 12-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych ran dziewczynka zmarła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Z Wiktorią pożegnałam się dwukrotnie. Raz, kiedy lekarze komisyjnie stwierdzili śmierć mózgu. Później przed pobraniem narządów pojechaliśmy jeszcze raz ją zobaczyć - mówiła we wtorek w sądzie Katarzyna Tchorzewska, mama 12-latki.

Pamięć o Wiktorii

„Wszyscy, którzy znaliśmy Wiktorię, jesteśmy wdzięczni za jej życie, uśmiech i dobro. Jesteśmy też szczęśliwi, że nasze drogi się spotkały. Pamięć o Niej zachowamy w sercach i roziskrzonych jej ciepłem wspomnieniach”.

To fragment „Pożegnania Wiktorii”, informacji o pogrzebie tragicznie zmarłej uczennicy klasy 6c, zamieszczonej na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 43 w Lublinie.

26 września 2018 roku, ok. godz. 8.30 12-letnia Wiktoria Tchorzewska została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Poligonowej w Lublinie. Za kierownicą samochodu marki Hyundai siedział zawodowy kierowca. Józef B. nie zatrzymał się, mimo, że wcześniej zrobiła to kobieta kierująca fiatem. Jechała drugim pasem.

Tragiczna środa

- Tego dnia było zupełnie inaczej - opowiadała w sądzie Katarzyna Tchorzewska.

26 września minionego roku dziewczynka, która ma jeszcze dwie młodsze siostry, wstała rano i szykowała się do szkoły. W tym czasie jej mama karmiła najmłodszą córkę. - Wiktoria położyła się koło nas. Pogłaskała po głowie Kornelię. Powiedziała, że jej siostra ma taką gładką skórę - wspominała mama.

12-latka przed wyjściem z domu poprosiła jeszcze mamę, by uczesała jej włosy. Później wyszła do szkoły. Była na przejściu dla pieszych; na wysepce. Widząc dziecko, które chce przejść dalej, przed przejściem dla pieszych swój samochód zatrzymała kierująca fiatem kobieta.

- Nic nie jechało, tak mi się wydawało. W momencie, jak dziewczynka weszła na pasy, zobaczyłam nadjeżdżający samochód i zamarłam - tak kobieta opisywała w sądzie moment przed tragedią.

Kobieta jechała ze swoją koleżanką. - Dziewczynka stała na wysepce. Obie ją widziałyśmy - potwierdziła pasażerka fiata.
- Od tamtego momentu moje życie się zmieniło. Po takich historiach chyba szybko nie dochodzi się do siebie - mówiła jeszcze przed sądem kobieta kierująca fiatem.

Słońce

Sprawca potrącenia - Józef B. - przekonywał we wtorek w sądzie, że nie widział dziewczynki. Po raz pierwszy od czasu wypadku przeprosił rodzinę.

Wcześniej jego obrończyni, jako jedyna ze stron wnioskowała, o wyłączenie jawności. Sąd nie przychylił się do tego wniosku. Wyraził też zgodę na utrwalanie obrazu i dźwięku.

- Przyznaję się do winy, co do potrącenia - wyjaśniał Józef B. Nie zgodził się jednak z tym, że jechał z prędkością 72 km/h, przekraczając o 22 km/h dozwoloną prędkość. - Jechałem do pracy. Nie spieszyłem się, bo miałem na godzinę 9.

- Tam jest prosta droga, nie ma żadnych zakrętów. Jadąc 50 km/h, jak twierdzi oskarżony nie ma możliwości, aby nie zahamować - zeznawał w sądzie Artur Tchorzewski, tata Wiktorii.

Oskarżony twierdził też, że oślepiało go słońce. - Ono wprowadziło mnie w błąd. Odbijało się od jezdni i od samochodów.
Zdaniem kierującej fiatem słońce rzeczywiście mocno świeciło. - Z tego też powodu jechałam wolno - mówiła w sądzie kobieta. - Poruszałam się z prędkością może ok. 30 km/h – podkreślała.

