Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2011 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Elizówki i Rudnika nie chcą mieć toru za oknem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A
Przed trzema laty w Elizówce rozegrano nawet motocrossowy ćwierćfinał Pucharu Polski. Sąsiedzi toru
Przed trzema laty w Elizówce rozegrano nawet motocrossowy ćwierćfinał Pucharu Polski. Sąsiedzi toru

Mieszkańcy podlubelskiej Elizówki i Rudnika protestują przeciw budowie toru motocrossowego na terenie giełdy. Tor już raz tam był, trzy lata temu. Badania potwierdziły wówczas, że jest za głośny. Sąsiedzi nie chcą powtórki. Wójt uspokaja – to tylko jedne zawody na rok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Obiekt ma być gotowy przed 10 września. – Wtedy odbędą się tu ostatnie eliminacje Mistrzostw Polski – mówi Piotr Więckowski, prezes lubelskiego Klubu Motorowego Cross. – Impreza miała się odbyć w Szczecinie, ale tamtejszy klub nie zdołał zebrać pieniędzy, więc Polski Związek Motorowy zapytał nas, czy nie jesteśmy w stanie zorganizować eliminacji u siebie.

Budowa toru już się rozpoczęła. Ale części okolicznych mieszkańców się to nie podoba. Zawiązali nawet komitet protestacyjny.

– Wszystko dzieje się w takim miejscu, że z głównej drogi niczego nie widać. Nikt o tym na dobrą sprawę nic nie wie, a sprzęt pracuje już od kilku dni – mówi Jacek Kudła, jeden z protestujących mieszkańców Rudnika.

Przeciwnicy toru przypominają historię sprzed trzech lat, kiedy to podobny obiekt powstał w tym samym miejscu.

Władze Lublina, które wsparły inwestycję obiecały wówczas, że zlecą specjalistyczne pomiary hałasu w trakcie rozgrywek. Warszawski ekspert stwierdził, że dopuszczalny poziom dźwięku przy domach mieszkalnych był przekroczony o 6 do 13 decybeli. Uznał, że niewiele da się z tym zrobić. W końcu tor zniknął.

– Boimy się, że znów będzie tutaj hałas. Chcemy żyć w spokoju. W planie zagospodarowania nikt nie wskazywał, że będzie tu tor, każdy oczekiwał spokoju, przecież po to ludzie wyprowadzają się z miasta – stwierdza Kudła. – Podczas poprzednich zawodów w moim domu wszystko było słychać, a mam małe dzieci.

– Wyraziłem zgodę na jednodniowe zawody raz w roku – przyznaje Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce. – Jeden dzień w roku, to jeden dzień w roku. Nie będzie ani drugiego dnia, ani żadnych treningów. Teren jest ogrodzony i gdyby ktokolwiek chciał tu przyjeżdżać na treningi to mieszkańcy mogą podać sprawę do sądu – dodaje.

Prezes klubu zapewnia, że o żadnych treningach nie ma mowy. – My nie potrzebujemy takiego toru jak żużlowcy, że mają jeden obiekt i na nim jeżdżą. My ćwiczymy w różnych miejscach – podkreśla Więckowski.

– Na zawody przyjadą ludzie z całej Polski – zauważa wójt. – Jeśli sąsiad robi imieniny raz w roku to jesteśmy wyrozumiali, bo to tylko raz w roku. Gdyby to było trzy razy w tygodniu to można by się irytować – dodaje Urbaś.

Przeciwnicy toru zapowiadają dalsze protesty. Napisali już m.in. do wojewody.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wkurzony / 1 września 2011 o 17:59
0
Zastanawiam się, czy ci wszyscy, co wierzą w ten "jeden dzień w roku" rzeczywiście są tacy naiwni? Czy wiecie ile kosztują prace ziemne? Przygotowanie głupiego toru rowerowego przy Janowskiej kosztowało kilka milionów. Nawet jeśli w przypadku toru moto koszt będzie 10x niższy to i tak będzie to kilkaset tysięcy. ŻADEN przedsiębiorca (a takim jest Więckowski) nie zainwestuje tyle kasy w tor, który będzie wykorzystywany JEDEN DZIEŃ W ROKU. Jestem święcie przekonany, że tor będzie wykorzystywany REGULARNIE do treningów. O podejściu tych ludzi świadczy chociażby to, że regularnie ćwiczą na dziko na poligonie, na cudzym terenie, którego właściciel ZABRANIA tego.

