Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2015 r.
10:07

MKS Selgros Lublin bez prezesa. Klub ma 2,4 mln zł długu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A

Michał Jastrzębski rezygnuje ze stanowiska prezesa SPR Lublin Sportowej Spółki Akcyjnej, należącej w 99 proc. do miasta. Mimo finansowych kroplówek z Ratusza spółka wciąż ma problemy finansowe, a jej długi wynoszą aktualnie 2,4 mln zł.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rezygnuję w dużej mierze ze względów osobistych. Zmieniła mi się sytuacja rodzinna i nie będę mógł poświęcać tyle czasu na funkcjonowanie spółki – mówi Michał Jastrzębski, odchodzący prezes spółki, która jest właścicielem drużyny MKS Selgros Lublin, 18-krotnych mistrzyń Polski w piłce ręcznej. – Zrobiłem maksimum tego, co mogłem zrobić dla drużyny, żeby ograniczyć problem zadłużenia.

Dymisja nie jest zaskoczeniem dla szczypiornistek. – Informował nas wcześniej, że zamierza postąpić w ten sposób – przyznaje trenerka Sabina Włodek. Zaskoczenia nie było też dwa lata temu, gdy Jastrzębski został wybrany na prezesa, by najbardziej utytułowanej z lubelskich drużyn zapewnić bezpieczeństwo i finansową stabilność.

– Prezes Jastrzębski obejmował spółkę, która miała zobowiązania, tak też zostawia ją z zobowiązaniami – przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. Dług wynosi obecnie 2,4 miliona zł. – Są to zaległości związane ze starymi długami jak i na bieżąco zaciąganymi zobowiązaniami. Działania naprawcze będą musiały być wprowadzone przez nowego prezesa.

SPR jest pod skrzydłami miejskiego samorządu od 2010 r., kiedy to miasto weszło do spółki i od tej pory trzyma ją pod finansową kroplówką.

W 2012 roku miasto dofinansowało SPR kwotą 1,9 miliona zł, w następnym 4 mln zł, w kolejnym 1,7 mln zł. W bieżącym roku miała wystarczyć kwota 2 mln zł, ale już w kwietniu okazało się nagle, że miasto musi dołożyć jeszcze pół miliona.

– Miasto nie wycofuje się ze wspierania spółki – podkreśla Krzyżanowska. – Spółka stanęła na wysokości zadania osiągając cel związany z uzyskaniem mistrzostwa Polski. SPR ma sponsora (Selgros – przyp. red.), są także możliwości pozyskania nowych sponsorów.

Pieniądze są tym, czego w sportowej spółce najbardziej potrzeba. Z powodu problemów finansowych drużyna nie pojechała na obóz kondycyjny do Kielc. Drużyna została w Lublinie i przygotowuje się do nowego sezonu na własnych obiektach.

– Robimy co możemy, ale wiadomo, że nie mamy tak komfortowych warunków, jak podczas zgrupowania. Chodzi nie tylko o bazę, ale przede wszystkim o to, że po treningach dziewczyny wracają do domów, mają inne obowiązki i myślą o wielu rzeczach, nie tylko o zajęciach w klubie – tłumaczy trenerka Sabina Włodek.

Zespół zrezygnował także z udziału w prestiżowym międzynarodowym turnieju w Oldenburgu. Zamiast rywalizować z europejskimi potęgami, z którymi będzie grał w Lidze Mistrzyń, zmierzy się z polskim średniakiem – Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

W wynoszącym 10,7 miliona zł kapitale akcyjnym spółki udział miasta wynosi 99 proc. (micbec)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 23:24
0
Z podejścia biznesowego po pierwszym roku straty szukamy kosztów i możliwości dodatkowych dochodów dla uzyskania opłacalności, patrząc ze strony hazardzisty doświadczonego to lepiej być 100 tysięcy do tyłu niż kilka milionów,ale kogo nie stać jak nie nasze miasto ... Pozdrawiam układy
Avatar
jon / 23 lipca 2015 o 20:22
0

Do Henryka

A niby dlaczego ma zostać?  w imię czego? Żebyś miał gdzie pójść?

Ma długi i nie jest w stanie ich spłacić

Na całym świecie sport opiera się i tu  czytaj ze zrozumieniem na prywatnych właścicielach

Dlaczego Miasto Lublin DOPŁACA  do piłkarek ręcznych i co więcej jest ich właścicielem z moich podatków?

miasto dopłaca rownież min. do spółki Port Lotniczy Lublin.

zadowolony ?

miasto dopłaca rownież min. do spółki Port Lotniczy Lublin.

