Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 stycznia 2009 r.
20:56
Edytuj ten wpis

"Na UMCS ma być dyscyplina!"

0 12 A A

Od wczoraj wszyscy pracownicy administracyjni lubelskiego UMCS muszą nosić imienne identyfikatory. A kierownicy mają ich rozliczyć z każdej przepracowanej godziny. - Na uczelni ma być dyscyplina - stwierdzili szefowie uniwersytetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ja już mam taką plakietkę - mówiła nam wczoraj rano Janina Kłyż, kierownik administracyjno-gospodarczy Wydziału Politologii UMCS. - Po południu odbiorę identyfikatory dla pracowników administracji i obsługi naszego wydziału. A od wtorku wszyscy będą je nosili.

To efekt pisma kanclerza UMCS wprowadzającego na uczelni obowiązkowe identyfikatory. Uczelnia miała przerwę świąteczno-noworoczną, więc w praktyce dokument zaczął obowiązywać od wczoraj. Plakietki z imieniem, nazwiskiem i funkcją muszą nosić wszyscy zatrudnieni w administracji i obsłudze technicznej uczelni, m.in. pracownicy dziekanatów, portierzy, sprzątaczki czy szatniarze.

Obowiązuje ich też drugie pismo kanclerza, które również właśnie wchodzi w życie. - Proszę o podjęcie niezwłocznie decyzji i czynności, które zapewnią pełne przestrzeganie postanowień Regulaminu Pracy dotyczących czasu pracy - napisał kanclerz Lech Bartkow. - Przypominam, że to na kierownikach jednostek organizacyjnych ciążą obowiązki związane z egzekwowaniem przestrzegania przez podległych pracowników czasu i dyscypliny pracy oraz odpowiedzialność za rejestrację i rozliczenie czasu ich pracy.

Szef Działu Spraw Osobowych uczelni będzie z tego rozliczał co najmniej raz w miesiącu. A wyniki zaważą na ocenach zatrudnionych. Dotyczy to wszystkich pracowników administracyjno-technicznych uczelni.

- Zapowiedziałem, że administracja uczelni będzie kompetentna, mniejsza i lepiej opłacana. I to będzie zrealizowane - podkreślał niedawno na naszych łamach rektor UMCS prof. Andrzej Dąbrowski. - Pismo kanclerza ma na celu poprawę wydajności pracy na uczelni - dodaje Joanna Reszko-Zygmunt, rzecznik UMCS.
Rektor zapowiada też, że uczelnia nie będzie przedłużała umów, które skończą się pracownikom administracji i obsługi. - Jeżeli ktoś przejdzie na emeryturę, to jego wynagrodzeniem i obowiązkami podzielą się pozostali pracownicy - mówi rektor.

To kolejny etap programu oszczędnościowego, który nowa ekipa rektorska wprowadza na UMCS od września. Zadłużenie największej uczelni w regionie sięga 50 mln zł.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 19 stycznia 2009 o 14:54
0
Moim zdaniem to przesada z tymi godz nikt nie moze tak robic A co do UMCS to w chwili obecnej nie powinno sie narzekac tylko ze stony Dyrekcij powinna byc droga ktora pomoze nawet studentom aby otrzymywali dotacje na ich utrzymanie Sa przeciez rozne siedziby ktore napewno pomoga tylko trzeba sie tym zając a nie narzekacUNNIA
Avatar
Zen / 7 stycznia 2009 o 09:34
0
pracownik napisał:
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.


