Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2018 r.
17:27

Marsz Równości w Lublinie zakazany. Sąd nie uwzględnił odwołania organizatora. Będzie zażalenie

855 51 A A

Sąd uznał w środę argumenty Ratusza, że organizacja Marszu Równości i zwołanej na ten sam dzień kontrmanifestacji może zagrażać życiu lub zdrowiu mieszkańców. Ale nie jest to jeszcze prawny koniec burzliwego sporu

Aktualizacja artykułu: 10 października 2018 r. 19:32
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Zofia Homa podkreśliła ponadto, że przy eskalacji ewentualnego konfliktu mogliby ucierpieć nie tylko uczestnicy manifestacji, ale też m.in. przebywający w tym czasie w Lublinie turyści. Wskazała też, że w obu przypadkach wyznaczono zbyt mało osób pełniących rolę służby porządkowej oraz przyjęto zbyt małą liczbę uczestników.

Stronom – organizatorom Marszu Równości i kontramnifestacji – przysługuje zażalenie do Sądu Apelacyjnego. Ten będzie miał 24 godziny na ewentualne rozpatrzenie sprawy, a jego decyzja będzie ostateczna.

– Na pewno skorzystamy z takiej możliwości – zapowiada Bartosz Staszewski, organizator Marszu Równości. Organizator kontrmanifestacji nie pojawił się na ogłoszeniu orzeczenia.

Oba odwołania zostały złożone w środę rano. Po południu, jako pierwsza na wokandzie, stanęła sprawa kontrmarszu. Wnioskodawca Mateusz Gieroba nie stawił się w sądzie, tłumacząc to obowiązkami zawodowymi. W złożonym odwołaniu decyzję prezydenta nazwał bezpodstawną. Przedstawiciele prezydenta podtrzymali wtorkowe stanowisko w tej sprawie.

– Pan prezydent po zgłoszeniu obu zgromadzeń nie nosił się z zamiarem ich zakazana – mówił przed sądem Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin. I wskazał, że chodziło przede wszystkim o wpis, który ukazał się we wtorek w mediach społecznościowych. Jego autor sugerował, by uczestników Marszu Równości „pokierować na Majdanek” i załączył zdjęcie pieca krematoryjnego. W tej sprawie urząd złożył zawiadomienie do policji.

Ten argument został przywołany także podczas rozpoczętej pół godziny później rozprawy w sprawie odwołania złożonego przez organizatora Marszu Równości. Ten podtrzymując swoje stanowisko, mówił o „ważnej roli”, jaką spełnia manifestacja.

– Nasze nastawienie wobec mieszkańców i mieszkanek Lublina jest pokojowe. Nie stanowimy żadnego zagrożenia – tłumaczył Staszewski.

– W ocenie prezydenta zagrożenie nie musi wynikać z samego faktu odbycia zgromadzenia organizowanego przez wnioskodawcę. To zagrożenie może wynikać z nawoływania do przemocy przez osoby trzecie. Podczas rozprawy administracyjnej organizator kontrmanifestacji wskazał wyraźnie możliwość dołączenia się do niej dużej grupy kibiców z Białegostoku i Lublina – mówiła natomiast radca Monika Drozd, pełnomocniczka prezydenta Krzysztofa Żuka.

Decyzji sądu obawiali się miejscy radni PiS, którzy są przeciwni Marszowi Równości. Ich zdaniem prezydent źle uzasadnił swój zakaz organizacji tego zgromadzenia. – Uzasadnienie jest w pewnych momentach skandaliczne – ocenia Mieczysław Ryba, radny PiS. W decyzji prezydenta brakuje mu powołania się na możliwe nieobyczajne zachowania uczestników Marszu Równości.

– Cieszymy się, że ten zakaz nastąpił, ale nie składamy broni – podkreśla Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS. Potwierdza, że nie rezygnuje z nadzwyczajnych obrad Rady Miasta, które na żądanie jego klubu zostały zwołane na najbliższy piątek. – Nie wiemy, jaka będzie sytuacja, czy marsz został skutecznie zakazany i czy się odbędzie. Nie chcemy, aby w Lublinie odbywał się marsz inspirowany przez osoby z Warszawy. Próbuje się wciągnąć Lublin w rozgrywki lobby homoseksualnego i gejowskiego, czemu będziemy się przeciwstawiać.

