Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Motor - Widzew: Zadyma po meczu (wideo,zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 95 A A

Kamienie, butelki i kije posypały się na policję po środowym meczu Motoru Lublin z Widzewem Łódź. Na niewiele zdały się nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. A miasto stanęło w korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mecz przebiegł spokojnie, krótkotrwałe zamknięcia ulic nie sparaliżowały Lublina. A po ostatnim gwizdku lubelska telewizja zdążyła nawet nagrać rzecznika policji mówiącego, że zadymy nie było. Chwilę później okazało się, że nagranie można skasować.

Ze stadionu pierwsi wyszli kibice Motoru. Z wypuszczeniem łodzian ochrona czekała, aż przed bramą będzie spokojnie. Ale było coraz gorzej. Szalikowcy Motoru gromadzili się przed stadionem, obrzucając kibiców Widzewa wulgarnymi wyzwiskami. Grozili naszemu współpracownikowi, który nagrywał całe zajście.

– Nie filmuj cwe... je..y! Zaraz w ryj dostaniesz i będziesz leżał w szpitalu trzy dni – krzyczał kibol.

Aż rozpętało się piekło. Kibole Motoru zaatakowali policję, niektórzy z nich mieli zamaskowane twarze. Rzucali wszystkim czym mogli. W ruch poszły kamienie, szklane butelki i te plastikowe wypełnione wodą, śmietniki z pobliskiej stacji paliw, a nawet znak drogowy. Policjanci dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali (na zdjęciu).
Na miejsce zjechały policyjne posiłki i armatka wodna. Szalikowcy najpierw wycofali się na stację paliw, później rozpierzchli po parku Ludowym. Oddziały policji rozeszły się po parku, czyszcząc drogę do wyprowadzenia kibiców Widzewa, których samochody i autokary stały przy hali targowej. Łodzianie szli spokojnie i dotarli cało. Później grupki kibiców rzucały jeszcze w policję kamieniami.

Zadyma po meczu:


Podczas zadymy mundurowi zamknęli al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie. W mieście powstały wielkie korki. Ul. Nadbystrzycka była zakorkowana aż do Zana, na Lipowej pierwszy z kolejki trolejbusów tkwił prawie 45 minut. Na innych ulicach nie było lepiej. Ruch został przywrócony dopiero o godz. 20.

Przed meczem policja obawiała się bardziej kibiców Widzewa. Mundurowi mieli informacje, że do Lublina przyjedzie tysiąc łodzian, czyli dwa razy więcej, niż mogłoby wejść na stadion, a reszta może rozrabiać przed stadionem. Obawy się nie potwierdziły.
– Policjanci zatrzymali część sprawców zamieszek. Nie mamy jeszcze informacji, ilu – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. I zapowiada: – Przejrzymy nagrania i ustalimy kolejnych sprawców.

BEZ POBŁAŻANIA

Od 1 sierpnia zaostrzona kary dla pseudkibiców. Za wtargnięcie na boisko grożą 3 lata więzienia. Za rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami – dwa lata. A ci, którzy przy tym zamaskują twarz mogą spodziewać się nawet pięcioletniej odsiadki. Dodatkowo chuligani mogą być karani tzw. zakazem stadionowym na czas od 2 do 6 lat.

NA ODWAGĘ PRZED AKCJĄ

W czasie trwania zamieszek podkomisarz Renata Laszczka-Rusek poinformowała, że do zabezpieczania meczu stawił się nietrzeźwy policjant. 42-letni sierżant sztabowy Jacek G., ściągnięty do Lublina z Międzyrzeca Podlaskiego miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł podczas odprawy funkcjonariuszy przed akcją. Dowódca Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji natychmiast odsunął go od służby. – Podjęliśmy już czynności zmierzające do zwolnienia funkcjonariusza z pracy – poinformowała podkomisarz Laszczka Rusek.

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RKSRKSRKS / 14 września 2009 o 14:12
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
motor / 14 września 2009 o 14:11
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
grześ / 4 września 2009 o 22:36
0
Harry Shultz napisał:
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro rozwiń
Avatar
3qA246 / 4 września 2009 o 02:44
0
Polecam inne media, w tym miescie sa nie tylko gazety...
Gaga napisał:
2.09.2009, 23:34:10

To co czytam tutaj to jakas normalnie tragedia. pieklo? zadyma? To parodia dziennikarstwa! stałem pod stacja jedząc hot doga kiedy rozpętało się to "pieklo", gora 5 kolesi rzucało kilka butelek i kamieni, znaku nie dali rady podniesc i po prostu sie wywrocil, to samo ze smietnikami którymi ledwo rzucili na 2 metry, jakies tam bluzgi i wielkie mi HALO! A ten typek spałowany poślizgnął sie upadl a nie "dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali". Nalali trochę rozumu do głowy... może... i bardzo dobrze! Należało mu się.
Robicie tanią sensację robicie krzywdę samemu klubowi, co gorsza podsycają was ludzie którzy nie byli na meczu i są zapewne ze Świdnika bądź inne elementy żyjące w dziwnej bajce że jak się pójdzie na Motor to w łeb.
Co do działań policji to spisali się bardzo dobrze, opanowali całą sytuacje i nie dopuścili do prawdziwego piekła.
Tyle w tym temacie!
rks wlp napisał:

Do Gaga ppieram 100% ale jebać zydow Ave MOTOR


Co do tego nie ma wątpliwości


Co do tego nie ma wątpliwości rozwiń
Avatar
Maniek / 4 września 2009 o 01:43
0
niema boga jest motor albo motur wrrrrrr
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 23:24
0
Do przedmówcy. Motor był klubem robotniczym ale nie można go utożsamiać z obecnym bandytyzmem. Bandytyzm trzeba tępić wszelkimi sposobami i pomoc nieboszczki ZOMO bardzo by się przydała.
Avatar
Harry Shultz / 3 września 2009 o 22:11
0
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.
Avatar
rks wlp / 3 września 2009 o 22:01
0
Do Gaga (...) Ave MOTOR
Avatar
GRZES / 3 września 2009 o 21:18
0
TAK CAŁY LUBLIN MASZ RACJE. MOJA PODPOWIEDŹ JEŚLI KTOŚ MA ZDJĘCIA ZADYMY NA KOMÓRKACH ŚLIJCIE DO DZIENNIKA LUB POLICJI. MOTOR!!!! I PRAWDZIWI KIBICE GÓRĄ.!!!!!
Avatar
grześ / 3 września 2009 o 21:14
0
ZAWSZE KIBICUJE MOTOROWI NIGDY NIE BYŁEM NA MECZU, ZAMIERZAM CHODZIĆ Z SYNEM MA 6 LAT. MAM NADZIEJE ŻE ZAMKNĄ NIEDŁUGO TYCH WSZYSTKICH "NIBY KIBICÓW" KTÓRZY RUJNUJĄ NASZ KLUB.
P.S. DO WŁADZ MOTORU ZRÓBCIE COŚ, A NORMALNI LUDZIE Z RODZINAMI BĘDĄ KUPOWAĆ BILETY CAŁYMI TUZINAMI I KLUB BĘDZIE STAĆ NA WSZYSTKO. BYLE BEZ BANDYTÓW.
Avatar
RKSRKSRKS / 14 września 2009 o 14:12
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
motor / 14 września 2009 o 14:11
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
grześ / 4 września 2009 o 22:36
0
Harry Shultz napisał:
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro rozwiń
Avatar
3qA246 / 4 września 2009 o 02:44
0
Polecam inne media, w tym miescie sa nie tylko gazety...
Gaga napisał:
2.09.2009, 23:34:10

To co czytam tutaj to jakas normalnie tragedia. pieklo? zadyma? To parodia dziennikarstwa! stałem pod stacja jedząc hot doga kiedy rozpętało się to "pieklo", gora 5 kolesi rzucało kilka butelek i kamieni, znaku nie dali rady podniesc i po prostu sie wywrocil, to samo ze smietnikami którymi ledwo rzucili na 2 metry, jakies tam bluzgi i wielkie mi HALO! A ten typek spałowany poślizgnął sie upadl a nie "dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali". Nalali trochę rozumu do głowy... może... i bardzo dobrze! Należało mu się.
Robicie tanią sensację robicie krzywdę samemu klubowi, co gorsza podsycają was ludzie którzy nie byli na meczu i są zapewne ze Świdnika bądź inne elementy żyjące w dziwnej bajce że jak się pójdzie na Motor to w łeb.
Co do działań policji to spisali się bardzo dobrze, opanowali całą sytuacje i nie dopuścili do prawdziwego piekła.
Tyle w tym temacie!
rks wlp napisał:

Do Gaga ppieram 100% ale jebać zydow Ave MOTOR


Co do tego nie ma wątpliwości


Co do tego nie ma wątpliwości rozwiń
Avatar
Maniek / 4 września 2009 o 01:43
0
niema boga jest motor albo motur wrrrrrr
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 23:24
0
Do przedmówcy. Motor był klubem robotniczym ale nie można go utożsamiać z obecnym bandytyzmem. Bandytyzm trzeba tępić wszelkimi sposobami i pomoc nieboszczki ZOMO bardzo by się przydała.
Avatar
Harry Shultz / 3 września 2009 o 22:11
0
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.
Avatar
rks wlp / 3 września 2009 o 22:01
0
Do Gaga (...) Ave MOTOR
Avatar
GRZES / 3 września 2009 o 21:18
0
TAK CAŁY LUBLIN MASZ RACJE. MOJA PODPOWIEDŹ JEŚLI KTOŚ MA ZDJĘCIA ZADYMY NA KOMÓRKACH ŚLIJCIE DO DZIENNIKA LUB POLICJI. MOTOR!!!! I PRAWDZIWI KIBICE GÓRĄ.!!!!!
Avatar
grześ / 3 września 2009 o 21:14
0
ZAWSZE KIBICUJE MOTOROWI NIGDY NIE BYŁEM NA MECZU, ZAMIERZAM CHODZIĆ Z SYNEM MA 6 LAT. MAM NADZIEJE ŻE ZAMKNĄ NIEDŁUGO TYCH WSZYSTKICH "NIBY KIBICÓW" KTÓRZY RUJNUJĄ NASZ KLUB.
P.S. DO WŁADZ MOTORU ZRÓBCIE COŚ, A NORMALNI LUDZIE Z RODZINAMI BĘDĄ KUPOWAĆ BILETY CAŁYMI TUZINAMI I KLUB BĘDZIE STAĆ NA WSZYSTKO. BYLE BEZ BANDYTÓW.