Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2020 r.
14:37

Lublin: Na giełdzie przy Kresowej zaskoczenie. „Bloki? Tutaj? Co z nami będzie?”

18 23 A A

– Jeśli miasto chce zrezygnować z naszych opłat, z naszych podatków, to trudno. Ale mi się to nie podoba – mówi jeden ze sprzedawców na giełdzie przy ul. Kresowej. Właśnie zbliża się jej koniec.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niedziela, godzina 9. Na stadion przy ul. Kresowej zmierzają spore grupki ludzi. Mijają inne grupy, które wychodzą ze stadionu. Ale nikt nie myśli teraz o sporcie. Od lat na stadionie funkcjonuje duże targowisko.

– Tanie staniki! Majteczki – nawołują sprzedawcy. Oprócz tego, można tu kupić buty za 39 zł, koszulki za 10 zł, firany za 65 złotych i wiele, wiele więcej. Małe morze straganów ustawione jest wokół płyty boiska. Wstęp na giełdę kosztuje złotówkę.

Kilka dni temu prezydent Lublina zapowiedział, że giełdy już nie będzie. Staną tu bloki, a w nich nawet 500 mieszkań.

– Budowa zacznie się najwcześniej w 2022 roku. – Przez cały przyszły rok targ będzie mógł tu funkcjonować – zastrzega Żuk. Ratusz nie przesądza jeszcze, czy bloki zbuduje Zarząd Nieruchomości Komunalnych, TBS „Nowy Dom” czy spółka celowa. Ma to zależeć od tego, z jakiego źródła uda się zdobyć pieniądze – mówił prezydent.

– Bloki? Tutaj? – dziwią się sprzedający na giełdzie i każda osoba, którą zapytaliśmy, mówi, że nikt z nią na ten temat nie rozmawiał. Niektórzy coś słyszeli, ale szczegółów nie znają: – Nie wiem, nie wiem. Może to dobrze, że bloki. W dzisiejszych czasach to może potrzebne – mówi pani Mariola, która właśnie odeszła od jednego straganu z parą nowych butów. – To na ślub. Ale nie mój – dodaje.

Pan Jarosław sprzedaje firany. Nie tylko na tej giełdzie, bo objeżdża targi w kilku województwach. – Nie słyszałem o blokach. Nikt mi nic nie mówił i chyba nikomu, kto tu sprzedaje – mówi. – Ale jeśli miasto chce zrezygnować z naszych opłat, a to duże pieniądze, jak chce zrezygnować z naszych podatków, to niech tak będzie. Ale mi się to nie podoba, bo gdzie będziemy sprzedawać? – stawia pytanie kupiec.

Ratusz planuje, że targowisko zostanie przeniesione w inne miejsce. Ale nie wiadomo jeszcze gdzie.

– Bloki tu nie pasują. Lepiej jest zrobić coś dla ludzi. Przecież to nadal może być stadion, a my będziemy handlować tak jak teraz na około płyty boiska – podpowiada pan Jarosław. – Przecież i tak jesteśmy tu tylko w niedzielę – dodaje.

Kupiec ze stoiska z garniturami nie kryje zdziwienia. – Nic nie słyszałem. Ludzie o tym nie mówią. Mam nadzieję, że jakieś miejsce nam dadzą, że to będzie jakieś dobre miejsce, a nie na odludziu, że ludzie nie przyjdą – opowiada.

