Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2009 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy bloków na Sikorskiego grodzą osiedle przed sąsiadami

0 33 A A

– Nie zrezygnujemy z budowy ogrodzenia – zapowiadają mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 3. Twierdzą, że kraty i domofony, to jedyny sposób, by wokół ich domu było bezpiecznie. Spotkanie z przeciwnikami inwestycji nic nie zmieniło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To nie złośliwość, a konieczność – przekonują mieszkańcy lubelskiego bloku przy ul. Sikorskiego.

Budowa kraty podzieliła osiedle. W czwartek wieczorem mieszkańcy “trójki” zebrali się przed swoim blokiem, by dyskutować o inwestycji. Przyszło ok. 40 osób. Stawili się przede wszystkim lokatorzy sąsiednich budynków, przeciwni dzieleniu osiedla. Burzliwa dyskusja nie przyniosła kompromisu.

– Przez ten płot nie będzie przejścia do szkoły, czy sklepów – mówi Małgorzata Rakowska, mieszkanka osiedla. – Lokatorzy jednego budynku nie mogą utrudniać życia pozostałym. To jest nasze wspólne osiedle.

Z pomysłem budowy ogrodzenia wystąpił Samorząd Domowy z “trójki”. Jak twierdzą jego przedstawiciele, pod wnioskiem o rozpoczęcie inwestycji podpisała się większość mieszkańców. Pomysłodawcy budowy zapewniają, że nie zablokują przejścia przez osiedle.

– Chodnik zostanie przesunięty, by każdy mógł przejść obok bloku – mówi jeden z członków samorządu. Wypowiada się anonimowo, bo sprawa budzi tak wielkie emocje, że mężczyzna nie chce się przedstawiać. – Pomyśleliśmy o dojazdach dla straży pożarnej i pogotowia. Zainstalujemy bramy i wygodne domofony.

Ogrodzenie ma mieć ok. 300 metrów. Pomysłodawcy budowy szacują koszt inwestycji na blisko 80 tys. zł. Pieniądze pochodzą z funduszu remontowego mieszkańców “trójki”.
Krata ma przede wszystkim zablokować dostęp do placu zabaw, miejsc parkingowych i śmietnika.

– My nie mamy gdzie parkować i mieszkańcy sąsiednich bloków notorycznie wyrzucają swoje odpadki przed naszym śmietnikiem. To się zmieni i dlatego ogrodzenie będzie im przeszkadzać – mówi pan Krzysztof, mieszkaniec Sikorskiego 3. – Poza tym plac zabaw jest regularnie dewastowany. Nocami różne podejrzane typy piją tu alkohol. Nie jest bezpiecznie.

Z placu zabaw korzysta całe osiedle. Mieszkańcy "trójki” twierdzą, że próbowali namówić lokatorów sąsiednich bloków na współfinansowanie remontu. Na to jednak nikt nie chciał się zgodzić.

– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje.

Wysoka na dwa metry krata będzie gotowa za kilka tygodni. Mieszkańcy "trójki” będą mogli korzystać z jednej bramy i dwóch furtek. Domofony pojawią się najpóźniej z początkiem nowego roku.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pete / 23 listopada 2009 o 02:20
0
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie...
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie... rozwiń
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 18:49
0
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół siebie, że będą jeszcze chcieli zlikwidować te ogrodzenie. Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Życzę OGROMNEGO powodzenia bo na pewno przyda się wam. A i najlepiej noście jakieś specjalne opaski na rękach bo będziecie szczególnie wyjątkowo traktowani na innych osiedlach
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 00:53
0
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie będą biegać dookoła, żeby skoczyć po chleb z rana. Snobom spod trójki, serdecznie dziękujemy!
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie... rozwiń
Avatar
sąsiad / 3 listopada 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie noszę do innego śmietnika, raz jeden puszkę po napoju wyrzuciłem do pojemnika "ekologicznego" przy Sikorskiego 3. Zarżnij mnie Pan za tą zbrodnię
5. Zakupy mam prawo robić, gdzie mi się żywnie podoba. Akurat na Sikorskiego 3 mi się podoba. Lokal na sklep był obecny w projekcie budynku od samego początku. Sklep nie ma zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, więc nijak żadnych problemów nie powoduje.
6. Narzekam zaś na buractwo sąsiadów.
7. Proszę nabyć Słownik Języka Polskiego, bo taka ortografia i gramatyka jasno podkreśla jedynie moją, nienajlepszą, opinię o Panu.
8. Osiedla deweloperskie od początku projektuje się jako zamknięte całości. Blok na Sikorskiego 3 nie został zaprojektowany w ten sposób, lecz miał stanowić jedynie fragment większej całości.
9. Ile wynosi fundusz remontowy na Sikorskiego 3? 1zł/metr kwadratowy czy mniej? Ile czasu zabrałoby zgromadzenie z niego 200 tysięcy złotych na płot i śmietnik? Proszę mnie nie rozśmieszać, że płot, śmietnik, ochroniarze i cały ten cyrk, wszystko to finansowane jest ze środków pochodzących od mieszkańców bloku. Tym bardziej, że wystarczy, że kostka brukowa się trochę zapadnie na Sikorskiego i już spółdzielnia naprawia. Do tego spore środki z funduszu remontowego pochłonęły zapewne naprawy elewacji, więc o oszczędności w tym funduszu Państwa trudno posądzać. Drogę dojazdową do bloku na Puławskiej 18 wyłożono zaś 30 lat temu betonowymi płytami, posmarowano asfaltem i do tej pory nic z nią nie zrobiono (pewnie czekają na pierwsze pozwy za uszkodzone zawieszenia).GE


