Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2009 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy LSM idą na wojnę z warczącymi motorami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A

Już tysiąc podpisów zabrali mieszkańcy LSM, przeciwni organizacji zawodów motocrossowych na Globusie. Mówią, że nie chcą za oknami hałasu. Zapowiadają, że jeśli miasto nie zrezygnuje z tych planów, to zablokują drogę maszynom, które mają przygotować teren do jazdy motorami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na wpuszczenie motocrossu na Globus miejscy radni zgodzili się 15 października. Rada Miasta przeznaczyła 60 tys. zł na dotację dla zarządzającego Globusem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który ma za te pieniądze przygotować teren do zawodów.

I choć motory mają tu jeździć tylko raz w roku, to okoliczni mieszkańcy nie chcą się zgodzić na tak hałaśliwy sport. Twierdzą, że pod protestem do władz miasta zebrali już tysiąc podpisów.

– Wiosną już tu były zawody. Raz to przeżyliśmy i więcej nie chcemy. Jeden wielki hałas – mówi pani Anna, mieszkanka os. Prusa.

– Poza tym, boimy się, że to się nie skończy na jednej imprezie, że tu będą dzikie treningi, nad którymi nikt nie zapanuje, tak jak nie panuje nad tymi, co w nocy z piskiem opon jeżdżą samochodami dookoła rond.

– Po tym jak na tor nie zgadzali się mieszkańcy Motycza, Elizówki i ulicy Janowskiej ktoś nagle chce urządzać wyścigi pod oknami bloków. Dlaczego? – pyta Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i miejski radny lewicy.

– Rozumiem, że prezydent mówi, że zawody będą organizowane raz w roku, ale nie jest powiedziane, że za rok pan Wasilewski jeszcze będzie na tym stanowisku, a nasi mieszkańcy zostaną z problemem.

Magistrat na razie nie przesądza, jak sprawa się zakończy. – Prezydent jest zawsze otwarty na rozmowy z mieszkańcami i jeśli mają taką potrzebę, to gotów jest się z nimi spotkać. Co nie jest jednak równoznaczne z deklaracją, że sprawa zostanie rozstrzygnięta zgodnie z życzeniem protestujących – mówi Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego Ratusza.

Mieszkańcy LSM wspierani przez spółdzielnie przygotowują też obywatelski projekt uchwały wykreślającej inwestycję z miejskich planów. Mają go złożyć w przyszłym tygodniu. Jakie mają szanse na to, by większość radnych zmieniła zdanie, skoro trzy tygodnie temu zagłosowali za motocrossem?

– Nie wiem, próbować trzeba – mówi Gąbka. Mieszkańcy mogą też nie zdążyć przed końcem roku. Na rozpatrzenie obywatelskiego projektu radni mają trzy miesiące od jego złożenia.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szubi / 13 listopada 2009 o 16:30
0
Być może protest jest daremny, ale proponuję aby z kasy LSM sfinansować badania psychiatryczne dla pomysłodawcy usytuowania rzeczonego toru w centrum LSM. Dobry stan psychiczny człowieka mającego wpływ na życie lublinian powinien leżeć im na sercu mieszkńcom dużej dzielnicy miasta. Na pewno byłyby to pieniądze wydane pro publico bono.
Mieszkaniec LSM z rejonu znacznie oddalonego od nieszczęśliwej lokalizacji (ale czyż można spać spokojnie gdy takie pomysły się rodzą w głowach radnych).
Avatar
gazela / 6 listopada 2009 o 08:05
0
Kmiotek z LSM napisał:
Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko oglądać "mistrzów". Teraz młodzi mogą i są mistrzami bo sprzęt jest ogólnie dostępny. Niektórzy poświęcili temu sportowi swoje życie i tylko nie przewidzieli, że trafią na taki mur wrogów z własnego miasta. Szkoda nerwów na takie prymitywne gadki szmatki jak komentator gazela.


