Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 kwietnia 2009 r.
22:10
Edytuj ten wpis

Msze św., procesje i koncerty w rocznicę śmierci papieża Polaka

0 7 A A

Dzisiaj czwarta rocznica śmierci Jana Pawła II. W kościołach odprawione będą uroczyste msze, na ulice w procesjach i białych marszach wyjdą wierni. Sprawdź co będzie się dziś działo w twoim mieście

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lublin

• Od godz. 12.30 na deptaku będą trwały akcje i happeningi. Prowadzić je będą wolontariusze z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Mają one przypomnieć ludziom o tym, co się dzieje między innymi na Kubie w Gruzji, na Białorusi, o uchodźcach, dzieciach pozbawionych dzieciństwa, Afryce. Akcje na deptaku potrwają do godziny 17.

• O godzinie 17 rozpocznie się w archikatedrze msza, której przewodniczył będzie abp Józef Życiński. Po eucharystii wierni wezmą udział w Papieskim Marszu. Przejdzie on ulicami miasta na dziedziniec KUL i zakończy modlitwą przy pomniku papieskim.

• Dokładnie o godzinie 21.37 z balkonu Ratusza rozlegnie się Barka, utwór uznawany za ulubioną melodię Jana Pawła II. Odegrają ją trębacze lubelscy Onufry Koszerny i Mirosław J. Kolano. Natomiast modlitwę w intencji Jana Pawła II poprowadzi klikon, Władysław Stefan Grzyb.

• Od dziś do 8 kwietnia będzie działał portal internetowy www.czuwamy.org.pl. Portal stanie się platformą do wymiany wspomnień, doświadczeń i przemyśleń. Pozwoli uczestniczyć w swoistym czuwaniu poświęconym Janowi Pawłowi II.

• Jutro kontynuacja obchodów rocznicy śmierci Jana Pawła II. Na godzinę 19 zaplanowano drogę krzyżową, która przejdzie po terenie byłego
obozu koncentracyjnego na Majdanku.

• W sobotę w Teatrze Muzycznym o godz. 19 rozpocznie się widowisko artystyczne "Pora na nas”. Wystąpią m.in.: Kairos, Kapela Drewutnia, Sambasim.

• W niedzielę obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Młodzieży. O 11.30 na placu Litewskim zostaną poświęcone palmy wielkanocne. Później procesja przejdzie do archikatedry, gdzie o godz. 13 metropolita lubelski odprawi mszę. (tom)

Komunikacja
Dziś między godziną 17 a 19 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu samochodów na Krakowskim Przedmieściu (na odcinku od Kapucyńskiej do Lipowej) i Alejach Racławickich (od Lipowej do KUL).

Chełm:

Parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmie:
- godz. 10.30 - modlitwa przy pomniku Papieża Jana Pawła II (Plac Niepodległości), złożenie kwiatów i zapalenie zniczy (Nauczyciele, Katecheci i Uczniowie z ZST i WTZ)

Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Chełmie:
- godz. 18.00 - Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II
- godz. 18.30 - Różaniec Papieski
- godz. 19.00 - Projekcja filmu pt. "Świadectwo”
- godz. 21.37 - Apel Papieski

Parafia Mariacka w Chełmie:
- godz. 16.00 - Spotkanie modlitewne dla młodzieży i chętnych przy pomniku Jana Pawła II, następnie przemarsz na uroczystą mszę św. Papieską w Bazylice oraz Apel Jasnogórski.

Łęczna:

Biały Marsz, rozpocznie się o godz. 19.30 i prowadzi ulicami Łęcznej szlakiem łęczyńskich kościołów: Rynek II, pl. Kościuszki, 11 Listopada, Krótka, Świętoduską, park Trzeciego Tysiąclecia, al. Matki Bożej Fatimskiej, Staszica, Lisa-Błońskiego do kościoła św. Barbary, gdzie zakończy się uroczystym Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem.

