Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2009 r.
20:43
Edytuj ten wpis

Na bruk trafi cała załoga LPBO

0 13 A A

Wniosek o ogłoszenie upadłości złożyło Lubelskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Na bruk trafi cała, ponad 100-osobowa załoga. To koniec jednej z najbardziej znanych lubelskich firm

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To koniec ponad 60 lat tradycji. LPBO wnioskuje bowiem o tzw. upadłość likwidacyjną. Skutkiem będzie całkowite zamknięcie firmy.

Tragiczna sytuacja finansowa przedsiębiorstwa to skutek kryzysu na rynku budowlanym.
- Nowe kontrakty nie zostały rozpoczęte - mówi Paweł Cieśliński, prezes zarządu LPBO. - Nie będzie więc dopływu gotówki. To oznacza brak możliwości dalszego finansowania firmy. Rynek usług budowlanych załamał się. Panuje kompletna stagnacja.

W tej chwili LPBO realizuje dwie duże inwestycje mieszkaniowe w Warszawie. Firma buduje też jeden blok w Lublinie, przy ul. Jana Sawy. Niestety, brakuje zleceń od samorządu, które w poprzednich latach stanowiły istotne źródło dochodów.
- W tym sektorze też mamy zastój - dodaje Cieśliński - Bierzemy udział w jednym przetargu, który ciągnie się od września.

Załoga LPBO liczy ponad 100 osób. Kilkanaście z nich pracuje w firmie ponad 20 lat. Wszyscy stracą pracę. Pracownicy zostali już poinformowani o złożeniu wniosku o upadłość. Mają przed sobą trzy miesiące wypowiedzenia.

- Myślę, że większość z nich nie będzie miała problemu ze znalezieniem nowego zajęcia - mówi Cieśliński - To świetni fachowcy, z bardzo dużym doświadczeniem. Nawet teraz specjaliści są poszukiwani.

Kryzys w budownictwie

Według najnowszych raportów dwa pierwsze miesiące tego roku były tragiczne zarówno dla firm deweloperskich, jak i budowlanych.

Drastycznie spadła ilość zamówień.

Z danych firmy doradczej REAS wynika, że nowych inwestycji jest mniej nawet o 90 procent. Tegoroczne prognozy dla Lublina mówią, że ilość rozpoczynanych budów spadnie co najmniej o połowę.

Specjaliści szacują, że w tym roku może powstać zaledwie 20 tys. nowych mieszkań. To oznacza powrót do czasów sprzed kredytowania hipotecznego i falę bankructw wśród deweloperów i firm budowlanych.

