Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Marszałek na włościach

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 10 A A

Zarząd Województwa tworzy imperium w centrum miasta. Do pełnego sukcesu potrzeba działki w pobliżu Teatru w Budowie. Państwo miało ją dać zarządowi już rok temu. Sprawa się ciągnie, ale to dobrze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sejmik, rok temu, dał Wojewódzkiemu Inspektorowi Transportu Drogowego dwie zabudowane działki przy ulicy Bursaki Na taki prezent kręcili nosem radni PiS. Ale przekonał ich wicemarszałek Jacek Sobczak (PO) zdradzając, że w zamian województwo ma przyrzeczony atrakcyjnie położony plac obok Teatru w Budowie. Chodzi o tył posesji przy ul. Marii Curie Skłodowskiej, którym teraz zarządza policja. Minął rok, a placu jak nie ma, tak nie ma.

– Wygląda na to, że zrobiliśmy świetny interes – stwierdza z przekąsem Andrzej Pruszkowski, radny wojewódzki z PiS. – Mam wątpliwości, gdy samorząd daje swój majątek Skarbowi Państwa. Lepiej, kiedy państwo płaci za nieruchomość lub wymienia się na inny grunt.

– Dając działki inspektoratowi nie myśleliśmy o zamianie w stylu rozliczeń: ja tobie, ty mi – stwierdza Jacek Sobczak. I dodaje: – Obietnica jest aktualna. Więcej, możemy dostać nie tylko plac, ale i willę przy ulicy Uniwersyteckiej, w której teraz jest Policyjna Izba Dziecka. W ręku samorządu województwa znajdzie się niezwykle atrakcyjny obszar.

Na razie trwają rozmowy. Wojewoda i policja oddadzą willę i plac, a w zamian Zarząd Województwa dołoży pieniędzy na nowoczesną izbę dziecka, która miałaby powstać przy planowanym komisariacie przy ul. Wyżynnej. Dlatego Sobczak przekonuje władze miasta żeby dały więcej gruntów pod policyjną inwestycję. – Każdy na tym skorzysta – zapewnia wicemarszałek.

– Dopóki nie będzie konkretnych ustaleń nie komentujemy tej sprawy – stwierdza Janusz Wójtowicz rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dodaje, że jest planowana budowa komisariatu przy ulicy Wyżynnej. Jednak miasto musi przeznaczyć teren, a policja w budżecie zapisać pieniądze na inwestycję. A to będzie możliwe w 2011 roku.

Sobczak przewiduje, że do września powinna być gotowe rozwiązanie, które zadowoli wszystkie strony. – To bardzo dobrze, że to wszystko trwa tak długo. Im więcej potu na manewrach tym mniej krwi w boju. Nie potrzebujemy na gwałt tych działek – stwierdza wicemarszałek.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 23:49
0
Aha, ps.: Tobie się wydaje że Teatr w Budowie oraz Teatr i Filharmonia - to jest jedna działka?
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 23:47
0
Losie, tak rozumując nie ma środków na utrzymanie CSK, przy czym argument "nie ma pieniędzy" ze strony władz samorządowych - jest bzdurny - wystarczy ograniczyć koszty.
Po drugie wykorzystanie na cele statutowe nie jest wykorzystaniem komercyjnym - to nie miałby być hotel, tylko pokoje gościnne (a może chcesz sprawdzić ile kosztuje spanie gości TM i FL?)
Po trzecie - jest to po prostu zaniedbanie kolejnych wariatów kierujących stosownym departamentem Urzędu Marszałkowskiego, więc proszę własnego lenistwa nie tłumaczyć "problemami ogólnymi", bo taki kit to można wciskać Sobczakowi i Grabczukowi.
Losie, tak rozumując nie ma środków na utrzymanie CSK, przy czym argument "nie ma pieniędzy" ze strony władz samorządowych - jest bzdurny - wystarczy ograniczyć koszty.
Po drugie wykorzystanie na cele statutowe nie jest wykorzystaniem komercyjnym - to nie miałby być hotel, tylko pokoje gościnne (a może chcesz sprawdzić ile kosztuje spanie gości TM i FL?)
Po trzecie - jest to po prostu zaniedbanie kolejnych wariatów kierujących stosownym departamentem Urzędu Marszałkowskiego, więc proszę własnego lenistwa nie tłumaczyć &... rozwiń
Avatar
los / 14 grudnia 2009 o 15:16
0
chart napisał:
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artystycznych - przy Radziszewskiego 2A mógłby spokojnie powstać hotelowiec dla artystów i gości teatrów, czy Filharmonii, podczas gdy dolną część nowego wieżowca można by wkomponować w całość kompleksu CSK. Teraz bowiem ta ruina będzie straszyć w sąsiedztwie odpicowanego nowego Teatru. Obciach.

