Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2020 r.
6:35

Miejskie grunty dla miliardera. Jakubas na 30 lat ma dostać ziemię pod akademię piłkarską

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
24 44 A A
Wizualizacja Lubelskiej Akademii Futbolu
Wizualizacja Lubelskiej Akademii Futbolu (fot. UM Lublin)

Nawet na 30 lat wydzierżawiony ma być jednemu z najbogatszych Polaków miejski grunt koło ul. Przeskok i Dzierżawnej. Zbigniew Jakubas ma tutaj zbudować kompleks boisk oraz akademię piłkarską. Z jego zapowiedzi wynika, że ośrodek może być gotowy już we wrześniu przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przyszłość pomysłu zależy od Rady Miasta, bo tylko ona może pozwolić na tak długą dzierżawę miejskich nieruchomości. Jej zgody potrzeba też do tego, by prezydent nie musiał organizować przetargu na dzierżawę, tylko podpisał umowę z konkretną firmą. Krzysztof Żuk skierował już do rady projekt uchwały dającej mu zielone światło do zawarcia takiej umowy. Ma ona dotyczyć terenów służących do niedawna Lubelskiemu Klubowi Jeździeckiemu.

Dzierżawcą miejskich gruntów (11,6 ha) ma być spółka Lubelska Akademia Futbolu utworzona 29 września przez biznesmena Zbigniewa Jakubasa, jednego z najbogatszych Polaków. Miliarder obiecuje stworzyć na miejskich gruntach ośrodek szkoleniowy dla piłkarzy: siedem boisk, w tym jedno sezonowo kryte pneumatycznym zadaszeniem. Obok miałby stanąć budynek z halą sportową, która zimą służyłaby też piłkarkom ręcznym i lekkoatletom.

– W budynku Lubelskiej Akademii Futbolu przewidziane jest zlokalizowanie nowoczesnej siłowni, gabinetów fizykoterapii oraz odnowy biologicznej a także basenu, zaplecza gastronomicznego oraz sal konferencyjnych – czytamy w uzasadnieniu prezydenckiego projektu uchwały. – Natomiast na kolejnych kondygnacjach usytuowane zostaną pokoje dla młodzieży trenującej w Akademii oraz gabinety trenerów.

Koszty ma pokryć Jakubas.

– Z budżetem między 50 mln a 60 mln zł – mówił na spotkaniu z radnymi. – Bozia mi dała dużo szczęścia, osiągnąłem to, co osiągnąłem i mogę się w pewnym momencie życia podzielić i zrobić coś dla społeczności – przekonywał. W pierwszym etapie mają powstać cztery boiska (w tym jedno sezonowo kryte) i akademia. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczycie to we wrześniu przyszłego roku – zapowiadał.

Biznesmen sam ma się zatroszczyć o wszelkie formalności, w tym niezbędne decyzje i pozwolenia, a po wybudowaniu ośrodka ma go utrzymywać przez cały okres trwania dzierżawy.

Zobacz: Lubelska Akademia Futbolu - prezentacja projektu

Umowa, jak zapewnia prezydent w uzasadnieniu swojego projektu uchwały, ma też zawierać „rygory dotyczące obowiązku i terminu realizacji” akademii piłkarskiej i zasady zwrotu nieruchomości na rzecz miasta w razie wygaśnięcia lub rozwiązania dzierżawy.

 Czy radni zgodzi się na 30-letnią dzierżawę miejskich gruntów? Tego dowiemy się w czwartek, bo na ten dzień zwołane jest posiedzenie Rady Miasta, a jednym z tematów obrad będzie właśnie sprawa ośrodka przy Dzierżawnej. Pewne jest, że pomysł poprą radni z klubu prezydenta Żuka.

