Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2018 r.
14:07

"Miś był obleśny, futro śmierdziało". Nietypowe spotkanie w przedszkolu. Kurator zajmie się sprawą

Autor: Zdjęcie autora ask
0 31 A A

Przedszkolaki zawiedzione, rodzice zdenerwowani, dyrekcja zniechęcona i interweniujące Kuratorium Oświaty – to efekt wizyty w lubelskim Przedszkolu nr 2 Misia Wędrowniczka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To miała być pierwsza taka zabawa w przedszkolu przy ul. Lawinowej. Z samego rana dzieci przy wejściu do szatni miał witać Miś Wędrowniczek, który potem miał się bawić z maluchami - w każdej z grup po 25 minut. Rodzice mogli kupować płytę z 40 zdjęciami dzieci z misiem lub dopłacając po 5 zł za zdjęcie z dodatkowego, indywidualnego portretu z gościem.

– Rodzice nie dostali zdjęć, za które zapłacili albo dostali zdjęcia, których nie zamawiali – denerwuje się mama jednego z przedszkolaków. – Nie dostaliśmy żadnych pokwitowań. Nie mamy kontaktu z firmą, żeby domagać się zwrotu pieniędzy.

– Miś był obleśny. Córka mówiła, że jego futro śmierdziało i wcale się dobrze nie bawiła – dodaje inny rodzic. – Takie imprezy są dla dzieci bardzo ważne, ale powinny je odwiedzać tylko osoby profesjonalnie ubrane i wiedzące, jak zainteresować dzieci spotkaniem.

Dyrektor przedszkola przyznaje, że zdecydowała się na zaproszenie Misia Wędrowniczka po telefonie z firmy organizującej takie spotkania. – Otrzymujemy w ten sposób różne propozycje, ale dotychczas z nich nie korzystaliśmy. Tym razem wizyta misia miała się jednak wiązać tematycznie z organizowanym u nas Dniem Pluszowego Misia i uznałam, że to będzie dla nich miłe urozmaicenie – opowiada dyrektor Viletta Zwolak. – Po informacji, jaką otrzymałam od rodziców to będzie najprawdopodobniej pierwszy i zarazem ostatni raz, kiedy zdecydowałam się na takie spotkanie.

Ponieważ informacje o godnych polecania imprezach, ale i tych nieudanych dyrektorzy szkół i przedszkoliprzekazują sobie „pocztą pantoflową” Miś Wędrowniczek najprawdopodobniej nie pojawi się już w żadnej z lubelskich placówek.

Dyrekcja podkreśla, że robi wszystko żeby rodzice otrzymali zdjęcia, za które zapłacili. Przesłano już trzy ich transze. – Czekamy na następne i jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy. Niestety kontakt z właścicielką firmy jest utrudniony. W internecie jest wiele firm nazywających się tak, jak ta która jest organizatorem spotkań z Misiem Wędrowniczkiem, ale żadna nie jest tą właściwą – przyznaje.

