Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2018 r.
9:14

Sesja Rady Miasta w Lublinie. Wiele spornych tematów, o tym co zmieni się w mieście

Autor: Zdjęcie autora pab
0 70 A A

Mieszkańcy z wielu części Lublina przyszli na sesję Rady Miasta, żeby zaprotestować przeciwko propozycjom zmian w studium przestrzennym miasta.

Aktualizacja artykułu: 30 maja 2018 r. 15:23
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

15:03

Zakończyły się już wystąpienia wszystkich zapisanych mieszkańców. Teraz o studium przestrzennym będą dyskutować jeszcze radni.

14:55

Zbigniew Dymowicz z firmy TBV, która jest właścicielem górek czechowskich przypomniał, że to teren prywatny, który kiedyś może zostać ogrodzony. – Proszę sobie to uświadomić. My tego nie chcemy robić, ale być może w przyszłości pojawi się taki inwestor – powiedział. – My chcemy, żeby park był użytkowany przez wszystkich mieszkańców – dodał i spytał: – Czy możemy sobie pozwolić na to, żeby nie mieć tego parku?

14:41

Cały czas trwa dyskusja w sprawie kolejnych części miasta. Radni PiS zgłosili wniosek, aby w tym momencie zamknąć listę dyskutantów. Radni przyjęli ten wniosek. Na liście dyskutantów jest jeszcze pięć osób.

12:14

Dyskusji na żywo można słuchać TUTAJ

12:06

Magdalena Wolanowska, mieszkanka Czechowa: Jestem za parkiem, ale nie za budową. Budowa w takiej formie, jak jest to teraz proponowane, spowoduje wieloletni plac budowy, co zniszczy górki czechowskie.

11:51

Była pracownica ogrodu botanicznego stwierdziła, że studium przestrzenne w stosunku do górek czechowskich jest procedowane bezprawnie. – Zupełnie zignorowana jest kwestia ochrony przyrody w stosunku do chronionych gatunków roślin – powiedziała. – Każdy wolny skrawek w mieście jest betonowany. Górki czechowskie to jedyny teren, który ma naturalną zieleń, nie wymagającą pielęgnacji tylko dostosowania do wykorzystania. Te tereny muszą być zachowane – stwierdziła.

11:40

Krzysztof Szewczyk, mieszkaniec okolic górek czechowskich skrytykował z kolei pomysł budowy osiedla mieszkaniowego w tym miejscu. Zasugerował, że działalność prezydenta Krzysztofa Żuka jest prodeweloperska.

11:24 

Mieszkanka Sławina Agnieszka Bronisz przedstawiła pozytywną opinię na temat budowy osiedla mieszkaniowego i parku na górkach czechowskich. – Osiedle Sławin to osiedle bardzo młodych małżeństw. Co mamy z tymi dziećmi zrobić? Mieszkańcy nie mają, gdzie wyjść z dziećmi – argumentowała.
 
Dodała, że rozumie, że inwestycja polega na budowie osiedla, ale park również jest ważny. – Budujmy dla młodych ludzi. Nie bądźmy psami ogrodnika, bo my mamy już domy i mieszkania. Wyrzucamy młodych ludzi poza teren miasta, a oni tworzą korki wożąc dzieci – dodała i zapewniła, że nie jest deweloperem, ani nie zna żadnego dewelopera.

11:12

Miejscy urzędnicy odpowiedzieli również na wątpliwości dotyczące ruchu ciężkich pojazdów po przedłużeniu ul. Smoluchowskiego. Przekonują, że są możliwości prawne do uniemożliwienia takich przejazdów po nowej drodze. Odnieśli się także do wątpliwości odnośnie znajdującego się w pobliżu gazociągu. Według nich gazociąg był zbudowany z zaplanowanym miejscem na budowę drogi, a ewentualna inwestycja nie jest dla niego zagrożeniem.

11:04

Mieszkańcom protestującym przeciwko miejskim planom przedłużenia ul. Smoluchowskiego odpowiedział zastępca prezydenta Lublina.

– Państwo mówicie w taki sposób jakbyśmy jutro, czy pojutrze przystępowali do budowy drogi. Studium to dokument, który tylko rezerwuje miejsce na drogę. Pokazywanie gotowej drogi na waszej dzielnicy to manipulacja – stwierdził Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina, który dodał, że miasto nie planuje wydać na razie ani złotówki na przedłużenie ul. Smoluchowskiego.

10:55

Kolejny uczestnik dyskusji mówił również o przedłużeniu ul. Smoluchowskiego. – Możecie budować tę drogę nawet przez środek mojej działki, podam adres. Ale musicie udowodnić, że nie ma innej alternatywy – powiedział Paweł Jaskowiak, który dodaje, że mieszkańcy byli przekonywani wcześniej przez urzędników, że będzie to tylko droga lokalna, która udrożni ruch. – Ale czy dacie nam gwarancję, że nie pojadą tamtędy tiry? Nie – mówił.

