Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2014 r.
16:30
Edytuj ten wpis

Kandydat do sejmiku chce likwidacji urzędu wojewody

Autor: Zdjęcie autora TOMA
28 15 A A

Likwidację urzędu wojewody i skupienie władzy w województwie w rękach marszałka proponuje Mirosław Złomaniec, kandydat SLD do sejmiku województwa. Jak tłumaczy, miałoby to przynieść spore oszczędności. Jakie dokładnie? Tego kandydat nie precyzuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdaniem Złomańca funkcjonowanie urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego na szczeblu regionu nie jest potrzebne.

- Kompetencje obu urzędów w wielu przypadkach się powtarzają. To jest niepotrzebne, wszystkie te kompetencje spokojnie może przejąć marszałek województwa. Najwyższy czas, żeby na szczeblu wojewódzkim funkcjonowała jedna, jednolita administracja samorządowa - przekonuje.

Jego zdaniem kontrolę nad służbami, którą obecnie sprawują wojewodowie, powinno przejąć ministerstwo. Podobnie Złomaniec wypowiada się na temat funkcji kuratora oświaty. - Funkcje, które wykonuje kuratorium mogłyby wykonywać samorządy różnych szczebli - tłumaczy Złomaniec.

- Rolą wojewody nie jest komentowanie pomysłów pojawiających się w czasie kampanii wyborczej - odpowiada pytany o komentarz do propozycji kandydata SLD wojewoda lubelski Wojciech Wilk.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pis / 11 listopada 2014 r. o 16:47
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????


Ten pan tam pracuje...., widać zaaklimatyzowal sie.... :-)
Avatar
Antoś / 11 listopada 2014 r. o 11:54
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Popieram Cię ale tylko wtedy gdy będzie władza absolutna. Dzisiaj urzędnicy samorządowi

to bezmózgowia i chcesz im dać aż taką władzę? Współczuję nam wszystkim.

Avatar
WODNIK / 11 listopada 2014 r. o 11:07
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Avatar
gg / 11 listopada 2014 r. o 10:25
0

Twarz mówi wszytko. Facet nie zna zadań wykonywanych przez poszczególne organy. Chyba nie wie, że Marszałek to władza samorządowa, a Wojewoda to rezydent - reprezentacja rządu w terenie i ma w wielu zakresach funkcję kontrolną nad samorządem.

Zlikwidujcie Urząd Wojewódzki to dopiero zacznie się samowola samorządowców. 

Człowieku o czym ty mówisz. Twój pomysł to odsłona twojego braku elementarnej wiedzy. 

Avatar
44 / 11 listopada 2014 r. o 09:30
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????

Avatar
Synek / 11 listopada 2014 r. o 08:52
0

Panu Złomańcowi coś się pomyliło! Kuratorium powinno miećrozszerzone kompetencje, a on chce go zlikwidować! Takim Panom dziękujemy!!!

Avatar
POgarda / 11 listopada 2014 r. o 08:36
0

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą a nie zarządzeniem wojewody, któremu coś się pomieszało z pełnieniem stanowiska marszałka sejmu, który nadzoruje ustawy.

 

Z takim stanowiskiem należy zrobić porządek, tylko śmietnik historii

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą ... rozwiń

Avatar
jerzy / 10 listopada 2014 r. o 22:52
0
Ten pan juz rzadzil i mu to nie wychodzilo
Avatar
X / 10 listopada 2014 r. o 22:34
0

Panu coś się pomieszało. Takie decyzje nie zapadają na szczeblu wojewódzkim a w szczególności nie samorządowym

Avatar
Antek / 10 listopada 2014 r. o 20:57
0

A ten osobnik z lewej to miejscowy wyborca spod budki, ochroniarz czy kto?

Avatar
Pis / 11 listopada 2014 r. o 16:47
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????


Ten pan tam pracuje...., widać zaaklimatyzowal sie.... :-)
Avatar
Antoś / 11 listopada 2014 r. o 11:54
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Popieram Cię ale tylko wtedy gdy będzie władza absolutna. Dzisiaj urzędnicy samorządowi

to bezmózgowia i chcesz im dać aż taką władzę? Współczuję nam wszystkim.