Będzie proces

We wtorek, na pierwszej rozprawie obrońca oskarżonego w imieniu Józefa B. złożyła wniosek o dobrowolne podanie się karze: rok więzienia z trzyletnim okresem zawieszenia i 2 tys. zł na fundusz ofiar wypadków drogowych. Oskarżony wnosił też o to, aby nie odbierać mu prawa jazdy, bo praca jako kierowca jest głównym źródłem jego utrzymania.

Ani sąd ani prokurator, ani pełnomocnik rodziny i oskarżyciele posiłkowi, którymi są rodzice Wiktorii, nie zgodzili się na to.
Proces ruszył. Kolejna rozprawa w lipcu.

Żeby komuś pomóc

Wiktoria po wypadku nigdy nie odzyskała przytomności. Po ponad tygodniu, kiedy lekarze komisyjnie orzekli śmierć mózgu, rodzice Wiktorii zgodzili się oddać narządy córki do transplantacji.

- Szukaliśmy sensu w bezsensie - mówiła przez łzy w sądzie mama dziewczynki. - Diagnoza okazała się dla nas okrutna. Dla Wiktorii nie było już żadnych szans. Wtedy pomyśleliśmy o tym, by jej śmierć nie poszła na marne; żeby komuś pomóc.

Lekarze pobrali nerki, rogówki i serce Wiktorii, które zaczęło na nowo bić w ciele innego dziecka - chłopca operowanego w klinice w Zabrzu.