– Oferta złożona przez pana Jakubasa jest świetnym rozwiązaniem dla miasta, które nie jest w stanie samo wykonać takiej inwestycji. To dobry los, który spada nam z nieba – mówi Anna Ryfka, przewodnicząca prezydenckiego klubu radnych i dodaje, że o budowę boisk treningowych od dawna upominają się przedstawiciele różnych klubów. Z kolei przewodniczący opozycyjnego klubu radnych PiS Piotr Gawryszczak nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz. Obóz prezydenta ma jednak taką przewagę nad opozycją (19 do 12), że jego poparcie wystarczy do przyjęcia uchwały.

Prezydent zapewnia, że obok akademii Jakubasa, miasto zbuduje obiecywany już stadion żużlowy.

– Zgodnie z moimi wcześniejszymi deklaracjami w sąsiedztwie Lubelskiej Akademii Futbolu jest odpowiednie miejsce, w którym powstanie nowy stadion żużlowy – przekonuje Krzysztof Żuk na Facebooku. – Przeprowadzamy procedurę niezbędnej zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej okolicy, co pozwoli na zapisanie w budżecie miasta środków na opracowanie projektu stadionu żużlowego – dodaje Żuk. Zapewnia też, że nad Bystrzycą pozostaną obiekty służące jeździectwu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komentator / 12 października 2020 r. o 07:53
+77
Dobra, dobra, Panie z Mega-Wypchanym Portfelem, nie strugajcie tu filantropa, tylko powiedzcie, co wam obiecał ratuszowy dewelo-kamerdyner i jakie geszefty macie zamiar odwalić w ramach tych obietnic, żeby w zamian za te "zainwestowane" 50 mln zgarnąć do kieszeni 250 a może i więcej.
 Ale tak na dobrą sprawę co ciebie obchodzi, ile zarobi inwestor? Daje kasę na rozwój miasta/sportu/młodzieży - zysk dla społeczeństwa. A tobie całe życie kij w *** uwiera i gardłujesz na innych... niezależnie od tematu.
Avatar
OPUSDEI / 12 października 2020 r. o 07:32
+77
Wizualizacja designu lobby, tj. recepcji całkiem zacna. Proszę jeszcze tylko zapewnić, że projekt nie zabetonuje wybrzeża rzeki. Co jak co, ale preferujemy ładnie zagospodarowane wybrzeże, rzec można, bulwary...
Avatar
Endrju_Golara / 12 października 2020 r. o 09:42
+74
Szykują się drugie Arkady,  tylko że tu po cichu zmieni się przeznaczenie terenu i powstanie coś komercyjnego. Ostatnią rzeczą w jaką uwierzę to że liberałowie z PO i biznesmeni będą inwestować w prowincjonalny III ligowy futbol.
 Nie słyszałem nic o tym, żeby Jakubas na potrzeby tego przedsięwzięcia rejestrował spółki w rajach podatkowych, tak jak to zrobiły Arkady, więc porównywanie obu inwestorów wydaje się być nie na miejscu.
Avatar
RyanGlo / 12 października 2020 r. o 10:32
+67
Jako kibic Motoru mogę napisać tylko jedno - SUPER SPRAWA ta inwestycja. Oby się udało doprowadzić ją do końca.
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 12 października 2020 r. o 09:49
+67
Standard, etatowe pisowskie szczekaczki już na posterunku. Wyciu i tworzeniu teorii spiskowych nie ma końca. A wszystko to za 1 zł od wpisu.
Avatar
Agent_Tomek / 12 października 2020 r. o 10:49
+63
Standard, etatowe pisowskie szczekaczki już na posterunku. Wyciu i tworzeniu teorii spiskowych nie ma końca. A wszystko to za 1 zł od wpisu.
 Pisowski troll bardzo dzielnie walczy od bladego świtu. Kronikidewelorozwoju musiał najpierw dodać wpis o 7:04, o 7:36 zarejestrować kolejne fake-konto a dwie minuty później dodać jeszcze z niego komentarz. Obecne wypaca kolejne wpisy ale już na koncie Monisia i pewnie kwestią czasu jest jak do Monisii dołączy zosia_lsm. 4h bardzo ciężkiej i wyczerpującej pracy polegającej na przelogowywaniu się i dodawaniu hejterskich kometarzy z różnych kont i cytowaniu samego siebie. Jak widać troll w pocie czoła wyrabia dniówkę, starając się jednocześnie o jak największą premię świąteczną od Nowogrodzkiej.