No i sam przyznałeś, ze "treningi ludzka rzecz" i odbywałyby się poza zawodami na torze. Dla mieszkańców to zupełnie ganz egal, czy hałasuje im mistrz świata (przynajmniej z fasonem), czy codziennie ty z kumplami (to już podejrzewam jest tylko wkurzające, a nie spektakularne )
Fani dojadą na Majdanek czy w inne odludne miejsce, a wygoda paru młodziaków którym nie chce się tam na codzień ruszać tyłka to mało poważny argument, żeby psuć radość mieszkania bardzo dużej grupie ludzi. Tor w centrum miasta nikomu jeszcze tytułu mistrzowskiego nie zapewnił.
Ty chcesz sobie zobaczyć zawody nie na Elizówce, a mieszkańcy chcą spokojnie mieszkać bez treningów crossowych za oknem. Czyje "chcenie" jest bardziej uzasadnione? Która grupa "chcących" jest liczniejsza?
Ja też wyobraź sobie mam hobby i nie wymagam od reszty świata, żeby mi przygotowywał pod nie infrastrukturę, czyli np zatopił Titanica w Piasecznie, bo mi tam blisko


No i sam przyznałeś, ze "treningi ludzka rzecz" i odbywałyby się poza zawodami na torze. Dla mieszkańców to zupełnie ganz egal, czy hałasuje im mistrz świata (przynajmniej z fasonem), czy codziennie ty z kumplami (to już podejrzewam jest tylko wkurzające, a nie spektakularne )
Fani dojadą na Majdanek czy w inne odludne miejsce, a wygoda paru młodziaków którym nie chce się tam na codzień ruszać tyłka to mało poważny argument, żeby psuć radość mieszkania bardzo dużej grupie ludzi. Tor w centrum mias... rozwiń
Avatar
Kmiotek z LSM / 5 listopada 2009 o 20:51
0
gazela napisał:
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossowcy są jakby zmotoryzowani i np na wspomniany Majdanek mogliby spokojnie dojechać. Czy Ursus.

Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko oglądać "mistrzów". Teraz młodzi mogą i są mistrzami bo sprzęt jest ogólnie dostępny. Niektórzy poświęcili temu sportowi swoje życie i tylko nie przewidzieli, że trafią na taki mur wrogów z własnego miasta. Szkoda nerwów na takie prymitywne gadki szmatki jak komentator gazela.

Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko ogląda... rozwiń
Avatar
gazela / 5 listopada 2009 o 19:35
0
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossowcy są jakby zmotoryzowani i np na wspomniany Majdanek mogliby spokojnie dojechać. Czy Ursus.
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossow... rozwiń
Avatar
smwojcik / 5 listopada 2009 o 19:26
0
Dajmy rozwijać się klubom, które dobrze prosperują i rozwijają się w tym regionie. Niestety społeczeństwu nie bardzo się podoba jeśli komuś uda się osiągnąć sukces w jakieś dziedzinie. Dlaczego polacy najlepiej czują się w sytuacji gdy drugiemu kładzie się kłody pod nogi o zgrozo!. Klub KM Cross z tego co się orientuję odnosi spore sukcesy sportowe więc nie widzę powodu dlaczego na jeden weekend w roku tak bardzo są uciążliwi dla mieszkańców. Często jestem w okolicy Globusa i codzienny ruch uliczny w ciągu 12 miesiecy jest znacznie bardziej uciążliwy a jednak mieszkańcy nie rozwiązują tego problemu. Pozdrawiam malkontentów z LSM
Dajmy rozwijać się klubom, które dobrze prosperują i rozwijają się w tym regionie. Niestety społeczeństwu nie bardzo się podoba jeśli komuś uda się osiągnąć sukces w jakieś dziedzinie. Dlaczego polacy najlepiej czują się w sytuacji gdy drugiemu kładzie się kłody pod nogi o zgrozo!. Klub KM Cross z tego co się orientuję odnosi spore sukcesy sportowe więc nie widzę powodu dlaczego na jeden weekend w roku tak bardzo są uciążliwi dla mieszkańców. Często jestem w okolicy Globusa i codzienny ruch uliczny w ciągu 12 miesiecy jest znacznie bardz... rozwiń
Avatar
smwojcik / 5 listopada 2009 o 19:13
0
h
Avatar
ojtam / 5 listopada 2009 o 15:28
0
Konopielka wciąż aktualna. Mówię do tego tysiąca oszołomów: nie jeździjcie autobusami bo codziennie hałasują mi na Krakowskim!
Avatar
~tomek~ / 5 listopada 2009 o 14:57
0
teraz róbmy wojne i nie zgadzajmy sie zeby to było obok nas,a jak będzie taka impreza w innym miejscu to pójdziemy cała rodzina obejrzeć ,a moze i nasza pocieche do jakiegos klubu zapiszemy
Avatar
notoco / 5 listopada 2009 o 14:46
0
moja propozycja dla mieszkańców jeśli wam się hałas nie podoba, raz w roku faktycznie może pogrążyć wasze życie istne piekło naprawdę, to sobie w czasie trwania zawodów zafundujcie przejażdżkę autobusem na drugi koniec miasta, albo najlepiej za miasto i się dotlenicie przy tym, bilety MPK teraz tańsze to jeszcze bardziej się opłaci niż siedzenie w domu i słuchanie pięknego warkotu silników!!!!!!! ooo albo skansen odwiedźcie tam macie spokój ciszę i z dala od tych waszych obskurnych bloków!!!!
Avatar
Wieśniak z LSM / 5 listopada 2009 o 12:30
0
SelSu napisał:
Czytaja to crossowi "lobbysci", czytaja crossem "lobbowani", czytaja organa do przestrzegania praworzadnosci powolane - czytasz to rowniez Ty. Dla pelnej jasnosci wypunktuje bo jestem za sportem ale przeciw prywacie za publiczne pieniadze uprawianej:
1. Koszt budowy toru na objetym scisla ochrona terenie Natura 2000 pod Świdnikiem pod pretekstem rekultywacji gruntow sfinansowalo Miasto Lublin . Jeden z mieszkancow miasta Lublin powiadomil prokurature o podejrzeniu przestepstwa - wynik postepowania organow powolanych do przestrzegania praworzadnosci nie jest publicznie znany. Tor pod Swidnikiem nadal jest wykorzystywany przez "crossowcow' - w tym samym czasie w drastycznym stopniu zmniejsza sie znajdujaca sie tam, bedaca pod scisla ochrona pupulacja suslow perelkowanych.
2. Kolejny "jednorazowy" tor zostal wykonany wbrew woli mieszkancow z pominieciem procedur srodowiskowych w Elizowce.
3. W sasiedztwie Hali Globus, w strefie szczegolnej ochrony bo w poblizu duzego skupiska mieszkalnictwa ma miejsce kolejne proba spelnienia kaprysow lokalnych "biznesmenow - politykow". Podmiot zainteresowany budowa w tej samej lokalizacji i za wlasne srodki hali z kortami tenisowymi i squash-em juz rok temu zostaje "splawiony".

Kolejnych punktow jeszcze my nie znamy ale na 100% znaja je Ci ktorzy pod przykrywka "sportow masowych" bezkarnie szastaja publicznymi pieniedzmi i gwalca normy prawne, spoleczne i moralne .

