Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2021 r.
20:37

My zostajemy w Europie. Lublin przeciwko wyprowadzeniu Polski z UE

Autor: Zdjęcie autora pab
211 44 A A

Spotykamy się dzisiaj tutaj, żeby zamanifestować, że my zostajemy w Unii. Dlatego że Polska w Europie to wartości, to prawa człowieka, to prawa kobiet, to równość osób LGBT, to praworządność. I dlatego PiS próbuje nas z tej Unii wyprowadzić. Nie pozwolimy na to – mówiła dzisiaj Magdalena Bielska z Komitetu Obrony Demokracji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed biurami PiS przy ul. Królewskiej zebrał się liczny tłum, który zaprotestował przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, stwierdzającemu, że część przepisów Traktatu o Unii Europejskiej podpisanego przez Polskę, jest niezgodna z konstytucją.

– Pokażcie nam dzisiaj w Europie państwa, w których satrapa może na telefon dyktować wyroki sądowe. To jest Rosja i Białoruś. Panie Kaczyński, jesteś pan trzeci, gdzie na pana telefon, pseudosędziowie pseudotrybunału wydają wyroki – powiedział Krzysztof Kamiński.

Oprócz działaczy opozycji i aktywistów do zebranych przemawiała m.in. sędzia Anna Samolak.

– Ostatnio występowałam przed Sądem Okręgowym, kiedy zmieniały się przepisy odnośnie sędziów i postępowania dyscyplinarnego. Dzisiaj uważam za swój obowiązek zabrać głos w sprawie wyprowadzania nas z Unii Europejskiej – powiedziała Anna Samolak. – Co robi trybunał Trybunał Konstytucyjny? Mówi proszę państwa my wybieramy sobie przepisy: te nam odpowiadają, a te nie. Do tych będziemy się stosować, a do tych nie – dodała.

– Jestem europejką i ja tu zostaję. Ja nie chcę emigrować do kraju, który zapewni mi życie godne. Ja jestem europejką i mieszkam w Polsce, ja chcę czuć się tutaj bezpiecznie – powiedziała prof. Katarzyna Dudka. – Państwa obecność świadczy o tym, że walka o demokrację, o praworządność jest dla państwa równie cenna jak dla mnie, jak dla tysięcy osób, które w 100 miejscach w Polsce dzisiaj się zebrały. Jest nas razem setki tysięcy, myślimy tak samo, czujemy tak samo. Czujemy tę samą obawę, przed tym co może się stać, jeśli partia rządząca i władze nasze będą nadal szły w tym kierunku. Kochamy Węgry, Rosja jest piękna, ale nie kochamy ani polityki węgierskiej ani polityki rosyjskiej. To co może nas uratować to jedność. Nie możemy się bać walczyć o demokrację.

Podobne manifestacje odbyły się dziś w całej Polsce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Palec_jenej_posel / 10 października 2021 r. o 20:55
Komu się nie podoba Polska w Unii , i czeka na przyjście Białorusi , niech się nie męczy nie czeka niech tam się przenosi z pożytkiem dla wszystkich . U Aleksadrija wódka i fajki tańsze niż w UE
Avatar
Max... / 10 października 2021 r. o 21:19
A które to państwo "wyszło" z unii mając w konstytucji wyższość prawa krajowego nad unijnym? A jest ich trochę. Gdyby nawet to unia doszła do wniosku, że chce nas wyrzucić,  to co z działalnością w Polsce ich przedsiębiorców? Byliśmy i nadal jesteśmy dojną krową, w której nie po to zakazano niektórych form działalności gosp., aby teraz z tego rezygnować. Jak na razie to ta cała unia ma różne standardy w adekwatnych sytuacjach i sama skupiła się tylko na tym (przy udziale różnych Tusków), żeby bić w Polskę jak w bęben. Co zatem trzeba mieć w głowie, aby wychodzić na ulicę, zamiast iść na spacer z rodziną i wierzyć w te bzdety wygłaszane przez twórcę zielonej wyspy.
 Wystarczy posiadać niezaburzoną percepcję poznawczą , aby zrezygnować ze spaceru i z rodziną udać się na manifestację wyrażająca wolę pozostania wśród cywilizowanych narodów Europy!  Oczywiście niektórzy uczestniczą w tzw. "Miesięcznicach" celem podniesie  na duchu Kaina! Ale to nie moja przaśna bajka!
 Wystarczy posiadać niezaburzoną percepcję poznawczą , aby zrezygnować ze spaceru i z rodziną udać się na manifestację wyrażająca wolę pozostania wśród cywilizowanych narodów Europy!  Oczywiście niektórzy uczestniczą w tzw. "Miesięcznicach" celem podniesie  na duchu Kaina! Ale to nie moja przaśna bajka! rozwiń
Avatar
Max... / 10 października 2021 r. o 21:08
Odbywam kwarantannę, ponieważ jeden "mędrzec" w moim otoczeniu niekoniecznie był przekonany o korzyściach płynących ze szczepień! Jest to powodem absencji na Waszym proteście! Bardzo tego żałuję, ale duchem jestem z Wami!
Avatar
Palec_jenej_posel / 10 października 2021 r. o 23:00
Te KOD-dziarskie głupki nie wiedzą że Polska zawsze była w Europie i to w samym środku.
 Moskwa geodraficznie to też Europa
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 października 2021 r. o 21:43
POnoć ,,tenczowy'' ma dziś pilny nocny dyżur...
Avatar
METATRON / 11 października 2021 r. o 04:29
źle się stało, że prawica w Polsce zawłaszcza władze już drugą dekadę, no źle się stało
Avatar
Jasin / 11 października 2021 r. o 05:04
 