Pani Patrycja ubrania dla dzieci kupuje tylko przy Kresowej. Bo wiadomo, dzieci rosną, trzeba ciągle dokupywać, a nie ma co płacić za dużo. – Koszulki, spodenki, rzadziej buty – wylicza i zaznacza: – Dla mnie likwidacja giełdy to strata. Może jakoś dałoby się wszystko pogodzić – i giełdę i mieszkania. Przecież to duży teren.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kronikiekoszurii / 5 lipca 2020 r. o 15:07
+70
No ale toć to mieszkania komunalne i co teraz szury na to? Tyle było jęków, że Żuk nie buduje komunalnych, bo złe duwelopery blokujo i nie pozwalajo aktywistom robić prodżektów.
Avatar
janusz sulima / 5 lipca 2020 r. o 15:22
+64
po 1 cyrk - prezydent nie buduje to zle, buduje tez zle. po 2 gielda na kresowej to jedno wielkie, ruch tez o wiele mniejszy - przeniesc na elizowke, giełda samochodowa umarla wiec jest wiecej miejsca po 3 - ta gielda na kresowej jest troche na warunkowym, warunki zostawiaja wiele do myslenia. czas leci miasto musi sie rozwijac budowac remontowac. pa. nie jestem przeciwnikiem goeldy na Kresowej ale jej zlote czasy sie skonczyly, lokalizacja pod plany zabudowy ratusza jest idealna wiec czemu nie ? przeciwnicy Zuka zaraz zaczna szukac dziury w calym ale dla nich kazda lokalizacja zla: za blisko , za daleko, za tanio, za drogo itd......
po 1 cyrk - prezydent nie buduje to zle, buduje tez zle. po 2 gielda na kresowej to jedno wielkie, ruch tez o wiele mniejszy - przeniesc na elizowke, giełda samochodowa umarla wiec jest wiecej miejsca po 3 - ta gielda na kresowej jest troche na warunkowym, warunki zostawiaja wiele do myslenia. czas leci miasto musi sie rozwijac budowac remontowac. pa. nie jestem przeciwnikiem goeldy na Kresowej ale jej zlote czasy sie skonczyly, lokalizacja pod plany zabudowy ratusza jest idealna wiec czemu nie ? przeciwnicy Zuka zaraz zaczna... rozwiń
Avatar
Piter79 / 5 lipca 2020 r. o 15:22
+62
Oho, zaczyna się. Czas nakręcić nową telenowelę. Tym razem Wiejak i jego żołnierze z redakcji DW w ramach walki z Żukiem wcielą się w rolę obrońców uciśnionych sprzedawców chińskich gaci, prześcieradeł i dywanów z Kresowej.
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 16:06
+59
PS. @Sulima - zarejstrowaliście się specjalnie po to, żeby wrzucić tą wazelinującą dewelo-sułtana laurkę? Nie - po prostu jesteście kolejnym wcieleniem dewelo-trola tak jak Piter 79 i 50+ innych loginów, których odechciało mi się już aktualizować (  _K_,    1223445,    Agent_Tomek,    akerski,    BillyWhite,    Bobas1987,    Brutus,    BVNHD,    Coffe_Taste,    Ddreporter,    drwstrzas,    Dwkomentator,    Efflate,    ege_szege,    gargamel2,    Gatusso,    Gelon,    Hector,    Jacenty44,    Jacob_Loui,    Janusz_Paliwas,    K.D.,    Klu,    Krioo,    kronikiekoszurii,    lube102,  lubelski_szaman,  -Lublin-  lub-lin,    Lublin_,  luigi,  luthrienne,    majormmm,    miszczu,    na_haju  Nie_jestem_robotem,    Niemamloginu,    Olllo,    Pan_Pawel,    pepeszownik,    po_co_komu_login,    Qba,    qwertyqaz,    RyanGlo,    saviano,    scooby,    sighter,    Smeagol,    smerfik1989,    Speedy,    stop_ekoterrorystom_,    uwaga_na_trole_z_pis,    wncl32nfei66y,    Wojtaszko,    WschodPolski,    Zbychu,    zLublina,    zmoranocna,    zorro532,  
