Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2011 r.
10:13
Edytuj ten wpis

Marsz w obronie marihuany dziś w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 16 A A
Ubiegłoroczny Marsz Wyzwolenia Konopi w Lublinie (Archiwum)
Ubiegłoroczny Marsz Wyzwolenia Konopi w Lublinie (Archiwum)

Ulicami miasta przejdą dziś zwolennicy legalizacji marihuany. Po raz kolejny zorganizowali Marsz Wyzwolenia Konopi. W ostatniej manifestacji wzięło udział ok. 500 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni raz zwolennicy legalizacji marihuany manifestowali w Lublinie w październiku ubiegłego roku. Większość nie kryła się z paleniem trawki. Skandowano: "Sadzić, palić, zalegalizować”, "Dopalacze, to nasz wróg”. Manifestacja przebiegła bez incydentów. Policja nie interweniowała.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bu / 19 marca 2011 o 17:30
0
[quote name='as' timestamp='1300537558' post='452206']
tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
[/quote]

no właśnie... zalegalizowanie sprawi, że
1. gangi i mafia stracą gigantyczne źródło dochodu, a te pieniądze trafią do budżetu w formie podatków.
2. policja nie będzie się bawić w ganianego z nastolatkami tylko zajmie się poważnymi sprawami.
3. ludzie będą mieć pewność, że to co kupują nie ma w sobie chemii tylko 100% zioła.
plusów i argumentów `za` można wymienić bardzo długo...
[quote name='as' timestamp='1300537558' post='452206']
tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
[/quote]

no właśnie... zalegalizowanie sprawi, że
1. gangi i mafia stracą gigantyczne źródło dochodu, a te pieniądze trafią do budżetu w formie podatków.
2. policja nie będzie się bawić w ganianego z nastolatkami tylko zajmie się poważnymi sprawami.
3. ludzie będą mieć pewność, że to co kupują nie ma w sobie chemii tylko 10... rozwiń
Avatar
abi / 19 marca 2011 o 17:26
0
A dlaczego nie? Mało tego. Nie tylko marihuanę należy zalegalizować. Wszelkie narkotyki powinny być powszechnie dostępne, co przyczyni się do wyeliminowania ze społeczeństwa jednostek, które są słabe, niebezpieczne i w gruncie rzeczy zbędne. Tak będzie sprawiedliwie i w duchu wolności jednostki.
Avatar
ress / 19 marca 2011 o 17:08
0
Legalizacja ?! TAK !! ci co są na NIE zawsze gadają to samo i nie popierają to żadną wiedzą ...i kto tu jest idiotą ? tak wy niepalący ziela. Ludzie palą MJ od wieków i nic im nie jest .. ludzie chleją alko i co ??? Agresja..patologia..wątroba do kosza a straż miejska/Policja zgarnia ich z miasta bo lezą w rowie albo zaczepiaja ludzi ! a za czyją kase ?... za podatki !! hmm ? Czemu mam za to płacic ? za jeb^#% alkoholików. HMM ?? a czy ktoś z was pajace widział palacza marihuany w rowie zajaranego na smierć ..? Ja nie widziałem !! Dziwne co ?? Nie bierzecie jednego pod uwagę ze legalizacja da nam pieniądze na walkę z narkomanią . Da państwu kontrole nad sprzedażą . np w Holandi zioło kupuje sie w coffishopie, a zeby to zrobić trzeba podać swoje dane , zakładają ci karte gdzie po jej ukazaniu mozesz sobie kupić ziele ,i w ich systemie zapisywane jest ile kupiłeś i kiedy ! oczywiscie ze małolaty moga kupic od dilera ale wtedy sprawa jest jasna i wiadomo kogo scigać i z kim walczyć za takie zwyrodnialstwo !
No ale niestety my zyjemy w zaściankowym kraju ,gdzie ludzie mają zakute głowy co widać w niektórych wypowiedziach ! Czas na Mądre zmniany a nie na głupie wypowiedzi buraczanej części tego smutnego po PRLowskiego kraju .
Legalizacja ?! TAK !! ci co są na NIE zawsze gadają to samo i nie popierają to żadną wiedzą ...i kto tu jest idiotą ? tak wy niepalący ziela. Ludzie palą MJ od wieków i nic im nie jest .. ludzie chleją alko i co ??? Agresja..patologia..wątroba do kosza a straż miejska/Policja zgarnia ich z miasta bo lezą w rowie albo zaczepiaja ludzi ! a za czyją kase ?... za podatki !! hmm ? Czemu mam za to płacic ? za jeb^#% alkoholików. HMM ?? a czy ktoś z was pajace widział palacza marihuany w rowie zajaranego na smie... rozwiń
Avatar
Squart / 19 marca 2011 o 14:33
0
Wyobraźcie sobie, że wygląda na to, iż palacze mają bardziej rozwinięte mózgi niż wszyscy którzy są przeciw. Po pierwsze potrafią dobrać argumenty, konkretne, rzeczowe, racjonalne. Po drugie ich argumenty są poparte badaniami i wiedzą naukową m.in. raport WHO wykazał mniejszą szkodliwość marihuany od tytoniu i alkoholu, zaś ISP udowodnił, że polska ustawa jest nieskuteczna (stwierdziło tak w anonimowej ankiecie ponad 50% sędziów, prokuratorów, policjantów i pracowników więziennictwa)....
Zacznijcie myśleć... i użyjcie własnego mózgu zanim czepicie się mózgów innych!!!
Wyobraźcie sobie, że wygląda na to, iż palacze mają bardziej rozwinięte mózgi niż wszyscy którzy są przeciw. Po pierwsze potrafią dobrać argumenty, konkretne, rzeczowe, racjonalne. Po drugie ich argumenty są poparte badaniami i wiedzą naukową m.in. raport WHO wykazał mniejszą szkodliwość marihuany od tytoniu i alkoholu, zaś ISP udowodnił, że polska ustawa jest nieskuteczna (stwierdziło tak w anonimowej ankiecie ponad 50% sędziów, prokuratorów, policjantów i pracowników więziennictwa)....
Zacznijcie myśleć... i użyjcie własnego mózgu za... rozwiń
Avatar
Esposito / 19 marca 2011 o 14:18
0
[quote name='legalize it' timestamp='1300532355' post='452178']
ty sam jestes cpun!!. kazdy ma swoj rozum i kto pali to pali kto niechce to nie. nikt nikogo nie zmusza tu chodzi o to zeby muc legalnie palic. kazdy ma dwoje zycie i robi z nim co chce
[/quote]

