Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2009 r.
21:00
Edytuj ten wpis

Motor - Widzew: Zadyma po meczu (wideo,zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 95 A A

Kamienie, butelki i kije posypały się na policję po środowym meczu Motoru Lublin z Widzewem Łódź. Na niewiele zdały się nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. A miasto stanęło w korkach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mecz przebiegł spokojnie, krótkotrwałe zamknięcia ulic nie sparaliżowały Lublina. A po ostatnim gwizdku lubelska telewizja zdążyła nawet nagrać rzecznika policji mówiącego, że zadymy nie było. Chwilę później okazało się, że nagranie można skasować.

Ze stadionu pierwsi wyszli kibice Motoru. Z wypuszczeniem łodzian ochrona czekała, aż przed bramą będzie spokojnie. Ale było coraz gorzej. Szalikowcy Motoru gromadzili się przed stadionem, obrzucając kibiców Widzewa wulgarnymi wyzwiskami. Grozili naszemu współpracownikowi, który nagrywał całe zajście.

– Nie filmuj cwe... je..y! Zaraz w ryj dostaniesz i będziesz leżał w szpitalu trzy dni – krzyczał kibol.

Aż rozpętało się piekło. Kibole Motoru zaatakowali policję, niektórzy z nich mieli zamaskowane twarze. Rzucali wszystkim czym mogli. W ruch poszły kamienie, szklane butelki i te plastikowe wypełnione wodą, śmietniki z pobliskiej stacji paliw, a nawet znak drogowy. Policjanci dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali (na zdjęciu).
Na miejsce zjechały policyjne posiłki i armatka wodna. Szalikowcy najpierw wycofali się na stację paliw, później rozpierzchli po parku Ludowym. Oddziały policji rozeszły się po parku, czyszcząc drogę do wyprowadzenia kibiców Widzewa, których samochody i autokary stały przy hali targowej. Łodzianie szli spokojnie i dotarli cało. Później grupki kibiców rzucały jeszcze w policję kamieniami.

Zadyma po meczu:


Podczas zadymy mundurowi zamknęli al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie. W mieście powstały wielkie korki. Ul. Nadbystrzycka była zakorkowana aż do Zana, na Lipowej pierwszy z kolejki trolejbusów tkwił prawie 45 minut. Na innych ulicach nie było lepiej. Ruch został przywrócony dopiero o godz. 20.

Przed meczem policja obawiała się bardziej kibiców Widzewa. Mundurowi mieli informacje, że do Lublina przyjedzie tysiąc łodzian, czyli dwa razy więcej, niż mogłoby wejść na stadion, a reszta może rozrabiać przed stadionem. Obawy się nie potwierdziły.
– Policjanci zatrzymali część sprawców zamieszek. Nie mamy jeszcze informacji, ilu – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskiej policji. I zapowiada: – Przejrzymy nagrania i ustalimy kolejnych sprawców.

BEZ POBŁAŻANIA

Od 1 sierpnia zaostrzona kary dla pseudkibiców. Za wtargnięcie na boisko grożą 3 lata więzienia. Za rzucanie niebezpiecznymi przedmiotami – dwa lata. A ci, którzy przy tym zamaskują twarz mogą spodziewać się nawet pięcioletniej odsiadki. Dodatkowo chuligani mogą być karani tzw. zakazem stadionowym na czas od 2 do 6 lat.

NA ODWAGĘ PRZED AKCJĄ

W czasie trwania zamieszek podkomisarz Renata Laszczka-Rusek poinformowała, że do zabezpieczania meczu stawił się nietrzeźwy policjant. 42-letni sierżant sztabowy Jacek G., ściągnięty do Lublina z Międzyrzeca Podlaskiego miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł podczas odprawy funkcjonariuszy przed akcją. Dowódca Kompanii Nieetatowego Oddziału Prewencji natychmiast odsunął go od służby. – Podjęliśmy już czynności zmierzające do zwolnienia funkcjonariusza z pracy – poinformowała podkomisarz Laszczka Rusek.

