Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 grudnia 2018 r.
16:35

Msza święta na początek nowej kadencji sejmiku. Zaproszeni nie tylko radni wojewódzcy

0 47 A A

Jutro w archikatedrze zostanie odprawiona msza święta "w intencji rozpoczynającej się VI kadencji Sejmiku Województwa Lubelskiego". Będzie jej przewodniczyć metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zaproszenie dostali wszyscy radni województwa – informuje Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. – Będą przewodniczący sejmiku i rady miasta a także radni miejscy i sejmikowi. Prawdopodobnie będzie też prezydent Lublina Krzysztof Żuk i marszałek Jarosław Stawiarski. Zaproszenie dostali też wszyscy pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Msza święta w archikatedrze rozpocznie się o godz. 11.30.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Karol / 1 grudnia 2018 r. o 17:19
państwo kościelne ...
Avatar
KL / 1 grudnia 2018 r. o 17:38
A nie lepiej sprowadzić czarownika z Kamerunu?
Avatar
Sołtys wiejski / 1 grudnia 2018 r. o 17:21
Gdzie mogę podpisać listę obecności? Kto będzie wydawał szturmówki watykańskie i inne pobożne artefakty ?
Avatar
skromny obserwator ... / 1 grudnia 2018 r. o 18:15
....ważne aby katabas został suto wynagrodzony! Z drugiej zaś strony, to lepiej niech z dorosłymi, niż miałby "opiekować" się dziećmi! Czym to grozi, to już doskonale wiemy...
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 16:46
a 'dzie' egzorcysta z egzorcystyczym krucyfiksem
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 18:17
no wiadomo,ze dla niektórych tumaników bez myszy świntej ani rusz,a wystarczy ,że taki tuman przeczytałby co watykan i tamtejszy papcio uważał względem odzyskania przez nasz kraj niepodległości,ale to durnie do X pokolenia wstecz i rozum juz dawno za niebyły uważają,maja swiadomość dziesięciolatka co popuścił w majtki ze strachu przed łogniem pikielnym
Avatar
Co / 1 grudnia 2018 r. o 17:52
I znów pisowcy na kolanach. Wcześniej przed ambasador USA teraz Watykanem. A KONSTYTUCJA mówi że Polska państwem świeckim.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 18:10
Nieudacznikom i msze nie pomogą!!! Będzie to najbardziej nieudana kadencja,bo prześiąknięta wazeliniarstwem i niekompetencją. Sądziłem,że gorszej od ekipy Sosnowskiego już być nie może,ale teraz zwatpiłem!
Avatar
EMERYTKA / 1 grudnia 2018 r. o 17:50
NA RADNYCH, POSŁÓW, .....ITD......... WYBIERAĆ TYLKO ATEISTÓW I AGNOSTYÓW.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 r. o 16:42
DLA MYSLĄCYCH - przy Okrągłągłym Stole spotkały się dwie frakcje komunistyczne, czyli PZPR-ZSL oraz tzw SOLIDARNOŚĆ. Na 57 biesiadników, aż 47 było zydami... wielu z nich dzisiaj samozwańczo nazywa się "obrońcami demokracji"
Avatar
K / 3 grudnia 2018 r. o 21:21
Tu masz, niestety, rację - masa rodaków jest aktywna w Internecie, a gdy przyjdzie co do czego, to kładą uszy po sobie i albo nie głosują, albo dokonują niemerytorycznych wyborów. Oczywiście są też ludzie, którzy głosują zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami i tych akurat szanuję, choć nie wszystkich ich rozumiem ;-)
Avatar
Dcyn / 3 grudnia 2018 r. o 19:59
Ja czerpie z wielu "linii". Żeby była jasność w życiu nie głosowałem na partie rzadządzącąi ich fanem nie jestem bo pewnie na to wpadłeś.nile lubię tylko krzykaczy na forach, którzy notmalnie by nie odważyli się nic powiedzieć
Avatar
K / 3 grudnia 2018 r. o 10:40
Historie znam lepiej niż wy, ale nie opieram jej na wiedzy z gazety wyborczej, nie, sztandaru ludu i tvn
Na jakiej podstawie opierasz tezę, że znasz historię lepiej? I druga sprawa - akurat w kwestii historii, to dobrze jest czerpać wiedzę z wielu różnych źródeł, a nie tylko tych o określonej "linii".
Avatar
Dcyn / 3 grudnia 2018 r. o 09:03
Historie znam lepiej niż wy, ale nie opieram jej na wiedzy z gazety wyborczej, nie, sztandaru ludu i tvn
Avatar
K / 3 grudnia 2018 r. o 08:45
Na tym forum to chyba piszą tylko sfrustrowani nieudacznicy, bez szacunku dla tradycji. Jednym słowem bezmózgi.
Samo miejsce w historii, a nawet tradycja jako taka, to za mało, by ja szanować. Kler nieraz pokazał, gdzie ma Polskę i Polaków. Zacznij od zdobycia wiedzy historycznej, a potem domagaj się poszanowania dla kościelnej tradycji.
Dodam jeszcze, że Polska ma wielowiekową tradycję picia alkoholu. Czy to jest powód do szacunku?
Avatar
K / 2 grudnia 2018 r. o 19:06
Na tym forum to chyba piszą tylko sfrustrowani nieudacznicy, bez szacunku dla tradycji. Jednym słowem bezmózgi.
Samo miejsce w historii, a nawet tradycja jako taka, to za mało, by ja szanować. Kler nieraz pokazał, gdzie ma Polskę i Polaków. Zacznij od zdobycia wiedzy historycznej, a potem domagaj się poszanowania dla kościelnej tradycji.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2018 r. o 18:24
Talibaniia
Avatar
Dcya / 2 grudnia 2018 r. o 15:31
Na tym forum to chyba piszą tylko sfrustrowani nieudacznicy, bez szacunku dla tradycji. Jednym słowem bezmózgi.
Avatar
K / 2 grudnia 2018 r. o 14:23
Apeluje do radnych PO-PSL  o bojkot mszy. Hierarchia  koscielna na was.... A wy udajecue, że deszcz pada.
Msza to jest modlitwa a nie kampania wyborcza.  Rusz mózgiem.
To chyba nieuważnie słuchasz kazań, które pełne są tematów politycznych i związanych ze stanowionym prawem obowiązującym nie tylko katolików.
Avatar
K / 2 grudnia 2018 r. o 14:22
Przecież to jest chore wszystko oni mają pracować anie na msze chodzić! Skandal z tymi  w czarnych sutannach.
W niedzielę pracować? Wyluzuj. Jest wolność wyznania. Ktoś chce to idzie do kościoła.
Oczywiście. Ale kiedy robi się to z taką pompą i w takiej intencji, to nie jest już prywatna sprawa.
No tak, modlitwa ludzi, którzy wierzą w Boga, w intencji rozpoczynającej się kadencji, to skandal:))))) No a jeśli jesteś niewierzący to raczej ci nie przeszkadza, jeśli ktoś się modli? A może to brak tolerancji dla chrześcijan? Ostrzegał nas przed wami Chrystus. Mówił, że będziecie nas prześladować.
A gdzie ja Cię prześladuję? Po prostu uważam, że w sprawach (samo)rządowych, państwowych, nie ma miejsca dla religii, bo w tym kraju mają prawo żyć ludzie wierzący inaczej oraz niewierzący. Nie wolno prawa stanowić pod tych, którzy przeważają. I nie napisłam nigdzie, że to skandal, tylko że nie powinno mieć miejsca. Kto chce - idzie do kościoła, synagogi, meczetu. Kto nie chce - nie idzie. To wolna wola każdego człowieka. Ale w tym kraju to katolikiem się trzeba mienić, bo inaczej ludzie człowieka oplują. Jesteś nietolerancyjny, a twierdzisz, że to ja Ciebie prześladuję.
A gdzie ja Cię prześladuję? Po prostu uważam, że w sprawach (samo)rządowych, państwowych, nie ma miejsca dla religii, bo w tym kraju mają prawo żyć ludzie wierzący inaczej oraz niewierzący. Nie wolno prawa stanowić pod tych, którzy przeważają. I nie napisłam nigdzie, że to skandal, tylko że nie powinno mieć miejsca. Kto chce - idzie do kościoła, synagogi, meczetu. Kto nie chce - nie idzie. To wolna wola każdego człowieka. Ale w tym kraju to katolikiem się trzeba mienić, bo inaczej ludzie człowieka oplują. Jesteś nietolerancy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Nowość w zamojskiej galerii handlowej. Zakupy z dzieckiem będą wygodniejsze

