Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 marca 2012 r.
12:22
Edytuj ten wpis

Marsz w obronie telewizji Trwam w Lublinie

0 71 A A
Na pl. Litewskim są też politycy Prawa i Sprawiedliwości (Łukasz Dudkowski MoDO)
Na pl. Litewskim są też politycy Prawa i Sprawiedliwości (Łukasz Dudkowski MoDO)

"Lepiej być moherem niż Tuska frajerem!", "Nie oddamy wam, telewizji Trwam". Takie hasła padały podczas marszu w obronie telewizji Trwam w którym wzięło udział kilka tysięcy osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Lepiej być moherem niż Tuska frajerem!", "Nie oddamy wam, telewizji Trwam". Takie hasła padały podczas marszu w obronie telewizji Trwam. Według szacunków policji wzięło w nim udział od 3,5 do 4 tys. osób.

Zaczęło się mszą w kościele oo. Jezuitów w przy ul. Królewskiej. Kiedy protestujący wyszli z wnętrza, ustawili się w długim ciągu - aż do ratusza. Wiele osób trzymało flagi narodowe, transparenty z logiem Solidarności i z napisami np. "O! Luba Polsko miła, ojczyzno, gdzież twoi obrońcy?", „Kradną wolność! Widzisz to?”. Były też tabliczki z nazwami miast: Biłgoraj, Kraśnik.

- Przyszłam, żeby wyrazić swój sprzeciw przeciwko temu co się dzieje w kraju – mówi Krystyna Nazarewicz . – Jest tak dużo niewyjaśnionych spraw, że ludzie zaczynają krzyczeć na ulicy. Tak nie powinno być w demokratycznym kraju.

Tłum ruszył. Protestującym przewodził Marian Kowalski, szef lubelskiego ONR-u, który rzucał hasła, a uczestnicy marszu je powtarzali. "Lepiej być moherem niż Tuska frajerem!" - głośno skandowali maszerujący. Na czele marszu niesiono transparent "W obronie wolnych mediów", zaraz za nim szedł Mirosław Piotrowski, eurodeputowany PiS i posłanka Elżbieta Kruk (PiS).

Według szacunków policji protestujących mogło być od 3,5 tys. do 4 tys. Kiedy pierwsze osoby doszły już na plac Litewski, ostatnie były jeszcze przy ratuszu.

- Telewizja Trwam i Radio Maryja jest bastionem wartości, na których ukonstytuowane jest społeczeństwo polskie - grzmiała Elżbieta Kruk, posłanka PiS. - Decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazuje jednoznacznie na dyskryminację mediów katolickich w kraju.

Na placu Litewskim głos zabrali m.in. posłowie PiS: Jarosław Żaczek, Mirosław Piotrowski, Andrzej Pruszkowski, Gabriela Masłowska. Odczytano petycję, która będzie wysłana do premiera.

- Na czele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji stoi Jan Dworak, a jego rodzice, w grobie się przewracają. Zwłaszcza ojciec, który był wybitnym narodowcem - mówił Ryszard Bender, przewodniczący Krajowego Sekretariatu SOS dla Radia Maryja.

Na placu zbierano podpisy pod petycją, która trafi do wojewody. Akcję zakończono wspólną modlitwą.

Dlaczego protestują?

Chodzi o decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym.