Piaski:

Godz. 8 - Piesza Pielgrzymka Młodzieży do Kościoła p/w. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach
Godz. 11:30 Powitanie pielgrzymów
Godz. 12 Eucharystia w Częstoborowicach
Godz. 18 Msza Święta w Kościele p/w. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach
Do godziny 21:37 Adoracja w Kościele p/w. Podwyższenia Krzyża Św. w Piaskach

Puławy:

Godz. 18.00 - plac przy Urzędzie Miasta: koncert ewangelizacyjny ku czci Jana Pawła II w wykonaniu zespołu 2Tm2,3 /Tymoteusz/

Godz. 20.00 - plac przy pomniku Papieża: Msza św. koncelebrowana dla wiernych całego miasta i okolic w intencji beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II

(tom)

Zamość

W czwartek w zamojskiej Katedrze odbędzie się wyjątkowy koncert. Wystąpią m.in. Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Maria Sadowiska, Witold Paszt i Sambor Dudziński.

Artyści wykonają hymny do świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Papieża Polaka. Będzie im towarzyszyć zamojska Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego.

Utwory skomponowane zostały m.in. przez Zbigniewa Wodeckiego, Roberta Chojnackiego, Stanisława Soykę i m.in. Tadeusza Wicherka (dyrektora zamojskiej orkiestry).

Koncert rozpocznie się o godz. 21.20. Będzie transmitowany przez TVP. Wstęp wolny.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maestro / 11 czerwca 2009 o 20:00
0
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż przed Bożym Ciałem podała informacje o nowej LIŚCIE - TYM RAZEM IPN-owskiej i, że nawet znależiono TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY.... biorąc zas pod uwage stosunek duchowieńswa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980-tego, a wiec karalne groźby z ust duchownych, wulgaryzmy pod adresem Związku, zakaz opalania budynków zimą 1994 r. i wymrożone małe dzieci Związkowców oraz nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1994 r. jasno wskazywały na SB-ckie powiązania Sług Bożych. Nie na darmo tez kler wypowiadał się na początku SB-ckiej afery, że "NAJLEPIEJ TO SPALIĆ" (teczki), a przecież m.in. w Lublinie duchowieństwo zniszczylo dokumenty o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Jak z tego widać KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby po szumnych procesjach z CIAŁEM PAŃSKIM w złotej monstrancji przez calą OKTAWĘ nosić w miejsce monstrancji TECZKĘ SB-cka KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIĘTEGO... i zamiast 3x w koło kościola zapier...niczać jak w Boże Ciało....
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ogłasza też Krajową Akcję dla Narodu:
PRZECHODZĄC OBOK WIELKICH PLAKATÓW Z JANEM PAWŁEM II GLOŚNO POCIĄGAĆ NOSEM - COŚ TU PRZECIEŻ ŚMIERDZI... - czy ktoś ma jeszcze jakieś wąty, bo KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ich nie ma.
Trudno sobie nawet wyobrazić co bedzie działo się w Warszawie, Krakowie... przeciez to "święte"maista!
A może Turyści westchną tylko: "Nycz sie nie sztalo"!
I tak tez w Lublinie KUL-awy plakat oglasza nawet KONCERT Z ŁASKI, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC oddając cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z łaski śpiewa wspólnie z ludem "TWOJA CZEŚĆ, (ch)WAŁA"...

Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.**


Zostańcie z B(L)OGIEM....

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż prze... rozwiń
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 15:59
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 14:16
0
Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zabiera głos na temat morderczej drogi na ołtarze samego JP 2 - nie pierwsza tez szumna rocznica smierci viceBoga uwieczniona nawet na DVD, a kilka dni temu była afera, że umierająca na raka była uczestniczka "Big Brothera" sprzedała smierc mediom! A kto pierwzy wpadł na tak głupi pomysł i le na tym zarobił jak nie watykan - wszak trudno podejrzewać o to samego JP 2 leżącego na łożu smierci.
To przecież red. Pałasiński i Krasko relacjonowali na żywo smierc JP 2 niczym zawody sportowe lub wyścig formuły I.
Do ostatnich tez wydarzeń należy test wiedzy o JP 2 , z którego zwycięsko wyszedł pan SOLECKI MARIUSZ, co tez szumnie ogłosily media.
Test ten polegał na tym, co wiedzą uczestnicy o JP 2.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wie znacznie więcej i nawet sam pan SOLECKI niewile by powiedział o mrokach watykańskich JP 2.
W uzupełnieniu owego testu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW proponuje zestaw pytań uzupełniających:

1) W którym roku powstał KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jak był okreslany?
2) W którym roku rozbito (pozornie) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?
3) W którym roku, jakie i gdzie opublikowano kolejne wulgarne określenie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW WRZÓD NA DU----PIE PAPIEŻA oraz kto był jego Autorem?
4) w którym roku znajomi księżą napadli nocą na rodziny i mieszkania Związkowców ? - mozna wymienić nazwiska;
5) W którym roku wprowadzono zakaz opalania budynków zimą i w ten sposób wymrożono małe dzieci Związkowców?
6) Wśród wielu prezentów odchodzącemu JP 2 znalazły się: miasta, szczyty górskie... - kto ofiarował NIEBO ?
7) Podaj treść i autora EPITAFIUM WATYKAŃSKIEGO ?
8) Kto jest autorem tekstu:
" Z wiekiem nawet Papież wygląda
dumnie gdy jest wiekiem przykryty -


- w trumnie".
9) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILDSTEINA jest JÓZEF GLEMP*?
10) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILSTAINA jest Józef KOWALCZYK*?
11) W jaki spsosób od roku 1980 kler uniemożliwiał działalność KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?

Dla wytężających własne intelekty nad odpowiedziami, wśród których brak będzie poprawnych, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca dla konfrontacji właściwe:
* Józef GLEMP - Prymas Polski;
* Józef Kowalczyk - Nuncjusz Apostolski
w Polsce.

ad 1) 1980 - WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA.
ad 2) 1982.
ad 3) w 2002 lub 03 (była to środa popielcowa) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC" na forum net SUEREXPRESSU opublikował jakiś watykańczyk "RUDY" lub "SK".
ad 4) 1994. (ks. Jacek Wójcicki).
ad 5) 1994.
ad 6) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 7) "To była życiowa rola Karola
nie podały tego media,
że była to "Nie-boska Komedia"".
Autor KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 8) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW
ad 9) DWA RAZY.
ad 10) PIĘTNAŚCIE RAZY.
ad 11) Kradli listy wysyłane pocztą.

Jak z tego widać omawiany okres obejmuje lata niebieskiej świetności
JP 2 z całą Świętą ekipą - od watykanu, przez e-PiSkopat, do proboszczów, wikarych i pozostałego duchowieństwa płci obojga.

Zostańcie z B(L)OGIEM...