 Pisowski troll bardzo dzielnie walczy od bladego świtu. Kronikidewelorozwoju musiał najpierw dodać wpis o 7:04, o 7:36 zarejestrować kolejne fake-konto a dwie minuty później dodać jeszcze z niego komentarz. Obecne wypaca kolejne wpisy ale już na koncie Monisia i pewnie kwestią czasu jest jak do Monisii dołączy zosia_lsm. 4h bardzo ciężkiej i wyczerpującej pracy polegającej na przelogowywaniu się i dodawaniu hejterskich kometarzy z różnych kont i cytowaniu samego siebie. Jak widać troll w pocie czoła wyrabia dniówkę, starając ... rozwiń
Avatar
ITSM / 12 października 2020 r. o 09:53
+62
Ponoć nie istnieje darmowy lunch. Wszystko ma swój bilans. Tak więc trzeba nam obserwować w jaki sposób Pan filantrop/businessman sprawi, że klub będzie zarabiać. To może być ciekawa lekcja metodyk nowoczesnego zarządzania. Tajemnicą nie jest, że w Ekstraklasie wpływy licencyjne chociażby od platformy Canal+ są liczone nawet w dziesiątkach milionów złotych per klub. Mam satelitę to wiem. Jeśli chodzi o branding, to klub "MOTOR" w skali kraju, i prawdopodobnie EU ma nazwę wyjątkową i niepowtarzalną. O duzym potencjale kreowania wartości. To z czym może nowy zarząd zderzyć się, to niekooperujący aktyw kibicowski, bo nauczyć kibiców piłki postaw choć trochę tak szlachetnych jakie wykazują kibice żużla (speedwaya) zajmie niezbędny czas. Sam Motor, mimo długiego okresu przebywania w III lidze, swoistej hibernacji, więzy z najlepszymi klubami cały czas podtrzymywał. Logo Motoru, można znaleźć dziś na muralach w całej Polsce. A sama nazwa "Motor" ma potencjał wielojęzyczny. Dobrze rozwijany brand będzie przyciągać do Lublina sektor automotive, parts, dealerów, szerokopojęty przemysł. Tu jest dużo miejsca na synergie. Za 10-20 lat dopiero będziemy wiedzieć, czy Pan Jakubas zrobił na Motorze złoty biznes. Mówią, że ciężka praca bije talent. Ze swojej strony życzę tak jednego, jak i drugiego.
Ponoć nie istnieje darmowy lunch. Wszystko ma swój bilans. Tak więc trzeba nam obserwować w jaki sposób Pan filantrop/businessman sprawi, że klub będzie zarabiać. To może być ciekawa lekcja metodyk nowoczesnego zarządzania. Tajemnicą nie jest, że w Ekstraklasie wpływy licencyjne chociażby od platformy Canal+ są liczone nawet w dziesiątkach milionów złotych per klub. Mam satelitę to wiem. Jeśli chodzi o branding, to klub "MOTOR" w skali kraju, i prawdopodobnie EU ma nazwę wyjątkową i niepowtarzalną. O duzym potencjale kreowania war... rozwiń
Avatar
Marek84 / 12 października 2020 r. o 10:09
+60
Realizując Akademię według prezentowanych obrazków brakuje miejsca na parkingi dla stadionu żużlowego!
 Parking dla stadionu żużlowego ma być podziemny i znajdować się pod bryłą samego stadionu.
Avatar
anne / 12 października 2020 r. o 11:05
+54
Dobra, dobra, Panie z Mega-Wypchanym Portfelem, nie strugajcie tu filantropa, tylko powiedzcie, co wam obiecał ratuszowy dewelo-kamerdyner i jakie geszefty macie zamiar odwalić w ramach tych obietnic, żeby w zamian za te "zainwestowane" 50 mln zgarnąć do kieszeni 250 a może i więcej.
Ale tak na dobrą sprawę co ciebie obchodzi, ile zarobi inwestor? Daje kasę na rozwój miasta/sportu/młodzieży - zysk dla społeczeństwa. A tobie całe życie kij w *** uwiera i gardłujesz na innych... niezależnie od tematu.
 Witamy w świecie pisowskich farm trolli, w którym królują sponsorowane kometarze i opłacony z góry hejt zamawiany przez partyjną centralę.
 Witamy w świecie pisowskich farm trolli, w którym królują sponsorowane kometarze i opłacony z góry hejt zamawiany przez partyjną centralę. rozwiń
