Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 marca 2013 r.
20:54
Edytuj ten wpis

MEN o aferze z podręcznikami: oferowanie korzyści niezgodne z prawem

0 23 A A
Szkoły dostają od wydawnictw laptopy, projektory czy netbooki. W zamian zobowiązują się, że będą kor
Szkoły dostają od wydawnictw laptopy, projektory czy netbooki. W zamian zobowiązują się, że będą kor

Ministerstwo Edukacji Narodowej odniosło się do doniesień o kontrowersyjnych umowach szkół z wydawnictwami. – Przyjmowanie korzyści za wybór konkretnego podręcznika jest łamaniem prawa – stwierdził resort.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Komunikat w tej sprawie został właśnie opublikowany na stronie internetowej MEN. – Sięgając po podręcznik nauczyciel musi kierować się wyłącznie przesłankami dydaktycznymi oraz potrzebami i możliwościami uczniów – podkreśla resort edukacji. – Oferowanie nauczycielom lub dyrektorom szkół korzyści w zamian za wybór konkretnego podręcznika jest niezgodne z prawem. O każdym takim przypadku należy powiadomić odpowiedni organ kontroli.

Sprawę ujawniła niedawno fundacja Europejska Inicjatywa Obywatelska "Polska bez korupcji”. My przyjrzeliśmy się praktykom z naszego regionu. Szkoły dostają od wydawnictw laptopy, projektory czy netbooki. W zamian zobowiązują się, że będą korzystać tylko z konkretnych podręczników.

Fundacja skierowała ponad 30 zawiadomień do prokuratur w całym kraju. Jedno z nich dotyczy szkół z powiatu biłgorajskiego. Ale, jak napisaliśmy wczoraj, prokuratura w Biłgoraju odmówiła wszczęcia śledztwa. Powód? Brak umów z jasno zapisanymi zobowiązaniami szkół wobec wydawnictw.
– Kontrolą przestrzegania prawa w zakresie działalności dydaktycznej, w tym prawidłowości wyboru podręczników szkolnych zajmuje się kurator oświaty – przypomina MEN.

Na podstawie materiałów od fundacji EIO Śląskie Kuratorium Oświaty zarządziło kontrolę w 67 szkołach. U nas takiej nie będzie. – Możemy tylko sprawdzić, czy podręczniki zostały wybrane na podstawie oceny merytorycznej i w terminie, w którym szkoły powinny to zrobić (do 15 czerwca każdego roku – red.) – mówi lubelski kurator Krzysztof Babisz. – Natomiast kwestia umów podpisywanych przez szkoły w wydawnictwami i ewentualnych zobowiązań to sprawa organów prowadzących i prokuratury, a nie nadzoru pedagogicznego.

Fundacja szykuje kolejne zawiadomienia do prokuratur, również z naszego regionu.

Zobacz także: Teraz wiemy, dlaczego podręczniki tyle kosztują.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
...stara..prukwa...;) / 4 marca 2013 r. o 11:11
0
[quote name='rodzic' timestamp='1362345059' post='740805']
Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[/quote]

Doprawdy...?! Niesamowite...! Pozdrawiam i dziękuję
[quote name='rodzic' timestamp='1362345059' post='740805']
Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[/quote]

Doprawdy...?! Niesamowite...! Pozdrawiam i dziękuję rozwiń
Avatar
Agatka / 4 marca 2013 r. o 07:23
0
[quote name='kamień' timestamp='1362241097' post='740502']
Otóż ZSO nr 6 im. Adama Mickiewicza wprowadziła taką "wspaniałą" ofertę edukacyjną dla rodziców - odpłatny dziennik elektroniczny. Wprawdzie w ulotce (ofercie handlowej - bo chyba tak to trzeba nazwać) skierowanej do rodziców dyrekcja ww. ZSO mówi, że tylko rozszerzony dostęp do e-dziennika jest płatny, ale jak się okazuje w tej rozszerzonej ofercie, jest to co najważniejsze - oceny. Oczywiście rozszerzona opcja jest dobrowolna, jak chcesz dowiedzieć się jakie oceny ma twoja pociecha, to płać!.
[/quote]

