Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2011 r.
14:51
Edytuj ten wpis

Nazwał mulatkę "czarną małpą". Trafi przed sąd

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 43 A A
Akt oskarżenia trafił już do sądu (Archiwum)
Akt oskarżenia trafił już do sądu (Archiwum)

39-letni mężczyzna odpowie za znieważenie rasowe mieszkanki Lublina. Nazwał ją "czarną małpą” po tym, jak kobieta zwróciła mu uwagę, że wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do awantury doszło w lipcu, przy ul. Filaretów. Mieszkanka Lublina wraz ze swoją matką przechodziła przez przejście dla pieszych. Miały zielone światło. Kiedy weszły na jezdnię, na przejście wjechał mercedes. O mało nie potrącił kobiet.

– Matce udało się jednak odciągnąć córkę. Poszkodowana zwróciła kierowcy uwagę, że piesi mają zielone światło i wskazała na sygnalizator – mówi Beata Syk - Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Kierowca wysiadł z samochodu i krzyknął do kobiety "Ty czarna małpo”.
Według poszkodowanej, obelga miała nawiązywać do jej koloru skóry. Kobieta jest bowiem mulatką. Zgodziła się z tym prokuratura. Teraz 39-latek będzie odpowiadał za znieważenie z powodów rasowych. Stosowny akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego Lublin Zachód.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że jego okrzyk odnosił się do czarnych włosów kobiety. Kierowcy grożą trzy lata więzienia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Straznik Texsasu / 22 grudnia 2011 r. o 10:58
[quote name='tmk' timestamp='1324545768' post='573978']
Straznik Texsasu- to wypier..laj z Polski jak nie pasuje!!
[/quote]
Najlepiej byloby dla Polski jakbys ty polaczku opuscil ten kraj. Okreslenie polaczek jak najbardziej do ciebie pasuje i ciesze sie ze poczules sie urazony. Normalni Polacy na ten post nie odpowiadaja bo wiedza ze ich nie dotyczy.
I co za polaczka pierdzielnoles bulwersa a czarna malpa to juz dla ciebie nic takiego hipokryto je...any.
Avatar
tmk / 22 grudnia 2011 r. o 10:22
Straznik Texsasu- to wypier..laj z Polski jak nie pasuje!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 10:04
3 lat nie dostanie, ale samo zagrożenie i ciąganie po prokuratorach zapamięta.

Z drugiej strony wątpliwe by prymitywa to coś nauczyło. Musiałby dostać od życia innego rodzaju nauczkę, by stwierdzić, że człowiekowi należy się szacunek niezależnie od koloru skóry.
Avatar
Straznik Texsasu / 22 grudnia 2011 r. o 09:47
Gardze wami polaczki. Nie zaslugujecie na szacunek.
Avatar
Lesio / 22 grudnia 2011 r. o 09:11
Nie przesadzajmy, facet niech przeprosi i wraca do domu. A nie możecie dać zdjęcia tej mulatki? Ciekaw jestem czy ładna. Mulatki są często bardzo seksowne.
Avatar
TKJM / 22 grudnia 2011 r. o 02:51
Perweniusz,prostak,cham. Trzy lata takiemu to mało.Niech nie mówi publicznie ,że jest Polakiem bo chluby to innym Polakom nie przynosi.
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 r. o 23:00
[quote name='Gość' timestamp='1324504048' post='573859']
[size="4"]Niech ta mulatka ma pretensje do swojej matki że się puszczała z bambusem i jeszcze zrobił jej dziecko, a jeśli jej nie pasuje w Polsce to niech jedzie za swoim tatusiem bambusem do bambusolandi[/size]
[/quote]

czy za głupotę dorosłych muszą wysoką cenę płacić ich dzieci? oj rasista z Ciebie
Avatar
a / 21 grudnia 2011 r. o 22:51
obserwuje od kilku niedlugich lat zauwazalny wzrost schamienia typow jezdzacych mercedesami. tocza sie lewym pasem i olewaja przepisy oraz kulture na drodze.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 r. o 22:47
[size="4"]Niech ta mulatka ma pretensje do swojej matki że się puszczała z bambusem i jeszcze zrobił jej dziecko, a jeśli jej nie pasuje w Polsce to niech jedzie za swoim tatusiem bambusem do bambusolandi[/size]
Avatar
pj / 21 grudnia 2011 r. o 21:41
[quote name='hess' timestamp='1324488245' post='573667']
jaki to nasz obywatel? pytam.
[/quote]
Avatar
Straznik Texsasu / 22 grudnia 2011 r. o 10:58
[quote name='tmk' timestamp='1324545768' post='573978']
Straznik Texsasu- to wypier..laj z Polski jak nie pasuje!!
[/quote]
Najlepiej byloby dla Polski jakbys ty polaczku opuscil ten kraj. Okreslenie polaczek jak najbardziej do ciebie pasuje i ciesze sie ze poczules sie urazony. Normalni Polacy na ten post nie odpowiadaja bo wiedza ze ich nie dotyczy.
I co za polaczka pierdzielnoles bulwersa a czarna malpa to juz dla ciebie nic takiego hipokryto je...any.
Avatar
tmk / 22 grudnia 2011 r. o 10:22
Straznik Texsasu- to wypier..laj z Polski jak nie pasuje!!
Avatar
Gość / 22 grudnia 2011 r. o 10:04
3 lat nie dostanie, ale samo zagrożenie i ciąganie po prokuratorach zapamięta.

Z drugiej strony wątpliwe by prymitywa to coś nauczyło. Musiałby dostać od życia innego rodzaju nauczkę, by stwierdzić, że człowiekowi należy się szacunek niezależnie od koloru skóry.
Avatar
Straznik Texsasu / 22 grudnia 2011 r. o 09:47
Gardze wami polaczki. Nie zaslugujecie na szacunek.
Avatar
Lesio / 22 grudnia 2011 r. o 09:11
Nie przesadzajmy, facet niech przeprosi i wraca do domu. A nie możecie dać zdjęcia tej mulatki? Ciekaw jestem czy ładna. Mulatki są często bardzo seksowne.
Avatar
marianoitaliano / 22 grudnia 2011 r. o 08:15
czarni do afryki. ZAKAZ WSTĘPU do Polski CZARNUCHOM
Avatar
obywatel / 22 grudnia 2011 r. o 07:43
dwa pytania była czarna - tak
pochodzi od małpy - tak
sprawe powinno sie umorzyć znieważenia nie było. a kosztami sądowymi obciążyć bambuske
Avatar
TKJM / 22 grudnia 2011 r. o 02:51
Perweniusz,prostak,cham. Trzy lata takiemu to mało.Niech nie mówi publicznie ,że jest Polakiem bo chluby to innym Polakom nie przynosi.
Avatar
gość / 21 grudnia 2011 r. o 23:00
[quote name='Gość' timestamp='1324504048' post='573859']
[size="4"]Niech ta mulatka ma pretensje do swojej matki że się puszczała z bambusem i jeszcze zrobił jej dziecko, a jeśli jej nie pasuje w Polsce to niech jedzie za swoim tatusiem bambusem do bambusolandi[/size]
[/quote]

czy za głupotę dorosłych muszą wysoką cenę płacić ich dzieci? oj rasista z Ciebie
Avatar
a / 21 grudnia 2011 r. o 22:51
obserwuje od kilku niedlugich lat zauwazalny wzrost schamienia typow jezdzacych mercedesami. tocza sie lewym pasem i olewaja przepisy oraz kulture na drodze.