O, i mnie zaliczyłeś do tego grona? No to zapamiętaj sobie matołku, że to, że sam fakt, iż ktoś my sli inaczej, nie jest trollem. trollem jest ktoś, kto bez względu na temat wrzuca jakieś swoje dyrdymały wyssane z palca i wali we władze samorządowe wybrane w bezpośrednich i powszechnych wyborach. Czyli pasuje to do ciebie. To ty zarejestrowałeś to i pewnie jeszcze parę innych kont, żeby kopać legalnie wybrane władze, ktorych działania w dodatku podobają się większości od wielu lat.
O, i mnie zaliczyłeś do tego grona? No to zapamiętaj sobie matołku, że to, że sam fakt, iż ktoś my sli inaczej, nie jest trollem. trollem jest ktoś, kto bez względu na temat wrzuca jakieś swoje dyrdymały wyssane z palca i wali we władze samorządowe wybrane w bezpośrednich i powszechnych wyborach. Czyli pasuje to do ciebie. To ty zarejestrowałeś to i pewnie jeszcze parę innych kont, żeby kopać legalnie wybrane władze, ktorych działania w dodatku podobają się większości od wielu lat. rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 16:07
+55
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie. rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 16:25
+51
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
Zabawne jest to, że ONI (kartel dewelo-ratuszowy) ciągle myślą czy mają nadzieję, że balon da się dalej pompować i podejmują irracjonalne decyzje oparte na tej wierze i na pazerności, za co przyjdzie zapłacić im i ich klientom.
Ale czym się martwisz? Jeśli nie jesteś deweloperem ani klientem dewelopera, to przecież nie ty stracisz? Pytanie, kim jesteś, skoro tak niby doskonale znasz się na rynku nieruchomości. Ktoś buduje, ktoś inny kupuje, a ty wiecznie tylko narzekasz. To jakaś obsesja?
Ale czym się martwisz? Jeśli nie jesteś deweloperem ani klientem dewelopera, to przecież nie ty stracisz? Pytanie, kim jesteś, skoro tak niby doskonale znasz się na rynku nieruchomości. Ktoś buduje, ktoś inny kupuje, a ty wiecznie tylko narzekasz. To jakaś obsesja? rozwiń
Avatar
Olllo / 5 lipca 2020 r. o 16:50
+49
PiS to dziwna partia. Zakazali handlu w niedzielę ale płatnym trollom należącym do pisowskich farm to każą klepać komentarze 7 dni w tygodniu. Ciekawe czy tacy jak ten bełkoczący w każdym swoim wpisie o dewelorozwoju, dostają chociaż jakąś rekompensatę z tytułu tego, że zamiast siedzieć nad jeziorem, musi ślęczeć całą niedzielę przed komputerem i pisać propagandowe komentarze w internecie.
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 16:53
+42
Nie udawaj Greka - dewelorozwój kosztuje i to dużo (np. jeden wiadukt do skomunikowania banków ziemi to kilkadziesiąt mln, nie wspominając już o kosztach środowiskowych), a koszty te koniec końców poniosą wszyscy (w tym konkretnym przypadku - najpierw kupcy). Zajmij się lepiej specjalnością waszej szemranej agencji, tj. minusikowaniem, niż kleceniem pseudo-ripost, bo to wam słabo wychodzi.
Nie jestem z żadnej agencji. To raz. Ileż tych wiaduktów w Lublinie zbudowano za rządów Żuka? I wreszcie - to jest miasto, chłoptasiu, tu mają być bloki, drogi i dużo mieszkańców.
Nie jestem z żadnej agencji. To raz. Ileż tych wiaduktów w Lublinie zbudowano za rządów Żuka? I wreszcie - to jest miasto, chłoptasiu, tu mają być bloki, drogi i dużo mieszkańców. rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 5 lipca 2020 r. o 17:38
+41
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