to nie Lublin(jako całe miasto i jego obywatele) jest przeciwko(rzekomemu) wyprowadzeniu Polski z UE, a środowiska związane z KOD-em.
Świrobełkot, świrobełkot...Nie potrzeba nam Diora, dla nas gnój i obora.
Avatar
batxman / 10 października 2021 r. o 22:14
Jedni i drudzy siebie warci. Trwanie w ciągłym wewnętrznym konflikcie, pranie brudów przed całym światem, szukanie "sojuszników" na wschodzie i zachodzie - bez wstydu, bez odrobiny troski o Polskę, o nas wszystkich, o przyszłe losy naszych dzieci i wnuków - to nasza narodowa "specjalność". Nie ma poczucia służby, prawdziwej troski o dobro wspólne, odpowiedzialności za los kraju. Dla jednych i drugich ważny jest tylko interes partyjny, klanowy. "Każden swoją świętość święci". I "świętujemy" - z narodowym sztandarem, który zamieniliśmy w do niczego niezobowiązującą szmatę, z nachalnym lecz w gruncie fałszywym patriotyzmem. Dobry do tego jest i Bóg, i religia, i konstytucja, i unijne prawa, i tolerancja, która zwalnia od przyzwoitości, pokory, umiaru, która narzuca, wbrew swemu znaczeniu, jedną tylko wizję świata, każe podeptać stare obyczaje, tradycję - to, co wielokroć ratowało ten durny świat od całkowitej zagłady. I trwa ten chocholi taniec, ten bezsensowny pojedynek na miny bez opamiętania, odrobiny refleksji i politycznej wyobraźni. Ważne kto komu lepiej przyp......, kto bardziej poniży przeciwnika, kto wyprowadzi więcej ludzi na ulice, kto rzuci więcej kamieni. Co z Polską? Jaka przyszłość czeka naszą młodzież i dzieci?! Bijcie się dalej między sobą, okładajcie po pyskach - ku uciesze naszych "przyjaciół" na wschodzie i zachodzie. A potem pomstujmy - na Niemców, na Żydów, na wszystkich - z wyjątkiem siebie. Tylko co z tą Polską?
Jedni i drudzy siebie warci. Trwanie w ciągłym wewnętrznym konflikcie, pranie brudów przed całym światem, szukanie "sojuszników" na wschodzie i zachodzie - bez wstydu, bez odrobiny troski o Polskę, o nas wszystkich, o przyszłe losy naszych dzieci i wnuków - to nasza narodowa "specjalność". Nie ma poczucia służby, prawdziwej troski o dobro wspólne, odpowiedzialności za los kraju. Dla jednych i drugich ważny jest tylko interes partyjny, klanowy. "Każden swoją świętość święci". I "świętujemy" - z narodowy... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 października 2021 r. o 13:09
- We Francji sądy najwyższe orzekły, że prawo europejskie może ograniczać suwerenność narodową tylko na tyle, na ile pozwala konstytucja. I że w żadnym wypadku nie może „podważyć konstytucyjnej tożsamości Francji – dodaje autor tekstu w "Le Figaro".
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 października 2021 r. o 13:07
Francuski sędzia na łamach "Le Figaro": To polski Trybunał Konstytucyjny ma rację
Avatar
jozekad2020 / 23 października 2021 r. o 21:24
Rany, jakie wsiowe wyplochy na tych zdjeciach. Europejskie parobki :-D
Avatar
_XD_ / 12 października 2021 r. o 17:21
- We Francji sądy najwyższe orzekły, że prawo europejskie może ograniczać suwerenność narodową tylko na tyle, na ile pozwala konstytucja. I że w żadnym wypadku nie może „podważyć konstytucyjnej tożsamości Francji – dodaje autor tekstu w "Le Figaro".
 A ile według ciebie jest tych sądów we Francji? XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 października 2021 r. o 13:09
- We Francji sądy najwyższe orzekły, że prawo europejskie może ograniczać suwerenność narodową tylko na tyle, na ile pozwala konstytucja. I że w żadnym wypadku nie może „podważyć konstytucyjnej tożsamości Francji – dodaje autor tekstu w "Le Figaro".
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 października 2021 r. o 13:07
Francuski sędzia na łamach "Le Figaro": To polski Trybunał Konstytucyjny ma rację
Avatar
Jasin / 11 października 2021 r. o 19:48
Przecież nie chodzi o wybieranie sobie takich przepisów, które się podobają tylko o przekraczanie traktatów przez eurokratów. To eurokraci łamią prawo
I lewo też łamią. A Kopernik była kobietą...
Avatar
hist / 11 października 2021 r. o 19:32
Tak się złożyło, że o polexicie mówi tylko opozycja bo PiS jest za suwerenną Polską w Unii Europejskiej od zawsze. Tusk prawdopodobnie dostał od Niemiec polecenie wyprowadzenia nas z Unii, bo Niemców wnerwia brak możliwości skolonizowania Polski pod rządami PiS. Innego wytłumaczenia tych platformerskich kłamstw o polexicie nie widzę. PO ma obsesję na punkcie polexitu. PiS nigdy o tym nie mówi. Ta sędzia w Lublinie wygadywała takie głupoty, że to dziwne, że jest prawniczką. Przecież nie chodzi o wybieranie sobie takich przepisów, które się podobają tylko o przekraczanie traktatów przez eurokratów. To eurokraci łamią prawo.