10:40

Obawy w sprawie budowy przedłużenia ul. Smoluchowskiego wyraził przedstawiciel komitetu protestującego przeciw inwestycji. Przypomniał, że planowana ulica biegnie wzdłuż gazociągu, a według niego budowa drogi może stanowić zagrożenie. – W ostatnich latach w Polsce miały miejsce dwa wybuchy gazociągu. W żadnym z tych miejsc nie było takiego zagęszczenia ludności jak u nas na Dziesiątej. Co by się stało gdyby to u nas doszło do takiego wybuchu – pytał Michał Samolej, który dodał, że nowa droga zwiększy także ruch w spokojnej dzielnicy.
 
Według niego nowa ulica nie zmniejszy korków, a zwiększy jedynie smog w dzielnicy. – Zrezygnujcie z budowy tej drogi, wykreślcie ją ze studium. W zamian niech powstaną tereny zielone – zakończył swoje wystąpienie Samolej i dodał, że przeciwko drodze protestowało około 1000 mieszkańców.
 
10:22

Burzliwa atmosfera podczas wypowiedzi jednego z mieszkańców, który długo opowiadał o problemie korków w mieście. – Prosimy następnego mówcę – zaczęli krzyczeć zniecierpliwieni pozostali uczestnicy spotkania. Po naciskach od innych osób, uczestnik dyskusji oddał głos.

10:03

Radny Leszek Daniewski (PO) mówił o obawach mieszkańców dzielnicy Dziesiąta dotyczących budowy nowych dróg w tej okolicy. Dodał też, że możliwa realizacja w tamtym rejonie bloków w ramach programu „Mieszkanie plus” to również zły pomysł z uwagi na to, że jest tam w większości zabudowa jednorodzinna.

Mieszkańcy cały czas pozostają na sali obrad z podniesionymi transparentami, na których można przeczytać m.in.: „Nie likwidujmy ogródków działkowych”, „Nie betonujmy górek czechowskich”, „Nie chcemy umierać za waszą drogę. Przedłużenie Smoluchowskiego tylko dla deweloperów”.

9:52

Radni zgodzili się, aby obrady zaczęły się jednak od dyskusji. Mieszkańcy chętni do zabrania głosu mogą wpisywać się na listę. Rozmowę o studium zaczęli radni.

9:49

Sesja została wznowiona po przerwie. Do poprzedniego wniosku radnego Pituchy (Pis) przychyla się także radny Marcin Nowak ze Wspólnego Lublina. – Wnioskuję, żeby punktem pierwszym była dyskusja – stwierdza radny i dodaje, że mieszkańcy i tak znają prezentację. Jego wniosek został nagrodzony brawami.

 ---

Nadzwyczajna sesja została zwołana na wniosek radnych PiS, którzy domagają się informacji o przebiegu prac nad zmianą studium. Ale to także okazja do zamanifestowania protestu przez wiele grup zainteresowanych konkretnymi propozycjami.

Są m.in. mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta, którzy protestują przeciwko budowie przedłużenia ulicy Smoluchowskiego. Argumentują, że droga powstanie niekiedy tuż pod ich oknami.

Drugim problemem jest obecność podziemnego gazociągu, który jak mówią, może być zagrożeniem podczas realizacji inwestycji. Kolejna grupa mieszkańców protestuje przeciwko budowie osiedla mieszkaniowego na górkach czechowskich.

Urzędnicy przygotowali prezentację zmian w studium. Zaczęło się od charakterystyki środowiska przyrodniczego miasta Lublin. Przebywający na sali mieszkańcy zaczęli się niecierpliwić.

Właśnie dlatego radny Tomasz Pitucha poprosił w miarę możliwości o skrócenie prezentacji i mówienie tylko o tych uwarunkowaniach, które wprowadzają konkretne zmiany.

– Chcemy konkretów! – zaczęli skandować mieszkańcy.

Przewodniczący rady miasta zagroził, że jeśli w sali obrad nie będzie spokoju to zarządzi przerwę. Przerwa została zarządzona, ale po to, żeby na salę wnieść trochę krzeseł.