zadowolony ?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 18:14
0
Fakty są następujące : Klub jest jedynym sportowym Ambasadorem Lublina, tak czy owak dług zmalał o połowę, Dziewczyny po raz XVIII zdobyły tytuł MP i grają w LM ( koszty ) ale i sztab szkoleniowo/zapleczowy rozrósł się do kilkunastu etatów. Ciekawa jestem czy i gdzie szukano innych Sponsorów ? I czy w ogóle ? No bo jak inaczej ocenić działalność Prezesa i Jego gigasztabu ?!!! Odejście p. Michała nic nie zmieni .
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:37
0
jak nic to poczatej konca mistrzyn Polski zamiast splacac dlug zie powieksza w tym rejonie wszystko powoli zdycha taki rejon
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:10
0
Prezes od początku był na przegranej pozycji. Dali mu w Ratuszu fuche ale do kieszeni wrzucili kilka śmierdzących jaj. A to córkę radnego z wybujalym ego a to byłą radna z trenerskimi ambicjami,która razem z koleżankami z drużyny -jest ich tam teraz chyba z 7 postanowiły do emerytury żyć z klubu i na koszt miasta. I ten mokry nieboraka nie mógł sobie z rym poradzić. Teraz pewnie ktoś z tej grupy zostanie prezesem i będzie ssanie kasy na calego
Avatar
aa2 / 23 lipca 2015 o 14:42
0

Do Henryka

A niby dlaczego ma zostać?  w imię czego? Żebyś miał gdzie pójść?

Ma długi i nie jest w stanie ich spłacić

Na całym świecie sport opiera się i tu  czytaj ze zrozumieniem na prywatnych właścicielach

Dlaczego Miasto Lublin DOPŁACA  do piłkarek ręcznych i co więcej jest ich właścicielem z moich podatków?

Avatar
vcs / 23 lipca 2015 o 14:08
0

ale jak zmienila sie ta sytuacja rodzinna,dziecko ,zona..Takie pieprzenie.Nie dales rady i tyle ale wcale też Ci się nie dziwie.Bedzie turniej siatki i zobaczycie pusta hale.W tym miescie wszyscy chca za darmo

Avatar
henryk / 23 lipca 2015 o 13:25
0

Należy zrobić wszystko aby MKS Selgros pozostał na tronie mapy sportowej w Lublinie ,regionie i Polsce.  Tutaj mam pewne Ale dlaczego Lublin stawia na 2 ?sekcje koszykówki  męska ,damska ,chyba że mają 100procent sponsoringu bez miasta.  Piłka ręczna na dziś to jedyna wizytówka Lublina pokazywana bardzo często w WTV Sport ,czy  Polsacie .Jeżeli Lublin utraci pozycje Lidera na dziś ambasador [Lublina],a piłkarze w powijakach to Lublin może pozostać pustynia Sportową czyli ligi na niskim poziomie.  Chciałbym znać stracone fundusze na kulture forsowana przez p.Żuka lub nie udane imprezy na stadionie-gdzie prezes Grodzki powinien zarabiać od Efektu zarządzania  Stadionem.

Należy zrobić wszystko aby MKS Selgros pozostał na tronie mapy sportowej w Lublinie ,regionie i Polsce.  Tutaj mam pewne Ale dlaczego Lublin stawia na 2 ?sekcje koszykówki  męska ,damska ,chyba że mają 100procent sponsoringu bez miasta.  Piłka ręczna na dziś to jedyna wizytówka Lublina pokazywana bardzo często w WTV Sport ,czy  Polsacie .Jeżeli Lublin utraci pozycje Lidera na dziś ambasador [Lublina],a piłkarze w powijakach to Lublin może pozostać pustynia Sportową czyli ligi na niskim poziomie.  Chciałbym znać st... rozwiń

Avatar
stop politycznym trollom / 23 lipca 2015 o 12:58
0

Nieudacznik Jastrzębski nie potrafił wyciągnąć klubu z długów i zmarnował miliony dotacji. Musiał odejść. Żuk który zadłużył miasto tak że za 80 lat mieszkańcy tego nie splacą nie rezygnuje i zostaje. Gdzie tu sprawiedliwość?

klakiery Tułajewa jak zdarta płyta w kółko o zadłużeniu, żałosna propaganda, żałosny populizm(wykorzystujemy kasę z UE - źle bo dług rośnie, nie zadłużamy się - też źle bo inne miasta to robią, rozwijają się i nam uciekają)

klakiery Tułajewa jak zdarta płyta w kółko o zadłużeniu, żałosna propaganda, żałosny populizm(wykorzystujemy kasę z UE - źle bo dług rośnie, nie zadłużamy się - też źle bo inne miasta to robią, rozwijają się i nam uciekają)

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 12:47
0
Tak dla przypomnienia: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,14567885,Corka_radnego_PO_ma_juz_prace__Zatrudnil_ja_prezes.html
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 23:24
0
Z podejścia biznesowego po pierwszym roku straty szukamy kosztów i możliwości dodatkowych dochodów dla uzyskania opłacalności, patrząc ze strony hazardzisty doświadczonego to lepiej być 100 tysięcy do tyłu niż kilka milionów,ale kogo nie stać jak nie nasze miasto ... Pozdrawiam układy
Avatar
jon / 23 lipca 2015 o 20:22
0

Do Henryka

A niby dlaczego ma zostać?  w imię czego? Żebyś miał gdzie pójść?