Tak się złożyło, że o polexicie mówi tylko opozycja bo PiS jest za suwerenną Polską w Unii Europejskiej od zawsze. Tusk prawdopodobnie dostał od Niemiec polecenie wyprowadzenia nas z Unii, bo Niemców wnerwia brak możliwości skolonizowania Polski pod rządami PiS. Innego wytłumaczenia tych platformerskich kłamstw o polexicie nie widzę. PO ma obsesję na punkcie polexitu. PiS nigdy o tym nie mówi. Ta sędzia w Lublinie wygadywała takie głupoty, że to dziwne, że jest prawniczką. Przecież nie chodzi o wybieranie sobie takich przepisów, które się po... rozwiń
Avatar
Jasin / 11 października 2021 r. o 18:23
To pytanie do tego, kto zaczął to wypisywanie o "Normalnej Unii". Głos piszącego niniejsze słowa był właśnie w tym duchu: najpierw wypada powiedzieć, co się uznaje za "Normalną" Unię. ... Wczuwając się jednak w tamtego przedmówcę to by zapewne chodziło o to, że nie ma to być państwo, a państwa członkowskie powinny zachować daleko idącą suwerenność, choć też dobrze współpracować gospodarczo i ułatwiać wymianę ludzi oraz towarów. Ale może chodziło mu o normalność w znaczeniu tępienia "ideologii LGBT"? Tak też może być...
Chyba nie tyko ja odnoszę wrażenie, że odleciałeś jakby. Wszystko ze wszystkim już Ci się potentegowało jak u barana w torbach. Weź może teraz przetłumacz ten bełkot na nasze. Podobnie zresztą jak wcześniejsze wypociny, w innych tematach.
Chyba nie tyko ja odnoszę wrażenie, że odleciałeś jakby. Wszystko ze wszystkim już Ci się potentegowało jak u barana w torbach. Weź może teraz przetłumacz ten bełkot na nasze. Podobnie zresztą jak wcześniejsze wypociny, w innych tematach. rozwiń
Avatar
_XD_ / 11 października 2021 r. o 17:51
Prawica i narodowcy w Polsce za bardzo rozochocili się, tak samo jak konserwatyści w UK, latami władza krąży wśród partii prawicowych i ludzi Solidarności, krok po kroku demontując Polskę. Teraz chcą rozsadzić UE od środka.  Ja wiem jedno: to Lewica wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej i do NATO, bez powrotu Lewicy do władzy, czeka Polskę rozszarpanie przez prawicowych fanatyków. Wyobrażam sobie politykę polskiej prawicy jako objęcia mateczki Rosji i papy Putina. Za dużo prawicy, za mało lewicy mocium panie.
 Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w 1792 r. Pod pretekstem ochrony wiary i  tradycyjnych wartości, ówcześni konserwatyści pod przewodnictwem władz kościelnych tak walczyli z postępową konstytucją, że wepchnęli Rzeczpospolitą w rosyjską niewolę.
 Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w 1792 r. Pod pretekstem ochrony wiary i  tradycyjnych wartości, ówcześni konserwatyści pod przewodnictwem władz kościelnych tak walczyli z postępową konstytucją, że wepchnęli Rzeczpospolitą w rosyjską niewolę. rozwiń
Avatar
_XD_ / 11 października 2021 r. o 17:46
Zacytujmy ojrolewakom wypowiedź Piłsudskiego  do komucha marksisty lewaka Tuchaczewskiego: "Bierz doopę w troki i spier*alaj do swojego goownianego  kraju (ZSRR). "
Przy czym Piłsudski sam był "lewakiem" XD
Był socjalistą. Lewakiem to Ty jesteś osobniku w kantarze.
Mój drogi. Ja wiem, że ciężko to pojąć, ale socjalizm to jest właśnie ten ruch, który PISdy nazywają lewactwem. Dokształć się. XD
Sam się dokształć Lewaku w kantarze a nie piszesz głupoty. Lewactwo jest sprzeczne z socjalizmem. Wbij sobie to do tego pustego łba w kantarze albo go zdejmij kantar to przestanie cię uciskać i zaczniesz myśleć.
HAHAHAHA!
rozwiń
Avatar
albo_PiS_albo_UE / 11 października 2021 r. o 16:41
Prawica i narodowcy w Polsce za bardzo rozochocili się, tak samo jak konserwatyści w UK, latami władza krąży wśród partii prawicowych i ludzi Solidarności, krok po kroku demontując Polskę. Teraz chcą rozsadzić UE od środka. Ja wiem jedno: to Lewica wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej i do NATO, bez powrotu Lewicy do władzy, czeka Polskę rozszarpanie przez prawicowych fanatyków. Wyobrażam sobie politykę polskiej prawicy jako objęcia mateczki Rosji i papy Putina. Za dużo prawicy, za mało lewicy mocium panie.
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Radny PiS wpadł z marihuaną w urzędzie, będą poważne konsekwencje. "Bardzo przykra historia"