Czytaj więcej o:

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 12:22
+6
Sto razy ważniejsza jest dzisiejsza sesja niż posiedzenie komisji wspólnej rzadu i samorządu na którym absolutnie nic ważnego nie będzie miało miejsca. Prezydent powinien być na sesji w Lublinie., która ma ogromne znaczenie dla przyszłości Lublina.
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:49
+4
Budujmy dla młodych ludzi. Nie bądźmy psami ogrodnika, bo my mamy już domy i mieszkania. Wyrzucamy młodych ludzi poza teren miasta, a oni tworzą korki wożąc dzieci
Droga Pani Agnieszko Bronisz, to jest taka bzdura, że ewidentnie nie ma Pani pojęcia o czym Pani mówi. Są znacznie skuteczniejsze sposoby na rozwiązywanie problemów korków w mieście. Odbieranie terenów zielonych w centrum miasta pod zabudowę mieszkaniową "bo jest bliżej" nie jest jednym z nich. W ten sposób osiąga się dosłownie skutek odwrotny. No i jeszcze to "budujmy dla młodych ludzi"... ehh Pani Agnieszko, naprawdę, budujmy dla każdego kto jest w potrzebie i róbmy to z głową, żeby się nie zadusić w tej gęstwinie blokowisk.
Droga Pani Agnieszko Bronisz, to jest taka bzdura, że ewidentnie nie ma Pani pojęcia o czym Pani mówi. Są znacznie skuteczniejsze sposoby na rozwiązywanie problemów korków w mieście. Odbieranie terenów zielonych w centrum miasta pod zabudowę mieszkaniową "bo jest bliżej" nie jest jednym z nich. W ten sposób osiąga się dosłownie skutek odwrotny. No i jeszcze to "budujmy dla młodych ludzi"... ehh Pani Agnieszko, naprawdę, budujmy dla każdego kto jest w potrzebie i róbmy to z głową, żeby się nie zadusić w te... rozwiń
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:47
+4
durny zacietrzewiony gamoniu nie dostrzegasz, że te 75% prywatnego dotąd terenu, może przejść w ręce miasta czyli tak de facto mieszkańców i już na zawsze im służyć?
A czy Ty durny gamoniu nie dostrzegasz, że już teraz 100% tego terenu służy całemu miastu i mieszkańcom jako zielone płuca? I chyba lepiej zachować te 100% niż zamienić je na 75% czyż nie?
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 14:42
+4
Czy juz POdstawiac taczki pod urzad ZUKA ?
Avatar
Miasto odzyskane przez mieszkańców / 30 maja 2018 o 13:59
+4
Mieszkańcy Lublina zobaczyli wreszcie kim jest Zuk i zrozumieli że wszystko co mowi to propaganda sukcesu.  Bał się stanąć twarzą w twarz z protestującymi Ten kamyk ruszy lawinę którą zmiecie :układ zamknięty"  w naszym mieście
Avatar
placelublina / 30 maja 2018 o 13:35
+4
do podpisanego "do pisowskich trolli". Czyli Żuk sam przyznał jest w Warszawie a nie na sesji wśród mieszkańców Lublina. Sam wybrał co uważa za ważne....
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 10:14
+4
Pitucha się wk..wił na Jakubczaka :D Można paść ze śmiechu
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:50
+3
Zbigniew Dymowicz z firmy TBV, która jest właścicielem górek czechowskich przypomniał, że to teren prywatny, który kiedyś może zostać ogrodzony. – Proszę sobie to uświadomić. My tego nie chcemy robić, ale być może w przyszłości pojawi się taki inwestor – powiedział. – My chcemy, żeby park był użytkowany przez wszystkich mieszkańców – dodał i spytał: – Czy możemy sobie pozwolić na to, żeby nie mieć tego parku?
Dziękujemy za przypomnienie Panie Zbigniewie. Mam takie pytanie, czy argument z cyklu "to własność prywatna" ma być rodzajem jakiegoś magicznego zaklęcia? No jest to własność prywatna i co z tego? Czy już z samego tego faktu coś wynika? Może uczciwie i rozsądnie byłoby przy tym dodać, że jest to właśność prywatna, która jest częścią tkanki miejskiej i jako taka część podlega pewnym konkretnym regulacjom (a nawet jeśli takich regulacji nie ma, to przynajmniej z samego zdrowego rozsądku należy postrzegać tą własność jako element większej całości), które mają zapewnić zrównoważony rozwój całego systemu miejskiego. Jeśli Państwa pomysł na zagospodarowanie tego terenu wpłynąłby niekorzystnie na ten system, a wpłynąłby, jest masa naukowo uzasadnionych przesłanek ku temu, przy równoczesnym braku uzasadnionych przesłanek na to, że zabudowanie 30ha górek wpłynie pozytywnie na Lublin, to na jakiej podstawie mielbyśmy uznać wybudowanie osiedla na Górkach Czechowskich za zasadne (bo o osiedlu przecież mówimy, a nie o parku)? Bez odwoływania się do romantycznych sentymentów o budowie dla młodych, bez wzbudzania strachu w ten czy inny sposób o zagrodzeniu górek, o pijakach, o śmieciach, o zaprzepaszczeniu takiej szansy na "odzyskanie górek", i bez zarzucania innym egoizmu. Merytorycznych argumentów jak dotąd brak. Czy możemy sobie pozwolić, żeby nie mieć tego parku? Owszem, bez