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RKSRKSRKS / 14 września 2009 o 14:12
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
motor / 14 września 2009 o 14:11
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
grześ / 4 września 2009 o 22:36
0
Harry Shultz napisał:
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro rozwiń
Avatar
3qA246 / 4 września 2009 o 02:44
0
Polecam inne media, w tym miescie sa nie tylko gazety...
Gaga napisał:
2.09.2009, 23:34:10

To co czytam tutaj to jakas normalnie tragedia. pieklo? zadyma? To parodia dziennikarstwa! stałem pod stacja jedząc hot doga kiedy rozpętało się to "pieklo", gora 5 kolesi rzucało kilka butelek i kamieni, znaku nie dali rady podniesc i po prostu sie wywrocil, to samo ze smietnikami którymi ledwo rzucili na 2 metry, jakies tam bluzgi i wielkie mi HALO! A ten typek spałowany poślizgnął sie upadl a nie "dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali". Nalali trochę rozumu do głowy... może... i bardzo dobrze! Należało mu się.
Robicie tanią sensację robicie krzywdę samemu klubowi, co gorsza podsycają was ludzie którzy nie byli na meczu i są zapewne ze Świdnika bądź inne elementy żyjące w dziwnej bajce że jak się pójdzie na Motor to w łeb.
Co do działań policji to spisali się bardzo dobrze, opanowali całą sytuacje i nie dopuścili do prawdziwego piekła.
Tyle w tym temacie!
rks wlp napisał:

Do Gaga ppieram 100% ale jebać zydow Ave MOTOR


Co do tego nie ma wątpliwości


Co do tego nie ma wątpliwości rozwiń
Avatar
Maniek / 4 września 2009 o 01:43
0
niema boga jest motor albo motur wrrrrrr
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 23:24
0
Do przedmówcy. Motor był klubem robotniczym ale nie można go utożsamiać z obecnym bandytyzmem. Bandytyzm trzeba tępić wszelkimi sposobami i pomoc nieboszczki ZOMO bardzo by się przydała.
Avatar
Harry Shultz / 3 września 2009 o 22:11
0
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.
Avatar
rks wlp / 3 września 2009 o 22:01
0
Do Gaga (...) Ave MOTOR
Avatar
GRZES / 3 września 2009 o 21:18
0
TAK CAŁY LUBLIN MASZ RACJE. MOJA PODPOWIEDŹ JEŚLI KTOŚ MA ZDJĘCIA ZADYMY NA KOMÓRKACH ŚLIJCIE DO DZIENNIKA LUB POLICJI. MOTOR!!!! I PRAWDZIWI KIBICE GÓRĄ.!!!!!
Avatar
grześ / 3 września 2009 o 21:14
0
ZAWSZE KIBICUJE MOTOROWI NIGDY NIE BYŁEM NA MECZU, ZAMIERZAM CHODZIĆ Z SYNEM MA 6 LAT. MAM NADZIEJE ŻE ZAMKNĄ NIEDŁUGO TYCH WSZYSTKICH "NIBY KIBICÓW" KTÓRZY RUJNUJĄ NASZ KLUB.
P.S. DO WŁADZ MOTORU ZRÓBCIE COŚ, A NORMALNI LUDZIE Z RODZINAMI BĘDĄ KUPOWAĆ BILETY CAŁYMI TUZINAMI I KLUB BĘDZIE STAĆ NA WSZYSTKO. BYLE BEZ BANDYTÓW.
Avatar
RKSRKSRKS / 14 września 2009 o 14:12
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
motor / 14 września 2009 o 14:11
0
buhahahah je..c widzew tylko MOTOR LUBLIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kibice beda i byli buhahaha i jescze wieksza siekaaaaa hahahahahhaahahahahhahahaha
Avatar
grześ / 4 września 2009 o 22:36
0
Harry Shultz napisał:
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro



mam wrażenie że to ty jesteś na tym zdjęciu co tak pałeczki zarywasz. zakładam że wy wielcy kibice nie dajecie nawet zarobić klubowi wchodząc przez różne dziury i tajne wejścia byle by niezapłacić za bilet o niszczeniu mienia już nie wspomne. Każdy prawdziwy kibic jeśli chce dla klubu dobrze to ma moralny obowiązek wesprzeć policje i władze klubu. Pozdro rozwiń
Avatar
3qA246 / 4 września 2009 o 02:44
0
Polecam inne media, w tym miescie sa nie tylko gazety...
Gaga napisał:
2.09.2009, 23:34:10

