Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 października 2020 r.
16:49

Mocna sugestia, ostra reakcja. Znowu napięcie na linii Ratusz - TVP Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
220 48 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk (fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejne spięcie między prezydentem Lublina a lokalnym oddziałem Telewizji Polskiej. TVP puszcza w świat sugestię, że Krzysztof Żuk popiera mazanie po kościołach. Ten odpowiada telewizji, że jest „narzędziem propagandy”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdjęcie napisów, jakie pojawiły się na fasadzie kościoła powizytkowskiego w Lublinie zostało umieszczone na facebookowej stronie „Obrońcy Katedry”. Za tą nazwą stoją działacze, którzy, zgodnie z apelem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, pilnują kościołów, by nie padły ofiarą ewentualnych profanacji. Aktów wandalizmu, jak twierdzi Porozumienie Obrońców Katedry, mogą się dopuszczać uczestnicy protestów odbywających się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ustawy aborcyjnej.

Na fotografii widać fasadę świątyni, na której widnieje czerwony napis „WARA” oraz niedokończona błyskawica, która stała się symbolem protestów kobiet po wyroku TK. Autorzy wpisu, umieszczając zdjęcie, opatrzyli je następującymi słowami „Kościół Powizytkowski. Kiedy oni się zatrzymają? Dlaczego Krzysztof Żuk to popiera”.

Właśnie taki wpis ze zdjęciem został udostępniony w środowe popołudnie na oficjalnym profilu TVP 3 Lublin na Facebooku. Prowadzący profil nie dołączyli do wpisu dodatkowych treści od siebie.

Powielenie wpisu „Obrońców Lublina” oburzyło prezydenta Krzysztofa Żuka, który skomentował wpis TVP 3 Lublin następującymi słowami: „Profil TVP 3 Lublin na Facebooku zasugerował, że pozwalam na profanacje kościołów, jakie zdarzyły się w ostatnich dniach także w Lublinie. Widzę, że lubelski oddział telewizji "publicznej" wraca do strategii manipulacji i wrogości wobec mnie oraz pokazuje, że rzetelność, która obowiązuje dziennikarzy przy przygotowywaniu materiałów obecnie w TVP 3 Lublin zupełnie się nie liczy, co sprawia, że jest to jedynie narzędzie propagandy. A przeciw wulgarności i wandalizmowi jestem zawsze”.

Wcześniej, dokładnie we wtorek wieczorem, prezydent Żuk stwierdził, że "trudno się dziwić" protestom kobiet i deklarował, że Straż Miejska nie będzie wspierać policji w działaniach wobec protestujących. Krytykował też orzeczenie TK słowami, że "mamy do czynienia z przekroczeniem przez prawo i państwo granic, które nie powinny być przekroczone" i podkreślał, że potrzeba "nowego kompromisu" w sprawie aborcji. W swym oświadczeniu nie wspominał jednak nic o dewastowaniu świątyń. 

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze spięcie między Żukiem a telewizją. Prezydent Lublina niejednokrotnie był kąsany na facebookowym profilu TVP 3 Lublin.

Jedno z takich spięć miało miejsce podczas marcowej fali epidemii, gdy Krzysztof Żuk umieścił na Facebooku swoje zdjęcie podczas lektury książki i zalecał mieszkańcom, by nie opuszczali domów. Tydzień później telewizja zamieściła wpis o tym, że „Powiat świdnicki przekazuje w dniach walki z pandemią koronawirusa 300 tys. na wsparcie szpitala, podobnie miasto Świdnik przekazuje 350 tys. na ten sam cel, a prezydent Lublina czyta książki - można i tak...”

Prezydent zareagował na to komentarzem, że miasto nie jest bierne wobec epidemii, bo m.in. organizuje dowóz żywności osobom przebywającym na kwarantannie, utworzyło stronę internetową mającą ułatwić lubelskim firmom dotarcie do klientów ze zdalnymi usługami i zwolniło z opłat za parkowanie pracowników szpitala przy ul. Staszica. – Do tej pory telewizja publiczna nie wykazała zainteresowania tymi inicjatywami – wytknął telewizji Żuk.