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:22
0
sąsiad napisał:
A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:16
0
waldek napisał:
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 2 listopada 2009 o 20:36
0
Gratuluję Wam Kochani tych krat. Może to i lepiej, że się od nas oddzielicie, może nam będzie bezpieczniej I nie chodżcie już dzisiaj po naszym terenie, naprawdę może być niebezpiecznie. A skąd jesteście będzie widać jak na dłoni przez płot. Może jeszcze jakieś opaski na rękę?
Avatar
waldek / 2 listopada 2009 o 18:29
0
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wy... rozwiń
Avatar
cdsaga / 2 listopada 2009 o 16:38
0
Chamstwo z bloków psy o świcie lub późno w nocy prowadza pod inne bloki lub domki na sławinku. Po ogrodzeniu nie powinno się ich stamtąd wypuszczać.
Avatar
sąsiad / 2 listopada 2009 o 10:40
0
abi napisał:
"– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje."

Rozumiem, że jak sobie pani Marysia płot postawi, to wiązanki przestaną lecieć, a o libacjach nikt nawet nie pomyśli. Może się pani Marysia zdziwić nieco. Cóż, pewnego dnia się okaże, że problem hałasu i libacji nie zniknął, pojawił się natomiast trzymetrowy płot, odgradzający panią Marysię od świata. Chociaż odnoszę wrażenie, że mieszkańcy bloku przy Sikorskiego 3 dawno już stracili kontakt z rzeczywistością. Za to pani Marysia po zmroku będzie mogła do woli spacerować. Wokół bloku. Całkiem jak na spacerniaku. I to wszystko na własne żądanie i za własne pieniądze.
Wypada tylko pogratulować i podziękować mieszkańcom getta przy Sikorskiego 3 za przysporzenie mi powodu do śmiechu.


A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
ote>

A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za śro... rozwiń
Avatar
Pete / 23 listopada 2009 o 02:20
0
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie...
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie... rozwiń
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 18:49
0
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół siebie, że będą jeszcze chcieli zlikwidować te ogrodzenie. Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Życzę OGROMNEGO powodzenia bo na pewno przyda się wam. A i najlepiej noście jakieś specjalne opaski na rękach bo będziecie szczególnie wyjątkowo traktowani na innych osiedlach
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 00:53
0
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie będą biegać dookoła, żeby skoczyć po chleb z rana. Snobom spod trójki, serdecznie dziękujemy!
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie... rozwiń
Avatar
sąsiad / 3 listopada 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie noszę do innego śmietnika, raz jeden puszkę po napoju wyrzuciłem do pojemnika "ekologicznego" przy Sikorskiego 3. Zarżnij mnie Pan za tą zbrodnię
5. Zakupy mam prawo robić, gdzie mi się żywnie podoba. Akurat na Sikorskiego 3 mi się podoba. Lokal na sklep był obecny w projekcie budynku od samego początku. Sklep nie ma zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, więc nijak żadnych problemów nie powoduje.
6. Narzekam zaś na buractwo sąsiadów.
7. Proszę nabyć Słownik Języka Polskiego, bo taka ortografia i gramatyka jasno podkreśla jedynie moją, nienajlepszą, opinię o Panu.
8. Osiedla deweloperskie od początku projektuje się jako zamknięte całości. Blok na Sikorskiego 3 nie został zaprojektowany w ten sposób, lecz miał stanowić jedynie fragment większej całości.
9. Ile wynosi fundusz remontowy na Sikorskiego 3? 1zł/metr kwadratowy czy mniej? Ile czasu zabrałoby zgromadzenie z niego 200 tysięcy złotych na płot i śmietnik? Proszę mnie nie rozśmieszać, że płot, śmietnik, ochroniarze i cały ten cyrk, wszystko to finansowane jest ze środków pochodzących od mieszkańców bloku. Tym bardziej, że wystarczy, że kostka brukowa się trochę zapadnie na Sikorskiego i już spółdzielnia naprawia. Do tego spore środki z funduszu remontowego pochłonęły zapewne naprawy elewacji, więc o oszczędności w tym funduszu Państwa trudno posądzać. Drogę dojazdową do bloku na Puławskiej 18 wyłożono zaś 30 lat temu betonowymi płytami, posmarowano asfaltem i do tej pory nic z nią nie zrobiono (pewnie czekają na pierwsze pozwy za uszkodzone zawieszenia).GE