Te wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne pokazują dziury wypalone w Twoim mózgu przez narkotyk jakim jest marihuana.
Avatar
as / 19 marca 2011 o 13:25
0
[quote name='bu' timestamp='1300537383' post='452204']
NIE KAŻDY, KTÓRY PIJE PIWO ALBO WINO JEST ALKOHOLIKIEM SPOD SKLEPEM!!!! tak samo jest z marihuana i ciężkimi narkotykami. a jeśli kupuje się od dilera towar nie wiadomo jaki syf mógłby tam dodać, a 100% naturalna roślinka mniej szkodzi niż tytoń.
[/quote]

tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
Avatar
pro normalny / 19 marca 2011 o 13:23
0
chcą legalizacji, sami ćpają ale potem w poradniach ds. uzależnień leczą się za nasze pieniądze, jak ćpasz to umieraj w samotności,NA POHYBEL ĆPUNOM powinni siedzieć w kanałach i innych bajzlach i z nich nie wyłazić !!
Avatar
bu / 19 marca 2011 o 13:23
0
NIE KAŻDY, KTÓRY PIJE PIWO ALBO WINO JEST ALKOHOLIKIEM SPOD SKLEPEM!!!! tak samo jest z marihuana i ciężkimi narkotykami. a jeśli kupuje się od dilera towar nie wiadomo jaki syf mógłby tam dodać, a 100% naturalna roślinka mniej szkodzi niż tytoń.
Avatar
normalny / 19 marca 2011 o 13:20
0
banda z.j.e.b.ó.w
Avatar
Andrzej / 19 marca 2011 o 12:24
0
Wszelkie narkotyki, leki i inne, należy sprzedawać w sklepach całkowicie legalnie jak inny towar. Skończy się mafia i inna patologia. Część kretynów nie przystosowanych do społeczeństwa zaćpa się w pierwszym tygodniu a reszta znormalnieje i będzie funkcjonować w społeczeństwie jak hazardziści, nałogowi palacze papierosów,nałogowi alkoholicy czy kawosze. Tu chodzi o ogromne pieniądze jakie czerpie mafia z tego interesu i chyba nigdy do tego nie dopuści.
Avatar
bu / 19 marca 2011 o 17:30
0
[quote name='as' timestamp='1300537558' post='452206']
tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
[/quote]

