Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 kwietnia 2019 r.
12:11

Mieszkańcy na "nie" w referendum ws. górek czechowskich. Radni Żuka podzieleni, dziś mają zdecydować

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
186 424 A A
Górki czechowski
Górki czechowski (fot. Maciej Kaczanowski)

W rządzącej Radą Miasta koalicji Krzysztofa Żuka nie ma zgody co do dalszych kroków w sprawie górek czechowskich. Dziś wieczorem radni zbiorą się na rozmowach za zamkniętymi drzwiami. Przypomnijmy: referendum, nieważne przez niską frekwencję, skończyło się zdecydowaną przewagą głosów na „nie”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To właśnie od miejskich samorządowców zależy teraz, czy na górkach będą mogły powstać bloki mieszkalne, przeciw którym zagłosowała większość uczestników niedzielnego referendum. Decydujące zdanie należy do Rady Miasta, która będzie głosować nad uchwałą określającą przeznaczenie górek. Ale projekt takiej uchwały dostarczy radnym prezydent i to od niego będzie zależało, czy w projekcie wyznaczony zostanie obszar pod budowę bloków.

Mający zdecydowaną większość głosów w Radzie Miasta zwolennicy prezydenta Żuka już dziś mają się spotkać na wieczornym posiedzeniu klubu, a jednym z omawianych tematów będzie wynik referendum w sprawie górek.

Z jednej strony referendum jest nieważne, bo frekwencja nie osiągnęła ustawowego progu 30 proc. i wyniosła niecałe 13 proc. Z drugiej strony zdecydowana większość głosujących (niemal 68 proc.) opowiedziała się przeciw zgodzie na budowę bloków na 30 ha górek wymagającej zmiany planu zagospodarowania terenu przez Radę Miasta.

– Jako radny Lublina mam moralny obowiązek dostosować się do tego werdyktu, co oznacza, że w tym kształcie nie zagłosuję za zmianą planu zagospodarowania przestrzennego – zapowiada radny Marcin Nowak z klubu Żuka i zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta. – W najbliższych dniach podejmę rozmowy w sprawie przyszłości górek czechowskich, w oparciu o nowe pomysły – zapowiedział radny na swojej stronie internetowej.

Głos Nowaka jest jak dotąd najbardziej zdecydowaną deklaracją płynącą z obozu zwolenników Żuka.

– Musimy to przeanalizować. Dla mnie osobiście ten wynik jest na pewno jakimś wskazaniem i będę się liczyła z głosem mieszkańców – komentuje Maja Zaborowska, radna prezydenckiego klubu składającego się z kilku frakcji.

Wczoraj wieczorem o sprawie górek dyskutowali radni, którzy w klubie Żuka reprezentują ugrupowanie Wspólny Lublin.

