Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Muszyński chce stworzenia Muzeum Pamięci i Chwały Rzeczypospolitej

Autor: Zdjęcie autora drs
40 18 A A

Stworzenie w Lublinie Muzeum Pamięci i Chwały Rzeczypospolitej zaproponował kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta, Grzegorz Muszyński.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Placówkę chciałby zbudować w trakcie przyszłej kadencji samorządu, miałaby stanąć w centrum Lublina. Kandydat zapowiada, że projekt budynku wybrany byłby w konkursie architektonicznym, zaś multimedialne wnętrze byłoby inspirowane Muzeum Powstania Warszawskiego.

- My, Polacy, rzadko o tym pamiętamy, że był czas, gdy Rzeczpospolita była wielkim krajem - mówi Muszyński i dodaje, że Lublin był w 1569 r. miejscem zawarcia unii polsko-litewskiej nieprzypadkowo, "nie dlatego, że się koło komuś urwało i postanowił tu zostać”. Twierdzi też, że muzeum stałoby się atrakcją turystyczną nie tylko na skalę lokalną. - Gdzie jadą na wycieczki dzieci z Warszawy? Na pewno nie do Lublina. A dlaczego nie mają jechać do Lublina? - pyta kandydat.

Jako możliwe źródło finansowania takiej inwestycji wymienia fundusze unijne i dodaje, że chciałby też uzyskać wsparcie ministerialne.

PiS kontra Żuk

Łamanie prawa zarzuciło dzisiaj PiS kandydatowi PO, Krzysztofowi Żukowi. Chodzi o podpis Żuka lub jego wizerunek na plakatach kandydatów innego niż PO komitetu, czyli Wspólnego Lublina. Żuk odpowiada, że wszystko odbywa się legalnie i że wcześniej uzyskał w tej sprawie opinię dyrektora działającego w Krajowym Biurze Wyborczym zespołu zajmującego się kwestiami kampanii wyborczych.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
e / 12 listopada 2014 o 13:18
0

BRAVO PiS!!! TagaLublinowi potrzeba najbardziej! A później jak za pruszkowskiego ... wycieczki, wycieczki, wycieczki ......

Avatar
Gość / 11 listopada 2014 o 14:59
0
Ten Muszyński to coś bierze? pije? jak on się w ogóle wysławia, intonuje, akcentuje MASAKRA
 
starcie Żuk - Muszyński :
www . tvp . pl/lublin/publicystyka/pytania-panoramy/wideo/10-listopada-2014/17605577

Żuk wygrał przez KO

Ten Muszyński to coś bierze? pije? jak on się w ogóle wysławia, intonuje, akcentuje MASAKRA
 
starcie Żuk - Muszyński :
www . tvp . pl/lublin/publicystyka/pytania-panoramy/wideo/10-listopada-2014/17605577

Żuk wygra... rozwiń

Avatar
NISSAN / 11 listopada 2014 o 11:41
0

Nie martwcie się pomysłami p.Muszyńskiego, przecierz On nie wygra!!!

Avatar
maly3614 / 11 listopada 2014 o 09:56
0

Komu i do czego to jest potrzebne?Bo normalnym,ciężko pracującym ludziom do niczego...Pisowska głupota osiąga nowy poziom...Zastępcze tematy,pomniki,krzyże i zero planu działania

Avatar
zrzeszony / 11 listopada 2014 o 08:19
0

doskonała zapowiedź tego co nas czego gdy PiS przejmie władzę:

pomniki, muzea i popiersia prezesa

a może tak najpierw zacząć od zbudowania dróg, przyciągnięcia do miasta biznesu i zmniejszenia bezrobocia?

Ależ to się po wybudowaniu zmniejszy bezrobocie, Dyrektor muzeum 10.000, zastępca 9000, drugi zastępca 9000, asystenci i doradcy po 8000, toż w takim muzeum to i ze 30 osób można zatrudnić. A jeszcze ile kasy z ministerstw można wydoić !!! Na obchody i inaugurację. Piękna przechowalnia dla polityków PIS po 20 raz przegranych wyborach.

się po wybudowaniu zmniejszy bezrobocie, Dyrektor muzeum 10.000, zastępca 9000, drugi zastępca 9000, asystenci i doradcy po 8000, toż w takim muzeum to i ze 30 osób można zatrudnić. A jeszcze ile kasy z ministerstw można wydoić !!! Na obchody i inaugurację. Piękna przechowalnia dla polityków PIS po 20 raz przegranych wyborach.

rozwiń
Avatar
renata / 11 listopada 2014 o 08:12
0
no coz muzeow panie Muszynski nigdy w naszym kraju dosc, jeszcze jeden nikomu nie potrzebny gmach, ktorym pisowcy kloli by w oczy wszystkich pozostalych, moze bys sie pan zajl budowa przedszkoli, zlobkow, moze chcialbys pan likwidacji zusu, krusu i nfzetu a nie zajmujesz sie jak cala ta pisowska banda oszolomow biciem piany i niestrawna kielbasa wyborcza, zadnej merytorycznie uzasadnionej poptrzeby stworzenia nastepnej swiatyni pisu nie ma
Avatar
tubi / 11 listopada 2014 o 07:56
0

Proponuję aby "nasz=wasz" Kandydat wybudował pomnik

"Wiecznego - Prezesa" czyl swój.

