Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 lutego 2020 r.
10:42

Radni PiS chcą zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w sprawie górek czechowskich i Al. Racławickich

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
133 156 A A
(fot. Piotr Michalski)

Zwołania nadzwyczajnych obrad Rady Miasta w sprawie górek czechowskich i Al. Racławickich zażądali opozycyjni wobec prezydenta Lublina radni Prawa i Sprawiedliwości. Posiedzenie wyznaczone na wtorek może dotyczyć tylko tego, na co pozwolą radni PiS, bo bez ich zgody nie można zmienić planu obrad

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zwołujemy takie obrady, bo na górki czechowskie weszli już drwale – tłumaczy Piotr Gawryszczak, przewodniczący klubu radnych PiS, którzy skorzystali z prawa do nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta. Takie prawo przysługuje prezydentowi albo grupie radnych. Mogą oni wnioskować o specjalną sesję, dołączając listę spraw i uchwał do omówienia. Jeśli wniosek jest kompletny, posiedzenie musi się odbyć w ciągu siedmiu dni i dotyczyć tego, o co prosili wnioskodawcy, w tym przypadku radni PiS. Bez ich zgody nie będzie można zmienić porządku obrad, nawet większością głosów.

Wniosek o nadzwyczajne posiedzenie został złożony we wtorek wieczorem. Przewodniczący Rady Miasta wyznaczył termin obrad na wtorek, sesja zacznie się w Ratuszu o godz. 9 i jak wszystkie będzie otwarta dla publiczności. Będzie również transmitowana w internecie, a relację będzie można śledzić również na portalu dziennikwschodni.pl.

O czym tak pilnie chcą rozmawiać radni PiS? – O zieleni. Drzewa są w Lublinie wycinane na potęgę – odpowiada Gawryszczak. Z porządku obrad wynika, że opozycja oczekuje od prezydenta przedstawienia informacji na temat „wykonywanej oraz planowanej na rok 2020” wycinki zieleni na górkach czechowskich, w wąwozie Zimne Doły, na os. Botanik oraz wzdłuż Al. Racławickich i ul. Lipowej. Radni PiS chcą też informacji o pracach prowadzonych na górkach przez właściciela części tego terenu.

W zaproponowanym przez PiS porządku obrad ma być też „wysłuchanie mieszkańców” i społeczników, którzy zechcą zabrać głos we wspomnianych sprawach. Kolejnym punktem ma być „przedstawienie koncepcji zagospodarowania górek czechowskich uwzględniającej potrzeby klimatyczne oraz potrzeby społeczności seniorów”. – Mamy taki projekt, z prezentacją, ze slajdami – mówi przewodniczący klubu.

Radni PiS chcą też poddać pod głosowanie projekt apelu wzywającego prezydenta do tego, by nie zaskarżał grudniowego wyroku sądu, który stwierdził nieważność uchwały zatwierdzającej studium przestrzenne miasta w zakresie górek czechowskich.

– Brak wyważenia interesu prywatnego oraz interesu mieszkańców Lublina był niewątpliwą wadą podjętej w uchwale decyzji – czytamy w projekcie apelu autorstwa radnych PiS. W tym samym projekcie czytamy również, że rada „apeluje do prezydenta miasta o podjęcie negocjacji z właścicielem terenu górek czechowskich mających na celu przejęcie tego obszaru przez miasto”.

Przypomnijmy, że na przyszłotygodniowy czwartek zaplanowane jest zwykłe posiedzenie rady.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 156