Teraz już tylko Sąd Apelacyjny może uchylić lub utrzymać zakaz organizacji manifestacji. O gotowości policji do zabezpieczenia takich demonstracji zapewniał w środę w Lublinie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. – Policja zawsze ma za zadanie zabezpieczyć tego typu wydarzenia i tak będzie w tym przypadku – mówi Paweł Szefernaker. (drs)

Orzeczenie sądu

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 17:31
+50
No i bardzo dobrze. Niech robią sobie te swoje zadymy i kontr-zadymy poza Lublinem. To jest spokojne miasto normalnych ludzi.
Avatar
Opat / 10 października 2018 o 19:58
+30
Teraz poczytajcie sobie, kim jest organizator marszu, pan Staszewski. Portal Polish Docs podaje, że urodził się w Szwecji, aktualnie studiuje filologię szwedzką na warszawskiej WSPS. Jest autorem filmu "Artykuł osiemnasty", wsławił się już marszem równości w Częstochowie, gdzie po tym wydarzeniu zainteresował się jego aktywnością sam minister Brudziński. Poszło o to, że niósł flagę z polskim godłem na barwach tęczy. Jak sam stwierdził na łamach serwisu natemat.pl jest dumny, że jest gejem-Polakiem. Jednym słowem, zaprawiony już trochę w bojach weteran z głównego frontu LGBT. Tak z ciekawości zapytam, za czyje pieniądze miał się odbyć marsz w Lublinie? Przy okazji, fala całego tego tęczowego ruchu ewidentnie zatrzyma się chyba na Lublinie, w skali Europy zaś - na wschodzie, dalej nie pójdzie. Inne miasta mogą się teraz uczyć od Lublina, jak się bronić. Możemy czuć się pionierami.
Teraz poczytajcie sobie, kim jest organizator marszu, pan Staszewski. Portal Polish Docs podaje, że urodził się w Szwecji, aktualnie studiuje filologię szwedzką na warszawskiej WSPS. Jest autorem filmu "Artykuł osiemnasty", wsławił się już marszem równości w Częstochowie, gdzie po tym wydarzeniu zainteresował się jego aktywnością sam minister Brudziński. Poszło o to, że niósł flagę z polskim godłem na barwach tęczy. Jak sam stwierdził na łamach serwisu natemat.pl jest dumny, że jest gejem-Polakiem. Jednym słowem, zaprawiony już tro... rozwiń
Avatar
randalk / 10 października 2018 o 17:43
+23
brawo Sąd.
Avatar
Dorotka / 10 października 2018 o 17:55
+22
Brawo, zakaz pedałowania!!!! Lublin Miastem Nacjonalizmu!!
 Jak wyjedziesz z Lublina, to jeszcze będzie miastem bez buraków!
Avatar
lbn / 10 października 2018 o 21:25
+19
Szymon Pietrasiewicz stwierdził na swoim FB: Miałem dla Żuka zawsze duży szacunek ale własnie go stracił całkowicie. Okazał się poplecznikiem PISu i cenzorem. TO PRZESTAŃ BRAĆ PIENIĄDZE Z CK I ZAŁÓŻ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ I NIE PODPISUJ UMÓW Z UM LUBLIN CWANIACZKU!!!!
Avatar
MAMA / 10 października 2018 o 21:22
+18
NIECH SOBIE WTYKAJĄ CO CHCĄ, ALE NIECH SIĘ TYM NIE CHWALĄ PRZED CAŁYM ŚWIATEM. STOP LOBBY GEJOWSKIEMU
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 17:30
+18
Gdyby PiS przejął sądy, to można by zwalić winę na Rząd. Ale według koalicji obywatelskiej jeszcze są wolne...
Avatar
może nie? / 10 października 2018 o 20:27
+14
