Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2009 r.
19:56
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy ul. Fabrycznej: Przez Galę może dojść do tragedii

0 11 A A

– To w końcu zawali się nam na głowę – mówią lokatorzy kamienicy przy ul. Fabrycznej. Budynek należy do firmy Gala. Zdaniem mieszkańców, firma go nie remontuje, bo czeka na nakaz rozbiórki. Dom blokuje bowiem rozbudowę sąsiedniej galerii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gala wykupiła większość sąsiednich działek. Na drodze do rozbudowy stoją tylko dwa sklepy. Właścicielowi jednego z nich firma zafundowała kontrolę nadzoru budowlanego. Wyniki zwiastują poważne kłopoty dla...Gali. Okazało się, że budynki stoją zbyt blisko, by spełniać normy pożarowe. Problem w tym, że galerię postawiono jako ostatnią.

Sprawę badają urzędnicy. Tymczasem problemy z Galą mają także mieszkańcy kamienicy na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Słupkowej, też wykupionej przez tę firmę. Projekt nowej inwestycji przewiduje, że w miejscu zrujnowanego domu stanie galeria handlowa. Na razie właściciel nikogo nie wyrzuca.

– Czeka, aż budynek sam runie – mówi Irena Pietroń, jedna z lokatorek. – Wielokrotnie prosiliśmy o remont, ale oni kompletnie nas olewają. Cegły lecą nam na głowę, balkony już się posypały. Tylko dzięki naszym skargom do urzędów, udało się cokolwiek zrobić.

Inspektorzy budowlani dobrze znają ten budynek. Jak przyznają, był czas, gdy kamienicę przy ul. Fabrycznej odwiedzali co tydzień. W sierpniu kazali właścicielowi skuć odpadające tynki, zabezpieczyć spękane mury i zainstalować podpory na klatce schodowej.

– Nasze zalecenia zostały wykonane, więc umorzyliśmy sprawę – mówi Robert Lenarcik, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. – Nie możemy zmusić nikogo do remontu.
Zdaniem lokatorów kamienicy, prace wykonano byle jak.

-- Robotnicy tylko zaszpachlowali największe dziury i pomalowali wszystko farbą. Filary wspierające strop, same w sobie mogą być zagrożeniem – dodaje Pietroń.

Wcześniej budowlańcy rozebrali sypiące się balkony od strony ulicy. Balkon na podwórzu został prowizorycznie zabezpieczony. Na remont czekają popękane schody i zniszczone komórki. Gala, która zajmuje się również działalnością developerską, w zamian za opuszczenie ul. Fabrycznej proponowała mieszkańcom odszkodowania.

– Zaoferowali mi 5 tys. zł. Co ja miałabym z tym zrobić? – pyta pani Irena.
Przedstawiciele Gali nie komentują żadnych oskarżeń. Odmówili też odpowiedzi na nasze pytania.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 16:40
0
koziołek napisał:
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
SMIECHU WARTE
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:37
0
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:33
0
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:24
0
[b]Tragedia będzi nie przez GALĘ, ALE przez urzedników PANA FICA którzy udają, że pracują.[/b]
Avatar
rekin / 2 września 2009 o 15:09
0
Biedny delfinek,
Pewnie też jesteś jakimś właścicielem kamienicy i chciałbyś łupić od ludzi kasę, a przepisy nie pozwalają...
Sam pomyśl co piszesz najpierw. To właściciel kamienicy ma obowiązek ją remontować - a nie mieszkańcy. Pamiętaj o tym dobrze.
Avatar
Delfin / 1 września 2009 o 16:33
0
Pan Jacek Szydłowski autor artykułu - obrońca uciśnionych, powinien zakupić kamienicę z lokatorami, wyremontować ją i cieszyć się jaki wspaniały zrobił biznes. Mieszkańcy takich budynków mają tylko oczekiwanie i pretensje, nie potrafią zwykle zadbać nawet o czystość w swoich lokalach. Płacą grosze, które na nic nie wystarczają. Dewastują mieszkania. całymi latami i nie poczuwają się do żadnych obowiązków , bo to przecież nie ich. Świadczy o tym stan większości kamienic.
Szczęśliwy posiadacz kamienicy z lokatorami.
Avatar
ab / 1 września 2009 o 15:34
0
Po co Gala ma się rozbudowywać, jak już teraz ma pełno lokali wolnych??? A no pewnie po to, aby potem w całości sprzedać komuś pod hipermarket w centrum miasta!!! Uwaga na tych chłopców w krótkich spodenkach, co to jeszcze niedawno sprzedawali płytki w kamienicy na Buczka.
Avatar
AZ0707 / 1 września 2009 o 13:38
0
Lublin to śmierdzący kresami grajdoł. Niewiele się tu dzieje. Każdy pomysł, każda inwestycja jest torpedowana. (np. protest okolicznych warchołów przeciwko budowie Biurowca na czechowie). Tylko pomników mamy jak w d... drzazek
Avatar
sss / 1 września 2009 o 13:05
0
Zgadzam się z budowa centrów handlowych wewnątrz miasta jest zupełna głupotą. podczas gdy takie miejsca jak park teatr niestety nie lezą w gesti zainteresowań władz miasta. Gdzie sa centra jakiejs kultury w Lublinie? Dworzec jeden czy drugi tez pozal sie ....
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 12:22
0
~paula~ napisał:
i dobrze, ze odmawiają. lublina to taka straszna dziura, i i tak postawic tu cokolwiek to zawsze wielkie halo!!
mieszkam tu od urodzenia, zawsze jakiekolwiek pomysły, ktore prowadza do rozwolu tego' mIASTA ' mnie cieszą, i zaraz potem czytam o problemach, jakies choler** biednych mieszkancach, ktory sa 'tragicznie poszkodowani'. jak bylo z Plaza? tez ledo ja postawili, bo cmentarz, bo to, bo tamto!! ludzie!! czy wy naprawde checie mieszkac na zatkim zad** bez zadnych perspektyw, czy jakikolwiek rozwój zawsze was przeraza? zalosne.