Skontaktować się z organizatorami imprezy nie udało się też zdenerwowanym rodzicom. Dlatego o sprawie powiadomili Kuratorium Oświaty w Lublinie, które teraz zajmie się wyjaśnieniem sprawy. Nam też nie udało się porozmawiać z Wędrowniczkiem. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 14:23
+24
Ten miś to zapewne spotkał wcześniej Jasia Wędrowniczka ;)
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 14:32
+17
Miś miał taki zapierd*l ze nie mił czasu się umyć i uprać futerka. Ot taka hydrozagatka.
Avatar
Mama / 12 grudnia 2018 r. o 19:49
+14
Wypowiem się jako mama obecnie chodzącego dziecka i będącego w dniu wizyty Misia Wędrowniczka w przedszkolu. Dziecko od paru dni mówiło o dniu pluszowego misia w przedszkolu, więc plakat na drzwiach wejściowych informujący o spotkaniu z Misiem Wędrowniczkiem nie był dla mnie zaskakujący, wręcz fajne urozmaicenie zgodne tematycznie ze zbliżającym się dniem misia. Po wejściu do szatni siedział ów czerwony miś wędrowniczek z kobietą, która każdemu rodzicowi z osobna tłumaczyła: że dziś będą zabawy z misiem, że rodzic musi złożyć podpis, by dziecko mogło w tych zabawach uczestniczyć i że będą się one odbywały w obecności nauczycielek z grup ( podpis złożyłam i wiedziałam że dziecko dzięki temu będzie uczestniczyło w zabawie z misiem wędrowniczkiem). Tłumaczyła też, że w czasie zabawy będą robione zdjęcia, które będą na płycie oraz za dodatkową opłatą będzie jedno zdjęcie wywołane z misiem. Pani powiedziała, że jest również opcja zamówienia zdjęć i zrobienia przelewu w przeciągu tygodnia, by dziecko mogło otrzymać płytę, jeśli rodzic nie miał przy sobie gotówki. Płacić można było gotówką rano przed zabawą z misiem z góry, jak i przy popołudniowym odbieraniu dziecka z przedszkola. To rodzic decydował czy taką płytę opłaci czy też nie. Nie była to Pani pracująca w przedszkolu lecz osoba towarzysząca misia wędrowniczka. Widziałam misia siedzącego w szatni i stwierdziłam, że nie potrzebuje zdjęć dziecka z takim misiem, więc nie zapłaciłam rano za płytę, odbierając dziecko pytałam dziecko jak tam zabawa z misiem, mówiło, że było zabawnie i miałam podejść by zapłacić za płytę, po czym mój rozum stwierdził " po co mi 30-40 zdjęć z tym samym misiem" (bo tyle rano Pani powiedziała, że znajdzie się na obiecanej płycie) i zrezygnowałam. Z mojego punktu widzenia, to rodzic decydował o uczestniczeniu dziecka w zabawie z misiem - podpisując się na liście, z opowiadań dziecka wynika, że nauczycielka była obecna w sali podczas całej wizyty misia w grupie - czyli czuwała nad tym co się dzieje (bezpieczeństwo zapewnione), to rodzic decydował czy kupi płytę od osoby towarzyszącej misiowi ( i to od tej Pani powinien uzyskać pokwitowanie wpłaty, bądź dane firmy do przelewu, czyż tak? ), Każdy rodzic widział misia przy podpisywaniu się na liście wyrażającej zgodę na zabawę z misiem ( mógł go dotknąć, ocenić a nawet powąchać, tak?), czy któryś z płacących rodziców za płytę zapytał o umowę gwarantującą obrobione zdjęcia? ostre zdjęcia? zdjęcia dostarczone w terminie? czy zapytał o możliwość obejrzenia zdjęć przed zapłatą? ( bo ja odbierając dziecko podeszłam do Pani towarzyszącej misiowi i pokazała mi zdjęcia grupy dziecka i choć robiła to szybko widać było kiepską jakość zdjęć). Reasumując: nie kupiłam zdjęć, bo to był mój wybór i nikt mnie do tego nie zmusił, dziecko zabawę z misiem wspomina fajnie, dziecku została zapewniona opieka kadry przedszkolnej podczas zabawy z misiem.
Wypowiem się jako mama obecnie chodzącego dziecka i będącego w dniu wizyty Misia Wędrowniczka w przedszkolu. Dziecko od paru dni mówiło o dniu pluszowego misia w przedszkolu, więc plakat na drzwiach wejściowych informujący o spotkaniu z Misiem Wędrowniczkiem nie był dla mnie zaskakujący, wręcz fajne urozmaicenie zgodne tematycznie ze zbliżającym się dniem misia. Po wejściu do szatni siedział ów czerwony miś wędrowniczek z kobietą, która każdemu rodzicowi z osobna tłumaczyła: że dziś będą zabawy z misiem, że rodzic musi złożyć podpis, by... rozwiń
Avatar