Zobacz także: Przeciwnicy zabudowy górek czechowskich o wyniku referendum

e-Wydanie

Komentarze 424

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uwaga / 10 kwietnia 2019 o 12:18
+47
no to teraz uważajcie co robicie radni, żeby jeszcze w tym roku nie było drugiego referendum - tym razem w sprawie odwołania rady miasta...także lepiej już skończcie ten kombinacje jakby tu dogodzić deweloperowi, bo nie do tego zostaliście powołani
Avatar
ZACIETRZEWIENIE TEBEWAŁA / 12 kwietnia 2019 o 11:28
+43
W ZARZĄDZIE TEBEWAŁ NASTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA I CORAZ WIĘKSZA DESPERACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE O CO WALCZYĆ, BO TEBEWAŁ ZOSTANIE WYWŁASZCZONY Z TEGO TERENU, A MIMO TO CHCIAŁBY UTRZYMANIA STATUS QUO, CZYLI UTRZYMANIA SWOJEJ WŁASNOŚCI I DALSZEGO ZANIEDBYWANIA TEGO TERENU, KTÓRY ZGODNIE Z AKTUALNYM PLANEM POWINIEN JUŻ TERAZ SŁUŻYĆ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
Avatar
mieszkaniec / 12 kwietnia 2019 o 14:32
+39
Deweloper majaczył o Central Parkach, a tymczasem na świetnym zdjęciu do tego artykułu widać jak na dłoni proces rozrastania się miasta. Chcemy Central Parku, to nie pozwólmy na zabudowę górek. Proste jak konstrukcja cepa. 
Avatar
:) / 12 kwietnia 2019 o 15:12
+37
W ZARZĄDZIE TEBEWAŁ NASTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA I CORAZ WIĘKSZA DESPERACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE O CO WALCZYĆ, BO TEBEWAŁ ZOSTANIE WYWŁASZCZONY Z TEGO TERENU, A MIMO TO CHCIAŁBY UTRZYMANIA STATUS QUO, CZYLI UTRZYMANIA SWOJEJ WŁASNOŚCI I DALSZEGO ZANIEDBYWANIA TEGO TERENU, KTÓRY ZGODNIE Z AKTUALNYM PLANEM POWINIEN JUŻ TERAZ SŁUŻYĆ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
 znakomite Milordzie :D
Avatar
NIe dla blokowiska / 12 kwietnia 2019 o 20:34
+33
Może ktoś z radnych jeszcze się zastanawia... Chciałby czlowiek coś napisać, zeby przekonać..ale jak to w dwóch słowach zrobić? Myślę że błędem było sprzedanie ziemi pod budowę domów, ale jeszcze można ocalić pozostałą częśc górek przed zabudową. Teraz od północy jest przestrzeń, ale już za chwilę górki będą z każdej strony otoczone blokami, miasto się powiększa i będzie się powiększać.. kiedyś ogród saski zdaje się był na granicy miasta, obecnie jest w sercu miasta.. podobnie będzie z górkami , już za chwilę będą enklawą zieleni wśród pustyni blokowisk. Możemy być wyjątkowym miastem ocalając ten wielkohektarowy park a mozemy być jak kazde smogowe miasto i wyganiać ludzi po czyste powietrze na wieś...
Może ktoś z radnych jeszcze się zastanawia... Chciałby czlowiek coś napisać, zeby przekonać..ale jak to w dwóch słowach zrobić? Myślę że błędem było sprzedanie ziemi pod budowę domów, ale jeszcze można ocalić pozostałą częśc górek przed zabudową. Teraz od północy jest przestrzeń, ale już za chwilę górki będą z każdej strony otoczone blokami, miasto się powiększa i będzie się powiększać.. kiedyś ogród saski zdaje się był na granicy miasta, obecnie jest w sercu miasta.. podobnie będzie z górkami , już za chwilę będą enklawą zieleni wśród pusty... rozwiń
Avatar
gość / 10 kwietnia 2019 o 12:35
+31
Obrońcy Górek zrobili ludziom wodę z mózgu opowiadając bajeczki o możliwym 105 ha parku. Ok. 30% Górek można zabudować już teraz a TBV to nie jest fundacja charytatywna, żeby komuś za darmo park stawiać na swojej działce. Zobaczycie, że ta sprawa skończy się tak, że Górki i tak zostaną w części zabudowane, tyle tylko, że na pozostałym terenie nie powstanie żaden park i będzie to co do tej pory czyli śmietnisko i krzaczki z których korzysta garstka ludzi.
O ile wcześniej właściciel górek nie użyje ustawy Lex Deweloper.
