Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2008 r.
18:49
Edytuj ten wpis

Mieszkania szukam. Prezydent

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Setki tysięcy odszkodowań będzie musiał co roku płacić Ratusz właścicielom mieszkań, którzy nie mogą się pozbyć lokatorów z wyrokami eksmisyjnymi, bo miasto nie ma lokali socjalnych. Kiedy uda się zbudować nowe bloki socjalne - nie wiadomo. Z komunalnymi też jest krucho.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na takie odszkodowania Ratusz spodziewa się wydać w przyszłym roku 300 tys. złotych. W 2010 r. będzie to już pół miliona zł, a do 2013 r. po 700 tys. zł rocznie. Urzędnicy robią, co mogą, by uspokoić właścicieli i zarządców lokali zajętych przez ludzi z wyrokami eksmisyjnymi.

- Na razie nam się to udaje - przyznaje Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych w lubelskim magistracie. - W tym roku spodziewaliśmy się, że będziemy musieli wypłacić 60 tys. zł odszkodowań. Na szczęście, było tylko jedno na kwotę 8480 zł.

Do końca roku miasto zdoła znaleźć mieszkania dla ok. 100 rodzin z wyrokami. Pozostaje jeszcze 500 takich rodzin. A wyroków stale przybywa.

Kiepsko jest też z lokalami komunalnymi, na które trzeba czekać nawet po 10 lat. Ratusz szacuje, że do tego, by w minimalnym zakresie wypełnić swe obowiązki musiałby od zaraz udostępnić 1000 lokali socjalnych, 500 komunalnych i 265 pomieszczeń tymczasowych.

Miasto przyznaje, że by sprostać potrzebom, będzie musiało kupować mieszkania w spółdzielniach, bo szans na szybką budowę własnych na razie nie widać. Konkretne daty prezydent podaje tylko w przypadku trzech domów, które mają stanąć w 2010 r. Przy Sulisławickiej 7a ma powstać 110 mieszkań, przy ul. Mireckiego byłoby 119 nowych lokali, a przy Zygmunta Augusta 36.

Miasto zdołało znaleźć działki, na których będzie można stawiać nowe domy. 2470 mieszkań pomieści się w rejonie Drogi Męczenników Majdanka i al. Witosa, a kolejne 1130 nieco dalej, na Felinie. Kiedy ruszą tam roboty? Tego Urząd Miasta nie wie. Mimo to zakłada, że na koniec 2013 r. będzie miał 1035 lokali socjalnych, czyli dwukrotnie więcej niż teraz.