Teraz poczytajcie sobie, kim jest organizator marszu, pan Staszewski. Portal Polish Docs podaje, że urodził się w Szwecji, aktualnie studiuje filologię szwedzką na warszawskiej WSPS. Jest autorem filmu "Artykuł osiemnasty", wsławił się już marszem równości w Częstochowie, gdzie po tym wydarzeniu zainteresował się jego aktywnością sam minister Brudziński. Poszło o to, że niósł flagę z polskim godłem na barwach tęczy. Jak sam stwierdził na łamach serwisu natemat.pl jest dumny, że jest gejem-Polakiem. Jednym słowem, zaprawiony już trochę w bojach weteran z głównego frontu LGBT. Tak z ciekawości zapytam, za czyje pieniądze miał się odbyć marsz w Lublinie? Przy okazji, fala całego tego tęczowego ruchu ewidentnie zatrzyma się chyba na Lublinie, w skali Europy zaś - na wschodzie, dalej nie pójdzie. Inne miasta mogą się teraz uczyć od Lublina, jak się bronić. Możemy czuć się pionierami.
 Skoro urodził się w Szwecji, to niech tam organizuje te tęczowe parady. Marsz (parada) w Częstochowie został/a zablokowana (przerwana) przez właściwych Polaków. Organizować takie "cuś" w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie mieli ci gejowcy dojść było chęcią wymierzenia tęgiego policzka Polakom, katolikom. Czyli Bartuś prowadzi walkę z kościołem, z katolikami i czuje się z tego powodu dumny?. Za czyje pieniądze organizuje te dziwne parady?- myślę, że dostaje je od żyda walczącego z rodziną, katolicyzmem, kościołem, spójnością państw europejskich. Bartuś prowadzi krecią robotę w stosunku do naszego państwa, narodu- powinien być "persona non grata". 
koro urodził się w Szwecji, to niech tam organizuje te tęczowe parady. Marsz (parada) w Częstochowie został/a zablokowana (przerwana) przez właściwych Polaków. Organizować takie "cuś" w Częstochowie na Jasnej Górze, gdzie mieli ci gejowcy dojść było chęcią wymierzenia tęgiego policzka Polakom, katolikom. Czyli Bartuś prowadzi walkę z kościołem, z katolikami i czuje się z tego powodu dumny?. Za czyje pieniądze organizuje te dziwne parady?- myślę, że dostaje je od żyda walczącego z rodziną, katolicyzmem, kościołem, spójnością państw ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 19:42
+9
W Lublinie i w calej Polsce wszyscy sa normalni:) W tym normalnym do bulu kraju TAKIE demonstracje sa niepotrzebne. Proponuje wyjechac na chwile za granice i spojrzec na ten kraj z innej perspektywy choc z drugiej strony mozecie zatracic swoja normalnosc wiec moze lepiej nie ryzykowac:)
Avatar
Zdrowy / 10 października 2018 o 19:59
+5
Santiago jeżeli lubisz mieć styczność z bakteriami kałowymi to rób takie rzeczy w domu, ja do kościoła nie chodzę nie kieruje mną religia, i nie rozumiem dlaczego wy się z tym taki szum robicie. Mnie zawsze uczuli kto dużo krzyczy to to jest głupi,skoro jest was tylu to nie możecie znaleźć sobie swojego miejsca i żyć.
Avatar
tzw. katol / 11 października 2018 o 16:36
0
Dziwne jest społeczeństwo, któremu nie przeszkadza pedofil prowadzący defiladę podczas tzw. Bożego Ciała i łapskiem dopiero wyjętym z majtek małego dziecka wciska w psyków "doświadczonych" próchnicą kawałek wafla, ale przeszkadza im wesoły i pokojowy marsz ludzi chcących zaznaczyć swoją obecność w naszym najbliższym otoczeniu... "Dziwny jest ten świat"![/quote]   [quote]Czekam na identyczną decyzję niezawisłego sądu w sprawie ewentualnych obchodów katolickich świąt jak na przykład procesje. W mojej opinii stanowią one zagrożenie i jawną dyskryminację ateistycznej części społeczeństwa. Dodatkowo w ich czasie zagłuszany jest spokój mieszkańców przy pomocy śpiewu z megafonów, a poza tym drogi publiczne są zasypywane kwiatami, których potem nikt nie sprząta i można się wywrócić.
 Memento mori
 Memento mori rozwiń
Avatar
lbn30 / 11 października 2018 o 16:32
+1