 Gdyby uruchomienie specustawy mieszkaniowej, było takie proste, to TBV już by to zrobiło. Zgodnie z Art 5 tej ustawy można budować niezgodnie z planem miejscowym, ale zgodnie ze studium, a obowiazujące studium nie dopuszcza na Górkach żadnej zabudowy, to w całosci obszar przeznaczony na tereny zielone i chroniony przed urbanizacją, w tym jest obszar leśny i rezerwat przyrody. Dodatkowo są tam tereny chronione ESOCH. Ustawa pozwala także na budowę mieszkaniówki niezgodnie ze studium, pod warunkiem że był to uprzednio teren wojskowy bądź kolejowy. W tym przypadku był to kiedyś poligon garnizonowy, ale od czasu jego likwidacji teren dwukrotnie zmianił właściciela i to też, wg prawników, ma znaczenie. Ustawa nie pozwala także na budowę na terenach podlegajacych ochronie na podstawie odrębnych przepisów chyba, że w trybie przepisów przewidujących ochronę inwestor uzyska zgodę na lokalizacje inwestycji mieszkaniowej lub inwestycji towarzyszacej. Dodatkowo lokalizacja budynków wymaga, zgodnie z ustawą, spełnienia wymogów co do odległości do szkól, przedszkoli, przystanków komunikacji miejskiej itd. Generalnie, w tym trybie, zgodę na lokalizację wydaje rada miasta, po zasięgnięciu opinii kilkunastu instytucji, i musi sie po tym podpisać. Sprawa zatem ani prosta, ani jednoznaczna nie jest.
 Gdyby uruchomienie specustawy mieszkaniowej, było takie proste, to TBV już by to zrobiło. Zgodnie z Art 5 tej ustawy można budować niezgodnie z planem miejscowym, ale zgodnie ze studium, a obowiazujące studium nie dopuszcza na Górkach żadnej zabudowy, to w całosci obszar przeznaczony na tereny zielone i chroniony przed urbanizacją, w tym jest obszar leśny i rezerwat przyrody. Dodatkowo są tam tereny chronione ESOCH. Ustawa pozwala także na budowę mieszkaniówki niezgodnie ze studium, pod warunkiem że był to uprzednio teren woj... rozwiń
Avatar
won z #blokowisko700lecia / 10 kwietnia 2019 o 13:12
+27
radni Żuka mają teraz ciężki orzech do zgryzienia. twierdzenie że referendum jest funta kłaków warte to tak jakby powiedzieć 'drodzy wyborcy, zapłaciliśmy z waszych kieszeni pół bańki za nic'. ciekawe jak olanie wyników będą uzasadniać. *idzie po popcorn*
Avatar
aa / 10 kwietnia 2019 o 13:06
+27
pozwolenie tbv na zabudowę górek po tym jak innej spółce blokowano inwestycję przez 16 lat będzie wystarczającą przesłanką dla CBA żeby zacząć śledztwo. Ciekawe czy Żuk zechce nadstawić własną głowę żeby pomóc Dziobie. Szczerze wątpię- ale Dzioba jak widać ciągle ma nadzieję.
A ja się obawiam, że zuczek jest całkowicie oddany sprawie zabetonowania, co wielokrotnie udowodnił słowem i czynem. Jedynie rozłam wśród ferajny KZ - odcięcie się kilku niezależnych od oligarchii ludzi (jeśli tacy są) od frakcji dewelo-kamerdynerów - daje szanse na uratowanie Górek.
 Sprawa powinna byc nagłośniona w mediach ogólnokrajowych, wtedy by sie przestraszył że sprawa zaszkodzi PO. Trzeba zgłosić sprawę do TVP aby puścili tę sprawę w głównych wiadomościach.
 Sprawa powinna byc nagłośniona w mediach ogólnokrajowych, wtedy by sie przestraszył że sprawa zaszkodzi PO. Trzeba zgłosić sprawę do TVP aby puścili tę sprawę w głównych wiadomościach. rozwiń
Avatar
:D / 10 kwietnia 2019 o 12:34
+27
skargi zmęczonego trolla na kolejny artykuł o górkach to już jest wyższy poziom debilizmu :D biedaki nie nadążają z wklejaniem fałszywych komentarzy i nie potrafią nawet ukryć irytacji :D
 tebewałskie trolliszcza powinny założyć Związek Zawodowy Trolli "Bełkotliwość" - i zacząć domagać się podwyżek, niewrzucania nowych artykułów po 16, ograniczenia ilości artykułów o górkach do max 1 na tydzień :D
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 12:21
+27
Zawsze uważałem radnego Nowaka za rozsądnego i mądrego człowieka. Ciekawe jak reszta PO się zachowa
Avatar
NIe dla blokowiska / 12 kwietnia 2019 o 20:34
+33
Może ktoś z radnych jeszcze się zastanawia... Chciałby czlowiek coś napisać, zeby przekonać..ale jak to w dwóch słowach zrobić? Myślę że błędem było sprzedanie ziemi pod budowę domów, ale jeszcze można ocalić pozostałą częśc górek przed zabudową. Teraz od północy jest przestrzeń, ale już za chwilę górki będą z każdej strony otoczone blokami, miasto się powiększa i będzie się powiększać.. kiedyś ogród saski zdaje się był na granicy miasta, obecnie jest w sercu miasta.. podobnie będzie z górkami , już za chwilę będą enklawą zieleni wśród pustyni blokowisk. Możemy być wyjątkowym miastem ocalając ten wielkohektarowy park a mozemy być jak kazde smogowe miasto i wyganiać ludzi po czyste powietrze na wieś...