Zabawne jest to, że ONI (kartel dewelo-ratuszowy) ciągle myślą czy mają nadzieję, że balon da się dalej pompować i podejmują irracjonalne decyzje oparte na tej wierze i na pazerności, za co przyjdzie zapłacić im i ich klientom.
Zabawne to jest to, że masz urojenia i każdy kto krytykuje twoje debilizmy jest automatycznie członkiem agencji PR. Trzeba mieć naprawdę nie po kolei w głowie, żeby uważać, że całe otoczenie zmawia się, żeby minusować kretynizmy, które się wypisuje. Fachowo nazywa się to manią prześladowczą. Może jesteś po prostu głupi, nie brałeś tego pod uwagę? Wślizgaj się z powrotem do dziury z której wypełzłeś hejterski robalu.
Zabawne to jest to, że masz urojenia i każdy kto krytykuje twoje debilizmy jest automatycznie członkiem agencji PR. Trzeba mieć naprawdę nie po kolei w głowie, żeby uważać, że całe otoczenie zmawia się, żeby minusować kretynizmy, które się wypisuje. Fachowo nazywa się to manią prześladowczą. Może jesteś po prostu głupi, nie brałeś tego pod uwagę? Wślizgaj się z powrotem do dziury z której wypełzłeś hejterski robalu. rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 5 lipca 2020 r. o 17:41
+36
Nie udawaj Greka - dewelorozwój kosztuje i to dużo (np. jeden wiadukt do skomunikowania banków ziemi to kilkadziesiąt mln, nie wspominając już o kosztach środowiskowych), a koszty te koniec końców poniosą wszyscy (w tym konkretnym przypadku - najpierw kupcy). Zajmij się lepiej specjalnością waszej szemranej agencji, tj. minusikowaniem, niż kleceniem pseudo-ripost, bo to wam słabo wychodzi.
 Masz kolejnego minusa baranie. Jesteś na tyle obrzydliwy w tym hejterskim zacięciu i głupocie, że będę zawsze kibicował przeciwko wszystkiemu co napiszesz. Oby Żuk rządził jeszcze dekadami, a ceny nieruchomości przebijały sufity - tylko dla samej przyjemności obserwowania jak się dalej będziesz srać ze złości :))))
 Masz kolejnego minusa baranie. Jesteś na tyle obrzydliwy w tym hejterskim zacięciu i głupocie, że będę zawsze kibicował przeciwko wszystkiemu co napiszesz. Oby Żuk rządził jeszcze dekadami, a ceny nieruchomości przebijały sufity - tylko dla samej przyjemności obserwowania jak się dalej będziesz srać ze złości :)))) rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 7 lipca 2020 r. o 16:09
+3
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
Jest coś znacznie gorszego i poważniejszego niż "bańka". Tym złem jest spekulacja na poziomie planów budowy, która generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". To z kolei generuje patologię, w której potencjalny inwestor nie ma innego wyjścia jak zdobycie za wszelką cenę zmianę SUiKZP, MPZP i uzyskanie oczekiwanego przez nabywców pozwolenia na budowę lub WZ. Skądinąd wiemy, że taka możliwość kosztuje w Lublinie 1 milion złotych + VAT, co stanowi ostateczny stopień w upadku państwa i samorządności. Być może to właśnie jest przyczyną zmasowanej aktywności przedstawicieli patodeweloperów nie tylko na tym forum. Kwestią czasu jest, że któreś z ogniw lokalnego układ zamkniętego pęknie i będzie smród nie tylko na region i Polskę, ale również tam, skąd pochodzi gro środków na uzbrajanie terenów wykorzystywanych do tych niecnych praktyk.
Jeśli masz jakieś dowody to dlaczego jeszcze nie zgłosiłeś się do prokuratury? Jak całe PiS, które miało rozliczać wszystkich za zdradę/zodziejstwo/oszustwa/zamachy* (*niepotrzebne skreślić). A może działasz na zasadzie "rzuć gównem, zawsze się coś przyklei"?
