Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2013 r.
18:38
Edytuj ten wpis

Mucha potknęła się o Madonnę. Ministerstwo wydało 5,8 mln zł

0 10 A A
Opozycja żąda dymisji minister Joanny Muchy (Materiały prasowe / Jacek Świerczyński)
Opozycja żąda dymisji minister Joanny Muchy (Materiały prasowe / Jacek Świerczyński)

Nad Joanną Muchą znów zbierają się gradowe chmury. Najwyższa Izba Kontroli utrzymuje, że ministerstwo niegospodarnie wydało 5,8 mln zł na koncert Madonny. Opozycja żąda dymisji minister sportu z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według NIK pieniądze przeznaczone na promocję piłkarskich mistrzostw Euro 2012 i piłki siatkowej, ministerstwo wydało na sierpniowy koncert Madonny. W grę wchodzi niebagatelna kwota: 5,8 mln zł. Mucha tłumaczyła, że za każdym razem na wydanie pieniędzy miała zgodę ministerstwa finansów. Resort złożył też zastrzeżenia do wyników kontroli. Dzisiaj NIK powiadomił, że zostały one oddalone.

Wydanie pieniędzy na występ amerykańskiej gwiazdy pop bada teraz warszawska prokuratura. Zawiadomienie złożyli posłowie PiS. Żądają też dymisji Muchy.

Zapytana, czy myśli o dymisji, odparła, że nie ma zamiaru jej składać. – Jednak jeśli taka dymisja ze strony premiera przyjdzie, to jako ministrowie w każdej chwili jesteśmy przygotowani na taką sytuację – powiedziała minister sportu.

Sprawę komentują posłowie z woj. lubelskiego. – To Donald Tusk popełnił grzech pierworodny, kiedy postanowił zaspokajać koterie i bez patrzenia na kompetencje powołał Muchę na ministra – mówi Adam Abramowicz z PiS. – Jest ona skądinąd sympatyczna, ale zna się na ekonomii służby zdrowia, a nie na sporcie – dodaje

– To kompetencje premiera i on powinien ocenić raport NIK. Jeśli doszło do niegospodarności, to Donald Tusk podejmie odpowiednie decyzje – mówi z kolei Mariusz Grad z PO. I dodaje: – Opozycja krytykuje wszystkich ministrów. Taki jest demokratyczny standard i trzeba do tego podchodzić z dystansem – stwierdza poseł.

– Ale to nie pierwsza wpadka Pani Muchy – przypomina poseł Abramowicz. – Były np. problemy przy oddaniu Stadionu Narodowego. Nie ma się co męczyć, może Mucha odetchnie z ulgą, jak odejdzie?
Koncert Madonny był pierwszą imprezą, która po Euro 2012 odbyła się na Stadionie Narodowym. Obejrzało go 35 tys. osób, czyli mniej niż zakładali organizatorzy. Ministerstwo sportu dało na imprezę 5,8 mln zł, a zarobiło niewiele ponad 1,6 mln zł. Straty pokryło z własnej kieszeni.

NIE PIERWSZA WPADKA PANI MINISTER

* Po tym, jak została powołana na ministra, Joanna Mucha stwierdziła, że nie musi się znać na sporcie. Wystarczy, że jest menedżerem.
* Na stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Sportu powołała swojego znajomego, Marka Wieczorka. Wieczorek to właściciel kilku lubelskich salonów fryzjerskich, z którego usług korzystała pani minister.
* Jesienią ubiegłego roku Stadion Narodowy zalała deszczówka, bo w porę nie zamknięto dachu. Z tego powodu mecz Polska-Anglia nie został rozegrany w planowanym terminie. Politycy z opozycji domagali się dymisji Joanny Muchy, ale zachowała stanowisko. Wcześniej była krytykowana za opóźnienia przy budowie stadionu.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
NiK / 8 czerwca 2013 o 07:51
0

Podobno miały być zyski a tu 6 baniek w plecy i jeszcze nic nie mówić bo to to jest kobieta. Bezczelni/e

Za pół roku tyle zarabia,ma więc z czego oddać,tylko żadne komuchy nie chcą tego wyegzekwować, a przecież to nasze wszystkich pieniądze.

Avatar
miko / 7 czerwca 2013 o 20:49
0

Podobno miały być zyski a tu 6 baniek w plecy i jeszcze nic nie mówić bo to to jest kobieta. Bezczelni/e

Avatar
Aga / 7 czerwca 2013 o 20:24
0

To następnym razem finansujcie z własnej kieszeni prywatne koncerty. Amerykanie ze śmiechu pękają, oni nie oddaliby 1 centa na żaden koncert!

Avatar
Violetta / 6 czerwca 2013 o 11:34
0

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szczeka jak mały Jork w pociągu.Pani minister nie wszyscy opluwają panią .Tym opluwaniem nie  zagłosuje na partie opozycyjne po raz 1.

I komu tym zrobisz na złość ofermo jedna.!!

I komu tym zrobisz na złość ofermo jedna.!!

rozwiń
Avatar
poznaniak z lb / 6 czerwca 2013 o 11:13
0

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szczeka jak mały Jork w pociągu.Pani minister nie wszyscy opluwają panią .Tym opluwaniem nie  zagłosuje na partie opozycyjne po raz 1.