Małe dziecko po urodzeniu leżące na fotelu dyrektorskim z kartką A4 w dłoni i napisem PREZES od urodzenia.

Avatar
anka / 11 listopada 2014 o 07:45
0

Budynki komunalne, szpitale lub coś co będzie ludziom służyć, a nie muzeum budować. Bałwany PiSowskie - miejsca pracy twórzcie, pracy dla młodych ludzi szukajcie, a muzeum to sobie w domu zróbcie.

Avatar
Polak / 11 listopada 2014 o 05:11
0
Nie z przymiotnikiem piszemy razem drogi opiniodawco nienarodowy !
Avatar
mn / 11 listopada 2014 o 00:49
0
Ruch Narodowy jest nie zdrowy
Avatar
e / 12 listopada 2014 o 13:18
0

BRAVO PiS!!! TagaLublinowi potrzeba najbardziej! A później jak za pruszkowskiego ... wycieczki, wycieczki, wycieczki ......

Avatar
Gość / 11 listopada 2014 o 14:59
0
Ten Muszyński to coś bierze? pije? jak on się w ogóle wysławia, intonuje, akcentuje MASAKRA
 
starcie Żuk - Muszyński :
www . tvp . pl/lublin/publicystyka/pytania-panoramy/wideo/10-listopada-2014/17605577

Żuk wygrał przez KO

Ten Muszyński to coś bierze? pije? jak on się w ogóle wysławia, intonuje, akcentuje MASAKRA
 
starcie Żuk - Muszyński :
www . tvp . pl/lublin/publicystyka/pytania-panoramy/wideo/10-listopada-2014/17605577

Żuk wygra... rozwiń

Avatar
NISSAN / 11 listopada 2014 o 11:41
0

Nie martwcie się pomysłami p.Muszyńskiego, przecierz On nie wygra!!!

Avatar
maly3614 / 11 listopada 2014 o 09:56
0

Komu i do czego to jest potrzebne?Bo normalnym,ciężko pracującym ludziom do niczego...Pisowska głupota osiąga nowy poziom...Zastępcze tematy,pomniki,krzyże i zero planu działania

Avatar
zrzeszony / 11 listopada 2014 o 08:19
0

doskonała zapowiedź tego co nas czego gdy PiS przejmie władzę:

pomniki, muzea i popiersia prezesa

a może tak najpierw zacząć od zbudowania dróg, przyciągnięcia do miasta biznesu i zmniejszenia bezrobocia?

Ależ to się po wybudowaniu zmniejszy bezrobocie, Dyrektor muzeum 10.000, zastępca 9000, drugi zastępca 9000, asystenci i doradcy po 8000, toż w takim muzeum to i ze 30 osób można zatrudnić. A jeszcze ile kasy z ministerstw można wydoić !!! Na obchody i inaugurację. Piękna przechowalnia dla polityków PIS po 20 raz przegranych wyborach.

się po wybudowaniu zmniejszy bezrobocie, Dyrektor muzeum 10.000, zastępca 9000, drugi zastępca 9000, asystenci i doradcy po 8000, toż w takim muzeum to i ze 30 osób można zatrudnić. A jeszcze ile kasy z ministerstw można wydoić !!! Na obchody i inaugurację. Piękna przechowalnia dla polityków PIS po 20 raz przegranych wyborach.

rozwiń
Avatar
renata / 11 listopada 2014 o 08:12
0
no coz muzeow panie Muszynski nigdy w naszym kraju dosc, jeszcze jeden nikomu nie potrzebny gmach, ktorym pisowcy kloli by w oczy wszystkich pozostalych, moze bys sie pan zajl budowa przedszkoli, zlobkow, moze chcialbys pan likwidacji zusu, krusu i nfzetu a nie zajmujesz sie jak cala ta pisowska banda oszolomow biciem piany i niestrawna kielbasa wyborcza, zadnej merytorycznie uzasadnionej poptrzeby stworzenia nastepnej swiatyni pisu nie ma
Avatar
tubi / 11 listopada 2014 o 07:56
0

Proponuję aby "nasz=wasz" Kandydat wybudował pomnik

"Wiecznego - Prezesa" czyl swój.

Małe dziecko po urodzeniu leżące na fotelu dyrektorskim z kartką A4 w dłoni i napisem PREZES od urodzenia.

Avatar
anka / 11 listopada 2014 o 07:45
0

Budynki komunalne, szpitale lub coś co będzie ludziom służyć, a nie muzeum budować. Bałwany PiSowskie - miejsca pracy twórzcie, pracy dla młodych ludzi szukajcie, a muzeum to sobie w domu zróbcie.