Dla małych dzieci zakupy w centrum handlowym mogą być męczące, jeśli pieszo mają z rodzicami chodzić od sklepu do sklepu. W Galerii Twierdza w Zamościu postanowili tę kwestię rozwiązać. Klienci mogą wypożyczać dla swoich pociech wózki.

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

Azoty Puławy w sobotę zagrają w Kaliszu. Konieczna pełna koncentracja

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Azoty Puławy zmierzą się w sobotę z Energą MKS Kalisz. Początek spotkania o godzinie 15. Transmisja na emocje.pl.

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy protestują przeciwko kurnikom, a politycy obiecują

Mieszkańcy kilku gmin powiatu bialskiego od kilku miesięcy protestują przeciwko budowie ogromnych kurników. W tle wyłania się też polityczna walka oponentów, o to kto więcej obiecał, a kto cokolwiek zrobił w tej sprawie.

Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:3. Pierwsza porażka w zimie

Motor Lublin – Górnik Łęczna 0:3. Pierwsza porażka w zimie

Dokładnie za tydzień Górnik Łęczna wraca do walki o punkty. Było to widać w piątek na Arenie Lublin. Zielono-czarni byli lepszym zespołem i zasłużenie pokonali Motor Lublin 3:0. Dla podopiecznych Goncalo Feio była to pierwsza porażka podczas zimowych przygotowań.