W połowie sierpnia Ratuszowi nadarzyła się okazja do tego, by dotkliwie odgryźć się telewizji. Jej ówczesny reporter Tomasz Zalewa na potrzeby telewizyjnego materiału o zaśmieconym pl. Kaczyńskiego wyjmował odpady ze stojącego tam kosza i rozrzucał je wokół, a potem tym widokiem ilustrował materiał o bałaganie na placu. Miał pecha, bo wszystko zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a nagranie z niej zostało umieszczone przez Ratusz na oficjalnym profilu miasta na Facebooku. Następnego dnia telewizja ogłosiła, że reporter stracił pracę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Endrju_Golara / 29 października 2020 r. o 17:18
+62
Szczujnia towarzysza Kurskiego atakuje rękami towarzysza Montusiewicza. Zbiera człowieka na wymioty jak się na to wszystko patrzy.
Avatar
Krioo / 29 października 2020 r. o 17:21
+60
TVP Lublin jak zwykle niezawodna - cały czas trzyma ten sam równy poziom. Poziom dna i metra mułu.
Avatar
anne / 29 października 2020 r. o 17:10
+58
Nic już im nie pomoże, żadna propaganda, hejt czy setki opłaconych trolli w internecie. Zerwanie kompromisu w sprawie aborcji to gwóźdź do trumny rządzącej partii. Koniec układania na siłę życia Polkom i Polakom.
Avatar
___K___ / 29 października 2020 r. o 17:26
+57
Anne Ale z ciebie pustak. Do wyborów nic się nie zmieni.
W demokracji znana jest instytucja przedterminowych wyborów...
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 października 2020 r. o 17:24
+53
Ludzie, umierajcie z godnością bo 2 000 000 000 zł z waszych podatków nie po to przeznaczono na propagandę, zamiast na wasze leczenie. Macie umierać z uśmiechem na ustach słuchając prawy w tvpiSS.
Avatar
Max... / 29 października 2020 r. o 18:21
+50
Towarzysz Montusiewicz nie pomyslal, ze kobietki moga pospacerowac sobie do niego wlasnie i wytlumaczyc, ze jest gownojadem takim samym, jak wszyscy jego PiS kolesie?
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 29 października 2020 r. o 17:06
+48
TĘCZOWY już zameldowany - genialny czas reakcji(kiedy przelogowanko na KOT89?), czekamy na resztę etatowych szczekaczek. Lada moment powinien zjawić się troll kronikidewelorozwoju(przelogowujący się co chwilę na konto Monisia).
Avatar
Berretto / 29 października 2020 r. o 17:23
+47
Przypominam, że niemiecka bojówka lewacka antifa już w Polsce na zaproszenie  POwskiego lewactwa.
 Przypominam, że fundamentalistyczne bojówki z Kamerunu już płyną ale trochę im się zejdzie, bo płyną wpław.
Avatar
pigmej / 29 października 2020 r. o 18:24
+38
A kiedy Pan Ekonomista zamierza zbudować nowy biurowiec w miejscu tego opuszczonego miejskiego  , i po co były podpisane umowy na 10 lat wynajmu z kolegą po fachu jak zwykle tego typu budowa trwa 2 lata?  Rozumiem że w okresie recesji gospodarczej i braku kasy, zapłata  kilkuset tys. miesięcznie byłemu koledze z ratusza za wynajem jego biurowca będzie miała wyższy priorytet niż inne ważne sprawy mieszkańców. Najważniejsze żeby swoi byli zadowoleni.
 Powtarzasz się. Kilka osób ci tłumaczyło a ty dalej swoje. Propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda. Co z tego że budowa trwa dwa lata?  Wyprowadzki, zburzenia starego budynku, umeblowania nowego i "wprowadzki" już nie liczysz? Umowa najmu jest na 10 lat z możliwością rozwiązania po 5, to oczywiście też sprytnie przemilczasz. Tak po prawdziwe większość niepasujących do twoich teorii faktów przemilczasz. Skąd przeświadczenie, że były prezydent Lublina musi być kolegą obecnego? Czytając niektóre twoje komentarze, można się poczuć jak przed ekranem telewizora zaraz po włączeniu Panoramy Lubelskiej albo Wiadomości. Chamska propaganda, koloryzowanie, zniekształcanie rzeczywistości i niedopowiedzenia.