Avatar
Polak / 11 listopada 2014 o 05:11
0
Nie z przymiotnikiem piszemy razem drogi opiniodawco nienarodowy !
Avatar
mn / 11 listopada 2014 o 00:49
0
Ruch Narodowy jest nie zdrowy
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści 0 0

Coraz większe kłopoty finansowe i brak personelu. Jak tak dalej pójdzie, powiatowe szpitale będą musiały zamykać oddziały. Związek Powiatów Polskich chce pilnie spotkać się w tej sprawie z ministrem zdrowia

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego 8 0

Bardzo dobry występ naszych zawodników przy okazji 63. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W sumie zawodnicy klubów z województwa lubelskiego wywalczyli sześć krążków. Nie zawiodła oczywiście Sofia Ennaoui z AZS UMCS Lublin, która do swojej kolekcji dołożyła kolejny tytuł mistrzyni Polski

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Do zespołu Pawła Pranagala dołączyło dwóch nowych zawodników

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia] 39 2

Do końca marca ma się zakończyć przebudowa ul. Grygowej, która została poszerzona o drugą jezdnię i dostała nowe wiadukty nad torami kolejowymi. Otwarcia trasy można się spodziewać wiosną, choć budowa ostatnio zwolniła. – Nie ma zagrożenia, że droga nie powstanie na czas – zapewnia Ratusz

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą 0 0

Potok Sitno ma za sobą bardzo nieudaną jesień i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jednak trener Krzysztof Rysak i jego podopieczni wierzą, że wiosną drużyna wydostanie się ze strefy spadkowej

Pierwsze oznaki wiosny koło Wąwolnicy. "Za tydzień będzie tu raj" [zdjęcia]
galeria

Pierwsze oznaki wiosny koło Wąwolnicy. "Za tydzień będzie tu raj" [zdjęcia] 54 6

Pierwsze tegoroczne przebiśniegi znalazła w niedzielę nasza czytelniczka Agata Karczmarczyk.

Będzie nowe widowisko na fontannie na pl. Litewskim

Będzie nowe widowisko na fontannie na pl. Litewskim 0 0

Ratusz zamawia opracowanie nowego pokazu do wyświetlania w multimedialnej fontannie na pl. Litewskim. Przygotowaniem widowiska ma się zająć firma, która zostanie wybrana w ogłoszonym w piątek przetargu. Temat pokazu został narzucony przez Urząd Miasta – to 450-lecie Unii Lubelskiej.

Linkin Park tribute show. Koncert w Klubie30
7 marca 2019, 20:00
film

Linkin Park tribute show. Koncert w Klubie30 0 1

Klub30 w Lublinie (ul. Jasna 7) zaprasza na koncert zespołu NewTonz, który 7 marca o godz. 20 zaprezentuje utwory grupy Linkin Park.

W firmie zawrzało po słowach prezesa w mediach. Pracownicy chcą sprostowania

W firmie zawrzało po słowach prezesa w mediach. Pracownicy chcą sprostowania 22 6

Nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej negatywnie ocenił stan spółki. W firmie zawrzało. Pracownicy odnieśli wrażenie, że zdaniem prezesa powodem katastrofalnej sytuacji są oni: polityka płacowa i ich roszczenia

"Święta Wojna" już w półfinale krajowego pucharu

"Święta Wojna" już w półfinale krajowego pucharu 0 1

Szczypiornistki MKS Perła Lublin nie miały szczęścia w losowaniu Pucharu Polski i w półfinale rozgrywek zmierzą się z Metraco Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się 27 marca na terenie rywala

Śniatycze: Pożar samochodu na poboczu. W środku zwłoki

Śniatycze: Pożar samochodu na poboczu. W środku zwłoki 0 0

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Śniatycze, powiat zamojski

Skoki Narciarskie. Kobayashi wygrywa Willingen Five. Piotr Żyła drugi!
film

Skoki Narciarskie. Kobayashi wygrywa Willingen Five. Piotr Żyła drugi! 0 0

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen, kończącym jednocześnie rywalizację w Willingen Five, Polscy skoczkowi rozbudzili nadzieję znakomitą pierwszą serią, ale druga nie była już tak udana

Prokuratura: Żołnierz z woj. lubelskiego szantażował i gwałcił nastolatki

Prokuratura: Żołnierz z woj. lubelskiego szantażował i gwałcił nastolatki 67 16

Żołnierz z okolic Janowa Lubelskiego zbierał rozbierane zdjęcia nastolatek. Później szantażował i gwałcił dziewczynki – dowodzą śledczy. Wojciechowi J. grozi do 12 lat więzienia

Podwójna wygrana hokeistów  LHT Lublin

Podwójna wygrana hokeistów LHT Lublin 0 0

Po dwumiesięcznej przerwie zawodnicy LHT Lublin powrócili do drugoligowego grania w wielkim stylu. Podopieczni Krzysztofa Krauze zdobyli na turnieju w Białymstoku komplet punktów. W pokonanym polu pozostawili Gauję Wilno i miejscową Husarię

Ukrywał się przez 4 lata. 25-latek wpadł w Holandii

Ukrywał się przez 4 lata. 25-latek wpadł w Holandii 8 4

25-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego był poszukiwany za kradzieże kilkoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna został zatrzymany w Holandii. Niebawem zostanie przewieziony do Polski i trafi za kraty.

ALARM24