Nie musisz płacić - dostęp do ocen dziecka możesz mieć w szkole, tak jak do tej pory, nic się nie zmieniło. Wystarczy, że przyjdziesz na wywiadówkę/spotkanie z wychowawcą. A 22 zł to opłata, którą płaci się firmie oferującej dziennik elektroniczny.
[quote name='kamień' timestamp='1362241097' post='740502']
Otóż ZSO nr 6 im. Adama Mickiewicza wprowadziła taką "wspaniałą" ofertę edukacyjną dla rodziców - odpłatny dziennik elektroniczny. Wprawdzie w ulotce (ofercie handlowej - bo chyba tak to trzeba nazwać) skierowanej do rodziców dyrekcja ww. ZSO mówi, że tylko rozszerzony dostęp do e-dziennika jest płatny, ale jak się okazuje w tej rozszerzonej ofercie, jest to co najważniejsze - oceny. Oczywiście rozszerzona opcja jest dobrowolna... rozwiń
Avatar
Kujon / 4 marca 2013 r. o 06:33
0
Witam
moja wychowawczyni z lat 90 super człowiek, wspaniała nauczycielka z krwi i kości w porównaniu z obecnym ciałem pedagogicznym to niestety dla niego poziom nieosiągalny nnnnnigdy, nie brała jakiegoś tam urlopu zdrowotnego bo chciała sobie dorobić na boku ( wielu młodych cwaniakow z dziennikiem pod pacha bierze zdrowotny, płatny i miast odpoczywać, kurowac sie o on zapier....a na etacie w innej szkole daje korepetycje albo w rajchu na budowie) powiadacie ze książki dobierając zgodnie z planem kształcenia pod uczniów ...........gow...o prawda bo jak wytłumaczyć fakt pana od informatyki, historii zarazem ze każe on zakupić obowiazkowo książki wraz z ćwiczeniami ( koszt ćwiczenia ok 22zl) w cwiczeniu wypełnianie są zaledwie dwie strony i potem nic ... Co kur..a już nie potrzebne, co sie zmieniło, niestety znów podejrzenie ze wziął w łapę od kogoś kto sie chciał pozbyć trefnych ćwiczeń, a składki na komitet rodzicielski to co pryszcz, poniekąd są dobrowolne ..... Śmiech kiedy rodzic nie zapłaci daniny która w efekcie ląduje w postaci kawy, ekspresu, ciasteczek w gabinecie dyrektorki szkoły bo niestety z tych pieniędzy jest to finansowane ( w jednej z bialostockich szkół paniusie z sekretariatu za pieniądze z komitetu zakupiły klimatyzator do swojego pomieszczenia bo latem było im duszno .... Żenada ) jego dziecko jest nagabywane o obowiązku uregulowania długu i wręcz straszne ze nie otrzyma świadectwa na koniec roku taka jest prawda i niestety nie ma instytucji która by mogła to skontrolować i mieć piecze nad wszystkim , ktoś powie kuratorium nieprawda oni mogą jedyni kontrolować zgodność edukacji z programem obowiązującym i niestety nic nie mozna anonimowo a reszta to kloesiostwo ręka rękę myje i prawda ze młodzi nauczyciele którzy chcą coś zmienić i robić coś konkretnego z młodzieżą maja przesrane - bo burza stary porządek a to nie w smak betonowi przy korycie ciagnacemu zyski z prywatnego folwarku gdzie uczniowie to trzoda, nauczyciele ekonomi a panem jest dyro!!!!!
Witam
moja wychowawczyni z lat 90 super człowiek, wspaniała nauczycielka z krwi i kości w porównaniu z obecnym ciałem pedagogicznym to niestety dla niego poziom nieosiągalny nnnnnigdy, nie brała jakiegoś tam urlopu zdrowotnego bo chciała sobie dorobić na boku ( wielu młodych cwaniakow z dziennikiem pod pacha bierze zdrowotny, płatny i miast odpoczywać, kurowac sie o on zapier....a na etacie w innej szkole daje korepetycje albo w rajchu na budowie) powiadacie ze książki dobierając zgodnie z planem kształcenia pod uczniów .............. rozwiń
Avatar
rodzic / 3 marca 2013 r. o 22:10
0
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362319742' post='740689']
Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o nauczycielach kolejnych szczebli:gimnazjum i liceum chociaż również byli tam pasjonaci własnych przedmiotów,którzy potrafili zainteresować ucznia,zaszczepić ciekawość poznawania i samodzielnego zgłębiania wiedzy co w czasie studiów było niezbędne.Dodam,że w całej edukacji szkolnej rola rodziców jest bardzo istotna,ale to nie może być tylko postawa roszczeniowa.Mądra miłość do dziecka i stawiane wymagania,nagradzanie,ale i karanie w koniecznych sytuacjach wpływają na cały proces kształcenia i wychowania oraz jego efekty.By zadośćuczynić tym uczniom i rodzicom,którym w ich edukacji trafili się "nieudacznicy" oczywiście WSPÓŁCZUJĘ.