Likwidacja LPBO ma być przypieczętowana 30 kwietnia. Wtedy sąd zajmie się wnioskiem o upadłość.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
firma / 29 października 2009 o 10:26
0
A ja proponuje wszystkim-ŁĄCZMY SIĘ !!! MOŻE UDA SIĘ TO SKOŃCZYĆ!!!Skierujmy sprawę do reportera jak tak moze być, przecież to jest jeden wielki układ, nawet sądy wiedzą, ze tak jest a mimo to każdy się boi wychylić-jakie prawo dziś mamy- Ja też toczę sprawę z LPBO od września ubiegłego roku o zapłatę faktury i nic.... mam całą dokumentację złożoną w aktach dowodowych a mimo to sąd dalej nie wie co z tym zrobić...gdybym ja była tak wysoko w hierahii to sprawdziła bym konta bankowe dzieci i rodzin tych prezesów skąd mają takie oszczędności... Czekam na kontakt... pozdrawiam w razie potrzeby podam adres e-mail, ZACHĘCAM DO WSPÓŁPRACY
A ja proponuje wszystkim-ŁĄCZMY SIĘ !!! MOŻE UDA SIĘ TO SKOŃCZYĆ!!!Skierujmy sprawę do reportera jak tak moze być, przecież to jest jeden wielki układ, nawet sądy wiedzą, ze tak jest a mimo to każdy się boi wychylić-jakie prawo dziś mamy- Ja też toczę sprawę z LPBO od września ubiegłego roku o zapłatę faktury i nic.... mam całą dokumentację złożoną w aktach dowodowych a mimo to sąd dalej nie wie co z tym zrobić...gdybym ja była tak wysoko w hierahii to sprawdziła bym konta bankowe dzieci i rodzin tych prezesów skąd ma... rozwiń
Avatar
walcz z LPBO / 22 września 2009 o 08:59
0
a ja miesiąc temu dostałem zawidomienie że sprawe przejoł syndyk i d*** moje blisko 100 tysięcy raczej nie odzyskam, wygrana sprawa została odwołana przez tą bande złodziei.
i co prezesi się odwołali i nie można było ruszyć sprawy a teraz pewnie nić nie zostanie po spłacie wszytskich zadłużen związanych z wypłatami bo pewnie wszystko pięknie upłynnili
ma ktos jakiś pomysł jak odzyskać kase od tych prezesów bo przecież to oni odpowiadają swoim majątkiem
Avatar
jo / 22 czerwca 2009 o 10:14
0
Z LPBO mamy sprawę w sądzie, dostarczaliśmy im towar za kilkadziesiąt tysięcy, który zamówili i wykorzystali. Ich radca prawny tak zakręcił w sprzeciwie do wyroku Sądu, że wniosek był taki, iż w ogóle zamówienia nie było! Do pani radcy z ramienia LPBO- prosze obejrzeć jak film ADWOKAT DIABŁA - jak się kończy kariera na cudzej krzywdzie.
Avatar
walcz z LPBO / 19 maja 2009 o 08:22
0
A ja wam moi drodzy powiem tak. kryzys to bzdura jak ktos wcześniej powiedział.
a upadłośći firmy LPBO Lublin są winni Panowie Prezesi Paweł C. i Artur D., od kilku lat prowadza inwestycje rozliczali się ze zleceniodawcą w 100% a z podwykonawcami nie!!!

Podwykonawcy zwodzeni byli lub dogadywali się że w ratach, lpbo płaciło z dwie raty i potem nic, a sądy każdy wie jak działają.
sam zostałem oszukany jak wielu podwykonawców, protokoły, odbiory, wszystko wykonane zgodnie z umowami i pełno kasy zostało.
wiem że wiszą masie podwykonawcom na kilku inwestycjach.
ja sie bujam ponad 2 lata i niestety słabo to widze, mimo że jestem blisko
zapytacie się gdzie ?

Juz mówie proces jest prosty prezesi kasiorke biorą , częsc dostają osoby wtajemniczone w zaplanowane działania
a reszta to co prezesi to idzie przepisane na rodzine i prezes wszystko to co ma to spodnie na d

ciekaw jestem czy są firmy ktore wiszą kase LPBO

Pozdrawiam wszystkich utrzciwych oszukanych przez w/w Panów
A ja wam moi drodzy powiem tak. kryzys to bzdura jak ktos wcześniej powiedział.
a upadłośći firmy LPBO Lublin są winni Panowie Prezesi Paweł C. i Artur D., od kilku lat prowadza inwestycje rozliczali się ze zleceniodawcą w 100% a z podwykonawcami nie!!!

Podwykonawcy zwodzeni byli lub dogadywali się że w ratach, lpbo płaciło z dwie raty i potem nic, a sądy każdy wie jak działają.
sam zostałem oszukany jak wielu podwykonawców, protokoły, odbiory, wszystko wykonane zgodnie z umowami i pełno kasy zostało.
rozwiń
Avatar
t2244 / 23 kwietnia 2009 o 13:57
0
...60cio letnia tradycja a mimo to cieszę sie że upada....dlaczego???..

ostatnie lata funkcjonowania tej firmy to ciągłe problemy finansowe, oszukiwanie podwykonawców (sam wykonywałem dla nich jedno zadanie) i więcej tego błędu nie popełniłem (a wiem że często naciągali więc niewielu ostatnio chciało dla nich cokolwiek wykonywać), ciągłe ucieczki prezesów i zarządu przed wierzycielami...utrzymali się prawdopodobnie dlatego, żę mieli jeszcze trochę nieruchomości na sprzedaż, co zrobili...itd...

