Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2011 r.
21:46
Edytuj ten wpis

Miasto sprzedaje nieruchomości (lista działek i budynków)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Z zeszłorocznych planów sprzedaży nieruchomości niewiele wyszło (Bartłomiej Żurawski)
Z zeszłorocznych planów sprzedaży nieruchomości niewiele wyszło (Bartłomiej Żurawski)

Blisko 80 mln zł chce zarobić w tym roku Ratusz na sprzedaży miejskich nieruchomości. To o ponad siedem milionów złotych mniej, niż planował zarobić w ubiegłym roku. A z zeszłorocznych planów niewiele wyszło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegłym roku udało się zarobić mniej niż jedną trzecią planowanej kwoty. Najsłabiej wypadła sprzedaż miejskich budynków.

– Z zakładanych na 2010 rok 28,5 mln zł wykonane zostało 6,95 mln zł, czyli 24,41 proc. – wylicza Mirosława Puton, dyrektor Wydziału Budżetu i Księgowości w Urzędzie Miasta. Jedynie sprzedaż mieszkań poszła lepiej, niż zakładał magistrat.

W tym roku znaczną część nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowią te, które już w zeszłym roku były wystawiane na przetarg, ale nie znalazły kupca.

To m.in. działki przy Koncertowej 6 i 8 pierwotnie przewidywane pod budowę aquaparku. Na liście jest też licząca 2,5 tys. mkw. parcela przy ul. Zadębie 60. Uchwała o jej wystawieniu na sprzedaż zapadła jeszcze w 2009 r., ale do tej pory nikt się na nią nie połakomił.

Ponownie na przetarg wystawione zostać mają 24 działki pod domy jednorodzinne na Szerokiem. – W zeszłym roku nie znalazły nabywców – przyznaje Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem, który prowadzi sprzedaż miejskich działek.

Pod znakiem zapytania stoi sprzedaż dużych niezagospodarowanych terenów koło centrum miasta u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich. Ten teren liczy aż 13 tys. mkw. powierzchni, ostatnio jego cena wywoławcza została ustalona na ponad 5 mln zł. Ale ponowne wystawienie parceli na przetarg blokują roszczenia dawnych właścicieli.

19 stycznia okaże się, czy znajdzie się chętny na działkę przy ul. Jacyny-Onyszkiewicza (Węglin), która ma 1,2 tys. mkw., może być przeznaczona jedynie na cele oświatowe, a jej cena wywoławcza to 200 tys. zł.

Po raz pierwszy na przetarg wystawiony ma być będący w kiepskim stanie budynek przy ul. Radziwiłłowskiej 3, którego oficyna jest wyłączona z użytkowania. Magistrat ma też sprzedać swoje udziały (1/2 udziału) w staromiejskiej kamienicy przy ul. Dominikańskiej 7, w której w kwietniu ub. r. doszczętnie spłonął dach.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 18 stycznia 2011 r. o 14:04
W ten sposób to łajdackie państwo roztrwoniło majątek narodowy nic nie robiąc ,tę samą receptę na rozwój mają ci co tu teraz rządzą .Jak już zabraknie kamienic i działek to co będziecie sprzedawać ?
Avatar
Zoska! / 5 stycznia 2011 r. o 18:46
[quote name='Waldek K.' timestamp='1294248862' post='417399']
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...do lez.
Pozostaje mi grzecznie prosic i unizenie zasugerowac wieksza aktywnosc na forum Dz.Wsch.
[/quote]
Waldku K.....nie podpuszczaj czlowieczka, bo zatruje nam cale forum.
[quote name='Waldek K.' timestamp='1294248862' post='417399']
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...... rozwiń
Avatar
Waldek K. / 5 stycznia 2011 r. o 18:34
[quote name='ziuk' timestamp='1294235569' post='417260']
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[/quote]
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...do lez.
Pozostaje mi grzecznie prosic i unizenie zasugerowac wieksza aktywnosc na forum Dz.Wsch.
[quote name='ziuk' timestamp='1294235569' post='417260']
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[/quote]
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle i... rozwiń
Avatar
kaas / 5 stycznia 2011 r. o 16:21
[font="Impact"]Ale kto kupi budynki na kresach???[/font]
Avatar
janek / 5 stycznia 2011 r. o 15:27
ziuk skąd ty sie urwałeś jaruśowi z rosporka
Avatar
ziuk / 5 stycznia 2011 r. o 14:52
[quote name='rr' timestamp='1294234202' post='417245']
Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[/quote]
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[quote name='rr' timestamp='1294234202' post='417245']
Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[/quote]
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową! rozwiń
Avatar
rr / 5 stycznia 2011 r. o 14:30
[quote name='ziuk' timestamp='1294233401' post='417238']
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżecie złotówka idzie na wyssane z palca zarzuty procesowe wobec najuczciwszych z uczciwych. Minister Ziobro, poseł Kurski, prezes Jarosław Kaczynski są zmuszani do ciągłego wysiadywania w sądach, po to tylko, aby uniemożliwić im kreatywna prace na rzecz narodu i państwa polskiego!
[/quote]

Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[quote name='ziuk' timestamp='1294233401' post='417238']
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupi... rozwiń
Avatar
ziuk / 5 stycznia 2011 r. o 14:16
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżecie złotówka idzie na wyssane z palca zarzuty procesowe wobec najuczciwszych z uczciwych. Minister Ziobro, poseł Kurski, prezes Jarosław Kaczynski są zmuszani do ciągłego wysiadywania w sądach, po to tylko, aby uniemożliwić im kreatywna prace na rzecz narodu i państwa polskiego!
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżeci... rozwiń
Avatar
mick / 5 stycznia 2011 r. o 12:27
http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY&feature=player_embedded
Avatar
vlad_de_sade / 5 stycznia 2011 r. o 12:25
No i gdzie ta lista panie radaktorze ?
Avatar
KK / 18 stycznia 2011 r. o 14:04
W ten sposób to łajdackie państwo roztrwoniło majątek narodowy nic nie robiąc ,tę samą receptę na rozwój mają ci co tu teraz rządzą .Jak już zabraknie kamienic i działek to co będziecie sprzedawać ?
Avatar
Zoska! / 5 stycznia 2011 r. o 18:46
[quote name='Waldek K.' timestamp='1294248862' post='417399']
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...do lez.
Pozostaje mi grzecznie prosic i unizenie zasugerowac wieksza aktywnosc na forum Dz.Wsch.
[/quote]
Waldku K.....nie podpuszczaj czlowieczka, bo zatruje nam cale forum.
[quote name='Waldek K.' timestamp='1294248862' post='417399']
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...... rozwiń
Avatar
Waldek K. / 5 stycznia 2011 r. o 18:34
[quote name='ziuk' timestamp='1294235569' post='417260']
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[/quote]
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle intelektualnej zawartosci w postach, na tym forum, to z przyslowiowa swieca szukac.
Nie wiem co i kto Ciebie inspiruje, ale zawsze poprawiasz mi humor.
Niedlugo bede rekomendowal Twoje wpisy wszystkim blizszym i dalszym znajomym!
Milo jest poczytac przemyslenia prawdziwego Polaka.
Twoja gleboka troska o patriotyczne wartosci jest wzruszjaca, jak juz ktos napisal...do lez.
Pozostaje mi grzecznie prosic i unizenie zasugerowac wieksza aktywnosc na forum Dz.Wsch.
[quote name='ziuk' timestamp='1294235569' post='417260']
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[/quote]
Ziuk-u....tak trzymaj.Naprawde jestes wspanialy.
Tyle i... rozwiń
Avatar
kaas / 5 stycznia 2011 r. o 16:21
[font="Impact"]Ale kto kupi budynki na kresach???[/font]
Avatar
janek / 5 stycznia 2011 r. o 15:27
ziuk skąd ty sie urwałeś jaruśowi z rosporka
Avatar
ziuk / 5 stycznia 2011 r. o 14:52
[quote name='rr' timestamp='1294234202' post='417245']
Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[/quote]
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową!
[quote name='rr' timestamp='1294234202' post='417245']
Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[/quote]
do pisania prawdy i okazania szacunku dla rodaków nie trzeba wychwalać się talentem,
a być po prostu uczciwym, wyrozumiałym, pozbawionym chamstwa i prawdziwym Polakiem.
To zaś co dzieje się w kraju (po sytych latach budowy dobrobytu) od chwili zawłaszczenia władzy przez Tuska wola o pomstę i najważniejsze, prokuratorskie dochodzenie na skale ogólno krajową! rozwiń
Avatar
rr / 5 stycznia 2011 r. o 14:30
[quote name='ziuk' timestamp='1294233401' post='417238']
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżecie złotówka idzie na wyssane z palca zarzuty procesowe wobec najuczciwszych z uczciwych. Minister Ziobro, poseł Kurski, prezes Jarosław Kaczynski są zmuszani do ciągłego wysiadywania w sądach, po to tylko, aby uniemożliwić im kreatywna prace na rzecz narodu i państwa polskiego!
[/quote]