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obłudne clowny / 19 lutego 2020 r. o 11:02
+57
Wysłuchanie mieszkańców już było. 2 mld zł zamiast na onkologię, poszło na propagandę w TVPis.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 10:57
+57
Pisowcy tacy wielcy obrońcy zieleni, drzew??? A kto jak nie PiS wprowadził Lex szyszko pozwalające ciąć drzewa jak leci??? Kto jak nie PiS z Soboniem na czele wymyślił i uchwalił ustawę Lex deweloper, która pozwala wyciąć cały las pod zabudowę mieszkaniową i takie przypadki już się zdarzały???
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 10:59
+56
O proszę, jacy obrońcy przyrody. Gdzie byli jak wycinano Puszczę Białowieską? Gdzie byli jak drzewa w całej Polsce w tym w Lublinie wycinano za zgodą i przyzwoleniem Szyszki?
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 10:54
+56
Widać że zbliżają się wybory i zaczyna się wszczynanie awantur gdzie tylko się da
Avatar
Populizm i Slogany / 19 lutego 2020 r. o 11:01
+55
Kilka samosiejek wyciętych na prywatnym terenie ich uwiera? A jak Pruszkowski wycinał 1/3 Parku Ludowego pod budowę hali targowej to siedzieli cicho...
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 10:54
+53
Niech podyskutują lepiej o okradaniu kontenerów PCK
Avatar
czy to żart? / 19 lutego 2020 r. o 11:06
+51
Za czasów Szyszki w Polsce wycięto 3 mln drzew a oni chcą zwoływać sesję nadzwyczajną w sprawie wycinki drzew która towarzyszy dużej i ważnej inwestycji drogowej?
Avatar
kocham te zakłamane gęby z pis / 19 lutego 2020 r. o 11:04
+50
***s://***gazetaprawna.pl/artykuly/1052989,koszmarny-bilans-lex-szyszko-policzyli-ile-drzew-poszlo-pod-topor.html
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 10:56
+48
Chodzi o społeczników koncesjonowanych przez Dziennik Wschodni czy jakichś innych? Jeśli o innych, to Dziennik Wschodni może o tym nie napisać.
Avatar
dno i metr mułu / 19 lutego 2020 r. o 11:18
+47
każde działanie (bez)radnych z PiS-u jest działaniem pod publiczkę obliczonym jedynie na zdobycie jak największego rozgłosu - nie mają się czym pochwalić przed mieszkańcami więc zwołują nadzwyczajne sesje, zgłaszają jakieś śmieszne uchwały antygenderowe, robią sobie i wrzucają do mediów społecznościowych zdjęcia na tle miejskich inwestycji przeciwko którym sami głosowali, ogólnie jeden wielki DRAMAT
Avatar
Ha, ha, ha / 23 lutego 2020 r. o 15:32
+1
Poza tym w zacytowanym raporcie wskazane jest co najmniej kilkanaście odmian roślin inwazyjnych. W tym między innymi nawłoć - według raportu - groźny gatunek inwazyjny. Czy to ta miododajna roślinka, o której pisałeś? :)
W raporcie jest też opisane jak sobie z nimi poradzić- zachęcam do lektury. Najbardziej inwazyjnym na Górkach gatunkiem jest dziobożuczek pospolity.
 Dobre - dziobożuczek :) pospolity :)))))
Avatar
Cuda jednak zdarzają się / 23 lutego 2020 r. o 15:30
+1
Radni PiS walczą o Górki bo wiedzą, że zabetonowanie Górek spowoduje znaczne zwiększenie smogu w Lublinie i zniszczenie bezcennej przyrodniczo enklawy . A jaki cel przyświeca radnym PO ??? Jaka jest ich motywacja do tego by kosztem zdrowia nas wszystkich napchać kabzę TBV ?? No przecież nie uwolnienie terenów pod zabudowę, bo takich terenów w Lublinie nie brakuje chociażby pomiędzy ulicą Gęsią i Weglinek gdzie można budować jeszcze przez wiele lat. To samo dotyczy rozległych terenów na Ponikwodzie , są duże rezerwy na przedłużeniu Zemborzyckiej po lewej stronie gdzie póki co są dzikie pola , podobnie jak za dzielnicą Dziesiąta gdzie też jest rezerwa pod budownictwo wielorodzinne. Dlaczego radni PO uparli się by zniszczyć akurat Górki.? Jak właścicielem terenu było Echo to nie chcieli się zgodzić na mieszkaniówkę twierdząc że ten teren musi pozostać zielony, a po zmianie właściciela nagle zwrot o 180 stopni. Jestem ateistą i nie wierzę w cuda ale to jest ewidentny cud ....