przykłady można by mnożyć...dobrze więc że ta dziwna struktura zniknie z rynku - piszę dziwna ponieważ wiem mniej wiecej jak to funkcjonowało i było skazane na upadek a ostatnio dobra koniunktura na rynku budowlanym tylko przeedłużyła ich agonię.. - dodam jeszcze, że na tyyle na ile miałem do czynienia z prezesami mogę śmiało powiedzieć ze to była banda deb***i i mam nadzieje, że nie znajdą gdzie indziej miejsca, choć wiem że ktoś się znalazł w firmie Wikana - ten sam adres lokalizacji i jakieś powiązania inne chyba również... ciekaw jestem tylko kiedy Wikana popłynie...
...60cio letnia tradycja a mimo to cieszę sie że upada....dlaczego???..

ostatnie lata funkcjonowania tej firmy to ciągłe problemy finansowe, oszukiwanie podwykonawców (sam wykonywałem dla nich jedno zadanie) i więcej tego błędu nie popełniłem (a wiem że często naciągali więc niewielu ostatnio chciało dla nich cokolwiek wykonywać), ciągłe ucieczki prezesów i zarządu przed wierzycielami...utrzymali się prawdopodobnie dlatego, żę mieli jeszcze trochę nieruchomości na sprzedaż, co zrobili...itd...

przykłady można by mno... rozwiń
Avatar
wkurzona / 13 kwietnia 2009 o 14:30
0
CO WY BREDZICIE ????? JAKIE 3 MIESIĄCE ????? WYPOWIEDZENIE JEST 1 - MIESIĘCZNE...FIRMA BARDZO DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁA...
Avatar
tRAF / 31 marca 2009 o 17:22
0
Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą mieszkań padła kwota 4.400 zł/m2 huh.gif
Avatar
tRAF / 31 marca 2009 o 17:20
0
Szanowni "użytkownik mieszkania" i "gość". Widać, że nie jesteście związani z branżą budowlaną. Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą mieszkań padła kwota 4.400 zł/m2
Szanowni "użytkownik mieszkania" i "gość". Widać, że nie jesteście związani z branżą budowlaną. Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefoniczne... rozwiń
Avatar
jadzia / 31 marca 2009 o 08:33
0
Jak ktoś mądry powiedział jest prawda, święta prawda i g.... prawda i w waszym przypadku mamy do czynienia z tą ostatnią niestety.
Avatar
KK / 31 marca 2009 o 08:27
0
uzytkownik mieszkania.. napisał:
szanowni deweloperzy i firmy budowlane-sami nas okradacie przyszlych uzytkownikow waszych budowanych lokali,sami sobie jstescie winni bo uwazaliscie ze wasze ceny sa malo wygorowane,wasza zachlannosc i pazsernosc nie miala konca wiec teraz sa tego skutki-mozna zbudowac lokal za cene o wiele mniejsza a zapewne popyt by byl wiekrzy i to ze zdwojona skala-a teraz sie glowicie ze was wyleja!!!pazernosc ma swoje skutki wiec sie nie rozczulajcie nad swoja niedola!!