Mamuśka / 12 grudnia 2018 r. o 12:20
+14
Panie Tato zamiast narzekać na stan obiektu do którego uczęszcza Pana pociecha oraz obrażać Panią dyrektor może trzeba się najpierw trochę zastonowić i użyć szarych komórek. Przedszkole jest uzależnione od miejskich urzędników i to nie dyrektor placówki wykłada pieniądze na wszelkie remonty oraz wymianę wyposażenia sal tylko właśnie miasto. Takie komentarze proszę kierować do urzędniczek miasta. Rozumiem, że u Pana w domu nie ma ani grama kurzu, alergenów, a Pana dziecko jest chowane w sterylnych warunkach? Jeśli chodzi o te brudne dywany to nie mogę się z tym zgodzić - dywany są czyszczone. A co do tego misia - sprawdzenie takiej firmy bywa czasem bardzo trudne, bo na stronie może wszystko wyglądać pięknie, a w rzeczywistości okazuje się zupełnie inaczej. Nie jest to jednak powód do zwalniania wszystkich z przedszkola - PRZESADA. Szkoda że nie mówi się tutaj też o fajnych i korzystnych eventach, jakie organizuje Pani dyrektor - uczących, kreatywnych, a jednocześnie sprawiających uśmiech na twarzyczkach dzieciaków. Krytykowanie innych i wystawianie beznadziejnych i nadwyrężonych komentarzy może warto zostawić dla siebie. Ponadto Pani dyrektor nie siedzi i nie pije przysłowiowej kawy, tylko wychowuje i uczy nasze pociechy. Jest bardzo dobrym pedagogiem i człowiekiem, który opiekuje się naszymi dziecmi, kiedy my jesteśmy w pracy. Pani dyrektor chciała zorganizować fajny dzień z pluszowym misiem dla naszych dzieci i ZOSTAŁA OSZUKANA prze firmę którą zamówiła, ale to nie jest jej wina. Przedszkole na ul. Lawinowej w Lublinie jest bardzo dobrą placówką opiekuńczo- wychowawczą i nie można nic zarzucić Pani dyrektor.
Panie Tato zamiast narzekać na stan obiektu do którego uczęszcza Pana pociecha oraz obrażać Panią dyrektor może trzeba się najpierw trochę zastonowić i użyć szarych komórek. Przedszkole jest uzależnione od miejskich urzędników i to nie dyrektor placówki wykłada pieniądze na wszelkie remonty oraz wymianę wyposażenia sal tylko właśnie miasto. Takie komentarze proszę kierować do urzędniczek miasta. Rozumiem, że u Pana w domu nie ma ani grama kurzu, alergenów, a Pana dziecko jest chowane w sterylnych warunkach? Jeśli chodzi o te brudne dywany to... rozwiń
Avatar
Obiektywny rodzic / 12 grudnia 2018 r. o 19:05
+12
Jeśli nie patrzeć na ten incydent który urósł tutaj do rangi afery to osobiście nie mam Pani Dyrektor nic do zarzucenia. Mimo ewidentnego ignorowania ze strony rady miasta, stara się żeby dzieciom niczego nie brakowało. Zajęcia w przedszkolu są różnorodne i często przyjmowani są goście z zewnątrz, dzięki czemu dzieci poznają charakter różnych zawodów i kształtują pomału swój pogląd. Panie wychowawczynie są bardzo zaangażowane i poświęcają dużo energii żeby przekazać dzieciom jak najwięcej wiedzy.
Avatar
Mama dwójki dzieci / 12 grudnia 2018 r. o 16:11
+12
Myślę, że ktos ma żal jakis do Pani Dyrektor i tak sobie używa bo w oczy nie wypada :) Moje dzieci chodzily do tego przedszkola i byly bardzo zadowolone i ja również. Panie wraz z Pania Dyrektor sympatyczne z poświęceniem dużo interesujacych spotkań dlaczego "tatuś" o tym nie wspomina np. Planetarium, teatrzyki, spotkania z policjantami strażą miejska projekty akcje ewenty to tylko niektóre, ktore pamiętam. 
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 14:35
+12
Generalnie skoro już kuratorium wyjaśnia sprawę to fajnie by było jakby uznali że należy odnowić przedszkole albo przynajmniej sprawdzić dlaczego tyle lat i nie zostało to zrobione.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 16:41
+11
Że śmierdział? Że brudne futerko? Ja widzę że tu zadbali o najdrobniejsze szczegóły, bo potem takie dziecko spotyka niedźwiedzia w naturze i płacz że nie pachnie jak wyprany w perwolu
Avatar
l / 10 grudnia 2018 r. o 14:38
+9
wszystkich byś od razu zwalniał/zwalniała, ciekawe czy sam/sama masz jakąś pracę, w której podejmujesz jakiekolwiek decyzje. To nie ona oszukała tylko ją oszukano.
Avatar
Obiektywny rodzic / 12 grudnia 2018 r. o 18:40
+8