Avatar
majormmm / 12 października 2020 r. o 10:29
+41
Wpływy z rent planistycznych i opłat     adiacenckich     za umożliwienie podgrzewania terenów mających w zapisach     SUiKZP     schładzać centrum — pozwoliłyby na wybudowanie dwóch takich akademii i nie w obszarze chronionym przed urbanizacją. Niech pokażą plany     patodeweloperskiego     konsorcjum dotyczące pozostałego obszaru, a nie jak w Górkach     Czechowskich epatują sportem i rekreacją.
 Andrzej stetryczały zgredzie, widzę że strasznie cię boli dosłownie wszystko co powstaje w Lublinie. Dla spokojniejszego snu może zainwestuj jednak w taki oto specyfik? ***s://allegro.pl/oferta/masc-na-bol-dupy-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-7078876933
 Andrzej stetryczały zgredzie, widzę że strasznie cię boli dosłownie wszystko co powstaje w Lublinie. Dla spokojniejszego snu może zainwestuj jednak w taki oto specyfik? ***s://allegro.pl/oferta/masc-na-bol-dupy-cudowny-lek-na-problemy-ludzi-7078876933 rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 października 2020 r. o 21:06
-11
UNIA DOBIJA POLSKE ?!  Największy producent stali w Polsce  zamyka zakład produkcji surówki w Krakowie. Tak właśnie UE i polskie rządy zgadzające się na podwyżki cen energii i odejście od węgla niszczą okruchy istniejącego przemysłu ciężkiego. Przecież można wszystko sprowadzić, prawda?
Avatar
Monisia / 12 października 2020 r. o 20:29
-18
Dobra, dobra, Panie z Mega-Wypchanym Portfelem, nie strugajcie tu filantropa, tylko powiedzcie, co wam obiecał ratuszowy dewelo-kamerdyner i jakie geszefty macie zamiar odwalić w ramach tych obietnic, żeby w zamian za te "zainwestowane" 50 mln zgarnąć do kieszeni 250 a może i więcej.
 Gruba ryba nie zadowoli się byle czym. Zgoda na zabudowę skweru i budowa kanalizacji burzowej na potrzeby apartamĘtowca to dopiero POczątek napychania kieszeni oligarchy.(Nie wywiniesz się dewelo-trolu od roboty - minusikuj od POczątku, choć koniec zmiany się zbliża)
 Gruba ryba nie zadowoli się byle czym. Zgoda na zabudowę skweru i budowa kanalizacji burzowej na potrzeby apartamĘtowca to dopiero POczątek napychania kieszeni oligarchy.(Nie wywiniesz się dewelo-trolu od roboty - minusikuj od POczątku, choć koniec zmiany się zbliża) rozwiń
Avatar
LAS / 12 października 2020 r. o 17:47
-19
  Wpływy z rent planistycznych i opłat     adiacenckich     za umożliwienie podgrzewania terenów mających w zapisach     SUiKZP     schładzać centrum — pozwoliłyby na wybudowanie dwóch takich akademii i nie w obszarze chronionym przed urbanizacją.    
  Renty to będą płacić mieszkańcy jak cwaniaki w końcu przejmą MPWiK i LPEC. Przez 7 kolejnych pokoleń, dopóki to smutne, rozgrabione przez sępy miasteczko nie padnie całkiem na pysk.
Widzisz, a mnie dla przykładu o wiele bardziej ciekawi ile mieszkańcy muszą dokładać pieniędzy poprzez wyższe rachunki za prąd i gaz, do spółek skarbu państwa, na działalność takich propagandowych trolli jak ty? Trolli, które przez 7 dni w tygodniu wrzucają na, z góry ustalone portale, komentarze odpowiedniej, z góry ustalonej, treści. A teraz do roboty, po raz 34 usuń swoje stare komentarze i dodaj je na nowo, w końcu za to ci płacą. A właściwie płacimy.
  Dlaczego więc nie czynisz tego, co ja na forum jakiegoś dziennika rządowego? To jest oczywiście pytanie, a nie próba wydawania poleceń, czy też rozkazów, jak ma to miejsce w twoim przypadku.
  Dlaczego więc nie czynisz tego, co ja na forum jakiegoś dziennika rządowego? To jest oczywiście pytanie, a nie próba wydawania poleceń, czy też rozkazów, jak ma to miejsce w twoim przypadku. rozwiń