większych problemów. Wciąż pozostaje gigantyczna wartość napowietrzająca miasto, którą odczuwa każdy mieszkaniec. Czy możemy sobie pozwolić na park z osiedlem na 1/3 powierzchni górek? Nie sądzę. Już teraz są spore problemy ze smogiem w Lublinie. Proszę sobie sprawdzić jakiej jakości powietrzem oddychamy w te słoneczne, mogłoby się wydawać czyste letnie dni. A po takiej operacji, jaką chce zafundować nam i sobie TBV, na tej lubelskiej osłabionej już przecież tkance, może być tylko gorzej. To z dwojga złego ja już wolę chyba te tradycyjne polskie ogrodzenia, mogą być nawet i kamery i ochrona 24h, proszę Państwa bardzo. Cokolwiek byle nie dewastacja tego dobra wspólnego, które służy nam wszystkim.
Dziękujemy za przypomnienie Panie Zbigniewie. Mam takie pytanie, czy argument z cyklu "to własność prywatna" ma być rodzajem jakiegoś magicznego zaklęcia? No jest to własność prywatna i co z tego? Czy już z samego tego faktu coś wynika? Może uczciwie i rozsądnie byłoby przy tym dodać, że jest to właśność prywatna, która jest częścią tkanki miejskiej i jako taka część podlega pewnym konkretnym regulacjom (a nawet jeśli takich regulacji nie ma, to przynajmniej z samego zdrowego rozsądku należy postrzegać tą włas... rozwiń
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:48
+3
Pani Radna, projektuje sie na wyrost. Kto będzie mieszkać? Kolejne pokolenia. Horyzont. Wrocław gdy Dr Rafał Dutkiewicz zaczynał się wyludniał. Dzisiaj ma największy przyrost ludności, biur i mieszkań. Prezydent Dr Żuk powiedział, że chce przygotować Miasto Lublin tak aby Ci Polacy co wyemigrowali mieli gdzie wrócić. Nie wszyscy będą wracać do Wroclawia czy Gdańska. Część wybierze Lublin. Dlatego Magistrat Lubelski realizuje prorozwojowe studium. Aby przygotować miejsce dla tych co woda że swoim doswiadczeniem i rodzinami. W Norwegii, Irlandii i UK jest  3-5 mln obywateli. Oni mogą wybrać Lublin.
Z nowoczesnych zachodnio-europejskich zrównoważonych miast z powrotem do Lublina? Wolne żarty, prędzej w odwrotnym kierunku, jak już nie będzie czym w tym mieście oddychać.
Z nowoczesnych zachodnio-europejskich zrównoważonych miast z powrotem do Lublina? Wolne żarty, prędzej w odwrotnym kierunku, jak już nie będzie czym w tym mieście oddychać. rozwiń
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:48
+3
jedni chcą na górkach chaszczy i badyli, drudzy parku i miejsca gdzie będzie można zabrać dzieciaki, weź tu bądź mądry i dogódź wszystkim
Czy ktoś, kto twierdzi, że górki są porośnięte chaszczami i badylami, w ogóle tam kiedykolwiek był? Czekam jeszcze na tak samo wydumane argumenty o pijakach i śmieciach, przed którymi jedynym ratunkiem oczywiście jest beton... Najliczniejszą grupą osób, którą można zawsze tam spotkać i która korzysta z górek najwięcej, są właśnie dzieci. Więc skąd te lamenty, że potrzebny jest tam park, aby móc je tam zabrać? Prędzej jest to potrzebne odzwyczajonym dorosłym i niepełnosprawnym, którzy faktycznie nie mają możliwości rekreacji w tamtym miejscu. A tak to póki co można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że to właśnie dzieci są prawdziwymi właścicielami górek. Poza tym deweloper cały czas próbuje sprzedać nam wizję, że utworzenie parku jest tam możliwe tylko w połączeniu z osiedlem. Dlaczego tego parku nie można utworzyć na całej powierzchni górek? Na pewno nikt by się temu nie sprzeciwiał.
Czy ktoś, kto twierdzi, że górki są porośnięte chaszczami i badylami, w ogóle tam kiedykolwiek był? Czekam jeszcze na tak samo wydumane argumenty o pijakach i śmieciach, przed którymi jedynym ratunkiem oczywiście jest beton... Najliczniejszą grupą osób, którą można zawsze tam spotkać i która korzysta z górek najwięcej, są właśnie dzieci. Więc skąd te lamenty, że potrzebny jest tam park, aby móc je tam zabrać? Prędzej jest to potrzebne odzwyczajonym dorosłym i niepełnosprawnym, którzy faktycznie nie mają możliwości rekreacji ... rozwiń
Avatar
Biedra / 1 czerwca 2018 o 12:23
+1
dlaczego opozycja wykorzystuje niewiedzę ludzi i manipuluje ich emocjami? czy to po bożemu? zamiast stanąć do uczciwej rywalizacji, ujawnić swe kompetencje, mądre (w domyśle mądrzejsze od Żuka) propozycje dla mieszkańców, miejska opozycja pokazuje swą głupotę, zacietrzewienie i zwykłą obłudę. nie można ugryźć Żuka w "legalny" sposób, więc podburza się ludzi wkładając im do głów brednie. najgorsze jest to, że często to ludzie starsi, schorowani, potrzebujący spokoju i ciszy a nie wiecowania i udziału w krzykliwych burdach, bo inaczej tego nazwać nie można. wstyd! czy radni manipulujący bez zażenowania mieszkańcami nie zdają sobie sprawy, że kto sieje wiatr, zbiera burzę?