Komentarz godny pożałowania. Wygląda jak szczekanie kogoś kto na codzień jest poniżany w pracy i pewnie w domu. Wyładowuje swoją frustrację na forum publicznym chowając się za komputerem.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 22:55
-1
Niech kurator konferencje prasowa zrobi w związku z misiem
Avatar
Mamuśka / 13 grudnia 2018 r. o 21:21
+5
Wszyscy, którzy wypisują negatywne komentarze i STRASZĄ kuratorium to tchórze, chowają się za komputerem, zamiast porozmawiać w cztery oczy z Panią dyrektor o tym co ich boli. A jeśli coś nie odpowiada przenieść dziecko do innego przedszkola. Czepiacie się nauczycielek oraz Pań, które się opiekują waszymi dziecmi, myją im tyłki, karmią, przytulają jak płaczą. Widzicie tylko złe sytuacje, bo tak łatwiej. Hejt górą w Internecie - takie Życie. Widzę, że co niektórym obrażanie innych sprawia ogromną przyjemność - POGRATULOWAĆ kultury osobistej - bo jej nie macie!!!!!!!!!! Proponuję, żeby chociaż jeden dzień spędzić z pełną grupą dzieciaków, a nie siedzieć za biureczkiem, popijać kawkę i wypisywać takie bzdurne komentarze - kieruję to do osób, które straszą i obrażają.  Obywatel E P - zabrzmiało groźnie, bardzo ciekawe czy jesteś w stanie dokładnie sprawdzić każdą firmę bo szczerze wątpię. Zrobiliście wielką aferę z powodu Misia - jesteście z siebie dumni? Zachowania i komentarze godne pożałowania. Mam nadzieję, że kiedyś sami będziecie tak hejtowani, jak Pani dyrektor i poczujecie to na własnej skórze. Na koniec powiem, że Pani dyrektor, nauczycielki wykonują awał dobrej roboty, aby nasze dzieci były bezpieczne i przygotowane do dalszej nauki w szkole.
Wszyscy, którzy wypisują negatywne komentarze i STRASZĄ kuratorium to tchórze, chowają się za komputerem, zamiast porozmawiać w cztery oczy z Panią dyrektor o tym co ich boli. A jeśli coś nie odpowiada przenieść dziecko do innego przedszkola. Czepiacie się nauczycielek oraz Pań, które się opiekują waszymi dziecmi, myją im tyłki, karmią, przytulają jak płaczą. Widzicie tylko złe sytuacje, bo tak łatwiej. Hejt górą w Internecie - takie Życie. Widzę, że co niektórym obrażanie innych sprawia ogromną przyjemność - POGRATULOWAĆ kultury osobistej -... rozwiń
Avatar
Obywatel E P / 13 grudnia 2018 r. o 16:27
-5
NIkt z miasta za rączkę nie będzie żadnego dyrektora prowadził za rękę i pytał co łaskawie pani dyrektor jest potrzebne. Za to dyrektorzy placówek biorą pieniądze by artykułować swoje potrzeby. Nikt nie chce krzywdy dzieci, ani tym bardziej nie jest to atak wymierzony w kogokolwiek. Po prostu to są dzieci,nikt nie chce by przez czyjeś niedopatrzenie spotkała ich krzydwa. Nie zgodzę się z zarzutem, że sprawdzić firmę nie jest łatwo. Słowo klucz to umiejętne zarządzanie i niepopełnianie grzechu zaniechania. Wystarczą referencje z innej placówki, zaświadczenie o odpowiednim wykształceniu oraz zaświadczenie z sądu o niekaralności oraz umowa. Nie można sprawdzić czy się nie chce, czy się nie wie, że tak powinno się robić? W dniu jutrzejszym zostanie wysłane w trybie dostępu do informacji publicznej do wydziału oświaty urzędu miasta o sprawy o których właśnie w tych powyższych komentarzach panie obrończynie obecnej pani dyrektor. Kwestie remontu elewacji, dywanów oraz procedur odnośnie zapraszania do przedszkola takich misiów. Gdy urząd odpowie, skan będzie udostępniony w lokalnych stronach społecznościowych tak by wszyscy wiedzieli. Z poważaniem zatroskany rodzic.
NIkt z miasta za rączkę nie będzie żadnego dyrektora prowadził za rękę i pytał co łaskawie pani dyrektor jest potrzebne. Za to dyrektorzy placówek biorą pieniądze by artykułować swoje potrzeby. Nikt nie chce krzywdy dzieci, ani tym bardziej nie jest to atak wymierzony w kogokolwiek. Po prostu to są dzieci,nikt nie chce by przez czyjeś niedopatrzenie spotkała ich krzydwa. Nie zgodzę się z zarzutem, że sprawdzić firmę nie jest łatwo. Słowo klucz to umiejętne zarządzanie i niepopełnianie grzechu zaniechania. Wystarczą referencje ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 14:38
+5