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szcz... rozwiń

Avatar
XXX / 6 czerwca 2013 o 08:53
0

dymisja? powinna odbyć karę więzienia!!!! a nie jej qrwa zaraz jakieś inne stanowisko zafundują a ta się będzie śmiała ludziom w twarz!!!!

Avatar
transwestyta z ugandy / 5 czerwca 2013 o 21:16
0

na kosmonautów prostytuć się (a zarobioną kaśę do skarbu państwa)albo wspierać lubelską koszykówkę , no i prezesa  :ph34r: dodatkowym  środkiem 

Avatar
Agniecha / 5 czerwca 2013 o 20:45
0
Lubelska mentalność, zamiast wspierać Naszą dziewczynę to ją oczerniacie. Po co Pani minister wiedzieć jakieś bzdety o wielkości bramek czy coś.. Minister nie od tego jest.
Avatar
asas / 5 czerwca 2013 o 20:11
0

a czy ta Monistra Mócha wie ile bramek jest na boisku do piłki nożnej? Dla ciekawości pytam, bo to może nieważne. Koncert Madonny był, i to jest wazne.

Avatar
POwodzenia / 5 czerwca 2013 o 19:43
0

Fajne też jest, 11 listopada zaplanowano jakąś imprezę sportową w Warszawie, a wszyscy wiedzą jaki to jest dzień... Polska nie musiała organizować ów imprezy jednak jest to kraj bogaty i sfinansuje teraz zabezpieczenie imprezy policjantami z całej POlski.

Avatar
NiK / 8 czerwca 2013 o 07:51
0

Podobno miały być zyski a tu 6 baniek w plecy i jeszcze nic nie mówić bo to to jest kobieta. Bezczelni/e

Za pół roku tyle zarabia,ma więc z czego oddać,tylko żadne komuchy nie chcą tego wyegzekwować, a przecież to nasze wszystkich pieniądze.

Avatar
miko / 7 czerwca 2013 o 20:49
0

Podobno miały być zyski a tu 6 baniek w plecy i jeszcze nic nie mówić bo to to jest kobieta. Bezczelni/e

Avatar
Aga / 7 czerwca 2013 o 20:24
0

To następnym razem finansujcie z własnej kieszeni prywatne koncerty. Amerykanie ze śmiechu pękają, oni nie oddaliby 1 centa na żaden koncert!

Avatar
Violetta / 6 czerwca 2013 o 11:34
0

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szczeka jak mały Jork w pociągu.Pani minister nie wszyscy opluwają panią .Tym opluwaniem nie  zagłosuje na partie opozycyjne po raz 1.

I komu tym zrobisz na złość ofermo jedna.!!

I komu tym zrobisz na złość ofermo jedna.!!

rozwiń
Avatar
poznaniak z lb / 6 czerwca 2013 o 11:13
0

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szczeka jak mały Jork w pociągu.Pani minister nie wszyscy opluwają panią .Tym opluwaniem nie  zagłosuje na partie opozycyjne po raz 1.

Zamiast wspierać  jedyną  minister ze swojego okręgu to ćwierć inteligentni     opluwają ? oczerniają , Oby tylko każdy minister miał takie wpadki ale tego się nie mówi ,jak inni ministrowie np Nowa, ,Arułkowicz ,Sikorski ,czy minister innych gałęzi łącznie z prezydentem Komorowski który być może ? ma 25 doradców .Polacy nie lubią inteligentnych i  ładnych kobiet i powtarzam nie głupich .P>Biedziak z NIK  wyglonnda jak biedny a tu mam p.Muchę którą okrzykniemy jest niegospodarna .Media ,prasa opozycja szcz... rozwiń

Avatar
XXX / 6 czerwca 2013 o 08:53
0

dymisja? powinna odbyć karę więzienia!!!! a nie jej qrwa zaraz jakieś inne stanowisko zafundują a ta się będzie śmiała ludziom w twarz!!!!

Avatar
transwestyta z ugandy / 5 czerwca 2013 o 21:16
0

na kosmonautów prostytuć się (a zarobioną kaśę do skarbu państwa)albo wspierać lubelską koszykówkę , no i prezesa  :ph34r: dodatkowym  środkiem 

Avatar
Agniecha / 5 czerwca 2013 o 20:45
0
Lubelska mentalność, zamiast wspierać Naszą dziewczynę to ją oczerniacie. Po co Pani minister wiedzieć jakieś bzdety o wielkości bramek czy coś.. Minister nie od tego jest.
Avatar
asas / 5 czerwca 2013 o 20:11
0

a czy ta Monistra Mócha wie ile bramek jest na boisku do piłki nożnej? Dla ciekawości pytam, bo to może nieważne. Koncert Madonny był, i to jest wazne.

Avatar
POwodzenia / 5 czerwca 2013 o 19:43
0

Fajne też jest, 11 listopada zaplanowano jakąś imprezę sportową w Warszawie, a wszyscy wiedzą jaki to jest dzień... Polska nie musiała organizować ów imprezy jednak jest to kraj bogaty i sfinansuje teraz zabezpieczenie imprezy policjantami z całej POlski.

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!