Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2020 r.
10:04

Lublin: Raport naukowców o górkach czechowskich jest już gotowy. Władze miasta milczą w tej sprawie

Autor: Zdjęcie autora drs
40 266 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Gotowy jest już raport naukowców o górkach czechowskich – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Biuro prasowe Ratusza nie było w stanie potwierdzić nam wczoraj tej informacji, ani jej zaprzeczyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że zamówiona przez Ratusz analiza miała wskazać to, w jaki sposób można zagospodarować górki, żeby nie zniszczyć ich przyrody. Zgodnie z umową pomiędzy miastem a wykonawcą raportu, dokument miał być gotowy w połowie września. Gdy nadszedł ten termin, Urząd Miasta poinformował, że raport nie jest jeszcze w pełni gotowy. Teraz – jak ustaliliśmy – dokument został już przez miasto zatwierdzony.

O potwierdzenie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta.

– Prezydent zwoła w tej sprawie konferencję prasową, prawdopodobnie we wtorek – przekazała nam Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. Nie dowiedzieliśmy się jednak od niej tego, czy rzeczywiście raport jest już gotowy.

Dokument jest wyczekiwany szczególnie przez aktywistów, którzy twierdzą, że zabudowa górek czechowskich byłaby zniszczeniem cennej przyrody. Są oni przekonani, że naukowcy doszli do tego samego wniosku.

O tym, że górki nie powinny być zabudowane stwierdził w ostatni poniedziałek Wojewódzki Sąd Administracyjny, który orzekł o nieważności lipcowej uchwały Rady Miasta w części wyznaczającej na górkach strefy zabudowy wielorodzinnej oraz usługowej.

Wyrok nie jest prawomocny, Ratusz jeszcze nie zadeklarował, czy będzie składał skargę kasacyjną do wyższej instancji. Opozycyjni radni PiS już w dniu wyroku apelowali do prezydenta, by nie zaskarżał tego orzeczenia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 266