Dobre :)Ubawiłem się do łez Masz prawdziwy talent Szacun
[quote name='ziuk' timestamp='1294233401' post='417238']
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupi... rozwiń
Avatar
ziuk / 5 stycznia 2011 r. o 14:16
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżecie złotówka idzie na wyssane z palca zarzuty procesowe wobec najuczciwszych z uczciwych. Minister Ziobro, poseł Kurski, prezes Jarosław Kaczynski są zmuszani do ciągłego wysiadywania w sądach, po to tylko, aby uniemożliwić im kreatywna prace na rzecz narodu i państwa polskiego!
Pełowcy sprzedają Polskę i cale narodowe dobro Żydom i komunistom rożnej maści!
Za grosze wszystko roztrwonią a później będą się zastanawiali skąd wziąć na inne potrzeby ludzi pracy!
Zamiast dofinansować państwowe firmy mogące zatrudnić setki tysięcy bezrobotnych, to oni wszystko i na sile pchają w łapy kapitalistów!
Oczywiście wszystko po bardzo zaniżonej cenie, ale jednocześnie tak wysokiej, aby prawdziwy Polak nie mógł kupić.Rodacy nie są w stanie wyżywić rodzin na odpowiednim poziomie, a każą wolna w budżeci... rozwiń
Avatar
mick / 5 stycznia 2011 r. o 12:27
http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY&feature=player_embedded
Avatar
vlad_de_sade / 5 stycznia 2011 r. o 12:25
No i gdzie ta lista panie radaktorze ?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

W weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Będzie to tym samym inauguracja zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich. Naszą kadrę reprezentować będzie pięciu zawodników

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu? To możliwe i do tego wstęp „co łaska”. Tym razem, w Czosnówce pod Białą Podlaską wystąpi Patryk Pietrzak.

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Jest długi i niskopodłogowy. Do tego ma półhybrydowy napęd. To nowy autobus Solaris, który właśnie wyjechał na bialskie ulice.

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł
galeria

Po pięciu etapach rekrutacji praca na przejściach granicznych za 3 tys. zł

– Praca w mundurze to było moje marzenie – przyznaje pani Milena, która w czwartek wraz z grupą nowo przyjętych celników złożyła ślubowanie. Czeka ją służba na przejściu kolejowym w Terespolu. Na początek dostanie 3 tys. zł na rękę.

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Górnik Łęczna powoli kończy zgrupowanie w Opalenicy

Piłkarze Górnika Łęczna w środę podczas zgrupowania w Opalenicy wysoko ograli trzecioligową Polonię Środa Wielkopolska. Zielono-czarni w Opalenicy pozostaną do soboty i na zakończenie obozu zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny – tym razem z dobrze znanym rywalem

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii
galeria

Ferie 2023. Mali odkrywcy tajemnic starych fotografii

W lubelskich Warsztatach Kultury, w ramach projektu „Regał – spotkania z książką autorską” odbyły się zajęcia „Tajemnice starych fotografii”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!