Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2009 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy bloków na Sikorskiego grodzą osiedle przed sąsiadami

0 33 A A

– Nie zrezygnujemy z budowy ogrodzenia – zapowiadają mieszkańcy bloku przy ul. Sikorskiego 3. Twierdzą, że kraty i domofony, to jedyny sposób, by wokół ich domu było bezpiecznie. Spotkanie z przeciwnikami inwestycji nic nie zmieniło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To nie złośliwość, a konieczność – przekonują mieszkańcy lubelskiego bloku przy ul. Sikorskiego.

Budowa kraty podzieliła osiedle. W czwartek wieczorem mieszkańcy “trójki” zebrali się przed swoim blokiem, by dyskutować o inwestycji. Przyszło ok. 40 osób. Stawili się przede wszystkim lokatorzy sąsiednich budynków, przeciwni dzieleniu osiedla. Burzliwa dyskusja nie przyniosła kompromisu.

– Przez ten płot nie będzie przejścia do szkoły, czy sklepów – mówi Małgorzata Rakowska, mieszkanka osiedla. – Lokatorzy jednego budynku nie mogą utrudniać życia pozostałym. To jest nasze wspólne osiedle.

Z pomysłem budowy ogrodzenia wystąpił Samorząd Domowy z “trójki”. Jak twierdzą jego przedstawiciele, pod wnioskiem o rozpoczęcie inwestycji podpisała się większość mieszkańców. Pomysłodawcy budowy zapewniają, że nie zablokują przejścia przez osiedle.

– Chodnik zostanie przesunięty, by każdy mógł przejść obok bloku – mówi jeden z członków samorządu. Wypowiada się anonimowo, bo sprawa budzi tak wielkie emocje, że mężczyzna nie chce się przedstawiać. – Pomyśleliśmy o dojazdach dla straży pożarnej i pogotowia. Zainstalujemy bramy i wygodne domofony.

Ogrodzenie ma mieć ok. 300 metrów. Pomysłodawcy budowy szacują koszt inwestycji na blisko 80 tys. zł. Pieniądze pochodzą z funduszu remontowego mieszkańców “trójki”.
Krata ma przede wszystkim zablokować dostęp do placu zabaw, miejsc parkingowych i śmietnika.

– My nie mamy gdzie parkować i mieszkańcy sąsiednich bloków notorycznie wyrzucają swoje odpadki przed naszym śmietnikiem. To się zmieni i dlatego ogrodzenie będzie im przeszkadzać – mówi pan Krzysztof, mieszkaniec Sikorskiego 3. – Poza tym plac zabaw jest regularnie dewastowany. Nocami różne podejrzane typy piją tu alkohol. Nie jest bezpiecznie.

Z placu zabaw korzysta całe osiedle. Mieszkańcy "trójki” twierdzą, że próbowali namówić lokatorów sąsiednich bloków na współfinansowanie remontu. Na to jednak nikt nie chciał się zgodzić.

– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje.

Wysoka na dwa metry krata będzie gotowa za kilka tygodni. Mieszkańcy "trójki” będą mogli korzystać z jednej bramy i dwóch furtek. Domofony pojawią się najpóźniej z początkiem nowego roku.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pete / 23 listopada 2009 o 02:20
0
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie...
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie... rozwiń
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 18:49
0
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół siebie, że będą jeszcze chcieli zlikwidować te ogrodzenie. Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Życzę OGROMNEGO powodzenia bo na pewno przyda się wam. A i najlepiej noście jakieś specjalne opaski na rękach bo będziecie szczególnie wyjątkowo traktowani na innych osiedlach
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 00:53
0
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie będą biegać dookoła, żeby skoczyć po chleb z rana. Snobom spod trójki, serdecznie dziękujemy!
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie... rozwiń
Avatar
sąsiad / 3 listopada 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie noszę do innego śmietnika, raz jeden puszkę po napoju wyrzuciłem do pojemnika "ekologicznego" przy Sikorskiego 3. Zarżnij mnie Pan za tą zbrodnię
5. Zakupy mam prawo robić, gdzie mi się żywnie podoba. Akurat na Sikorskiego 3 mi się podoba. Lokal na sklep był obecny w projekcie budynku od samego początku. Sklep nie ma zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, więc nijak żadnych problemów nie powoduje.
6. Narzekam zaś na buractwo sąsiadów.
7. Proszę nabyć Słownik Języka Polskiego, bo taka ortografia i gramatyka jasno podkreśla jedynie moją, nienajlepszą, opinię o Panu.
8. Osiedla deweloperskie od początku projektuje się jako zamknięte całości. Blok na Sikorskiego 3 nie został zaprojektowany w ten sposób, lecz miał stanowić jedynie fragment większej całości.
9. Ile wynosi fundusz remontowy na Sikorskiego 3? 1zł/metr kwadratowy czy mniej? Ile czasu zabrałoby zgromadzenie z niego 200 tysięcy złotych na płot i śmietnik? Proszę mnie nie rozśmieszać, że płot, śmietnik, ochroniarze i cały ten cyrk, wszystko to finansowane jest ze środków pochodzących od mieszkańców bloku. Tym bardziej, że wystarczy, że kostka brukowa się trochę zapadnie na Sikorskiego i już spółdzielnia naprawia. Do tego spore środki z funduszu remontowego pochłonęły zapewne naprawy elewacji, więc o oszczędności w tym funduszu Państwa trudno posądzać. Drogę dojazdową do bloku na Puławskiej 18 wyłożono zaś 30 lat temu betonowymi płytami, posmarowano asfaltem i do tej pory nic z nią nie zrobiono (pewnie czekają na pierwsze pozwy za uszkodzone zawieszenia).GE


