Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kandydat do sejmiku chce likwidacji urzędu wojewody

Autor: Zdjęcie autora TOMA
28 15 A A

Likwidację urzędu wojewody i skupienie władzy w województwie w rękach marszałka proponuje Mirosław Złomaniec, kandydat SLD do sejmiku województwa. Jak tłumaczy, miałoby to przynieść spore oszczędności. Jakie dokładnie? Tego kandydat nie precyzuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdaniem Złomańca funkcjonowanie urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego na szczeblu regionu nie jest potrzebne.

- Kompetencje obu urzędów w wielu przypadkach się powtarzają. To jest niepotrzebne, wszystkie te kompetencje spokojnie może przejąć marszałek województwa. Najwyższy czas, żeby na szczeblu wojewódzkim funkcjonowała jedna, jednolita administracja samorządowa - przekonuje.

Jego zdaniem kontrolę nad służbami, którą obecnie sprawują wojewodowie, powinno przejąć ministerstwo. Podobnie Złomaniec wypowiada się na temat funkcji kuratora oświaty. - Funkcje, które wykonuje kuratorium mogłyby wykonywać samorządy różnych szczebli - tłumaczy Złomaniec.

- Rolą wojewody nie jest komentowanie pomysłów pojawiających się w czasie kampanii wyborczej - odpowiada pytany o komentarz do propozycji kandydata SLD wojewoda lubelski Wojciech Wilk.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pis / 11 listopada 2014 o 16:47
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????


Ten pan tam pracuje...., widać zaaklimatyzowal sie.... :-)
Avatar
Antoś / 11 listopada 2014 o 11:54
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Popieram Cię ale tylko wtedy gdy będzie władza absolutna. Dzisiaj urzędnicy samorządowi

to bezmózgowia i chcesz im dać aż taką władzę? Współczuję nam wszystkim.

Avatar
WODNIK / 11 listopada 2014 o 11:07
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Avatar
gg / 11 listopada 2014 o 10:25
0

Twarz mówi wszytko. Facet nie zna zadań wykonywanych przez poszczególne organy. Chyba nie wie, że Marszałek to władza samorządowa, a Wojewoda to rezydent - reprezentacja rządu w terenie i ma w wielu zakresach funkcję kontrolną nad samorządem.

Zlikwidujcie Urząd Wojewódzki to dopiero zacznie się samowola samorządowców. 

Człowieku o czym ty mówisz. Twój pomysł to odsłona twojego braku elementarnej wiedzy. 

Avatar
44 / 11 listopada 2014 o 09:30
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????

Avatar
Synek / 11 listopada 2014 o 08:52
0

Panu Złomańcowi coś się pomyliło! Kuratorium powinno miećrozszerzone kompetencje, a on chce go zlikwidować! Takim Panom dziękujemy!!!

Avatar
POgarda / 11 listopada 2014 o 08:36
0

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą a nie zarządzeniem wojewody, któremu coś się pomieszało z pełnieniem stanowiska marszałka sejmu, który nadzoruje ustawy.

 

Z takim stanowiskiem należy zrobić porządek, tylko śmietnik historii

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą ... rozwiń

Avatar
jerzy / 10 listopada 2014 o 22:52
0
Ten pan juz rzadzil i mu to nie wychodzilo
Avatar
X / 10 listopada 2014 o 22:34
0

Panu coś się pomieszało. Takie decyzje nie zapadają na szczeblu wojewódzkim a w szczególności nie samorządowym

Avatar
Antek / 10 listopada 2014 o 20:57
0

A ten osobnik z lewej to miejscowy wyborca spod budki, ochroniarz czy kto?

Avatar
Pis / 11 listopada 2014 o 16:47
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????


Ten pan tam pracuje...., widać zaaklimatyzowal sie.... :-)
Avatar
Antoś / 11 listopada 2014 o 11:54
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Popieram Cię ale tylko wtedy gdy będzie władza absolutna. Dzisiaj urzędnicy samorządowi

to bezmózgowia i chcesz im dać aż taką władzę? Współczuję nam wszystkim.

Avatar
WODNIK / 11 listopada 2014 o 11:07
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Avatar
gg / 11 listopada 2014 o 10:25
0

Twarz mówi wszytko. Facet nie zna zadań wykonywanych przez poszczególne organy. Chyba nie wie, że Marszałek to władza samorządowa, a Wojewoda to rezydent - reprezentacja rządu w terenie i ma w wielu zakresach funkcję kontrolną nad samorządem.

Zlikwidujcie Urząd Wojewódzki to dopiero zacznie się samowola samorządowców. 

Człowieku o czym ty mówisz. Twój pomysł to odsłona twojego braku elementarnej wiedzy. 

Avatar
44 / 11 listopada 2014 o 09:30
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????

Avatar
Synek / 11 listopada 2014 o 08:52
0

Panu Złomańcowi coś się pomyliło! Kuratorium powinno miećrozszerzone kompetencje, a on chce go zlikwidować! Takim Panom dziękujemy!!!

Avatar
POgarda / 11 listopada 2014 o 08:36
0

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą a nie zarządzeniem wojewody, któremu coś się pomieszało z pełnieniem stanowiska marszałka sejmu, który nadzoruje ustawy.

 

Z takim stanowiskiem należy zrobić porządek, tylko śmietnik historii

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą ... rozwiń

Avatar
jerzy / 10 listopada 2014 o 22:52
0
Ten pan juz rzadzil i mu to nie wychodzilo
Avatar
X / 10 listopada 2014 o 22:34
0

Panu coś się pomieszało. Takie decyzje nie zapadają na szczeblu wojewódzkim a w szczególności nie samorządowym

Avatar
Antek / 10 listopada 2014 o 20:57
0

A ten osobnik z lewej to miejscowy wyborca spod budki, ochroniarz czy kto?

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!