Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2016 r.
18:02

Aqua Lublin na minusie. MOSiR: Stworzymy modę na odwiedzanie naszego obiektu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A
Aqua Lublin (Fot. Maciej Kaczanowski)
Aqua Lublin (Fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe centrum wodne nie zarabia na swoje utrzymanie – przyznał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mimo to nie planuje przywrócenia cen z pierwszego miesiąca, gdy obiekt odwiedzały tłumy. – Wtedy także nie zarabialiśmy – wyjaśnia MOSiR

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ceny niższe o połowę obowiązywały przez miesiąc od dnia otwarcia. Wtedy kompleks Aqua Lublin pękał w szwach, a frekwencja przekraczała 90 proc. Gdy promocja się skończyła, wielu klientów odpłynęło. – W tej chwili obłożenie wynosi około 50 do 60 proc. możliwości obiektu – mówi Grzegorz Szymański, p.o. prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Choć baseny odwiedza mniej klientów, to spółka broni decyzji o zmianie cen. Broni jej tej Ratusz.

– Wpływy z biletów nie obniżyły się tak znacząco, jak frekwencja – zapewnia Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina. W trakcie promocji do kasy Aqua Lublin trafiało średnio 26 tys. zł dziennie, a teraz około 23 tys. zł.

Skoro różnica nie jest duża, to może lepiej było utrzymać niższe ceny i zatrzymać w ten sposób klientów? Na to pytanie i Ratusz, i MOSiR odpowiadają przecząco. – Przy maksymalnym obłożeniu spada jakość usług – wyjaśnia zastępca prezydenta.

– Gdybyśmy utrzymali te ceny, to nigdy byśmy nie osiągali odpowiednich przychodów, by pokryć koszty finansowania obiektu – stwierdza p.o. prezes. A pytany wprost, czy Aqua Lublin jest na minusie, równie bezpośrednio odpowiada, że tak.

Tymczasem jeszcze przed rozpoczęciem budowy władze miasta twierdziły, że nowe centrum wodne samo zarobi na swoje utrzymanie. Deklarację tę Ratusz podtrzymywał także w dniu otwarcia obiektu. – Co do tego nie ma wątpliwości – zapewniał nas Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Teraz okazuje się, że zysk wcale nie jest tak oczywisty. Jak nowy szef MOSiR chce sprawić, by obiekt nie przynosił strat? Jego receptą nie jest stała obniżka cen, ale przyciągniecie większej liczby klientów, którym obecne stawki odpowiadają.

– Stworzymy modę na odwiedzanie naszego obiektu – mówi Szymański. W wykreowaniu tej mody pomóc ma pływacki mistrz Konrad Czerniak, który ma użyczać Aqua Lublin swojego wizerunku, o czym niedawno pisaliśmy. Umowę zawarto na 21 miesięcy, a opiewa ona na 118 tys. zł brutto.

Promocje mają być, ale tylko okazjonalne. – Ferie, walentynki, zajączek wielkanocny... – wylicza zastępca prezydenta. – Każdemu z tych okresów będzie towarzyszyła promocja zachęcająca mieszkańców do korzystania z usług Aqua Lublin.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tom / 10 lutego 2016 o 16:35
0

A gdzie ci wszyscy ludzie którzy mieliby tak licznie przybywać do Aqua mieliby zaparkować skoro nawet przy obecnej frekwencji pozostaje niewiele wolnych miejsc na parkingu. Więc może specjalna linia autobusowa dla chcących skorzystać skoro tak duża powierzchnia przy samym obiekcie służy tylko temu by dalej było do parkingu.

Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 08:00
0
Basen do nauki pływania permanentnie zarezerwowany. Zjazd "rurami" z dzieckiem na kolanach zabroniony przez zapis regulaminu niespotykany na innych tego typu obiektach w Polsce. Przepraszam zapomniałem, przecież nie ma takiego drugiego obiektu w naszym kraju.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 19:48
0
część basenów i atrakcji nieczynna, ciągłe awarie i wymyślanie zasad zupełnie nie spójnych z regulaminem, które tylko utrudniają korzystanie z atrakcji, na pewno będzie moda na Aqua, już to widzę.
Avatar
Jan / 8 stycznia 2016 o 10:59
0

Jakość przeciętna, woda niedogrzana, dzieciarnia wrzeszczy, sauny za dopłatą... Nie dziękuję. Wybieram SPA Orkana - przynajmniej na Multisport mam wodę i sauny, spokój i uroczą obsługę na recepcji.

