Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2018 r.
15:49

Mikołajkowe czapki wylądują na słupkach, koszach i stojakach rowerowych

Autor: Zdjęcie autora agdy
0 5 A A

Święta zaczynają się tym, że na słupkach, koszach i stojakach rowerowych w Lublinie pojawiają się czerwono-białe czapeczki mikołajowe w rozmiarze krasnoludkowym. W tym roku też. – Wytrzymają góra do wczesnego popołudnia – przypuszczają autorki jednej z sympatyczniejszych miejskich interwencji 

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czapeczek jest ponad setka. Pierwsze powstawały jeszcze latem. W nocy z 5 na 6 grudnia pojawią się na słupkach, koszach i stojakach rowerowych. – Na odnowionym deptaku nie ma już koszy, które można nimi ozdobić, więc w tym roku najprawdo-podobniej zobaczycie je na Al. Racławickich. Ruszymy w stronę miasteczka akademickiego – planują członkinie Bombardowania włóczką, grupy działającej przy Centrum Kultury w Lublinie.

Krystyna, Mirka, Irena, Hania, Ela, Asia, Teresa, Ewa. To te panie stoją za bombardowaniem włóczką Lublina. Jak wyliczają, w tym sezonie na każdą wypada średnio po 15-17 czapek. 

W torbach, pudłach, pojemnikach w jednym z pokoi w CK jest mnóstwo motków, kłębków. Leżą też gotowe dzianiny. O tej porze roku najważniejsze są czapeczki. I szaliki. - Robiłyśmy szaliki dla bezdomnych. Jedna partia dla potrzebujących z Kielc, druga na lubelską wigilię, która będzie w Targach Lublin. Włóczkę dostajemy od różnych osób. Czasami ktoś robi porządki w domu, czasami z ciuchlandu – wylicza Ewa Molik, która koordynuje działania Bombardowania włóczką a panie z kolejnych toreb wyciągają kolorowe choinkowe ozdoby. 

Wyszydełkowana bombka? Nie ma sprawy. Miękki łańcuch? Też jest. Są nawet włóczkowe grzybki na choinkę w wersji muchomor. Choinki z takimi ozdobami będą cieszyły pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. To już tradycja, że Bombardowanie dba o estetykę tarasu Oddziału Hematologii, Onkologii i Transplantologii. Koło 20 grudnia widać będzie efekt.

Rodzinny Dom Dziecka z Krakowa zwrócił się do Bombardowania z prośbą o ręcznie robione choinkowe ozdoby. Dostał.

Jest też już prawie gotowa dziewiarska instalacja, która ma się pojawić między drzewami koło Centrum Kultury. To efekt współpracy pań z grupy z jednym z artystów. Ale nie chcą nic mówić, zanim nie będzie wszystko gotowe (czyli przed Bożym Narodzeniem). Nawet zasłaniają leżące gotowe elementy, żeby nie wypatrzeć zbyt wiele. 