Ten człowiek ma niezdrowy przymus udawania, że zna się na wszystkim, nawet kiedy bredzi od rzeczy. I to rzucanie gównem, żeby się przykleiło to typowe. Na przykład napisał powyżej, że spekulacja "generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". A to już nieprawda, bo jeżeli ktoś zarabia na odstępnem, czyli kupuje mieszkanie, a potem je odsprzedaje drożej, to uzyskany w ten sposób dochód musi zgłosić. Gdzie dowody na to, że ktoś tak postępuje i nie płaci podatku? Jeżeli są takie, to szybciutko do skarbówki i dojechać oszusta. Ale oczywiście nic z tego, bo on sobie tylko tak bredzi latami.
Ten człowiek ma niezdrowy przymus udawania, że zna się na wszystkim, nawet kiedy bredzi od rzeczy. I to rzucanie gównem, żeby się przykleiło to typowe. Na przykład napisał powyżej, że spekulacja "generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". A to już nieprawda, bo jeżeli ktoś zarabia na odstępnem, czyli kupuje mieszkanie, a potem je odsprzedaje drożej, to uzyskany w ten sposób dochód musi zgłosić. Gdzie dowody na to, że ktoś tak postępuje i nie płaci podatku? Jeżeli są takie, to szybciutko do skarbówki i d... rozwiń
Avatar
Komentator / 7 lipca 2020 r. o 14:29
+5
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
Jest coś znacznie gorszego i poważniejszego niż "bańka". Tym złem jest spekulacja na poziomie planów budowy, która generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". To z kolei generuje patologię, w której potencjalny inwestor nie ma innego wyjścia jak zdobycie za wszelką cenę zmianę SUiKZP, MPZP i uzyskanie oczekiwanego przez nabywców pozwolenia na budowę lub WZ. Skądinąd wiemy, że taka możliwość kosztuje w Lublinie 1 milion złotych + VAT, co stanowi ostateczny stopień w upadku państwa i samorządności. Być może to właśnie jest przyczyną zmasowanej aktywności przedstawicieli patodeweloperów nie tylko na tym forum. Kwestią czasu jest, że któreś z ogniw lokalnego układ zamkniętego pęknie i będzie smród nie tylko na region i Polskę, ale również tam, skąd pochodzi gro środków na uzbrajanie terenów wykorzystywanych do tych niecnych praktyk.
 Jeśli masz jakieś dowody to dlaczego jeszcze nie zgłosiłeś się do prokuratury? Jak całe PiS, które miało rozliczać wszystkich za zdradę/zodziejstwo/oszustwa/zamachy* (*niepotrzebne skreślić). A może działasz na zasadzie "rzuć gównem, zawsze się coś przyklei"?
 Jeśli masz jakieś dowody to dlaczego jeszcze nie zgłosiłeś się do prokuratury? Jak całe PiS, które miało rozliczać wszystkich za zdradę/zodziejstwo/oszustwa/zamachy* (*niepotrzebne skreślić). A może działasz na zasadzie "rzuć gównem, zawsze się coś przyklei"? rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 5 lipca 2020 r. o 20:39
+25
A ja mam wrażenie (a nawet pewność) że cierpisz na coś co klinicznie nazywa się: narcystyczne urojenie wielkościowe. Wydaje ci się w tej łepetynie, że jesteś niezwykle ważny, że budzisz sprzeciw poważnych sił, że masz potężnych wrogów którzy dają odpór twojej bohaterskiej krucjacie. :D Wydaje ci się nieszczęśniku, że jakieś całe sztaby się zbierają, żeby ci "minusiki" stawiać. A w rzeczywistości bezpośrednio zainteresowani tematem pewnie nawet nie mają pojęcia, że istniejesz i nie chciałoby im się kiwnąć palcem, żeby odpisać jakiemuś pionkowi. Ależ trzeba mieć tupet i paranoję, żeby na poważnie myśleć, że prezydent miasta traci choć minutę swojego czasu na odpisywanie jakiemuś hejterkowi, nie potrafiącym nawet poprawnie pisać po polsku :D