Ps.Przepraszam,że tak piszę o nauczycielach,ale o mnie też tak mówią.Jedni chwalą inni ganią.Cóż-takie życie.
[/quote]

Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362319742' post='740689']
Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o... rozwiń
Avatar
ela / 3 marca 2013 r. o 19:53
0
A ja g.....wno nic nie dostałam .Tylko parę bylejakich plakatów.Z jakich wydawnictw?
Avatar
Kowal zawinił, a cygana... / 3 marca 2013 r. o 16:30
0
Odkrywanie Ameryki! Wszyscy wiedzą o tym fakcie od dawna. Jeżeli szkoła nie otrzymuje funduszy na odpowiednie kształcenie dzieci, to niestety jest to jakiś półśrodek. Gdyby faktycznie z tego tytułu osobiste korzyści czerpali dyrektorzy lub nauczyciele, to należy taki proceder gonić. W niektórych szkołach podstawowych dzieci/rodzice muszą dostarczyć ... papier toaletowy, chusteczki higieniczne, itp. O posiadaniu ustawowo wprowadzonych szafkach na podręczniki nie ma mowy, to marzenie ściętej głowy, w większości wypadków szkół. Więc o czym tu mowa?! Niech unijne organizacje stworzone dla podjęcia pozornych działań czynienia dobrego, skierują swe działania ku wydawanym/defraudowanym milionom złotych na nagrody dla nie przysparzających dochodów polityków, urzędasów administracji państwowej, itp. bezproduktywnych i niekompetentnych nierobów. To oni poprzez swą zachłanność także zabierają pieniądze z podatków, w tym i rodziców. W takiej sytuacji szkoły są zmuszone do stosowania wspomnianych półśrodków. Czy unijna organizacja walki z korupcją w sposób wyrazisty i konsekwentny zajmie się na przykład lekarzami, przepisującymi leki, od których wypisanych i zrealizowanych ilości odpowiednio są motywowani/nagradzani przez ich producentów?! Niby od pewnego czasu nie ma tego procederu, bo "eksluzywne wyjady szkoleniowe lekarzy" nie mają miejsca. Śmiech na sali... Są inne ewentualności motywowania. Dalej, co z lekarzami przyjmującymi prywatnie podczas dyżurów w szpitalach? Ciągłe postulaty wzrostu wynagrodzeń są zasłoną dymną na takie działania... Inne przykładów, nie tylko związane z medykami można mnożyć. Niech się szanowna unia zajmie na przykład problemem wyrównania różnic dzielących Polaków z powiedzmy "biednymi" Grekami. Niech wprowadzą "stanowcze kroki" zmierzające zmusić władze Polski (jak się już wpieprzają we wszystko, to po całości niech jadą) do stosowania polityki prorodzinnej na wzór pozostałych członków swego konglomeratu. Niech konsekwentnie inwigilują rozchód środków jakie darowane są na różne "projekty" również i nam. Tam dopiero idą wały korupcyjne. Porównanie "przestępstw" z małej szkółki (gdzie są one w jakimś stopniu wymuszane przez rządzących), gdzie łatwo przyczepić się do maluczkich, do innych afer szytych grubymi nićmi, JEST PRAWDZIWYM PRZESTĘPSTWEM!
Odkrywanie Ameryki! Wszyscy wiedzą o tym fakcie od dawna. Jeżeli szkoła nie otrzymuje funduszy na odpowiednie kształcenie dzieci, to niestety jest to jakiś półśrodek. Gdyby faktycznie z tego tytułu osobiste korzyści czerpali dyrektorzy lub nauczyciele, to należy taki proceder gonić. W niektórych szkołach podstawowych dzieci/rodzice muszą dostarczyć ... papier toaletowy, chusteczki higieniczne, itp. O posiadaniu ustawowo wprowadzonych szafkach na podręczniki nie ma mowy, to... rozwiń
Avatar
...stara...prukwa...;) / 3 marca 2013 r. o 15:09
0
[quote name='rodzic' timestamp='1362305271' post='740641']
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[/quote]


Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o nauczycielach kolejnych szczebli:gimnazjum i liceum chociaż również byli tam pasjonaci własnych przedmiotów,którzy potrafili zainteresować ucznia,zaszczepić ciekawość poznawania i samodzielnego zgłębiania wiedzy co w czasie studiów było niezbędne.Dodam,że w całej edukacji szkolnej rola rodziców jest bardzo istotna,ale to nie może być tylko postawa roszczeniowa.Mądra miłość do dziecka i stawiane wymagania,nagradzanie,ale i karanie w koniecznych sytuacjach wpływają na cały proces kształcenia i wychowania oraz jego efekty.By zadośćuczynić tym uczniom i rodzicom,którym w ich edukacji trafili się "nieudacznicy" oczywiście WSPÓŁCZUJĘ.

Ps.Przepraszam,że tak piszę o nauczycielach,ale o mnie też tak mówią.Jedni chwalą inni ganią.Cóż-takie życie.
[quote name='rodzic' timestamp='1362305271' post='740641']
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[/quote]


Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla in... rozwiń
Avatar
gość / 3 marca 2013 r. o 12:58
0
szkoły to prywatne folwarki dyrektorów do spółki z wójtem/burmistrzem a zwykły nauczyciel nie ma nic do gadania na równi z rodzicem, tylko szumnie sie mówi o współdecydowaniu o szkole przez rodziców
Avatar
rodzic / 3 marca 2013 r. o 11:07
0
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362302102' post='740628']
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych siebie.Też byliśmy kiedyś młodzi i popełnialiśmy różne błędy,uczyliśmy się od starszych kolegów i koleżanek,szukaliśmy ciekawych pomysłów w literaturze,sami wzbogacaliśmy swój warsztat pracy odkrywając jednocześnie piękno naszego powołania.Wkładamy całe serce w pracę nie zawsze docenianą.Awansowaliśmy rzeczywiście inaczej,łatwiej,ale czyż to wina tych nauczycieli,że droga awansu zawodowego dzisiaj jest drogą przez mękę.Współczuję wszystkim nauczycielom albowiem tylko laik może negatywnie oceniać ich pracę wrzucając do "jednego wora" nierobów.Pozdrawiam młodych i starszych.
[/quote]
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362302102' post='740628']
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodz... rozwiń
Avatar
...stara...prukwa...;) / 3 marca 2013 r. o 10:15
0
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych siebie.Też byliśmy kiedyś młodzi i popełnialiśmy różne błędy,uczyliśmy się od starszych kolegów i koleżanek,szukaliśmy ciekawych pomysłów w literaturze,sami wzbogacaliśmy swój warsztat pracy odkrywając jednocześnie piękno naszego powołania.Wkładamy całe serce w pracę nie zawsze docenianą.Awansowaliśmy rzeczywiście inaczej,łatwiej,ale czyż to wina tych nauczycieli,że droga awansu zawodowego dzisiaj jest drogą przez mękę.Współczuję wszystkim nauczycielom albowiem tylko laik może negatywnie oceniać ich pracę wrzucając do "jednego wora" nierobów.Pozdrawiam młodych i starszych.
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych... rozwiń
Avatar
...stara..prukwa...;) / 4 marca 2013 r. o 11:11
0
[quote name='rodzic' timestamp='1362345059' post='740805']
Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[/quote]