Avatar
WODNIK / 11 listopada 2014 r. o 11:07
0

ZLIKWIDOWAĆ URZĄD WOJEWÓDZKI,URZĄD PRACY,FUNDUSZ KOŚCIELNY,STRAŻ MIEJSKĄ,ZWOLNI 50% URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH,ZLIKWIDOWAĆ FUNDACJE SKARBU PAŃSTWA,OGRANICZYĆ PRZYWILEJE RZĄDOWE.KTÓRA PARTIA BĘDZIE TO MIAŁA W PROGRAMIE TO MA MÓJ GŁOS I MOICH ZNAJOMYCH.

Avatar
gg / 11 listopada 2014 r. o 10:25
0

Twarz mówi wszytko. Facet nie zna zadań wykonywanych przez poszczególne organy. Chyba nie wie, że Marszałek to władza samorządowa, a Wojewoda to rezydent - reprezentacja rządu w terenie i ma w wielu zakresach funkcję kontrolną nad samorządem.

Zlikwidujcie Urząd Wojewódzki to dopiero zacznie się samowola samorządowców. 

Człowieku o czym ty mówisz. Twój pomysł to odsłona twojego braku elementarnej wiedzy. 

Avatar
44 / 11 listopada 2014 r. o 09:30
0

Czy ten nawiedzony gość nie potrzebuje leczenia w Abramowicach ??????????????????????

Avatar
Synek / 11 listopada 2014 r. o 08:52
0

Panu Złomańcowi coś się pomyliło! Kuratorium powinno miećrozszerzone kompetencje, a on chce go zlikwidować! Takim Panom dziękujemy!!!

Avatar
POgarda / 11 listopada 2014 r. o 08:36
0

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą a nie zarządzeniem wojewody, któremu coś się pomieszało z pełnieniem stanowiska marszałka sejmu, który nadzoruje ustawy.

 

Z takim stanowiskiem należy zrobić porządek, tylko śmietnik historii

Dział Kontroli i Nadzoru przy wojewodzie zaklepuje wszystko,

 

co uchwalą uPOdleni POdmiejscy POsłowie, np. zmianę pensum dla nauczycieli.

 

 

 

Takie zmiany mogą być wprowadzone ustawą ... rozwiń

Avatar
jerzy / 10 listopada 2014 r. o 22:52
0
Ten pan juz rzadzil i mu to nie wychodzilo
Avatar
X / 10 listopada 2014 r. o 22:34
0

Panu coś się pomieszało. Takie decyzje nie zapadają na szczeblu wojewódzkim a w szczególności nie samorządowym

Avatar
Antek / 10 listopada 2014 r. o 20:57
0

A ten osobnik z lewej to miejscowy wyborca spod budki, ochroniarz czy kto?

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po awarii wodociągowej w Świdniku. Z "kranówki" można korzystać bez ograniczeń

Po awarii wodociągowej w Świdniku. Z "kranówki" można korzystać bez ograniczeń

Z wody miejskiego wodociągu można korzystać już bez żadnych ograniczeń – poinformowały w niedzielę władze Świdnika. Dziś zakończyły się bowiem zlecone przez sanepid, po piątkowej awarii wodociągowej, kompleksowe badania jakości wody.

Lubelskie monodramy w Między Słowami
12 lipca 2020, 13:00

Lubelskie monodramy w Między Słowami

Księgarnia/Kawiarnia Między Słowami (ul. Rybna 4/5) zaprasza na wakacyjne spotkania literackie, które będą odbywały się lipcu. Start 12 lipca o godz. 13.