 Święta prawda! oprócz pomyłki dotyczącej opisywanej grupy radnych.  to właśnie koalicja (po, wl) jak i sam pezydent postępują ostatnio jak ktoś raczył określić powyżej.  sama sprawa górek jak i ogólnie zieleni w mieście jest apolityczna. proszę rozmawiać konkretnie i rzeczowo a nie szczuć ludzi między sobą. ps głosowałam na po dotychczas ale cynizm i obłuda państwa w lublinie sięgnęła zenitu.  ***s://youtu.be/6hzdu2fl0xq
 Święta prawda! oprócz pomyłki dotyczącej opisywanej grupy radnych.  to właśnie koalicja (po, wl) jak i sam pezydent postępują ostatnio jak ktoś raczył określić powyżej.  sama sprawa górek jak i ogólnie zieleni w mieście jest apolityczna. proszę rozmawiać konkretnie i rzeczowo a nie szczuć ludzi między sobą. ps głosowałam na po dotychczas ale cynizm i obłuda państwa w lublinie sięgnęła zenitu.  ***s://youtu.be/6hzdu2fl0xq rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 09:29
+2
Żuk szybciutko przed trasakcja górek przebudował skrzyżowanie na nasz koszt. Teraz od dewelopera nie ma czego żądać jak wczesniej od Echo. Nie wierzę w przypadki.
Avatar
wojciech190 / 31 maja 2018 o 07:55
+2
Jestem przeciwny skandalicznej zamianie parku z rezerwatem na pseudoparczek z tysiacami samochodów. Oburza mnie stanowisko prodeweloperskiego prezydenta. Mimo ze bylem juz w tym miejscu ze 5 razy i w csk ani razu Żuka nie bylo. Wstyd panie szefie PO obecującego wyjscie na przeciw ludziom.
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 22:57
+2
youtube.com/watch?v=6hZdu2FL0XQ i wszystko jasne bardziej niż cenzura DW.
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 19:30
-3
Obłuda po pisowsku. Pełną gębą z pisu radni r9bią fotki sobie na stadionie a na sesjach głosowali przeciwko inwestowaniu w Lublinie. tak tylko przypomnę
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:50
+3
Zbigniew Dymowicz z firmy TBV, która jest właścicielem górek czechowskich przypomniał, że to teren prywatny, który kiedyś może zostać ogrodzony. – Proszę sobie to uświadomić. My tego nie chcemy robić, ale być może w przyszłości pojawi się taki inwestor – powiedział. – My chcemy, żeby park był użytkowany przez wszystkich mieszkańców – dodał i spytał: – Czy możemy sobie pozwolić na to, żeby nie mieć tego parku?
Dziękujemy za przypomnienie Panie Zbigniewie. Mam takie pytanie, czy argument z cyklu "to własność prywatna" ma być rodzajem jakiegoś magicznego zaklęcia? No jest to własność prywatna i co z tego? Czy już z samego tego faktu coś wynika? Może uczciwie i rozsądnie byłoby przy tym dodać, że jest to właśność prywatna, która jest częścią tkanki miejskiej i jako taka część podlega pewnym konkretnym regulacjom (a nawet jeśli takich regulacji nie ma, to przynajmniej z samego zdrowego rozsądku należy postrzegać tą własność jako element większej całości), które mają zapewnić zrównoważony rozwój całego systemu miejskiego. Jeśli Państwa pomysł na zagospodarowanie tego terenu wpłynąłby niekorzystnie na ten system, a wpłynąłby, jest masa naukowo uzasadnionych przesłanek ku temu, przy równoczesnym braku uzasadnionych przesłanek na to, że zabudowanie 30ha górek wpłynie pozytywnie na Lublin, to na jakiej podstawie mielbyśmy uznać wybudowanie osiedla na Górkach Czechowskich za zasadne (bo o osiedlu przecież mówimy, a nie o parku)? Bez odwoływania się do romantycznych sentymentów o budowie dla młodych, bez wzbudzania strachu w ten czy inny sposób o zagrodzeniu górek, o pijakach, o śmieciach, o zaprzepaszczeniu takiej szansy na "odzyskanie górek", i bez zarzucania innym egoizmu. Merytorycznych argumentów jak dotąd brak. Czy możemy sobie pozwolić, żeby nie mieć tego parku? Owszem, bez większych problemów. Wciąż pozostaje gigantyczna wartość napowietrzająca miasto, którą odczuwa każdy mieszkaniec. Czy możemy sobie pozwolić na park z osiedlem na 1/3 powierzchni górek? Nie sądzę. Już teraz są spore problemy ze smogiem w Lublinie. Proszę sobie sprawdzić jakiej jakości powietrzem oddychamy w te słoneczne, mogłoby się wydawać czyste letnie dni. A po takiej operacji, jaką chce zafundować nam i sobie TBV, na tej lubelskiej osłabionej już przecież tkance, może być tylko gorzej. To z dwojga złego ja już wolę chyba te tradycyjne polskie ogrodzenia, mogą być nawet i kamery i ochrona 24h, proszę Państwa bardzo. Cokolwiek byle nie dewastacja tego dobra wspólnego, które służy nam wszystkim.
Dziękujemy za przypomnienie Panie Zbigniewie. Mam takie pytanie, czy argument z cyklu "to własność prywatna" ma być rodzajem jakiegoś magicznego zaklęcia? No jest to własność prywatna i co z tego? Czy już z samego tego faktu coś wynika? Może uczciwie i rozsądnie byłoby przy tym dodać, że jest to właśność prywatna, która jest częścią tkanki miejskiej i jako taka część podlega pewnym konkretnym regulacjom (a nawet jeśli takich regulacji nie ma, to przynajmniej z samego zdrowego rozsądku należy postrzegać tą włas... rozwiń