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:22
0
sąsiad napisał:
A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:16
0
waldek napisał:
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 2 listopada 2009 o 20:36
0
Gratuluję Wam Kochani tych krat. Może to i lepiej, że się od nas oddzielicie, może nam będzie bezpieczniej I nie chodżcie już dzisiaj po naszym terenie, naprawdę może być niebezpiecznie. A skąd jesteście będzie widać jak na dłoni przez płot. Może jeszcze jakieś opaski na rękę?
Avatar
waldek / 2 listopada 2009 o 18:29
0
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wy... rozwiń
Avatar
cdsaga / 2 listopada 2009 o 16:38
0
Chamstwo z bloków psy o świcie lub późno w nocy prowadza pod inne bloki lub domki na sławinku. Po ogrodzeniu nie powinno się ich stamtąd wypuszczać.
Avatar
sąsiad / 2 listopada 2009 o 10:40
0
abi napisał:
"– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje."

Rozumiem, że jak sobie pani Marysia płot postawi, to wiązanki przestaną lecieć, a o libacjach nikt nawet nie pomyśli. Może się pani Marysia zdziwić nieco. Cóż, pewnego dnia się okaże, że problem hałasu i libacji nie zniknął, pojawił się natomiast trzymetrowy płot, odgradzający panią Marysię od świata. Chociaż odnoszę wrażenie, że mieszkańcy bloku przy Sikorskiego 3 dawno już stracili kontakt z rzeczywistością. Za to pani Marysia po zmroku będzie mogła do woli spacerować. Wokół bloku. Całkiem jak na spacerniaku. I to wszystko na własne żądanie i za własne pieniądze.
Wypada tylko pogratulować i podziękować mieszkańcom getta przy Sikorskiego 3 za przysporzenie mi powodu do śmiechu.