Nie znasz realiów inwestycji.
1. Budynek w takiej postaci jak proponuje Stelmach będzie trzeba utrzymać; koszt ok. (biorąc podobne kubatury w Polsce np. Łódź) 15 -20 mln. rocznie!!!!! Jak utrzymywać nowo powstały hotel ?? Komercja w obiektach opłacanych przez UE jest wykluczona (nie licząc kultury ale spanie to chyba coś innego choć.....)
2. Projekt został zgłoszony (wynegocjowany) do UE jako obiekt konkretny na danej działce - Dom Aktora to już chyba inna działka??
3. Dom Aktora powinien zostać Domem Aktora w obecnym przeznaczeniu - choć remont faktycznie się przyda ... ale to już za środki własne Województwa.

ps. a czy takie kuriozum jak akademik dla artystów ma rację bytu??? chyba nie ... lokal powinien zostać sprzedany....

Nie znasz realiów inwestycji.
1. Budynek w takiej postaci jak proponuje Stelmach będzie trzeba utrzymać; koszt ok. (biorąc podobne kubatury w Polsce np. Łódź) 15 -20 mln. rocznie!!!!! Jak utrzymywać nowo powstały hotel ?? Komercja w obiektach opłacanych przez UE jest wykluczona (nie licząc kultury ale spanie to chyba coś innego choć.....)
2. Projekt został zgłoszony (wynegocjowany) do UE jako obiekt konkretny na danej działce - Dom Aktora to już chyba inna działka??
3. Dom Aktora pow... rozwiń
Avatar
J@ / 14 grudnia 2009 o 12:35
0
Za komuny już byście wyrwali, albo towarzysze by dali.
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 10:39
0
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artystycznych - przy Radziszewskiego 2A mógłby spokojnie powstać hotelowiec dla artystów i gości teatrów, czy Filharmonii, podczas gdy dolną część nowego wieżowca można by wkomponować w całość kompleksu CSK. Teraz bowiem ta ruina będzie straszyć w sąsiedztwie odpicowanego nowego Teatru. Obciach.
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artys... rozwiń
Avatar
lol / 14 grudnia 2009 o 07:41
0
chart napisał:
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.

drogi czorcie!! a dlatego nie bo Dom Aktora nie pełni funkcji artystycznych ... no chyba że bierzemy pod uwagę rozmnażaniem, imprezy czy spanie dla byłych wicemarszałków...

drogi czorcie!! a dlatego nie bo Dom Aktora nie pełni funkcji artystycznych ... no chyba że bierzemy pod uwagę rozmnażaniem, imprezy czy spanie dla byłych wicemarszałków... rozwiń
Avatar
az / 14 grudnia 2009 o 07:38
0
To woła o pomste do nieba,dawać takim darmozjadom działkę w centrum Lublina.Ta działka powinna przynosoć zysk i pracować nie 8 godz. a kilkanaście na dobę w święta również.Coraz gorzej w tym mięście choć Pruszkowski to jeszcze większy bałagan prowadził.
Avatar
Majster-Brygadzista / 13 grudnia 2009 o 23:49
0
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego przy Pl. Grottgera to jeszcze jeden pomysł z gatunku poronionych naszych "samorządowców". Plany zapewne tylko dla wygody dla urzędników - blisko do deptaka i restauracyjek i galerii handlowych przy Krakowskim Przedmieściu.
Natomiast obywatela (petenta) planiści z UM mają gdzieś. Cała budowla znajdzie się w zatłoczonym ponad miarę miejscu - duży ruch samochodowy i ciasnota. Parkingi urzędnicy dla siebie zaplanują, ale petent samochodem osobowym tam nie dotrze (nie zaparkuje).
Ciekawe za co tym ludziom (samorządowcom) płacimy tak wysokie uPOsażenia. Chyba nie za myślenie...?
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego przy Pl. Grottgera to jeszcze jeden pomysł z gatunku poronionych naszych "samorządowców". Plany zapewne tylko dla wygody dla urzędników - blisko do deptaka i restauracyjek i galerii handlowych przy Krakowskim Przedmieściu.
Natomiast obywatela (petenta) planiści z UM mają gdzieś. Cała budowla znajdzie się w zatłoczonym ponad miarę miejscu - duży ruch samochodowy i ciasnota. Parkingi urzędnicy dla siebie zaplanują, ale petent samochodem osobowym tam nie dotrze (nie zaparkuje).
Ciekawe za... rozwiń
Avatar
TorAkto / 13 grudnia 2009 o 23:08
0
chart napisał:
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.

