Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2016 r.
17:20

Czystki PiS w biurach ARiMR. 18 zastępców odwołanych. Czas na KRUS?

0 148 A A

Po kierownikach biur powiatowych ARiMR przyszedł czas na ich zastępców. W ciągu dwóch ostatnich dni odwołano 18 z 20 osób na tym stanowisku. Ludowcy wątpią, że to koniec „porządków”. Blady strach padł na pracowników KRUS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Podobnie jak w przypadku decyzji o odwołaniu kierowników biur powiatowych, tak i teraz korzystam z przysługującego mi prawa – zaznacza Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Mam prawo dobrać sobie osoby, do których mam zaufanie. Odwołane osoby były powołane na te stanowiska. Nie miały umowy o pracę.

Nerwowo w ARiMR

Przedwczoraj i wczoraj z posadą zastępcy kierownika pożegnało się w Lubelskiem 18 osób. – Mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Myślę, że część z nich, bo na pewno nie wszyscy, będą mogli wrócić do pracy na innych stanowiskach – zapowiada dyr. Gałaszkiewicz.

Nowi zastępcy zostaną powołani w tym tygodniu. – Dzisiaj rozpoczynam rozmowy z kandydatami – dodaje Gałaszkiewicz.

Tymczasem wśród pracowników ARiMR panuje nerwowa atmosfera. – Mówi się, że następni do zwolnienia będą naczelnicy – mówi nam anonimowo jedna z osób pracujących w Agencji. – Ma to się stać w czerwcu, kiedy zostaną wypłacone już dopłaty bezpośrednie.

– To jest kłamstwo. Żaden z naczelników pracy nie straci – podkreśla Gałaszkiewicz.

Krzysztof Hetman, europoseł PSL, nie wierzy w te zapewnienia. – Mam głębokie przekonanie, że to nie jest koniec zwolnień – mówi. – Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych. Niestety, te decyzje odczuwają rolnicy, którzy przed rokiem już w grudniu otrzymywali pieniądze z dopłat bezpośrednich, a teraz ich nie mają. Muszą sięgać po komercyjne kredyty, aby kupić np. środki ochrony roślin.

Dyrektor Gałaszkiewicz zapewnia, że decyzje kadrowe nie mają żadnego związku z wypłatą płatności obszarowych. – Nowi kierownicy mają już uprawnienia, aby podpisywać listy do wypłat. I to robią – zapewnia (w Lubelskiem wypłaty dopłat bezpośrednich za 2015 r. są dziś na poziomie 63 proc. – red.).

Obawy w KRUS-ie

Zwolnień boją się też kierownicy placówek terenowych KRUS. 9 lutego posadę straciła związana z PSL szefowa lubelskiego oddziału, Teresa Królikowska. – Komunikat w tej sprawie opublikowano 15 lutego. To właściwie jedno zdanie, w którym nie podano żadnych motywów takiej decyzji – przyznaje Patrycja Józefowicz z lubelskiego KRUS–u. Tymczasowo obowiązki zastępcy dyrektora pełni Jacek Grabek.

– Ludzie tracą posady, ale przyczyny nigdy nie są podawane. Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą – mówi nam jeden z urzędników.

Oddziałowi lubelskiemu KRUS podlegają 22 placówki terenowe. Kiedy pytamy w centrali, czy zmiany personalne dotyczą także ich, pada odpowiedź „na razie nie” lub „jeszcze nie”.

– Obawy są – przyznaje jedna z kierowniczek placówki terenowej. – Koleżanki biorą leki na uspokojenie i czekają na wyrok. Nikt nie ma wątpliwości, że miotła zejdzie niżej. Tak samo było w ARiMR. Tam też zaczęło się od góry.

Strach przed zwolnieniami jest największy w rodzinach, w których jeden z małżonków pracuje w KRUS, a drugi w Agencji. – Jeśli oboje stracą pracę, to z czego utrzymają dzieci – pyta inny z kierowników.