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zabiera głos na temat morderczej drogi na ołtarze samego JP 2 - nie pierwsza tez szumna rocznica smierci viceBoga uwieczniona nawet na DVD, a kilka dni temu była afera, że umierająca na raka była uczestniczka "Big Brothera" sprzedała smierc mediom! A kto pierwzy wpadł na tak głupi pomysł i le na tym zarobił jak nie watykan - wszak trudno podejrzewać o to samego JP 2 leżące... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 13:06
0
" Z niewolnika nie ma robotnika" Tak więc czarni wyciągnijcie z tego wnioski i nie urządzajcie spędów. PiS też postawił na złego konia i przegrał...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 11:13
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
ASKOLO33 / 2 kwietnia 2009 o 09:11
0
PRZED 89 ROKU MIELISMY POCOHDY 1 MAJOWE KU CZCI ZSRR I BRATNIEJ PRZYJZŃI(CZYTAJ ZNIEWOLENIA)TERAZ MAMY CZARNE MARSZE, ULICAMI MIASTA Z WŁADZAMI NIBY ŚWIECKIEGO KRAJU NA CZELE, KU CZCI CZŁAOWIEKA KTÓRY NA PEWNO BY SOBIE TEGO NIE ŻYCZYŁ!!DO TEGO POMNIKI NA KŻADMY SKWERZE(CZYTAJ SZKARADY Z PODOBIZNĄ!!)W JEDNYM Z MIASTECZEK NA POŁUDNIU POLSKI NIE TO NIE WADOWICE, JEST POMNIK SZKARADA JP II PRZED RATUSZEM A TO JUŻ SZCZYT SZCZYTÓW GŁUPOTY!!SUKIENKOWA WŁADZA JEST W PEŁNI ROZEPCHANA W NASZYM,ZGODNIE Z KONSTYTUCJA PAŃSTWIE ŚWIECKIEM...NIESTETY JAK TO W POLSCE(ZE SŁABO WYKSZTAŁCONYM SPOŁECZEŃSTWEM)CI KTÓRZY TO PRAWO SANKCJONUJĄ MAJĄ JE POTEM GŁĘBOKO W D...!!POLSKA TO PAŃSTWO KATOLICKIE,KONSERWATYWNE A WRĘCZ POWIEDZIAŁBYM WYZNANIOWE, Z DYKTATEM GRUBASÓW W PURPURACH, OPŁYWAJĄCYCH W KASĘ,GRABIONĄ SKĄ SIE DA I JAK SIĘ DA!!!DZIWI CZEMU CI LUDZIE CYNICZNIE WYCIAGAJĄC KASE MÓWIA,ŻE TO W RAMACH ICH MIŁOSĆI DO JP II!!??KIEDY KTOŚ UKRUCI TĘ SZOPKĘ ZWANĄ POLSKI KOŚCIÓŁ KATOLICKI??GDZIE TU WIERNI,ŚWIECCY??, ONI SĄ PETENTAMI(BEZ PRAWA DO GŁOSU CZY KRYTYKI),KLIENTELĄ BIZNESMENÓW W SUKINKACH,, KÓRYM NAWET W KRYZSIE I BIEDZIE I WELU ŚRDOWISK ŻYJE SIĘ BARDZO DOBRZE A WRĘCZ LUKSUSOWO!!NIESTETY MY JAKO NARÓD JESTEŚMY GŁUPI I IM NATO POZWALAMY DAJAĆ KASĘ,WŁĄDZĘ!!!MYŚMY JAKO NARÓD ZEPSULI MORLANIE KLER SWĄ TĘPOTĄ, KLIENTELIZMEM I GŁUPOTĄ!!!
PRZED 89 ROKU MIELISMY POCOHDY 1 MAJOWE KU CZCI ZSRR I BRATNIEJ PRZYJZŃI(CZYTAJ ZNIEWOLENIA)TERAZ MAMY CZARNE MARSZE, ULICAMI MIASTA Z WŁADZAMI NIBY ŚWIECKIEGO KRAJU NA CZELE, KU CZCI CZŁAOWIEKA KTÓRY NA PEWNO BY SOBIE TEGO NIE ŻYCZYŁ!!DO TEGO POMNIKI NA KŻADMY SKWERZE(CZYTAJ SZKARADY Z PODOBIZNĄ!!)W JEDNYM Z MIASTECZEK NA POŁUDNIU POLSKI NIE TO NIE WADOWICE, JEST POMNIK SZKARADA JP II PRZED RATUSZEM A TO JUŻ SZCZYT SZCZYTÓW GŁUPOTY!!SUKIENKOWA WŁADZA JEST W PEŁNI ROZEPCHANA W NASZYM,ZGODNIE Z KONSTYTUCJA PAŃSTWIE ŚWI... rozwiń
Avatar
emerytowany kościelny / 2 kwietnia 2009 o 08:08
0
..........na ulice w procesjach i białych marszach wyjdą wierni.......
Czy w tych białych marszach to będą uczestniczyli młodzi chłopcy wykorzystani przez księży-pedofilów?Tacy chłopcy noszą właśnie białe długie alby z naszytym czerwonym (krwawiącym) sercem.Czy to o taki marsz chodzi?
Avatar
Maestro / 11 czerwca 2009 o 20:00
0
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż przed Bożym Ciałem podała informacje o nowej LIŚCIE - TYM RAZEM IPN-owskiej i, że nawet znależiono TECZKĘ KAROLA WOJTYŁY.... biorąc zas pod uwage stosunek duchowieńswa do KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW od roku 1980-tego, a wiec karalne groźby z ust duchownych, wulgaryzmy pod adresem Związku, zakaz opalania budynków zimą 1994 r. i wymrożone małe dzieci Związkowców oraz nocne napady znajomych księży na mieszkania i rodziny KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w 1994 r. jasno wskazywały na SB-ckie powiązania Sług Bożych. Nie na darmo tez kler wypowiadał się na początku SB-ckiej afery, że "NAJLEPIEJ TO SPALIĆ" (teczki), a przecież m.in. w Lublinie duchowieństwo zniszczylo dokumenty o KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
Jak z tego widać KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje, aby po szumnych procesjach z CIAŁEM PAŃSKIM w złotej monstrancji przez calą OKTAWĘ nosić w miejsce monstrancji TECZKĘ SB-cka KAROLA WOJTYŁY- OJCA ŚWIĘTEGO... i zamiast 3x w koło kościola zapier...niczać jak w Boże Ciało....
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ogłasza też Krajową Akcję dla Narodu:
PRZECHODZĄC OBOK WIELKICH PLAKATÓW Z JANEM PAWŁEM II GLOŚNO POCIĄGAĆ NOSEM - COŚ TU PRZECIEŻ ŚMIERDZI... - czy ktoś ma jeszcze jakieś wąty, bo KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC ich nie ma.
Trudno sobie nawet wyobrazić co bedzie działo się w Warszawie, Krakowie... przeciez to "święte"maista!
A może Turyści westchną tylko: "Nycz sie nie sztalo"!
I tak tez w Lublinie KUL-awy plakat oglasza nawet KONCERT Z ŁASKI, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC oddając cześć Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z łaski śpiewa wspólnie z ludem "TWOJA CZEŚĆ, (ch)WAŁA"...