Uderzył kasjerkę czekoladą. Grozi mu 10 lat więzienia

Uderzył kasjerkę czekoladą. Grozi mu 10 lat więzienia

Na razie jest wniosek o tymczasowy areszt a wkrótce może być długi pobyt w więzieniu. Wszystko to czeka 30-latka z Lublina zatrzymanego w jednym ze sklepów spożywczych.

Trwa nabór do 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Nagrody za 100 tys. zł

Trwa nabór do 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Nagrody za 100 tys. zł

100 tysięcy złotych wynosi pula nagród w 2. edycji Lubelskiej Wiosny. Do 3 marca artyści z całej Polski mogą się zgłaszać do Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa organizowanego przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Matka z dziećmi szukała mieszkania ale sąsiedzi nie byli zadowoleni "Powiedzieli, że jestem tu niemile widziana"

Matka z dziećmi szukała mieszkania ale sąsiedzi nie byli zadowoleni "Powiedzieli, że jestem tu niemile widziana"

Mieszkańcy Parchatki zapewniają, że drzwi do świetlicy pozostają otwarte dla wszystkich potrzebujących. Ich gościnności nie odczuła skierowana na miejsce samotna matka z dziećmi, która straciła dach nad głową. Po przywitaniu przez sołtysa, kobieta z przeprowadzki zrezygnowała.

LUK Lublin zagra w sobotę z PSG Stal Nysa

LUK Lublin zagra w sobotę z PSG Stal Nysa

Wyjazdowym przeciwnikiem LUK Lublin będzie PSG Stal Nysa. Pierwszy gwizdek w sobotę o godzinie 17.30.

Awantura o opłatę targową w Łęcznej. Radny nie chce płacić

Awantura o opłatę targową w Łęcznej. Radny nie chce płacić

Piotr Kotuła, radny sympatyzujący z PiS, jest za zniesienia opłaty targowej w Łęcznej. Opowiada się za zmianą uchwały sprzed 7 lat regulującej stawki tych opłat. – To zwyczajna prywata i zmiana przepisów pod własny interes – odpowiada Leszek Włodarski, burmistrz Łęcznej. Radny prowadzi stoisko spożywcze na osiedlu Bobrowniki.

21 mandatów na 2100 zł. Wszystko dla jednego kierowcy

21 mandatów na 2100 zł. Wszystko dla jednego kierowcy

Mężczyzna zajmujący się przewozem materiałów niebezpiecznych został zatrzymany przez policjantów z ryckiej drogówki. Podczas jednej kontroli znaleziono 21 wykroczeń.

Willa plus. Przemysław Czarnek tłumaczy się z milionowych dotacji i zapowiada akcję odwetową

Willa plus. Przemysław Czarnek tłumaczy się z milionowych dotacji i zapowiada akcję odwetową

40 mln zł publicznych pieniędzy trafiło do organizacji pozarządowych na zakup nieruchomości m.in. w Warszawie, Katowicach i Lublinie. Decyzje podejmował osobiście Przemysław Czarnek, mimo opinii ekspertów, którzy negatywnie ocenili złożone wnioski. Minister uważa, że miał do tego pełne prawo i zapowiada ogólnopolską akcję radnych PiS.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Jak czyścić ekspres do kawy?

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia aromatycznej, pobudzającej kawy. Niezależnie od tego, czy wolisz mocne espresso, czy może delikatne cappuccino, ekspres automatyczny jest urządzeniem must have. Prawdziwi koneserzy kaw stawiają nie tylko na najwyższą jakość ziaren, ale także na profesjonalny sprzęt. Jednak jego zakup to nie wszystko. Jeżeli chcemy cieszyć się prawdziwym smakiem kawy, o ekspres należy odpowiednio zadbać. Systematyczne czyszczenie, konserwacja i odkamienianie pozwolą utrzymać intensywny aromat i głęboki smak kawy. Jak należy dbać o ekspres do kawy, aby urządzenie pracowało dla nas bezawaryjnie?

Zjeżdżalnie za 800 tysięcy złotych. Takie rzeczy tylko w Opolu Lubelskim

Zjeżdżalnie za 800 tysięcy złotych. Takie rzeczy tylko w Opolu Lubelskim

Dobra passa najmłodszych mieszkańców. Nie tylko budżet obywatelski zostanie wydany na place zabaw, ale także gmina inwestuje w miejsca dla dzieci. Wczoraj wykonawca symbolicznie odebrał plac budowy na którym postawi huśtawki i bujaki.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [03-05.02]
3 lutego 2023, 8:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [03-05.02]

Na ekrany lubelskich kin trafi w piątek kilka premier. Wśród nich polski tytuł - "Masz ci los!". Będzie można zobaczyć także kryminał "Podejrzana" oraz przedpremierowo - nową odsłonę Asteriksa i Obeliksa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!