POwoli, powoli - co nagle to na cmentarzu albo innej stacji paliwowej sie zalatwia. Gdzies sie wladza musi spotykac z lobbystami...

POwoli, powoli - co nagle to na cmentarzu albo innej stacji paliwowej sie zalatwia. Gdzies sie wladza musi spotykac z lobbystami... rozwiń
Avatar
chart / 13 grudnia 2009 o 22:37
0
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 23:49
0
Aha, ps.: Tobie się wydaje że Teatr w Budowie oraz Teatr i Filharmonia - to jest jedna działka?
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 23:47
0
Losie, tak rozumując nie ma środków na utrzymanie CSK, przy czym argument "nie ma pieniędzy" ze strony władz samorządowych - jest bzdurny - wystarczy ograniczyć koszty.
Po drugie wykorzystanie na cele statutowe nie jest wykorzystaniem komercyjnym - to nie miałby być hotel, tylko pokoje gościnne (a może chcesz sprawdzić ile kosztuje spanie gości TM i FL?)
Po trzecie - jest to po prostu zaniedbanie kolejnych wariatów kierujących stosownym departamentem Urzędu Marszałkowskiego, więc proszę własnego lenistwa nie tłumaczyć "problemami ogólnymi", bo taki kit to można wciskać Sobczakowi i Grabczukowi.
Losie, tak rozumując nie ma środków na utrzymanie CSK, przy czym argument "nie ma pieniędzy" ze strony władz samorządowych - jest bzdurny - wystarczy ograniczyć koszty.
Po drugie wykorzystanie na cele statutowe nie jest wykorzystaniem komercyjnym - to nie miałby być hotel, tylko pokoje gościnne (a może chcesz sprawdzić ile kosztuje spanie gości TM i FL?)
Po trzecie - jest to po prostu zaniedbanie kolejnych wariatów kierujących stosownym departamentem Urzędu Marszałkowskiego, więc proszę własnego lenistwa nie tłumaczyć &... rozwiń
Avatar
los / 14 grudnia 2009 o 15:16
0
chart napisał:
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artystycznych - przy Radziszewskiego 2A mógłby spokojnie powstać hotelowiec dla artystów i gości teatrów, czy Filharmonii, podczas gdy dolną część nowego wieżowca można by wkomponować w całość kompleksu CSK. Teraz bowiem ta ruina będzie straszyć w sąsiedztwie odpicowanego nowego Teatru. Obciach.

Nie znasz realiów inwestycji.
1. Budynek w takiej postaci jak proponuje Stelmach będzie trzeba utrzymać; koszt ok. (biorąc podobne kubatury w Polsce np. Łódź) 15 -20 mln. rocznie!!!!! Jak utrzymywać nowo powstały hotel ?? Komercja w obiektach opłacanych przez UE jest wykluczona (nie licząc kultury ale spanie to chyba coś innego choć.....)
2. Projekt został zgłoszony (wynegocjowany) do UE jako obiekt konkretny na danej działce - Dom Aktora to już chyba inna działka??
3. Dom Aktora powinien zostać Domem Aktora w obecnym przeznaczeniu - choć remont faktycznie się przyda ... ale to już za środki własne Województwa.

ps. a czy takie kuriozum jak akademik dla artystów ma rację bytu??? chyba nie ... lokal powinien zostać sprzedany....