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 18:49
+1
Dlaczego nikt nie debatuje o lokalizacji stacji kolejowej Lublin Zachód? Umiejscowienie stacji w lesie bez dróg dojazdowych i parkingów jest absurdalne. Wystarczy spojrzeć ile jest wolnego miejsca przed lasem. Nie trzeba być wielkim planistą żeby to dostrzec.
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:49
+4
Budujmy dla młodych ludzi. Nie bądźmy psami ogrodnika, bo my mamy już domy i mieszkania. Wyrzucamy młodych ludzi poza teren miasta, a oni tworzą korki wożąc dzieci
Droga Pani Agnieszko Bronisz, to jest taka bzdura, że ewidentnie nie ma Pani pojęcia o czym Pani mówi. Są znacznie skuteczniejsze sposoby na rozwiązywanie problemów korków w mieście. Odbieranie terenów zielonych w centrum miasta pod zabudowę mieszkaniową "bo jest bliżej" nie jest jednym z nich. W ten sposób osiąga się dosłownie skutek odwrotny. No i jeszcze to "budujmy dla młodych ludzi"... ehh Pani Agnieszko, naprawdę, budujmy dla każdego kto jest w potrzebie i róbmy to z głową, żeby się nie zadusić w tej gęstwinie blokowisk.
Droga Pani Agnieszko Bronisz, to jest taka bzdura, że ewidentnie nie ma Pani pojęcia o czym Pani mówi. Są znacznie skuteczniejsze sposoby na rozwiązywanie problemów korków w mieście. Odbieranie terenów zielonych w centrum miasta pod zabudowę mieszkaniową "bo jest bliżej" nie jest jednym z nich. W ten sposób osiąga się dosłownie skutek odwrotny. No i jeszcze to "budujmy dla młodych ludzi"... ehh Pani Agnieszko, naprawdę, budujmy dla każdego kto jest w potrzebie i róbmy to z głową, żeby się nie zadusić w te... rozwiń
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:48
+3
Pani Radna, projektuje sie na wyrost. Kto będzie mieszkać? Kolejne pokolenia. Horyzont. Wrocław gdy Dr Rafał Dutkiewicz zaczynał się wyludniał. Dzisiaj ma największy przyrost ludności, biur i mieszkań. Prezydent Dr Żuk powiedział, że chce przygotować Miasto Lublin tak aby Ci Polacy co wyemigrowali mieli gdzie wrócić. Nie wszyscy będą wracać do Wroclawia czy Gdańska. Część wybierze Lublin. Dlatego Magistrat Lubelski realizuje prorozwojowe studium. Aby przygotować miejsce dla tych co woda że swoim doswiadczeniem i rodzinami. W Norwegii, Irlandii i UK jest  3-5 mln obywateli. Oni mogą wybrać Lublin.
Z nowoczesnych zachodnio-europejskich zrównoważonych miast z powrotem do Lublina? Wolne żarty, prędzej w odwrotnym kierunku, jak już nie będzie czym w tym mieście oddychać.
Z nowoczesnych zachodnio-europejskich zrównoważonych miast z powrotem do Lublina? Wolne żarty, prędzej w odwrotnym kierunku, jak już nie będzie czym w tym mieście oddychać. rozwiń
Avatar
koradebu / 30 maja 2018 o 18:48
+3
jedni chcą na górkach chaszczy i badyli, drudzy parku i miejsca gdzie będzie można zabrać dzieciaki, weź tu bądź mądry i dogódź wszystkim
Czy ktoś, kto twierdzi, że górki są porośnięte chaszczami i badylami, w ogóle tam kiedykolwiek był? Czekam jeszcze na tak samo wydumane argumenty o pijakach i śmieciach, przed którymi jedynym ratunkiem oczywiście jest beton... Najliczniejszą grupą osób, którą można zawsze tam spotkać i która korzysta z górek najwięcej, są właśnie dzieci. Więc skąd te lamenty, że potrzebny jest tam park, aby móc je tam zabrać? Prędzej jest to potrzebne odzwyczajonym dorosłym i niepełnosprawnym, którzy faktycznie nie mają możliwości rekreacji w tamtym miejscu. A tak to póki co można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że to właśnie dzieci są prawdziwymi właścicielami górek. Poza tym deweloper cały czas próbuje sprzedać nam wizję, że utworzenie parku jest tam możliwe tylko w połączeniu z osiedlem. Dlaczego tego parku nie można utworzyć na całej powierzchni górek? Na pewno nikt by się temu nie sprzeciwiał.
Czy ktoś, kto twierdzi, że górki są porośnięte chaszczami i badylami, w ogóle tam kiedykolwiek był? Czekam jeszcze na tak samo wydumane argumenty o pijakach i śmieciach, przed którymi jedynym ratunkiem oczywiście jest beton... Najliczniejszą grupą osób, którą można zawsze tam spotkać i która korzysta z górek najwięcej, są właśnie dzieci. Więc skąd te lamenty, że potrzebny jest tam park, aby móc je tam zabrać? Prędzej jest to potrzebne odzwyczajonym dorosłym i niepełnosprawnym, którzy faktycznie nie mają możliwości rekreacji ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaginął Tadeusz Głowacki. 64-latka poszukuje policja