Avatar
KasztankaMarszalka / 12 października 2020 r. o 17:30
+21
  Wpływy z rent planistycznych i opłat     adiacenckich     za umożliwienie podgrzewania terenów mających w zapisach     SUiKZP     schładzać centrum — pozwoliłyby na wybudowanie dwóch takich akademii i nie w obszarze chronionym przed urbanizacją.    
   Renty to będą płacić mieszkańcy jak cwaniaki w końcu przejmą MPWiK i LPEC. Przez 7 kolejnych pokoleń, dopóki to smutne, rozgrabione przez sępy miasteczko nie padnie całkiem na pysk.
 Widzisz, a mnie dla przykładu o wiele bardziej ciekawi ile mieszkańcy muszą dokładać pieniędzy poprzez wyższe rachunki za prąd i gaz, do spółek skarbu państwa, na działalność takich propagandowych trolli jak ty? Trolli, które przez 7 dni w tygodniu wrzucają na, z góry ustalone portale, komentarze odpowiedniej, z góry ustalonej, treści. A teraz do roboty, po raz 34 usuń swoje stare komentarze i dodaj je na nowo, w końcu za to ci płacą. A właściwie płacimy.
 Widzisz, a mnie dla przykładu o wiele bardziej ciekawi ile mieszkańcy muszą dokładać pieniędzy poprzez wyższe rachunki za prąd i gaz, do spółek skarbu państwa, na działalność takich propagandowych trolli jak ty? Trolli, które przez 7 dni w tygodniu wrzucają na, z góry ustalone portale, komentarze odpowiedniej, z góry ustalonej, treści. A teraz do roboty, po raz 34 usuń swoje stare komentarze i dodaj je na nowo, w końcu za to ci płacą. A właściwie płacimy. rozwiń
Avatar
LAS / 12 października 2020 r. o 16:55
-22
  Wpływy z rent planistycznych i opłat     adiacenckich     za umożliwienie podgrzewania terenów mających w zapisach     SUiKZP     schładzać centrum — pozwoliłyby na wybudowanie dwóch takich akademii i nie w obszarze chronionym przed urbanizacją.    
   Renty to będą płacić mieszkańcy jak cwaniaki w końcu przejmą MPWiK i LPEC. Przez 7 kolejnych pokoleń, dopóki to smutne, rozgrabione przez sępy miasteczko nie padnie całkiem na pysk.
Nie tak szybko to nastąpi, bo jeszcze sporo terenów trzeba uzbroić, które planuje zabudować  patodeweloperka , a taka głupia ona jeszcze nie jest, by    to   brać na kark własny. Jednym z najlepszych przykładów jest planowane wydzierżawienie gruntów, które były zbrojone w trybie ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego, czy podział nieruchomości z przebiegającymi tam sieciami wymienionych spółek komunalnych. Za te informacje jesteśmy zresztą atakowani, bo zły boi się prawdy, która z nas czyni ludzi wolnych.
Nie tak szybko to nastąpi, bo jeszcze sporo terenów trzeba uzbroić, które planuje zabudować  patodeweloperka , a taka głupia ona jeszcze nie jest, by    to   brać na kark własny. Jednym z najlepszych przykładów jest planowane wydzierżawienie gruntów, które były zbrojone w trybie ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego, czy podział nieruchomości z przebiegającymi tam sieciami wymienionych spółek komunalnych. Za te informacje jesteśmy zresztą atakowani, bo zły boi się prawdy, która z nas czyni ludzi... rozwiń
Avatar
Monisia / 12 października 2020 r. o 16:37
-27
Wpływy z rent planistycznych i opłat     adiacenckich     za umożliwienie podgrzewania terenów mających w zapisach     SUiKZP     schładzać centrum — pozwoliłyby na wybudowanie dwóch takich akademii i nie w obszarze chronionym przed urbanizacją. 
 Renty to będą płacić mieszkańcy jak cwaniaki w końcu przejmą MPWiK i LPEC. Przez 7 kolejnych pokoleń, dopóki to smutne, rozgrabione przez sępy miasteczko nie padnie całkiem na pysk.
Avatar
LAS / 12 października 2020 r. o 16:24
-25