Raczej należy sprawdzić kompetencje ich szefów do zarządzania zasobami ludzkimi!!!!!
Avatar
Anioł / 6 stycznia 2009 o 22:22
0
Popieram tę opinię. Jeśli władze Uniwersytetu tak nisko oceniają dyscyplinę pracowników administracji to na pewno ten wizerunek upowszechni się w środowisku naszego miasta. Nie zasługują na szacunek ludzie, którzy tak ośmieszają własne środowisko. Jest to wyraźna nagonka na jedną tylko grupę pracowniczą. Ja obracam się w kręgu "tej administracji", która żeby wywiązać się z nadmiaru obowiązków od lat pracuje często po godzinach, a zmiany przepisów związanych z charakterem pracy śledzi wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Może przy okazji nasza władza opracuje "program dyscyplinowania" pracowników technicznych, którzy niejednokrotnie siedzą sobie niezauważani w zakamarkach wielu instytutów i zakładów Uczelni oraz wypowie się na temat dyscypliny dydaktyków i oceni efektywność ich pracy. Nie , oni mają silniejszą pozycję w Uczelni, na razie są poza kręgiem zainteresowań w sterze oszczędzania i dyscyplinowania. Jestem przekonana, że przyjdzie i na nich kolej. Obecna władza dobrze czuje się w swojej roli. Pozostaje bez kompleksów jeśli chodzi o brak własnego doświadczenia i wiedzy z zakresu zarządzania uczelnią, dyskwalifikuje umiejętności pracowników znających swój warsztat pracy i tak nisko ocenia ich morale zawodowe. Chora i patologiczna sytuacja. Część z nas już szuka pracy Panie Rektorze i zapewniam, że jest to ta ambitniejsza część administracji, która ma dosyć obrażania i szydzenia z jej umiejętności i zaangażowania. Zostanie Uczelnia z pracownikami, którzy posiadają różne ograniczenia w szukaniu sobie innej pracy, którzy chcą przeczekać i może doczekają się obietnic o lepszych zarobkach. Prowadzone są bardzo ryzykowne gierki jeśli chodzi o program oszczędzania. Coś mi się wydaje, że oszczędzając 1 mln zł w 2009 r. w wyniku bardzo kontrowersyjnych decyzji może szanowna władza stracić 2-3 mln zł przy rekrutacji na studia w formie mniejszych wpływów na kierunki odpłatne. Szanowni" chemicy od promocji" nie wszczęli jeszcze działań, które przeważą szalę negatywnego wizerunku UMCS-u tak skutecznie budowanego w mediach od jesieni. A identyfikatory... chyba posłużą przede wszystkim nowej władzy, która nikogo nie zna i chce się pewniej poruszać na 15-tym piętrze. Zapraszamy władzę do wyjścia w teren i częstszych kontaktów z pracownikami. Proszę nie zapomnieć o identyfikatorach i nie izolować się, my nie gryziemy. Może udałoby się dostrzec jakieś zalety i w "administracji" oraz wyrobić sobie własne zdanie poprzez kontakty interpersonalne. Nieufność jest złym doradcą
Popieram tę opinię. Jeśli władze Uniwersytetu tak nisko oceniają dyscyplinę pracowników administracji to na pewno ten wizerunek upowszechni się w środowisku naszego miasta. Nie zasługują na szacunek ludzie, którzy tak ośmieszają własne środowisko. Jest to wyraźna nagonka na jedną tylko grupę pracowniczą. Ja obracam się w kręgu "tej administracji", która żeby wywiązać się z nadmiaru obowiązków od lat pracuje często po godzinach, a zmiany przepisów związanych z charakterem pracy śledzi wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Może przy o... rozwiń
Avatar
pracownik / 6 stycznia 2009 o 18:51
0
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.
Avatar
baba / 6 stycznia 2009 o 16:19
0