Po drugie: Podczas ostatnich zawodów zmierzono poziom hałasu i okazało się, że jest znacznie przekroczony. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu? NIC się nie zmieniło. Dlaczego więc znów wpychają się tam ze swoimi motorami?

Po trzecie: kupując za kilkaset tysięcy zł działkę w ustronnym i cichym miejscu, wydając kolejne kilkaset tys. na budowę i wykończenie domu, chcecie mieć tam odpowiednie warunki do mieszkania, a nie kur..a ryk, hałas i smród spalin.
Zastanawiam się, czy ci wszyscy, co wierzą w ten "jeden dzień w roku" rzeczywiście są tacy naiwni? Czy wiecie ile kosztują prace ziemne? Przygotowanie głupiego toru rowerowego przy Janowskiej kosztowało kilka milionów. Nawet jeśli w przypadku toru moto koszt będzie 10x niższy to i tak będzie to kilkaset tysięcy. ŻADEN przedsiębiorca (a takim jest Więckowski) nie zainwestuje tyle kasy w tor, który będzie wykorzystywany JEDEN DZIEŃ W ROKU. Jestem święcie przekonany, że tor będzie wykorzystywany REGULARNIE do treningów. O podejściu ty... rozwiń
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 11:07
0
Gdybyś chodził do szkoły- to umiałbyś się wypowiadać bez używania znaków graficznych
Być może wówczas dotarłbyś do miejsc – obiektów, o których mówię. A tak żadnych argumentów, zero polemiki tylko ********************************************** .
No cóż jaki sport – tacy fani!!!!
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 11:05
0
[quote name='xXx' timestamp='1314031576' post='516816']
W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[/quote]
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 10:51
0
[quote name='xXx' timestamp='1314031576' post='516816']
W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[/quote]
Avatar
xxx / 22 sierpnia 2011 o 19:02
0
[quote name='kaja' timestamp='1313999991' post='516665']
Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co chodzi.A jeśli chodzi o promocje gminy to niech Pan wójt wezimie się za naprawę drogi którą do giełdy dojeżdzają w każdą niedzielę setki kierowców z całego województwa ,i nich zarządzi porządki po tych kierowcach jak już będzie czyściutko i ładnie to niech wymyśli taką promocję gminy ,żeby ludzi nie wkurzać ,ale żeby wszystkim i młodym i starszym było miło i byli dumni z Pana wójta ,bo taczkę w obejściu każdy ma
[/quote]


Właśnie, po tej drodze co poźniej przechodzi w lubelską ul. Dębową może zrobią konkurencję "jazda slalomem" dlatego taka dziurawa, hehehehe... Pan Wójt wie co robi ;-) To ta droga przy której jest parking po 5 złotych dla klientów giełdy?
[quote name='kaja' timestamp='1313999991' post='516665']
Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co ch... rozwiń
Avatar
xXx / 22 sierpnia 2011 o 18:46
0
[quote name='MPA' timestamp='1314002380' post='516677']
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami? Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice? Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich. Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....Szkoda, bo z tego pomysłu mogłoby wynikać wiele dobrego, dla wszystkich. Wystarczy tylko sensownie zaplanować lokalizację takiego obiektu.
[/quote]