LAS to doprawdy zdumiewające, że im lepiej dzieje się w Lublinie, tym głośniesz wyjesz w internetach. Jako pasjonat sprawdzania zadłużeń spółek i firm, powinieneś się cieszyć, że Motor ma nowego właściciela a mimo to jak zwykle coś cię boli. Uczucia zawiści i zazdrości są jak widać silniejsze od ciebie ale mimo to spróbuj choć trochę poluzować gumkę w portkach malkontencie. Zobaczysz, że będzie przyjemniej.
Wyje pewnie twoje środowisko podczepione pod  dokapitalizowania  finansowane z kredytów na pokrycie deficytu budżetu miasta zarządzanego przez doktora ekonomii. Co osobiście robię ze swoim czasem i uczuciami szczególnie ciebie nie powinno interesować. Tak na marginesie, to za niezdrowe należy uznać zainteresowanie cudzymi majtkami, a nie stanem finansów spółki z dominującym akcjonariatem miasta,  którego jestem mieszkańcem.
Wyje pewnie twoje środowisko podczepione pod  dokapitalizowania  finansowane z kredytów na pokrycie deficytu budżetu miasta zarządzanego przez doktora ekonomii. Co osobiście robię ze swoim czasem i uczuciami szczególnie ciebie nie powinno interesować. Tak na marginesie, to za niezdrowe należy uznać zainteresowanie cudzymi majtkami, a nie stanem finansów spółki z dominującym akcjonariatem miasta,  którego jestem mieszkańcem. rozwiń
Avatar
Wojtaszko / 12 października 2020 r. o 16:21
+28
Standard, etatowe pisowskie szczekaczki już na posterunku. Wyciu i tworzeniu teorii spiskowych nie ma końca. A wszystko to za 1 zł od wpisu.
Pisowski troll bardzo dzielnie walczy od bladego świtu. Kronikidewelorozwoju musiał najpierw dodać wpis o 7:04, o 7:36 zarejestrować kolejne fake-konto a dwie minuty później dodać jeszcze z niego komentarz. Obecne wypaca kolejne wpisy ale już na koncie Monisia i pewnie kwestią czasu jest jak do Monisii dołączy zosia_lsm. 4h bardzo ciężkiej i wyczerpującej pracy polegającej na przelogowywaniu się i dodawaniu hejterskich kometarzy z różnych kont i cytowaniu samego siebie. Jak widać troll w pocie czoła wyrabia dniówkę, starając się jednocześnie o jak największą premię świąteczną od Nowogrodzkiej.
 konto kronikidewelorozwoju jest już lekko spalone dlatego trollisko skupiło się na wrzucaniu większej ilości postów z innych lewych kont z naciskiem na login "Monisia" hihi choć muszę uczciwie przyznać, że bełkotliwe, tępe i prymitywne monologi tego trolla nie przestają mnie bawić hihi
 konto kronikidewelorozwoju jest już lekko spalone dlatego trollisko skupiło się na wrzucaniu większej ilości postów z innych lewych kont z naciskiem na login "Monisia" hihi choć muszę uczciwie przyznać, że bełkotliwe, tępe i prymitywne monologi tego trolla nie przestają mnie bawić hihi rozwiń
Avatar
Monisia / 12 października 2020 r. o 15:33
-30
A potem zorganizuje się referendum, zmieni się plan zagospodarowania i postawi się akademiki.
 No jakże to - akademia bez akademików!? :-DDD
Avatar
Monisia / 12 października 2020 r. o 15:32
-31
"Bozia mi dała dużo szczęścia, osiągnąłem to, co osiągnąłem i mogę się w pewnym momencie życia podzielić i zrobić coś dla społeczności – przekonywał" ..  "Biznesmen sam ma się zatroszczyć o wszelkie formalności, w tym niezbędne decyzje i pozwolenia, a po wybudowaniu ośrodka ma go utrzymywać przez cały okres trwania dzierżawy"  - chyba się rozpłaczę ze wzruszenia  , podobno  biznesmen ma też rozdać wszystkim mieszkańcom po 100 mln zł. A nie , czekaj , to już było kiedyś obiecane przez innego biznesmena.
 Strzeż się Ludzi z Wypchanymi Portfelami niosącymi "dary".
 Strzeż się Ludzi z Wypchanymi Portfelami niosącymi "dary". rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bizon Jeleniec – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:6. Kontrola od początku do końca