O lubelskiej grupie wiedzą także w Poznaniu. – Już wysłałyśmy ponad 30 biało-czerwonych ubrań na hydranty. To większy projekt, bo hydrantów w całym mieście ma być 100. Myśmy były współuczestniczkami. 27 grudnia Poznań w ten sposób chce uczcić 100 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego – opowiadają członkinie lubelskiej grupy, które nie lubią się fotografować i z trudem przedstawiają nawet samym imieniem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 20:20
A u nas kolejna "ambitna" instalacja. Jak na tak zadłużone (według niektórych) miasto, to coś ostatnio dużo takich olśniewających pomysłów :)))
Avatar
pav / 2 grudnia 2018 r. o 17:13
Takie pytanie niewinne mam. Czy to bombardowanie włóczką jest finansowane z płaconych przeze mnie podatków?
Avatar
Mamba wschodnia. / 2 grudnia 2018 r. o 18:05
Myślicie że to się da leczyć? Można kasę dać na wspomożenie biedaków, których u nas nie brakuje, można kupić czapki i rozrzucać po stojakach rowerowych, tak dla jaj, aby nikt nie skorzystał. Można tasiemką opleśc rarusz, można ułożyć na chodniku dywan z piciętych ubrań, zapalać papierosa 100 dollarówkami. Chore głowy, artyści ,czy degeneracja resy ludzkiej?
Avatar
KrysiaZGazowni / 2 grudnia 2018 r. o 20:16
Czy PRL wytworzyl zasob i rozdal go ludziom, zeby ci byli przesluchiwani jak to sie robi i znalezienie osob z wiedza bylo dluzsze? Czyli rozumiem dlaczego do mieszkan moga trafiac przedmioty nie do uzytku przez zamieszkujacych.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 16:12
We FRANCJI prawie Majdan? ... skoro snajperzy są na dachach domów przy Champs Elysees... zayebista mają tam demokrację... gdzie nasz hetman? gdzie są tusk, junkers, andżela i makaron? Znowu winny kaczynski i reforma sądownictwa ;)
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 20:20
A u nas kolejna "ambitna" instalacja. Jak na tak zadłużone (według niektórych) miasto, to coś ostatnio dużo takich olśniewających pomysłów :)))
Avatar
KrysiaZGazowni / 2 grudnia 2018 r. o 20:16
Czy PRL wytworzyl zasob i rozdal go ludziom, zeby ci byli przesluchiwani jak to sie robi i znalezienie osob z wiedza bylo dluzsze? Czyli rozumiem dlaczego do mieszkan moga trafiac przedmioty nie do uzytku przez zamieszkujacych.
Avatar
Mamba wschodnia. / 2 grudnia 2018 r. o 18:05
Myślicie że to się da leczyć? Można kasę dać na wspomożenie biedaków, których u nas nie brakuje, można kupić czapki i rozrzucać po stojakach rowerowych, tak dla jaj, aby nikt nie skorzystał. Można tasiemką opleśc rarusz, można ułożyć na chodniku dywan z piciętych ubrań, zapalać papierosa 100 dollarówkami. Chore głowy, artyści ,czy degeneracja resy ludzkiej?
Avatar
pav / 2 grudnia 2018 r. o 17:13
Takie pytanie niewinne mam. Czy to bombardowanie włóczką jest finansowane z płaconych przeze mnie podatków?
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 16:12
We FRANCJI prawie Majdan? ... skoro snajperzy są na dachach domów przy Champs Elysees... zayebista mają tam demokrację... gdzie nasz hetman? gdzie są tusk, junkers, andżela i makaron? Znowu winny kaczynski i reforma sądownictwa ;)
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 września 2022 r.

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

Англійська онлайн - 5 способів вивчити мову

П'ять способів ненудно вчити англійську онлайн і досягати хороших результатів без зайвих зусиль.

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!
galeria

Złoto dla Lublina. Motor żużlowym mistrzem Polski!

Jak się okazuje 12 punktów to jednak nie jest strata nie do odrobienia. W niedzielny wieczór obejrzeliśmy kapitalne widowisko przy Al. Zygmuntowskich. W rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi Motor Lublin pokonał Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 i pierwszy raz w historii został mistrzem Polski!

Tomasovia rozbiła Błękitnych Obsza, Kryształ nadal na dnie

Tomasovia rozbiła Błękitnych Obsza, Kryształ nadal na dnie

Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Bohdana Bławackiego. Tym razem Tomasovia rozbiła na wyjeździe Błękitnych Obsza 5:0.

Opolanin – Bug Hanna 2:3, Huragan lepszy od Stali Poniatowa

Opolanin – Bug Hanna 2:3, Huragan lepszy od Stali Poniatowa

Pierwsze punkty beniaminka z Hanny w tym sezonie. Bug niespodziewanie pokonał na wyjeździe Opolanina 3:2

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie
1 października 2022, 19:00

Illusion - koncert na 30-lecie! W Lublinie

Rockowa kapela Illusion świętuje w tym roku swoje 30-lecie. Z tej okazji już 1 października o godz. 19 wystąpi w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13).

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego
3 października 2022, 18:00

IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza na wyjątkowy koncert kameralny z cyklu IV Dni Muzyki Ludomira Michała Rogowskiego. Wydarzenie włącza odbędzie się już 3 października o godz. 18 w Trybunale Koronnym.

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów – Sokół Konopnica 4:0, gol Kamila Oziemczuka i reszta wyników lubelskiej okręgówki

Tur Milejów rozgromił Sokół Konopnica. Jedną z bramek w tym spotkaniu zdobył Kamil Oziemczuk.

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

Cisowianka Drzewce – Unia Bełżyce 2:1. Spotkanie dwóch różnych światów

KS Cisowianka Drzewce dość niespodziewanie miał sporo problemów w starciu z Unią Bełżyce. Lider ostatecznie wygrał 2:1, ale o triumf drżał do ostatnich minut.

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach
30 września 2022, 20:00

Grzegorz Tardwid Trio w cyklu Jazz na Peryferiach

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na koncert z cyklu Jazz na Peryferiach. W piątek, 30 września o godz. 20 na scenie instytucji wystąpi zespół Grzegorz Tarwid Trio.

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!
galeria

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów 53:37 [na żywo] MOTOR LUBLIN MISTRZEM POLSKI!

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"
magazyn

Pisarz z Lublina i jego "Maszyna losu"

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!