e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Facvura / 14 czerwca 2019 o 20:52
+25
Ja prdl a ja jestem elektryk i jak kogoś moja robota zabije to trace uprawnienia i nikogo nie obchodzi ze jest to moje zrodlo utrzymania. Za bledy sie placi niestety.
Avatar
Kamil / 14 czerwca 2019 o 17:27
+25
"z Bogu Ducha winnego kierowcy zrobić najgorszego mordercę."?? Człowieku Ty chyba nie wiesz co piszesz. Oczywiście że jest morderca i powinien siedzieć kilka lat w więzieniu. Zabił i koniec kropka. Dlaczego nie pomyślał naciskając na gaz. Zawodowy kierowca tym bardziej o tym powinien wiedzieć. Widzę co chwila tych zawodowych co 40tonowym składem w zabudowanym cisną 90km/h j jeszcze trabia jak ktoś jedzie 50.
Avatar
Tur / 15 czerwca 2019 o 11:21
+22
Tu predkosc ma drugorzedne znaczenie. To jest wlasnie najgorsze bo jak stanie sie tragedia to jest zawsze predkosc. Taka retoryka jest niebezpieczna bo nie uswiadamia ludziom jak niebezpieczne moga byc inne zachowania. Tutaj kardynalnym bledem bylo wyprzedzenie zatrzymujacego sie przed przejsciem pojazdu. Ktos przed przejsciem sie zatrzymuje to kazdy rowniez powinien, czy widzi pieszego czy nie. Czy jest slonce czy nie. To jest takie oczywiste. Ale niestety wielu kierowcow nie ma wyobrazni jak bardzo powazne skutki moze niesc za soba takie zachowanie. Moim zdaniem jesli zawodowy kierowca  nie mial takiej swiadomosci to lepiej niech juz nie jezdzi po drogach publicznych. A więzienie? No coż zycia nie wroci, a jeszcze go karmic bedziemy musieli.
Tu predkosc ma drugorzedne znaczenie. To jest wlasnie najgorsze bo jak stanie sie tragedia to jest zawsze predkosc. Taka retoryka jest niebezpieczna bo nie uswiadamia ludziom jak niebezpieczne moga byc inne zachowania. Tutaj kardynalnym bledem bylo wyprzedzenie zatrzymujacego sie przed przejsciem pojazdu. Ktos przed przejsciem sie zatrzymuje to kazdy rowniez powinien, czy widzi pieszego czy nie. Czy jest slonce czy nie. To jest takie oczywiste. Ale niestety wielu kierowcow nie ma wyobrazni jak bardzo powazne skutki moze niesc za soba takie z... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2019 o 11:17
+12
Wielki szacunek dla rodziców. Ze mimo tak wielkiego bolu , cierpienia. Trzeźwo myśleli i pozwolili pobrać organy żeby ratować życie innych dzieci. Szanuje podziwiam! Wielkie wyrazy współczucia. Aż łzy mi płynęły czytając artykuł. Tez Mam córkę i boje się zawsze o nią jk czytam takie historie.
Avatar
Maciek / 14 czerwca 2019 o 17:54
+9
od wypadku minęło 8 miesięcy - każdego dnia w tym samym miejscu może zginąć nasze dziecko - pytam teraz co nasze miasto zrobiło od tego czasu, aby tam było bezpieczniej - niestety chyba nic
Avatar
Lubelak / 14 czerwca 2019 o 20:18
+8
Ja zanim zatrzyma się przy dwupasmowej jezdni sprawdzam czy nie naraze tym samym pieszego, bo nie zawsze nasza uprzejmość jest bezpieczna dla innych. Ps. "spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą"
Avatar
Gość / 14 czerwca 2019 o 17:43
+8
Jechał 72 bo mu się nie śpieszyło... Tak dla sprostowania.
Avatar
Asia / 15 czerwca 2019 o 21:56
+6
Ogromny szacunek dla rodziców dziewczynki i oczywiście wyrazy współczucia.
Avatar
Ms / 15 czerwca 2019 o 11:01
+6
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po lewej. Później skręciła w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych dróg i władza którą akceptuje te projekty. W normalnych krajach nie projektuje się takich jezdni w mieście - tam gdzie są przejścia dla pieszych powinny być ronda które nie pozwalałyby na przekraczanie prędkości. 
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po lewej. Później skręciła w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych ... rozwiń
Avatar
AB / 15 czerwca 2019 o 09:45
+6
Człowieku ,pomyśl ,zanim się wypowiesz ! Nie o podniety i pieniądze tu idzie ,ale o bezpieczeństwo na drodze - także Twoje i Twoich dzieci ! Uwierz ,że dla rodzicòw Wiktorii nie jest to na pewno ani łatwe, ani proste! Nie masz pojęcia co przeżywają ! Więc jeśli nic mądrego nie masz do powiedzenia to ZAMILCZ.  Za błędy niestety się płaci, takie życie.....
Avatar
Smutna / 22 czerwca 2019 o 13:02
+1
Wyrazy współczucia i ogromny szacunek dla rodziny za to, że w tak ciężkiej chwili pomyśleli o tym by dać szansę na życie innym osobom... Mało pocieszajace, ale przynajmniej będą wiedzieć, że część ich maleństwa nadal żyje, choć w innych ciałach.... Jestem pewna, że nasi bliscy nawet po śmierci nas nie opuszczają, są przy nas i czuwają...
Avatar
Gość / 17 czerwca 2019 o 11:17
+12