Nie znasz realiów inwestycji.
1. Budynek w takiej postaci jak proponuje Stelmach będzie trzeba utrzymać; koszt ok. (biorąc podobne kubatury w Polsce np. Łódź) 15 -20 mln. rocznie!!!!! Jak utrzymywać nowo powstały hotel ?? Komercja w obiektach opłacanych przez UE jest wykluczona (nie licząc kultury ale spanie to chyba coś innego choć.....)
2. Projekt został zgłoszony (wynegocjowany) do UE jako obiekt konkretny na danej działce - Dom Aktora to już chyba inna działka??
3. Dom Aktora pow... rozwiń
Avatar
J@ / 14 grudnia 2009 o 12:35
0
Za komuny już byście wyrwali, albo towarzysze by dali.
Avatar
chart / 14 grudnia 2009 o 10:39
0
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artystycznych - przy Radziszewskiego 2A mógłby spokojnie powstać hotelowiec dla artystów i gości teatrów, czy Filharmonii, podczas gdy dolną część nowego wieżowca można by wkomponować w całość kompleksu CSK. Teraz bowiem ta ruina będzie straszyć w sąsiedztwie odpicowanego nowego Teatru. Obciach.
"Dom Aktora" to ruina, w której łatwiej spotkać karalucha, niż lobbystę. Nic nie stało na przeszkodzie, żeby w ramach dokończenia Teatru w Budowie objąć inwestycją także obiekt sąsiedni - wybudowany niegdyś właśnie na potrzeby tego przedsięwzięcia (dla pierwszych budowniczych Teatru). Ułatwiłoby to życie przeprojektowującym gmach, którzy teraz musieli gimnastykować się gdzie co jeszcze dobudować, żeby sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Tymczasem (nawet nie z punktu widzenia Urzędu Marszałkowskiego), ale zwłaszcza instytucji artys... rozwiń
Avatar
lol / 14 grudnia 2009 o 07:41
0
chart napisał:
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.

drogi czorcie!! a dlatego nie bo Dom Aktora nie pełni funkcji artystycznych ... no chyba że bierzemy pod uwagę rozmnażaniem, imprezy czy spanie dla byłych wicemarszałków...

drogi czorcie!! a dlatego nie bo Dom Aktora nie pełni funkcji artystycznych ... no chyba że bierzemy pod uwagę rozmnażaniem, imprezy czy spanie dla byłych wicemarszałków... rozwiń
Avatar
az / 14 grudnia 2009 o 07:38
0
To woła o pomste do nieba,dawać takim darmozjadom działkę w centrum Lublina.Ta działka powinna przynosoć zysk i pracować nie 8 godz. a kilkanaście na dobę w święta również.Coraz gorzej w tym mięście choć Pruszkowski to jeszcze większy bałagan prowadził.
Avatar
Majster-Brygadzista / 13 grudnia 2009 o 23:49
0
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego przy Pl. Grottgera to jeszcze jeden pomysł z gatunku poronionych naszych "samorządowców". Plany zapewne tylko dla wygody dla urzędników - blisko do deptaka i restauracyjek i galerii handlowych przy Krakowskim Przedmieściu.
Natomiast obywatela (petenta) planiści z UM mają gdzieś. Cała budowla znajdzie się w zatłoczonym ponad miarę miejscu - duży ruch samochodowy i ciasnota. Parkingi urzędnicy dla siebie zaplanują, ale petent samochodem osobowym tam nie dotrze (nie zaparkuje).
Ciekawe za co tym ludziom (samorządowcom) płacimy tak wysokie uPOsażenia. Chyba nie za myślenie...?
Siedziba Urzędu Marszałkowskiego przy Pl. Grottgera to jeszcze jeden pomysł z gatunku poronionych naszych "samorządowców". Plany zapewne tylko dla wygody dla urzędników - blisko do deptaka i restauracyjek i galerii handlowych przy Krakowskim Przedmieściu.
Natomiast obywatela (petenta) planiści z UM mają gdzieś. Cała budowla znajdzie się w zatłoczonym ponad miarę miejscu - duży ruch samochodowy i ciasnota. Parkingi urzędnicy dla siebie zaplanują, ale petent samochodem osobowym tam nie dotrze (nie zaparkuje).
Ciekawe za... rozwiń
Avatar
TorAkto / 13 grudnia 2009 o 23:08
0
chart napisał:
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.

POwoli, powoli - co nagle to na cmentarzu albo innej stacji paliwowej sie zalatwia. Gdzies sie wladza musi spotykac z lobbystami...

POwoli, powoli - co nagle to na cmentarzu albo innej stacji paliwowej sie zalatwia. Gdzies sie wladza musi spotykac z lobbystami... rozwiń
Avatar
chart / 13 grudnia 2009 o 22:37
0
Wicemarszałku Jacku, dlaczego przygotowując założenia konkursowe dla Teatru w Budowie nie objęliście nimi posesji przy ul. Radziszewskiego 2A, czyli dawnego hotelu robotniczego budowniczych, zwanego obecnie szumnie "Domem Aktora"? Twórcy projektów wchodzili na teren miejski i państwowy, zabudowywali wolne powierzchnie, a nie zajęli się kompromitującym samorząd obiektem w sąsiedztwie gmachu Teatru, bowiem nikt im nie wiedział, że można by go zagospodarować. Wymyślcie co robić z własnym majątkiem, a potem sięgajcie po pozostający w cudzym zarządzie.