A ja mam wrażenie (a nawet pewność) że cierpisz na coś co klinicznie nazywa się: narcystyczne urojenie wielkościowe. Wydaje ci się w tej łepetynie, że jesteś niezwykle ważny, że budzisz sprzeciw poważnych sił, że masz potężnych wrogów którzy dają odpór twojej bohaterskiej krucjacie. :D Wydaje ci się nieszczęśniku, że jakieś całe sztaby się zbierają, żeby ci "minusiki" stawiać. A w rzeczywistości bezpośrednio zainteresowani tematem pewnie nawet nie mają pojęcia, że istniejesz i nie chciałoby im się kiwnąć palcem, żeby odpisać jakiem... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 5 lipca 2020 r. o 20:15
-31
Mam wrażenie, że w weekendy zuczek-dewelorozwijacz we własnej osobie zaszczyca to forum swoją obecnością, sącząc jad pod aliasem kronikiekoszurii :-DDD
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 5 lipca 2020 r. o 20:14
+33
Farma pisowskich trolli rośnie w oczach. Oczywiście to zwykły zbieg okoliczności, że na okrągło bezpardonowe ataki na Żuka przeprowadzają te same nicki a wśród nich: kronikidewelorozwoju, LBN, zosia_lsm, LAS czy TECZOWY_ZSL. Widać, że obecna władza nie szczędzi grosza na farmy trolli. Przejęli już telewizję publiczną, próbują przejąć też internet.
Avatar
zosia_lsm / 5 lipca 2020 r. o 20:00
-38
To wpisuje się nieźle w normalną politykę ratusza - pogardy dla ludzi, którzy w pocie czoła próbują przetrwać w najbiedniejszym regionie Europy. Im kłody pod nogi, a korporacjom podawane na tacy zwolnienia podatkowe, zmiany planów, dotacje z UE itd.
Avatar
LAS / 5 lipca 2020 r. o 19:56
-33
Obawy kupców są jak najbardziej uzasadnione, mając na uwadze jak się mają wizje ratuszowego kombinatora do rzeczywistości dewelorozwoju. Łatwo zgadnąć, jak skończy się pomysł budowy mieszkań komunalnych realizowany przez kamerdynera oligarchii żerującej na bańce mieszkaniowej. Zresztą, pomysł ten jest spóźniony o 10 lat - obecnie w Kozim Grodzie jest NADMIAR lokali mieszkalnych i wystarczy poczekać na licytacje komornicze apartamĘtów jelonków, którzy kupili na kredyt pod "pewne" zyski z wynajmu, i wyjdzie znacznie taniej, niż budować nowe za pośrednictwem zaprzyjaźnionych korporacji wybieranych w tzw. przetargach.
To weź się zdecyduj - jest ta bańka, czy już jej nie ma? G*wno się znasz, ale plujesz regularnie.
Jest coś znacznie gorszego i poważniejszego niż "bańka". Tym złem jest spekulacja na poziomie planów budowy, która generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". To z kolei generuje patologię, w której potencjalny inwestor nie ma innego wyjścia jak zdobycie za wszelką cenę zmianę SUiKZP, MPZP i uzyskanie oczekiwanego przez nabywców pozwolenia na budowę lub WZ. Skądinąd wiemy, że taka możliwość kosztuje w Lublinie 1 milion złotych + VAT, co stanowi ostateczny stopień w upadku państwa i samorządności. Być może to właśnie jest przyczyną zmasowanej aktywności przedstawicieli patodeweloperów nie tylko na tym forum. Kwestią czasu jest, że któreś z ogniw lokalnego układ zamkniętego pęknie i będzie smród nie tylko na region i Polskę, ale również tam, skąd pochodzi gro środków na uzbrajanie terenów wykorzystywanych do tych niecnych praktyk.