Może ktoś z radnych jeszcze się zastanawia... Chciałby czlowiek coś napisać, zeby przekonać..ale jak to w dwóch słowach zrobić? Myślę że błędem było sprzedanie ziemi pod budowę domów, ale jeszcze można ocalić pozostałą częśc górek przed zabudową. Teraz od północy jest przestrzeń, ale już za chwilę górki będą z każdej strony otoczone blokami, miasto się powiększa i będzie się powiększać.. kiedyś ogród saski zdaje się był na granicy miasta, obecnie jest w sercu miasta.. podobnie będzie z górkami , już za chwilę będą enklawą zieleni wśród pusty... rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 12 kwietnia 2019 o 20:22
-30
***lublin.wyborcza.pl/lublin/7,140290,24643329,krajobraz-po-referendum-czym-gorki-czechowskie-powinny-byc.html
Avatar
:) / 12 kwietnia 2019 o 15:12
+37
W ZARZĄDZIE TEBEWAŁ NASTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA I CORAZ WIĘKSZA DESPERACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE O CO WALCZYĆ, BO TEBEWAŁ ZOSTANIE WYWŁASZCZONY Z TEGO TERENU, A MIMO TO CHCIAŁBY UTRZYMANIA STATUS QUO, CZYLI UTRZYMANIA SWOJEJ WŁASNOŚCI I DALSZEGO ZANIEDBYWANIA TEGO TERENU, KTÓRY ZGODNIE Z AKTUALNYM PLANEM POWINIEN JUŻ TERAZ SŁUŻYĆ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
 znakomite Milordzie :D
Avatar
mieszkaniec / 12 kwietnia 2019 o 14:32
+39
Deweloper majaczył o Central Parkach, a tymczasem na świetnym zdjęciu do tego artykułu widać jak na dłoni proces rozrastania się miasta. Chcemy Central Parku, to nie pozwólmy na zabudowę górek. Proste jak konstrukcja cepa. 
Avatar
ZACIETRZEWIENIE TEBEWAŁA / 12 kwietnia 2019 o 11:28
+43
W ZARZĄDZIE TEBEWAŁ NASTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA I CORAZ WIĘKSZA DESPERACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE O CO WALCZYĆ, BO TEBEWAŁ ZOSTANIE WYWŁASZCZONY Z TEGO TERENU, A MIMO TO CHCIAŁBY UTRZYMANIA STATUS QUO, CZYLI UTRZYMANIA SWOJEJ WŁASNOŚCI I DALSZEGO ZANIEDBYWANIA TEGO TERENU, KTÓRY ZGODNIE Z AKTUALNYM PLANEM POWINIEN JUŻ TERAZ SŁUŻYĆ WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
Avatar
ZACIETRZEWIENIE OBROŃCÓW GÓREK / 12 kwietnia 2019 o 11:19
-41
NA GÓRKACH POSTĘPUJE NATURALNA DEGRADACJA. ZA KILKA LAT NIE BĘDZIE JUŻ KOMPLETNIE CZEGO TAM CHRONIĆ I OBROŃCY GÓREK DOBRZE O TYM WIEDZĄ A MIMO TO BARDZO CHCĄ UTRZYMANIA STATUS QUO CZYLI DALSZEJ DEGRADACJI, ŚMIETNISKA I COROCZNYCH PODPALEŃ ZAMIAST PARKU KTÓRY SŁUŻYŁBY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM. TO JEST CHORA I NIEZROZUMIAŁA SYTUACJA.
Avatar
OQ / 12 kwietnia 2019 o 11:11
-36
Pytałem czym się różni budowa galerii handlowej, lokali usługowych i hali sportowej od budowu bloków w kontekście zwierząt i roślin żyjących na górkach ale odpowiedzi nie otrzymałem. Widać jest zbyt trudne i kłopotliwe dla etatowych trollo-obrońców.
zlali cię perfidnie - widać faktycznie pytanie jest z gatunku szach-mat
 Dalej żaden z obrońców nie pokusił się o odpowiedź albo komentarz? Dziwne
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 o 11:10
-37
Górki mogą być super ale jeśli powstanie park. Teraz to obraz nędzy i rozpaczy. Więcej tam śmieci niż ludzi. A do tego ciągłe pożary.
Avatar
fakty a nie mity / 12 kwietnia 2019 o 11:09
-36
***s://gorkiczechowskie.pl/sprawdz-gorki-moga-zostac-zabudowane-wg-aktualnych-przepisow-zmienmy-razem?fbclid=IwAR2y0Gif2-GAkh7H1NZctdy9zAR5Dv56vsNbK36pChNXpL_x_oIulbQNX_k
Avatar
profesor ciekawie o górkach: / 12 kwietnia 2019 o 11:08
-36
***lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,24604958,prof-harasimiuk-w-ciagu-25-lat-obserwuje-postepujaca-degradacje.html
Zobacz wszystkie komentarze 424