Bizon Jeleniec – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:6. Kontrola od początku do końca

Nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa lider grupy pierwszej. Huragan rozbił w sobotę na boisku w Łukowie Bizona Jeleniec aż 6:0.

Hrubieszów też pomaga producentom chryzantem i handlowcom

Hrubieszów też pomaga producentom chryzantem i handlowcom

Dłuższe handlowanie przy hrubieszowskim cmentarzu. Chryzantemy posadzone dla ozdoby miasta. Prośba burmistrza Hrubieszowa do mieszkańców, by zrobili zakupy z których zrezygnowali z powodu zamknięcia nekropolii.

Festiwal Integracja Ty i Ja w Kinie Bajka
4 listopada 2020, 10:30

Festiwal Integracja Ty i Ja w Kinie Bajka

W tym roku odbywa się już 17. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Koszalińskiej imprezie tradycyjnie towarzyszą seanse w kinach studyjnych całej Polski. W dniach 4-5 listopada wybrane filmu będzie można zobaczyć w lubelskim Kinie Bajka.

Mała wieś będzie miała grotę solną. Kolejna inicjatywa lokalnego stowarzyszenia

Mała wieś będzie miała grotę solną. Kolejna inicjatywa lokalnego stowarzyszenia

Dzięki stowarzyszeniu Cichosz w małej miejscowości powiatu parczewskiego powstały już latarnie solarne, mobilna wiejska biblioteka czy drewniana altana na sąsiedzkie spotkania. Teraz w Cichostowie mieszkańcy będą mogli skorzystać z groty solnej.

Interwencyjny skup chryzantem. Rynek Wielki w Zamościu zyskał na urodzie

Interwencyjny skup chryzantem. Rynek Wielki w Zamościu zyskał na urodzie

- Gdyby pani zadzwoniła wczoraj, to byliśmy zrozpaczeni. Jedna czwarta chryzantem nam została. Ale dziś na szczęście zabrał je prezydent i tyle nie stracimy – mówi współwłaścicielka zamojskiej firmy ogrodniczej. Władze miasta w ramach doraźnej pomocy ukwieciły Rynek Wielki.