Smutne jest to że: A. Nie jesteśmy miastem otwartym. Dlaczego tak bardzo nas ten marsz boli?. Każdy ma prawo zorganizować marsz przeciw lub w imię poparcia. B. Dziś ukazał się raport  według którego lubelskie jest najbiedniejszym województwem w Polsce. I to odstajemy strasznie od średniej Czy tu nie trzeba połączyć tych dwóch faktów? Może jesteśmy za głupi żeby godnie żyć. Zastanówmy się. Miłego wieczoru
 A co ma pedalstwo z godnym życiem wspólnego, chcesz powiedziec że musze gejem zostac by dobrze zarabiac. Weź tak ***nij z baranka w scianę.
 A co ma pedalstwo z godnym życiem wspólnego, chcesz powiedziec że musze gejem zostac by dobrze zarabiac. Weź tak ***nij z baranka w scianę. rozwiń
Avatar
siatkarz / 11 października 2018 o 16:29
0
Czyli nie można robić manifestacji, jak jakaś grupka grozi, że będzie dla uczestników agresywna? Ciekawe podejście. A nie są to przypadkiem groźby karalne i sprawa dla policji? Bo w taki sposób, to może nie dojść do skutku żadna manifestacja.
Avatar
Big Cyc / 11 października 2018 o 12:48
+1
Mój ojciec Żukumba być królem wioski, przyjechać na studia ja do Polski...
Avatar
Big Cyc / 11 października 2018 o 12:38
0
Żukumba, Żukumba, Żukumba  ska. Polska Afryka Afryka Polska.
Avatar
Rypsik / 11 października 2018 o 11:55
0
A gdzie mój link o M. Aniele, L. D Vinci czy Andre Warcholu. Przeszkadza mośkom z Agory?
Avatar
wreas / 11 października 2018 o 11:32
0
Gdyby nie wybory to Żuk by na to pozwolił Już nie raz wspierał gejostwo Boi się że ludzie go pogonią jak zorganizuje to barachło. Ale po wyborach jak nie daj Boże wygra (mam nadzieję że Żuk nie wygra) zorganizuje marsz badziewia..
Avatar
Jerzy / 11 października 2018 o 10:44
+2
Dziwne jest społeczeństwo, któremu nie przeszkadza pedofil prowadzący defiladę podczas tzw. Bożego Ciała i łapskiem dopiero wyjętym z majtek małego dziecka wciska w psyków "doświadczonych" próchnicą kawałek wafla, ale przeszkadza im wesoły i pokojowy marsz ludzi chcących zaznaczyć swoją obecność w naszym najbliższym otoczeniu... "Dziwny jest ten świat"!
 dziwna to ty jestes. nie wszyscy Księża sa pedofilami. zacznij sięmodlictomoze jeszcze masz szansę sie nawrócic. 
Avatar
Władek / 11 października 2018 o 10:40
+2
Jakie jest ulubione miejsce wypoczynku gejów w Lublinie? Stary Gej. Ulubiony aktor. Janusz Gejos. Ulubiona POstać historyczna Gejusz Pompejusz. Ulubiony serial. Mc Geyver. A ulubiona wyspa lesbijek? Lesbos. ps. Ulubione miejsce osób biseksualnych w Polsce Bi(łgoraj).
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 09:56
+4
Co ci ludzie chcą osiągnąć? Przecież społeczeństwo ledwo ich toleruje,a okazywanie rozwiązłości napietnuje,takie marsze tylko zaostrzają ten protest i zwyczajnie zniesmaczają.Nic na siłę,żyjcie tak jak wam wygodnie,ale zostawcie innych w spokoju bo sami przez to stajecie się ofiarami nagonki.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 0

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 0 0

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 30 12

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 0 8

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 4

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 26 22

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 20 8

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 86 1

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 3

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 1

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.