Doprawdy...?! Niesamowite...! Pozdrawiam i dziękuję
[quote name='rodzic' timestamp='1362345059' post='740805']
Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[/quote]

Doprawdy...?! Niesamowite...! Pozdrawiam i dziękuję rozwiń
Avatar
Agatka / 4 marca 2013 r. o 07:23
0
[quote name='kamień' timestamp='1362241097' post='740502']
Otóż ZSO nr 6 im. Adama Mickiewicza wprowadziła taką "wspaniałą" ofertę edukacyjną dla rodziców - odpłatny dziennik elektroniczny. Wprawdzie w ulotce (ofercie handlowej - bo chyba tak to trzeba nazwać) skierowanej do rodziców dyrekcja ww. ZSO mówi, że tylko rozszerzony dostęp do e-dziennika jest płatny, ale jak się okazuje w tej rozszerzonej ofercie, jest to co najważniejsze - oceny. Oczywiście rozszerzona opcja jest dobrowolna, jak chcesz dowiedzieć się jakie oceny ma twoja pociecha, to płać!.
[/quote]

Nie musisz płacić - dostęp do ocen dziecka możesz mieć w szkole, tak jak do tej pory, nic się nie zmieniło. Wystarczy, że przyjdziesz na wywiadówkę/spotkanie z wychowawcą. A 22 zł to opłata, którą płaci się firmie oferującej dziennik elektroniczny.
[quote name='kamień' timestamp='1362241097' post='740502']
Otóż ZSO nr 6 im. Adama Mickiewicza wprowadziła taką "wspaniałą" ofertę edukacyjną dla rodziców - odpłatny dziennik elektroniczny. Wprawdzie w ulotce (ofercie handlowej - bo chyba tak to trzeba nazwać) skierowanej do rodziców dyrekcja ww. ZSO mówi, że tylko rozszerzony dostęp do e-dziennika jest płatny, ale jak się okazuje w tej rozszerzonej ofercie, jest to co najważniejsze - oceny. Oczywiście rozszerzona opcja jest dobrowolna... rozwiń
Avatar
Kujon / 4 marca 2013 r. o 06:33
0
Witam
moja wychowawczyni z lat 90 super człowiek, wspaniała nauczycielka z krwi i kości w porównaniu z obecnym ciałem pedagogicznym to niestety dla niego poziom nieosiągalny nnnnnigdy, nie brała jakiegoś tam urlopu zdrowotnego bo chciała sobie dorobić na boku ( wielu młodych cwaniakow z dziennikiem pod pacha bierze zdrowotny, płatny i miast odpoczywać, kurowac sie o on zapier....a na etacie w innej szkole daje korepetycje albo w rajchu na budowie) powiadacie ze książki dobierając zgodnie z planem kształcenia pod uczniów ...........gow...o prawda bo jak wytłumaczyć fakt pana od informatyki, historii zarazem ze każe on zakupić obowiazkowo książki wraz z ćwiczeniami ( koszt ćwiczenia ok 22zl) w cwiczeniu wypełnianie są zaledwie dwie strony i potem nic ... Co kur..a już nie potrzebne, co sie zmieniło, niestety znów podejrzenie ze wziął w łapę od kogoś kto sie chciał pozbyć trefnych ćwiczeń, a składki na komitet