Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2012 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Niania oskarżona o pobicie półrocznego dziecka: "Uderzyło się zabawką"

0 13 A A
Karolina N. przed sądem przyznała się jedynie do lekkiego klapsa. (Maciej Kaczanowski)
Karolina N. przed sądem przyznała się jedynie do lekkiego klapsa. (Maciej Kaczanowski)

Dziecko musiało uderzyć się zabawką – przekonywała w czwartek w sądzie Karolina N. Prokuratura oskarża kobietę o poturbowanie półrocznego chłopca, którym się opiekowała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak zobaczyłam synka, to aż zaniemówiłam: miał całą twarz w sińcach, podrapaną szyję, wybroczyny na uszach, zdarty łokieć, a na pośladku odbitą dłoń – można było policzyć pięć palców – wspominała przed salą rozpraw w Sądzie Rejonowym matka dziecka. I zapowiedziała, że będzie się domagała dla byłej opiekunki swego dziecka jak najsurowszej kary.

Latem ub. roku kobieta wynajęła Karolinę N. do opiekowania się półrocznym synkiem. Znała ją od kilku lat. Rano przywoziła dziecko do mieszkania opiekunki, która w tym samym czasie zajmowała się również swą kilkuletnią córką. Odbierała dziecko wieczorem. Za miesiąc takiej opieki płaciła 500 zł.

5 września ub. roku niania przyniosła posiniaczone dziecko jego matce pracy.

– Skąd się wzięły te obrażenia? – zapytała Karolinę N. sędzia Danuta Zarek-Ligęza.

– Dziecko musiało uderzyć się zabawką, plastikowym samochodem – broniła się kobieta. Tłumaczyła, że poszła do kuchni, żeby zagotować wodę na mleko. Chłopca zostawiła w pokoju. Położyła go w wózku i dała mu do zabawy samochód. Zabawka miała 30–40 cm długości. – Usłyszałam płacz, zobaczyłam, że dziecko ma zasinienia na buzi, uchu i pod szyją i zadrapania na wysokości obojczyka – ciągnęła dalej kobieta. Potem przyznała, że lekko uderzyła dziecko ręką w pośladek.

– Bo wpadło w histerię i nic nie pomagało – tłumaczyła. Do matki dziecka wysłała SMS-a, a potem zaniosła jej chłopczyka. Matka chłopca natychmiast zawiozła go do szpitala. Usłyszała, że dziecko ma obrażenia po pobiciu. Na szczęście nie doszło do trwałego uszkodzenia ciała.

W takich przypadkach sprawca ścigany jest z oskarżenia prywatnego. Ale ze względu na wiek dziecka sprawą zajęła się prokuratura i skierowała do sądu akt oskarżenia.

Siniaki na ciele dziecka znikły po dwóch tygodniach. Matka chłopczyka zrezygnowała z pracy i sama się nim opiekuje. – Nie potrafię już zaufać obcej osobie – tłumaczy. Chce też dodatkowej kary dla niani: zasądzenie od niej 20 tys. zł zadośćuczynienia.

– Mam za co żyć, ale chcę, żeby kara była bardziej dotkliwa – zapowiada. – Jak można pobić półroczne dziecko?

Następna rozprawa 1 lutego.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Asia / 25 września 2013 o 11:11
0

To straszne!!!Jak można pobić takie maleństwo.Uważam,ze normalnemu człowikowi nie mieści się to w głowie.Sama bym jej wywaliła takiego kopa w dupę,ze wylądowała by na drzewie!!!