Nie będę pomyj na Aqua wylewał bo jak widać są amatorzy tego obiektu a ja po prostu cenię inną formę relaksu.

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:24
0

Największym problemem AQUA Lublin jest brak strony internetowej. Powiem szczerze, nie wiem jaka jest dokładna nazwa obiektu, wyszukać w google też nie można, do tego jak ktoś jest spoza Lublina to nawet nie wie że coś takiego istnieje. Cennika brak, oferty brak, zdjęć brak to jak mają być ludzie??? Ile kosztuje mała strona internetowa przy takim koszcie obiektu, a strona to podstawa i reklama miejsca. Urząd zawsze ma problem z promocją.

Obiekt własnej strony internetowej nie ma. Kosztował ponad 100 milionów PLN, ale widocznie strona internetowa przerasta możliwości finansowe MOSiR-u. 

.................................

Na stronie internetowej MOSiR-u są jakieś szczątkowe informacje o AQUA LUBLIN http://www.mosir.lublin.pl/index.php?s=addcontent&id=87

No i komunikacja poprzez Facebooka, ale przecież nie na tym rzecz powinna polegać https://www.facebook.com/AquaLublinMosir

Obiekt własnej strony internetowej nie ma. Kosztował ponad 100 milionów PLN, ale widocznie strona internetowa przerasta możliwości finansowe MOSiR-u. 

.................................

Na stronie internetowej MOSiR-u są jakieś szczątkowe informacje o AQUA LUBLIN http://www.mosir.lublin.pl/index.php?s=addcontent&id=87

No i komunikacja poprzez Facebooka, ale przecież nie na tym rzecz powinna polegać https://www.facebook.com/AquaLublinMosir

rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 20:22
0
Nigdy nie będzie zarabiać jak woda w basenach jest zimna bo oszczędzają na podgrzewaniu. Już dwa razy mi się to zdarzyło.
Avatar
Gostek / 6 stycznia 2016 o 17:17
0

Mam pomysł. Wszystkie wycieczki szkolne w Lublinie (w ogóle wycieczki) obowiązkowy punkt programu MOSIR Lublin. Inaczej wypad z miasta....

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:15
0
Największym problemem AQUA Lublin jest brak strony internetowej. Powiem szczerze, nie wiem jaka jest dokładna nazwa obiektu, wyszukać w google też nie można, do tego jak ktoś jest spoza Lublina to nawet nie wie że coś takiego istnieje. Cennika brak, oferty brak, zdjęć brak to jak mają być ludzie??? Ile kosztuje mała strona internetowa przy takim koszcie obiektu, a strona to podstawa i reklama miejsca. Urząd zawsze ma problem z promocją.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 14:35
0
KOMORSKI I TA RATUSZOWA MIERNOTA TYLE ZNAJĄ SIĘ NA EKONOMII CO ŚWINIA NA ASTRONOMII - KOMORSKI TO SIĘ NADAWAŁ W LATACH 80 ROBIĆ PZPR PROPAGANDĘ JAKO REPORTER RADIA LUBLIN
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:30
0

Czy twarz Konrada Czerniaka na plakacie sprawi, że ludzie pomyślę 'hej, on występuje w reklamie basenu, muszę tam pójść!' ? Wątpię.

Znając inwencję marketingową MOSiR-u to tylko patrzeć jak wybecelują kolejne setki tysięcy PLN żeby jakiś inny sportowiec reklamował np. stadion ARENA LUBLIN. 

Bo stadion też przynosi straty.

Avatar
tom / 10 lutego 2016 o 16:35
0

A gdzie ci wszyscy ludzie którzy mieliby tak licznie przybywać do Aqua mieliby zaparkować skoro nawet przy obecnej frekwencji pozostaje niewiele wolnych miejsc na parkingu. Więc może specjalna linia autobusowa dla chcących skorzystać skoro tak duża powierzchnia przy samym obiekcie służy tylko temu by dalej było do parkingu.