no właśnie... zalegalizowanie sprawi, że
1. gangi i mafia stracą gigantyczne źródło dochodu, a te pieniądze trafią do budżetu w formie podatków.
2. policja nie będzie się bawić w ganianego z nastolatkami tylko zajmie się poważnymi sprawami.
3. ludzie będą mieć pewność, że to co kupują nie ma w sobie chemii tylko 100% zioła.
plusów i argumentów `za` można wymienić bardzo długo...
[quote name='as' timestamp='1300537558' post='452206']
tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
[/quote]

no właśnie... zalegalizowanie sprawi, że
1. gangi i mafia stracą gigantyczne źródło dochodu, a te pieniądze trafią do budżetu w formie podatków.
2. policja nie będzie się bawić w ganianego z nastolatkami tylko zajmie się poważnymi sprawami.
3. ludzie będą mieć pewność, że to co kupują nie ma w sobie chemii tylko 10... rozwiń
Avatar
abi / 19 marca 2011 o 17:26
0
A dlaczego nie? Mało tego. Nie tylko marihuanę należy zalegalizować. Wszelkie narkotyki powinny być powszechnie dostępne, co przyczyni się do wyeliminowania ze społeczeństwa jednostek, które są słabe, niebezpieczne i w gruncie rzeczy zbędne. Tak będzie sprawiedliwie i w duchu wolności jednostki.
Avatar
ress / 19 marca 2011 o 17:08
0
Legalizacja ?! TAK !! ci co są na NIE zawsze gadają to samo i nie popierają to żadną wiedzą ...i kto tu jest idiotą ? tak wy niepalący ziela. Ludzie palą MJ od wieków i nic im nie jest .. ludzie chleją alko i co ??? Agresja..patologia..wątroba do kosza a straż miejska/Policja zgarnia ich z miasta bo lezą w rowie albo zaczepiaja ludzi ! a za czyją kase ?... za podatki !! hmm ? Czemu mam za to płacic ? za jeb^#% alkoholików. HMM ?? a czy ktoś z was pajace widział palacza marihuany w rowie zajaranego na smierć ..? Ja nie widziałem !! Dziwne co ?? Nie bierzecie jednego pod uwagę ze legalizacja da nam pieniądze na walkę z narkomanią . Da państwu kontrole nad sprzedażą . np w Holandi zioło kupuje sie w coffishopie, a zeby to zrobić trzeba podać swoje dane , zakładają ci karte gdzie po jej ukazaniu mozesz sobie kupić ziele ,i w ich systemie zapisywane jest ile kupiłeś i kiedy ! oczywiscie ze małolaty moga kupic od dilera ale wtedy sprawa jest jasna i wiadomo kogo scigać i z kim walczyć za takie zwyrodnialstwo !
No ale niestety my zyjemy w zaściankowym kraju ,gdzie ludzie mają zakute głowy co widać w niektórych wypowiedziach ! Czas na Mądre zmniany a nie na głupie wypowiedzi buraczanej części tego smutnego po PRLowskiego kraju .
Legalizacja ?! TAK !! ci co są na NIE zawsze gadają to samo i nie popierają to żadną wiedzą ...i kto tu jest idiotą ? tak wy niepalący ziela. Ludzie palą MJ od wieków i nic im nie jest .. ludzie chleją alko i co ??? Agresja..patologia..wątroba do kosza a straż miejska/Policja zgarnia ich z miasta bo lezą w rowie albo zaczepiaja ludzi ! a za czyją kase ?... za podatki !! hmm ? Czemu mam za to płacic ? za jeb^#% alkoholików. HMM ?? a czy ktoś z was pajace widział palacza marihuany w rowie zajaranego na smie... rozwiń
Avatar
Squart / 19 marca 2011 o 14:33
0
Wyobraźcie sobie, że wygląda na to, iż palacze mają bardziej rozwinięte mózgi niż wszyscy którzy są przeciw. Po pierwsze potrafią dobrać argumenty, konkretne, rzeczowe, racjonalne. Po drugie ich argumenty są poparte badaniami i wiedzą naukową m.in. raport WHO wykazał mniejszą szkodliwość marihuany od tytoniu i alkoholu, zaś ISP udowodnił, że polska ustawa jest nieskuteczna (stwierdziło tak w anonimowej ankiecie ponad 50% sędziów, prokuratorów, policjantów i pracowników więziennictwa)....
Zacznijcie myśleć... i użyjcie własnego mózgu zanim czepicie się mózgów innych!!!
Wyobraźcie sobie, że wygląda na to, iż palacze mają bardziej rozwinięte mózgi niż wszyscy którzy są przeciw. Po pierwsze potrafią dobrać argumenty, konkretne, rzeczowe, racjonalne. Po drugie ich argumenty są poparte badaniami i wiedzą naukową m.in. raport WHO wykazał mniejszą szkodliwość marihuany od tytoniu i alkoholu, zaś ISP udowodnił, że polska ustawa jest nieskuteczna (stwierdziło tak w anonimowej ankiecie ponad 50% sędziów, prokuratorów, policjantów i pracowników więziennictwa)....
Zacznijcie myśleć... i użyjcie własnego mózgu za... rozwiń
Avatar
Esposito / 19 marca 2011 o 14:18
0
[quote name='legalize it' timestamp='1300532355' post='452178']
ty sam jestes cpun!!. kazdy ma swoj rozum i kto pali to pali kto niechce to nie. nikt nikogo nie zmusza tu chodzi o to zeby muc legalnie palic. kazdy ma dwoje zycie i robi z nim co chce
[/quote]