Avatar
urszka / 18 grudnia 2012 o 13:46
0
W dzisiejszych czasach ciężko komukolwiek zaufać, ludzie wydają się na pierwszy rzut oka mili, ufamy Im, a Oni później wyrządzają taką krzywdę nam i naszym bliskim... Gdybym kiedykolwiek potrzebowała [url=http://babyandcare.pl/]opieki nad dzieckiem[/url], wynajęłabym dziewczynę przez jakąś agencję pośrednictwa pomiędzy rodzicami a opiekunkami, zawsze to jakoś tak bezpieczniej, gdy zostawia się dzieckiem z kimś, kto został zweryfikowany. Choć 100% pewności, że wszystko będzie ok, nigdy nie można mieć!
W dzisiejszych czasach ciężko komukolwiek zaufać, ludzie wydają się na pierwszy rzut oka mili, ufamy Im, a Oni później wyrządzają taką krzywdę nam i naszym bliskim... Gdybym kiedykolwiek potrzebowała [url=http://babyandcare.pl/]opieki nad dzieckiem[/url], wynajęłabym dziewczynę przez jakąś agencję pośrednictwa pomiędzy rodzicami a opiekunkami, zawsze to jakoś tak bezpieczniej, gdy zostawia się dzieckiem z kimś, kto został zweryfikowany. Choć 100% pewności, że wszystko będzie ok, nigdy nie można mieć! rozwiń
Avatar
brunetka / 20 stycznia 2012 o 13:08
0
TO JEST SMIESZNE I ZAŁOSNE CO PISZECIE .JAK MOZNA TAK POBIC MAŁE BEZBRONNE DZIECKO.
Avatar
inna / 20 stycznia 2012 o 10:55
0
Nie wiem o co wam chodzi oskarzacie nie winna dziewczyne ona chciała pomuc a nie za kasa dla nie kturych sie nie liczy kasa i tylko dziecko sie liczy i nie wieze ze inne matki klapsa nie daja po pupie Oskarzacie nianie a moze matka tak zrobiła i zgoniła na nianie najlepiej na inna osobe a z samochodem dzieci sie bawia i nic takiego jak dziecko sie uderzy
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 o 10:44
0
A gdzie ojciec dziecka? Ja bym takiej babie, co by pobiła niemowlę kazał zrobić to samo, ale przez ojca dziecka.
Avatar
mala / 20 stycznia 2012 o 10:41
0
wszyscy jestescie tacy sami oceniacie innych moze mamusia sama tak zalatwila to dziecka a teraz szuka kozla ofiarnego dla kasy mozna zrobic wszystko trzeba dowodow a siniaki nie robia sie tak odrazu pomyslcie chociaz co czuje ta oskarzona.
Avatar
ktos / 20 stycznia 2012 o 10:37
0
wszyscy jestescie tacy sami potraficie oceniac innych ciekawe co byscie zrobili gdybyscie znalezli sie w takiej sytacji jak oskazona najpierw trzeba miec dowody siniaki nie robia sie tak odrazu mozna to mamusia zalatwila tak dziecka a teraz szuka kozla ofiarnego.
Avatar
Opiekunka / 20 stycznia 2012 o 10:04
0
Nikt tu nie usprawiedliwia opiekunki.Tak jak napisane należy jej się kara.Ale uważam,też to rodzice wybierając opiekunkę powinni kierować się czymś więcej niż tylko ceną.Za 500zł profesjonalna opiekunka nie będzie pracować.Nie sądze również żeby ta kobieta miał przygotowanie zawodowe,badania lekarskie ( w tym psychologa),referencje.
Avatar
M.... / 20 stycznia 2012 o 09:42
0
co wy piep...cie? czy to że płaciła 500zł za opiekę, ma usprawiedliwić zachowanie tej kobiety??!!! Dziecka się nie bije!! A to jeszcze obce dziecko i ma PÓŁ ROKU!!! Jakim trzeba być człowiekiem? Powinna odpowiedzieć za swoje czyny i proponowałabym jeszcze przyjrzeć się jej dziecku czy nie ma żadnych śladów, żeby czegoś nie przeoczyć!
Avatar
o.rydzyk / 19 stycznia 2012 o 23:09
0
A może jednak 6 cio miesięcznym dzieckiem powinna zajmować się matka a nie niania, ale kasa, kasa, praca, kariera, a dziecko niech leje obca baba.
Avatar
Asia / 25 września 2013 o 11:11
0

To straszne!!!Jak można pobić takie maleństwo.Uważam,ze normalnemu człowikowi nie mieści się to w głowie.Sama bym jej wywaliła takiego kopa w dupę,ze wylądowała by na drzewie!!!