Twoje wywody komentatorze są dobre u cioci na imieninach między jednym a drugim kielichem. Są ludzie, którzy podpierają się obroną świstaków, żabek z Doliny Rozpudy a idą w manifestacjach walczących o wolna aborcję. I porównać : ludzi Im ie szkoda a żabek bronią jak Tow. Jaruzel socjalizmu. Wolno Im to. Ale czego mi nie wolno napisać, że ten motocross to jedyna rzecz co w tym grajdołku wyszło. Ludzie z niczego zrobili klub co zdobywa mistrzostwo Polski. A taki Motor czy żużel to 2 worki bez dna. Walą tam mamonę i nie słyszę zadnej krytyki. Gdzie Ty człowieku masz koło Globusa mieszkania bo ja tam, mieszkam i wg mnie to jedyne miejsce w tym lubelskim zadupiu, ktore Bóg stworzył dla motocrossu. Do Elzówki nikt ze starszych nnie pojedzie a tu pójdzie na spacer i zobaczy trochę świata. Jeżli chociaz jeden zawodnik wypłynie na tory światowe to będzie sukces. I sportowy i finansowy. Non cocore jak gaworili starożytni Rzymianie.

Twoje wywody komentatorze są dobre u cioci na imieninach między jednym a drugim kielichem. Są ludzie, którzy podpierają się obroną świstaków, żabek z Doliny Rozpudy a idą w manifestacjach walczących o wolna aborcję. I porównać : ludzi Im ie szkoda a żabek bronią jak Tow. Jaruzel socjalizmu. Wolno Im to. Ale czego mi nie wolno napisać, że ten motocross to jedyna rzecz co w tym grajdołku wyszło. Ludzie z niczego zrobili klub co zdobywa mistrzostwo Polski. A taki Motor czy żużel to 2 worki bez dna. Walą tam mamonę i nie słys... rozwiń
Avatar
szubi / 13 listopada 2009 o 16:30
0
Być może protest jest daremny, ale proponuję aby z kasy LSM sfinansować badania psychiatryczne dla pomysłodawcy usytuowania rzeczonego toru w centrum LSM. Dobry stan psychiczny człowieka mającego wpływ na życie lublinian powinien leżeć im na sercu mieszkńcom dużej dzielnicy miasta. Na pewno byłyby to pieniądze wydane pro publico bono.
Mieszkaniec LSM z rejonu znacznie oddalonego od nieszczęśliwej lokalizacji (ale czyż można spać spokojnie gdy takie pomysły się rodzą w głowach radnych).
Avatar
gazela / 6 listopada 2009 o 08:05
0
Kmiotek z LSM napisał:
Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko oglądać "mistrzów". Teraz młodzi mogą i są mistrzami bo sprzęt jest ogólnie dostępny. Niektórzy poświęcili temu sportowi swoje życie i tylko nie przewidzieli, że trafią na taki mur wrogów z własnego miasta. Szkoda nerwów na takie prymitywne gadki szmatki jak komentator gazela.


No i sam przyznałeś, ze "treningi ludzka rzecz" i odbywałyby się poza zawodami na torze. Dla mieszkańców to zupełnie ganz egal, czy hałasuje im mistrz świata (przynajmniej z fasonem), czy codziennie ty z kumplami (to już podejrzewam jest tylko wkurzające, a nie spektakularne )
Fani dojadą na Majdanek czy w inne odludne miejsce, a wygoda paru młodziaków którym nie chce się tam na codzień ruszać tyłka to mało poważny argument, żeby psuć radość mieszkania bardzo dużej grupie ludzi. Tor w centrum miasta nikomu jeszcze tytułu mistrzowskiego nie zapewnił.
Ty chcesz sobie zobaczyć zawody nie na Elizówce, a mieszkańcy chcą spokojnie mieszkać bez treningów crossowych za oknem. Czyje "chcenie" jest bardziej uzasadnione? Która grupa "chcących" jest liczniejsza?
Ja też wyobraź sobie mam hobby i nie wymagam od reszty świata, żeby mi przygotowywał pod nie infrastrukturę, czyli np zatopił Titanica w Piasecznie, bo mi tam blisko


No i sam przyznałeś, ze "treningi ludzka rzecz" i odbywałyby się poza zawodami na torze. Dla mieszkańców to zupełnie ganz egal, czy hałasuje im mistrz świata (przynajmniej z fasonem), czy codziennie ty z kumplami (to już podejrzewam jest tylko wkurzające, a nie spektakularne )
Fani dojadą na Majdanek czy w inne odludne miejsce, a wygoda paru młodziaków którym nie chce się tam na codzień ruszać tyłka to mało poważny argument, żeby psuć radość mieszkania bardzo dużej grupie ludzi. Tor w centrum mias... rozwiń
Avatar
Kmiotek z LSM / 5 listopada 2009 o 20:51
0
gazela napisał:
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossowcy są jakby zmotoryzowani i np na wspomniany Majdanek mogliby spokojnie dojechać. Czy Ursus.

Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko oglądać "mistrzów". Teraz młodzi mogą i są mistrzami bo sprzęt jest ogólnie dostępny. Niektórzy poświęcili temu sportowi swoje życie i tylko nie przewidzieli, że trafią na taki mur wrogów z własnego miasta. Szkoda nerwów na takie prymitywne gadki szmatki jak komentator gazela.

Ja mieszkam na LSM i chcę oglądać mistrzów Polski na Globusie a nie w Elizówce czy dawnym Ursusie. A treningi to ludzka rzecz - można trenować w terenie, można na torze. Będąc w dawnej CSSR w mieście mniejszym niż Lublin to mieszkańcy tego miasta czekali na takie zawody, które odbywały się tam raz w roku. Przy torze podczas zawodów gomadziło się kilka tys. kibiców i naprawdę żyli tym co widzieli. Zarobił handel, transport, a przede wszystkim młodzież. W tamtych czasach najtrudniej było o sprzęt i młodzi mogli tylko ogląda... rozwiń
Avatar
gazela / 5 listopada 2009 o 19:35
0
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossowcy są jakby zmotoryzowani i np na wspomniany Majdanek mogliby spokojnie dojechać. Czy Ursus.
A kto tego toru będzie pilnował przez cały rok, żeby nie było tam dzikich treningów? Juz to widzę, takie argumenty to zwyczajne robienie z mieszkańców idiotów. Próbuje sie ich postawić przed faktem dokonanym, i zupełnie nie widzę logiki w forsowaniu akurat tej lokalizacji - poza wygodą paru osób i poczuciem "władzy" na prywatnym folwarczku u kilku radnych. Na czym się mam nadzieję przejadą, wybory w sumie niedaleko, pan P. już się ewakuuje z powrotem do biznesu.
I dlaczego niby taki tor ma być w środku miasta? W końcu crossow... rozwiń
Avatar
smwojcik / 5 listopada 2009 o 19:26
0
Dajmy rozwijać się klubom, które dobrze prosperują i rozwijają się w tym regionie. Niestety społeczeństwu nie bardzo się podoba jeśli komuś uda się osiągnąć sukces w jakieś dziedzinie. Dlaczego polacy najlepiej czują się w sytuacji gdy drugiemu kładzie się kłody pod nogi o zgrozo!. Klub KM Cross z tego co się orientuję odnosi spore sukcesy sportowe więc nie widzę powodu dlaczego na jeden weekend w roku tak bardzo są uciążliwi dla mieszkańców. Często jestem w okolicy Globusa i codzienny ruch uliczny w ciągu 12 miesiecy jest znacznie bardziej uciążliwy a jednak mieszkańcy nie rozwiązują tego problemu. Pozdrawiam malkontentów z LSM
Dajmy rozwijać się klubom, które dobrze prosperują i rozwijają się w tym regionie. Niestety społeczeństwu nie bardzo się podoba jeśli komuś uda się osiągnąć sukces w jakieś dziedzinie. Dlaczego polacy najlepiej czują się w sytuacji gdy drugiemu kładzie się kłody pod nogi o zgrozo!. Klub KM Cross z tego co się orientuję odnosi spore sukcesy sportowe więc nie widzę powodu dlaczego na jeden weekend w roku tak bardzo są uciążliwi dla mieszkańców. Często jestem w okolicy Globusa i codzienny ruch uliczny w ciągu 12 miesiecy jest znacznie bardz... rozwiń
Avatar
smwojcik / 5 listopada 2009 o 19:13
0
h
Avatar
ojtam / 5 listopada 2009 o 15:28
0
Konopielka wciąż aktualna. Mówię do tego tysiąca oszołomów: nie jeździjcie autobusami bo codziennie hałasują mi na Krakowskim!
Avatar
~tomek~ / 5 listopada 2009 o 14:57
0
teraz róbmy wojne i nie zgadzajmy sie zeby to było obok nas,a jak będzie taka impreza w innym miejscu to pójdziemy cała rodzina obejrzeć ,a moze i nasza pocieche do jakiegos klubu zapiszemy
Avatar
notoco / 5 listopada 2009 o 14:46
0
moja propozycja dla mieszkańców jeśli wam się hałas nie podoba, raz w roku faktycznie może pogrążyć wasze życie istne piekło naprawdę, to sobie w czasie trwania zawodów zafundujcie przejażdżkę autobusem na drugi koniec miasta, albo najlepiej za miasto i się dotlenicie przy tym, bilety MPK teraz tańsze to jeszcze bardziej się opłaci niż siedzenie w domu i słuchanie pięknego warkotu silników!!!!!!! ooo albo skansen odwiedźcie tam macie spokój ciszę i z dala od tych waszych obskurnych bloków!!!!
Avatar
Wieśniak z LSM / 5 listopada 2009 o 12:30
0
SelSu napisał:
Czytaja to crossowi "lobbysci", czytaja crossem "lobbowani", czytaja organa do przestrzegania praworzadnosci powolane - czytasz to rowniez Ty. Dla pelnej jasnosci wypunktuje bo jestem za sportem ale przeciw prywacie za publiczne pieniadze uprawianej:
1. Koszt budowy toru na objetym scisla ochrona terenie Natura 2000 pod Świdnikiem pod pretekstem rekultywacji gruntow sfinansowalo Miasto Lublin . Jeden z mieszkancow miasta Lublin powiadomil prokurature o podejrzeniu przestepstwa - wynik postepowania organow powolanych do przestrzegania praworzadnosci nie jest publicznie znany. Tor pod Swidnikiem nadal jest wykorzystywany przez "crossowcow' - w tym samym czasie w drastycznym stopniu zmniejsza sie znajdujaca sie tam, bedaca pod scisla ochrona pupulacja suslow perelkowanych.
2. Kolejny "jednorazowy" tor zostal wykonany wbrew woli mieszkancow z pominieciem procedur srodowiskowych w Elizowce.
3. W sasiedztwie Hali Globus, w strefie szczegolnej ochrony bo w poblizu duzego skupiska mieszkalnictwa ma miejsce kolejne proba spelnienia kaprysow lokalnych "biznesmenow - politykow". Podmiot zainteresowany budowa w tej samej lokalizacji i za wlasne srodki hali z kortami tenisowymi i squash-em juz rok temu zostaje "splawiony".