O odrzuceniu wniosku o przyznanie koncesji na nadawanie TV Trwam na multipleksie cyfrowym zdecydowały względy ekonomiczno-finansowe. Zdaniem KRRiT ubiegająca się o nią Fundacja Lux Veritatis nie gwarantowała powodzenia tego przedsięwzięcia.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antychryst / 22 marca 2012 o 13:06
0
Myślenie ma wielką przyszłość.
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 07:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1332232955' post='612081']
Ilu Sasza takich pachołków moskwy zostało w naszym kraju po wyjściu sovietów i teraz robią w tym kraju taką dywersje i bardzo złą robote.
[/quote]
Avatar
jakto / 21 marca 2012 o 21:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1332232005' post='612077']
UUUUUUUUUUUU,odezwał się znowu obrońca-KONFIDENT-PACHOŁEK MOSKWY.
[/quote]
Wylizałeś już YAROWI wyliż TADEUSZOWI będziesz EDENIE i na tym twój koniec,bo będziesz lizał dalej.
Avatar
gość / 21 marca 2012 o 15:25
0
[quote name='Bolek' timestamp='1332242637' post='612190']
Bo nie OTAKE POLSKE walczyłem.
[/quote]
Chyba "Nie Otake POLSKIE walczyłem"?
Avatar
Bolek / 20 marca 2012 o 12:23
0
[quote name='nie CCCP' timestamp='1332229949' post='612060']
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
[/quote]
Bo nie OTAKE POLSKE walczyłem.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 09:42
0
[quote name='nie CCCP' timestamp='1332229949' post='612060']
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
[/quote]
Ilu Sasza takich pachołków moskwy zostało w naszym kraju po wyjściu sovietów i teraz robią w tym kraju taką dywersje i bardzo złą robote.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 09:26
0
UUUUUUUUUUUU,odezwał się znowu obrońca-KONFIDENT-PACHOŁEK MOSKWY.
Avatar
nie CCCP / 20 marca 2012 o 08:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1332227718' post='612048']
Dlatego też SIERPEM I MŁOTEM W TĄ KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTE. Dymać tych wszystkich CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[/quote]
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
Avatar
Polak / 20 marca 2012 o 08:22
0
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332191090' post='611976']
Języka polska trudna być?
Zauważ, że ten tekst nie jest mojego autorstwa ani jakiejś zbiorowości katolickiej
źródło masz podane na dole pod cytatem.
Prawda czasem może być bolesna...
[/quote]
Nie przejmuj się kolego, do nie których komuchów to nie dochodzi lub nie chcą znać swojej histori, albo młode CYCE i nie mają o tym pojęcia.Wychowane na GÓWNIANEJ prasie i Tvn-ie, wierzą w te brednie, a nie w historie i rzeczywistość. POZDRAWIAM.
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332191090' post='611976']
Języka polska trudna być?
Zauważ, że ten tekst nie jest mojego autorstwa ani jakiejś zbiorowości katolickiej
źródło masz podane na dole pod cytatem.
Prawda czasem może być bolesna...
[/quote]
Nie przejmuj się kolego, do nie których komuchów to nie dochodzi lub nie chcą znać swojej histori, albo młode CYCE i nie mają o tym pojęcia.Wychowane na GÓWNIANEJ prasie i Tvn-ie, wierzą w te brednie, a nie w historie i rzeczywistość. ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 08:15
0
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332186230' post='611929']
"...Śmieszą mnie wypociny sfrustrowanych bolszewickich mastodontów. Taki stary, (post)komunistyczny dziad ubecki nie wytrzymał i rzygnął na jedyną, niezależną polską telewizję, idącą pod prąd. Wiadomo, tak go tresowali: żadnych mediów niezgodnych z jedynie słuszną linią partii być nie może. Nielzia i wsio!

(Post)bolszewicki kmiot powołuje się na "argument", który okazuje się być znakiem rozpoznawczym bolszewickiej swołoczy. Pisze mianowicie, że nie życzy sobie umieszczania TV TRWAM na państwowym multipleksie, bo to oznaczałoby finansowanie jej z budżetu państwa, a on się na to nie zgadza. Wot, kakoj libierau, hau, hau.... "Myślenie" sieroty po Stalinie bierze się z tej samej sztampy propagandowej, co gdakanie przeciwko dofinansowywaniu katolickich szkół i uniwersytetów, czy wynagradzaniu katechetów. Szkoda tylko, że do skromniutkiej percepcyjnie narośli na szyi tego towariszcza, nie dociera prawda, że to głównie katolicy ze swoich podatków składają się na budżet państwa.

W głowoidalnym wrzodzie rzeczonego bolszewika i jemu podobnych, nie zagości myśl, że skoro katolicy łożą na budżet państwa, to im się też coś od niego należy. Oni wiedzą tylko jedno: żadnych mediów niezgodnych z linią partii! Tak tych sowieckich pachołków wytresowano i takk im zostało. Im ich (neo)bolszewickim pomiotom."

http://niepoprawni.pl/blog/845/na-salonie24-zle-pisac-o-bolszewizmie-nie-wolno
[/quote]
Dlatego też SIERPEM I MŁOTEM W TĄ KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTE. Dymać tych wszystkich CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332186230' post='611929']
"...Śmieszą mnie wypociny sfrustrowanych bolszewickich mastodontów. Taki stary, (post)komunistyczny dziad ubecki nie wytrzymał i rzygnął na jedyną, niezależną polską telewizję, idącą pod prąd. Wiadomo, tak go tresowali: żadnych mediów niezgodnych z jedynie słuszną linią partii być nie może. Nielzia i wsio!

