Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2008 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Mieszkania szukam. Prezydent

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Setki tysięcy odszkodowań będzie musiał co roku płacić Ratusz właścicielom mieszkań, którzy nie mogą się pozbyć lokatorów z wyrokami eksmisyjnymi, bo miasto nie ma lokali socjalnych. Kiedy uda się zbudować nowe bloki socjalne - nie wiadomo. Z komunalnymi też jest krucho.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na takie odszkodowania Ratusz spodziewa się wydać w przyszłym roku 300 tys. złotych. W 2010 r. będzie to już pół miliona zł, a do 2013 r. po 700 tys. zł rocznie. Urzędnicy robią, co mogą, by uspokoić właścicieli i zarządców lokali zajętych przez ludzi z wyrokami eksmisyjnymi.

- Na razie nam się to udaje - przyznaje Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w lubelskim magistracie. - W tym roku spodziewaliśmy się, że będziemy musieli wypłacić 60 tys. zł odszkodowań. Na szczęście, było tylko jedno na kwotę 8480 zł.

Do końca roku miasto zdoła znaleźć mieszkania dla ok. 100 rodzin z wyrokami. Pozostaje jeszcze 500 takich rodzin. A wyroków stale przybywa.

Kiepsko jest też z lokalami komunalnymi, na które trzeba czekać nawet po 10 lat. Ratusz szacuje, że do tego, by w minimalnym zakresie wypełnić swe obowiązki musiałby od zaraz udostępnić 1000 lokali socjalnych, 500 komunalnych i 265 pomieszczeń tymczasowych.

Miasto przyznaje, że by sprostać potrzebom, będzie musiało kupować mieszkania w spółdzielniach, bo szans na szybką budowę własnych na razie nie widać. Konkretne daty prezydent podaje tylko w przypadku trzech domów, które mają stanąć w 2010 r. Przy Sulisławickiej 7a ma powstać 110 mieszkań, przy ul. Mireckiego byłoby 119 nowych lokali, a przy Zygmunta Augusta 36.

Miasto zdołało znaleźć działki, na których będzie można stawiać nowe domy. 2470 mieszkań pomieści się w rejonie Drogi Męczenników Majdanka i al. Witosa, a kolejne 1130 nieco dalej, na Felinie. Kiedy ruszą tam roboty? Tego Urząd Miasta nie wie. Mimo to zakłada, że na koniec 2013 r. będzie miał 1035 lokali socjalnych, czyli dwukrotnie więcej niż teraz.

Nad prezydenckim projektem gospodarki mieszkaniami na lata 2009-2013 lubelscy radni mają głosować w czwartek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba z Irlandii / 24 listopada 2008 r. o 17:44
0
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast zbudować tym ludziom jakieś baraki na sztukę, gdzieś za miastem, by nikomu nie szkodzili i by wzięli się w garść, znaleźli pracę itp. To nie, to buduje się normalne bloki, nie odbiegające standardem od tych za które płaci się po 5tys za metr, po to by "biedota" mogła żerować i okradać uczciwych ludzi. Szlag mnie trafia, bo ja wcale np. za granicę jechać nie chciałem, a wyjechałem by zarobić na parę pierwszych rat kredytu, by uczciwie być na swoim. I to mnie boli, że miliony ludzi może wziąć się za siebie, pracować legalnie i nic nie jest to warte, bo pijaki i nieroby wprowadzą się obok z friko i człowiek będzie się bał wieczorem do domu wracać, po tym jak sobie 8godzin dziennie czasem żyły wypruwa by je utrzymać.
Cholerne marksistowskie myślenie tępiące wszelkie przejawy zaradności i uczciwości. Echh...
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast z... rozwiń
Avatar
kalus / 22 listopada 2008 r. o 16:39
0
Tak ,racja mieszkania socjalne dla biedaków i patologii powinny się znajdować z dala od porządnych osiedli i dzielnic.nie zgadzam się na budowę "socjali " na Felinie,spadówa stamtąd na Grygową.oddzielić patologię!!!!!
Avatar
haahaahaa / 22 listopada 2008 r. o 12:28
0
baranie sam sie ogrodz i big bradera bedziemy okladac pustaku
Avatar
Skalpel / 22 listopada 2008 r. o 10:32
0
na Lubartowskiej??? Po co? Uwolnic centrum od biedoty.Budowac house blocki na ul.Grygowej.Ogrodzic płotem troche kamer monitoringu i juz mamy Getto.Myśle że to lepsze rozwiązanie.
Avatar
Kuba z Irlandii / 24 listopada 2008 r. o 17:44
0
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast zbudować tym ludziom jakieś baraki na sztukę, gdzieś za miastem, by nikomu nie szkodzili i by wzięli się w garść, znaleźli pracę itp. To nie, to buduje się normalne bloki, nie odbiegające standardem od tych za które płaci się po 5tys za metr, po to by "biedota" mogła żerować i okradać uczciwych ludzi. Szlag mnie trafia, bo ja wcale np. za granicę jechać nie chciałem, a wyjechałem by zarobić na parę pierwszych rat kredytu, by uczciwie być na swoim. I to mnie boli, że miliony ludzi może wziąć się za siebie, pracować legalnie i nic nie jest to warte, bo pijaki i nieroby wprowadzą się obok z friko i człowiek będzie się bał wieczorem do domu wracać, po tym jak sobie 8godzin dziennie czasem żyły wypruwa by je utrzymać.
Cholerne marksistowskie myślenie tępiące wszelkie przejawy zaradności i uczciwości. Echh...
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast z... rozwiń
Avatar
kalus / 22 listopada 2008 r. o 16:39
0
Tak ,racja mieszkania socjalne dla biedaków i patologii powinny się znajdować z dala od porządnych osiedli i dzielnic.nie zgadzam się na budowę "socjali " na Felinie,spadówa stamtąd na Grygową.oddzielić patologię!!!!!
Avatar
haahaahaa / 22 listopada 2008 r. o 12:28
0
baranie sam sie ogrodz i big bradera bedziemy okladac pustaku
Avatar
Skalpel / 22 listopada 2008 r. o 10:32
0
na Lubartowskiej??? Po co? Uwolnic centrum od biedoty.Budowac house blocki na ul.Grygowej.Ogrodzic płotem troche kamer monitoringu i juz mamy Getto.Myśle że to lepsze rozwiązanie.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik zagra z Radomiakiem, czyli Leandro kontra... Leandro