Kolejnych punktow jeszcze my nie znamy ale na 100% znaja je Ci ktorzy pod przykrywka "sportow masowych" bezkarnie szastaja publicznymi pieniedzmi i gwalca normy prawne, spoleczne i moralne .

Twoje wywody komentatorze są dobre u cioci na imieninach między jednym a drugim kielichem. Są ludzie, którzy podpierają się obroną świstaków, żabek z Doliny Rozpudy a idą w manifestacjach walczących o wolna aborcję. I porównać : ludzi Im ie szkoda a żabek bronią jak Tow. Jaruzel socjalizmu. Wolno Im to. Ale czego mi nie wolno napisać, że ten motocross to jedyna rzecz co w tym grajdołku wyszło. Ludzie z niczego zrobili klub co zdobywa mistrzostwo Polski. A taki Motor czy żużel to 2 worki bez dna. Walą tam mamonę i nie słyszę zadnej krytyki. Gdzie Ty człowieku masz koło Globusa mieszkania bo ja tam, mieszkam i wg mnie to jedyne miejsce w tym lubelskim zadupiu, ktore Bóg stworzył dla motocrossu. Do Elzówki nikt ze starszych nnie pojedzie a tu pójdzie na spacer i zobaczy trochę świata. Jeżli chociaz jeden zawodnik wypłynie na tory światowe to będzie sukces. I sportowy i finansowy. Non cocore jak gaworili starożytni Rzymianie.

