Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2012 r.
15:28
Edytuj ten wpis

Marsz kibiców Motoru Lublin. Poszli pod Ratusz (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora (drs) dudi mc łm
0 44 A A

Marsz odbywał się pod hasłem "Stop tolerancji dla tolerancji”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 16:05

Kibice dochodzą już pod Ratusz. Po drodze skandowali także "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "P... Wyborczą" (przechodząc obok lubelskiej redakcji Gazety Wyborczej), "Wielka Polska katolicka", oraz "Motor to my".

Godz. 16:03

Niektórzy krzyczą także "Wolna Polska bez pedałów". Kibice są już na deptaku.

Godz. 16

Okrzykiem "Lublin miastem bez dewiacji" kibice wyruszyli z pl. Litewskiego w stronę Ratusza. W marszu bierze udział ok. 200 osób. Idą spokojnie. Skandują także "Chłopak dziewczyna normalna rodzina" i "Pietrasiewicz won z Lublina". Jest to aluzja do Szymona Pietrasiewicza z Centrum Kultury, który z ramienia tej instytucji odpowiadał za akcję biletową.
Godz. 15:49

Na pl. Litewskim jest już ponad stu uczestników marszu.

Godz. 15:45

Na pl. Litewskim jest aktualnie kilkadziesiąt osób. Zauważalna jest obecność policji.

Godz. 15:35

Policja jest w gotowości. Uczestnicy marszu dopiero się zbierają.

---

Na godz. 15.45 kibice Motoru Lublin zapowiedzieli zbiórkę na pl. Litewskim przed marszem pod Ratusz.

Akcja, która została zgodnie z prawem zgłoszona do Urzędu Miasta, ma być wyrazem sprzeciwu wobec komiksów, które znalazły się na odwrocie biletów komunikacji miejskiej.

Rysunki przedstawiały Żyda i Murzyna skandujących wspólnie z kibicami "Motor Lublin”, a w planie były jeszcze dwa inne wzory: jeden z Romem, a drugi z całującymi się kibicami.

Po protestach klubu i kibiców bilety zostały wycofane ze sprzedaży, ale z 2,5 mln sztuk nie udało się wycofać 12 tysięcy.

Zarząd Transportu Miejskiego, który zlecił druk biletów umieścił komiksy na prośbę Centrum Kultury, to zaś tłumaczyło, że rysunki nie miały za zadanie kogokolwiek obrażać, a jedynie "pokazać pozytywne wzorce zachowań”

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
padaasdasdfasdfds / 27 listopada 2012 o 00:36
0
a z mediów słyszy się że propaganda męsko-żeńskiego związku jako normalności to nietolerancja wychodząca tylko spośród moherów i kościelnego zaściankowa o jaki m in oskarża się Lublin... a tu proszę młode chłopaki też jednak nie lubia pedalstwa i lesb..
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:16
0
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:15
0
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
Hella / 26 listopada 2012 o 19:18
0
[quote name='KIBO(L)' timestamp='1353953640' post='700158']
ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[/quote]

Interpunkcja, gramatyka, składnia. Polskiego w szkole nie było?
Avatar
KIBO(L) / 26 listopada 2012 o 19:14
0
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi... rozwiń
Avatar
Azazello / 26 listopada 2012 o 19:11
0
Grzeczni, kulturalni, merytoryczni.

http://www.youtube.com/watch?v=lfUI6LBLP50
Avatar
lublinek / 26 listopada 2012 o 18:29
0
[quote name='asd' timestamp='1353949974' post='700135']
Ci trampkarze to nadal się nazywają Robotniczy Klub Sportowy MOTOR?
[/quote]

kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
Avatar
Zaremba / 26 listopada 2012 o 18:26
0
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga sprawa, ja nie powiedziałem nigdzie że Tektura jest punkowa. Oczywiście, jest lewacka, a czy łażą tam punki, reagge, może miłośnicy jazzu, to nie ma znaczenia. Lewica jest podzielona pod względem subkultur, ale zjednoczona poglądami. Jesli popieracie legalizację małżeństw homoseksualnych lub Wolne Konopie to jesteś czerwoni. Albo różowi. Ale na pewno lewicowo-neoliberalni.
[/quote]
Nastawienie antykomunistyczne nie musi kroczyć (u mnie zdecydowanie nie idzie) z silnym nacjonalizmem pod rękę. Nie wiem skąd ten niedorzeczny pomysł. Mój patriotyzm nie pozwala mi czerpać z ŻADNEJ ze zbrodniczcyh ideologii; mój kraj zbyt wiele wycierpiał ze strony ludzi którzy opierali swoje chore postrzegania świata na segregacjonizmie. Nacjonalizm to takie samo gówno jak komunizm, a te twoje bajki o głosowaniu na RuchPalikmiota czy złodziei z PO możesz sobie wsadzić między zwieracze. I najważniejsze: CO TY ROBISZ DLA SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI? jaka jest wartość dodana tego twojego nacjonalizmu? czy to że pójdziesz pokrzyczysz na meczu/antypedalskim demo/kontrze pod pomnikiem przydaje chwały Polsce? Śmiem wątpić.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga spra... rozwiń
Avatar
ewe / 26 listopada 2012 o 18:26
0
KROWY DOIĆ A NIE BUDOWAĆ IM STADION.WSTYD JESZCZE CHWILA A BĘDĄ GRAĆ Z TRAMPKARZAMI NA ORLIKACH> ŻÓŁTO BIAŁO NIEBIESTKIE TO BARWY SĄ KU>>>>KIE
Avatar
POLAK / 26 listopada 2012 o 18:21
0
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
Avatar
padaasdasdfasdfds / 27 listopada 2012 o 00:36
0
a z mediów słyszy się że propaganda męsko-żeńskiego związku jako normalności to nietolerancja wychodząca tylko spośród moherów i kościelnego zaściankowa o jaki m in oskarża się Lublin... a tu proszę młode chłopaki też jednak nie lubia pedalstwa i lesb..
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:16
0
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
elx / 26 listopada 2012 o 20:15
0
[quote name='lublinek' timestamp='1353950974' post='700141']
kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
[/quote]
Jak widać nie wszyscy, niektórym zabrakło odwagi i zasłaniają twarz szlikami.
Avatar
Hella / 26 listopada 2012 o 19:18
0
[quote name='KIBO(L)' timestamp='1353953640' post='700158']
ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[/quote]