Ma długi i nie jest w stanie ich spłacić

Na całym świecie sport opiera się i tu  czytaj ze zrozumieniem na prywatnych właścicielach

Dlaczego Miasto Lublin DOPŁACA  do piłkarek ręcznych i co więcej jest ich właścicielem z moich podatków?

miasto dopłaca rownież min. do spółki Port Lotniczy Lublin.

zadowolony ?

miasto dopłaca rownież min. do spółki Port Lotniczy Lublin.

zadowolony ?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 18:14
0
Fakty są następujące : Klub jest jedynym sportowym Ambasadorem Lublina, tak czy owak dług zmalał o połowę, Dziewczyny po raz XVIII zdobyły tytuł MP i grają w LM ( koszty ) ale i sztab szkoleniowo/zapleczowy rozrósł się do kilkunastu etatów. Ciekawa jestem czy i gdzie szukano innych Sponsorów ? I czy w ogóle ? No bo jak inaczej ocenić działalność Prezesa i Jego gigasztabu ?!!! Odejście p. Michała nic nie zmieni .
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:37
0
jak nic to poczatej konca mistrzyn Polski zamiast splacac dlug zie powieksza w tym rejonie wszystko powoli zdycha taki rejon
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 17:10
0
Prezes od początku był na przegranej pozycji. Dali mu w Ratuszu fuche ale do kieszeni wrzucili kilka śmierdzących jaj. A to córkę radnego z wybujalym ego a to byłą radna z trenerskimi ambicjami,która razem z koleżankami z drużyny -jest ich tam teraz chyba z 7 postanowiły do emerytury żyć z klubu i na koszt miasta. I ten mokry nieboraka nie mógł sobie z rym poradzić. Teraz pewnie ktoś z tej grupy zostanie prezesem i będzie ssanie kasy na calego
Avatar
aa2 / 23 lipca 2015 o 14:42
0

Do Henryka

A niby dlaczego ma zostać?  w imię czego? Żebyś miał gdzie pójść?

Ma długi i nie jest w stanie ich spłacić

Na całym świecie sport opiera się i tu  czytaj ze zrozumieniem na prywatnych właścicielach

Dlaczego Miasto Lublin DOPŁACA  do piłkarek ręcznych i co więcej jest ich właścicielem z moich podatków?

Avatar
vcs / 23 lipca 2015 o 14:08
0

ale jak zmienila sie ta sytuacja rodzinna,dziecko ,zona..Takie pieprzenie.Nie dales rady i tyle ale wcale też Ci się nie dziwie.Bedzie turniej siatki i zobaczycie pusta hale.W tym miescie wszyscy chca za darmo

Avatar
henryk / 23 lipca 2015 o 13:25
0

Należy zrobić wszystko aby MKS Selgros pozostał na tronie mapy sportowej w Lublinie ,regionie i Polsce.  Tutaj mam pewne Ale dlaczego Lublin stawia na 2 ?sekcje koszykówki  męska ,damska ,chyba że mają 100procent sponsoringu bez miasta.  Piłka ręczna na dziś to jedyna wizytówka Lublina pokazywana bardzo często w WTV Sport ,czy  Polsacie .Jeżeli Lublin utraci pozycje Lidera na dziś ambasador [Lublina],a piłkarze w powijakach to Lublin może pozostać pustynia Sportową czyli ligi na niskim poziomie.  Chciałbym znać stracone fundusze na kulture forsowana przez p.Żuka lub nie udane imprezy na stadionie-gdzie prezes Grodzki powinien zarabiać od Efektu zarządzania  Stadionem.

Należy zrobić wszystko aby MKS Selgros pozostał na tronie mapy sportowej w Lublinie ,regionie i Polsce.  Tutaj mam pewne Ale dlaczego Lublin stawia na 2 ?sekcje koszykówki  męska ,damska ,chyba że mają 100procent sponsoringu bez miasta.  Piłka ręczna na dziś to jedyna wizytówka Lublina pokazywana bardzo często w WTV Sport ,czy  Polsacie .Jeżeli Lublin utraci pozycje Lidera na dziś ambasador [Lublina],a piłkarze w powijakach to Lublin może pozostać pustynia Sportową czyli ligi na niskim poziomie.  Chciałbym znać st... rozwiń

Avatar
stop politycznym trollom / 23 lipca 2015 o 12:58
0

Nieudacznik Jastrzębski nie potrafił wyciągnąć klubu z długów i zmarnował miliony dotacji. Musiał odejść. Żuk który zadłużył miasto tak że za 80 lat mieszkańcy tego nie splacą nie rezygnuje i zostaje. Gdzie tu sprawiedliwość?

klakiery Tułajewa jak zdarta płyta w kółko o zadłużeniu, żałosna propaganda, żałosny populizm(wykorzystujemy kasę z UE - źle bo dług rośnie, nie zadłużamy się - też źle bo inne miasta to robią, rozwijają się i nam uciekają)

klakiery Tułajewa jak zdarta płyta w kółko o zadłużeniu, żałosna propaganda, żałosny populizm(wykorzystujemy kasę z UE - źle bo dług rośnie, nie zadłużamy się - też źle bo inne miasta to robią, rozwijają się i nam uciekają)

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2015 o 12:47
0
Tak dla przypomnienia: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,14567885,Corka_radnego_PO_ma_juz_prace__Zatrudnil_ja_prezes.html
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!