Rektorem ASC jest *********** ***********, tel.+** *** *** ***; www.*************/*****.***; e-mail **********@*****.**


Zostańcie z B(L)OGIEM....

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
(ch)WAŁA PAPIEŻOWI:

Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO SMIEJĄ SIE POLACY zwracał uwagę na LISTE WILDSTEINA. Na tej Liście JÓZEF GLEMP (Prymas Polski) widnieje 2x, JOZEF KOWALCZYK (Nuncjusz Apostolski w Polsce) jest nawet 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY) i po tych faktach KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC postawił pytanie: ILE RAZY NA SB-ckiej LIŚCIE jest KAROL WOJTYŁA (Jan Paweł II Papież)?
Czy celowo wiec TVP tuż prze... rozwiń
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 15:59
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 14:16
0
Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zabiera głos na temat morderczej drogi na ołtarze samego JP 2 - nie pierwsza tez szumna rocznica smierci viceBoga uwieczniona nawet na DVD, a kilka dni temu była afera, że umierająca na raka była uczestniczka "Big Brothera" sprzedała smierc mediom! A kto pierwzy wpadł na tak głupi pomysł i le na tym zarobił jak nie watykan - wszak trudno podejrzewać o to samego JP 2 leżącego na łożu smierci.
To przecież red. Pałasiński i Krasko relacjonowali na żywo smierc JP 2 niczym zawody sportowe lub wyścig formuły I.
Do ostatnich tez wydarzeń należy test wiedzy o JP 2 , z którego zwycięsko wyszedł pan SOLECKI MARIUSZ, co tez szumnie ogłosily media.
Test ten polegał na tym, co wiedzą uczestnicy o JP 2.
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC wie znacznie więcej i nawet sam pan SOLECKI niewile by powiedział o mrokach watykańskich JP 2.
W uzupełnieniu owego testu KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW proponuje zestaw pytań uzupełniających:

1) W którym roku powstał KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i jak był okreslany?
2) W którym roku rozbito (pozornie) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?
3) W którym roku, jakie i gdzie opublikowano kolejne wulgarne określenie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW WRZÓD NA DU----PIE PAPIEŻA oraz kto był jego Autorem?
4) w którym roku znajomi księżą napadli nocą na rodziny i mieszkania Związkowców ? - mozna wymienić nazwiska;
5) W którym roku wprowadzono zakaz opalania budynków zimą i w ten sposób wymrożono małe dzieci Związkowców?
6) Wśród wielu prezentów odchodzącemu JP 2 znalazły się: miasta, szczyty górskie... - kto ofiarował NIEBO ?
7) Podaj treść i autora EPITAFIUM WATYKAŃSKIEGO ?
8) Kto jest autorem tekstu:
" Z wiekiem nawet Papież wygląda
dumnie gdy jest wiekiem przykryty -


- w trumnie".
9) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILDSTEINA jest JÓZEF GLEMP*?
10) Ile razy na SB-ckiej LIŚCIE WILSTAINA jest Józef KOWALCZYK*?
11) W jaki spsosób od roku 1980 kler uniemożliwiał działalność KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW?

Dla wytężających własne intelekty nad odpowiedziami, wśród których brak będzie poprawnych, KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC podrzuca dla konfrontacji właściwe:
* Józef GLEMP - Prymas Polski;
* Józef Kowalczyk - Nuncjusz Apostolski
w Polsce.

ad 1) 1980 - WRZÓD NA DU---PIE PAPIEŻA.
ad 2) 1982.
ad 3) w 2002 lub 03 (była to środa popielcowa) "JE---BA---NE---MU ORGANIŚCIE NIE POMOŻE NAWET CZYŚCIEC" na forum net SUEREXPRESSU opublikował jakiś watykańczyk "RUDY" lub "SK".
ad 4) 1994. (ks. Jacek Wójcicki).
ad 5) 1994.
ad 6) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 7) "To była życiowa rola Karola
nie podały tego media,
że była to "Nie-boska Komedia"".
Autor KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW.
ad 8) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW
ad 9) DWA RAZY.
ad 10) PIĘTNAŚCIE RAZY.
ad 11) Kradli listy wysyłane pocztą.

Jak z tego widać omawiany okres obejmuje lata niebieskiej świetności
JP 2 z całą Świętą ekipą - od watykanu, przez e-PiSkopat, do proboszczów, wikarych i pozostałego duchowieństwa płci obojga.

Zostańcie z B(L)OGIEM...