Te wszystkie błędy ortograficzne i stylistyczne pokazują dziury wypalone w Twoim mózgu przez narkotyk jakim jest marihuana.
Avatar
as / 19 marca 2011 o 13:25
0
[quote name='bu' timestamp='1300537383' post='452204']
NIE KAŻDY, KTÓRY PIJE PIWO ALBO WINO JEST ALKOHOLIKIEM SPOD SKLEPEM!!!! tak samo jest z marihuana i ciężkimi narkotykami. a jeśli kupuje się od dilera towar nie wiadomo jaki syf mógłby tam dodać, a 100% naturalna roślinka mniej szkodzi niż tytoń.
[/quote]

tylko, że na rynku nie ma 100% naturalnej marihuany, jest tylko zaprawione chemią jakieś gówn.n.o
Avatar
pro normalny / 19 marca 2011 o 13:23
0
chcą legalizacji, sami ćpają ale potem w poradniach ds. uzależnień leczą się za nasze pieniądze, jak ćpasz to umieraj w samotności,NA POHYBEL ĆPUNOM powinni siedzieć w kanałach i innych bajzlach i z nich nie wyłazić !!
Avatar
bu / 19 marca 2011 o 13:23
0
NIE KAŻDY, KTÓRY PIJE PIWO ALBO WINO JEST ALKOHOLIKIEM SPOD SKLEPEM!!!! tak samo jest z marihuana i ciężkimi narkotykami. a jeśli kupuje się od dilera towar nie wiadomo jaki syf mógłby tam dodać, a 100% naturalna roślinka mniej szkodzi niż tytoń.
Avatar
normalny / 19 marca 2011 o 13:20
0
banda z.j.e.b.ó.w
Avatar
Andrzej / 19 marca 2011 o 12:24
0
Wszelkie narkotyki, leki i inne, należy sprzedawać w sklepach całkowicie legalnie jak inny towar. Skończy się mafia i inna patologia. Część kretynów nie przystosowanych do społeczeństwa zaćpa się w pierwszym tygodniu a reszta znormalnieje i będzie funkcjonować w społeczeństwie jak hazardziści, nałogowi palacze papierosów,nałogowi alkoholicy czy kawosze. Tu chodzi o ogromne pieniądze jakie czerpie mafia z tego interesu i chyba nigdy do tego nie dopuści.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 0 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 5 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 21 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 12 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 1

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 104 28

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!