Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2009 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy kontra deweloper, czyli wielka wojna o plan dla Dożynkowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Mieszkańcy Rudnika zawiadomią prokuraturę o podejrzeniu kolejnych nieprawidłowości w sprawie w sprawie planów zagospodarowania rejonu ul. Dożynkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Część z nich twierdzi, że inny projekt powstającego właśnie planu został wyłożony do publicznego wglądu 15 października, a w kolejnych dniach ludziom pokazywana była inna mapa.

Różnice mają dotyczyć przeznaczenia działek protestujących. Obecny projekt zakłada, że znaczna ich część ma być terenem zielonym dla planowanego osiedla bloków. – To niweczy możliwości rozbudowy naszych domów– twierdzi Jolanta Kęsicka, mieszkanka Rudnika. Wątpliwości budzi też poprowadzona przez prywatne posesje droga.

Planiści nie są zgodni co do takiego przeznaczenia działek. – Nie wchodzi się z zielenią na prywatne tereny. Ona powinna się znaleźć w obszarze zabudowy wielorodzinnej – twierdzi architekt Jadwiga Jamiołkowska, która na piątkowym spotkaniu z mieszkańcami reprezentowała Krzysztofa Żuka, zastępcę prezydenta.

Osiedle, której zielonym zapleczem mają być działki protestujących stawiać chce firma deweloperska Orion. – Jest traktowana w sposób nadrzędny i uprzywilejowany – mówi Kęsicka.
– Ja naprawdę nic tu nie dyktuję – broni się Edward Leńczuk, szef deweloperskiej firmy Orion, były prezydent Lublina na przełomie lat 80. i 90. Twierdzi, że także jemu proponowany plan nie w pełni się podoba.

– Znalazłem się między młotem a kowadłem – uważa Marek Kozłowski z firmy, która na zlecenie Ratusza tworzy plan dla Rudnika. I dodaje: – Rozstrzygnięcia będą musiały zapaść nie na poziomie pracowni projektowej, ale znacznie wyżej, w urzędzie

Także do tego, kto tworzy plan mieszkańcy mają zastrzeżenia: – Dlaczego powierzono prace firmie, w której nie ma ani jednego architekta? – pyta Kęsicka. Ale Ratusz projektanta nie zmieni: – Nie ma takiej możliwości, nie ma takiej potrzeby – zapowiada Grzegorz Wójcikowski z Urzędu Miasta.

Urząd zapowiada, że poszuka kompromisu, a plan i tak będzie musiał jeszcze zyskać akceptację Rady Miasta. – Nie wyobrażam sobie, żeby uchwalić plan będący w sprzeczności z tym, czego oczekują mieszkańcy – zapowiada Piotr Kowalczyk, przewodniczący rady.

Przypomnijmy: nowy plan dla części Rudnika powstaje po tym jak okazało się, że w magistracie przez dwa lata funkcjonowały dwie odmienne od siebie wersje planu. Jedna zezwalała na budowę bloków a druga mówiła, że w tym samym miejscu mogą stać wyłącznie domy jednorodzinne.

Jeden z domów na Rudniku z trzech stron otaczają bloki oddalone od niego zaledwie o kilka metrów.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Napoleon / 16 listopada 2009 o 09:16
0
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do końca świata BO TAK!
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do... rozwiń
Avatar
gac / 16 listopada 2009 o 08:37
0
Gość napisał:
a kogo to obchodzi ???


panna Mącik powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona !!!
Avatar
DaTemi / 15 listopada 2009 o 21:18
0
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly w gruzach a on teraz wespol z UML "morduje" bezkarnie tych co na drodze ich interesow stoja w okolicach ulicy Dozynkowej - i nie tylko.
A ja sie zastanawialem 15 lat temu czemu od radnych po UOP, wszyscy w du*** mieli los firm budowlanych i planow zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina.
15 lat minelo jak jeden dzien ale w tym co wyzej zakresie nic sie nie zmienilo.
Jak myslicie w czyim interesie i przeciwko komu policja lubelska wozy opancerzone zakupuje?
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly... rozwiń
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 15 listopada 2009 o 17:47
0
Wiązary dachowe tańsze i mocniejsze od więźby dachowej!