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
Nie pierwszy raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY zabiera głos na temat morderczej drogi na ołtarze samego JP 2 - nie pierwsza tez szumna rocznica smierci viceBoga uwieczniona nawet na DVD, a kilka dni temu była afera, że umierająca na raka była uczestniczka "Big Brothera" sprzedała smierc mediom! A kto pierwzy wpadł na tak głupi pomysł i le na tym zarobił jak nie watykan - wszak trudno podejrzewać o to samego JP 2 leżące... rozwiń
Avatar
Gość / 2 kwietnia 2009 o 13:06
0
" Z niewolnika nie ma robotnika" Tak więc czarni wyciągnijcie z tego wnioski i nie urządzajcie spędów. PiS też postawił na złego konia i przegrał...
Avatar
Wolność dla Polski / 2 kwietnia 2009 o 11:13
0
Ludu Polan powstań z kolan i zrzuć watykańskie
kajdany niewoli, przegońmy okupanta!!! Występujmy z kościoła, bądźmy
wolni !!!!!!. WOLNA POLSKA !!!!!!!
Avatar
ASKOLO33 / 2 kwietnia 2009 o 09:11
0
PRZED 89 ROKU MIELISMY POCOHDY 1 MAJOWE KU CZCI ZSRR I BRATNIEJ PRZYJZŃI(CZYTAJ ZNIEWOLENIA)TERAZ MAMY CZARNE MARSZE, ULICAMI MIASTA Z WŁADZAMI NIBY ŚWIECKIEGO KRAJU NA CZELE, KU CZCI CZŁAOWIEKA KTÓRY NA PEWNO BY SOBIE TEGO NIE ŻYCZYŁ!!DO TEGO POMNIKI NA KŻADMY SKWERZE(CZYTAJ SZKARADY Z PODOBIZNĄ!!)W JEDNYM Z MIASTECZEK NA POŁUDNIU POLSKI NIE TO NIE WADOWICE, JEST POMNIK SZKARADA JP II PRZED RATUSZEM A TO JUŻ SZCZYT SZCZYTÓW GŁUPOTY!!SUKIENKOWA WŁADZA JEST W PEŁNI ROZEPCHANA W NASZYM,ZGODNIE Z KONSTYTUCJA PAŃSTWIE ŚWIECKIEM...NIESTETY JAK TO W POLSCE(ZE SŁABO WYKSZTAŁCONYM SPOŁECZEŃSTWEM)CI KTÓRZY TO PRAWO SANKCJONUJĄ MAJĄ JE POTEM GŁĘBOKO W D...!!POLSKA TO PAŃSTWO KATOLICKIE,KONSERWATYWNE A WRĘCZ POWIEDZIAŁBYM WYZNANIOWE, Z DYKTATEM GRUBASÓW W PURPURACH, OPŁYWAJĄCYCH W KASĘ,GRABIONĄ SKĄ SIE DA I JAK SIĘ DA!!!DZIWI CZEMU CI LUDZIE CYNICZNIE WYCIAGAJĄC KASE MÓWIA,ŻE TO W RAMACH ICH MIŁOSĆI DO JP II!!??KIEDY KTOŚ UKRUCI TĘ SZOPKĘ ZWANĄ POLSKI KOŚCIÓŁ KATOLICKI??GDZIE TU WIERNI,ŚWIECCY??, ONI SĄ PETENTAMI(BEZ PRAWA DO GŁOSU CZY KRYTYKI),KLIENTELĄ BIZNESMENÓW W SUKINKACH,, KÓRYM NAWET W KRYZSIE I BIEDZIE I WELU ŚRDOWISK ŻYJE SIĘ BARDZO DOBRZE A WRĘCZ LUKSUSOWO!!NIESTETY MY JAKO NARÓD JESTEŚMY GŁUPI I IM NATO POZWALAMY DAJAĆ KASĘ,WŁĄDZĘ!!!MYŚMY JAKO NARÓD ZEPSULI MORLANIE KLER SWĄ TĘPOTĄ, KLIENTELIZMEM I GŁUPOTĄ!!!
PRZED 89 ROKU MIELISMY POCOHDY 1 MAJOWE KU CZCI ZSRR I BRATNIEJ PRZYJZŃI(CZYTAJ ZNIEWOLENIA)TERAZ MAMY CZARNE MARSZE, ULICAMI MIASTA Z WŁADZAMI NIBY ŚWIECKIEGO KRAJU NA CZELE, KU CZCI CZŁAOWIEKA KTÓRY NA PEWNO BY SOBIE TEGO NIE ŻYCZYŁ!!DO TEGO POMNIKI NA KŻADMY SKWERZE(CZYTAJ SZKARADY Z PODOBIZNĄ!!)W JEDNYM Z MIASTECZEK NA POŁUDNIU POLSKI NIE TO NIE WADOWICE, JEST POMNIK SZKARADA JP II PRZED RATUSZEM A TO JUŻ SZCZYT SZCZYTÓW GŁUPOTY!!SUKIENKOWA WŁADZA JEST W PEŁNI ROZEPCHANA W NASZYM,ZGODNIE Z KONSTYTUCJA PAŃSTWIE ŚWI... rozwiń
Avatar
emerytowany kościelny / 2 kwietnia 2009 o 08:08
0
..........na ulice w procesjach i białych marszach wyjdą wierni.......
Czy w tych białych marszach to będą uczestniczyli młodzi chłopcy wykorzystani przez księży-pedofilów?Tacy chłopcy noszą właśnie białe długie alby z naszytym czerwonym (krwawiącym) sercem.Czy to o taki marsz chodzi?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 1

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 2

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 4 4

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 26 6

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 0

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 64 13

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 17 2

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 4 7

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 2

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. – To bardzo dobry kierunek – komentują lubelscy stomatolodzy

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 11 8

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.