A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
ote>

A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za śro... rozwiń
Avatar
Pete / 23 listopada 2009 o 02:20
0
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie...
Mieszkam na Żołnierskiej i płot skomplikuje mi życie bo właśnie tamtędy chodzę do garażu za wulkanizacją na Puławskiej , no ale trudno
Myślę, że lepszym pomysłem byłyby kamery i szlabanik np. na karty na parkingu, płot to nie jest dobre rozwiazanie, dopiero po jego postawieniu okaże się, jak wielu ludziom np. osobom starszym utrudni życie... rozwiń
Avatar
~gość~ / 13 listopada 2009 o 18:49
0
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół siebie, że będą jeszcze chcieli zlikwidować te ogrodzenie. Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Życzę OGROMNEGO powodzenia bo na pewno przyda się wam. A i najlepiej noście jakieś specjalne opaski na rękach bo będziecie szczególnie wyjątkowo traktowani na innych osiedlach
Do całego bloku przy ul. Sikorskiego 3: Ludzie jesteście śmieszni i żałośni. Po co robicie getto? GRATULUJĘ. Te całe ogrodzenie nie wyjdzie wam na dobre ale na jeszcze gorsze ! DO PANI MARYSI: Przeszkadzały pani wiązanki pod oknem? Niestety muszę panią zmartwić ale te wiązanki będą jeszcze gorsze... Muszę stwierdzić, że ludzie mieszkający w tym "snobistycznym" bloku są totalnymi egoistami i bezmózgami. Bo myślą że sobie zrobią tylko i wyłącznie dobrze aleeee NIE ! Zrobią sobie takich wrogów i nie przyjemną sytuację wokół si... rozwiń
Avatar
Gość / 6 listopada 2009 o 00:53
0
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie będą biegać dookoła, żeby skoczyć po chleb z rana. Snobom spod trójki, serdecznie dziękujemy!
Właśnie to jest najgorsze, że to ogrodzenia pozamyka wszystkie przejścia. Mieszkańcy trójki to po prostu snoby, jeśli przeszkadzają im "libacje", to niech zamontują kamery na plac zabaw, myślę, że byłoby taniej. Ale nie, lepiej zabrać cały chodnik z dojściem do racławickich, zamknąć przejście na sikorskiego i zadowoleni. Też mieszkam trochę na tym osiedlu i uważam, że jest ono bezpieczne I może to głupie, ale smutno mi, że nie będzie już dojścia do ulubionego sklepiku, który mieści się właśnie w bloku nr3. Raczej wątpię, że ludzie... rozwiń
Avatar
sąsiad / 3 listopada 2009 o 10:15
0
Gość napisał:
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie noszę do innego śmietnika, raz jeden puszkę po napoju wyrzuciłem do pojemnika "ekologicznego" przy Sikorskiego 3. Zarżnij mnie Pan za tą zbrodnię
5. Zakupy mam prawo robić, gdzie mi się żywnie podoba. Akurat na Sikorskiego 3 mi się podoba. Lokal na sklep był obecny w projekcie budynku od samego początku. Sklep nie ma zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, więc nijak żadnych problemów nie powoduje.
6. Narzekam zaś na buractwo sąsiadów.
7. Proszę nabyć Słownik Języka Polskiego, bo taka ortografia i gramatyka jasno podkreśla jedynie moją, nienajlepszą, opinię o Panu.
8. Osiedla deweloperskie od początku projektuje się jako zamknięte całości. Blok na Sikorskiego 3 nie został zaprojektowany w ten sposób, lecz miał stanowić jedynie fragment większej całości.
9. Ile wynosi fundusz remontowy na Sikorskiego 3? 1zł/metr kwadratowy czy mniej? Ile czasu zabrałoby zgromadzenie z niego 200 tysięcy złotych na płot i śmietnik? Proszę mnie nie rozśmieszać, że płot, śmietnik, ochroniarze i cały ten cyrk, wszystko to finansowane jest ze środków pochodzących od mieszkańców bloku. Tym bardziej, że wystarczy, że kostka brukowa się trochę zapadnie na Sikorskiego i już spółdzielnia naprawia. Do tego spore środki z funduszu remontowego pochłonęły zapewne naprawy elewacji, więc o oszczędności w tym funduszu Państwa trudno posądzać. Drogę dojazdową do bloku na Puławskiej 18 wyłożono zaś 30 lat temu betonowymi płytami, posmarowano asfaltem i do tej pory nic z nią nie zrobiono (pewnie czekają na pierwsze pozwy za uszkodzone zawieszenia).GE


1. Z miłą chęcią, ale w moim bloku nie ma miejsca na lokale usługowe. W bloku przy Sikorskiego 3 jest.
2. Psa nie mam, ale jak skończą w końcu płot, obiecuję latać za posiadającymi psy mieszkańcami Sikorskiego 3 z aparatem fotograficznym i zgłaszać każdy fakt wypróżnienia psa na trawnik nienależący do mieszkańców Sikorskiego 3. Tak więc uzbroić się w siateczki na gówienka kochani sąsiedzi.
3. Samochód parkuję w garażu albo na parkingu leżącym poza działką posesji przy ul. Sikorskiego 3.
4. Śmiecie... rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:22
0
sąsiad napisał:
A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni
zaproscie pana ze spożywczaka do siebie do bloku bedziecie mieli naprawde blisko i po klopocie
Najlepiej psy wyprowadzac na trawniki sikorskiego
samochod parkowac pod blokiem siekorskiego 3
smiecie wynosic na sikorkiego 3 zakupy robic na siekorskiego 3 i nażekać, ludzie opanujcie sie troche samokrytycyzmu,wszystkie nowe bloki developerskie sa ogrodzone i co nic zlego sie nie dzieje, nikt wam nie zabrania sie grodzic ogrodzenie sikorskiego jak i smietnik powstaje ze srodkow sikorskiego 3a nie społdzielni rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2009 o 23:16
0
waldek napisał:
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni

balkony sie ledwo trzymaja bo nie sa zbudowane zgodnie z projektem i tu moze byc problem jak inspektorzy sie za to wezma a ogrodzenie jest finansowane ze srodkow sikorskiego3 a nie spoldzielni rozwiń
Avatar
~Gosc~ / 2 listopada 2009 o 20:36
0
Gratuluję Wam Kochani tych krat. Może to i lepiej, że się od nas oddzielicie, może nam będzie bezpieczniej I nie chodżcie już dzisiaj po naszym terenie, naprawdę może być niebezpiecznie. A skąd jesteście będzie widać jak na dłoni przez płot. Może jeszcze jakieś opaski na rękę?
Avatar
waldek / 2 listopada 2009 o 18:29
0
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wypada również wyjaśnić, na jakiej zasadzie niektóre tereny osiedla mają oznaczenie "teren prywatny". Przecież to należy do spółdzielni, a jeśli ktoś sobie to przywłaszcza to jest to zwykła kradzież. Tak samo jest z publicznymi chodnikami. W normalnych krajach za coś takiego idzie się do więzienia
Koszty społeczne takiego płotu są ogromne. Władze spółdzielni pewnie prowadziły jakieś badania na ten temat i przygotowały studium wpływu. Miejmy nadzieję, że zostanie to wszystko ujawnione. Poza tym muszą rozliczyć się ze wszystkich kosztów. Nie może być tak, żeby spółdzielcy płacili za prywatną de facto inwestycję. Jeśli spółdzielnia ma pieniądze to niech dokończy remont Puławskiej 18 (niektóre balkony trzymają się na słowo honoru), wybuduje normalne podejścia do górnej części Puławskiej 18 i wreszcie zlikwiduje płyty wzdłuż tego bloku. Wy... rozwiń
Avatar
cdsaga / 2 listopada 2009 o 16:38
0
Chamstwo z bloków psy o świcie lub późno w nocy prowadza pod inne bloki lub domki na sławinku. Po ogrodzeniu nie powinno się ich stamtąd wypuszczać.
Avatar
sąsiad / 2 listopada 2009 o 10:40
0
abi napisał:
"– Sami nie możemy za wszystko płacić – mówi pani Maria, lokatorka “trójki”. – Poza tym boję się wychodzić po zmroku. Czasami nawet nie można okna otworzyć, bo takie wiązanki lecą. Tu bez przerwy są jakieś libacje."

Rozumiem, że jak sobie pani Marysia płot postawi, to wiązanki przestaną lecieć, a o libacjach nikt nawet nie pomyśli. Może się pani Marysia zdziwić nieco. Cóż, pewnego dnia się okaże, że problem hałasu i libacji nie zniknął, pojawił się natomiast trzymetrowy płot, odgradzający panią Marysię od świata. Chociaż odnoszę wrażenie, że mieszkańcy bloku przy Sikorskiego 3 dawno już stracili kontakt z rzeczywistością. Za to pani Marysia po zmroku będzie mogła do woli spacerować. Wokół bloku. Całkiem jak na spacerniaku. I to wszystko na własne żądanie i za własne pieniądze.
Wypada tylko pogratulować i podziękować mieszkańcom getta przy Sikorskiego 3 za przysporzenie mi powodu do śmiechu.


A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za środki z funduszu remontowego.
Z tego, co mi wiadomo, buractwo stawia płot z funduszu inwestycyjnego spółdzielni. Tak więc za "inwestycję" płaci nie trójka, ale wszyscy spółdzielcy.
Ciekawi mnie też status parkingu przy al. Sikorskiego (tego, na którym stoi tabliczka "Parking Wyłącznie dla Mieszkańców..." bo jako żywo zdaje mi się, że parking ten znajduje się na działce, za którą podatek gruntowy płacą mieszkańcy bloku przy ul.Puławskiej 18.

Grodźcie się kochani sąsiedzi, grodźcie. Żeby tylko potem ktoś was nie odgrodził od tego, co uważacie za swoją własność a co nią nie jest.
Bo jak odgrodzi się od was Puławska 10A, 12, 14, 16 i 18 a na pomysł dociągnięcia płotu do Racławickich 33 wpadnie też samorząd bloku przy Sikorskiego 1, to wy obudzicie się z ręką w nocniku.

Co do pijącej i awanturującej się młodzieży... nie gromadziliby się u Państwa na podwórku, gdyby duża ich część właśnie stamtąd blisko (i to bardzo) do domów nie miała.
ote>

A niech się grodzą. Dobiją interes przesympatycznego właściciela spożywczaka, to się zastanowią. W tym miejscu istniały wcześniej dwa sklepy i kawiarnia (o ile dobrze pamiętam). Żaden z interesów nie utrzymał się długo, aż w końcu zjawił się ktoś z pomysłem na to miejsce. To go samorząd "trójki" zarżnął. Żal mi, że zaradność i dobry pomysł na prowadzenie sklepu padną ofiarą głupoty i małomiasteczkowych zapędów niektórych mieszkańców.

Pragnę też zdementować informacje, jakoby trójka grodziła się za śro... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 0

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 2 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 4

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!