Avatar
Gość / 11 stycznia 2016 o 08:00
0
Basen do nauki pływania permanentnie zarezerwowany. Zjazd "rurami" z dzieckiem na kolanach zabroniony przez zapis regulaminu niespotykany na innych tego typu obiektach w Polsce. Przepraszam zapomniałem, przecież nie ma takiego drugiego obiektu w naszym kraju.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 19:48
0
część basenów i atrakcji nieczynna, ciągłe awarie i wymyślanie zasad zupełnie nie spójnych z regulaminem, które tylko utrudniają korzystanie z atrakcji, na pewno będzie moda na Aqua, już to widzę.
Avatar
Jan / 8 stycznia 2016 o 10:59
0

Jakość przeciętna, woda niedogrzana, dzieciarnia wrzeszczy, sauny za dopłatą... Nie dziękuję. Wybieram SPA Orkana - przynajmniej na Multisport mam wodę i sauny, spokój i uroczą obsługę na recepcji.

Nie będę pomyj na Aqua wylewał bo jak widać są amatorzy tego obiektu a ja po prostu cenię inną formę relaksu.

Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 09:24
0

Największym problemem AQUA Lublin jest brak strony internetowej. Powiem szczerze, nie wiem jaka jest dokładna nazwa obiektu, wyszukać w google też nie można, do tego jak ktoś jest spoza Lublina to nawet nie wie że coś takiego istnieje. Cennika brak, oferty brak, zdjęć brak to jak mają być ludzie??? Ile kosztuje mała strona internetowa przy takim koszcie obiektu, a strona to podstawa i reklama miejsca. Urząd zawsze ma problem z promocją.

Obiekt własnej strony internetowej nie ma. Kosztował ponad 100 milionów PLN, ale widocznie strona internetowa przerasta możliwości finansowe MOSiR-u. 

.................................

Na stronie internetowej MOSiR-u są jakieś szczątkowe informacje o AQUA LUBLIN http://www.mosir.lublin.pl/index.php?s=addcontent&id=87

No i komunikacja poprzez Facebooka, ale przecież nie na tym rzecz powinna polegać https://www.facebook.com/AquaLublinMosir

Obiekt własnej strony internetowej nie ma. Kosztował ponad 100 milionów PLN, ale widocznie strona internetowa przerasta możliwości finansowe MOSiR-u. 

.................................

Na stronie internetowej MOSiR-u są jakieś szczątkowe informacje o AQUA LUBLIN http://www.mosir.lublin.pl/index.php?s=addcontent&id=87

No i komunikacja poprzez Facebooka, ale przecież nie na tym rzecz powinna polegać https://www.facebook.com/AquaLublinMosir

rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 20:22
0
Nigdy nie będzie zarabiać jak woda w basenach jest zimna bo oszczędzają na podgrzewaniu. Już dwa razy mi się to zdarzyło.
Avatar
Gostek / 6 stycznia 2016 o 17:17
0

Mam pomysł. Wszystkie wycieczki szkolne w Lublinie (w ogóle wycieczki) obowiązkowy punkt programu MOSIR Lublin. Inaczej wypad z miasta....

Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 17:15
0
Największym problemem AQUA Lublin jest brak strony internetowej. Powiem szczerze, nie wiem jaka jest dokładna nazwa obiektu, wyszukać w google też nie można, do tego jak ktoś jest spoza Lublina to nawet nie wie że coś takiego istnieje. Cennika brak, oferty brak, zdjęć brak to jak mają być ludzie??? Ile kosztuje mała strona internetowa przy takim koszcie obiektu, a strona to podstawa i reklama miejsca. Urząd zawsze ma problem z promocją.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 14:35
0
KOMORSKI I TA RATUSZOWA MIERNOTA TYLE ZNAJĄ SIĘ NA EKONOMII CO ŚWINIA NA ASTRONOMII - KOMORSKI TO SIĘ NADAWAŁ W LATACH 80 ROBIĆ PZPR PROPAGANDĘ JAKO REPORTER RADIA LUBLIN
Avatar
Gość / 6 stycznia 2016 o 12:30
0

Czy twarz Konrada Czerniaka na plakacie sprawi, że ludzie pomyślę 'hej, on występuje w reklamie basenu, muszę tam pójść!' ? Wątpię.

Znając inwencję marketingową MOSiR-u to tylko patrzeć jak wybecelują kolejne setki tysięcy PLN żeby jakiś inny sportowiec reklamował np. stadion ARENA LUBLIN. 

Bo stadion też przynosi straty.

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 82 15

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!