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby tam stał biurowiec i firmy spoza Lublina tworzyły by nowe filie w tym mieście. Wtedy pracę może mogliby znaleźć ludzie po studiach, którzy wkładają mnóstwo kasy w naukę.

Prawda jest taka, że w Lublinie mamy same centra handlowe i hipermarkety, wg mnie każda kolejna tego typu inwestycja powinna być blokowana!


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby... rozwiń
Avatar
Gość / 11 września 2009 o 16:40
0
koziołek napisał:
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
SMIECHU WARTE
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:37
0
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:33
0
Czy tez GALA jest winna ze urzednicy od lat nic nie robia zruinami na Farbiarskiej przeciesz to PROKURATOR
Avatar
koziołek / 11 września 2009 o 16:24
0
[b]Tragedia będzi nie przez GALĘ, ALE przez urzedników PANA FICA którzy udają, że pracują.[/b]
Avatar
rekin / 2 września 2009 o 15:09
0
Biedny delfinek,
Pewnie też jesteś jakimś właścicielem kamienicy i chciałbyś łupić od ludzi kasę, a przepisy nie pozwalają...
Sam pomyśl co piszesz najpierw. To właściciel kamienicy ma obowiązek ją remontować - a nie mieszkańcy. Pamiętaj o tym dobrze.
Avatar
Delfin / 1 września 2009 o 16:33
0
Pan Jacek Szydłowski autor artykułu - obrońca uciśnionych, powinien zakupić kamienicę z lokatorami, wyremontować ją i cieszyć się jaki wspaniały zrobił biznes. Mieszkańcy takich budynków mają tylko oczekiwanie i pretensje, nie potrafią zwykle zadbać nawet o czystość w swoich lokalach. Płacą grosze, które na nic nie wystarczają. Dewastują mieszkania. całymi latami i nie poczuwają się do żadnych obowiązków , bo to przecież nie ich. Świadczy o tym stan większości kamienic.
Szczęśliwy posiadacz kamienicy z lokatorami.
Avatar
ab / 1 września 2009 o 15:34
0
Po co Gala ma się rozbudowywać, jak już teraz ma pełno lokali wolnych??? A no pewnie po to, aby potem w całości sprzedać komuś pod hipermarket w centrum miasta!!! Uwaga na tych chłopców w krótkich spodenkach, co to jeszcze niedawno sprzedawali płytki w kamienicy na Buczka.
Avatar
AZ0707 / 1 września 2009 o 13:38
0
Lublin to śmierdzący kresami grajdoł. Niewiele się tu dzieje. Każdy pomysł, każda inwestycja jest torpedowana. (np. protest okolicznych warchołów przeciwko budowie Biurowca na czechowie). Tylko pomników mamy jak w d... drzazek
Avatar
sss / 1 września 2009 o 13:05
0
Zgadzam się z budowa centrów handlowych wewnątrz miasta jest zupełna głupotą. podczas gdy takie miejsca jak park teatr niestety nie lezą w gesti zainteresowań władz miasta. Gdzie sa centra jakiejs kultury w Lublinie? Dworzec jeden czy drugi tez pozal sie ....
Avatar
Gość / 1 września 2009 o 12:22
0
~paula~ napisał:
i dobrze, ze odmawiają. lublina to taka straszna dziura, i i tak postawic tu cokolwiek to zawsze wielkie halo!!
mieszkam tu od urodzenia, zawsze jakiekolwiek pomysły, ktore prowadza do rozwolu tego' mIASTA ' mnie cieszą, i zaraz potem czytam o problemach, jakies choler** biednych mieszkancach, ktory sa 'tragicznie poszkodowani'. jak bylo z Plaza? tez ledo ja postawili, bo cmentarz, bo to, bo tamto!! ludzie!! czy wy naprawde checie mieszkac na zatkim zad** bez zadnych perspektyw, czy jakikolwiek rozwój zawsze was przeraza? zalosne.


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby tam stał biurowiec i firmy spoza Lublina tworzyły by nowe filie w tym mieście. Wtedy pracę może mogliby znaleźć ludzie po studiach, którzy wkładają mnóstwo kasy w naukę.

Prawda jest taka, że w Lublinie mamy same centra handlowe i hipermarkety, wg mnie każda kolejna tego typu inwestycja powinna być blokowana!


Masz rację w Lublinie wszystkie ważne inwestycje są blokowane. Imprezy kulturowe też. Ale akurat przykład który podałeś chyba nie jest dobry, bo nie wydaję mi się żeby dzięki Plazie Lublin chociaż trochę się rozwinął. Podaj mi chociaż jeden cywilizowany kraj w którym w centrum miasta stawia się centrum handlowe! Tylko w Lublinie takie rzeczy się dzieją. To miało być centrum konferencyjne i tak powinno pozostać. A co jest? Dziękuję za ileś tam miejsc pracy gdzie ludziom płaci się 6 zł za godzinę. Co innego gdyby... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
PILNE
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 1 0

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński).

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 6 1

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 29 14

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 3 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 40 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 39

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 138 27

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!