WSZYSTKO PRAWDA POPIERAM

WSZYSTKO PRAWDA POPIERAM rozwiń
Avatar
firma / 29 października 2009 o 10:26
0
A ja proponuje wszystkim-ŁĄCZMY SIĘ !!! MOŻE UDA SIĘ TO SKOŃCZYĆ!!!Skierujmy sprawę do reportera jak tak moze być, przecież to jest jeden wielki układ, nawet sądy wiedzą, ze tak jest a mimo to każdy się boi wychylić-jakie prawo dziś mamy- Ja też toczę sprawę z LPBO od września ubiegłego roku o zapłatę faktury i nic.... mam całą dokumentację złożoną w aktach dowodowych a mimo to sąd dalej nie wie co z tym zrobić...gdybym ja była tak wysoko w hierahii to sprawdziła bym konta bankowe dzieci i rodzin tych prezesów skąd mają takie oszczędności... Czekam na kontakt... pozdrawiam w razie potrzeby podam adres e-mail, ZACHĘCAM DO WSPÓŁPRACY
A ja proponuje wszystkim-ŁĄCZMY SIĘ !!! MOŻE UDA SIĘ TO SKOŃCZYĆ!!!Skierujmy sprawę do reportera jak tak moze być, przecież to jest jeden wielki układ, nawet sądy wiedzą, ze tak jest a mimo to każdy się boi wychylić-jakie prawo dziś mamy- Ja też toczę sprawę z LPBO od września ubiegłego roku o zapłatę faktury i nic.... mam całą dokumentację złożoną w aktach dowodowych a mimo to sąd dalej nie wie co z tym zrobić...gdybym ja była tak wysoko w hierahii to sprawdziła bym konta bankowe dzieci i rodzin tych prezesów skąd ma... rozwiń
Avatar
walcz z LPBO / 22 września 2009 o 08:59
0
a ja miesiąc temu dostałem zawidomienie że sprawe przejoł syndyk i d*** moje blisko 100 tysięcy raczej nie odzyskam, wygrana sprawa została odwołana przez tą bande złodziei.
i co prezesi się odwołali i nie można było ruszyć sprawy a teraz pewnie nić nie zostanie po spłacie wszytskich zadłużen związanych z wypłatami bo pewnie wszystko pięknie upłynnili
ma ktos jakiś pomysł jak odzyskać kase od tych prezesów bo przecież to oni odpowiadają swoim majątkiem
Avatar
jo / 22 czerwca 2009 o 10:14
0
Z LPBO mamy sprawę w sądzie, dostarczaliśmy im towar za kilkadziesiąt tysięcy, który zamówili i wykorzystali. Ich radca prawny tak zakręcił w sprzeciwie do wyroku Sądu, że wniosek był taki, iż w ogóle zamówienia nie było! Do pani radcy z ramienia LPBO- prosze obejrzeć jak film ADWOKAT DIABŁA - jak się kończy kariera na cudzej krzywdzie.
Avatar
walcz z LPBO / 19 maja 2009 o 08:22
0
A ja wam moi drodzy powiem tak. kryzys to bzdura jak ktos wcześniej powiedział.
a upadłośći firmy LPBO Lublin są winni Panowie Prezesi Paweł C. i Artur D., od kilku lat prowadza inwestycje rozliczali się ze zleceniodawcą w 100% a z podwykonawcami nie!!!

Podwykonawcy zwodzeni byli lub dogadywali się że w ratach, lpbo płaciło z dwie raty i potem nic, a sądy każdy wie jak działają.
sam zostałem oszukany jak wielu podwykonawców, protokoły, odbiory, wszystko wykonane zgodnie z umowami i pełno kasy zostało.
wiem że wiszą masie podwykonawcom na kilku inwestycjach.
ja sie bujam ponad 2 lata i niestety słabo to widze, mimo że jestem blisko
zapytacie się gdzie ?

Juz mówie proces jest prosty prezesi kasiorke biorą , częsc dostają osoby wtajemniczone w zaplanowane działania
a reszta to co prezesi to idzie przepisane na rodzine i prezes wszystko to co ma to spodnie na d

ciekaw jestem czy są firmy ktore wiszą kase LPBO

Pozdrawiam wszystkich utrzciwych oszukanych przez w/w Panów
A ja wam moi drodzy powiem tak. kryzys to bzdura jak ktos wcześniej powiedział.
a upadłośći firmy LPBO Lublin są winni Panowie Prezesi Paweł C. i Artur D., od kilku lat prowadza inwestycje rozliczali się ze zleceniodawcą w 100% a z podwykonawcami nie!!!

Podwykonawcy zwodzeni byli lub dogadywali się że w ratach, lpbo płaciło z dwie raty i potem nic, a sądy każdy wie jak działają.
sam zostałem oszukany jak wielu podwykonawców, protokoły, odbiory, wszystko wykonane zgodnie z umowami i pełno kasy zostało.
rozwiń
Avatar
t2244 / 23 kwietnia 2009 o 13:57
0
...60cio letnia tradycja a mimo to cieszę sie że upada....dlaczego???..