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:22
0
sąsiad napisał:
A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:16
0
waldek napisał:
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 2 listopada 2009 o 20:36
0
Gratuluję Wam Kochani tych krat. Może to i lepiej, że się od nas oddzielicie, może nam będzie bezpieczniej I nie chodżcie już dzisiaj po naszym terenie, naprawdę może być niebezpiecznie. A skąd jesteście będzie widać jak na dłoni przez płot. Może jeszcze jakieś opaski na rękę?
Avatar
waldek / 2 listopada 2009 o 18:29
0
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wy... rozwiń
Avatar
cdsaga / 2 listopada 2009 o 16:38
0
Chamstwo z bloków psy o świcie lub późno w nocy prowadza pod inne bloki lub domki na sławinku. Po ogrodzeniu nie powinno się ich stamtąd wypuszczać.
Avatar
sąsiad / 2 listopada 2009 o 10:40
0
abi napisał:
"– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje."

Rozumiem, że jak sobie pani Marysia płot postawi, to wiązanki przestaną lecieć, a o libacjach nikt nawet nie pomyśli. Może się pani Marysia zdziwić nieco. Cóż, pewnego dnia się okaże, że problem hałasu i libacji nie zniknął, pojawił się natomiast trzymetrowy płot, odgradzający panią Marysię od świata. Chociaż odnoszę wrażenie, że mieszkańcy bloku przy Sikorskiego 3 dawno już stracili kontakt z rzeczywistością. Za to pani Marysia po zmroku będzie mogła do woli spacerować. Wokół bloku. Całkiem jak na spacerniaku. I to wszystko na własne żądanie i za własne pieniądze.
Wypada tylko pogratulować i podziękować mieszkańcom getta przy Sikorskiego 3 za przysporzenie mi powodu do śmiechu.


A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
ote>

A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za śro... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego - transmisja na żywo
film

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego - transmisja na żywo 0 0

Rozpoczyna się pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa.

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju

Jacek Ziarkowski (Hetman Zamość): Trzon drużyny sprawdził się w boju 0 0

ROZMOWA Z Jackiem Ziarkowskim, trenerem Hetmana Zamość

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka
24 listopada 2018, 18:30

IX Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz dziewiąty w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się Festiwal Artystycznych Warsztatów Umiejętności. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 18.30. Na wszystkich zainteresowanych czekają występy i wystawa.

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka

Nowa posłanka z woj. lubelskiego. Zajęła miejsce Wojciecha Wilka 0 1

Magdalena Marek wraca do parlamentu. Podczas środowego posiedzenia Sejmu złożyła ślubowanie poselskie, zajmując miejsce Wojciecha Wilka.

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny

W Białej Podlaskiej powstanie Centrum Wspierania Rodziny 0 1

Centrum Wspierania Rodziny powstanie w Białej Podlaskiej. Na utworzenie nowej placówki miasto pozyskało 1,4 mln zł z funduszy unijnych.

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy

Hola: Śmiertelny wypadek na DK2. Subaru wypadło z trasy 2 1

48-letni kierowca subaru zginął w wypadku w miejscowości Hola na drodze krajowej nr 2.

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia]
galeria

Tragiczny wypadek na moście w Hrubieszowie. Auto ślizgało się po jezdni [zdjęcia] 4 3

Tragiczny wypadek w Hrubieszowie. Zginęła 46-letnia kobieta

Świetna forma Moniki Skinder

Świetna forma Moniki Skinder 0 0

Fantastyczny weekend Moniki Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski najlepsza w Saarisalce

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia]

Kierowca był w fatalnym stanie. Skończyło się wypadkiem [zdjęcia] 0 2

Pełczyn. Ponad 4 promile miał 35-letni mieszkaniec gm. Rejowiec Fabryczny. Mimo zakazu wsiadł za kółko i spowodował wypadek. Do szpitala trafiła 18-letnia dziewczyna

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby
galeria

11 mln zł za działkę w centrum Lublina. Uczelnia potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby 2 5

Ponad 11 mln zł wynosi cena wywoławcza za działkę przy ul. Karmelickiej w centrum miasta, na której obecnie mieści się Stomatologiczne Centrum Kliniczne. Jednostka Uniwersytetu Medycznego za półtora roku przeniesie się na ul. Chodźki i potrzebuje pieniędzy na budowę nowej siedziby.

Polska jedzie na Euro U-21! Biało-Czerwoni pokonali Portugalię 3:1
film

Polska jedzie na Euro U-21! Biało-Czerwoni pokonali Portugalię 3:1 0 0

Reprezentacja Polski do lat 21, po porażce 0:1 u siebie, pokonała w Cahves Portugalię 3:1 i zagra w finałach mistrzostw Europy!