Zaginął Tadeusz Głowacki. 64-latka poszukuje policja 0 0

Policjanci poszukują 64-letniego Tadeusza Głowackiego, który wczoraj w południe wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach (powiat tomaszowski) i do chwili obecnej nie powrócił. Policja prosi o pomoc osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące miejsca pobytu zaginionego.

Trąba powietrzna na terenie powiatu kraśnickiego? Wiatr zerwał część dachu
ZDJĘCIA, WIDEO

Trąba powietrzna na terenie powiatu kraśnickiego? Wiatr zerwał część dachu 0 1

Na dwadzieścia powiatów w Lubelskiem strażacy odnotowali zaledwie sześć interwencji związanych z wczorajszą pogodą. Między innymi w powiecie kraśnickim strażacy ochotnicy z OSP KSRG Liśnik Duży zabezpieczali uszkodzony podczas burzy dach.

Matka Tomasza Komendy: Chciałam otruć się tabletkami
film

Matka Tomasza Komendy: Chciałam otruć się tabletkami 0 2

Kilkanaście lat, które Tomasz Komenda niesłusznie przesiedział w zakładzie karnym, było czasem próby nie tylko dla niego, ale i dla jego najbliższych. Matka mężczyzny przyznaje, że w krytycznym momencie, była o krok od odebrania sobie życia.

Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze"
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Konwencja wyborcza PiS w Puławach. "Stwórzmy wspólnotę, w której wszyscy będą czuli się dobrze" 15 29

Sala Pompejańska puławskiego starostwa wypełniła się po brzegi. W sobotę, swój program dla Puław i regionu, podczas konwencji wyborczej, zaprezentowało Prawo i Sprawiedliwość. Poznaliśmy również kandydatów na burmistrzów i wójtów popieranych przez partię rządzącą.

Wyremontują drogę z Nałęczowa do Strzelc

Wyremontują drogę z Nałęczowa do Strzelc 2 2

Ponad 1,2 kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania Poniatowskiego z ul. Pałuby w Nałęczowie kierunku Strzelc jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany.

Historycznie w Niedrzwicy Dużej. Będzie koncert i poczęstunek z kuchni polowej
NASZ PATRONAT

Historycznie w Niedrzwicy Dużej. Będzie koncert i poczęstunek z kuchni polowej 0 1

Około 200 osób – mieszkańców gminy Niedrzwica Duża (powiat lubelski) i sąsiednich gmin weźmie udział w widowisku muzyczno – historycznym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej organizuje to wydarzenie w niedzielę (23 września).