Proponuje nie zadowolonym rodzicom zabrac dzieci do innej placówki przecież nie ma rejonizacji a przedszkoli jest dużo. A te panie "przekupki" przytulaja Wasze dzieci jak płaczą, obcieraja gluta bo przeprowadzacie chore dzieci od których wszystko łapią i wycierają im tyłki, ucza,bawią opiekuja sie.Żal poprostu czytać wdzieczność?! 
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 08:52
+3
Mam syna, który chodzi do tego przedszkola. Syn bardzo lubi do niego uczęszczać. Ja również jestem bardzo zadowolony. Panie opiekujace się dzieciakami bardzo zaangażowane, dużo zajęć dodatkowych, spotkań. Jakiś frustrat musiał wylac żale przez Internet. Ale takie czasy.
Avatar
Tata / 12 grudnia 2018 r. o 23:11
-5
Nie dziwie się, że taka afera skoro rodziców jak i dzieci się nie szanuje. Strona internetowa nie jest aktualizowana bo po co? Informacje z tamtego roku. Zdjęcia jak jest coś organizowane 2 max 6 o szał i na zdjęciach cały czas te same dzieci. W dobie internetu i telefonów czy tak ciężko zrobić więcej zdjęć i wstawić żeby dzieci miały pamiątkę a rodzice widzieli co z dziećmi się dzieje ale po co Pani woli na fb siedzieć niż dziecia zdjęcia robić!!! Żal ... Zdjęć grupowych do tej pory nie było a takiego misia wypuszczają. Panie jakby za karę pracowały a niektóre jak krzyczą na dzieci to w szatni słychać. Ja się pytam gdzie dyrekcja a właśnie nie zdarzyło mi się nigdy Pani dyr w swoim gabinecie zastać o godzinie 8, 8.30. Przecież jak ktoś pracuje od 9-17 lub 18 jak ma zapłacić składki i porozmawiać. Już nie wspomnę o tym że rano i po południu Panie zamiast dziećmi się zajmować w grupach to sobie jak przekupki na targu rozmawiają a dzieci robią co chcą. 
Nie dziwie się, że taka afera skoro rodziców jak i dzieci się nie szanuje. Strona internetowa nie jest aktualizowana bo po co? Informacje z tamtego roku. Zdjęcia jak jest coś organizowane 2 max 6 o szał i na zdjęciach cały czas te same dzieci. W dobie internetu i telefonów czy tak ciężko zrobić więcej zdjęć i wstawić żeby dzieci miały pamiątkę a rodzice widzieli co z dziećmi się dzieje ale po co Pani woli na fb siedzieć niż dziecia zdjęcia robić!!! Żal ... Zdjęć grupowych do tej pory nie było a takiego misia wypuszczają. Panie jakby za karę ... rozwiń
Avatar
Mama dziecka / 12 grudnia 2018 r. o 22:57
-4
W przedszkolu wszystko na pozór ładnie, fajnie. Ogłoszenia o zebraniach wieszanie są 2 dni przed jak człowiek pracujący może dostać urlop z dnia na dzień jak już urlop jest w dniu zebrania dowiaduje się, że jednak odwołane super!!!! Czesto zmieniają się Panie w grupach albo zajmują się dziećmi Pani które nic nie wiedzą bo Pani główna co chwilę na zwolnieniu albo urlopie. Dzieci nie wychodzą na dwór bo mają karę czy Pani dyrektor wie, że za to w kuratorium może polecieć!!! I temat wszawicy żeby się dowiedzieć że dziewczynki maja to przez znajomych trzeba ciężko powiedzieć że w danej grupie jest przecież nie będę córki codziennie głowy myć szamponem od wszawicy?!!! Mam nadzieję, że przez tą sytuację któs zainteresuje się tym przedszkolem żeby nie było takich sytuacji w przyszłości. 
W przedszkolu wszystko na pozór ładnie, fajnie. Ogłoszenia o zebraniach wieszanie są 2 dni przed jak człowiek pracujący może dostać urlop z dnia na dzień jak już urlop jest w dniu zebrania dowiaduje się, że jednak odwołane super!!!! Czesto zmieniają się Panie w grupach albo zajmują się dziećmi Pani które nic nie wiedzą bo Pani główna co chwilę na zwolnieniu albo urlopie. Dzieci nie wychodzą na dwór bo mają karę czy Pani dyrektor wie, że za to w kuratorium może polecieć!!! I temat wszawicy żeby się dowiedzieć że dziewczynki maja to przez znaj... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 22:24
+3
Tata Frustrat zabrał głos! Popieram głos pozostałych rodziców w kwestii środków przekazywanych na konkretną placówkę opiekuńczo-wychowawczą: zachęcam do wizyty w ratuszu i przedstawienie radnym i prezydentowi swoich obiekcji
Avatar
Mama / 12 grudnia 2018 r. o 19:49
+14