Jest coś znacznie gorszego i poważniejszego niż "bańka". Tym złem jest spekulacja na poziomie planów budowy, która generuje nieopodatkowane dochody w postaci 'odstępnego". To z kolei generuje patologię, w której potencjalny inwestor nie ma innego wyjścia jak zdobycie za wszelką cenę zmianę SUiKZP, MPZP i uzyskanie oczekiwanego przez nabywców pozwolenia na budowę lub WZ. Skądinąd wiemy, że taka możliwość kosztuje w Lublinie 1 milion złotych + VAT, co stanowi ostateczny stopień w upadku państwa i samorządności. By... rozwiń
Avatar
LAS / 5 lipca 2020 r. o 19:39
-30
Nie tylko niektórzy kupcy i ich klienci są zdziwieni. Nie mniej zdziwieni powinni być miejscy planiści i radni, bo jedni zaplanowali zgodnie z decyzją prezydenta, a drudzy uchwalili ochronę tych terenów przed jakąkolwiek nową urbanizacją. Bloki mieszkalne mają być miejskie stąd być może przyzwolenie organu wykonawczego na ich ewentualne zniszczenie ewentualną falą zalewową. Planowanie usytuowania w miejscu zalewowym archiwum państwowego, zaplecza dla osób w podeszłym wieku, czy też stacji krwiodawstwa powinno już budzić poważną trwogę, bo stanowi to zagrożenie nie tylko dla jeszcze żyjących, ale również akt tych, którzy, którzy z tego świata odeszli.
Nie tylko niektórzy kupcy i ich klienci są zdziwieni. Nie mniej zdziwieni powinni być miejscy planiści i radni, bo jedni zaplanowali zgodnie z decyzją prezydenta, a drudzy uchwalili ochronę tych terenów przed jakąkolwiek nową urbanizacją. Bloki mieszkalne mają być miejskie stąd być może przyzwolenie organu wykonawczego na ich ewentualne zniszczenie ewentualną falą zalewową. Planowanie usytuowania w miejscu zalewowym archiwum państwowego, zaplecza dla osób w podeszłym wieku, czy też stacji krwiodawstwa powinno już budzić poważną trwogę, bo ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 lipca 2020 r. o 18:26
-37
... " inspirujaca" wizytówka wojewódzkiego miasta na głównej przelotowej trasie przez Lublin?
Avatar
kronikiekoszurii / 5 lipca 2020 r. o 17:41
+36
Nie udawaj Greka - dewelorozwój kosztuje i to dużo (np. jeden wiadukt do skomunikowania banków ziemi to kilkadziesiąt mln, nie wspominając już o kosztach środowiskowych), a koszty te koniec końców poniosą wszyscy (w tym konkretnym przypadku - najpierw kupcy). Zajmij się lepiej specjalnością waszej szemranej agencji, tj. minusikowaniem, niż kleceniem pseudo-ripost, bo to wam słabo wychodzi.
 Masz kolejnego minusa baranie. Jesteś na tyle obrzydliwy w tym hejterskim zacięciu i głupocie, że będę zawsze kibicował przeciwko wszystkiemu co napiszesz. Oby Żuk rządził jeszcze dekadami, a ceny nieruchomości przebijały sufity - tylko dla samej przyjemności obserwowania jak się dalej będziesz srać ze złości :))))
 Masz kolejnego minusa baranie. Jesteś na tyle obrzydliwy w tym hejterskim zacięciu i głupocie, że będę zawsze kibicował przeciwko wszystkiemu co napiszesz. Oby Żuk rządził jeszcze dekadami, a ceny nieruchomości przebijały sufity - tylko dla samej przyjemności obserwowania jak się dalej będziesz srać ze złości :)))) rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Stal Kraśnik – Chełmianka 1:2. Doświadczenie zrobiło różnicę

Koniec kiepskiej passy klubu z Chełma. Po dwóch porażkach na początek nowego sezonu biało-zieloni ograli w Kraśniku tamtejszą Stal 2:0. Bohaterami spotkania byli najbardziej doświadczeni gracze: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin, którzy zdobyli po jednym golu.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!