Podkreśla, że wielu pracowników w terenie zaczynało pracę jeszcze za rządów AWS. Przez lata nikt nie pytał, na kogo głosowali. A teraz zastępują ich ludzie związani wyłącznie z PiS.

Komentarze 148

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:33
0

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

Nie pisz jakbyś był z innej orbity...co ci po gospodarowaniu nawet najlepszego prezesa czy dyrektora gdy kasa nie idzie do zakładu tylko do jego kieszeni i pociotków. Pisaliśmy otym przy zmianach w stadninach koni...i co? Jest już nakaz prokuratorski i mądraliny bekną za korupcję i niegospodarność. Takich to wy tam na wschodzie specjalistów macie na pęczki, tylko zieleniak otwierać...

Nie pisz jakbyś był z innej orbity...co ci po gospodarowaniu nawet najlepszego prezesa czy dyrektora gdy kasa nie idzie do zakładu tylko do jego kieszeni i pociotków. Pisaliśmy otym przy zmianach w stadninach koni...i co? Jest już nakaz prokuratorski i mądraliny bekną za korupcję i niegospodarność. Takich to wy tam na wschodzie specjalistów macie na pęczki, tylko zieleniak otwierać...

rozwiń
Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:29
0

 
 wycie to będzie ,jak do ciebie dojdzie że jesteś debil

Już jest, wystarczy popatrzeć po KODpodskokach, nie mam nic przeciw uprawianiu sportu, ale jak babcie tam śmigają do góry a potem do lekarza dopchać się nie można bo wszystkie one z pochodu do lekarskiek przychodni idą....Ech te baby....

Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:27
0

Ciekawe ile mogą zarabiać kierownicy i dyrektorzy z nadania pis? Można to jakoś sprawdzić? Ciekawi mnie czy rzeczywiście jest to "lepsza zmiana" czy tylko dorwać się do koryta?. PO i PSL mogą uczyć się od PiS jak się robi dobrą zmianę. Nowa pajęczyna.

Czas pokaże, ja znam niektórych osobiście, i mozesz mi wierzyć prości w działaniu, zdecydowani w przekonaniu dobrzy patrioci. Owszem czas pokaże, dlatego nie przeszkadzajcie a pomóżcie by sciana wschodnia tak mocną była jak warsiawka i zachód. Jak na ta ocene nie zasłużą , nie dadzą rady , to przyjdą wybory i ch się zmieni, a ż do skutku.

Czas pokaże, ja znam niektórych osobiście, i mozesz mi wierzyć prości w działaniu, zdecydowani w przekonaniu dobrzy patrioci. Owszem czas pokaże, dlatego nie przeszkadzajcie a pomóżcie by sciana wschodnia tak mocną była jak warsiawka i zachód. Jak na ta ocene nie zasłużą , nie dadzą rady , to przyjdą wybory i ch się zmieni, a ż do skutku.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 13:15
0
 

Czas na audyt w gminach, powiatach i starostwach. To będzie wycie!

 wycie to będzie ,jak do ciebie dojdzie że jesteś debil
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:06
0

Mam głębokie przekonanie, że to nie jest koniec zwolnień – mówi. – Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych - a cużeś gościu robił 8 lat temu. czy zwolnieni dyr., kierownicy, z-ca byli z pisu? czy z popsl? jak kuba bogu tak bóg kubie. tyle w temacie

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:53
0
dobre Strach przed zwolnieniami jest największy w rodzinach, w których jeden z małżonków pracuje w KRUS, a drugi w Agencji. – Jeśli oboje stracą pracę, to z czego utrzymają dzieci – pyta inny z KIEROWNIKÓW :) Jeżeli oboje byli kierownikami to myślę przez 8 lat to myślę, że nie muszą martwić się o wychowanie dzieci.
Avatar
małorolny / 5 marca 2016 o 09:40
0

Już niedługo rolnicy ocenią zmiany ''Na dobre ''czy'' na złe''.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:18
0

Tak właśnie wygląda ekipa PO-PSL w Krusie

nie obrażaj chamie pracowników bo większości do pięt nie dorastasz, ale przykład w arimr jeżeli wójta nieudacznika ludzie nie wybrali to na kierownika agencji Pis wsadził

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:50
0

Ludzie bez wykształcenia, bez doświadczenia i przygotowania merytorycznego ale za to z PiS! Komuna wraca ...