Od dwudziestu kilku lat jestem pracownikiem Uniwersytetu i nigdy nikt mnie nie musiał dyscyplinować, sama wiedzialam i wiem nadal od której do której mam pracować, więc wypraszam sobie takie tytuły "Na Uniwersytecie ma być dyscyplina"!!!!! Bo wygląda to tak jakby jej nie było do tej pory, a to ewidentna nieprawda. Owszem, są osoby, które należałoby dyscyplinować, ale jest ich niewielka grupa i można to robić w inny sposób, a nie uogólniać i wszystkich do jednego wora! Wygląda to tak jakby do tej pory było totalne rozprężenie, więc protestuję bo dyscyplina u wiekszości pracowników zawsze była, a nawet naddyscyplina czasami.
Od dwudziestu kilku lat jestem pracownikiem Uniwersytetu i nigdy nikt mnie nie musiał dyscyplinować, sama wiedzialam i wiem nadal od której do której mam pracować, więc wypraszam sobie takie tytuły "Na Uniwersytecie ma być dyscyplina"!!!!! Bo wygląda to tak jakby jej nie było do tej pory, a to ewidentna nieprawda. Owszem, są osoby, które należałoby dyscyplinować, ale jest ich niewielka grupa i można to robić w inny sposób, a nie uogólniać i wszystkich do jednego wora! Wygląda to tak jakby do tej pory było to... rozwiń
Avatar
luska / 6 stycznia 2009 o 16:10
0
Dyscyplina na umcs???! To śmiechu warte.Niech ci ktorzy o niej mówią zaczną od siebie!Na razie skupili się bowiem na straszeniu i dojeżdżaniu pracownikow obsługi. Na nich szukają także oszczędności. Jeśli zaś chodzi o innowacje co do organizacji pracy(przerzucanie obowiązków po przechodzących na emerytury na pozostałych pracowników) i inne idiotyczne pomysły to powinna wkroczyć tu Państwowa Inspekcja Pracy. Gwarantuje,że jej pracownicy mieliby co robić, bo na umcs coś takiego jak kodeks pracy nie istnieje a pracownicy są traktowani poniżej wszelkiej krytyki.
Avatar
wykształciuch / 6 stycznia 2009 o 13:51
0
jestem za opiniowaniem nie tylko wykładowców i ćwiczeniowców na UMCSie ale także pozostałej kadry. tak co do porządków i prawidłowego funkcjonowania.
Avatar
biurwa / 6 stycznia 2009 o 10:06
0
BZDURA TOTALNA Z TĄ DYSCYPLINĄ CZASU PRACY ! PRACOWNIKÓW ROZLICZA SIĘ ZA JAKOŚĆ WYKONANEJ PRACY, A NIE ZA ODSIEDZENIE 8 GODZ. PRACY ! WIEM CO MÓWIĘ, BO JESTEM BIURWĄ PONAD 30 LAT I BYWAŁAM TEŻ KIEROWNIKIEM.
Avatar
Fang / 6 stycznia 2009 o 09:53
0
Bardzo dobry pomysł który powinien być wprowadzony i w magistracie.Rozliczać z pracy i efektów.Nie powinny mieć miejsca przypadki gdy urzędnicy będący również członkami stowarzyszeń w godzinach urzędowania wystają pod pomnikiem na Placu Litewskim i udzielają wywiadów telewizjom komercyjnym.Niech tym zajmuj ą się po godzinach.
Avatar
gr / 6 stycznia 2009 o 09:31
0
to może i na kul-u zreformowac by administracje.Od niepamietnych czasów dziekanaty,kadry sa czynne w godzinach 9-13 ,w srode nieczynne.Po tych godzinach zamkniete.Co oni tam robia.Jest ich tyle,ze przez caly dzien mogliby pracowac a nie zbiorowe chodzenie do toalety z filizanka i talerzykiem i inne przechadzki.Polecam ku uwadze rektorowi od administracji,ktory mieni sie dobrym organizatorem.Zamiast kolejnych zatrudniac ,trzeba by zwiekszyc efektywnosc
Avatar
~gosc~ / 19 stycznia 2009 o 14:54
0
Moim zdaniem to przesada z tymi godz nikt nie moze tak robic A co do UMCS to w chwili obecnej nie powinno sie narzekac tylko ze stony Dyrekcij powinna byc droga ktora pomoze nawet studentom aby otrzymywali dotacje na ich utrzymanie Sa przeciez rozne siedziby ktore napewno pomoga tylko trzeba sie tym zając a nie narzekacUNNIA
Avatar
Zen / 7 stycznia 2009 o 09:34
0
pracownik napisał:
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.