 Powtarzasz się. Kilka osób ci tłumaczyło a ty dalej swoje. Propaganda, propaganda i jeszcze raz propaganda. Co z tego że budowa trwa dwa lata?  Wyprowadzki, zburzenia starego budynku, umeblowania nowego i "wprowadzki" już nie liczysz? Umowa najmu jest na 10 lat z możliwością rozwiązania po 5, to oczywiście też sprytnie przemilczasz. Tak po prawdziwe większość niepasujących do twoich teorii faktów przemilczasz. Skąd przeświadczenie, że były prezydent Lublina musi być kolegą obecnego? Czytając niektóre twoje komentarz... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 października 2020 r. o 19:47
+28
Teraz jest wielka solidarność z protestującymi bo to takie antypisowskie . A przypomnijmy że za nasze pieniądze ci sami ludzie z PO zorganizowali referendum za pół miliona , wypowiedziało się ok 30.000 mieszkańców , czyli dużo więcej niż uczestniczących w tych obecnych protestach i co ????? I ten Pan powiedział wszystkim : WY PIER DA LAĆ ! ! Bo nie poszło po jego myśli i jego kolegi, a podstępny plan zakładał że kolega przeznaczy się miliony na propagandę medialną  i ludzie to kupią. Teraz wielki obrońca demokracji.
A cóż to jest pół miliona przy 70 milionach na wydrukowanie kart do wyborów korespondencyjnych? A poza tym 30.000 mieszkanców, to nie jest "dużo więcej niż uczestniczących w tych obecnych protestach", chyba, że masz na mysli sam tylko Lublin.
A cóż to jest pół miliona przy 70 milionach na wydrukowanie kart do wyborów korespondencyjnych? A poza tym 30.000 mieszkanców, to nie jest "dużo więcej niż uczestniczących w tych obecnych protestach", chyba, że masz na mysli sam tylko Lublin. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 października 2020 r. o 16:34
+19
A kiedy Pan Ekonomista zamierza zbudować nowy biurowiec w miejscu tego opuszczonego miejskiego  , i po co były podpisane umowy na 10 lat wynajmu z kolegą po fachu jak zwykle tego typu budowa trwa 2 lata?  
Miasto musi się dewelorozwijać bez względu na okoliczności.
Wkrótce koniec dewelorozwoju stanie się faktem oczywistym nawet dla najbardziej pazernych chłopków-dewelopków, w związku z czym oczekuję na moment, kiedy członkowie watahy rzucą się sobie do gardeł jak wściekłe psy.
Wieszczysz to pod różnymi nickami od dawna, i jakoś słabo ci się to sprawdza, pustaczku proPiSowski.
Wieszczysz to pod różnymi nickami od dawna, i jakoś słabo ci się to sprawdza, pustaczku proPiSowski. rozwiń
Avatar
___K___ / 30 października 2020 r. o 16:33
+21
  Żuk zawsze się wypiera odchodzi od tematu Jest taki sam jak jego kompany z Koko i co więcej od Sorosza i tej sfołoczy bandytów  
   Sorosowcy tak mają. Usta pełne demokracji i "rozwoju", ale służba Mamonie nie drużba i usprawiedliwia wszelkie konfabulacje.
Nie to, co PiSmatołki - praca dla idei, nie?
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:09
-24
A kiedy Pan Ekonomista zamierza zbudować nowy biurowiec w miejscu tego opuszczonego miejskiego  , i po co były podpisane umowy na 10 lat wynajmu z kolegą po fachu jak zwykle tego typu budowa trwa 2 lata?  
Miasto musi się dewelorozwijać bez względu na okoliczności.
 Wkrótce koniec dewelorozwoju stanie się faktem oczywistym nawet dla najbardziej pazernych chłopków-dewelopków, w związku z czym oczekuję na moment, kiedy członkowie watahy rzucą się sobie do gardeł jak wściekłe psy.
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:06
-24
Staż Miejska powinna zostać zlikwidowana. Oni są od wszystkiego czyli od niczego. Kilkadziesiat milionów złotych rocznie idzie na tę formację, a efektów żadnych nie ma. Policja powina być od pilnowania porządku. Mają większe mozliwości i są trochę bardziej skuteczni od SM.
 Sułtan dewelo-rozwoju czuje się bezpieczniej, mając POd swoją komendą czarną sotnię, która w razie POtrzeby da w kość znienawidzonym aktywistom.
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:04
-26
Prawda jest taka, że władze Lublina nie radzą sobie z plagą wandalizmu w mieście. Fasady budynków są regularnie sprejowane, niszczone są przystanki i kosze na śmieci. Chodniki i trawniki są ciągle rozjeżdżane przez samochody (zresztą sam prezydent Żuk został przyłapany na parkowaniu na chodniku). Prezydent Żuk ma to wszystko w nosie.