(Post)bolszewicki kmiot powołuje się na "argument", który okazuje się być znakiem rozpoznawczym bolszewickiej swoło... rozwiń
Avatar
antychryst / 22 marca 2012 o 13:06
0
Myślenie ma wielką przyszłość.
Avatar
Gość / 22 marca 2012 o 07:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1332232955' post='612081']
Ilu Sasza takich pachołków moskwy zostało w naszym kraju po wyjściu sovietów i teraz robią w tym kraju taką dywersje i bardzo złą robote.
[/quote]
Avatar
jakto / 21 marca 2012 o 21:31
0
[quote name='Gość' timestamp='1332232005' post='612077']
UUUUUUUUUUUU,odezwał się znowu obrońca-KONFIDENT-PACHOŁEK MOSKWY.
[/quote]
Wylizałeś już YAROWI wyliż TADEUSZOWI będziesz EDENIE i na tym twój koniec,bo będziesz lizał dalej.
Avatar
gość / 21 marca 2012 o 15:25
0
[quote name='Bolek' timestamp='1332242637' post='612190']
Bo nie OTAKE POLSKE walczyłem.
[/quote]
Chyba "Nie Otake POLSKIE walczyłem"?
Avatar
Bolek / 20 marca 2012 o 12:23
0
[quote name='nie CCCP' timestamp='1332229949' post='612060']
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
[/quote]
Bo nie OTAKE POLSKE walczyłem.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 09:42
0
[quote name='nie CCCP' timestamp='1332229949' post='612060']
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
[/quote]
Ilu Sasza takich pachołków moskwy zostało w naszym kraju po wyjściu sovietów i teraz robią w tym kraju taką dywersje i bardzo złą robote.
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 09:26
0
UUUUUUUUUUUU,odezwał się znowu obrońca-KONFIDENT-PACHOŁEK MOSKWY.
Avatar
nie CCCP / 20 marca 2012 o 08:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1332227718' post='612048']
Dlatego też SIERPEM I MŁOTEM W TĄ KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTE. Dymać tych wszystkich CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[/quote]
Ale ci głęboko wbili ten sierp tym młotem w głowę,no cóż"niezłomnyj jest sojuz..............."
Avatar
Polak / 20 marca 2012 o 08:22
0
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332191090' post='611976']
Języka polska trudna być?
Zauważ, że ten tekst nie jest mojego autorstwa ani jakiejś zbiorowości katolickiej
źródło masz podane na dole pod cytatem.
Prawda czasem może być bolesna...
[/quote]
Nie przejmuj się kolego, do nie których komuchów to nie dochodzi lub nie chcą znać swojej histori, albo młode CYCE i nie mają o tym pojęcia.Wychowane na GÓWNIANEJ prasie i Tvn-ie, wierzą w te brednie, a nie w historie i rzeczywistość. POZDRAWIAM.
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332191090' post='611976']
Języka polska trudna być?
Zauważ, że ten tekst nie jest mojego autorstwa ani jakiejś zbiorowości katolickiej
źródło masz podane na dole pod cytatem.
Prawda czasem może być bolesna...
[/quote]
Nie przejmuj się kolego, do nie których komuchów to nie dochodzi lub nie chcą znać swojej histori, albo młode CYCE i nie mają o tym pojęcia.Wychowane na GÓWNIANEJ prasie i Tvn-ie, wierzą w te brednie, a nie w historie i rzeczywistość. ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 marca 2012 o 08:15
0
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332186230' post='611929']
"...Śmieszą mnie wypociny sfrustrowanych bolszewickich mastodontów. Taki stary, (post)komunistyczny dziad ubecki nie wytrzymał i rzygnął na jedyną, niezależną polską telewizję, idącą pod prąd. Wiadomo, tak go tresowali: żadnych mediów niezgodnych z jedynie słuszną linią partii być nie może. Nielzia i wsio!

(Post)bolszewicki kmiot powołuje się na "argument", który okazuje się być znakiem rozpoznawczym bolszewickiej swołoczy. Pisze mianowicie, że nie życzy sobie umieszczania TV TRWAM na państwowym multipleksie, bo to oznaczałoby finansowanie jej z budżetu państwa, a on się na to nie zgadza. Wot, kakoj libierau, hau, hau.... "Myślenie" sieroty po Stalinie bierze się z tej samej sztampy propagandowej, co gdakanie przeciwko dofinansowywaniu katolickich szkół i uniwersytetów, czy wynagradzaniu katechetów. Szkoda tylko, że do skromniutkiej percepcyjnie narośli na szyi tego towariszcza, nie dociera prawda, że to głównie katolicy ze swoich podatków składają się na budżet państwa.

W głowoidalnym wrzodzie rzeczonego bolszewika i jemu podobnych, nie zagości myśl, że skoro katolicy łożą na budżet państwa, to im się też coś od niego należy. Oni wiedzą tylko jedno: żadnych mediów niezgodnych z linią partii! Tak tych sowieckich pachołków wytresowano i takk im zostało. Im ich (neo)bolszewickim pomiotom."

http://niepoprawni.pl/blog/845/na-salonie24-zle-pisac-o-bolszewizmie-nie-wolno
[/quote]
Dlatego też SIERPEM I MŁOTEM W TĄ KOMUNISTYCZNO-KONFIDENCKĄ HOŁOTE. Dymać tych wszystkich CZERWONYCH PACHOŁKÓW MOSKWY.
[quote name='GOŚĆ' timestamp='1332186230' post='611929']
"...Śmieszą mnie wypociny sfrustrowanych bolszewickich mastodontów. Taki stary, (post)komunistyczny dziad ubecki nie wytrzymał i rzygnął na jedyną, niezależną polską telewizję, idącą pod prąd. Wiadomo, tak go tresowali: żadnych mediów niezgodnych z jedynie słuszną linią partii być nie może. Nielzia i wsio!

(Post)bolszewicki kmiot powołuje się na "argument", który okazuje się być znakiem rozpoznawczym bolszewickiej swoło... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 74 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!