Raczej należy sprawdzić kompetencje ich szefów do zarządzania zasobami ludzkimi!!!!!
Avatar
Anioł / 6 stycznia 2009 o 22:22
0
Popieram tę opinię. Jeśli władze Uniwersytetu tak nisko oceniają dyscyplinę pracowników administracji to na pewno ten wizerunek upowszechni się w środowisku naszego miasta. Nie zasługują na szacunek ludzie, którzy tak ośmieszają własne środowisko. Jest to wyraźna nagonka na jedną tylko grupę pracowniczą. Ja obracam się w kręgu "tej administracji", która żeby wywiązać się z nadmiaru obowiązków od lat pracuje często po godzinach, a zmiany przepisów związanych z charakterem pracy śledzi wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Może przy okazji nasza władza opracuje "program dyscyplinowania" pracowników technicznych, którzy niejednokrotnie siedzą sobie niezauważani w zakamarkach wielu instytutów i zakładów Uczelni oraz wypowie się na temat dyscypliny dydaktyków i oceni efektywność ich pracy. Nie , oni mają silniejszą pozycję w Uczelni, na razie są poza kręgiem zainteresowań w sterze oszczędzania i dyscyplinowania. Jestem przekonana, że przyjdzie i na nich kolej. Obecna władza dobrze czuje się w swojej roli. Pozostaje bez kompleksów jeśli chodzi o brak własnego doświadczenia i wiedzy z zakresu zarządzania uczelnią, dyskwalifikuje umiejętności pracowników znających swój warsztat pracy i tak nisko ocenia ich morale zawodowe. Chora i patologiczna sytuacja. Część z nas już szuka pracy Panie Rektorze i zapewniam, że jest to ta ambitniejsza część administracji, która ma dosyć obrażania i szydzenia z jej umiejętności i zaangażowania. Zostanie Uczelnia z pracownikami, którzy posiadają różne ograniczenia w szukaniu sobie innej pracy, którzy chcą przeczekać i może doczekają się obietnic o lepszych zarobkach. Prowadzone są bardzo ryzykowne gierki jeśli chodzi o program oszczędzania. Coś mi się wydaje, że oszczędzając 1 mln zł w 2009 r. w wyniku bardzo kontrowersyjnych decyzji może szanowna władza stracić 2-3 mln zł przy rekrutacji na studia w formie mniejszych wpływów na kierunki odpłatne. Szanowni" chemicy od promocji" nie wszczęli jeszcze działań, które przeważą szalę negatywnego wizerunku UMCS-u tak skutecznie budowanego w mediach od jesieni. A identyfikatory... chyba posłużą przede wszystkim nowej władzy, która nikogo nie zna i chce się pewniej poruszać na 15-tym piętrze. Zapraszamy władzę do wyjścia w teren i częstszych kontaktów z pracownikami. Proszę nie zapomnieć o identyfikatorach i nie izolować się, my nie gryziemy. Może udałoby się dostrzec jakieś zalety i w "administracji" oraz wyrobić sobie własne zdanie poprzez kontakty interpersonalne. Nieufność jest złym doradcą
Popieram tę opinię. Jeśli władze Uniwersytetu tak nisko oceniają dyscyplinę pracowników administracji to na pewno ten wizerunek upowszechni się w środowisku naszego miasta. Nie zasługują na szacunek ludzie, którzy tak ośmieszają własne środowisko. Jest to wyraźna nagonka na jedną tylko grupę pracowniczą. Ja obracam się w kręgu "tej administracji", która żeby wywiązać się z nadmiaru obowiązków od lat pracuje często po godzinach, a zmiany przepisów związanych z charakterem pracy śledzi wyłącznie w czasie wolnym od pracy. Może przy o... rozwiń
Avatar
pracownik / 6 stycznia 2009 o 18:51
0