Wypowiem się jako mama obecnie chodzącego dziecka i będącego w dniu wizyty Misia Wędrowniczka w przedszkolu. Dziecko od paru dni mówiło o dniu pluszowego misia w przedszkolu, więc plakat na drzwiach wejściowych informujący o spotkaniu z Misiem Wędrowniczkiem nie był dla mnie zaskakujący, wręcz fajne urozmaicenie zgodne tematycznie ze zbliżającym się dniem misia. Po wejściu do szatni siedział ów czerwony miś wędrowniczek z kobietą, która każdemu rodzicowi z osobna tłumaczyła: że dziś będą zabawy z misiem, że rodzic musi złożyć podpis, by dziecko mogło w tych zabawach uczestniczyć i że będą się one odbywały w obecności nauczycielek z grup ( podpis złożyłam i wiedziałam że dziecko dzięki temu będzie uczestniczyło w zabawie z misiem wędrowniczkiem). Tłumaczyła też, że w czasie zabawy będą robione zdjęcia, które będą na płycie oraz za dodatkową opłatą będzie jedno zdjęcie wywołane z misiem. Pani powiedziała, że jest również opcja zamówienia zdjęć i zrobienia przelewu w przeciągu tygodnia, by dziecko mogło otrzymać płytę, jeśli rodzic nie miał przy sobie gotówki. Płacić można było gotówką rano przed zabawą z misiem z góry, jak i przy popołudniowym odbieraniu dziecka z przedszkola. To rodzic decydował czy taką płytę opłaci czy też nie. Nie była to Pani pracująca w przedszkolu lecz osoba towarzysząca misia wędrowniczka. Widziałam misia siedzącego w szatni i stwierdziłam, że nie potrzebuje zdjęć dziecka z takim misiem, więc nie zapłaciłam rano za płytę, odbierając dziecko pytałam dziecko jak tam zabawa z misiem, mówiło, że było zabawnie i miałam podejść by zapłacić za płytę, po czym mój rozum stwierdził " po co mi 30-40 zdjęć z tym samym misiem" (bo tyle rano Pani powiedziała, że znajdzie się na obiecanej płycie) i zrezygnowałam. Z mojego punktu widzenia, to rodzic decydował o uczestniczeniu dziecka w zabawie z misiem - podpisując się na liście, z opowiadań dziecka wynika, że nauczycielka była obecna w sali podczas całej wizyty misia w grupie - czyli czuwała nad tym co się dzieje (bezpieczeństwo zapewnione), to rodzic decydował czy kupi płytę od osoby towarzyszącej misiowi ( i to od tej Pani powinien uzyskać pokwitowanie wpłaty, bądź dane firmy do przelewu, czyż tak? ), Każdy rodzic widział misia przy podpisywaniu się na liście wyrażającej zgodę na zabawę z misiem ( mógł go dotknąć, ocenić a nawet powąchać, tak?), czy któryś z płacących rodziców za płytę zapytał o umowę gwarantującą obrobione zdjęcia? ostre zdjęcia? zdjęcia dostarczone w terminie? czy zapytał o możliwość obejrzenia zdjęć przed zapłatą? ( bo ja odbierając dziecko podeszłam do Pani towarzyszącej misiowi i pokazała mi zdjęcia grupy dziecka i choć robiła to szybko widać było kiepską jakość zdjęć). Reasumując: nie kupiłam zdjęć, bo to był mój wybór i nikt mnie do tego nie zmusił, dziecko zabawę z misiem wspomina fajnie, dziecku została zapewniona opieka kadry przedszkolnej podczas zabawy z misiem.
Wypowiem się jako mama obecnie chodzącego dziecka i będącego w dniu wizyty Misia Wędrowniczka w przedszkolu. Dziecko od paru dni mówiło o dniu pluszowego misia w przedszkolu, więc plakat na drzwiach wejściowych informujący o spotkaniu z Misiem Wędrowniczkiem nie był dla mnie zaskakujący, wręcz fajne urozmaicenie zgodne tematycznie ze zbliżającym się dniem misia. Po wejściu do szatni siedział ów czerwony miś wędrowniczek z kobietą, która każdemu rodzicowi z osobna tłumaczyła: że dziś będą zabawy z misiem, że rodzic musi złożyć podpis, by... rozwiń
Avatar
Obiektywny rodzic / 12 grudnia 2018 r. o 19:05
+12
Jeśli nie patrzeć na ten incydent który urósł tutaj do rangi afery to osobiście nie mam Pani Dyrektor nic do zarzucenia. Mimo ewidentnego ignorowania ze strony rady miasta, stara się żeby dzieciom niczego nie brakowało. Zajęcia w przedszkolu są różnorodne i często przyjmowani są goście z zewnątrz, dzięki czemu dzieci poznają charakter różnych zawodów i kształtują pomału swój pogląd. Panie wychowawczynie są bardzo zaangażowane i poświęcają dużo energii żeby przekazać dzieciom jak najwięcej wiedzy.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"W obronie lip na Lipowej!" Protest w centrum Lublina [WIDEO, ZDJĘCIA]
galeria