rodzicielski to co pryszcz, poniekąd są dobrowolne ..... Śmiech kiedy rodzic nie zapłaci daniny która w efekcie ląduje w postaci kawy, ekspresu, ciasteczek w gabinecie dyrektorki szkoły bo niestety z tych pieniędzy jest to finansowane ( w jednej z bialostockich szkół paniusie z sekretariatu za pieniądze z komitetu zakupiły klimatyzator do swojego pomieszczenia bo latem było im duszno .... Żenada ) jego dziecko jest nagabywane o obowiązku uregulowania długu i wręcz straszne ze nie otrzyma świadectwa na koniec roku taka jest prawda i niestety nie ma instytucji która by mogła to skontrolować i mieć piecze nad wszystkim , ktoś powie kuratorium nieprawda oni mogą jedyni kontrolować zgodność edukacji z programem obowiązującym i niestety nic nie mozna anonimowo a reszta to kloesiostwo ręka rękę myje i prawda ze młodzi nauczyciele którzy chcą coś zmienić i robić coś konkretnego z młodzieżą maja przesrane - bo burza stary porządek a to nie w smak betonowi przy korycie ciagnacemu zyski z prywatnego folwarku gdzie uczniowie to trzoda, nauczyciele ekonomi a panem jest dyro!!!!!
Witam
moja wychowawczyni z lat 90 super człowiek, wspaniała nauczycielka z krwi i kości w porównaniu z obecnym ciałem pedagogicznym to niestety dla niego poziom nieosiągalny nnnnnigdy, nie brała jakiegoś tam urlopu zdrowotnego bo chciała sobie dorobić na boku ( wielu młodych cwaniakow z dziennikiem pod pacha bierze zdrowotny, płatny i miast odpoczywać, kurowac sie o on zapier....a na etacie w innej szkole daje korepetycje albo w rajchu na budowie) powiadacie ze książki dobierając zgodnie z planem kształcenia pod uczniów .............. rozwiń
Avatar
rodzic / 3 marca 2013 r. o 22:10
0
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362319742' post='740689']
Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o nauczycielach kolejnych szczebli:gimnazjum i liceum chociaż również byli tam pasjonaci własnych przedmiotów,którzy potrafili zainteresować ucznia,zaszczepić ciekawość poznawania i samodzielnego zgłębiania wiedzy co w czasie studiów było niezbędne.Dodam,że w całej edukacji szkolnej rola rodziców jest bardzo istotna,ale to nie może być tylko postawa roszczeniowa.Mądra miłość do dziecka i stawiane wymagania,nagradzanie,ale i karanie w koniecznych sytuacjach wpływają na cały proces kształcenia i wychowania oraz jego efekty.By zadośćuczynić tym uczniom i rodzicom,którym w ich edukacji trafili się "nieudacznicy" oczywiście WSPÓŁCZUJĘ.

Ps.Przepraszam,że tak piszę o nauczycielach,ale o mnie też tak mówią.Jedni chwalą inni ganią.Cóż-takie życie.
[/quote]