Lublin: Zapłacimy więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie? Trwają trudne negocjacje

Lublin: Zapłacimy więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie? Trwają trudne negocjacje

Mieszkańcy Lublina mogą zapłacić więcej za ciepłą wodę i ogrzewanie z miejskiej sieci. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowy cennik EC Wrotków, głównego wytwórcy energii rozsyłanej przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Między ciepłownią i miejską spółką trwają trudne rozmowy

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 1:0 [na żywo]

Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 1:0 [na żywo]

O 13.05 Górnik Łęczna podejmie u siebie Olimpię Elbląg i postara się wygrać piąty mecz z rzędu

Bizon Jeleniec szykuje się do gry w IV lidze

Bizon Jeleniec szykuje się do gry w IV lidze

W sezonie 2020/2021 w IV lidze będzie aż dziewięciu beniaminków. Jednym z nich jest Bizon, który nigdy na tym poziomie jeszcze nie grał. Ostatnie kilkanaście lat, to występy w A klasie i okręgówce. Dzięki powiększeniu rozgrywek drużyna z Jeleńca wywalczyła promocję jako wicemistrz bialskiej klasy okręgowej.

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

Chełm: Raport o stanie miasta będzie gotów do końca lipca

- Dokument jest w przygotowaniu, mamy czas do końca miesiąca – zapewniają urzędnicy chełmskiego magistratu pracujący nad sprawozdaniem z działalności miasta za rok 2019. Raport o stanie miasta to publikacja, która w kompleksowy sposób pokazuje najważniejsze dziedziny życia Chełma - społeczną, gospodarczą, infrastrukturalną, przestrzeń miejską oraz zarządzanie miastem według stanu na koniec ostatnie roku.

W Terespolu wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

W Terespolu wiadukt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

W Terespolu powstanie wiadukt. Najpierw jednak trzeba opracować dokumentację.

Archeolodzy w Kraśniku zakładali, że natrafią na ludzkie szczątki. Znaleźli ogromne ilości ceramiki
Magazyn
galeria

Archeolodzy w Kraśniku zakładali, że natrafią na ludzkie szczątki. Znaleźli ogromne ilości ceramiki

Archeolodzy pracujący w pobliżu przybudowywanej kamienicy, gdzie w czasie II wojny światowej funkcjonowało Gestapo, a później Urząd Bezpieczeństwa, powinni odkryć ludzie szczątki. Ale zamiast tego dokopali się do ogromnej ilości ceramiki. A ta w ogrodach, o których do tej pory było wiadomo, nie wyrosła

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate
11 lipca 2020, 18:00

Wystawa "Subiektywnie o graffiti" w LuCreate

Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy Artura Lesera "Subiektywnie o graffiti". Wydarzenie rozpocznie się 11 lipca o godz. 18.

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta rozpoczęli w Toruniu walkę o tytuł indywidualnego mistrza Europy

Leon Madsen zwyciężył w inauguracyjnej rundzie Tauron Speedway Euro Championship na Motoarenie w Toruniu. W walce o indywidualne mistrzostwo Europy wzięli udział także dwaj zawodnicy Motoru Lublin – obrońca tytułu Mikkel Michelsen i wicemistrz z ubiegłego sezonu Grigorij Łaguta

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

Lubelskie: Pozytywne wyniki testów na koronawirusa u 14 osób. Głównie z pow. bialskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy czternaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 5 chorych

231 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 5 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Minister zdrowia nie rekomenduje kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego

Po przeanalizowaniu sytuacji w kraju przed drugą turą wyborów prezydenckich minister zdrowia Łukasz Szumowski nie zarekomendował PKW kolejnych gmin do głosowania wyłącznie korespondencyjnego – przekazał PAP rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"
Magazyn

Zaspokajać swoją ciekawość świata. 40 lat kwartalnika literackiego "Akcent"

Rozmowa z Bogusławem Wróblewskim, redaktorem naczelnym kwartalnika Akcent

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik mieszkańcom Czosnówki? Gmina tłumaczy, że ma ograniczone finanse

Kto wybuduje chodnik przy głównej drodze w Czosnówce (gmina Biała Podlaska)? Problem bezpieczeństwa przechodniów dostrzegają zarówno radni gminy oraz powiatu. Ale żaden samorząd nie kwapi się do inwestycji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?