"W obronie lip na Lipowej!" Protest w centrum Lublina [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zieloną wstęgę wzdłuż ul. Lipowej rozwinęli uczestnicy dzisiejszego protestu w obronie drzew, które mają zostać wycięte w związku z przebudową ulicy.

Minister rolnictwa odpowiada posłankom opozycji: "Zarzuty wyssane z palca"
STADNINA W JANOWIE PODLASKIM

Minister rolnictwa odpowiada posłankom opozycji: "Zarzuty wyssane z palca"

Stawiane zarzuty są wyssane z palca – odpowiada posłankom opozycji minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Na posiedzeniu Sejmu wybrzmiał temat zaniedbań w stadninie koni w Janowie Podlaskim.

Hit kolejki dla Legii Warszawa
film

Hit kolejki dla Legii Warszawa

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechem Poznań 1:0 w sobotnim hicie 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Jerzy Stuhr o życiu w czasie pandemii: Jak się przeszło parę ciężkich chorób, to się umie być samotnym
UWAGA! TVN
film

Jerzy Stuhr o życiu w czasie pandemii: Jak się przeszło parę ciężkich chorób, to się umie być samotnym

Krzysztof Jasiński, Jerzy Stuhr i najmłodszy Andrzej Sikorowski to tylko troje z aktorów, którzy nie pracują od kiedy zamknięte zostały teatry, uczelnie i sceny estradowe. Jak radzą sobie w czasie pandemii?

Siedem nowych przypadków koronawirusa w Lubelskiem. Jedna osoba jest w stanie poważnym

Siedem nowych przypadków koronawirusa w Lubelskiem. Jedna osoba jest w stanie poważnym

Z Lublina a także powiatów: łukowskiego, włodawskiego, bialskiego i opolskiego – pochodzą osoby, u których wykonane testy laboratoryjne wskazały wynik pozytywny. W Lubelskiem jest siedem nowych przypadków zakażania koronawirusem. Jedna z osób jest w stanie poważnym.

Nowe przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. W dziewięciu województwach

Nowe przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. W dziewięciu województwach

115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – podało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował również o śmierci trzech osób - w Poznaniu, Tychach i Bytomiu.