W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[quote name='MPA' timestamp='1314002380' post='516677']
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami? Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice? Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich. Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończon... rozwiń
Avatar
mały / 22 sierpnia 2011 o 14:51
0
[quote name='marek' timestamp='1314010106' post='516710']
Zawsze zastanawia mnie to dlaczego ludzie w Polsce są tacy zawzięci jak mieszkańcom Elizówki to przeszkadza niech wójt wynajmie im autokar i niech wywiezie ich na jeden dzień w pizdu.
[/quote]
Ano właśnie dlaczego ludzie właściciel motocrossu są zawzięci i 2-gi raz chcą wybudować tor ,mimo przekroczonych norm od 6-13 decybeli w tym samym miejscu
Avatar
marek / 22 sierpnia 2011 o 12:48
0
Zawsze zastanawia mnie to dlaczego ludzie w Polsce są tacy zawzięci jak mieszkańcom Elizówki to przeszkadza niech wójt wynajmie im autokar i niech wywiezie ich na jeden dzień w pizdu.
Avatar
MPA / 22 sierpnia 2011 o 10:39
0
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami?
Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice?
Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich.
Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....
Szkoda, bo z tego pomysłu mogłoby wynikać wiele dobrego, dla wszystkich. Wystarczy tylko sensownie zaplanować lokalizację takiego obiektu.
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami?
Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice?
Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich.
Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....
S... rozwiń
Avatar
kaja / 22 sierpnia 2011 o 09:59
0
[quote name='walezy' timestamp='1313993267' post='516620']
Po pierwsze;
Jeżeli przy budowie toru pracuje ciężki sprzęt i prawie nikt nie wie o inwestycji (nie słychać, nie widać) tzn. że lokalizacja nie jest tak uciążliwa jak niektórzy próbują przekonywać.
Po drugie;
Jak często na terenie gminy Niemce odbywają się w jakiejkolwiek dyscyplinie zawody ogólnopolskie. Sadzę, że promocja w tej formie gminie się przyda a my jeden dzień wytrzymamy.
[/quote]Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co chodzi.A jeśli chodzi o promocje gminy to niech Pan wójt wezimie się za naprawę drogi którą do giełdy dojeżdzają w każdą niedzielę setki kierowców z całego województwa ,i nich zarządzi porządki po tych kierowcach jak już będzie czyściutko i ładnie to niech wymyśli taką promocję gminy ,żeby ludzi nie wkurzać ,ale żeby wszystkim i młodym i starszym było miło i byli dumni z Pana wójta ,bo taczkę w obejściu każdy ma
[quote name='walezy' timestamp='1313993267' post='516620']
Po pierwsze;
Jeżeli przy budowie toru pracuje ciężki sprzęt i prawie nikt nie wie o inwestycji (nie słychać, nie widać) tzn. że lokalizacja nie jest tak uciążliwa jak niektórzy próbują przekonywać.
Po drugie;
Jak często na terenie gminy Niemce odbywają się w jakiejkolwiek dyscyplinie zawody ogólnopolskie. Sadzę, że promocja w tej formie gminie się przyda a my jeden dzień wytrzymamy.
[/quote]Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie... rozwiń
Avatar
Wkurzony / 1 września 2011 o 17:59
0
Zastanawiam się, czy ci wszyscy, co wierzą w ten "jeden dzień w roku" rzeczywiście są tacy naiwni? Czy wiecie ile kosztują prace ziemne? Przygotowanie głupiego toru rowerowego przy Janowskiej kosztowało kilka milionów. Nawet jeśli w przypadku toru moto koszt będzie 10x niższy to i tak będzie to kilkaset tysięcy. ŻADEN przedsiębiorca (a takim jest Więckowski) nie zainwestuje tyle kasy w tor, który będzie wykorzystywany JEDEN DZIEŃ W ROKU. Jestem święcie przekonany, że tor będzie wykorzystywany REGULARNIE do treningów. O podejściu tych ludzi świadczy chociażby to, że regularnie ćwiczą na dziko na poligonie, na cudzym terenie, którego właściciel ZABRANIA tego.

Po drugie: Podczas ostatnich zawodów zmierzono poziom hałasu i okazało się, że jest znacznie przekroczony. Czy coś się zmieniło od tamtego czasu? NIC się nie zmieniło. Dlaczego więc znów wpychają się tam ze swoimi motorami?