ostatnie lata funkcjonowania tej firmy to ciągłe problemy finansowe, oszukiwanie podwykonawców (sam wykonywałem dla nich jedno zadanie) i więcej tego błędu nie popełniłem (a wiem że często naciągali więc niewielu ostatnio chciało dla nich cokolwiek wykonywać), ciągłe ucieczki prezesów i zarządu przed wierzycielami...utrzymali się prawdopodobnie dlatego, żę mieli jeszcze trochę nieruchomości na sprzedaż, co zrobili...itd...

przykłady można by mnożyć...dobrze więc że ta dziwna struktura zniknie z rynku - piszę dziwna ponieważ wiem mniej wiecej jak to funkcjonowało i było skazane na upadek a ostatnio dobra koniunktura na rynku budowlanym tylko przeedłużyła ich agonię.. - dodam jeszcze, że na tyyle na ile miałem do czynienia z prezesami mogę śmiało powiedzieć ze to była banda deb***i i mam nadzieje, że nie znajdą gdzie indziej miejsca, choć wiem że ktoś się znalazł w firmie Wikana - ten sam adres lokalizacji i jakieś powiązania inne chyba również... ciekaw jestem tylko kiedy Wikana popłynie...
...60cio letnia tradycja a mimo to cieszę sie że upada....dlaczego???..

ostatnie lata funkcjonowania tej firmy to ciągłe problemy finansowe, oszukiwanie podwykonawców (sam wykonywałem dla nich jedno zadanie) i więcej tego błędu nie popełniłem (a wiem że często naciągali więc niewielu ostatnio chciało dla nich cokolwiek wykonywać), ciągłe ucieczki prezesów i zarządu przed wierzycielami...utrzymali się prawdopodobnie dlatego, żę mieli jeszcze trochę nieruchomości na sprzedaż, co zrobili...itd...

przykłady można by mno... rozwiń
Avatar
wkurzona / 13 kwietnia 2009 o 14:30
0
CO WY BREDZICIE ????? JAKIE 3 MIESIĄCE ????? WYPOWIEDZENIE JEST 1 - MIESIĘCZNE...FIRMA BARDZO DOBRZE SIĘ ROZWIJAŁA...
Avatar
tRAF / 31 marca 2009 o 17:22
0
Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą mieszkań padła kwota 4.400 zł/m2 huh.gif
Avatar
tRAF / 31 marca 2009 o 17:20
0
Szanowni "użytkownik mieszkania" i "gość". Widać, że nie jesteście związani z branżą budowlaną. Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą mieszkań padła kwota 4.400 zł/m2
Szanowni "użytkownik mieszkania" i "gość". Widać, że nie jesteście związani z branżą budowlaną. Zgadzam sie z tym, że ceny mieszkań są zbyt wygórowane, ale oferty wykonania inwestycji mieszkaniowej przez firmy budowlane wcale nie są tak drakońskie. To deweloperzy mocno manipulują cenami ustawiając wartość 1 m2 mieszkania na poziomie 120 % wyższym niż koszt wybudowania. Osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie Inwestor wpierał mi, że sprzedaje mieszkania za 2.100 zł/m2 (w połowie 2008 r.) a podczas rozmowy telefoniczne... rozwiń
Avatar
jadzia / 31 marca 2009 o 08:33
0
Jak ktoś mądry powiedział jest prawda, święta prawda i g.... prawda i w waszym przypadku mamy do czynienia z tą ostatnią niestety.
Avatar
KK / 31 marca 2009 o 08:27
0
uzytkownik mieszkania.. napisał:
szanowni deweloperzy i firmy budowlane-sami nas okradacie przyszlych uzytkownikow waszych budowanych lokali,sami sobie jstescie winni bo uwazaliscie ze wasze ceny sa malo wygorowane,wasza zachlannosc i pazsernosc nie miala konca wiec teraz sa tego skutki-mozna zbudowac lokal za cene o wiele mniejsza a zapewne popyt by byl wiekrzy i to ze zdwojona skala-a teraz sie glowicie ze was wyleja!!!pazernosc ma swoje skutki wiec sie nie rozczulajcie nad swoja niedola!!

WSZYSTKO PRAWDA POPIERAM

WSZYSTKO PRAWDA POPIERAM rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!