Avatar
urszka / 18 grudnia 2012 o 13:46
0
W dzisiejszych czasach ciężko komukolwiek zaufać, ludzie wydają się na pierwszy rzut oka mili, ufamy Im, a Oni później wyrządzają taką krzywdę nam i naszym bliskim... Gdybym kiedykolwiek potrzebowała [url=http://babyandcare.pl/]opieki nad dzieckiem[/url], wynajęłabym dziewczynę przez jakąś agencję pośrednictwa pomiędzy rodzicami a opiekunkami, zawsze to jakoś tak bezpieczniej, gdy zostawia się dzieckiem z kimś, kto został zweryfikowany. Choć 100% pewności, że wszystko będzie ok, nigdy nie można mieć!
W dzisiejszych czasach ciężko komukolwiek zaufać, ludzie wydają się na pierwszy rzut oka mili, ufamy Im, a Oni później wyrządzają taką krzywdę nam i naszym bliskim... Gdybym kiedykolwiek potrzebowała [url=http://babyandcare.pl/]opieki nad dzieckiem[/url], wynajęłabym dziewczynę przez jakąś agencję pośrednictwa pomiędzy rodzicami a opiekunkami, zawsze to jakoś tak bezpieczniej, gdy zostawia się dzieckiem z kimś, kto został zweryfikowany. Choć 100% pewności, że wszystko będzie ok, nigdy nie można mieć! rozwiń
Avatar
brunetka / 20 stycznia 2012 o 13:08
0
TO JEST SMIESZNE I ZAŁOSNE CO PISZECIE .JAK MOZNA TAK POBIC MAŁE BEZBRONNE DZIECKO.
Avatar
inna / 20 stycznia 2012 o 10:55
0
Nie wiem o co wam chodzi oskarzacie nie winna dziewczyne ona chciała pomuc a nie za kasa dla nie kturych sie nie liczy kasa i tylko dziecko sie liczy i nie wieze ze inne matki klapsa nie daja po pupie Oskarzacie nianie a moze matka tak zrobiła i zgoniła na nianie najlepiej na inna osobe a z samochodem dzieci sie bawia i nic takiego jak dziecko sie uderzy
Avatar
Gość / 20 stycznia 2012 o 10:44
0
A gdzie ojciec dziecka? Ja bym takiej babie, co by pobiła niemowlę kazał zrobić to samo, ale przez ojca dziecka.
Avatar
mala / 20 stycznia 2012 o 10:41
0
wszyscy jestescie tacy sami oceniacie innych moze mamusia sama tak zalatwila to dziecka a teraz szuka kozla ofiarnego dla kasy mozna zrobic wszystko trzeba dowodow a siniaki nie robia sie tak odrazu pomyslcie chociaz co czuje ta oskarzona.
Avatar
ktos / 20 stycznia 2012 o 10:37
0
wszyscy jestescie tacy sami potraficie oceniac innych ciekawe co byscie zrobili gdybyscie znalezli sie w takiej sytacji jak oskazona najpierw trzeba miec dowody siniaki nie robia sie tak odrazu mozna to mamusia zalatwila tak dziecka a teraz szuka kozla ofiarnego.
Avatar
Opiekunka / 20 stycznia 2012 o 10:04
0
Nikt tu nie usprawiedliwia opiekunki.Tak jak napisane należy jej się kara.Ale uważam,też to rodzice wybierając opiekunkę powinni kierować się czymś więcej niż tylko ceną.Za 500zł profesjonalna opiekunka nie będzie pracować.Nie sądze również żeby ta kobieta miał przygotowanie zawodowe,badania lekarskie ( w tym psychologa),referencje.
Avatar
M.... / 20 stycznia 2012 o 09:42
0
co wy piep...cie? czy to że płaciła 500zł za opiekę, ma usprawiedliwić zachowanie tej kobiety??!!! Dziecka się nie bije!! A to jeszcze obce dziecko i ma PÓŁ ROKU!!! Jakim trzeba być człowiekiem? Powinna odpowiedzieć za swoje czyny i proponowałabym jeszcze przyjrzeć się jej dziecku czy nie ma żadnych śladów, żeby czegoś nie przeoczyć!
Avatar
o.rydzyk / 19 stycznia 2012 o 23:09
0
A może jednak 6 cio miesięcznym dzieckiem powinna zajmować się matka a nie niania, ale kasa, kasa, praca, kariera, a dziecko niech leje obca baba.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!