Trzeba sprawdzic wszystkich pracownikow ,a w pierwszym rzedzie technicznych ,bo niektorzy z nich pieniadze biora za nic , nie mowiac juz o tym ze sa w pracy po 2-3godz.
Avatar
baba / 6 stycznia 2009 o 16:19
0
Od dwudziestu kilku lat jestem pracownikiem Uniwersytetu i nigdy nikt mnie nie musiał dyscyplinować, sama wiedzialam i wiem nadal od której do której mam pracować, więc wypraszam sobie takie tytuły "Na Uniwersytecie ma być dyscyplina"!!!!! Bo wygląda to tak jakby jej nie było do tej pory, a to ewidentna nieprawda. Owszem, są osoby, które należałoby dyscyplinować, ale jest ich niewielka grupa i można to robić w inny sposób, a nie uogólniać i wszystkich do jednego wora! Wygląda to tak jakby do tej pory było totalne rozprężenie, więc protestuję bo dyscyplina u wiekszości pracowników zawsze była, a nawet naddyscyplina czasami.
Od dwudziestu kilku lat jestem pracownikiem Uniwersytetu i nigdy nikt mnie nie musiał dyscyplinować, sama wiedzialam i wiem nadal od której do której mam pracować, więc wypraszam sobie takie tytuły "Na Uniwersytecie ma być dyscyplina"!!!!! Bo wygląda to tak jakby jej nie było do tej pory, a to ewidentna nieprawda. Owszem, są osoby, które należałoby dyscyplinować, ale jest ich niewielka grupa i można to robić w inny sposób, a nie uogólniać i wszystkich do jednego wora! Wygląda to tak jakby do tej pory było to... rozwiń
Avatar
luska / 6 stycznia 2009 o 16:10
0
Dyscyplina na umcs???! To śmiechu warte.Niech ci ktorzy o niej mówią zaczną od siebie!Na razie skupili się bowiem na straszeniu i dojeżdżaniu pracownikow obsługi. Na nich szukają także oszczędności. Jeśli zaś chodzi o innowacje co do organizacji pracy(przerzucanie obowiązków po przechodzących na emerytury na pozostałych pracowników) i inne idiotyczne pomysły to powinna wkroczyć tu Państwowa Inspekcja Pracy. Gwarantuje,że jej pracownicy mieliby co robić, bo na umcs coś takiego jak kodeks pracy nie istnieje a pracownicy są traktowani poniżej wszelkiej krytyki.
Avatar
wykształciuch / 6 stycznia 2009 o 13:51
0
jestem za opiniowaniem nie tylko wykładowców i ćwiczeniowców na UMCSie ale także pozostałej kadry. tak co do porządków i prawidłowego funkcjonowania.
Avatar
biurwa / 6 stycznia 2009 o 10:06
0
BZDURA TOTALNA Z TĄ DYSCYPLINĄ CZASU PRACY ! PRACOWNIKÓW ROZLICZA SIĘ ZA JAKOŚĆ WYKONANEJ PRACY, A NIE ZA ODSIEDZENIE 8 GODZ. PRACY ! WIEM CO MÓWIĘ, BO JESTEM BIURWĄ PONAD 30 LAT I BYWAŁAM TEŻ KIEROWNIKIEM.
Avatar
Fang / 6 stycznia 2009 o 09:53
0
Bardzo dobry pomysł który powinien być wprowadzony i w magistracie.Rozliczać z pracy i efektów.Nie powinny mieć miejsca przypadki gdy urzędnicy będący również członkami stowarzyszeń w godzinach urzędowania wystają pod pomnikiem na Placu Litewskim i udzielają wywiadów telewizjom komercyjnym.Niech tym zajmuj ą się po godzinach.
Avatar
gr / 6 stycznia 2009 o 09:31
0
to może i na kul-u zreformowac by administracje.Od niepamietnych czasów dziekanaty,kadry sa czynne w godzinach 9-13 ,w srode nieczynne.Po tych godzinach zamkniete.Co oni tam robia.Jest ich tyle,ze przez caly dzien mogliby pracowac a nie zbiorowe chodzenie do toalety z filizanka i talerzykiem i inne przechadzki.Polecam ku uwadze rektorowi od administracji,ktory mieni sie dobrym organizatorem.Zamiast kolejnych zatrudniac ,trzeba by zwiekszyc efektywnosc
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.