Włodawianka – Lublinianka 1:3. Jak nie strzelasz dwóch karnych to przegrywasz

Włodawianka – Lublinianka 1:3. Jak nie strzelasz dwóch karnych to przegrywasz

Dobry mecz zespołu Dariusza Bodaka we Włodawie. Lublinianka w pierwszej rundzie musiała uznać wyższość wicemistrza poprzednich rozgrywek. W sobotę odpłaciła jednak rywalom i wygrała na ich boisku 3:1. Trzeba jednak dodać, że podopieczni Mirosława Kosowskiego zmarnowali dwa rzuty karne.

Lubelskie "Pszczółki" nie dały szans CTL Zagłębiu Sosnowiec
galeria

Lubelskie "Pszczółki" nie dały szans CTL Zagłębiu Sosnowiec

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zapisała w sobotę na swoim koncie drugie w tym sezonie zwycięstwo. Lubelskie koszykarki pokonały na własnym parkiecie CTL Zagłębie Sosnowiec 86:68

Co trzeba zmienić w powiatach nad Wisłą

Co trzeba zmienić w powiatach nad Wisłą

W ciągu sześciu najbliższych lat województwo lubelskie otrzyma miliardy euro z europejskich funduszy. Podział będzie zależał od nowej strategii województwa. Powiatom nadwiślańskim zależy, by w dokumencie znalazły się takie zadania, jak rozwój transportu, turystyki, rolnictwa i biogospodarki.

Nie zdążyłeś udekorować grobu? W Świdniku zapalą znicz za ciebie

Nie zdążyłeś udekorować grobu? W Świdniku zapalą znicz za ciebie

– To jest całkowicie spontaniczna akcja – mówi Jerzy Irsak, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek w Świdniku, które zarządza cmentarzem komunalnym. – To gest solidarności – dodaje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. W niedzielę na nieudekorowanych grobach zostaną ustawione znicze i kwiaty.

Świdniczanka – Victoria Żmudź 0:0. Zatrzymali najlepszego strzelca ligi [zdjęcia]
galeria

Świdniczanka – Victoria Żmudź 0:0. Zatrzymali najlepszego strzelca ligi [zdjęcia]

Michał Zuber w tym sezonie zdobył już 14 goli. W sobotę jego Świdniczanka grała u siebie z wiceliderem tabeli grupy drugiej – Victorią Żmudź. Goście zneutralizowali główne atuty rywali i zawody zakończyły się bezbramkowym remisem.

Opole Lubelskie: 28-latek ugodził nożem mężczyznę

Opole Lubelskie: 28-latek ugodził nożem mężczyznę

Sąd aresztował 28-letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie. Mężczyzna kilka dni temu ugodził nożem 38-latka.

Spis rolny idzie opornie przez wirusa

Spis rolny idzie opornie przez wirusa

Laptopy, tablety i przenośne dyski – takimi nagrodami próbuje zachęcić rolników do spisania się samemu urząd statystyczny. W Lubelskiem nie jest z tym najlepiej, m.in. z powodu absencji chorobowej, ale i kwarantanny rachmistrzów spisowych.

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 3:1. Koniec kiepskiej passy [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Stal Kraśnik 3:1. Koniec kiepskiej passy [zdjęcia]

Po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie z kompletu punktów mogli się cieszyć piłkarze Avii. Świdniczanie ograli u siebie Stal Kraśnik 3:1. Kluczowe dla losów spotkania były ostatnie minuty pierwszej połowy i początek drugiej, kiedy żółto-niebiescy zdobyli po jednej bramce.

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policja szuka zaginionej 16-latki. Może być w Lublinie

Policjanci z komendy w Świdniku poszukują zaginionej Laury Śliwińskiej. Zaginiona 16-latka wyszła z domu w piątek wieczorem i do chwili obecnej nie powróciła do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach
film

Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Może być niebezpiecznie na drogach

Ostrzeżenie pogodowej o gęstej mgle wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.