Inwazja korników, modliszek i biedronek. "Zwiększa się liczba owadów, które żywią się ludzką krwią"
galeria

Inwazja korników, modliszek i biedronek. "Zwiększa się liczba owadów, które żywią się ludzką krwią" 9 5

Globalne ocieplenie ma wpływ na faunę i florę całej planety. Jak owady reagują na podwyższone temperatury w Polsce? Czy zmiany w świecie tych małych zwierząt mogą mieć wpływ na życie człowieka? Odpowiada dr hab. Katarzyna Golan, kierownik Zakładu Entomologii Uniwersytetu Przyrodniczego.

TBV Start wygrał Browar Kociewski Cup. W finale ograł Polpharmę

TBV Start wygrał Browar Kociewski Cup. W finale ograł Polpharmę 0 0

Koszykarze z Lublina jeszcze przed startem sezonu prezentują bardzo dobrą formę. Właśnie wygrali drugi z rzędu turniej towarzyski. Tym razem triumfowali w Browar Kociewski Cup, który został rozegrany w Starogardzie Gdański. Czerwono-czarni w sobotnim finale pokonali gospodarzy – Polpharmę 78:75

Motor Lublin – Sokół Sieniawa 2:1. Znowu horror z happy-endem
galeria

Motor Lublin – Sokół Sieniawa 2:1. Znowu horror z happy-endem 8 4

Tradycji stało się zadość. Motor w meczu u siebie znowu stracił gola, ale dostarczył też kibicom wielu emocji. Tym razem żółto-biało-niebiescy przegrywali z Sokołem Sieniawa 0:1. Ponownie potrafili jednak odwrócić losy spotkania i wygrać 2:1.

Podhale – Podlasie 1:0. Nie odbili się od dna

Podhale – Podlasie 1:0. Nie odbili się od dna 0 1

Trwa fatalna passa piłkarzy z Białej Podlaskiej. Podlasie właśnie zanotowało ósmy z rzędu mecz bez zwycięstwa. Tym razem podopieczni Przemysława Sałańskiego przegrali w Nowym Targu z tamtejszym Podhalem 0:1

Przebudzenia nie było. Francja pokonała Polaków na Mistrzostwach Świata

Przebudzenia nie było. Francja pokonała Polaków na Mistrzostwach Świata 2 1

Polacy nie podnieśli się po bolesnej przegranej z Argentyńczykami. Przegrali 1:3 z „Trójkolorowymi” i dali im nadzieję na awans do decydującej fazy turnieju. Sami za to postawili się pod ścianą – teraz ratuje ich wyłącznie wygrana za trzy punkty z Serbią.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 34:26. Odzyskali pierwsze miejsce

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 34:26. Odzyskali pierwsze miejsce 3 0

Po trzech kolejkach Azoty prowadziły w tabeli PGNiG Superligi. W środę awansem swoje mecze czwartej serii gier wygrały jednak PGE Vive i Orlen Wisła. Puławianie po kilku dniach odzyskali fotel lidera po sobotnim zwycięstwie z chrobrym Głogów 34:26.

Pierwszy Marsz Równości przejdzie ulicami Lublina. Nie będzie zmiany terminu

Pierwszy Marsz Równości przejdzie ulicami Lublina. Nie będzie zmiany terminu 256 43

W sobotę 13 października ulicami Lublina po raz pierwszy przejdzie Marsz Równości. Jego uczestnicy chcą wyrazić poparcie m.in. dla osób wykluczonych z powodu orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy pochodzenia etnicznego. Przeciwko inicjatywie protestują środowiska narodowe. Były też sugestie, by wydarzenie odbyło się po wyborach samorządowych.

Pianino, trąbki, gitary i stare telefony komórkowe Nokia. Wyprzedaż w Lublinie
galeria

Pianino, trąbki, gitary i stare telefony komórkowe Nokia. Wyprzedaż w Lublinie 6 1

Do wzięcia jest tuba o stroju B marki Cerveny, sanitarny polonez lub zestaw 40 starszych telefonów komórkowych Nokia, wystawiony za cenę wywoławczą 50 złotych. Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny organizuje przetarg na stary sprzęt. Na liście sprzedażowej są prawdziwe perełki.

Orlęta Spomlek – Avia Świdnik 3:0. Nie ma to jak w domu

Orlęta Spomlek – Avia Świdnik 3:0. Nie ma to jak w domu 2 3

Mimo olbrzymich kłopotów kadrowych Orlęta Spomlek zainkasowały w sobotę trzy punkty. Biało-zieloni pokonali u siebie Avię Świdnik 3:0. I tym samych przedłużyli dobrą passę na własnym terenie. W piątym takim występie zanotowali drugie zwycięstwo. Nie przegrali jednak żadnego z pozostałych spotkań.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.