Wielki szacunek dla rodziców. Ze mimo tak wielkiego bolu , cierpienia. Trzeźwo myśleli i pozwolili pobrać organy żeby ratować życie innych dzieci. Szanuje podziwiam! Wielkie wyrazy współczucia. Aż łzy mi płynęły czytając artykuł. Tez Mam córkę i boje się zawsze o nią jk czytam takie historie.
Avatar
Habziarz / 15 czerwca 2019 o 22:56
+5
Jak przepuszczam pieszego na pasach to obserwuje też lusterka i obserwuje czy ktoś się tego pieszego spodziewa, na 9 lat co mam prawko trzy razy użyłem w takiej sytuacji klaksonu. Nie mówię że uratowałem komuś życie ale napewno zaoszczędziłem tym 3 osobom pobytu w szpitalu
Avatar
Asia / 15 czerwca 2019 o 21:56
+6
Ogromny szacunek dla rodziców dziewczynki i oczywiście wyrazy współczucia.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 20:16
-5
Proponuję powrót do kary śmierci
Avatar
Antonina / 15 czerwca 2019 o 17:11
+2
Tutaj potrzebna jest kładka dla pieszych
Avatar
Tur / 15 czerwca 2019 o 11:21
+22
Tu predkosc ma drugorzedne znaczenie. To jest wlasnie najgorsze bo jak stanie sie tragedia to jest zawsze predkosc. Taka retoryka jest niebezpieczna bo nie uswiadamia ludziom jak niebezpieczne moga byc inne zachowania. Tutaj kardynalnym bledem bylo wyprzedzenie zatrzymujacego sie przed przejsciem pojazdu. Ktos przed przejsciem sie zatrzymuje to kazdy rowniez powinien, czy widzi pieszego czy nie. Czy jest slonce czy nie. To jest takie oczywiste. Ale niestety wielu kierowcow nie ma wyobrazni jak bardzo powazne skutki moze niesc za soba takie zachowanie. Moim zdaniem jesli zawodowy kierowca  nie mial takiej swiadomosci to lepiej niech juz nie jezdzi po drogach publicznych. A więzienie? No coż zycia nie wroci, a jeszcze go karmic bedziemy musieli.
Tu predkosc ma drugorzedne znaczenie. To jest wlasnie najgorsze bo jak stanie sie tragedia to jest zawsze predkosc. Taka retoryka jest niebezpieczna bo nie uswiadamia ludziom jak niebezpieczne moga byc inne zachowania. Tutaj kardynalnym bledem bylo wyprzedzenie zatrzymujacego sie przed przejsciem pojazdu. Ktos przed przejsciem sie zatrzymuje to kazdy rowniez powinien, czy widzi pieszego czy nie. Czy jest slonce czy nie. To jest takie oczywiste. Ale niestety wielu kierowcow nie ma wyobrazni jak bardzo powazne skutki moze niesc za soba takie z... rozwiń
Avatar
Ms / 15 czerwca 2019 o 11:01
+6
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po lewej. Później skręciła w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych dróg i władza którą akceptuje te projekty. W normalnych krajach nie projektuje się takich jezdni w mieście - tam gdzie są przejścia dla pieszych powinny być ronda które nie pozwalałyby na przekraczanie prędkości. 
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po lewej. Później skręciła w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych ... rozwiń
Avatar
Ms / 15 czerwca 2019 o 11:00
-2
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po prawej . Później skręcił w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych dróg i władza którą akceptuje te projekty. W normalnych krajach nie projektuje się takich jezdni w mieście - tam gdzie są przejścia dla pieszych powinny być ronda które nie pozwalałyby na przekraczanie prędkości. 
Jak jeżdżę tam to niestety nikt nie jedzie 50 km nawet 70 km . Wszyscy tam pędzą 70 i więcej. Wczoraj jakoś babka jechała za mną - jechałem lewym pasem i siedziała mi dosłownie 2 m od zderzaka. Przyśpieszyłem do 60-70 i zjechałem na prawy pas to tylko śmigneła po prawej . Później skręcił w zelwerowicza i spotkaliśmy się na światłach przy koncertowej. Wg mnie spędziła z 90-110km. Pytanie nr 1 - gdzie jest policja . ? Ogólnie jestem zdania że ludzie pędzą jak idioci od świateł do świateł. Wg mnie w winni większości wypadków są projektanci tych... rozwiń
Avatar
gosc / 15 czerwca 2019 o 09:52
0
wina ewidentnie starego kierowcy, niema tlumaczenia powinien sie zatrzymac widazc zatrzymujacego sie kierowce,...kara musi byc dla takich przynajmniej 15 lat....
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty

Lekarz z woj. lubelskiego w zorganizowanej grupie przestępczej? Usłyszał zarzuty 0 0

Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo, w którym zarzuty usłyszał i został zatrzymany Piotr R., lekarz z Parczewa, który współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 1

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 2

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 121 65

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 70 15

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 86 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!