Krzysztof Ż. radny miejski klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz urzędnik powiatowego starostwa przyznał się do zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania kraju.

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Najstarsi mieszkańcy powiatu opolskiego będą decydować

Na początku grudnia po raz pierwszy spotkają się członkowie nowego gremium Powiatowej Rady Seniorów. Tworzy ją osiemnaście osób z różnych środowisk. – Współcześni emeryci chcą wychodzić z domu, chcą działać – mówią przedstawiciele systematycznie powiększającej się grupy mieszkańców.

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta

Puławy. Szef jednego z wydziałów odchodzi z urzędu miasta

Łukasz Kołodziej, kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, złożył wypowiedzenie. Z końcem roku jego umowa z Urzędem Miasta zostanie rozwiązana. – Trzeba zrobić kolejny krok w życiu – mówi.

Schody do Zamku trzeba naprawiać po artystycznej akcji. Okazuje się, że nie było zgody na ich pomalowanie

Schody do Zamku trzeba naprawiać po artystycznej akcji. Okazuje się, że nie było zgody na ich pomalowanie

Schody wiodące do Zamku wymagają naprawy po usunięciu pracy artystycznej zamówionej przez ośrodek „Rozdroża”. Właściciel schodów twierdzi, że nie zgadzał się na ich malowanie, a konserwator zabytków dodaje, że malowano je niezgodnie z założeniami.

Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa 76:103. Kompletnie rozbici [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – Legia Warszawa 76:103. Kompletnie rozbici [zdjęcia]

Czwarta z rzędu ligowa porażka Polskiego Cukru Start Lublin. W niedzielny wieczór podopiecznym Artura Gronka w hali Globus szans nie dała Legia Warszawa. Goście wygrali aż 103:76.

Co tydzień zjadamy nawet 5 gramów mikroplastiku

Co tydzień zjadamy nawet 5 gramów mikroplastiku

Chociaż mikroplastik jest w żywności wszechobecny, to wciąż brak oszacowań, jaka dawka jest dla organizmu bezpieczna. Na horyzoncie pojawia się jeszcze trudniejszy do pokonania i badania wróg: nanoplastik.

Praca w Lublinie i regionie: zaskakujące dane o bezrobociu. Ale to może się zmienić

Praca w Lublinie i regionie: zaskakujące dane o bezrobociu. Ale to może się zmienić

– Z perspektywy naszego urzędu nie widać oznak kryzysu gospodarczego – przyznaje dr Michał Wójcik z Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie. A rząd chwali się najniższym od 32 lat bezrobociem. Jednak przedstawicielka dużej agencji zatrudnienia mówi, że pracodawcy – dostrzegając nadchodzący kryzys – są ostrożniejsi w zatrudnianiu.

Mundial 2022: Chorwacja - Kanada 4:1. Sensacyjny był jedynie początek

Mundial 2022: Chorwacja - Kanada 4:1. Sensacyjny był jedynie początek

Reprezentacja Kanady strzeliła najszybszego gola na mistrzostwach świata w Katarze, ale ostatecznie przegrała z Chorwacją 1:4 i obok gospodarzy jest drugim zespołem, który już po dwóch meczach jest pewna zakończenia gry na mundialu już po fazie grupowej

Lubelskie wyda jeszcze więcej na promocję. Kolejne 2,5 mln złotych z rezerwy budżetowej

Lubelskie wyda jeszcze więcej na promocję. Kolejne 2,5 mln złotych z rezerwy budżetowej

Prawie 7,7 mln zł będzie kosztowała województwo lubelskie promocja podczas meczów koszykarskiej Ligi Mistrzów. Władze regionu zdecydowały się ponadto o zwiększenie puli na wydatki promocyjne o 2,5 mln zł.

IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych już w grudniu!
galeria

IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych już w grudniu!

To będzie nie lada gratka dla miłośników czworonogów! W weekend 10 i 11 grudnia 2022 roku w Targach Lublin odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W ciągu dwóch dni wydarzenia w halach targowych zaprezentuje się ponad 2 000 psów należących do 205 ras ze wszystkich 10 grup FCI i rasy jeszcze nieuznane przez FCI. Zgłoszone czworonogi przyjadą do Lublina z 18 krajów. Ich zmagania oceniać będzie 20 sędziów, w tym 7 sędziów zagranicznych.

W sercach i w wyobraźni widzów. Wspomnienie o Andrzeju Rozhinie
galeria

W sercach i w wyobraźni widzów. Wspomnienie o Andrzeju Rozhinie

Kochanie, nie znam słów, które oddadzą, jak bardzo za Tobą tęsknię. Jesteś miłością mojego życia. Dziękuję Ci za te niemal 50 wspólnych lat – napisała po śmierci Andrzeja Rozhina jego żona Ika. Odszedł wielki reżyser, jeden z ostatnich, którzy robili teatr dla publiczności a nie dla zaspokojenia własnych ambicji artystycznych.

W rocznicę wysiedleń. Prezydent Polski i były prezydent Niemiec w Skierbieszowie o pamięci i pojednaniu

W rocznicę wysiedleń. Prezydent Polski i były prezydent Niemiec w Skierbieszowie o pamięci i pojednaniu

Nie byłem sprawcą, ale jestem świadomy niemieckiej winy oraz wynikającej z niej odpowiedzialności, jaką Niemcy ponoszą po dziś dzień – mówił w niedzielę w Skierbieszowie Horst Köhler, były prezydent Niemiec, który przyjechał na uroczystości z okazji 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny. W obchodach wziął udział również prezydent Andrzej Duda.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty