Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2011 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Najpierw go odwołali a potem przywrócili. Odprawę da dzieciom

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 52 A A
Dziękuję CBA, że ta sprawa wyszła na jaw – mówił Sosnowski (na zdjęciu z lewej strony). (Maciej Kacz
Dziękuję CBA, że ta sprawa wyszła na jaw – mówił Sosnowski (na zdjęciu z lewej strony). (Maciej Kacz

Radni sejmiku odwołali Sławomira Sosnowskiego z funkcji wicemarszałka za złamanie ustawy antykorupcyjnej. Po to, by za chwilę przywrócić go na stanowisko. Polityk dostanie też odprawę. Przekaże ją na szczytny cel.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tydzień temu ujawniliśmy, że CBA zarzuciło Sławomirowi Sosnowskiemu złamanie ustawy antykorupcyjnej. Będąc już wicemarszałkiem, był także członkiem komisji rewizyjnej spółdzielni Eko-tucz w Radzyniu Podlaskim. Tymczasem – zgodnie z przepisami – nie można łączyć obydwu funkcji. Marszałek Krzysztof Hetman (PSL) musiał wystąpić z wnioskiem o odwołanie partyjnego kolegi.

– Nie miałem świadomości, że naruszam przepisy. Za zasiadanie w komisji nie brałem pieniędzy, a spółdzielnia nie dostawała pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego. Nie było konfliktu interesów i nie ukrywałem tej funkcji. Wpisywałem do każdego oświadczenia majątkowego – mówił Sosnowski. I dodał zupełnie serio: – Dziękuję CBA, że ta sprawa wyszła na jaw. Przepraszam radnych, bo mi zaufali. Proszę o odwołanie.

W tajnym głosowaniu posłuchało go 21 radnych, nikt nie był przeciw, a 11 wstrzymało się. Sosnowski niewiele ryzykował. Zrezygnował z komisji rewizyjnej w Eko-tucz, ma mocną pozycję w PSL i było pewne, że Hetman ponownie zaproponuje go na wicemarszałka. Tak też się stało.

– Winą Sosnowskiego jest nieznajomość prawa, a karą wstyd, jaki dotknął doświadczonego samorządowa. Rozumiem groteskowość sytuacji, ale nie ma powodów, żeby nie rekomendować go na stanowisko – stwierdził Hetman.

– Wysoki urzędnik przyznał się, że nie zna prawa. Można obawiać się, że nie zna również innych przepisów. My nie chcemy brać udziału w tym odwoływaniu i powoływaniu, niech PO i PSL biorą za to odpowiedzialność – mówił dziennikarzom Andrzej Pruszkowski radny wojewódzki PiS.
Sosnowski zgodził się na propozycję ponownego objęcia fotela wicemarszałka. Poparło go 18 radnych, a 14 wstrzymało się.

Na tym nie koniec. Wicemarszałek dostanie 8 500 zł odprawy. Przekaże je dziecięcemu hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. – Przepisy w ustawie antykorupcyjnej o braku odprawy nie mają zastosowania do osób pełniących stanowisko z wyboru – zapewnia Małgorzat Wrzołek, szefowa marszałkowskich prawników.

– Od urzędników należy oczekiwać większej uważności. Jako obywatel mam prawo wierzyć, że wicemarszałek zna prawo. Powinien dziesięć razy upewnić się korzystać z pomocy prawników, czy nie narusza ustawy. Wtedy nie byłoby takich sytuacji jak – komentuje Adam Sawicki z Fundacji Batorego.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tadeusz P. / 29 marca 2011 o 14:49
0
NIECH ODDA dzieciom z gimnazjum nr 12,ich rodzice i sposorzy za swoja kase nie miasta wyremonowali stołówkę
a teraz radni likwiduja szkołe. W VII LO brak stolowki.Zwróca ludziom kasę na jedzenie i za remont.Ekspiacja za dyr Sprawkę
Avatar
ojejejej / 29 marca 2011 o 14:42
0
[quote name='ocena' timestamp='1301401464' post='456234']
Faktycznie ręce opadają i brak sił na to wszystko.
Ale niektórym (Frankom) to chyba z tym po drodze.
Wniosek z wpisu powyżej. Chyba zyski ponad wszystko, co tam reszta.
[/quote]
JEŻELI TEN CYRK TO NORMALKA,TO PSL czyt.ZSL JEST OD ZARANIA DZIEJÓW W SEJMIE I TAKIE DZIWNE PRAWO SIĘ TWORZY OD LAT.GRATULUJĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA.
Avatar
ocena / 29 marca 2011 o 14:24
0
Faktycznie ręce opadają i brak sił na to wszystko.
Ale niektórym (Frankom) to chyba z tym po drodze.
Wniosek z wpisu powyżej. Chyba zyski ponad wszystko, co tam reszta.
Avatar
ex / 29 marca 2011 o 12:40
0
[quote name='Gość' timestamp='1301378361' post='456094']
PSL jest partią ze 100 letnią tradycją, natomiast to może nie odpowiadać kaskaderom zmieniającym co kilka miesięcy szyld w zależności od kierunku wiatru. Pewnie do nich należysz i dlatego cię tak bardzo uwiera. Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą.
[/quote]


W tej 100-letniej tradycji mieszczą się również okresy, którymi PSL chwalić się nie może i nie powinien. Ostatnie lata też do tego rodzaju okresów należą. Prospericie członków PSL towarzyszy częściej niż rzadziej brak jakichkolwiek norm czy honoru, honoru, którym afiszują się na sztandarach. A co do kaskaderów, to daleko sięgać nie trzeba - patrz Podkański. Nie wspominam o zawieranych koalicjach - przecież dla PSL każda dobra dla zachowania stołków.
"Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą." To rzeczywiście dobra puenta.
[quote name='Gość' timestamp='1301378361' post='456094']
PSL jest partią ze 100 letnią tradycją, natomiast to może nie odpowiadać kaskaderom zmieniającym co kilka miesięcy szyld w zależności od kierunku wiatru. Pewnie do nich należysz i dlatego cię tak bardzo uwiera. Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą.
[/quote]


W tej 100-letniej tradycji mieszczą się również okresy, którymi PSL chwalić się nie może i nie powinien. Ostatnie lata też do t... rozwiń
Avatar
Alaaa / 29 marca 2011 o 10:53
0
Pytanie do mec. Wrzołek - czy czytała Pani TO:

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby pełniące funkcje publiczne......

A powiedz mi, gdzie jest jakiś zapis dotyczący zakazu pełnienia funkcji publicznej za złamanie ustawy?? Gdzie jest napisane, że po odwołaniu ze stanowiska nie można zostać powołanym ponownie?? Wszytko odbyło się zgodnie z prawem, bo ustawa nie określa, ile ma trwać zakaz pełnienia funkcji. Nie miejcie pretensji, do marszalka, do mecenas Wrzołek, tylko do uczonego, który napisał ustawę.
Pytanie do mec. Wrzołek - czy czytała Pani TO:

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby pełniące funkcje publiczne......

A powiedz mi, gdzie jest jakiś zapis dotyczący zakazu pełnienia funkcji publicznej za złamanie ustawy?? Gdzie jest napisane, że po odwołaniu ze stanowiska nie można zostać powołanym ponownie?? Wszytko odbyło się zgodnie z prawem, bo ustawa nie określa, ile ma trwać zakaz pełnienia funkcji. Nie miejcie pretensji, do marszal... rozwiń
Avatar
ręce opadają / 29 marca 2011 o 08:46
0
Aż nie wierzę, ze tak dzieje się naprawdę. Ludzie!!! Gdzie my żyjemy, nasi "włodarze" robią co chcą i jak chcą. ZA NASZE FUNDUSZE... Tacy to chyba nie mają luster. Zwykły obywatel za nieznajomość prawa odpowiada, płaci kary, odsetki. Pan Sosnowski dostał... odprawę. Ja nie pojmuję obłudy jaka panuje na wierchuszce, która spływa "jak po kaczkach". Kiedy będziemy mieć w końcu polityków, urzędników z poczuciem uczciwości i odpowiedzialności??? kiedy???
Avatar
uczony / 29 marca 2011 o 07:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1301362994' post='456062']
No właśnie doprowadzone zostało do końca zgodnie z literą prawa. Chciałbyś piesku jeszcze poujadać? Psy szczekają karawana idzie dalej.
[/quote]
Czy chodziło się do szkoły? Błąd na błędzie!!!!
Avatar
chłop / 29 marca 2011 o 07:23
0
Apeluje do członka PSL, który tu pisze posty w kilku osobach chyba nasz rozdwojenie jaźni, Daj sobie spokój bo kompromitujesz się zupełnie jak cały PSL.
Avatar
Green / 29 marca 2011 o 06:58
0
[quote name='Lucyna' timestamp='1301361869' post='456057']
Panie Marszałku Sosnowski - poniższą sentencję polecam;

Kontynuuj to, co robisz i nie zatrzymuj się na chwile, by ponownie udowodnić to, co już udowodniłeś. Ludzie inteligentni zrozumieją cię od razu. Ci, którzy nie chcą zrozumieć, nie zrozumieją, choćbyś tłumaczył im to samo pięć tysięcy razy.

— Jonas Salk
[/quote]

Czy Salk to polskie nazwisko?
Avatar
Kazik / 29 marca 2011 o 04:11
0
[quote name='chart' timestamp='1301341764' post='456000']
No jasne, cała ta sytuacja ma bowiem niewiele wspólnego z intencjami twórców tej ustawy. Tylko, że jak ktoś to już zauważył - niepokojące jest gdy prawa nie zna samorządowiec, ale gdy go także prawnik tego samorządowca - to już jest zupełnie fatalnie.

Wiedzą o tym obserwatorzy pracy Sejmiku i Zarządu, członkowie których to ciał od jakiegoś czasu nie używają własnych mózgów, ani nie czytają przepisów, tylko w momentach niepewnych (tzn. np. czy użyć lewej, czy prawej ręki) pytają sakramentalnie: "co na to radcowie?", proszą "jaka jest opinia radców?"

A radcowie - jak widać - wiedzą jeszcze mnie od swych pracodawców...
[/quote]

Szkoda, że nie rozumiesz, że głupie prawo należy zmienić jak najszybciej. "Odważny" jesteś twierdząc, że wszyscy są głupi. A może jest to zupełnie inaczej?

Pozdrawiam rozsądnie myślących.
[quote name='chart' timestamp='1301341764' post='456000']
No jasne, cała ta sytuacja ma bowiem niewiele wspólnego z intencjami twórców tej ustawy. Tylko, że jak ktoś to już zauważył - niepokojące jest gdy prawa nie zna samorządowiec, ale gdy go także prawnik tego samorządowca - to już jest zupełnie fatalnie.

Wiedzą o tym obserwatorzy pracy Sejmiku i Zarządu, członkowie których to ciał od jakiegoś czasu nie używają własnych mózgów, ani nie czytają przepisów, tylko w momentach niepewnych (tzn. np. czy... rozwiń
Avatar
Tadeusz P. / 29 marca 2011 o 14:49
0
NIECH ODDA dzieciom z gimnazjum nr 12,ich rodzice i sposorzy za swoja kase nie miasta wyremonowali stołówkę
a teraz radni likwiduja szkołe. W VII LO brak stolowki.Zwróca ludziom kasę na jedzenie i za remont.Ekspiacja za dyr Sprawkę
Avatar
ojejejej / 29 marca 2011 o 14:42
0
[quote name='ocena' timestamp='1301401464' post='456234']
Faktycznie ręce opadają i brak sił na to wszystko.
Ale niektórym (Frankom) to chyba z tym po drodze.
Wniosek z wpisu powyżej. Chyba zyski ponad wszystko, co tam reszta.
[/quote]
JEŻELI TEN CYRK TO NORMALKA,TO PSL czyt.ZSL JEST OD ZARANIA DZIEJÓW W SEJMIE I TAKIE DZIWNE PRAWO SIĘ TWORZY OD LAT.GRATULUJĘ DOBREGO SAMOPOCZUCIA.
Avatar
ocena / 29 marca 2011 o 14:24
0
Faktycznie ręce opadają i brak sił na to wszystko.
Ale niektórym (Frankom) to chyba z tym po drodze.
Wniosek z wpisu powyżej. Chyba zyski ponad wszystko, co tam reszta.
Avatar
ex / 29 marca 2011 o 12:40
0
[quote name='Gość' timestamp='1301378361' post='456094']
PSL jest partią ze 100 letnią tradycją, natomiast to może nie odpowiadać kaskaderom zmieniającym co kilka miesięcy szyld w zależności od kierunku wiatru. Pewnie do nich należysz i dlatego cię tak bardzo uwiera. Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą.
[/quote]


W tej 100-letniej tradycji mieszczą się również okresy, którymi PSL chwalić się nie może i nie powinien. Ostatnie lata też do tego rodzaju okresów należą. Prospericie członków PSL towarzyszy częściej niż rzadziej brak jakichkolwiek norm czy honoru, honoru, którym afiszują się na sztandarach. A co do kaskaderów, to daleko sięgać nie trzeba - patrz Podkański. Nie wspominam o zawieranych koalicjach - przecież dla PSL każda dobra dla zachowania stołków.
"Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą." To rzeczywiście dobra puenta.
[quote name='Gość' timestamp='1301378361' post='456094']
PSL jest partią ze 100 letnią tradycją, natomiast to może nie odpowiadać kaskaderom zmieniającym co kilka miesięcy szyld w zależności od kierunku wiatru. Pewnie do nich należysz i dlatego cię tak bardzo uwiera. Ja to rozumię jak może sięczuć człowiek który jest w partii kilka dni razem z podróżą.
[/quote]


W tej 100-letniej tradycji mieszczą się również okresy, którymi PSL chwalić się nie może i nie powinien. Ostatnie lata też do t... rozwiń
Avatar
Alaaa / 29 marca 2011 o 10:53
0
Pytanie do mec. Wrzołek - czy czytała Pani TO:

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby pełniące funkcje publiczne......

A powiedz mi, gdzie jest jakiś zapis dotyczący zakazu pełnienia funkcji publicznej za złamanie ustawy?? Gdzie jest napisane, że po odwołaniu ze stanowiska nie można zostać powołanym ponownie?? Wszytko odbyło się zgodnie z prawem, bo ustawa nie określa, ile ma trwać zakaz pełnienia funkcji. Nie miejcie pretensji, do marszalka, do mecenas Wrzołek, tylko do uczonego, który napisał ustawę.
Pytanie do mec. Wrzołek - czy czytała Pani TO:

USTAWA
z dnia 21 sierpnia 1997 r.
o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej
przez osoby pełniące funkcje publiczne......

A powiedz mi, gdzie jest jakiś zapis dotyczący zakazu pełnienia funkcji publicznej za złamanie ustawy?? Gdzie jest napisane, że po odwołaniu ze stanowiska nie można zostać powołanym ponownie?? Wszytko odbyło się zgodnie z prawem, bo ustawa nie określa, ile ma trwać zakaz pełnienia funkcji. Nie miejcie pretensji, do marszal... rozwiń
Avatar
ręce opadają / 29 marca 2011 o 08:46
0
Aż nie wierzę, ze tak dzieje się naprawdę. Ludzie!!! Gdzie my żyjemy, nasi "włodarze" robią co chcą i jak chcą. ZA NASZE FUNDUSZE... Tacy to chyba nie mają luster. Zwykły obywatel za nieznajomość prawa odpowiada, płaci kary, odsetki. Pan Sosnowski dostał... odprawę. Ja nie pojmuję obłudy jaka panuje na wierchuszce, która spływa "jak po kaczkach". Kiedy będziemy mieć w końcu polityków, urzędników z poczuciem uczciwości i odpowiedzialności??? kiedy???
Avatar
uczony / 29 marca 2011 o 07:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1301362994' post='456062']
No właśnie doprowadzone zostało do końca zgodnie z literą prawa. Chciałbyś piesku jeszcze poujadać? Psy szczekają karawana idzie dalej.
[/quote]
Czy chodziło się do szkoły? Błąd na błędzie!!!!
Avatar
chłop / 29 marca 2011 o 07:23
0
Apeluje do członka PSL, który tu pisze posty w kilku osobach chyba nasz rozdwojenie jaźni, Daj sobie spokój bo kompromitujesz się zupełnie jak cały PSL.
Avatar
Green / 29 marca 2011 o 06:58
0
[quote name='Lucyna' timestamp='1301361869' post='456057']
Panie Marszałku Sosnowski - poniższą sentencję polecam;

Kontynuuj to, co robisz i nie zatrzymuj się na chwile, by ponownie udowodnić to, co już udowodniłeś. Ludzie inteligentni zrozumieją cię od razu. Ci, którzy nie chcą zrozumieć, nie zrozumieją, choćbyś tłumaczył im to samo pięć tysięcy razy.

— Jonas Salk
[/quote]

Czy Salk to polskie nazwisko?
Avatar
Kazik / 29 marca 2011 o 04:11
0
[quote name='chart' timestamp='1301341764' post='456000']
No jasne, cała ta sytuacja ma bowiem niewiele wspólnego z intencjami twórców tej ustawy. Tylko, że jak ktoś to już zauważył - niepokojące jest gdy prawa nie zna samorządowiec, ale gdy go także prawnik tego samorządowca - to już jest zupełnie fatalnie.

Wiedzą o tym obserwatorzy pracy Sejmiku i Zarządu, członkowie których to ciał od jakiegoś czasu nie używają własnych mózgów, ani nie czytają przepisów, tylko w momentach niepewnych (tzn. np. czy użyć lewej, czy prawej ręki) pytają sakramentalnie: "co na to radcowie?", proszą "jaka jest opinia radców?"

A radcowie - jak widać - wiedzą jeszcze mnie od swych pracodawców...
[/quote]

Szkoda, że nie rozumiesz, że głupie prawo należy zmienić jak najszybciej. "Odważny" jesteś twierdząc, że wszyscy są głupi. A może jest to zupełnie inaczej?

Pozdrawiam rozsądnie myślących.
[quote name='chart' timestamp='1301341764' post='456000']
No jasne, cała ta sytuacja ma bowiem niewiele wspólnego z intencjami twórców tej ustawy. Tylko, że jak ktoś to już zauważył - niepokojące jest gdy prawa nie zna samorządowiec, ale gdy go także prawnik tego samorządowca - to już jest zupełnie fatalnie.

Wiedzą o tym obserwatorzy pracy Sejmiku i Zarządu, członkowie których to ciał od jakiegoś czasu nie używają własnych mózgów, ani nie czytają przepisów, tylko w momentach niepewnych (tzn. np. czy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 15 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!