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
flagowy projekt dewelo-rozwoju / 3 stycznia 2020 r. o 15:29
+43
Czy dewelo-fantomasowi drgnie POwieka POdczas próby przeinaczania wymowy raportu celem dalszej promocji dewelo-rozwoju? Czy może zdołał w jakis sPOsób skłonić naukowców do zmiany oryginalnej treści opracowania PO to, żeby znaleźć uzasadnienie dla planowanej dewelodewastacji, w którą mocno zainwestował swoje ostatnie 4 lata pełnienia funkcji zarządcy terytoriów dewelo-okuPOwanych?
Avatar
oi / 3 stycznia 2020 r. o 15:02
+43
biedna dewelotrolka i ich automat już nie wyrabiają i zaczęli od nowa rzucać komentarze stosowane na 1 stronie komentarzy... fiksum dyrdum :)
Avatar
oi / 3 stycznia 2020 r. o 15:01
+39
jak czytam wypociny pisowskich trolli mi się zbiera na wymioty
 to rzygaj i nie czytaj i nie powtarzaj się. biedny automat się dziś przegrzeje...
Avatar
zyg / 3 stycznia 2020 r. o 14:59
+33
Zaorać te chaszcze i będzie w końcu święty spokój. Żeby PiS nie było przeciwko, naszykować też grunt pod kościółek.
 zaorać twój mózg i bedzie w koncu święty spokój. żeby owad nie był przeciwko, naszykować ci miejsce w abramowicach.
Avatar
oi / 3 stycznia 2020 r. o 14:57
+33
Prawdziwi zatroskani o przyrodę aktywiści. Najpierw sami domy sobie pobudowali na Górkach a teraz ostrzegają, że zabudowa tego terenu może zniszczyć cenną przyrodę. Hipokryzja sięgająca nieba albo jeszcze wyżej.
 czyli zróbmy im na złość i zniszczmy jednak przyrodę w tym miejscu... arcyciekawa logika...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 16:48
+26
Wszyscy już wiedzą co jest w raporcie. Powiedział to Sąd Administracyjny, który się z nim zapoznał unieważniając nocną uchwałę prezydenckich Radnych. Jakakolwiek zabudowa zniszczy bezpowrotnie walory przyrodnicze Górek Czechowskich.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 16:54
+24
Niebawem będą Żuka i jego klikę wytykać palcami na mieście
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 11:15
+24
Jeszcze chwila i na Dzienniku nawet normalnej prognozy pogody nie będzie tylko taka specjalna przepowiadana przez obrońców górek
Avatar
sp. Srebrna / 3 stycznia 2020 r. o 10:53
+24
ZBUDOWAĆ 2 WIEŻE IM. KACZYCH
Avatar
sitwa zastrasza ludzi na potęgę / 3 stycznia 2020 r. o 18:11
+23
Jakie metody zastosował dewelo-fantomas, żeby wymusić zmiany oryginalnego raportu, który był gotowy już we wrześniu?
 Wszelkie dostępne. Terror oligarchii w ostatnich latach stał się wszechobecny.
Avatar
TBWał-UMLublin / 6 stycznia 2020 r. o 11:48
+3
panowie i panie develo-magnata TBWał oraz UMLublin sprytnie wyciurlali lokalną społeczność z tak cennego dobra wspólnego. DeveloTBWał miał kasę i chciał zrobić jeszcze większą (na ternie który pierwotnie, prawnie do tego nie BYŁ przeznaczony). Nabył grunta od nieznającej/niemającej lokalnych układów spółki (wcześniej też śliniącej się na budowę w GC). Czyli nowe rozdanie, nowi "partnerzy" i NIEMOŻLIWE staje się możliwe, bo UMLublin wyczuł straszny diiil dla miasta!! Da zarobić develo-czemuś miliony w zamian za hektary trawy do wykoszenia! (z alejkami zrobionymi po taniości).... Pozdrowienia dla czerwonych kciuków z TBWał, lokalnego króla developerów (choć i to coś bo dawniej wystarczyło robić kiełbasee), oraz dla pracowitych mróweczek UMLublin oraz radnych tak czujnie pilnujących interesu miasta (w czasach gdy w kasie miejskiej wiatr zaczyna hulać i oddawanie publicznego majątku za DARMO to ...... niech sobie każdy dopowie). Jednym słowem TBWał-UMLublin - pokaż teren w Lublinie a my cię tam wybudujemy
panowie i panie develo-magnata TBWał oraz UMLublin sprytnie wyciurlali lokalną społeczność z tak cennego dobra wspólnego. DeveloTBWał miał kasę i chciał zrobić jeszcze większą (na ternie który pierwotnie, prawnie do tego nie BYŁ przeznaczony). Nabył grunta od nieznającej/niemającej lokalnych układów spółki (wcześniej też śliniącej się na budowę w GC). Czyli nowe rozdanie, nowi "partnerzy" i NIEMOŻLIWE staje się możliwe, bo UMLublin wyczuł straszny diiil dla miasta!! Da zarobić develo-czemuś miliony w zamian za hektary trawy do... rozwiń
Avatar
kji / 5 stycznia 2020 r. o 18:39
-4
skoro jest to teren ochronny to dlaczego tam bogacze postawili sobie wille łamiąc prawo ochrony przyrody ? Teraz o tym zapomnieli?
Avatar
xxx / 5 stycznia 2020 r. o 18:18
-7
 ciekawe jak sama trawa zajmujaca prawie 75% powierzchni może być dotlenieniem miasta? Następuje zmiana klimatu jest coraz cieplej i mniej opadów i trawa i kupa badyli powysycha i problem sam się rozwiąże. ciekawe co wtedy wymyslą najwięksi "OBRONCY" MIESZKAŃCY" willowych domków jednorodzinnych którzy osiedlili się na obrzeżach miasta nie biorąc pod uwagę że miasto będzie się rozrastać. Trzeba się było osiedlać 20 km od miasta a nie teraz robić larum. Ponadto prywatnej firmy będącej właścicielem terenu nie może zmusić garstka mieszkńców co on ma robić
 ciekawe jak sama trawa zajmujaca prawie 75% powierzchni może być dotlenieniem miasta? Następuje zmiana klimatu jest coraz cieplej i mniej opadów i trawa i kupa badyli powysycha i problem sam się rozwiąże. ciekawe co wtedy wymyslą najwięksi "OBRONCY" MIESZKAŃCY" willowych domków jednorodzinnych którzy osiedlili się na obrzeżach miasta nie biorąc pod uwagę że miasto będzie się rozrastać. Trzeba się było osiedlać 20 km od miasta a nie teraz robić larum. Ponadto prywatnej firmy będącej właścicielem terenu nie może zmusić garstka ... rozwiń
Avatar
Lublinianin / 5 stycznia 2020 r. o 13:32
+9
W raporcie cała prawda - zabudowa Górek to śmierć miasta. Smog. Nowotwory. Ratusz blokuje bo autorzy nie chcą zafałszować wyników analizy.
 Oczywistym jest - w świetle wcześniejszych opracowań naukowych terenu Górek Czechowskich - że obszar ten jest niezwykle cenny przyrodniczo,ekologicznie i zdrowotnie dla mieszkańców Lublina,i obecna inwentaryzacja i wnioski z niej płynące potwierdzają to co już dawno było pewne i kategorycznie stwierdzone.Dlatego zapewne Ratusz nie chce upublicznić tej inwentaryzacji Górek Czechowskich.To jest skandaliczne działanie władz publicznych,które jest rażąco sprzeczne z interesem publicznym !!!!!
 Oczywistym jest - w świetle wcześniejszych opracowań naukowych terenu Górek Czechowskich - że obszar ten jest niezwykle cenny przyrodniczo,ekologicznie i zdrowotnie dla mieszkańców Lublina,i obecna inwentaryzacja i wnioski z niej płynące potwierdzają to co już dawno było pewne i kategorycznie stwierdzone.Dlatego zapewne Ratusz nie chce upublicznić tej inwentaryzacji Górek Czechowskich.To jest skandaliczne działanie władz publicznych,które jest rażąco sprzeczne z interesem publicznym !!!!! rozwiń
Avatar
mieszkaniec z okolic poligonu / 3 stycznia 2020 r. o 23:29
+11
Widać, że dewelo-banda drży i złosc ich rozpiera, bo nawet posuneli siędo publikowania na publicznym forum wizerunku i danych odobowych swoich adwersarzy.
Jaka byłaby ich reakcja, gdyby ktoś upublicznił numer komórkowy pana doktora Krzysztofa Żuka (który sam mi ten numer podał w trakcie spotkania w Ratuszu)? Czy ośmielą się atakować sędziów, wydających orzeczenia nie po ich myśli?
 Myślę, że dr nauk ekonominczych zorganizowałby konferencję pod hasłem #stophejt i straszył ludzi sądami.
e dr nauk ekonominczych zorganizowałby konferencję pod hasłem #stophejt i straszył ludzi sądami. rozwiń
Avatar
oi / 3 stycznia 2020 r. o 22:15
+18
Hmmm... jakie to znamienne iż od godziny 16/17 przestają pojawiać się wpisy zwolenników zabudowy Górek... zakończył się dzień pracy w biurze, a w domu przecież nie będą "harować" . To jest absolutnie nie do przyjęcia, żeby ktoś z publicznych pieniędzy utrzymywał trolli. No chyba, że przeznaczane są na to prywatne pieniądze. Pytanie wówczas czyje...
 Jakie to zmamienne ze ludzie maja swoje zycie a dewelotrole dostaja niezla kaske zeby siedziec caly dzien i zapodawac kopiowane te same teksty nonstop
Avatar
ale o co ci chodzi? / 3 stycznia 2020 r. o 22:13
+12
Prawo w tym kraju jest gówno warte, niszczy się ludzi, firmy tak jak komu pasuje, moja propozycja jest prosta, skoro aktywiści nie chcą się zgodzić na zabudowę to niech odkupią od dewelopera teren, lub niech pozwolą deweloperów budować, albo zrobić ogrodzenie dookoła i liczyć na to, że obcy przylecą, a tak naprawdę Konstytucja gwarantuje własność, więc zamurować i olać. Przecież ci co tak krzyczą i tak nie wyłożą nawet złotówki na ten teren, wyrzucają śmieci do lasu, palą ogniska na swoich działeczkach, a nie wolno, mają gdzieś braki wody. TO SĄ ZWYKŁE BURAKI I ZAKŁAMANE SZUJE. Ale to jest Polska- Polak Polakowi ością
 "Zgodnie z art. 64 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ograniczenie prawa własności następuje w drodze ustawy. Do ustaw, których przepisy ograniczają lub regulują prawo własności należą m.in.: ustawa o ochronie przyrody, ustawa prawo ochrony środowiska, ustawa prawo wodne, ustawa prawo geologiczne i górnicze, ustawa prawo budowlane, szczególne zasady przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych, gospodarka nieruchomościami, szczególne zasady przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, scalanie i wymiana gruntów, ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i inne..." Podpisał prezydent Lublina, dr Krzysztof Żuk i uchwaliła Rada Miasta.
 "Zgodnie z art. 64 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ograniczenie prawa własności następuje w drodze ustawy. Do ustaw, których przepisy ograniczają lub regulują prawo własności należą m.in.: ustawa o ochronie przyrody, ustawa prawo ochrony środowiska, ustawa prawo wodne, ustawa prawo geologiczne i górnicze, ustawa prawo budowlane, szczególne zasady przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych, gospodarka nieruchomościami, szczególne zasady przygotowania i realizacji inwes... rozwiń
Avatar
Andrzej Filipowicz, Lublin / 3 stycznia 2020 r. o 22:08
+13
Naczelny lubelski męczennik Filipowicz wpadł w amok i dodaje kolejne komentarze. Zauważyłem że sprawa zagospodarowania Górek przyciąga największych psycholi i frustratów z całego miasta. Może zorganizujcie jakąś dużą konferencję dotyczącą Górek Czechowskich np w Tworkach albo Choroszczy?
Dziękuję za komplement, którego nie powstydziłby się żaden z moich wstępnych oraz członkowie rodziny, którzy przez takich jak ty byli mordowani w Katyniu, Miednoje, czy Ostaszkowie. Z sugestii zorganizowania konferencji dotyczącej Górek Czechowskich na terenie szpitala psychiatrycznego skorzystamy pod warunkiem, że będziesz naszym negocjatorem z dyrektorem najbliższej takiej placówki, który nie tak dawno był miejskim radnym oraz przewodniczącym tego gremium w czasach, w których wydawano pierwsze pozwolenia na wielorodzinną zabudowę tego jakże cennego obszaru naszego miasta. Cytując Wysoki Sąd Administracyjny — jednego z najbardziej atrakcyjnych biologicznie w całym Lublinie.
Dziękuję za komplement, którego nie powstydziłby się żaden z moich wstępnych oraz członkowie rodziny, którzy przez takich jak ty byli mordowani w Katyniu, Miednoje, czy Ostaszkowie. Z sugestii zorganizowania konferencji dotyczącej Górek Czechowskich na terenie szpitala psychiatrycznego skorzystamy pod warunkiem, że będziesz naszym negocjatorem z dyrektorem najbliższej takiej placówki, który nie tak dawno był miejskim radnym oraz przewodniczącym tego gremium w czasach, w których wydawano pierwsze pozwolenia na wielorodzinną z... rozwiń
Avatar
tttttttttttttttt / 3 stycznia 2020 r. o 21:51
+6
Przestańcie się tak tym tematem podniecać - Sąd wydał decyzję, że zabudowa tego terenu to złamanie prawa i koniec kropka - swoją drogą ciekawe co się będzie działo z nieruchomościami osób które tam już pobudowały domy - zgodnie z decyzją sądu stoją tam one bezprawnie - trzeba je rozebrać a właścicele w wnioskeim o odszkodowanie do organu który wydał pozwolenie
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 21:30
-21
Prawo w tym kraju jest gówno warte, niszczy się ludzi, firmy tak jak komu pasuje, moja propozycja jest prosta, skoro aktywiści nie chcą się zgodzić na zabudowę to niech odkupią od dewelopera teren, lub niech pozwolą deweloperów budować, albo zrobić ogrodzenie dookoła i liczyć na to, że obcy przylecą, a tak naprawdę Konstytucja gwarantuje własność, więc zamurować i olać. Przecież ci co tak krzyczą i tak nie wyłożą nawet złotówki na ten teren, wyrzucają śmieci do lasu, palą ogniska na swoich działeczkach, a nie wolno, mają gdzieś braki wody. TO SĄ ZWYKŁE BURAKI I ZAKŁAMANE SZUJE. Ale to jest Polska- Polak Polakowi ością
Prawo w tym kraju jest gówno warte, niszczy się ludzi, firmy tak jak komu pasuje, moja propozycja jest prosta, skoro aktywiści nie chcą się zgodzić na zabudowę to niech odkupią od dewelopera teren, lub niech pozwolą deweloperów budować, albo zrobić ogrodzenie dookoła i liczyć na to, że obcy przylecą, a tak naprawdę Konstytucja gwarantuje własność, więc zamurować i olać. Przecież ci co tak krzyczą i tak nie wyłożą nawet złotówki na ten teren, wyrzucają śmieci do lasu, palą ogniska na swoich działeczkach, a nie wolno, mają gdzieś braki wody. T... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 266

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany

Motor Lublin awansował do play-offów PGE Ekstraligi! GKM Grudziądz pokonany

Motor Lublin wywalczył sobie upragniony awans do fazy play-off najlepszej ligi świata. Podopieczni Macieja Kuciapy, po początkowych problemach, zdominowali zmagania z ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, wygrywając 56:33. Zgarnęli pełną pulę i tym razem ich sezon nie zakończy się na rundzie zasadniczej

KIlka lat temu zrobili deptak - betonową patelnię. Teraz przyszło opamiętanie

KIlka lat temu zrobili deptak - betonową patelnię. Teraz przyszło opamiętanie

Miasto zapowiada zmiany na Rynku, który dziesięć lat temu, w wyniku remontu stracił zieleń. Określenia jakich teraz używają mieszkańcy: plac buraczany, betonoza czy patelnia mają stracić sens.

W Bełżycach dawali grill za szczepienie. Ile osób się skusiło na kłucie?
zdjęcia
galeria

W Bełżycach dawali grill za szczepienie. Ile osób się skusiło na kłucie?

88 osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 podczas niedzielnego pikniku zorganizowanego przez gminę Bełżyce na miejscowym stadionie piłkarskim. Stosunkowo najchętniej szczepili się mieszkańcy sołectwa Bełżyce i to do rady sołeckiej tej miejscowości trafi grill gazowy zakupiony z pieniędzy przeznaczonych przez Starostwo Powiatowe w Lublinie.

Jeszcze więcej sklepów stanie w Lublinie

Jeszcze więcej sklepów stanie w Lublinie

Kolejny obiekt handlowy ma stanąć na Czechowie, po północnej stronie ul. Zelwerowicza, tuż za zjazdem w ul. Dereckiego. O pozwolenie na budowę w tym miejscu stara się prywatny inwestor.

Motor Lublin - ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Lublinianie w play-offach! 56:33 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Lublinianie w play-offach! 56:33 [zapis relacji na żywo]

Jeśli Motor Lublin wygra lub zremisuje dzisiaj (godz. 20.30), to po raz pierwszy od momentu awansu do PGE Ekstraligi zamelduje się w play-offach i powalczy o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Żółto-biało-niebiescy podejmą na własnym stadionie ZOOLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz, który walczy o utrzymanie w elicie. Transmisję z tego meczu można oglądać na antenie Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Nie zdziw się, jak zobaczysz zielony kasownik
Zdjęcia
galeria

Nie zdziw się, jak zobaczysz zielony kasownik

We wtorek ma się rozpocząć próbny montaż nowych kasowników do zbliżeniowych płatności za przejazdy.

47 pomysłów od mieszkańców na Puławy. Znamy pełną listę

47 pomysłów od mieszkańców na Puławy. Znamy pełną listę

Zakończył się nabór wniosków do puławskiego budżetu obywatelskiego. Wśród pomysłów znalazły się m.in. domki dla jeży, łąki kwietne i nowa fontanna. Głosowanie we wrześniu.

Nowy, duży sklep z używaną odzieżą w Lublinie. Otwarcie lada chwila

Nowy, duży sklep z używaną odzieżą w Lublinie. Otwarcie lada chwila

W środę o godz. 9.00 otwarty zostanie trzeci już sklep VIVE Profit w Lublinie. Znajdzie się on w Parku Handlowym Tatary przy ul. Mełgiewskiej 2a.

Dachowanie samochodu w zbożu niedaleko Lublina
wideo
film

Dachowanie samochodu w zbożu niedaleko Lublina

W Tuszowie, w powiecie lubelskim doszło do wypadku. Auto dachowało w polu zboża.

Michał Soczyński rozbił Matta Sena na słynnym londyńskim Wembley

Michał Soczyński rozbił Matta Sena na słynnym londyńskim Wembley

To był dopiero trzeci występ w zawodowym ringu zawodnika Starej Szkoły Boksu Lublin. Przypomnijmy, że pochodzący z Dorohuska bokser przez wiele lat był czołowym zawodnikiem w boksie olimpijskim

Nadchodzą burze gradowe. Ostrzeżenie drugiego stopnia

Nadchodzą burze gradowe. Ostrzeżenie drugiego stopnia

Jednocześnie IMGW uczula, że wystąpią upały.

Jak remont, to nie wyjedziesz z 3 Maja
galeria

Jak remont, to nie wyjedziesz z 3 Maja

Z powodu remontu Krakowskiego Przedmieścia zamknięte zostały wyjazdy z ul. 3 Maja i Kołłątaja.

9 sierpnia z Lublina do Chełma ruszy Tour de Pologne

9 sierpnia z Lublina do Chełma ruszy Tour de Pologne

Wyścig rozpocznie się etapem wiodącym z Lublina do Chełma. Dzień później peleton wystartuje z Zamościa, a finiszować będzie w Przemyślu

Odszkodowanie za problemy po szczepieniu. Znamy szczegóły i kwoty

Odszkodowanie za problemy po szczepieniu. Znamy szczegóły i kwoty

Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma zająć się projektem nowelizacji ustawy, która powołuje Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych. Fundusz ma zapewnić środki prawne umożliwiające szybkie uzyskanie odszkodowania w związku z wystąpieniem niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Myśleli, że jedna puszka nie robi różnicy. Od miesięcy pan Dariusz walczy ze śmieciami w zakolu Wisły
zdjęcia
galeria

Myśleli, że jedna puszka nie robi różnicy. Od miesięcy pan Dariusz walczy ze śmieciami w zakolu Wisły

Góra odpadów, jaką przy brzegu w okolicy Wólki Gołębskiej zostawiła Wisła, zaczęła znikać. W ubiegłym tygodniu na miejscu pracował zespół wysłany przez Wody Polskie. Jeden z okolicznych wędkarzy od kilku miesięcy samodzielnie wywozi śmieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.