Nad prezydenckim projektem gospodarki mieszkaniami na lata 2009-2013 lubelscy radni mają głosować w czwartek.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kuba z Irlandii / 24 listopada 2008 o 17:44
0
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast zbudować tym ludziom jakieś baraki na sztukę, gdzieś za miastem, by nikomu nie szkodzili i by wzięli się w garść, znaleźli pracę itp. To nie, to buduje się normalne bloki, nie odbiegające standardem od tych za które płaci się po 5tys za metr, po to by "biedota" mogła żerować i okradać uczciwych ludzi. Szlag mnie trafia, bo ja wcale np. za granicę jechać nie chciałem, a wyjechałem by zarobić na parę pierwszych rat kredytu, by uczciwie być na swoim. I to mnie boli, że miliony ludzi może wziąć się za siebie, pracować legalnie i nic nie jest to warte, bo pijaki i nieroby wprowadzą się obok z friko i człowiek będzie się bał wieczorem do domu wracać, po tym jak sobie 8godzin dziennie czasem żyły wypruwa by je utrzymać.
Cholerne marksistowskie myślenie tępiące wszelkie przejawy zaradności i uczciwości. Echh...
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast z... rozwiń
Avatar
kalus / 22 listopada 2008 o 16:39
0
Tak ,racja mieszkania socjalne dla biedaków i patologii powinny się znajdować z dala od porządnych osiedli i dzielnic.nie zgadzam się na budowę "socjali " na Felinie,spadówa stamtąd na Grygową.oddzielić patologię!!!!!
Avatar
haahaahaa / 22 listopada 2008 o 12:28
0
baranie sam sie ogrodz i big bradera bedziemy okladac pustaku
Avatar
Skalpel / 22 listopada 2008 o 10:32
0
na Lubartowskiej??? Po co? Uwolnic centrum od biedoty.Budowac house blocki na ul.Grygowej.Ogrodzic płotem troche kamer monitoringu i juz mamy Getto.Myśle że to lepsze rozwiązanie.
Avatar
Kuba z Irlandii / 24 listopada 2008 o 17:44
0
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast zbudować tym ludziom jakieś baraki na sztukę, gdzieś za miastem, by nikomu nie szkodzili i by wzięli się w garść, znaleźli pracę itp. To nie, to buduje się normalne bloki, nie odbiegające standardem od tych za które płaci się po 5tys za metr, po to by "biedota" mogła żerować i okradać uczciwych ludzi. Szlag mnie trafia, bo ja wcale np. za granicę jechać nie chciałem, a wyjechałem by zarobić na parę pierwszych rat kredytu, by uczciwie być na swoim. I to mnie boli, że miliony ludzi może wziąć się za siebie, pracować legalnie i nic nie jest to warte, bo pijaki i nieroby wprowadzą się obok z friko i człowiek będzie się bał wieczorem do domu wracać, po tym jak sobie 8godzin dziennie czasem żyły wypruwa by je utrzymać.
Cholerne marksistowskie myślenie tępiące wszelkie przejawy zaradności i uczciwości. Echh...
Już nie mogę słuchać tego płaczu, że nie można robić getta itp. A czemu można budować slumsy obok osiedli, za które ludzie normalnie zapłacili, pracując na nie długie lata i biorąc spore kredyty? I dlaczego to się robi w ogóle z moich podatków??
Tak samo robią w Dublinie, w Irlandii i wiecie jak wygląda asimilacja "biednych i pokrzywdzonych straszliwie przez los", zresztą społeczeństwa, które uczciwie pracuje? Otóż biedota regularnie okrada tych uczciwych, albo niszczy ich własność. Do tego samego doprowadzicie! Zamiast z... rozwiń
Avatar
kalus / 22 listopada 2008 o 16:39
0
Tak ,racja mieszkania socjalne dla biedaków i patologii powinny się znajdować z dala od porządnych osiedli i dzielnic.nie zgadzam się na budowę "socjali " na Felinie,spadówa stamtąd na Grygową.oddzielić patologię!!!!!
Avatar
haahaahaa / 22 listopada 2008 o 12:28
0
baranie sam sie ogrodz i big bradera bedziemy okladac pustaku
Avatar
Skalpel / 22 listopada 2008 o 10:32
0
na Lubartowskiej??? Po co? Uwolnic centrum od biedoty.Budowac house blocki na ul.Grygowej.Ogrodzic płotem troche kamer monitoringu i juz mamy Getto.Myśle że to lepsze rozwiązanie.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Kupują 11 nowych pociągów elektrycznych, mają jeździć szybciej niż 160 km/h

Lubelskie: Kupują 11 nowych pociągów elektrycznych, mają jeździć szybciej niż 160 km/h 0 0

11 pociągów elektrycznych do obsługi tras regionalnych zamawia samorząd województwa, który ogłosił już trzeci przetarg na dostawę takich pojazdów. Liczy na to, że pociągi wyjadą w trasę za dwa lata.

Uczniowie najstarszych klas mają za dużo nauki? Petycja do ministerstwa

Uczniowie najstarszych klas mają za dużo nauki? Petycja do ministerstwa 2 0

Koalicja „NIE dla chaosu w szkole” zbiera podpisy pod apelem, o jak najszybsze odchudzenie podstawy programowej dla klas VII i VIII szkół podstawowych

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 1 1

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 3

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 32 22

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 98 11

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 29

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!