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ koszt jest znany już na etapie projektu. Wiązary są proste w montażu, nie ma potrzeby zlecania montażu wyspecjalizowanym firmom. Wiązary są lekkie, mogą zastąpić kosztowny betonowy strop. Drewno jest badane wytrzymałościowo, program komputerowy oblicza, jakie siły dach ma wytrzymać.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
Rasputin / 15 listopada 2009 o 16:41
0
pan kotek napisał:
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.

To jest panna a nie pani.
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:17
0
i co sie dziwic ?? chcieli TANIo mieszkac - mieszkaja ch... wie gdzie hahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:16
0
tak tojest kupoiwac mieszkania ponizej kosztu produkcji!! hahahahhahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:15
0
a kogo to obchodzi ???
Avatar
pan kotek / 15 listopada 2009 o 13:52
0
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.
Avatar
dapo3 / 15 listopada 2009 o 12:26
0
~gość~ napisał:
Te plany były robione w poprzedniej kadencji.

Jak były robione w poprzedniej kadencji to o czym teraz się dyskutuje? I co robi pracownia projektowa? I co nie podoba się obu stronom, jeśli nie aktualne wersje planów?
Avatar
Napoleon / 16 listopada 2009 o 09:16
0
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do końca świata BO TAK!
Dobre pytanie: kogo to obchodzi? Tam na tej Dożynkowej zebrała się jakaś grupa cwaniaczków-pieniaczy i mają swoją małą wojenkę. Na zdjęciach ciągle te same gęby. Teraz znowu im nie pasują tereny zielone, bo na ich ziemi i nie będą mogli domów rozbudować. I oczywiście wszyscy jak jeden mąż mają teraz zamiar te swoje domy rozbudowywać. Pierdu, pierdu. No i oczywiście drogi im nie pasują, bo oni mają już swoje terenówki i nie chcą, by hołota z bloków im jeździła obok domów. No bo przecież jak się tam budowali to były pola i lasy i tak ma być do... rozwiń
Avatar
gac / 16 listopada 2009 o 08:37
0
Gość napisał:
a kogo to obchodzi ???


panna Mącik powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona !!!
Avatar
DaTemi / 15 listopada 2009 o 21:18
0
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly w gruzach a on teraz wespol z UML "morduje" bezkarnie tych co na drodze ich interesow stoja w okolicach ulicy Dozynkowej - i nie tylko.
A ja sie zastanawialem 15 lat temu czemu od radnych po UOP, wszyscy w du*** mieli los firm budowlanych i planow zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina.
15 lat minelo jak jeden dzien ale w tym co wyzej zakresie nic sie nie zmienilo.
Jak myslicie w czyim interesie i przeciwko komu policja lubelska wozy opancerzone zakupuje?
Prace projektowe zwiazane z planami zagospodarownia powierzono firmie, w której nie ma ani jednego architekta - powierzal je zapewne wydzial architektury UML na cele ktorego stoi rowniez bez uprawnien osoba ;p .
Jak sie kiedys sprawa rypnie to beda mieli jak znalazl "okolicznosc lagodzaca" w postaci braku kwalifikacji
Pamietam "bezradnosc" bylego prezydenta a obecnie prezesa firmy deweloperskiej wobec mordowania zywcem firm budowlanych dla ktorych byl organem zalozycielskim...Komunalne firmy budowlane legly... rozwiń
Avatar
Źródło: Partner Szczecin / 15 listopada 2009 o 17:47
0
Wiązary dachowe tańsze i mocniejsze od więźby dachowej!