Po trzecie: kupując za kilkaset tysięcy zł działkę w ustronnym i cichym miejscu, wydając kolejne kilkaset tys. na budowę i wykończenie domu, chcecie mieć tam odpowiednie warunki do mieszkania, a nie kur..a ryk, hałas i smród spalin.
Zastanawiam się, czy ci wszyscy, co wierzą w ten "jeden dzień w roku" rzeczywiście są tacy naiwni? Czy wiecie ile kosztują prace ziemne? Przygotowanie głupiego toru rowerowego przy Janowskiej kosztowało kilka milionów. Nawet jeśli w przypadku toru moto koszt będzie 10x niższy to i tak będzie to kilkaset tysięcy. ŻADEN przedsiębiorca (a takim jest Więckowski) nie zainwestuje tyle kasy w tor, który będzie wykorzystywany JEDEN DZIEŃ W ROKU. Jestem święcie przekonany, że tor będzie wykorzystywany REGULARNIE do treningów. O podejściu ty... rozwiń
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 11:07
0
Gdybyś chodził do szkoły- to umiałbyś się wypowiadać bez używania znaków graficznych
Być może wówczas dotarłbyś do miejsc – obiektów, o których mówię. A tak żadnych argumentów, zero polemiki tylko ********************************************** .
No cóż jaki sport – tacy fani!!!!
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 11:05
0
[quote name='xXx' timestamp='1314031576' post='516816']
W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[/quote]
Avatar
MPA / 23 sierpnia 2011 o 10:51
0
[quote name='xXx' timestamp='1314031576' post='516816']
W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[/quote]
Avatar
xxx / 22 sierpnia 2011 o 19:02
0
[quote name='kaja' timestamp='1313999991' post='516665']
Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co chodzi.A jeśli chodzi o promocje gminy to niech Pan wójt wezimie się za naprawę drogi którą do giełdy dojeżdzają w każdą niedzielę setki kierowców z całego województwa ,i nich zarządzi porządki po tych kierowcach jak już będzie czyściutko i ładnie to niech wymyśli taką promocję gminy ,żeby ludzi nie wkurzać ,ale żeby wszystkim i młodym i starszym było miło i byli dumni z Pana wójta ,bo taczkę w obejściu każdy ma
[/quote]


Właśnie, po tej drodze co poźniej przechodzi w lubelską ul. Dębową może zrobią konkurencję "jazda slalomem" dlatego taka dziurawa, hehehehe... Pan Wójt wie co robi ;-) To ta droga przy której jest parking po 5 złotych dla klientów giełdy?
[quote name='kaja' timestamp='1313999991' post='516665']
Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co ch... rozwiń
Avatar
xXx / 22 sierpnia 2011 o 18:46
0
[quote name='MPA' timestamp='1314002380' post='516677']
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami? Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice? Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich. Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....Szkoda, bo z tego pomysłu mogłoby wynikać wiele dobrego, dla wszystkich. Wystarczy tylko sensownie zaplanować lokalizację takiego obiektu.
[/quote]