To co czytam tutaj to jakas normalnie tragedia. pieklo? zadyma? To parodia dziennikarstwa! stałem pod stacja jedząc hot doga kiedy rozpętało się to "pieklo", gora 5 kolesi rzucało kilka butelek i kamieni, znaku nie dali rady podniesc i po prostu sie wywrocil, to samo ze smietnikami którymi ledwo rzucili na 2 metry, jakies tam bluzgi i wielkie mi HALO! A ten typek spałowany poślizgnął sie upadl a nie "dopadli jednego z najbardziej agresywnych szalikowców, powalili go na ziemię i spałowali". Nalali trochę rozumu do głowy... może... i bardzo dobrze! Należało mu się.
Robicie tanią sensację robicie krzywdę samemu klubowi, co gorsza podsycają was ludzie którzy nie byli na meczu i są zapewne ze Świdnika bądź inne elementy żyjące w dziwnej bajce że jak się pójdzie na Motor to w łeb.
Co do działań policji to spisali się bardzo dobrze, opanowali całą sytuacje i nie dopuścili do prawdziwego piekła.
Tyle w tym temacie!
rks wlp napisał:

Do Gaga ppieram 100% ale jebać zydow Ave MOTOR


Co do tego nie ma wątpliwości


Co do tego nie ma wątpliwości rozwiń
Avatar
Maniek / 4 września 2009 o 01:43
0
niema boga jest motor albo motur wrrrrrr
Avatar
Gość / 3 września 2009 o 23:24
0
Do przedmówcy. Motor był klubem robotniczym ale nie można go utożsamiać z obecnym bandytyzmem. Bandytyzm trzeba tępić wszelkimi sposobami i pomoc nieboszczki ZOMO bardzo by się przydała.
Avatar
Harry Shultz / 3 września 2009 o 22:11
0
Do przedmówcy, nie jestem zwolennikiem burd z policją po meczach Motoru, ale ty na pewno nie jesteś i nie będziesz kibicem Motoru. Namawiasz ludzi do wysyłanie filmików i zdjęć z awantur. Jeżeli chcesz się tak zachowywać to się tak zachowuj. Policja powinna sobie sama radzić z chuligaństwem.
Śmierdzisz ORMO-wcem, a Motor nigdy nie był milicyjnym klubem tylko Robotniczym.
Avatar
rks wlp / 3 września 2009 o 22:01
0
Do Gaga (...) Ave MOTOR
Avatar
GRZES / 3 września 2009 o 21:18
0
TAK CAŁY LUBLIN MASZ RACJE. MOJA PODPOWIEDŹ JEŚLI KTOŚ MA ZDJĘCIA ZADYMY NA KOMÓRKACH ŚLIJCIE DO DZIENNIKA LUB POLICJI. MOTOR!!!! I PRAWDZIWI KIBICE GÓRĄ.!!!!!
Avatar
grześ / 3 września 2009 o 21:14
0
ZAWSZE KIBICUJE MOTOROWI NIGDY NIE BYŁEM NA MECZU, ZAMIERZAM CHODZIĆ Z SYNEM MA 6 LAT. MAM NADZIEJE ŻE ZAMKNĄ NIEDŁUGO TYCH WSZYSTKICH "NIBY KIBICÓW" KTÓRZY RUJNUJĄ NASZ KLUB.
P.S. DO WŁADZ MOTORU ZRÓBCIE COŚ, A NORMALNI LUDZIE Z RODZINAMI BĘDĄ KUPOWAĆ BILETY CAŁYMI TUZINAMI I KLUB BĘDZIE STAĆ NA WSZYSTKO. BYLE BEZ BANDYTÓW.
Zobacz wszystkie komentarze 95

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 1 0

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 0 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 0 2

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 27 12

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 1 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 4 1

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 3 1

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 35 6

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 9 37

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 132 25

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 23 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!