Robert Lewandowski zdobył ostatni bastion Bundesligi
film

Robert Lewandowski zdobył ostatni bastion Bundesligi

W sobotnim meczu 29. kolejki ligi niemieckiej Bayern Monachium rozbił Fortunę Duesseldorf aż 5:0. Kapitan reprezentacji Polski strzelił w nim dwa gole, trafiając na 3:0 i 4:0

Matura 2020. Czy trzeba będzie nosić maseczkę? Jakie będą egzaminy? [harmonogram]
Magazyn

Matura 2020. Czy trzeba będzie nosić maseczkę? Jakie będą egzaminy? [harmonogram]

8 czerwca rozpoczną się matury. Będą to egzaminy inne niż dotychczas. Po pierwsze: ze względu na epidemię nie odbywają się tak jak zwykle na początku maja. Po drugie: nie zostaną przeprowadzone egzaminy ustne

Likwidacja porodówki w Kraśniku. Jaką pomoc zaoferuje kobietom szpital?

Likwidacja porodówki w Kraśniku. Jaką pomoc zaoferuje kobietom szpital?

Nie milkną echa decyzji Rady Powiatu ws. szpitala w Kraśniku. O likwidacji porodówki dyskutowali w czwartek miejscy radni. Dzień później dyrektor SP ZOZ w Kraśniku wydał oświadczenie, w którym tłumaczy jak po zmianach będzie wyglądać szpitalna pomoc kobietom.

Końskowola: Utrudnienia na ul. Pożowskiej. Kierowcy muszą jechać objazdem

Końskowola: Utrudnienia na ul. Pożowskiej. Kierowcy muszą jechać objazdem

Do 18 czerwca potrwają utrudnienia związane z przebudową przejazdu przez tory pomiędzy Końskowolą, a Starym Pożogiem. Na torowisku stoi ciężki sprzęt. Kierowcy muszą korzystać z objazdu.

Ten wynalazek może zrewolucjonizować rynek pszczelarski. Do czego służy woskomat?
Magazyn

Ten wynalazek może zrewolucjonizować rynek pszczelarski. Do czego służy woskomat?

Ten wynalazek może zrewolucjonizować środowisko pszczelarskie nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Naukowcy z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej opracowali urządzenie, które ma przyczynić się do polepszenia kondycji pszczelich rodzin oraz do zmniejszenia strat w produkcji miodu wynikających z niewłaściwej nadbudowy węzy przez pszczoły lub z powodu jej spływania

Nowy biskup pomocniczy achidiecezji lubelskiej: Przede mną jest pewien trud rozeznawania dla innych
Magazyn

Nowy biskup pomocniczy achidiecezji lubelskiej: Przede mną jest pewien trud rozeznawania dla innych

Rozmowa z biskupem nominatem ks. dr. Adamem Babem, proboszczem Parafii pw. św. Józefa w Lublinie i najmłodszym biskupem w Polsce

Stadnina w Janowie Podlaskim. Czy będzie jeszcze chlubą?
Magazyn

Stadnina w Janowie Podlaskim. Czy będzie jeszcze chlubą?

Wokół stadniny koni w Janowie Podlaskim znowu jest głośno. Jeszcze do niedawna była to polska chluba hodowlana na świecie. Dzisiaj mówi się o zaniedbanych zwierzętach i brudnych boksach. Nowy prezes otwarcie przyznaje, że jedyną szansą będzie dokapitalizowanie stadniny

Historyczny moment. Start rakiety SpaceX i NASA [na żywo]
film

Historyczny moment. Start rakiety SpaceX i NASA [na żywo]

NASA i firma SpaceX Elona Muska wysyła w kosmos rakietę z dwoma kosmonautami na pokładzie. To dwaj Amerykanie - Robert Behnken i Douglas Hurley. Obaj kosmonauci, w ramach misji Demo-2, mają pozostać na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez dłuższy czas.

Wracają praktyki w szkołach branżowych. Jak będą wyglądać?

Wracają praktyki w szkołach branżowych. Jak będą wyglądać?

Od 1 czerwca uczniowie najstarszych klas branżowych szkół I stopnia będą mogli brać udział w zajęciach praktycznych. MEN opublikowało w piątek wytyczne, które będą obowiązywały w ich trakcie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.