W du*** byłeś/aś gówno widziałeś/aś. Na świecie robią gdzie chcą bo udzie są normalni! A CI co się ścigają zarabiają na tym! Gdyby w Polsce wypi**dolić narzekaczy to ten sport rozwinął by się do poziomu europy. Jak ma motocross zarabiać sam na siebie skoro zawody są na takich zadupiach że nie idzie tam dojechać nawet kibicom.
[quote name='MPA' timestamp='1314002380' post='516677']
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami? Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice? Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich. Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończon... rozwiń
Avatar
mały / 22 sierpnia 2011 o 14:51
0
[quote name='marek' timestamp='1314010106' post='516710']
Zawsze zastanawia mnie to dlaczego ludzie w Polsce są tacy zawzięci jak mieszkańcom Elizówki to przeszkadza niech wójt wynajmie im autokar i niech wywiezie ich na jeden dzień w pizdu.
[/quote]
Ano właśnie dlaczego ludzie właściciel motocrossu są zawzięci i 2-gi raz chcą wybudować tor ,mimo przekroczonych norm od 6-13 decybeli w tym samym miejscu
Avatar
marek / 22 sierpnia 2011 o 12:48
0
Zawsze zastanawia mnie to dlaczego ludzie w Polsce są tacy zawzięci jak mieszkańcom Elizówki to przeszkadza niech wójt wynajmie im autokar i niech wywiezie ich na jeden dzień w pizdu.
Avatar
MPA / 22 sierpnia 2011 o 10:39
0
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami?
Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice?
Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich.
Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....
Szkoda, bo z tego pomysłu mogłoby wynikać wiele dobrego, dla wszystkich. Wystarczy tylko sensownie zaplanować lokalizację takiego obiektu.
Wybudujcie sobie ten tor, proszę bardzo, tylko czy zawsze musicie warczeć ludziom pod oknami?
Jak nie w Elizówce, to na Globusie? Koniecznie swoim hobby trzeba uszczęśliwiać całe dzielnice?
Na całym świecie tego typu obiekty buduje sie z dala od siedlisk ludzkich.
Powiedzmy sobie wprost, że nie o sport tu chodzi, że to prywata. Przecież szefostwo motocrosu, nie jest głuche i doskonale rozumie, że ta inwestycja w innej lokalizacji już dawno byłaby zakończona. Prywata i góruje i tyle. A ludzie, co tam ludzie.....
S... rozwiń
Avatar
kaja / 22 sierpnia 2011 o 09:59
0
[quote name='walezy' timestamp='1313993267' post='516620']
Po pierwsze;
Jeżeli przy budowie toru pracuje ciężki sprzęt i prawie nikt nie wie o inwestycji (nie słychać, nie widać) tzn. że lokalizacja nie jest tak uciążliwa jak niektórzy próbują przekonywać.
Po drugie;
Jak często na terenie gminy Niemce odbywają się w jakiejkolwiek dyscyplinie zawody ogólnopolskie. Sadzę, że promocja w tej formie gminie się przyda a my jeden dzień wytrzymamy.
[/quote]Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie bez pozwolenia ,nikt nie wykarczował krzaków zeby było widac od strony drogi krajowej co się tam dzieje ,pan Więckowski nie umie załatwiać spraw otwarcie tylko jak lis się skrada ,a nóż się uda ,a co uciążliwości lokalizacji to po primo jest za blisko domów i obojętne jest to czy są to domy po stronie Rudnika ,czy Elizówki a droga krajowa 19 jest ciągle zakorkowana ,także nie zabierajmy głosu jak nie wiemy o co chodzi.A jeśli chodzi o promocje gminy to niech Pan wójt wezimie się za naprawę drogi którą do giełdy dojeżdzają w każdą niedzielę setki kierowców z całego województwa ,i nich zarządzi porządki po tych kierowcach jak już będzie czyściutko i ładnie to niech wymyśli taką promocję gminy ,żeby ludzi nie wkurzać ,ale żeby wszystkim i młodym i starszym było miło i byli dumni z Pana wójta ,bo taczkę w obejściu każdy ma
[quote name='walezy' timestamp='1313993267' post='516620']
Po pierwsze;
Jeżeli przy budowie toru pracuje ciężki sprzęt i prawie nikt nie wie o inwestycji (nie słychać, nie widać) tzn. że lokalizacja nie jest tak uciążliwa jak niektórzy próbują przekonywać.
Po drugie;
Jak często na terenie gminy Niemce odbywają się w jakiejkolwiek dyscyplinie zawody ogólnopolskie. Sadzę, że promocja w tej formie gminie się przyda a my jeden dzień wytrzymamy.
[/quote]Nikt nie wie o inwestycji bo buduje sie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 0

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 1 0

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 6 7

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 100 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 17 12

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 19 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 51

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!