Pozdrawiam ...starą...prukwę... , prawdziwego nauczyciela i wychowawcę. Nadajemy na tych samych falach . Tym komentarzem nie uzdrowię Oświaty, ale należą się Pani szczególne słowa uznania. Jeszcze raz pozdrawiam , rodzic
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362319742' post='740689']
Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o... rozwiń
Avatar
ela / 3 marca 2013 r. o 19:53
0
A ja g.....wno nic nie dostałam .Tylko parę bylejakich plakatów.Z jakich wydawnictw?
Avatar
Kowal zawinił, a cygana... / 3 marca 2013 r. o 16:30
0
Odkrywanie Ameryki! Wszyscy wiedzą o tym fakcie od dawna. Jeżeli szkoła nie otrzymuje funduszy na odpowiednie kształcenie dzieci, to niestety jest to jakiś półśrodek. Gdyby faktycznie z tego tytułu osobiste korzyści czerpali dyrektorzy lub nauczyciele, to należy taki proceder gonić. W niektórych szkołach podstawowych dzieci/rodzice muszą dostarczyć ... papier toaletowy, chusteczki higieniczne, itp. O posiadaniu ustawowo wprowadzonych szafkach na podręczniki nie ma mowy, to marzenie ściętej głowy, w większości wypadków szkół. Więc o czym tu mowa?! Niech unijne organizacje stworzone dla podjęcia pozornych działań czynienia dobrego, skierują swe działania ku wydawanym/defraudowanym milionom złotych na nagrody dla nie przysparzających dochodów polityków, urzędasów administracji państwowej, itp. bezproduktywnych i niekompetentnych nierobów. To oni poprzez swą zachłanność także zabierają pieniądze z podatków, w tym i rodziców. W takiej sytuacji szkoły są zmuszone do stosowania wspomnianych półśrodków. Czy unijna organizacja walki z korupcją w sposób wyrazisty i konsekwentny zajmie się na przykład lekarzami, przepisującymi leki, od których wypisanych i zrealizowanych ilości odpowiednio są motywowani/nagradzani przez ich producentów?! Niby od pewnego czasu nie ma tego procederu, bo "eksluzywne wyjady szkoleniowe lekarzy" nie mają miejsca. Śmiech na sali... Są inne ewentualności motywowania. Dalej, co z lekarzami przyjmującymi prywatnie podczas dyżurów w szpitalach? Ciągłe postulaty wzrostu wynagrodzeń są zasłoną dymną na takie działania... Inne przykładów, nie tylko związane z medykami można mnożyć. Niech się szanowna unia zajmie na przykład problemem wyrównania różnic dzielących Polaków z powiedzmy "biednymi" Grekami. Niech wprowadzą "stanowcze kroki" zmierzające zmusić władze Polski (jak się już wpieprzają we wszystko, to po całości niech jadą) do stosowania polityki prorodzinnej na wzór pozostałych członków swego konglomeratu. Niech konsekwentnie inwigilują rozchód środków jakie darowane są na różne "projekty" również i nam. Tam dopiero idą wały korupcyjne. Porównanie "przestępstw" z małej szkółki (gdzie są one w jakimś stopniu wymuszane przez rządzących), gdzie łatwo przyczepić się do maluczkich, do innych afer szytych grubymi nićmi, JEST PRAWDZIWYM PRZESTĘPSTWEM!
Odkrywanie Ameryki! Wszyscy wiedzą o tym fakcie od dawna. Jeżeli szkoła nie otrzymuje funduszy na odpowiednie kształcenie dzieci, to niestety jest to jakiś półśrodek. Gdyby faktycznie z tego tytułu osobiste korzyści czerpali dyrektorzy lub nauczyciele, to należy taki proceder gonić. W niektórych szkołach podstawowych dzieci/rodzice muszą dostarczyć ... papier toaletowy, chusteczki higieniczne, itp. O posiadaniu ustawowo wprowadzonych szafkach na podręczniki nie ma mowy, to... rozwiń
Avatar
...stara...prukwa...;) / 3 marca 2013 r. o 15:09
0
[quote name='rodzic' timestamp='1362305271' post='740641']
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[/quote]


Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla innych niekoniecznie... Moje dzieci miały szczęście do wspaniałych nauczycieli w klasach początkowych i nie wybierałam ich.Myślę,że jest to istotne i procentuje w dalszej edukacji.Nie mogę już powiedzieć tego o nauczycielach kolejnych szczebli:gimnazjum i liceum chociaż również byli tam pasjonaci własnych przedmiotów,którzy potrafili zainteresować ucznia,zaszczepić ciekawość poznawania i samodzielnego zgłębiania wiedzy co w czasie studiów było niezbędne.Dodam,że w całej edukacji szkolnej rola rodziców jest bardzo istotna,ale to nie może być tylko postawa roszczeniowa.Mądra miłość do dziecka i stawiane wymagania,nagradzanie,ale i karanie w koniecznych sytuacjach wpływają na cały proces kształcenia i wychowania oraz jego efekty.By zadośćuczynić tym uczniom i rodzicom,którym w ich edukacji trafili się "nieudacznicy" oczywiście WSPÓŁCZUJĘ.