Interpunkcja, gramatyka, składnia. Polskiego w szkole nie było?
Avatar
KIBO(L) / 26 listopada 2012 o 19:14
0
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi wystarcza zomowcu twoje czasy sie juz skończyły pałować to sobie mogłeś kiedyś dzis nie jeest to takie proste
[quote name='POLAK' timestamp='1353950494' post='700138']
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
[/quote]ty się nazywasz Polakiem?Tak jak twój idol Niesioł który kibiców nazywa żulami idz cwaniaku i powiedz im to osobiscie a nie przez internet tylko na tyle ci odwagi... rozwiń
Avatar
Azazello / 26 listopada 2012 o 19:11
0
Grzeczni, kulturalni, merytoryczni.

http://www.youtube.com/watch?v=lfUI6LBLP50
Avatar
lublinek / 26 listopada 2012 o 18:29
0
[quote name='asd' timestamp='1353949974' post='700135']
Ci trampkarze to nadal się nazywają Robotniczy Klub Sportowy MOTOR?
[/quote]

kolejny internetowy napinacz..... chowasz się tchórzliwie za zasłona anonimowości *złudnej, bo jest IP*, a kibice mają odwagę z otwarta przyłbicą demonstrować swoje poglądy ....
Avatar
Zaremba / 26 listopada 2012 o 18:26
0
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga sprawa, ja nie powiedziałem nigdzie że Tektura jest punkowa. Oczywiście, jest lewacka, a czy łażą tam punki, reagge, może miłośnicy jazzu, to nie ma znaczenia. Lewica jest podzielona pod względem subkultur, ale zjednoczona poglądami. Jesli popieracie legalizację małżeństw homoseksualnych lub Wolne Konopie to jesteś czerwoni. Albo różowi. Ale na pewno lewicowo-neoliberalni.
[/quote]
Nastawienie antykomunistyczne nie musi kroczyć (u mnie zdecydowanie nie idzie) z silnym nacjonalizmem pod rękę. Nie wiem skąd ten niedorzeczny pomysł. Mój patriotyzm nie pozwala mi czerpać z ŻADNEJ ze zbrodniczcyh ideologii; mój kraj zbyt wiele wycierpiał ze strony ludzi którzy opierali swoje chore postrzegania świata na segregacjonizmie. Nacjonalizm to takie samo gówno jak komunizm, a te twoje bajki o głosowaniu na RuchPalikmiota czy złodziei z PO możesz sobie wsadzić między zwieracze. I najważniejsze: CO TY ROBISZ DLA SWOJEJ SPOŁECZNOŚCI? jaka jest wartość dodana tego twojego nacjonalizmu? czy to że pójdziesz pokrzyczysz na meczu/antypedalskim demo/kontrze pod pomnikiem przydaje chwały Polsce? Śmiem wątpić.
[quote name='SkinheadBlackMetal' timestamp='1353949649' post='700130']
Kłamcą i durniem jesteś sam. Otóż nastawienie antykomunistyczne współcześnie nie oznacza tylko werbalnego potępienia towarzysza Stalina. To także przywiązanie do tradycji i silny nacjonalizm. Nie wiem jaki jest ten wasz "antykomunizm" jesli stanowicie chocby w połowie elektorat np. Palikota. Możecie sobie gadać że jestes niby apolityczni, ale potajemnie głosujcie to na Ruch palikota, to na PO lub inne lewicowe środowiska. Druga spra... rozwiń
Avatar
ewe / 26 listopada 2012 o 18:26
0
KROWY DOIĆ A NIE BUDOWAĆ IM STADION.WSTYD JESZCZE CHWILA A BĘDĄ GRAĆ Z TRAMPKARZAMI NA ORLIKACH> ŻÓŁTO BIAŁO NIEBIESTKIE TO BARWY SĄ KU>>>>KIE
Avatar
POLAK / 26 listopada 2012 o 18:21
0
Kto w ogóle tej żuli pozwolił na demonstarcje się pytam,w centrum miasta?
Potraktować ich wodą i pałą,a potem do kopania rowów na wioskach,pobierają zasiłki socjalne z naszych podatków.O tej godzinie każdy normalny POLAK jest w pracy.STOP ŻULSTWU-STOP PATOLOGII!!!
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 4 1

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 5 5

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 14

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 330 40

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 3

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 2 2

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 15 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!