 Czarna sotnia utrzymywana jest chyba tylko po to, żeby w razie draki chronić dewelo-reżim przed "plebsem". Próbkę tego moglismy zobaczyć podczas nocy dewelo-targowicy.
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:01
-27
Żuk zawsze się wypiera odchodzi od tematu Jest taki sam jak jego kompany z Koko i co więcej od Sorosza i tej sfołoczy bandytów
 Sorosowcy tak mają. Usta pełne demokracji i "rozwoju", ale służba Mamonie nie drużba i usprawiedliwia wszelkie konfabulacje.
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:00
-26
A kiedy Pan Ekonomista zamierza zbudować nowy biurowiec w miejscu tego opuszczonego miejskiego  , i po co były podpisane umowy na 10 lat wynajmu z kolegą po fachu jak zwykle tego typu budowa trwa 2 lata?  Rozumiem że w okresie recesji gospodarczej i braku kasy, zapłata  kilkuset tys. miesięcznie byłemu koledze z ratusza za wynajem jego biurowca będzie miała wyższy priorytet niż inne ważne sprawy mieszkańców. Najważniejsze żeby swoi byli zadowoleni.
POwiadasz że jeśłi wyprowadzka i umeblowanie ma trwać 8 lat to jest normalne ? 
 TemPO wyznaczają POtrzeby dewelorozwoju. Tam gdzie trzeba będzie szybko (np. pieczątki pod pozwoleniami na dewelo-dewastacje), a innym razem lepiej będzie POwoli .
 TemPO wyznaczają POtrzeby dewelorozwoju. Tam gdzie trzeba będzie szybko (np. pieczątki pod pozwoleniami na dewelo-dewastacje), a innym razem lepiej będzie POwoli . rozwiń
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 16:00
-29
Jeśli zabrania się Straży Miejskiej reagować na ataki na kościoły to później nie można dziwić się, że jest się oskarżonym o sprzyjanie tym atakom. To chyba logiczne, ale pewnie Żuk nie miał zajęć z logiki.
 POstępuje z żelazną dewelo-logiką oportunisty, która mówi, że w sprawę protestów należy się angażować na tyle, na ile wymaga tego PR.
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 15:59
-27
[...] nasze pieniądze ci sami ludzie z PO zorganizowali referendum za pół miliona , wypowiedziało się ok 30.000 mieszkańców , czyli dużo więcej niż uczestniczących w tych obecnych protestach i co ????? I ten Pan powiedział wszystkim : WY PIER DA LAĆ ! ! Bo nie poszło po jego myśli i jego kolegi, a podstępny plan zakładał że kolega przeznaczy się miliony na propagandę medialną  i ludzie to kupią. Teraz wielki obrońca demokracji.
 +10
Avatar
Monisia / 30 października 2020 r. o 15:58
-30
Jego Nadętość znowu POczuła się urażona i apeluje o "kompromis"? O ile absolutnie nie podejrzewam Gubernatora o podżeganie do dewastacji kościołów (sam wielokrotnie POdlizywał się sukienkowym na koszt kasy miejskiej), o tyle słowo "kompromis" padające z jego złotych ust od razu przywodzi mi na myśl "kompromis" w/s Górek Czechowskich, w ramach którego najbardziej pazerny dewelocwaniak Lublina miał pierwotnie dostać bezwarunkowe prawo do zawalenia WSZYSTKICH 6 wierzchowin dewelo-klockami parę tygodni po tym, jak te cwaniaki nabyły teren sprytnie omijając prawo pierwokupu Gminy. Pamiętajcie - Gubernatora nie interesują żadne idee oprócz tej, że służba Mamonie POpłaca i w tym temacie nie ma żadnych granic, które nie mogłyby zostać przekroczone.
Jego Nadętość znowu POczuła się urażona i apeluje o "kompromis"? O ile absolutnie nie podejrzewam Gubernatora o podżeganie do dewastacji kościołów (sam wielokrotnie POdlizywał się sukienkowym na koszt kasy miejskiej), o tyle słowo "kompromis" padające z jego złotych ust od razu przywodzi mi na myśl "kompromis" w/s Górek Czechowskich, w ramach którego najbardziej pazerny dewelocwaniak Lublina miał pierwotnie dostać bezwarunkowe prawo do zawalenia WSZYSTKICH 6 wierzchowin dewelo-klockami parę tygodni po tym, ja... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bloki w Dominowie "Nie wykluczam dalszych rozmów"