Górnik zagra z Radomiakiem, czyli Leandro kontra... Leandro

Przed Górnikiem Łęczna czwarty mecz w tym sezonie. Tym razem Leandro i spółka zmierzą się w sobotę u siebie z Radomiakiem Radom

Naukowcy: 40 proc. zakażonych pracowników służby zdrowia przechodzi COVID-19 bezobjawowo
Badanie

Naukowcy: 40 proc. zakażonych pracowników służby zdrowia przechodzi COVID-19 bezobjawowo

Około 40 proc. pracowników służby zdrowia, u których potwierdzono COVID-19, przebywa tę chorobę bez symptomów - poinformowało Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej oraz Chorób Zakaźnych (ESCMID).

Lubelskie: Planują budowę nowego zalewu. Ma mieć pięć sztucznych wysp
Wizualizacje
galeria

Lubelskie: Planują budowę nowego zalewu. Ma mieć pięć sztucznych wysp

Blisko 97 ha – wyniesie powierzchnia akwenu, 2,30 m – to średnia głębokość, zaś długość brzegu naturalnego – to ponad 4 tysiące metrów. Ma powstać też pięć sztucznych wysp. Urząd Miejski w Piaskach zaprezentował koncepcję i wizualizacje zalewu – zbiornika przeciwpowodziowego "Piaski" i czeka na opinię mieszkańców.

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Ani większy komfort, ani niższe ceny, ani zmiana destynacji. Nic nas nie przekonało do zorganizowanych wakacji za granicą. Właściciele biur podróży załamują ręce. – Przypuszczam, że zimowe wyjazdy egzotyczne w ogóle nie dojdą do skutku albo będzie ich o 90 proc. mniej – szacuje jeden z nich

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

– Przepisy dopuszczają łączenie klas w szkołach – tłumaczy Kuratorium Oświaty, odnosząc się do naszej publikacji o takich rozwiązaniach w placówkach gminy Biała Podlaska. Klasy połączono tu w większości szkół, z czego nie wszyscy rodzice są zadowoleni.

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]
25 września 2020, 10:00

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]

Jedną z nowości w lubelskich kinach będzie widowisko katastroficzne "Greenland". Po za tym w ten weekend dominować będą dobrze przyjęte w poprzednich tygodniach produkcje - "Tenet", "25 lat niewinności" oraz "Pętla". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Zawodnicy Lokomotivu Jauniba Daugavpils triumfowali w czwartek w Lublinie w zaległej 1. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Z kolei gospodarze wypadli najsłabiej

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Społecznicy, prowadzący skansen w Holi (powiat włodawski), zbierają fundusze, by naprawić szkody wyrządzone przez lipcową burzę. Choć strażacy pomogli nakryć zabytkową chałupę brezentem, zimą to nie wystarczy. Pieniądze zbierają na portalu zrzutka.pl.

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

GKS Górnik Łęczna wciąż traci sporo punktów do najgroźniejszych rywali. W sobotę może tę różnicę nieco zmniejszyć. Aby to zrobić, musi jednak pokonać Medyka Konin w hicie kolejki ekstraklasy kobiet

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu
galeria

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu

Przedsiębiorcy z Krakowskiego Przedmieścia nie chcą zapowiadanej przez Ratusz likwidacji miejsc parkingowych na chodniku i urządzeniu w ich miejscu krzewów i drzew. Taką odmianę ma przejść odcinek od ul. 3 Maja do Ewangelickiej po stronie Sądu Okręgowego i murku z kwiatami.

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania

Pan Arkadiusz ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych miesięcznie, podczas których traci świadomość. Po 17 latach ZUS odebrał mu rentę, uznając, że może pracować. Badania nie było.

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Plac Narutowicza ma stać się wizytówką Łukowa. Ale wstępna koncepcja zakłada wycinkę kilku drzew. Urzędnicy zapewniają jednak, że pojawią się nowe nasadzenia.

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Nieco później niż zwykle, ale właśnie ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego, w Łęcznej zwanego partycypacyjnym. Można już zgłaszać propozycje, ale tylko drogą elektroniczną.

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"
27 września 2020, 10:00

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"

W niedzielę, 27 września o godz. 10 z al. Partyzantów 11 w Puławach wystartuje rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław". Trasa przebiegnie przez Bronowice, Zarzecze, Nasiłów i Bochotnicę.

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

To będzie "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W ten sposób mieszkańcy miasta chcą w piątek zaprotestować przeciwko decyzji części radnych w sprawie utrzymania Kraśnika w „strefie wolnej od ideologii LGBT”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!