Ps.Przepraszam,że tak piszę o nauczycielach,ale o mnie też tak mówią.Jedni chwalą inni ganią.Cóż-takie życie.
[quote name='rodzic' timestamp='1362305271' post='740641']
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[/quote]


Witam cieplutko i dodam,że to określenie dobrego nauczyciela zawsze będzie pojęciem względnym.Dla jednego będzie to ktoś wymagający,sprawiedliwy czy obiektywny,konsekwentny,wyrozumiały,pracowity,miły,serdeczny,kontaktowy,etc...dla in... rozwiń
Avatar
gość / 3 marca 2013 r. o 12:58
0
szkoły to prywatne folwarki dyrektorów do spółki z wójtem/burmistrzem a zwykły nauczyciel nie ma nic do gadania na równi z rodzicem, tylko szumnie sie mówi o współdecydowaniu o szkole przez rodziców
Avatar
rodzic / 3 marca 2013 r. o 11:07
0
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362302102' post='740628']
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych siebie.Też byliśmy kiedyś młodzi i popełnialiśmy różne błędy,uczyliśmy się od starszych kolegów i koleżanek,szukaliśmy ciekawych pomysłów w literaturze,sami wzbogacaliśmy swój warsztat pracy odkrywając jednocześnie piękno naszego powołania.Wkładamy całe serce w pracę nie zawsze docenianą.Awansowaliśmy rzeczywiście inaczej,łatwiej,ale czyż to wina tych nauczycieli,że droga awansu zawodowego dzisiaj jest drogą przez mękę.Współczuję wszystkim nauczycielom albowiem tylko laik może negatywnie oceniać ich pracę wrzucając do "jednego wora" nierobów.Pozdrawiam młodych i starszych.
[/quote]
Witam. Zgadzam się z twoją wypowiedzą. Jednak zabrakło mi również współczucia dla uczniów i ich rodziców, w przypadkach, kiedy nie mają szczęścia do dobrego nauczyciela. Pozdrawiam, rodzic
[quote name='...stara...prukwa...;)' timestamp='1362302102' post='740628']
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodz... rozwiń
Avatar
...stara...prukwa...;) / 3 marca 2013 r. o 10:15
0
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych siebie.Też byliśmy kiedyś młodzi i popełnialiśmy różne błędy,uczyliśmy się od starszych kolegów i koleżanek,szukaliśmy ciekawych pomysłów w literaturze,sami wzbogacaliśmy swój warsztat pracy odkrywając jednocześnie piękno naszego powołania.Wkładamy całe serce w pracę nie zawsze docenianą.Awansowaliśmy rzeczywiście inaczej,łatwiej,ale czyż to wina tych nauczycieli,że droga awansu zawodowego dzisiaj jest drogą przez mękę.Współczuję wszystkim nauczycielom albowiem tylko laik może negatywnie oceniać ich pracę wrzucając do "jednego wora" nierobów.Pozdrawiam młodych i starszych.
Wszyscy chcielibyśmy być piękni i młodzi jak najdłużej,sprawni,energiczni,z całą masą ciekawych pomysłów jak zainteresować ucznia zajęciami dydaktycznymi i pozalekcyjnymi,sprostać wymaganiom rodziców i mieć satysfakcję z tego co robimy.Rzeczywistość wygląda różnie i to już zależy tylko i wyłącznie od cech osobowościowych,zdolności,umiejętności współpracy z ludźmi,chęci oraz predyspozycji.Jestem ...starą prukwą... ,ale kocham dzieci,młodzież i ludzi.Krytykować można wszystko i wszystkich,trudniej jest spojrzeć tym krytycznym okiem na samych... rozwiń