Twoje wywody komentatorze są dobre u cioci na imieninach między jednym a drugim kielichem. Są ludzie, którzy podpierają się obroną świstaków, żabek z Doliny Rozpudy a idą w manifestacjach walczących o wolna aborcję. I porównać : ludzi Im ie szkoda a żabek bronią jak Tow. Jaruzel socjalizmu. Wolno Im to. Ale czego mi nie wolno napisać, że ten motocross to jedyna rzecz co w tym grajdołku wyszło. Ludzie z niczego zrobili klub co zdobywa mistrzostwo Polski. A taki Motor czy żużel to 2 worki bez dna. Walą tam mamonę i nie słys... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie

Prezes sieci Watchdog Polska dziś w Lubartowie i Lublinie 0 0

W poniedziałek o godz. 18 w Ratuszu Fundacja Wolności organizuje spotkanie z Szymonem Osowskim, prezesem Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem
film

Zbierają pieniądze na kontynuację budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem 0 0

Stowarzyszenie Wspólny Świat rozpoczyna kampanię informacyjną na rzecz pozyskania 1 proc. podatku. W spocie zachęca do tego aktor Krystian Wieczorek.

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka
1 lutego 2019, 18:00

Trekking w Himalajach - spotkanie podróżnicze w Chatce Żaka 0 0

W piątek, 1 lutego o godz. 18 podróżniczka Magda Jończyk opowie w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) o wędrówkach po Himalajach.

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu
Alarm 24

Anonim pyta o koszt wyjazdów zagranicznych prezesa spółki komunalnej. Burmistrz czeka na wyniki audytu 2 2

Anonimowy informator zawiadomił urzędników o serii wyjazdów służbowych prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Najdroższy wyjazd za który płacili podatnicy miał kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

W Izbicy eksperyment wypalił

W Izbicy eksperyment wypalił 1 1

W klubie z Izbicy już od kilku lat starają się grać swoimi zawodnikami. Efekt? Zdobywająca ligowe doświadczenie zdolna młodzież wsparta rutyniarzami odbierała punkty faworytom

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem 0 0

Do wypadku doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim.

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym
25 stycznia 2019, 17:00

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na charytatywny, karnawałowy koncert The Carnival Show!, który zostanie zorganizowany 25 stycznia o godz. 17 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin
7 lutego 2019, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 7 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) wyświetlony zostanie film "Długi tydzień w Parkman".

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka 0 0

Aby pokonać zainstalowane na przejściu granicznym zapory, trzeba by czołgu. Jest ich siedem i mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi 5 3

Policja zatrzymała w Nałęczowie Rosjanina Romana K. Jest podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i materiałami wybuchowymi, wymuszenia oraz sprzedaż środków odurzających

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim 0 0

Azoty Puławy zajęły drugie miejsce w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim międzynarodowym turnieju towarzyskim

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem 3 0

Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą w Sitańcu koło Zamościa. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na trasie pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości"

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości" 86 48

W poniedziałek o godz. 19.30 w kilku miastach Polski, w tym także w Lublinie odbędą się protesty przed siedzibami ośrodków Telewizji Polskiej.

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą 0 2

17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymano ją w okolicach dworca PKP

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni?

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni? 0 0

Co najmniej milion złotych – tyle mają mieć do wykorzystania mieszkańcy Świdnika w ramach budżetu obywatelskiego. Autor odrzuconego projektu będzie mógł się też odwołać. Uchwałę w tej sprawie radni podejmą na najbliższym posiedzeniu - 24 stycznia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010