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2019 roku 0 0

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać" 0 42

Strajk nauczycieli zawieszony, po weekendzie pedagodzy wrócą do klas. – Walka o lepszą szkołę wcale się nie zakończyła – grzmią związkowcy. Nie wszyscy jednak w to wierzą. – Mieliśmy gigantyczne wsparcie ze strony uczniów i ich rodziców, protest powinien trwać. Teraz wszyscy będą się z nas już tylko śmiać – komentuje jeden z nauczycieli

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio
26 kwietnia 2019, 19:00

Pierwsze urodziny Wielokranu Browaru Zakładowego. Impreza na patio 0 0

Grill, muzyka, leżaki i duuużo piwa rzemieślniczego. W piątek Browar Zakładowy Wielokran, czyli lokal firmowy browaru z Poniatowej świętuje 1. urodziny.

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT"
galeria

Ogromne emocje w sejmiku. Radni PiS i PSL przeciwko "ideologii LGBT" 0 17

Sejmik województwa lubelskiego zaprotestował w sprawie „wprowadzania ideologii LGBT” do wspólnot samorządowych. Projekt PiS poparli także radni PSL

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę

Lublin: Był stok narciarski, a jest tor rowerowy. Pierwsza impreza już w niedzielę 0 30

Nowy tor do jazdy rowerem ma być otwarty od przyszłego tygodnia na górce Globus w miejscu stroku narciarskiego. Już w niedzielę odbędzie się tu pierwsza impreza sportowa, później trasy powinny być dostępne dla wszystkich chętnych rowerzystów – bez ograniczeń i bez opłat

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał

Rolnicy rozmawiają o ciężkiej sytuacji. Zaprosili ministra, ale nie przyjechał 0 16

Rolnicy z powiatu bialskiego debatowali wczoraj o tym, jak wyjść z dramatycznej sytuacji, w której się znaleźli. Zaprosili ministra rolnictwa, ale ten nie przyjechał

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia 0 0

Wydarzeniem weekendu będzie gala KSW 48, która w sobotni wieczór odbędzie się w hali Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika

Nowa przeszkoda dla pieszych. Krzyż wmurowany na środku chodnika 0 14

W Białej Podlaskiej trwa budowa ścieżek rowerowych. Jednak na ulicy Brzeskiej można się natknąć na architektoniczną przeszkodę.

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń]

Weekend majowy 2019. Lublin pełen darmowych atrakcji. Co będzie się działo? [lista wydarzeń] 0 7

Żeby w majowy weekend nudzić się w Lublinie, trzeba będzie się mocno uprzeć. Wiele darmowych atrakcji będzie czekać na mieszkańców i gości od 26 kwietnia do 5 maja. Można będzie pójść na koncert, potańcówkę lub jedną z wielu wycieczek tematycznych. Poniżej spis wydarzeń, na które można się wybrać za darmo bez wcześniejszych zapisów

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem

Pobił Banglijczyka bo ten przez przypadek go dotknął? 49-latek przed sądem 0 10

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwyzywał i pobił młodego mężczyznę z Bangladeszu. Wszystko dlatego, że ten przed przypadek dotknął go podczas imprezy w klubie – dowodzą śledczy. Napastnik uderzył również Polaka, który bronił obcokrajowca.

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy?

Gala KSW 48 po raz pierwszy w Lublinie. Jakie walki zobaczymy? 0 3

W sobotę w hali Globus odbędzie się gala KSW 48. Po raz pierwszy w historii ta federacja pojawi się w Lublinie. Walką wieczoru będzie pojedynek Romana Szymańskiego z Saladinem Parnasse. W imprezie weźmie udział też dwóch zawodników z naszego regionu: Hubert Szymajda i Cezary Kęsik. Transmisję walki można oglądać w internecie i w telewizji

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia]
galeria

Barwny korowód przeszedł ulicami Lublina. Dzień Solidarności Międzypokoleniowej [wideo, zdjęcia] 0 5

W czwartek w Lublinie odbył się po raz ósmy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Z placu przed katedrą na plac Litewski przeszedł barwny korowód.

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista

Wypadek w centrum Puław. Ranny 17-letni motocyklista 0 8

W czwartek, ok. godz. 13:30 na skrzyżowaniu Lubelskiej z Grabskiego w Puławach doszło do wypadku.

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów

MKS Avia Świdnik zwolniła trenerów 0 9

Sławomir Czarnecki i Piotr Maj nie będą już prowadzić drużyny MKS Avia Świdnik

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie
galeria

Compensa w nowej siedzibie w Lublinie 0

Od minionego wtorku klienci indywidualni i biznesowi Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group są obsługiwani w nowej siedzibie lubelskiego oddziału przy ul. Nałęczowskiej 16. W uroczystym otwarciu uczestniczyli stali klienci towarzystwa, a także agenci i brokerzy. – Utrzymujemy sieć ponad 60 placówek w całej Polsce. Chcemy być jak najbliżej klienta i to się sprawdza od wielu lat – powiedział na otwarciu placówki w Lublinie Jarosław Szwajgier, zastępca prezesa zarządu Compensy, odpowiedzialny w spółce za sprzedaż.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.