Radni PiS walczą o Górki bo wiedzą, że zabetonowanie Górek spowoduje znaczne zwiększenie smogu w Lublinie i zniszczenie bezcennej przyrodniczo enklawy . A jaki cel przyświeca radnym PO ??? Jaka jest ich motywacja do tego by kosztem zdrowia nas wszystkich napchać kabzę TBV ?? No przecież nie uwolnienie terenów pod zabudowę, bo takich terenów w Lublinie nie brakuje chociażby pomiędzy ulicą Gęsią i Weglinek gdzie można budować jeszcze przez wiele lat. To samo dotyczy rozległych terenów na Ponikwodzie , są duże rezerwy na przedłużeniu Zemborzyck... rozwiń
Avatar
Walczcie o powietrze !! / 23 lutego 2020 r. o 15:29
+1
Skoro radni z PO leżą plackiem przed TBV, które chce nas wytruć smogiem zamykając ostatni korytarz przewietrzajacy miasto to działania radnych PiS trudno nazwać populizmem- to po prostu samoobrona i obrona mieszkańców Lublina. Oskarżanie radnych PiS o populizm jest de facto przyznaniem że to oni mają rację. Populizm to głoszenie słusznych idei jakkolwiek z fałszywych pobudek. Ponadto punkty wyborcze można zdobyć tylko za głoszenie haseł dobrych dla ludności a nie tych które ludziom szkodzą. Trolle z TBV powinni przejść jakieś kursy logiki, bo są z nią zupełnie na bakier.  Niezależnie jednak od pobudek działania radnych PiS             ( których nie podejrzewam wszakże o  fałszywe intencje) i niezależnie od różnych błędów popełnionych przez PiS na szczeblu centralnym, pierwszym i podstawowym kryterium działania na szczeblu lokalnym powinno być dobro mieszkańców, o czym radni PO kompletnie zapomnieli i działają ewidentnie i bezwstydnie na szkode Lublinian. De facto to nie są radni, bo to co robią zaprzecza definicji radnego powołanego do tego by służyć społeczeństwu a nie robić za podnóżek dewelopera . Niech TBV a z nim i radni PO wytłumacza mieszkańcom Lublina, w tym osobom starszym, borykającym się z chorobami układu oddechowego lub rakiem, że pogorszenie jakości powietrza i gęsty smog wyjdzie im na zdrowie i to wszystko co robią to pro publico bono....
Skoro radni z PO leżą plackiem przed TBV, które chce nas wytruć smogiem zamykając ostatni korytarz przewietrzajacy miasto to działania radnych PiS trudno nazwać populizmem- to po prostu samoobrona i obrona mieszkańców Lublina. Oskarżanie radnych PiS o populizm jest de facto przyznaniem że to oni mają rację. Populizm to głoszenie słusznych idei jakkolwiek z fałszywych pobudek. Ponadto punkty wyborcze można zdobyć tylko za głoszenie haseł dobrych dla ludności a nie tych które ludziom szkodzą. Trolle z TBV powinni przejść jakieś kursy logiki, b... rozwiń
Avatar
Zgroza / 23 lutego 2020 r. o 15:28
+1
Czy oprócz Pis-u i PO, to nie liczy się zdrowie nasze i Waszych dzieci? Opamietajcie sie!!!
Avatar
Brawo! / 22 lutego 2020 r. o 11:39
+4
Nie ma przyszłości : PO służy różnym lobbystom z grubymi portfelami , przyjdzie PIS i będzie całował biskupi pierścień , przekazywał im ziemie za 1 zł, czy też zmieniał nazwy ulic i robił inne pseudohistoryczne szopki.  Mi się marzy przynajmniej w Lublinie młoda ekipa w ratuszu która będzie apolityczna, transparentna dla biznesu, wyważona na takie tematy jak ocalić  chaszcze czy wspierać zachcianki biznesmena.  PO i PIS się już wypaliły i tylko żrą się na wzajem. Pora z tym skończyć !!
 Tak! Gonić leśnych dziadków uwikłanych w szemrane interesy :)
 Tak! Gonić leśnych dziadków uwikłanych w szemrane interesy :) rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 13:27
-5
Jeeeeeebać was wszystkie lewackie sprzedajne małpy pisiorem w duuuupy
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 10:32
0
"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie"
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 22:10
-5
Pisiory siedzieć cicho w budzie ! Nikt was w Lublinie nie szanuje obszczymury.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 19:46
-7
ujadanie płatnych pisowskich trolli - widok bezcenny
Avatar
radni pis / 19 lutego 2020 r. o 19:41
-5
ooo specjaliści w wywoływaniu gównoburzy wkroczyli do akcji
Zobacz wszystkie komentarze 156

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.