Bloki w Dominowie "Nie wykluczam dalszych rozmów"

Będziemy się starać, aby wyjść tym potrzebom naprzeciw – mówi Dariusz Gałan, radny i właściciel firmy, która chce wybudować blok w Dominowie.

70 procent uczniów ściąga podczas zdalnych lekcji
film

70 procent uczniów ściąga podczas zdalnych lekcji

Blisko 70 procent uczniów przyznaje się do ściągania podczas zajęć online - wynika z anonimowej ankiety przeprowadzonej w jednym z łódzkich liceów. Nauczycielom podczas nauki zdalnej o wiele trudniej kontrolować uczniów. Wielu wyłącza kamerki czy tłumaczy się problemami technicznymi. Według dyrektora łódzkiej placówki - wyniki ankiety nie są zaskoczeniem.

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Mimo sprzeciwu mieszkańców ul. Pięknej w Dominowie i innych osób, które poparły ich protest, naprzeciwko ich domów stanie blok. Inwestor, a jednocześnie radny z Dominowa, Dariusz Gałan skorzystał z „lex deweloper”. We wtorek zdołał przekonać większość Rady Gminy Głusk do swojej nowej inwestycji. – Będziemy żyć jak w getcie – komentuje jedna z protestujących osób.

Puławy mają nową choinkę

Puławy mają nową choinkę

Na placu Chopina w Puławach stoi już nowa, świąteczna choinka. Drzewko imitujące świerk ma 10 metrów wysokości. Zastąpiło znany z poprzednich lat „stożek”. Montaż pozostałych ozdób bożonarodzeniowych trwa.

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Znamy już dokładny rozkład jazdy trolejbusu ze świąteczną dekoracją, który w niedzielę wyjedzie na ulice Lublina. Ma obsługiwać linie 155 i 158, a potem wróci do zajezdni po trasie linii 950.

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć klasykę kina, m.in. legendarne "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Nie zabraknie również nowości, takich jak "Czarownica 2" czy "Twój Vincent". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Lider Turystyki 2020” zostało przyznane w konkursie organizowanym przez redakcję „Życia Regionów”. Jurorzy docenili m.in. wykonane inwestycje, oznakowanie lokalnych atrakcji, czy też ofertę kulturalną.

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2020, 13:00

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie

W grudniu Centrum Kultury w Lublinie szykuje moc atrakcji dla najmłodszych odbiorców. Będą nowe zajęcia muzyczne z cyklu NuciMisie, warsztaty plastyczne PrzydaSie, Historie Żabki czy sylwestrowa Mapa Marzeń. Wszystkie propozycje realizowane będą online.

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]
Zdjęcia
galeria

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]

Wybieramy malucha na okładkę Magazynu Dziennika Wschodniego. Będzie to bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu, gdyż pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia.

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie
galeria

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie

Muzeum Narodowe w Lublinie odzyskało obraz holenderskiego malarza Fransa Posta, datowany na lata 1650-1680. Przez lata sądzono, że „Egzotyczny widok” zaginął pod koniec II wojny światowej. Gdzie się odnalazł?

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Autorski przegląd tygodnia.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Zaledwie dwa dni odpoczynku od ostatniego meczu mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka zmierzy się we własnej hali z Enea AZS Poznań (godz. 16)

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.