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ koszt jest znany już na etapie projektu. Wiązary są proste w montażu, nie ma potrzeby zlecania montażu wyspecjalizowanym firmom. Wiązary są lekkie, mogą zastąpić kosztowny betonowy strop. Drewno jest badane wytrzymałościowo, program komputerowy oblicza, jakie siły dach ma wytrzymać.

Źródło: Partner Szczecin
Avatar
Rasputin / 15 listopada 2009 o 16:41
0
pan kotek napisał:
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.

To jest panna a nie pani.
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:17
0
i co sie dziwic ?? chcieli TANIo mieszkac - mieszkaja ch... wie gdzie hahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:16
0
tak tojest kupoiwac mieszkania ponizej kosztu produkcji!! hahahahhahahah
Avatar
Gość / 15 listopada 2009 o 15:15
0
a kogo to obchodzi ???
Avatar
pan kotek / 15 listopada 2009 o 13:52
0
W normalnym mieście za sfałszowanie planów zagospodarowania przestrzennego ktoś poszedłby siedzieć. Ale w mieście gdzie prokuratorzy piją wódkę z urzędasami, pani Ela Mącik została tylko przeniesiona do Wydziału Remontów Budynków, gdzie spokojnie przesiedzi sobie te 2 latka do emerytury.
Avatar
dapo3 / 15 listopada 2009 o 12:26
0
~gość~ napisał:
Te plany były robione w poprzedniej kadencji.

Jak były robione w poprzedniej kadencji to o czym teraz się dyskutuje? I co robi pracownia projektowa? I co nie podoba się obu stronom, jeśli nie aktualne wersje planów?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew? 0 0

Zwolennicy obecnego prezydenta skrytykowali kandydata PiS na to stanowisko – posła Sylwestra Tułajewa - za to, że będąc radnym głosował przeciw kolejnym budżetom miasta.

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo]
galeria
film

"Tchórze! Kłamcy!". Ostre spięcie na konferencji PiS, przyszedł marszałek z PSL i urzędnicy [wideo] 0 0

– Województwu lubelskiemu grozi utrata 80 mln euro z funduszy unijnych – mówił podczas wizyty w Lublinie minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Jego słowom natychmiast zaprzeczył marszałek Sławomir Sosnowski, który na konferencję przyszedł z ponad setką urzędników. Polityków PiS pożegnały okrzyki „tchórze” i „kłamcy”.

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW

Szykuje się gwałtowna zmiana pogody. Najnowsza prognoza IMGW 4 0

W weekend czeka nas gwałtowna zmiana pogody, znacznie chłodniejsze powietrze nad zachodnią Polskę napłynie już w piątek wieczorem - informuje IMGW. W sobotę i niedzielę temperatura powietrza wyniesie od 14 st. C do 18 st. C.

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup

Lublin: Napad w Biedronce. Ochroniarz dostał w głowę, napastnik wrócił po łup 12 7

W sklepie sieci Biedronka na lubelskich Bronowicach doszło do napadu. Złodziej ukradł alkohol i pobił ochroniarza. Policjanci zatrzymali napastnika, kiedy wrócił do sklepu po plecak z kradzionymi butelkami.

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS

Budują nowe wejście do rektoratu UMCS 0 0

Do końca listopada potrwają prace przy budowie nowego wejścia do rektoratu UMCS. Ich zakres obejmie także zagospodarowanie terenu wzdłuż pl. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe
28 września 2018, 20:00

Koncert Asia Nawojska & Eddie/Hai - Alternatywa w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 20 w Próbie Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) odbędzie się koncert Asi Nawojskiej oraz składu Eddie/Hai - Alternatywa.

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury

Auto i telefon za dobre wyniki kontroli? Były zastępca szefa Inspektoratu Pracy pod lupą prokuratury 3 3

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie byłego zastępcy szefa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie i działacza „Solidarności”. Krzysztof Sudoł miał latami korzystać z samochodu i telefonu, za który płaciła kontrolowana przez niego firma.

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 3 13

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 6 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 6

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 20 24

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 74 30

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!