Tak właśnie wygląda ekipa PO-PSL w Krusie

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:32
0
"Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pierwszej kolejności dla "tych lepszych" czyli partyjniaków i koleżeństwa. "Przez lata nikt nie pytał, na kogo głosowali." - przed każdymi wyborami demagogia i pospolite ruszenie, wciąganie pracowników na listy wyborcze, tzw. propozycje nie do odrzucenia, podpisywanie list wyborczych oraz roznoszenie ulotek i plakatów. Po zmianie władzy w Polsce, blady strach padł "na biednych zmęczonych braniem wypłaty i premii przyjaciół zielonego listka", zdali sobie spraw "Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pierwszej kolejności dla "tych lepszych" czyli partyjniaków i koleżeństwa. "Przez lata nikt nie pytał, na kogo głosowali." - przed każdymi wyborami demagogia i pospolite ruszenie, wciąganie pracowników na listy wyborcze, tzw. propozycje nie do odrzucenia, podpisywanie list wyborczych oraz roznoszenie ulotek i plakatów. Po zmianie władzy w Polsce, blady strach padł "na biednych zmęczonych braniem wypłaty i premii przyjaciół zielonego listka" zdali sobie sprawę że należy wziąć się do pracy, a nie szukać znajomości.
"Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pi... rozwiń
Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:33
0

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

Nie pisz jakbyś był z innej orbity...co ci po gospodarowaniu nawet najlepszego prezesa czy dyrektora gdy kasa nie idzie do zakładu tylko do jego kieszeni i pociotków. Pisaliśmy otym przy zmianach w stadninach koni...i co? Jest już nakaz prokuratorski i mądraliny bekną za korupcję i niegospodarność. Takich to wy tam na wschodzie specjalistów macie na pęczki, tylko zieleniak otwierać...

Nie pisz jakbyś był z innej orbity...co ci po gospodarowaniu nawet najlepszego prezesa czy dyrektora gdy kasa nie idzie do zakładu tylko do jego kieszeni i pociotków. Pisaliśmy otym przy zmianach w stadninach koni...i co? Jest już nakaz prokuratorski i mądraliny bekną za korupcję i niegospodarność. Takich to wy tam na wschodzie specjalistów macie na pęczki, tylko zieleniak otwierać...

rozwiń
Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:29
0

 
 wycie to będzie ,jak do ciebie dojdzie że jesteś debil

Już jest, wystarczy popatrzeć po KODpodskokach, nie mam nic przeciw uprawianiu sportu, ale jak babcie tam śmigają do góry a potem do lekarza dopchać się nie można bo wszystkie one z pochodu do lekarskiek przychodni idą....Ech te baby....

Avatar
Polonus / 8 marca 2016 o 19:27
0

Ciekawe ile mogą zarabiać kierownicy i dyrektorzy z nadania pis? Można to jakoś sprawdzić? Ciekawi mnie czy rzeczywiście jest to "lepsza zmiana" czy tylko dorwać się do koryta?. PO i PSL mogą uczyć się od PiS jak się robi dobrą zmianę. Nowa pajęczyna.

Czas pokaże, ja znam niektórych osobiście, i mozesz mi wierzyć prości w działaniu, zdecydowani w przekonaniu dobrzy patrioci. Owszem czas pokaże, dlatego nie przeszkadzajcie a pomóżcie by sciana wschodnia tak mocną była jak warsiawka i zachód. Jak na ta ocene nie zasłużą , nie dadzą rady , to przyjdą wybory i ch się zmieni, a ż do skutku.

Czas pokaże, ja znam niektórych osobiście, i mozesz mi wierzyć prości w działaniu, zdecydowani w przekonaniu dobrzy patrioci. Owszem czas pokaże, dlatego nie przeszkadzajcie a pomóżcie by sciana wschodnia tak mocną była jak warsiawka i zachód. Jak na ta ocene nie zasłużą , nie dadzą rady , to przyjdą wybory i ch się zmieni, a ż do skutku.

rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2016 o 13:15
0
 

Czas na audyt w gminach, powiatach i starostwach. To będzie wycie!

 wycie to będzie ,jak do ciebie dojdzie że jesteś debil
Avatar
Gość / 7 marca 2016 o 20:06
0

Mam głębokie przekonanie, że to nie jest koniec zwolnień – mówi. – Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych - a cużeś gościu robił 8 lat temu. czy zwolnieni dyr., kierownicy, z-ca byli z pisu? czy z popsl? jak kuba bogu tak bóg kubie. tyle w temacie

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

Tak to prawda bo PO i PSL tworzyli koalicję wygrali wybory , dyrektorzy kierownicy,z-cy z PIS-u utracili stanowiska na nie pracę ,a jest to zasadnicza różnica,

rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:53
0
dobre Strach przed zwolnieniami jest największy w rodzinach, w których jeden z małżonków pracuje w KRUS, a drugi w Agencji. – Jeśli oboje stracą pracę, to z czego utrzymają dzieci – pyta inny z KIEROWNIKÓW :) Jeżeli oboje byli kierownikami to myślę przez 8 lat to myślę, że nie muszą martwić się o wychowanie dzieci.
Avatar
małorolny / 5 marca 2016 o 09:40
0

Już niedługo rolnicy ocenią zmiany ''Na dobre ''czy'' na złe''.

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 09:18
0

Tak właśnie wygląda ekipa PO-PSL w Krusie

nie obrażaj chamie pracowników bo większości do pięt nie dorastasz, ale przykład w arimr jeżeli wójta nieudacznika ludzie nie wybrali to na kierownika agencji Pis wsadził

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:50
0

Ludzie bez wykształcenia, bez doświadczenia i przygotowania merytorycznego ale za to z PiS! Komuna wraca ...

Tak właśnie wygląda ekipa PO-PSL w Krusie

Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 08:32
0
"Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pierwszej kolejności dla "tych lepszych" czyli partyjniaków i koleżeństwa. "Przez lata nikt nie pytał, na kogo głosowali." - przed każdymi wyborami demagogia i pospolite ruszenie, wciąganie pracowników na listy wyborcze, tzw. propozycje nie do odrzucenia, podpisywanie list wyborczych oraz roznoszenie ulotek i plakatów. Po zmianie władzy w Polsce, blady strach padł "na biednych zmęczonych braniem wypłaty i premii przyjaciół zielonego listka", zdali sobie spraw "Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pierwszej kolejności dla "tych lepszych" czyli partyjniaków i koleżeństwa. "Przez lata nikt nie pytał, na kogo głosowali." - przed każdymi wyborami demagogia i pospolite ruszenie, wciąganie pracowników na listy wyborcze, tzw. propozycje nie do odrzucenia, podpisywanie list wyborczych oraz roznoszenie ulotek i plakatów. Po zmianie władzy w Polsce, blady strach padł "na biednych zmęczonych braniem wypłaty i premii przyjaciół zielonego listka" zdali sobie sprawę że należy wziąć się do pracy, a nie szukać znajomości.
"Myślę, że w przypadku odwołanych osób decydowała ocena polityczna, a nie merytoryczna. A więc najgorsza z możliwych." - ktoś chyba zna to z autopsji, sami tak postępowaliście wiec nie powinno to was teraz dziwić. "Jestem pewien, że nie są to decyzje merytoryczne, tylko chęć powierzenia stanowisk osobom związanym z partią rządzącą" – no tak jasne, oczywiście, przez lata karty rozdawało PO i PSL i wszystko było w porządku, stanowiska i awanse wyłącznie po linii partii, nagrody i dodatki dzielone "po równo " w pi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 148

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 429 38

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!